Ranking Rowery Dla Dzieci 16 Cali | Ile Waży I Jaki Wybrać Rower Dziecięcy? Woom, Specialized, Trek, Giant, Unibike, Kross 16013 좋은 평가 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “ranking rowery dla dzieci 16 cali – Ile waży i jaki wybrać rower dziecięcy? Woom, Specialized, Trek, Giant, Unibike, Kross“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: th.taphoamini.com/wiki. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 sprint-rowery.pl 이(가) 작성한 기사에는 조회수 12,741회 및 좋아요 443개 개의 좋아요가 있습니다.

Rowery KUbikes są dobrą alternatywą dla Woom, zwłaszcza gdy Woom są niedostępne To równie lekkie i solidnie wykonane rowery w podobnej cenie.Teoretycznie dla 3 letniego malucha najlepszym wyborem powinien być rower z kołami 14 calowymi. Warto jednak zwrócić uwagę, czy może nasze dziecko nie jest drobniejsze i nie wybrać roweru z kołami 12 calowymi.Dolną granicą rozmiaru kół roweru dla 4latka będzie zazwyczaj 12”, górną zaś nawet 18”. Wybór uzależniony jest przede wszystkim od wzrostu dziecka.

  • 7.1 Disney Unicorn 16, Dino Rower Autacars 16. 7.1.1 Rower 16 calowy dla dziewczynki: Disney Unicorn 16. 7.1.2 Rower 16 calowy dla chłopca: Dino Rower Autacars 16.
  • 7.2 Btwin 500 Robot/Docto Girl/Astronauta/Dark Hero. 7.2.1 Btwin 500 Robot. 7.2.2 Btwin 500 Docto Girl. 7.2.3 Btwin 500 Astronauta. …
  • 7.3 Btwin Racing/City 900.
Najlepsze marki rowerów dziecięcych
  • Author – bardzo dobrze znana marka z doskonałą ofertą rowerów. …
  • Kellys – marka oferuje modele dla najmłodszych, ale także ładne rowery górskie dla starszych dzieci. …
  • Superior – należy do najlepiej sprzedających się marek rowerów dla dzieci.

ranking rowery dla dzieci 16 cali 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Ile waży i jaki wybrać rower dziecięcy? Woom, Specialized, Trek, Giant, Unibike, Kross – ranking rowery dla dzieci 16 cali 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Jaki wybrać rower dla dziecka 🧐? ile ważą rowery dziecięce ⚖️? Czym się różnią 🤖? Na jaki wzrost jest dany rozmiar koła 🚲? – o to pytacie najczęściej przy zakupie roweru dla malucha 🥸
Prędzej czy później, większość z nas stanie przed wyborem / pomocą w zakupie roweru dziecięcego (przecież każdy z nas kiedyś zaczynał 😉👦👧)
Zapraszamy na przewodnik 📕 o rowerach 12”, 16”, 20” i 24”
Będziecie w szoku 😯, jak mocno te rowery potrafią się różnic od siebie 🚴‍♂️
🚴‍♀️ https://sprint-rowery.pl/rowery-dzieciece

ranking rowery dla dzieci 16 cali 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jaki Rowerek dziecięcy kupić? • Porady i RANKING 2022 …

Pierwszy rower dziecko zwykle otrzymywało w prezencie komunijnym i jeździło … z pedałami oraz opcjonalnie z kółkami bocznymi, z rozmiarem kół do 16 cali.

+ 여기를 클릭

Source: www.nocnyrower.com

Date Published: 11/23/2022

View: 9976

7 Najlepszych rowerów dziecięcych 2022 – ranking i recenzja

Nasz ranking najlepszych rowerów dla dzieci w 2022 roku otwiera Denver Rower Dziecięcy Frozen 16. Rower ten został stworzony zgodnie z …

+ 더 읽기

Source: dobrewybory.pl

Date Published: 2/30/2021

View: 7847

RANKING ROWERÓW 16 CALI – pro-ranking.pl

Ranking rowerów 16 cali ✓. Najlepsze Rowery 16 cali ✓. Sprawdź opinie i dane techniczne w serwisie pro-ranking.pl.

+ 여기에 더 보기

Source: www.pro-ranking.pl

Date Published: 10/16/2021

View: 6399

주제와 관련된 이미지 ranking rowery dla dzieci 16 cali

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Ile waży i jaki wybrać rower dziecięcy? Woom, Specialized, Trek, Giant, Unibike, Kross. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Ile waży i jaki wybrać rower dziecięcy? Woom, Specialized, Trek, Giant, Unibike, Kross
Ile waży i jaki wybrać rower dziecięcy? Woom, Specialized, Trek, Giant, Unibike, Kross

주제에 대한 기사 평가 ranking rowery dla dzieci 16 cali

  • Author: sprint-rowery.pl
  • Views: 조회수 12,741회
  • Likes: 좋아요 443개
  • Date Published: 2022. 3. 16.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=4jAQRnlBM4A

Najlepsze rowery 16 calowe dla dzieci -ranking 2022

Pod lupę wziąłem 25 rowerków 16 calowych. Na rynku jest ich sporo więcej, jednak znaczna większość to marketowe tanie rowerki. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało jak najlepsze rzeczy. Podobnie jest w przypadku rowerów dla przedszkolaków.

Zazwyczaj jakość idzie w parze z ceną. Jak ze wszystkim, życie to jest sztuka dylematów. W tym wpisie chciałbym zagłębić się w najlepsze rowerki dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli 16 calowe dla 4-6 latków. Zobacz czy naprawdę warto jest wydać więcej i czy dziecko na tym skorzysta.

Jeżeli nie masz pewności czy koło 16 calowe są idealne dla Twojego dziecka, zmierz długość nogi od wewnątrz swojej pociechy i porównaj z wybranym modelem. Jeżeli ten rower będzie za duży zobacz rowerki 12 i 14 calowe dla 3i 4 latków. Podobnie w drugą stronę. Jeśli masz starszego potomka to może właśnie rower z kołami 18 calowymi będzie odpowiedni, a nawet rower z kołami 20 calowymi.

Zestawienie obejmuje najlepsze rowery 16 calowe. Nie ujmując nic rowerom z marketu znalazło się także w zestawieniu miejsce dla najtańszych, w miarę racjonalnych rowerów. Niemniej jednak polskim producentom należy się upomnienie. Zdaję sobie sprawę, że polski konsument zazwyczaj kupuje to co najtańsze, ale żeby choćby była do tego jakaś alternatywa! Zaskakujące jest to, że w czołówce brak jest renomowanych rowerowych marek. Światowi giganci również produkują ciężkie rowerki z hamulcami torpedo (w pedałach). W USA mają wymówkę, bo wymaga tego prawo. Widać, że nie tylko u nas niektóre przepisy są z kosmosu.

Zobacz video test: Kross Mini 4.0

Rowery z rankingu będą odpowiednie dla 99% czytelników, jednak dla prawdziwych zapaleńców MTB można znaleźć rowerek z hamulcami tarczowymi i amortyzatorem z przodu np.: Early Rider Seeker X 16.

Najlepsze rowery 16 calowe:

Należy zaznaczyć, że wszystkie rowerki w rankingu które ważą poniżej 7 kg są świetne. Różnice w między nimi są niewielkie. Ich wybór zależy także od osobistych preferencji.

W rankingu rowerki 16 calowe podzieliłem na kategorie:

Najlepszy wszechstronny rowerek 16 cali,

Najlepszy stosunek jakość/cena,

Najlepszy rower do MTB

Najtańsze.

Jakie rowery znalazły się w rankingu

Skoro dotarłeś tu, to pewnie jesteś świadomym konsumentem i szukasz najlepszego rowerka da swojego dziecka. Ja w moim rankingu głównie brałem pod uwagę następujące czynniki.

Waga rowerka 16 calowego

Jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy, parametr rowerków dla młodych adeptów kolarstwa. Większość marketowych produktów waży ponad 10kg. Pod tym względem, nie lepiej jest w przypadku rodzimego Krossa i Rometa.

W zestawieniu przedstawiam rowery o wadze poniżej 10kg.

Kross co prawda znalazł się ze swoim modelem w rankingu, ale tylko dlatego, aby pokazać ile jeszcze pracy przed nimi żeby dogonić czołówkę. Romet jest cięższy i nie znalazł uznania w moich oczach. Ciężkie rowerki można by to porównać do prowadzenia przez dorosłego roweru elektrycznego (ok 25kg), ale bez prądu. Nic dziwnego, że dziecko czasami nie chce iść na rower. Rower powinien ważyć nie więcej niż 40% masy dziecka. Idealnie jakby to było 30%.

Rozmiar rowerka 16 calowego

Rower rowerowi nie równy. Przykładowo Kubikes nie ma modelu 14 calowego, za to ma także małe ramy dla mniejszych maluchów oznaczone jako 16S. Podobnie sytuacja ma się z rowerkami Puky. Puky obsługuje dzieci w wieku 3-6 lat rowerkami o rozmiarach kół 16 i 18 cali. A takim Cube Cubie może jeździć już 90 cm maluch. Taki zabieg robiony jest nie bez kozery, bo bardzo dużo dzieci przesiada się z rowerku biegowego od razu na rowerek 16 calowy. W przypadku doboru rozmiaru najłatwiej kierować się wzrostem dziecka, jednak to długość wewnętrzna nogi i minimalna wysokość siodełka są kluczowe. Ten ostatni parametr zazwyczaj podawany jest przez producentów.

Hamulce w rowerze 16 calowym

Nie jestem fanem hamulców nożnych typu torpedo.

Moja córka nie zna takiego rozwiązania jak hamulec torpedo i bardzo się z tego cieszę. Jej o rok starsza kuzynka po przesiadce z rowerka z hamulcami nożnymi potrzebowała trochę czasu, aby się do ręcznych w rowerze 20 calowym przyzwyczaić. Na początku było trochę upadków.

Analogicznie w odwrotnym przypadku. Moja córka testowała ostatnio rower z hamulcami torpedo. Pierwsza irytacja nastąpiła zaraz na początku, kiedy to nie mogła sobie ustawić pedałów do startu. Potem nie było lepiej. Narzekała, że rower dam hamuje w momencie gdy się nie pedałuje. Rzeczywiście miała rację, jednak w momencie gdy przestawała pedałować jej stopy wykonywały mikro ruchy przód tył co ją stopowało.

Wady i zalety tego rozwiązania opisałem tu: Hamulce do roweru dziecięcego: ręczne czy torpedo?

Ja w mojej klasyfikacji nie zwracałem uwagi na rowery z hamulcami nożnymi, poza wspomnianym wcześniej modelu Krossa. Ująłem wyłącznie te, które mają v-brake. Na rynku są też modele z hamulcami tarczowymi, ale to trochę przerost formy nad treścią w przypadku tej kategorii rowerów.

Materiał ramy i pozostałych elementów

Z uwagi przede wszystkim na wagę zwracałem uwagę, aby jak najwięcej komponentów w rowerze było aluminiowych. Stal jest bardziej odporna i sztywniejsza, ale kosztem wagi. Najlżejsze z nich mają nie tylko aluminiową ramę, ale także widelec, koła czy też piasty. Rankingowe średniaki z wagą około 7kg posiadają zazwyczaj tylko aluminiową ramę. Na rynku są także rowerki- potworki, które ważą poniżej 10 kg i zrobione są wyłącznie ze stali.

Podpórki

Nie zwracałem kompletnie uwagi na to czy do tego typu rowerku da się zamocować dodatkowe kółka lub kij do prowadzenia. Zakładam, że dziecko w momencie przesiadania się z modelu 14 calowego potrafi już jeździć samodzielnie. W przypadku przesiadki z biegówki umiejętność samodzielnej jazdy to kwestia godzin. Podpórki lub kij tylko kuszą, aby ich użyć i pomóc sobie i dziecku w nauce. Niestety w praktyce jest zupełnie odwrotnie. Dziecko jeżeli poczuje wsparcie nie będzie chciało z niego zrezygnować, a proces edukacji wydłuży się.

W przypadku większych dzieci rower 16 calowy jest tym pierwszym z pedałami. Zobacz jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze.

Cena

Jeden z kluczowych czynników wyboru przez większość osób. Rowerki z najwyższej półki zazwyczaj mają podobną cenę i waha się ona mniej więcej między 1500 – 2000zł. Są modele, które warte są kilka tysięcy złotych, lecz są to pojazdy wyspecjalizowane z amortyzatorami i hamulcami tarczowymi.

Pozycja dziecka na rowerze

To dość indywidualna sprawa, bo jedno dziecko woli komfortową wyprostowaną pozycję, a inne bardziej sportową. Rowerki takie jak popularny WOOM wymagają od rowerzysty dość wyprostowanej pozycji. Inne rowery wymagają od kierowcy pochylenia się do przodu, aby trzymać kierownicę, co powoduje usadowienie dzieci w bardziej agresywnej pozycji. Tego typu rowery są generalnie lepsze dla bardziej doświadczonych, żądnych przygód rowerzystów. Rowerki na których jest się bardziej wyprostowany trochę gorzej prowadzą się w terenie. Wpływ na to ma min. wysokość kierownicy czy geometria ramy. Im dłuższa górna rura ramy tym pozycja jest bardziej agresywna, przygotowana na niespodzianki czyhające pod kołami.

Większość rowerków z czołówki ma niski współczynnik Q. Jest odległość między ramionami korby. Jeżeli ten parametr jest niski nogi dziecka lepiej przekazują moc na pedały i są do siebie równolegle. W przeciwnym wypadku nogi są w pozycji piramidy.

Dostępność

W zestawieniu znalazły się rowerki, które można kupić w sklepach w Polsce lub Allegro. Są też modele, które można kupić za granicą z wysyłką do Polski. Brytyjczycy z racji wyjścia z Unii mają problem z wysyłką na kontynent.

Najlepsze wszechstronne rowery 16 calowe.

Rower Cena Opinia roko.bike 1699 Najlżejszy rower świata, wyposażony w doskonałe komponenty. Stworzony w całości w Polsce. Kubikes 16L 1899 Świetna geometria przy bardzo niskiej masie Woom 3 1859 Najpopularniejszy o przemyślanej geometrii, z kierownicą rodem z BMX. Puky LS-PRO 16 1789 Świetna geometria przy bardzo niskiej masie

Czynnikiem, który był najważniejszy w tej kategorii jest waga roweru. Rowerki dla póki co jeszcze niedoświadczonych adeptów kolarstwa muszą mieć zrównoważoną geometrię, tak aby rajder mógł czuć komfort i bezpieczeństwo za kierownicą. Na uwagę zasługuje fakt, że najlżejszy 16 calowy rower świata nowej marki Roko.bike to polska konstrukcja, pozostałe 3 są projektami niemieckimi.

roko.bike

Każdy element tego rowerka jest skrzętnie przemyślany. Ten najlżejszy, w swojej kategorii, rower świata doskonale nadaje się zarówno do nauki jazdy, jak i do pierwszych samodzielnych rowerowych eskapad. Roko.bike oznaczony salamandrą spod numeru 16 robi naprawdę spore wrażenie.

Testowaliśmy ten rower. roko.bike – Najlżejszy 16 calowy rower świata – nasza opinia.

Kubikes 16L

Doskonały rowerek wykonany z niemiecką precyzją i jakością. Geometria ramy rowerka Kubikes 16L zapewnia, że rowerek ten świetnie odnajdzie się na asfalcie jak i w terenie. Dobrze dopasowana geometria ramy: sportowa, a jednocześnie przyjazna dziecku jazda dzięki wyprostowanej pozycji siedzącej. Występuje także w opcji 16S, zastępując rower 14 calowy

Zwróć uwagę na to, że Kubikes występuje także w opcji 20S i dedykowany jest dla dzieciaczków od 105 cm wzrostu. Jest to chyba jedyna opcja dla 4-5 latków na rower z przerzutkami. Co więcej waży bez pedałów zaledwie 5.9 kg!

Przeczytaj także: Kubikes 20S – pierwsza jazda

Woom 3

To najbardziej znana marka rowerów dziecięcych. Z racji wysokiej kierownicy i zastosowania zębatek 18/10 przeznaczony raczej dla młodszych dzieci, a także tych które niepewnie czują się na 2 kółkach. Woom 3 lepiej odnajdzie się na chodniku, niż w lesie. Tam będzie miał spore problemy. Mocno zabudowany łańcuch sprawia nie lada problemy przy czyszczeniu po błotnej wycieczce. Dobrze dobrana geometria dla tych co rozpoczynają przygodę z rowerem.

Puky LS-PRO 16

Kolejny niemiecki produkt. Widać, że nasi zachodni sąsiedzi sprawę rowerków dla dzieci traktują poważnie. W Puky LS-PRO 16 charakterystyczna jest niska rama, co sprawia, że dosiąść mogą go już 3 latki. Rower ten został także wyposażony w innowacyjny system osłony łańcucha. Jego geometria jest bardzo nowoczesna i przemyślana. Już 4-latek może próbować swoich sił na modelu wyżej LS-PRO 18.

Zobacz nasz test i opinię na temat Puky LS-PRO

Top 3 – Rowerki 16 calowe z najlepszym stosunkiem jakość – cena

Rower Cena Opinia Btwin Racing 900

Btwin City 900 849 Bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o cenę. roko.bike 1699 Najlżejszy rower świata, stworzony w Polsce, wyposażony w doskonałe komponenty. Puky LS-PRO 16 1789 Niemiecka myśl technologiczna składana w Polsce.

W tym zestawieniu pod uwagę brane były takie elementy jak oczywiście waga i jakość roweru, ale także cena. Przy wadze 7 kg i cenie niecałych 700 złotych, tutaj raczej bezkonkurencyjny okazuje się produkt z Decathlonu. Kolejne miejsca podium zajmują solidny niemiecki Puky z bardzo lekkim modelem LS-PRO 16 i wspomniany wcześniej, najlżejszy na rynku Woom 3.

Btwin Racing 900, Btwin City 900

Dwa bliźniacze modele francuskiego producenta. Różnią się między sobą oponami, błotnikami, no i oczywiście kolorami.

Sam nabyłem dla swojej córki ten produkt.

Przeczytaj moją opinię o Btwin City 900

Wreszcie masowy producent, który zrobił ciekawy produkt w dobrych pieniądzach. BTWIN 900 to modele oparte o aluminiowa ramę i innowacyjny system hamowania. Sam byłem zaskoczony jego działaniem. Nie wszystko jednak jest takie piękne. Mnie negatywnie zaskoczył suport, dość ciężko chodzi, podobnie jak piasty. Resztę mojej opinii znajdziesz klikając w powyższy link.

Bungi Bungi Lite 16

LITE16 oferuje wszystko, co powinien mieć rower – lekki, zwinny i przyjemny. Odpowiedni rower nie tylko na krótki spacerem po parku, ale także dłuższą wycieczkę z całą rodziną. Niestety nie specjalnie lubi jazdę terenową.

Top 4 – Najlepsze rowery 16 calowe do kolarstwa górskiego MTB

Rower Cena Opinia Prevelo Zulu Two 2000 Fenomenalna geometria na górskie trasy. W opcji z amortyzatorem lub bez Early Rider Seeker, Helion 3500 Nie tylko świetnie wygląda Commencal Ramones 16 1600 Najbardziej dostępny z całej stawki Moondraker Leader 16 Jako jedyny posiada przerzutki

Wszystkie modele 16 calowych dziecięcych górali posiadają hamulce tarczowe. Uwagę przykuwają duże, mięsiste opony, które z łatwością połykają kolejne przeszkody w terenie. Z tymi rowerkami dopiero zaczyna się zabawa.

Prevelo Zulu Two

Prevelo Zulu Two to najlepsze co może spotkać Twoje dziecko, jeśli jesteś zapalonym cyklistą MTB. Producenci czerpią garściami z dorosłych rowerów i to co najlepsze przenoszą na dziecięcy grunt.

Early Rider Helion, Seeker

Fantastyczne rowerki produkowane przez Brytyjczyków. Między sobą różnią się tym, że jeden napędzany jest paskiem, a drugi łańcuchem. Świetnie nadają się na jazdę poza utartymi szlakami. zachęcają do zabawy. My testowaliśmy doskonały, bardziej miejski model Belter.

Commencal Ramones 16

W przeciwieństwie do innych znakomitych Brandów produkujących rowery MTB, Commencal postanowił zrobić też coś dla tych najmłodszych. Producent rodem z Andory skrupulatnie podszedł do tematu czego efektem jest model Ramones, który można częściej na szlaku spotkać od konkurentów.

Moondraker Leader 16

To kolejny znany producent rowerów MTB, który włożył wysiłek w powstanie rozsądnego rowerku MTB dla dzieci. Moondraker to także jedyny producent, który pokusił się o przerzutkę w rowerku 16 calowym.

Top 3 – Najtańsze rowerki 16 calowe

Najtańsze rowerki 16 calowe dostępne w marketach może i były by tańsze, ale nie znalazły uznania w moich oczach. Jak już wcześniej wspomniałem w zestawieniu znalazły się rowerki z wagą poniżej 10 kg i hamulcami ręcznymi.

Disney Unicorn 16, Dino Rower Autacars 16

Nie każdy ma ochotę i odpowiednią ilość złotówek w portfelu aby pozwolić sobie na zakup najlepszego rowerka. Produkty marek Media Markt, Avans i Electro wyróżniają się ładnym malowaniem i podwójnym hamulcem ręcznym typu caliper. Jest to rozwiązanie lepsze niż torpedo, podobne do v-brake. Te rowerki dedykowane są głównie do jazdy po okolicy. Mimo, iż są najtańsze rozważyłbym inną opcję.

Rower 16 calowy dla dziewczynki: Disney Unicorn 16

Rower 16 calowy dla chłopca: Dino Rower Autacars 16

Btwin 500 Robot/Docto Girl/Astronauta/Dark Hero

Stalowe 16 calowe rowerki z Decathlona ważą około 9 kg, co jest przyzwoitą wartością jak na rower za 679 zł. Są naprawdę ciekawą alternatywą dla aluminiowych kuzynów spod znaku 900. Jedyne co jest dla mnie zaskakujące to długość górnej rury ramy. Jej wymiar mocno odstaje od konkurentów, co sprawia że pozycja na tym rowerze jest mocno pochylona. Lepiej poczują się na nim większe dzieci.

Btwin 500 Robot

Btwin 500 Docto Girl

Btwin 500 Astronauta

Btwin 500 Dark Hero

Btwin Racing/City 900

Podium zamykają wspomniane i opisane wcześniej aluminiowe modele Btwin Racing 900 i Btwin City 900. Zwycięzcy kategorii stosunek jakość/cena.

Wszystkie rowerki 16 calowe rankingu

Większość rowerów rankingu jest godnych uwagi. To że nie znalazły się na moim podium nie znaczy, że są złe. Na uwagę choćby zasługuje chwalony Frog 44. Dla dzieciaków o mniejszym wzroście przeznaczony jest Kubikes 16S. Nawet 90 cm maluch może już jeździć takim rowerkiem. Wcześniej wspominałem już o rowerkach napędzanych pasem zamiast łańcucha i są świetne! możesz przeczytać o tym: Early Ride Belter topowy rower 16 calowy. W tabelce są także rowery z przerzutkami, producenci nie zapomnieli o tym elemencie. Ich przedstawicielami są świetny na MTB Moondraker z 6 przełożeniami i Kokua z 2 biegami w piaście.

Po lekturze mojego rankingu sam sobie odpowiedz w jaki rower dla dziecka warto inwestować. Jeżeli masz inne przemyślenia niż moje zapraszam do komentowania.

przegląd dostępnych marek

2021-10-20 00:25

Lekkie rowery produkowane przez marki oferujące rowery dedykowane dla dzieci zyskują coraz większą popularność! Dlaczego? I czy zakup lekkiego roweru dla dziecka ma uzasadnienie? Kiedy warto kupić taki rower? W artykule przedstawiamy lekkie rowery dostępne w naszym sklepie (https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?lekkie-rowery-dla-dzieci,70) oraz kilka innych marek.

Lekki rower dla dziecka – mniejsza waga, większa frajda z jazdy

Lekkie rowery to nie hasło, które zdobywa popularność w internecie i wśród rodziców, ale warto wiedzieć, że marki, które produkują wyłącznie dziecięce rowery, lekkie rowery, nie budują swojej przewagi wyłącznie na produkcji lżejszych rowerów. O tym właśnie chcę napisać w poniższym artykule.

Dlaczego warto kupić lekki rower dla dziecka? Bo lekkie rowery produkowane przez firmy je oferujące to nie tylko znacznie mniejsza waga ale także komponenty (np. krótsze korby aby dzieci nie zahaczały o ziemię podczas skrętów) i geometria dostosowane do małych dzieci.

Także dlatego, gdyż lekki rower to:

– większa przyjemność z jazdy;

– szybsza nauka jazdy na rowerze;

– łatwiejsza kontrola roweru przez dziecko;

– dłuższe dystanse, które może pokonać dziecko a to oznacza dłuższe wycieczki rowerowe;

– mniejszy wysiłek przy jego przenoszeniu, podnoszeniu, przez dziecko oraz rodzica – bo rower dosyć często (szczególnie w polskich warunkach) trzeba podnieść – na schodach, na krawężniku, przy zawróceniu z niewłaściwej trasy, transporcie samochodem itp. – naprawdę dziecko mniej się irytuje gdy wiele z tych rzeczy jest w stanie zrobić samodzielnie i bez dużego wysiłku;

– mniejszy wysiłek, gdy trzeba go wynieść z piwnicy, domu, przenieść gdy dziecko straci ochotę na jazdę.

Lekkie rowery powodują, że mali rowerzyści łatwiej mogą utrzymywać równowagę, pedałować i zatrzymywać się z większą kontrolą. Dodatkowo, łatwo dostępne dźwignie hamulca i naprawdę skuteczne hamulce ułatwiają kontrolę prędkości. Szybciej uczą się jeździć na rowerze.

Stosunek wagi roweru do wagi dziecka na przykładzie rowerów dziecięcych – waga podana w funtach brytyjskich. Fot. us.woombikes.com

Moim zdaniem niska waga ma duże znaczenie przy nauce jazdy na rowerze oraz u dzieci w wieku 3-8 a może i więcej lat – na razie mam doświadczenie z takimi dziećmi. Takie dzieciaki mają po prostu znacznie mniej siły i dłuższe, bardziej intensywne wycieczki/wyjazdy rowerowe to dla nich naprawdę duży wysiłek. Pamietam dyskusje rodziców na różnych grupach o za ciężkich rowerach dla ich dzieci, o problemach ze zmianą biegów (bo dziecko nie było w stanie przekręcić manetki) czy wreszcie problemy naszej córki z ruszeniem pedałów w kupionym przez dziadków rowerku z supermarketu. Warto im pomóc wyposażając w rower dostosowany do ich potrzeb i możliwości. Bardzo możliwe, że starsze dzieci nie potrzebują już tak lekkich i tak dopasowanych rowerów, ale ten czas dopiero przed nami.

Czwórka dzieciaków na lekkich rowerach – w trakcie wyjazdu rowerowego w Brandenburgii – 5 dni na rowerach, 1 dzień w kajaku – ponad 140 km pedałowania – samodzielnie i z pomocą rodziców 🙂

Dlaczego warto rozważyć zakup lekkiego roweru marki dedykowanej dzieciom?

Firmy te koncentrują się na dostarczeniu rowerów dostosowanych do specyficznych potrzeb dzieci. To jest ich jedyny lub główny produkt, z którego żyją a nie jak w przypadku innych marek jedna z linii biznesowych. Czym zatem charakteryzują się takie rowery? I w czym mają przewagę nad rowerkami popularnych marek, nazwijmy je ogólnorowerowych?

– wagą – rowery te wykonane są z lekkich stopów aluminium a niektóre z nich dodatkowo redukują masę zastosowaniem lekkich komponentów np. w obręczach kół, siodełkach, korbach, itp. Mniejsza waga wynika także często z faktu nie montowania amortyzatora w rowerach dziecięcych. Bo te dzie

– lepszą geometrią umożliwiającą właściwą postawę i pracę nóg:

konstrukcja ramy oraz odpowiednio zredukowane do jej wielkości komponenty

wysokość ramy/nieduży przekrok – chociaż w tym wypadku wielu innych producentów nie odbiega od omawianych marek,

– chociaż w tym wypadku wielu innych producentów nie odbiega od omawianych marek, odległością – koła-siodełko. Tutaj najwięcej do poprawy mają marki marketowe, których rowerki są np. zbyt krótkie – mają zbyt mają odległość pomiędzy nogami dziecka a kierownicą. Wpływa to b. negatywnie na stabilność i zdolność manewrowania oraz efektywność pedałowania.

– zastosowaniem komponentów dedykowanych dzieciom, a wchodzą w to:

klamki hamulców dostosowane do niedużych rączek – odległość oraz wymagana siła nacisku aby uruchomić hamulce;

dostosowane do niedużych rączek – odległość oraz wymagana siła nacisku aby uruchomić hamulce; manetki przerzutek wysokiej klasy, np. SRAM SX 4, Shimano SLM360 Alivio 8 Speed – naprawdę wygodne manetka, z obsługą których dzieci nie mają problemu;

Klamki hamulców umożliwiające operowanie nimi dzieciom niemalże w każdym wieku.

korby – to nie są standardowe, stalowe korby. Te w WOOM i Frog są proste, wykonane z lekkiego aluminium, o długości adekwatnej do rozmiaru ramy danego roweru i długości nóg dzieci. Dlaczego krótsza korba jest w pewnych aspektach lepsza? Poprawia aeorodynamikę (choć ten efekt raczej jest bardziej odczuwalny w rowerach szosowych) a przede wszystkim umożliwia podniesienie siodełka tak, aby nogi w kolanach były bardziej wyprostowane, czyli generowały bardziej otwarty kąt. Kąt bardziej otwarty pozwala na wytworzenie większej mocy podczas pedałowania i lepszą ekonomikę jazdy. Choć temat jest dużo bardziej skomplikowany ,,,

– to nie są standardowe, stalowe korby. Te w WOOM i Frog są proste, wykonane z lekkiego aluminium, o długości adekwatnej do rozmiaru ramy danego roweru i długości nóg dzieci. Dlaczego krótsza korba jest w pewnych aspektach lepsza? Poprawia aeorodynamikę (choć ten efekt raczej jest bardziej odczuwalny w rowerach szosowych) a przede wszystkim umożliwia podniesienie siodełka tak, aby nogi w kolanach były bardziej wyprostowane, czyli generowały bardziej otwarty kąt. Kąt bardziej otwarty pozwala na wytworzenie większej mocy podczas pedałowania i lepszą ekonomikę jazdy. Choć temat jest dużo bardziej skomplikowany ,,, siodełko – nie po prostu szersze niż siodełko dorosłego, ale przede wszystkim ergonomiczne, dopasowane do dzieci.

– niskim współczynnikiem Q-Factor – co to jest i dlaczego może być istotnym czynnikiem? Do tej pory czytałem o tym głównie w przypadku drogich, wyczynowych rowerów szosowych. Zwróciłem na niego uwagę czytając wybrane recenzje rowerków na zagranicznych stronach oraz oczywiście zapoznając się ze specyfikacją rowerków, które można dostać w naszym sklepie. Czym jest współczynnik Q-Factor? Poniżej ilustracja i wyjaśnienie.

Niski współczynnik Q-Factor w lekkich rowerach dedykowanych dzieciom.

Q-Factor to odległość pomiędzy początkami osi pedałów mierzona równolegle do osi suportu, czyli tak jak gdyby oba ramiona korby były w tej samej pozycji. Im mniejszy tym efektywniej kręcimy (większa część energii jest przekazywana do napędzenia roweru) i tym bezpieczniej kręcić na zakrętach bez obawy o zahaczenie o ziemię. Większy Q-factor daje większą możliwość balansu i kontroli nad rowerem.

Proste korby i niewysoki współczynnik Q-Factor pozwalają na napędzanie roweru przy wykorzystaniu mniejszej siły niż w przypadku rowerów z profilowanymi korbami (odchodzącymi od środka roweru w kierunku zewnętrznym). Czy to takie ważne? Na pewno takie rozwiązanie pomaga dziecku kręcić pedałami efektywniej. Czy jest niezbędne? Nie, ale świadczy o tym, że producent zadbał o to, aby na jego rowerze dzieci czuły się dobrze i jeździły lepiej. Na pewno takie rozwiązanie pomaga pokonywać dłuższe dystanse przy włożeniu w to mniejszej siły.

A teraz konkrety na temat węższego Q-Factor – jakie to ma przełożenie na jazdę?

W wyniku badań przeprowadzonych w 2014 r. panowie Disley i Li stwierdzili, że mniejszy współczynnik Q powoduje wzrost wydajności o 1,5% -2% (źródło informacji https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22612455) – dotyczyło to rowerów dorosłych.

Badania firmy Frog przeprowadzone na stacjonarnych ergometrach wykazały, że niższy współczynnik Q powoduje zmniejszenie o 20% nieefektywnych sił poprzecznych (tj. sił skierowanych na zewnątrz i nie wspomagających napędzania korby roweru).

Kiedy warto moim zdaniem kupić lekki rower dla dziecka?

– gdy chcemy aby nauka jazdy na rowerze była przyjemniejsza i łatwiejsza;

– gdy zabieramy dziecko na dłuższe wycieczki rowerowe oraz na wyprawy – to był nasz powód zakupienia i w konsekwencji wprowadzanie lekkich rowerów do naszego sklepu;

– gdy nasze dziecko jest stosunkowo drobne / ma mniej siły niż rówieśnicy – taki był powód zakupu FROG 48 przez naszych znajomych z TupTam czy Andrzeja prowadzącego podcast tatanawybiegu.pl;

– gdy mamy chęć i środki finansowe aby zakupić dziecku naprawdę świetny rower;

– gdy nasze dziecko ma różne problemy zdrowotne. Mamy przykłady gdy na rower Frog 62 wsiada chłopiec z poważną wadą serca a na Woom 5 chłopcy z niedowładem prawej strony ciała. Ich rodzice zdecydowali się na zakup lekkich rowerów z powodu niższej wagi, efektywniejszego wykorzystania pedałowania (Frog 62), czy też sylwetki, która nie faworyzowała sprawnej ręki (Woom 5);

– bo odsprzedaje się je w dobrych cenach. Dla przykładu, gdy jeszcze nie znałem lekkich rowerów, kupiłem corce Giant Animator 16″. Po sezonie sprzedałem za połowę ceny – 400 zł mniej. Z wielkim marudzeniem kupującego, że drogo… Nasi klienci, gdy nie przekazują roweru kolejnym dzieciom, lekkie rowerki sprzedają po sezonie czy dwóch 200-300 zł taniej. Słyszałem też od klientów o odsprzedaży o 100-150 zł taniej ale to raczej rzadkość. Nie w miesiąc czy dłuzej a w kilka dni. Nie dość, że dziecko jeździ na lepszym rowerze, to jeszcze sprzedajemy go z mniejszą stratą.

Wycieczka rowerowa na Podlasiu – w akcji lekkie rowery dla dzieci i przyczepki rowerowe 🙂 Fot. Kuba Ruta – www.nastopach.pl

Dlaczego nie warto kupować lekkiego roweru dla dziecka? 😉

– Bo ciężko zaakceptować fakt, że to rower dziecka jest najdroższy w rodzinie 🙂

– Bo przecież starcza na 1-2 sezony – prawda! Ale później jest rodzeństwo, jeśli też oczekujemy, że dziecko będzie z nami jeździło 20-30 km to dajmy mu też odpowiednie narzędzia ku temu. Odsprzedamy go naprawdę w dobrej, bardzo dobrej cenie 🙂 Brakuje ich na rynku wtórnym.

– Bo moje dziecko i bez lekkiego roweru świetnie sobie radzi – oczywiście, że wielu chłopców tak potrafi (pewnie są i takie dziewczynki), ale są np. drobne dzieci, którym waga roweru na poziomi 60-70% ich masy ciała przeszkadza w czerpaniu radości z jazdy rowerem lub zwyczajnie nie mogą ruszyć na tanich marketowych rowerach.

Dla tych, którzy myślą o zakupie lekkiego roweru przedstawiam kilka marek oferujących lekkie rowery dla dzieci – 2 z nich dostępne są w naszym sklepie, kolejne w innych sklepach lub bezpośrednio u producentów.

FROG – brytyjskie lekkie rowery dla dzieci

FROG – brytyjska marka lekkich rowerów dla dzieci, która na polskim rynku jest obecna od kilku lat, jednak nie jest jeszcze tak dobrze rozpoznawalna jak Woom. Rowery FROG charakteryzują się niską wagą, geometrią dostosowaną do dzieci oraz znakomitą jakością! Nasze dzieciaki jeżdżą obecnie na Frog 40/43 i Frog 55.

Frog to angielska marka wykonująca rowerki biegowe oraz rowery dla dzieci w wielu rozmiarach i typach! To, co wyróżnia tego producenta to podział rowerków ze względu na wewnętrzną dł. nogi dziecka (czyli główny pomiar służący do doboru odpowiedniego roweru) i długość ramion. Zmora dla sprzedawców, dbałość o klienta 😉 Marka ta oferuje np. po 2 wielkości ramy dla rowerków o tym samym rozmiarze kół – oczywiście w wybranych, tzw. startowych rozmiarach. Wszystko po to, aby dobrać rowerek idealnie pasujący do dziecka. Dobrej jakości komponenty, niska waga, dopasowanie do specyficznych potrzeb dziecka i w końcu wybór spośród wielu kolorów to niewątpliwie główne zalety tej marki.

Frog 48 nad Bałtykiem – lekki rower dla lekkiej 5 latki 🙂 Fot. Justyna Bronowska – www.tuptam.pl

FROG oferuje bardzo szeroką gamę lekkich rowerów dla dzieci. Począwszy od lekkich rowerków biegowych są to:

– Tadpole Mini – lekki rowerek biegowy dla dzieci w wieku 1-2 lata;

– Tadpole – klasyczny, lekki rower biegowy dla dzieci w wieku 2-3 lata;

– Tadpole Plus – lekki rowe biegowy dla dzieci w wieku 3-4 lata (ostatni przed przesiadką na rower na dwóch kołach z pedałami).

Kolejne to lekkie, hybrydowe rowery dla dzieci które zaczynają przygodę z dwoma kółkami i pedałami. Zastanawiacie się, co to są rowery hybrydowe? Mianem hybrydowych FROG określa rowery, które umożliwiają dziecku jazdę w różnych warunkach terenowych i na trasach o różnej nawierzchni. Stąd oferowanie opon o szerokości 1,5″ (jeszcze jakiś czas temu było to 2 komplety – szosowy i terenowy) i sportowa, bardziej agresywna sylwetka dziecka – z taką sylwetką zdecydowanie łatwiej jeździć poza trasą, jak to mawiają Brytyjczycy – off the beaten track. Są to:

– FROG 40/43 – lekki rower dla dziecka na kołach 14″ – zapoznajcie się z naszą recenzją FROG 43;

– FROG 44 (następca modelu Frog 48) – lekki rower dla dziecka na kołach 16″ – zapoznajcie się z naszą recenzją FROG 48;

– FROG 52 / Frog 55 – lekki rower dla dziecka na kołach 20″ – zapoznajcie się z naszą recenzją FROG 55;

Frog 52 – lekki rower dla dzieci na kołach 20″ – tzw. mała 20tka

Dla starszych dzieciaków, które mają już za sobą np. przygodę na FROG 43 producent oferuje kolejne rozmiary lekkich rowerów. Od 20″ FROG 52 po 26″ FROG 78.

Dzieciece rowery szosowe Frog

Dla dzieci ze sportowymi ambicjami (albo rodziców ze sportowymi ambicjami – czasami bywa i tak… ) FROG oferuje lekkie rowery szosowe dla dzieci (FROG Road 58, 67 i 70). Standardowo wyposażone są w 2 komplety opon – szosowe oraz szersze, 1,3″, dzięki czemu dzieciaki mogą zjechać na nich na drogi szutrowe. Komponenty są oczywiście dostosowane pod dzieci, tak, że mogą na niego wsiąść i trenować kilkuletnie dzieciaki – choć moim zdaniem, ma to sens przy rowerach 24″ – czyli Frog Road 67. Polecamy lekturę testu Frog 67 Road.

Dziecięce rowery górskie (MTB) dla dzieci – FROG MTB

Ponieważ wielu z rodziców zjeżdża ze swoimi dziećmi w teren FROG przygotował także górskie wersje rowerów – wprowadzone do oferty w 2018 r. Są to:

– Frog 62 MTB – na kołach 24″.

– Frog 69 MTB – na kołach 26″.

– Frog 72 MTB – na kołach 26″.

Frog 72 MTB na górskich single trackach – fot. Tomasz Gurdziołek.

Frog MTB zostały wyposażone m.in. w:

– zaprojektowany przez Froga gazowe amortyzatory umożliwiające regulację skoku w zależności od wagi dziecka;

– Łatwo dostępne hydrauliczne hamulce tarczowe z dźwigniami dostosowanymi do juniorów;

– 9-stopniową dźwignię zmiany biegów Shimano;

– 9-biegową tylną przerzutkę Shimano Acera RD-M3000 Shadow RD;

– opatentowane korby Frog dla łatwiejszego pedałowania – z niskim współczynnikiem Q-Factor.

Więcej o rowerach Frog MTB na stronach naszego sklepu:

https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?rowery-dzieciece-mtb,80

Frog 55 i WOOM 2 na leśnych ścieżkach. Fot. Dzieciaki w Plecaki

Co istotne – FROG dysponuje pełnym wsparciem części zamiennych. Można zakupić je bezpośrednio od producenta, współpracujących z producentem sklepów lub w dobrze wyposażonych sklepach rowerowych (stacjonarnych i internetowych). Najpopularniejsze części są dostępne bezpośrednio w naszym sklepie (https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?rowery-frog-czesci-zamienne,81) ale resztę (mostek, widelec, kasety, klamki hamulca, wolnobiegi, koła itp.) można sprowadzić od producenta za pośrednictwem sklepów.

Sklasyfikowałbym tę markę jako rowery sportowo-turystyczne. Osobiście bardzo mi odpowiada jakość użytych komponentów i przedkładam to nad trochę większą wagę niż w WOOM, w których część komponentów (klamki hamulca, szczęki hamulca, piasty) nie są moim zdaniem tak porządne, jak te we Frogu – ale są lżejsze 😉 Frog ma moim zdaniem także gorszy marketing i wielu rodziców myśli, że Frog jest zbyt agresywny na początek. Moim zdaniem nie, pozycja na fGrogu umożliwia lepszy balans rowerem.

W naszej ekipie użytkowane są rowery WOOM i Frog w różnych rozmiarach. Nasze dzieci użytkują / użytkowały (systematycznie przechodzą na większe rozmiary) Frog 40/43, Frog 48, FROG 55 oraz Frog 62. Amelka jeździła także na Woom 4 a dzieci przyjaciół jeżdżą ma Woom 2, Woom 3 i Woom 5. Po lekkie rowery Frog zapraszamy do naszego sklepu – www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl

WOOM – austriackie lekkie rowery dla dzieci

WOOM – austriacka, stosunkowo młoda marka lekkich rowerów dla dzieci. Coraz bardziej popularna w Polsce i w Europie, nagradzana za naprawdę atrakcyjne wzornictwo. Ich rowery są po prostu ładne!

WOOM oferuje lekki rowerek biegowy WOOM 1 oraz lekkie rowery dla dzieci z pedałami – od rozmiarów kół 14″ do 26″ – to znaczy, że można zacząć na nich jeździć jeszcze w przedszkolu (albo i żłobku) a skończyć na wycieczkach ze swoimi własnymi dziećmi 😉

Pełna gama lekkich rowerów dla dzieci WOOM – od biegowego WOOM 1 na kołach 12″ po WOOM 6 na kołach 26″.

WOOM 1 to lekki rower biegowy. Charakteryzuje się niską wagą, ramą dostosowaną do naprawdę małych dzieci, zastosowaniem hamulca w rączce – posiada spore koła – 12″, dzięki czemu przejście na rower z pedałami powinno być bezproblemowe.

WOOM 2 to lekki rower dla dziecka na kołach 14″. Dobre rozwiązanie jako pierwszy rowerek z pedałami dla dziecka. Kierownica typu BMX, czyli mniej agresywna. Zapoznajcie się z naszą recenzją WOOM 2;

WOOM 3 – to lekki rower dla dziecka na kołach 16″, także z kierownicą typu BMX.

Dostępna była także wersja WOOM 3 Automatix z automatyczną dwubiegową przerzutkę w piaście SRAM. Zamiast wolnobiegu posiada piastę SRAM, czyli przerzutkę dwubiegową, która samoczynnie zmienia bieg po przekroczeniu przez dziecko prędkości 10 km/h. Dzięki temu dzieciom, które są w stanie jeździć szybciej na swoich szesnastkach, łatwiej będzie dotrzymać kroku rodzicom;

WOOM 4 – lekki rower na kołach 20″ wyposażony w przerzutki. Świetny rower dla dzieci, które jeżdżą ze swoimi rodzicami na dłuższe wycieczki rowerowe i wyprawy. Niska waga pozwala dziecku na dłuższy wysiłek. Zapoznajcie się z naszą recenzją WOOM 4;

WOOM 4 na kołach 20″ – znakomity rower na dłuższe wycieczki rowerowe.

WOOM 5 – lekki rower na kołach 24″ – rower, na którym dziecko może zrealizować naprawdę piękne i długie wycieczki.

WOOM 6 – lekki rower na kołach 26″ – czyli w zasadzie już dla młodzieży i dla dorosłych. Kupując ten rower możemy wkroczyć z nim w dorosłość i użytkować go se swoimi dziećmi 😉

Oraz rowery w wersji City (z błotnikami, lampkami, bagażnikiem), ale to już nie są aż tak lekkie rowery.

Nasza rowerowa ekipa wyjazdowa użytkuje wersje WOOM 2, WOOM 3, WOOM 4 oraz WOOM 5.

Sklasyfikowałbym tę markę jako rowery miejsko-turystyczne.

Dziecięce rowery górskie (MTB) dla dzieci – woom OFF

W 2019 r. woom wprowadził serię rowerów górskich (MTB) dla dzieci, wyposażonych w nieamortyzowany, karbonowy widelec i hamulce tarczowe oraz – nowość dla tego producenta – manetki zmiany biegów typu radpid fire – cynglowe, jak w rowerach marki FROG. Są to rowery woom OFF w rozmiarach 4 (20″), 5 (24″) i 6 (26″).

Obydwie marki – FROG i WOOM dostępne są w naszym sklepie i mamy z nimi praktyczne doświadczenia. Poniżej przedstawiamy natomiast marki, z którymi zetknęliśmy się na targach bądź podczas rozmów z rodzicami, których dzieci użytkują takie rowery.

Po lekkie rowery WOOM zapraszamy do naszego sklepu – www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl

Kubikes – niemiecka precyzja w lekkich rowerach

Kolejną marką lekkich rowerów dla dzieci, która jest obecna w Polsce oraz w naszym sklepie jest Kubikes – niemiecka marka, produkująca rowery od 12″ (biegowe) po rowery 26″ w różnych wersjach. Najmniejsze z Kubikes oferują niską wagę, hamulce V-Brake Tektro. Występują w kilku wersjach, Tour (na gładkich kołach), MTB (na kołach terenowych), Superlight – jeszcze lżejsze, na kołach Schwalbe Black Jack 1,9″ – świetne w terenie.

Bardzo porządnie wykonane, bez zbędnego zbijania wagi np. ograniczaniem liczby śrub czy wymyślnym mostkiem. Bardzo polecamy!

Sylwetka w wersjach 14″ i 16″ jest lekko pochylona, w wersjach 20″, 24″ i 26″ bardziej wyprostowana, podobnie jak w Woom.

Rowery w rozmiarach 20″ i 24″ posiadają po 2 rozmiary ramy – S oraz L. I tak Kubikes 24S nadaje się dla dzieci o wzroście juz 125 cm a np. Kubikes 24L od 133 cm.

Kubikes 20S po trudach wyjazdu rowerowego na Szlaku Orlich Gniazd – jednego z najpiękniejszych i najbardziej wymagających szlaków rowerowych w Polsce

Nasz Szymon wsiadł na Kubikes 20S i jest z niego bardzo zadowolony. Pokonuje nim drogę do przedszkola, odbywa wycieczki po mieście, lesie czy np. na Szlaku Orlich Gniazd, terenie bardzo wymagającym dla dzieci.

Lekki rower dla dziecka Kubikes 16L

Po lekkie rowery Kubikes zapraszamy do naszego sklepu – www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl

Puky – linia lekkich rowerów LS-PRO

Niemiecka firma, doskonale znana z produkcji rowerów, rowerków biegowych i innego rodzaju jeździków, w 2020 r. wypuściła na rynek linię lekkich rowerów – oznaczając ją LS-PRO. Rowery z tej linii charakteryzują się niską wagą, wykorzystaniem komponentów dostosowanych do potrzeb dzieci i sportowym charakterem.

Puky LS-PRO 20″, ważący 7,9 kg lekki rower dla dzieci o wzroście 115-133 cm

Puky projektuje w Niemczech, a produkuje w Niemczech i w Polsce. Ich rowery powstają przy współpracy terapeutami ruchu, pediatrami, przedszkolami i szkołami. Tak powstają trwałe, zapewniające odpowiedni komfort i trwałość rowery PUKY.

Linia LS-PRO oferowana jest w rozmiarach kół 16″, 18″, 20″ oraz 24″. W naszym sklepie oferujemy rozmiary 16″, 20″ i 24″.

Po lekkie rowery Puky LS-PRO zapraszamy do naszego sklepu – www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl

Islabikes

Ta brytyjska marka sprzedaje swoje rowerki tylko i wyłącznie przez swoją stronę internetową lub po przymiarce w swojej siedzibie. Jest to bodajże pierwsza z marek rowerowych, która powstała z myślą o małych rowerzystach. Marka charakteryzuje się niską wagą, wykorzystaniem komponentów przyjaznych dzieciom oraz dbałością o dostosowanie swoich produktów do specyficznych potrzeb różnych dzieci.

Islabikes Beinn 20 Small – czyli lekki rower na kołach 20″ w mniejszym wydaniu – dla dzieci o niższym wzroście. Fot. http://www.islabikes.co.uk/products/bikes/item/beinn-20-small

Marka oferuje bardzo szeroką gamę rowerów – od biegowych poprzez rowery dla początkujących (do tego zalicza 20″ calowe bez przerzutek), rowery wielofunkcyjne (w skrócie odpowiednik hybryd Froga), szosówki i gravele, rowery góskie oraz “Serię Pro” czyli jeszcze lżejsze i bardziej dopasowane rowery dla dzieci.

Niestety w Polsce jest to bardzo, bardzo rzadka marka. Osobiście w Polsce spotkałem tylko jedno dziecko jeżdżące na Islabikes ale bardzo zachwalali tę markę i ten właśnie model – to był CNOC 16. Na jednej z grup poświęconych rowerowym rodzinkom polecano też tę markę. Wydaje mi się, że wynika to właśnie z faktu wysyłkowego modelu sprzedaży poza Wielką Brytanię. Przy cenie rowerów Islabikes ciężko jest zdecydować się na rower, którego nie można przymierzyć/wypróbować przed zakupem. Osobiście żałuję też bardzo, że nie mam możliwości dokładnemu przyjrzeniu się rowerom tej marki i skonfrontowania z oferowanymi przez nas FROG i WOOM. Z informacji przekazanych na stronie Islabikes wynika, że marka ta przykłada ogromną wagę do szczegółów i projektowania rowerów naprawdę dedykowanych dzieciom. Bardzo chętnie skonfrontowałbym informacje przekazywane przez Islabikes z rzeczywistością. Szczególnie, że opisy i wyjaśnienia są bardzo merytoryczne a nie tylko marketingowe.

Early Rider – ultra lekkie i ultra drogie rowery dla dzieci

Early Rider to brytyjska marka która od 2006 roku produkuje rowerki biegowe drewniane z użyteczną, demontowalną blokadą kąta skrętu kierownicy, rowerki biegowe aluminiowe oraz ultralekke rowery z pedałami dla starszych dzieci w rozmiarze kół: 14″, 16″, 20″ i 24″.

Ultralekki rower Early Rider Belter 16″. Fot. https://earlyrider.com/collections/bikes/products/belter-16

Ich wadą jest cena, która dla mnie jest zwyczajnie nie do wytłumaczenia jako sprzedawcy (przykładowo 1889 zł za rower na kołach 16″) a uzasadnianie tego super niską wagą, zastosowaniem paska zamiast łańcucha (rzeczywiście nie słyszałem gdy dziecko na takim rowerku przejeżdżało obok mnie) jest w mojej opinii zabiegiem marketingowym… Czy kiedykolwiek przeszkadzał Wam odgłos łańcucha przesuwającego się po zębatkach? 🙂 Dodatkowo, jeśli jeździcie w terenie, to takie rozwiązanie niestety ale nie sprawdza się – piach, błoto i brud nie są jego sprzymierzeńcem. Są jednak nabywcy tych rowerów – jak widać sprawdza się powiedzenie, że “produkt jest wart tyle ile nabywca jest w stanie za niego zapłacić”

Pozostałe, obecne na polskim rynku marki

Najmniej informacji (od użytkowników, nie z oficjalnych stron producentów) znalazłem o rowerach brytyjskiej Dawes i ich Academy. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tymi markami i może o nich coś napisać, np. poprzez komentarz?

W jedyn z parków miejskich miałem okazję przyglądać się przez chwilę 16″ wersji roweru Dawes Academy, który konstrukcyjnie (rama, kierownica itp.) jest bardzo zbliżony do WOOM 3, a może jest na odwrót? Dziecko ma pozycję wyprostowaną.

Niektórzy na forach wymieniają także rowery CUDA – ale nie spotkałem się z żadnymi opiniami… Jest to dla mnie zupełnie obca marka.

Prevelo oraz Pello – amerykański, rowerowy sen?

Amerykańskie marki niedostępne na polskim rynku, sprzedające swoje produkty wyłącznie w USA, ew. Kanadzie czyli Prevelo oraz Pello. Bardzo chwalone na tamtejszym rynku przez różnych użytkowników. Cenowo porównywalne z wymienionymi wyżej markami europejskimi. Dla mnie jednak minusem przy ew. zakupie byłby problematyczny serwis / gwarancja oraz dostęp do części zamiennych. Dla mnie, a mam kilkuletnie doświadczenie jako sprzedawca takich produktów jest to dyskwalifikujące. Reklamacje zdarzają się nawet w najdroższych i najlepiej wykonanych produktach, nie chciałbym reklamować czegoś, co kupiłem w USA i tylko tam mogę to zareklamować…

Podsumowanie

Coraz większy rynek rowerów w Polsce oraz rosnąca popularność rodzinnych wycieczek rowerowych powoduje, że do Polski wchodzi coraz więcej marek oferujących rowery lekkie, projektowane z myślą wyłącznie o dzieciach.

Jeśli dziecko jadąc na rowerze z kołami 16″ czy 20″ ma nam, rodzicom, jadącym na rowerze z kołami 26″ czy 28″ dorównać (czyt. przejechać dystans wycieczki jaki zaplanowaliśmy – z reguły to jest 20-30 km), to warto go wyposażyć w odpowiednie ku temu narzędzie. Pamiętam, że będąc na studiach przejechałem ponad 50 km na rowerze z kołami 24″ i był to naprawdę duży wysiłek. Pomyślcie teraz, że oczekujecie od dziecka przejechania bez wspomagania holem 30 km na rowerze 16″, 18″ czy 20″, który waży 3/4 ich wagi… Pewnie dadzą radę, odpowiednio motywowane, zachęcane. Pytanie tylko ile z tego będzie dla nich przyjemnością i na jak długo odłożą rower?

Na poniższym filmiku dzieciaki, w trakcie 25 km wycieczki. 6 i 7 latka przejechały całość samodzielnie, 3,5-4 latki przejchały ok. 15-21 km na własnych rowerach. Myślę, że kluczem do sukcesu, oprócz lekkich rowerów były towarzystwo rówieśników i atrakcyjna trasa!

Czy można obejść się bez lekkiego roweru dla swojego dziecka? Oczywiście, że tak! Nie jesteśmy osobami, które uważają, że teraz bez lekkiego roweru i dedykowanego dzieciom nie można i nie da się jeździć. Nie chcemy sprawiać wrażenia, że inaczej się nie da. Bo da się, czego sami byliśmy/jesteśmy przykładem – w dzieciństwie i teraz, gdy uczyliśmy jeździć na rowerze naszą córkę a następnie zabieraliśmy ją na wycieczki rowerowe, wcale nie lekkim rowerem (GIANT Animator 16″), który nie miał nawet połowy rzeczy, o których wspomnieliśmy w artykule i jest niestety ciężki. I pamiętam, że były narzekania, teraz na lekkich rowerkach też są – czy mniej? Nie liczyliśmy, ale na pewno Amelka robi zdecydowanie większe odległości i wiem, że to nie tylko kwestia treningu.

Jeden z naszych klientów tak podsumował tę kwestię w korespondencji mailowej:

“A jeżeli chodzi o rower Islabikes, to kiedy patrzę na syna, jaką ma radochę z jazdy, stwierdzam, ze sam chciałbym mieć taki rower. Jest świetnie wykonany, wyglada jak pożądny dorosły rower tylko odpowiednio pomniejszony,

Pierwszym rowerkiem był Puky 12, rowerek ten byl za ciężki, po przejechaniu kilkuset metrów Leon miał dosyć (dlatego kupiłem hol rowerowy Follow Me). Islabikes jest dużo lżejszy i jakby lepiej wyważony, Leon ma pełną kontrole nad nim, ewidentne ma frajdę z jazdy (sam go podnosi). (…) Jedyny problem jaki się pojawił ostatnio, to Leoś zauważył u mnie przerzutki i wkurza się ze musi tak szybko pedałować kiedy ja kręcę wolno ( myśle ze automatix albo coś w stylu nexus 3 byłby rozwiązaniem tylko pojawiłby się problem z wagą…)

Na większy rower z przerzutkami będzie musiał jeszcze poczekać (ma ok 105 cm wzrostu) Pozdrawiam, Jakub”.

Dla osób, które sądzą, że lekki rower rozwiąże wszystkie problemy, przytaczam mail od kolegi z naszej rowerowej ekipy (jego córka przesiadła się z dość ciężkiej 16″ na lekkiego WOOM 4 na kołach 20″):

“Próbowaliśmy rozpalić ducha rowerowego u M. i chyba nam się udało na tyle na ile to możliwe. M. lubi jeździć i jej się to podoba, pod warunkiem że robimy max 10 km dziennie (szutr lub drogi leśne). Rower jest ok na krótkie wycieczki. Ale nie na wyprawy rowerowe. Kondycyjnie na pewno dałaby radę, ale nie ma motywacji aby pedałować cały dzień. Nie kręci jej to i nic na to nie poradzimy :(”

Wkładamy dużo wysiłku, pasji i zaangażowania w tworzenie tych treści i dzielenie się wiedzą, prosimy więc konkurencję o nie kopiowanie (powielanie, wykorzystywanie) treści – a jeśli już to zrobićie, podajcie proszę źródło z aktywnym linkiem do nas 😉

Lekkie rowery dla dzieci Woom i Frog można przymierzyć w naszym sklepie w Warszawie (www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl) oraz u naszych partnerów w Krakowie – u Kajtostanów – szczegóły tutaj – https://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/7217/woom-i-frog—lekkie-rowery-dla-dzieci-sklep-w-krakowie

Jeśli ten artykuł pomógł Wam w podjęciu decyzji/zwiększeniu wiedzy o rowerach dla dzieci, będziemy wdzięczni za udostępnienie go w mediach społecznościowych, na forach internetowych, na których się udzielacie lub na Waszym blogu – pomóżcie innym rodzicom podjąć decyzję 🙂

Wystarczy skopiować i wkleić poniższy kod.

Dzieciaki w Plecaki - lekkie rowery dla dzieci

Najlżejsze rowery dla dzieci na kołach 16 cali

Rower dziecięcy na kołach 16 cali, to najczęściej kolejny rower z pedałami zaraz po rowerze 14 calowym, choć czasami jest to także pierwszy rower, na którym dziecko rozpoczyna naukę jazdy. Jeżeli jest to kolejny rower to dziecko płynnie przejdzie z roweru mniejszego na rower większy. Jeżeli natomiast jet to pierwszy rower to z pewnością wsparciem dla dziecka będzie wcześniejsza przygoda rowerkiem biegowym. Dla jakiego dziecka rower dziecięcy 16 cali? Rower dla dzieci na… Pokaż więcej

Rower dziecięcy na kołach 16 cali, to najczęściej kolejny rower z pedałami zaraz po rowerze 14 calowym, choć czasami jest to także pierwszy rower, na którym dziecko rozpoczyna naukę jazdy. Jeżeli jest to kolejny rower to dziecko płynnie przejdzie z roweru mniejszego na rower większy. Jeżeli natomiast jet to pierwszy rower to z pewnością wsparciem dla dziecka będzie wcześniejsza przygoda rowerkiem biegowym.

Dla jakiego dziecka rower dziecięcy 16 cali?

Rower dla dzieci na kołach 16″ jest rowerem o wielkości ramy oraz geometrii, która ma zapewnić wygodną, bezpieczną i łatwą jazde dzieciom w wieku 4-6 lat. Na jak długo starczy taki rower to najczęstsze pytanie rodziców. Wszystko to zależy od tego, jak szybko dziecko będzie rosnąć, jakiego wzrostu jest w momencie zakupu rowerka 16 calowego. Każdy z producentów tworzy własne autorskie rozwiązania. Każda rama ma inną geometrię. Zasadniczo rower dziecięcy 16 cali jest zaprojektowany tak aby mogły na nim jeździć dzieci o długości wewnętrznej nogi od 42 cm i wzroście już od 95 cm.

Przewaga lekkiego roweru dziecięcego

Ważne aby rowery dziecięce 16 calowe miały niską wagę. W naszym sklepie oferujemy rowery róznych producentów. Ich waga może wynosić 5,5 – 7 kg. Warto również sprawdzić, czy rower jest wyposażony w błotniki, odblaski oraz osłonę łańcucha.

Osoby poszukujące rowerów dla chłopców i dziewczynek w wieku 4-5 lat spewnością znajdą w ofercie sklepu Bikeovo.pl śliczne i lekkie rowery Woom 3, Frog 44 czy też Kubikes 16s i Kubikes 16. Są to wiodące marki produkujące najlżejsze rowery dziecięce na świecie. Będą odpowiednie zarówno jako rower dla dziecka w wieku 4 lata jak i jako lekki rower dziecięcy dla 5 latka.

Każdy z oferowanych przez nas producentów robi rowery na wysokim poziomie jednak o innej chrakterystyce ramy i przeznaczeniu. W ofercie sklepu Bikeovo.pl znajdziecie bardzo popularne rowery dziecięce 16 cali takich marek jak WOOM, które są wygodnym miejskim rowerem na kołach, Frog 44 uznane z najmocniejsze w swojej klesie oraz rowery Kubikes 16 Tour i MTB będące wzorcem jakości wykonania.

Dla miłośników stylowej jazdy na rowerze proponujemy również uwielbiane przez dziewczynki miejskie rowerki na kołach 16 cali firmy Banwood.

Jaki rower dla 4 latka kupić? Ranking 2022

Ranking rowerów dla 4 latka – jaki rower dla 4 latka kupić w 2022 roku?

Każdy rodzic wie, jakie to szczęście mieć w domu małe dziecko. Niemniej jednak dziecko wymaga czasu i zorganizowania mu zabawy. Szczególnie cenna jest aktywność na świeżym powietrzu. Kiedy dziecko zacznie już chodzić, warto zakupić dobry, a nawet najlepszy rower dla 4 latka i od początku zachęcać do nauki jazdy. Tanie i dobre rowerki można kupić na aukcjach lub w sklepach sportowych. W wyborze na pewno pomoże ranking rowerów dla 4 latka, gdzie można znaleźć wiele informacji o większości popularnych modeli.

Ranking rowerów dla 4 latka – TOP 10 najlepszych rowerów dla 4 latka

Opis najlepszych rowerów dla 4 latka

1. Mexller Rowerek Dziecięcy Sisi Różowy

Cena: ok. 399 zł

Znajdź najtańszą ofertę

MEXLLER ROWEREK DZIECIĘCY SISI RÓŻOWY to hit sprzedaży wśród rowerków dla dziewczynek. Jest tak popularny przede wszystkim ze względu na swój uroczy biało-różowy kolor i wygląd. Każda mała dama chętnie będzie korzystała z tego roweru. Ten model ma 16 calowe koła, rozmiar stalowej ramy to 10. Ten model jest przeznaczony przede wszystkim do jazdy w mieście. Jest lekki i wygodny oraz bardzo zwrotny. Dodatkowe wyposażenie tego modelu to błotniki, bagażnik, koszyk przy kierownicy, wstążki, które pełnią również funkcję dekoracyjną, trąbka, odblaski i osłona łańcucha. Rower posiada kółka boczne, które są niezbędnym elementem wyposażenia dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą. Do roweru można zamontować uchwyt dla rodzica, dzięki czemu będzie można kontrolować tor jazdy i zapewnić dziecku dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Ten model posiada wszystko to, co dobry rower dla 4 latka mieć powinien. Potwierdzają to również pozytywne opinie 2022.

2. Royal Baby Leopard 14Cali Ro0118 Niebieski

Cena: ok. 359 zł

Znajdź najtańszą ofertę

ROYAL BABY LEOPARD 14 CALI RO0118 NIEBIESKI to propozycja roweru dla małego chłopca. Rower jest w kolorze niebieskim, ma grubą stalową ramę, dzięki czemu wygląda jak prawdziwy sportowy model. Każdy chłopiec będzie chciał od razu spróbować się na nim po ścigać. Zaletą tego roweru jest zgrabnie zamontowany uchwyt przy siodełku, który pozwoli rodzicowi kontrolować tor jazdy dziecka, a przy okazji nie będzie przeszkadzał. W rowerze dodatkowo jest zamontowane oświetlenie, solidny błotnik, oraz bardzo przydatny hamulec ręczny. Ten model ma bardzo grube opony oraz całkowicie zabudowany łańcuch, dzięki czemu dziecko może się nim poruszać również po lasach czy piaszczystych terenach. Taki model to na pewno duża radość dla dziecka i wręcz nieograniczone możliwości uczestniczenia w wycieczkach w każdym terenie. Dla mniej zaawansowanych w zestawie są również kółka boczne, które pomogą bezproblemowo zacząć przygodę z jazdą rowerową.

3. Romet Rowerek Tom Niebieski

Cena: ok. 479 zł

Znajdź najtańszą ofertę

ROMET ROWEREK TOM NIEBIESKI od dawna podbija ranking rowerów dla 4 latka. Romet to marka doskonale znana i ceniona również przez dorosłych użytkowników. Rowery Romet są polecane przede wszystkim ze względu na wysoką jakość wykonania, solidne materiały i ciekawy wygląd. Ten model warto polecić rodzicom, którzy szukają połączenia niezawodności i wysokiej jakości. Romet stworzył dedykowaną dzieciom linię Junior, nad którą pracowali wybitni projektanci. Wyzwaniem w projektowaniu rowerów dla małych dzieci jest przede wszystkim inna budowa anatomiczna małego człowieka. Wpływa to znacząco na ergonomię, geometrię oraz dostosowanie napędu do potrzeb najmłodszych. Dobór odpowiednich elementów ma wpływ na kształtowanie dobrych nawyków podczas jazdy, również w przyszłości. Rower jest wyposażony w dzwonek, odblaski oraz hamulec ręczny. Dodatkowo w zestawie są tradycyjnie kółka boczne, które wspomogą małych rowerzystów, podczas ich pierwszych przygód na rowerze.

4. Accent Sweetberry Rower 16 Różowy

Cena: ok. 569 zł

Znajdź najtańszą ofertę

ACCENT SWEETBERRY ROWER 16 RÓŻOWY to idealna propozycja dla małych księżniczek, które lubią błyszczeć wśród innych. Rower w bardzo intensywnych kolorach z akcentami i naklejkami owoców w kolorze różowym. Oprócz wyglądu ten rowerek jest również bardzo funkcjonalny i dostosowany do potrzeb małych dzieci. Posiada ergonomiczną ramę oraz duże, wygodne siodełko, które wymusza prawidłową postawę ciała podczas jazdy. W komplecie są standardowo kółka do stabilizacji roweru, również w kolorze różowym. W sprzedaży z rowerem są dodatkowe akcesoria, takie jak wiklinowy, biały koszyczek, który pomieści dodatkowe zabawki lub pluszaka, oraz dopasowane kolorystycznie tasiemki na uchwytach kierownicy. Jeśli ktoś nadal nie wie, jaki rower dla 4 latka wybrać ten model na pewno jest godny polecenia. W rankingu rowerów zbiera bardzo dobre opinie 2022. Wielu rodziców zwraca uwagę nie tylko na estetykę wykonania, ale również na trwałość i wysoką jakość materiałów.

5. Rower Kross Cindy Biały Błękitny Różowy Połysk 2017

Cena: ok. 449 zł

Znajdź najtańszą ofertę

ROWER KROSS CINDY BIAŁY BŁĘKITNY RÓŻOWY POŁYSK 2017 to świetny model również przeznaczony głównie dla dziewczynek. W przeciwieństwie do innych rowerków dedykowanych małym damom ten charakteryzuje się bardzo klasycznym połączeniem kolorów. Rower jest biały, z delikatnymi akcentami różu i błękitu, co czyni go wyjątkowo uroczym, ale nie przesłodzonym. Dodatkowo już sama marka Kross gwarantuje jakość i dopracowanie detali również w tym malutkim modelu. Rowerek jest lekki i bardzo zwinny. Kierownica oraz mostek zostały dodatkowo zabezpieczone gąbką, co znacząco eliminuje ból podczas otarć czy upadków, które na początku zdążają się dużo częściej. Łańcuch roweru jest całkowicie osłonięty, dzięki czemu ani spodnie, ani spódniczka się w niego nie wkręcą. W zestawie można też znaleźć kółka boczne regulowane i odkręcane, hamulce przednie v-brake i tylne. Dodatkowo kierownica oraz siodełko ma możliwość regulowania wysokości, dzięki czemu rowerek posłuży dziecku przez dużo dłuższy czas niż tradycyjne, tańsze modele.

6. Merida Matts J16 Rower Matt Blue Yellow/Sky Blue

Cena: ok. 899 zł

Znajdź najtańszą ofertę

MERIDA MATTS J16 ROWER MATT BLUE YELLOW/SKY BLUE to model w wielkiej rodziny MERIDA. Firma jest znana z wysokiej jakości rowerów dla dzieci i dorosłych. Cechą wspólną jest przede wszystkim dbałość o detale, wytrzymałość oraz mocna, aluminiowa rama. Szczególnie ta ostatnia zaleta jest istotna, jeśli chodzi o dzieci, które podczas swojej przygody z nauką jazdy nie raz potrafią uszkodzić elementy roweru. Ten model jest przeznaczony w szczególności dla chłopców. Jego niebiesko-żółte kolory zachęcają do zabawy i dalekich podróży. Firma poszła o krok dalej w kwestii personalizacji i dostosowała nie tylko kolorystycznie modele przeznaczone dla chłopców i dziewczynek, ale również ergonomiczne. W zależności od płci rowery mają różną geometrię, wpływającą znacznie na komfort jazdy oraz stabilność podczas nauki. W zestawie są kółka stabilizujące ułatwiające pierwsze chwile na własnym rowerku. Modele MERIDA są bardzo polecane przez rodziców, świadczą o tym pozytywne opinie 2022, które można znaleźć w rankingach.

7. PUKY ZL 12-1 ALU NIEBIESKI 4122

Cena: ok. 849 zł

Znajdź najtańszą ofertę

PUKY ZL 12-1 ALU NIEBIESKI 4122 to model dla rodziców, którzy nadal zastanawiają się jaki rower dla 4 latka wybrać. Rowerek PUKY gwarantuje bardzo bezpieczną i stabilną jazdę. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia o minimalnym wzroście 95 cm. Zaletą tego modelu są bardzo trwałe ramy i obręcze aluminiowe, które będą służyły bardzo długo. Zakup tego roweru to inwestycja dla kilku pokoleń małych dzieci. Mimo wielu funkcji model ten jest bardzo lekki, dzięki czemu lepiej sprawuje się podczas jazdy. Jest również bardzo bogato wyposażony, między innymi w nóżkę, hamulce dopasowane do małych rączek dzieci, tylny hamulec oraz łożyska kulkowe. Dodatkowo do rowerku dołączony jest dzwonek, przednie i tylne światła odblaskowe oraz osłona kierownicy. Rower malowany proszkowo jest bardzo odporny na uderzenia i zarysowania, które jak wiadomo, często przytrafiają się dzieciom. Do zakupu może przekonać również aż pięcioletnia gwarancja producenta. To najlepszy dowód na trwałość i wytrzymałość tego modelu.

8. Kellys Rowerek Wasper Red

Cena: ok. 769 zł

Znajdź najtańszą ofertę

KELLYS ROWEREK WASPER RED to ciekawa propozycja dla najmłodszych. Rower w kolorze czerwieni dedykowany przede wszystkim chłopcom, posiada aluminiową ramę oraz koła 16 cali. Marka Kellys jest doskonale znana rowerzystom na całym świecie. Teraz w ich ofercie jest dostępny również model Wasper przeznaczony dla młodych miłośników jazdy na rowerze. W zestawie z rowerem znajduje się wygodne siodełko, odblaski na kołach, błotnik, dzwonek oraz hamulce v-brake. Pedały są plastikowe, dzięki czemu łatwiej utrzymać je w czystości, nawet gdy dziecko uwielbia jeździć po błocie i kałużach. Dodatkowo załączone są kółka boczne, które można szybko i prosto zamontować do roweru. Kształt tego modelu jest tak dopasowany, aby każde dziecko czuło się na nim komfortowo. Stabilne opony zapewniają odpowiednią przyczepność i nie zapadają się nawet na piaszczystym terenie. Ten rower to idealny wybór dla małych odkrywców, którzy lubią trochę poszaleć w czasie zabawy w lesie czy parku.

9. Romet Rower Salto G 16″ Czarny Biały

Cena: ok. 499 zł

Znajdź najtańszą ofertę

ROMET ROWER SALTO G 16″ CZARNY BIAŁY to najlepszy rower dla 4 latka. Przede wszystkim ma bardzo ciekawe kolory, które zachwycą każdego chłopca. Producent zdecydował się na odważne połączenie czerwonego, białego oraz czarnego. Dzięki wzorom błyskawic i szachownicy na elementach roweru sprawia on wrażenie bardzo dynamicznego, sportowego modelu. Na pewno znajdzie wielu chętnych, którzy będą chcieli wypróbować jego moc podczas wypraw do parku, lasu czy na piaszczystą ścieżkę. Rower wyposażony jest w aż 4 odblaski, które znajdują się na kołach, przy siodełku oraz z przodu kierownicy. To zapewnia dodatkową ochronę i bezpieczeństwo malucha podczas jazdy. W zestawie znajdują się również kółka zapasowe, hamulce, błotniki oraz bardzo porządne i szerokie opony. Takie opony idealnie sprawdzą się nawet w trudnym terenie i dadzą dziecku dużo frajdy. Aluminiowa konstrukcja jest bardzo odporna i lekka, dzięki czemu maluch nie będzie miał problemu z podnoszeniem roweru nawet po upadku, które niestety się zdarzają.

10. Romet Rowerek Tola Biało-Fioletowy

Cena: ok. 399 zł

Znajdź najtańszą ofertę

ROMET ROWEREK TOLA BIAŁO-FIOLETOWY to kolejna propozycja firmy Romet skierowana do dziewczynek. Rozmiar opon to tylko 12 cali, więc ten model idealnie będzie się nadawał nawet dla tych najmłodszych miłośników rowerów. Wzrok przyciąga bardzo oryginalna i nietypowa kolorystyka. Producent wybrał kolory fioletu i bieli, a elementy boczne są ozdobione uśmiechniętymi buźkami. To na pewno sprawi dzieciom dużo radości i spowoduje, że chętniej będą chciały wybrać się na wycieczkę. Dobrana do płci geometria roweru sprawia, że dziecko podczas jazdy przyjmuje optymalną pozycję. Zwiększa to bezpieczeństwo oraz kształtuje dobre nawyki już od samego początku przygody z jazdą. Rama wykonana ze stali, bardzo miękkie ochraniacze na kierownicę oraz bardzo wygodne piankowe siodełko to dodatkowe zalety tego modelu. Tak jak w przypadku modelu dla chłopców i tutaj są dodatkowe odblaski, wpływające na poprawę bezpieczeństwa dziecka na drodze. Siodełko i kierownica są regulowane, więc rowerek rośnie razem z dzieckiem.

Poradnik zakupowy roweru dla 4 latka

Jak kupić najlepszy rower dla 4 latka?

Wielu rodziców dzieci, które zaczęły już chodzić zastanawia się, jaki rower dla 4 latka wybrać. Wybór modelu jest ważny, szczególnie na początku, aby nie zniechęcić dziecka do jazdy.

Najlepszy rower dla 4 latka powinien mieć przede wszystkim dodatkowe kółka stabilizujące, dzięki którym nauka będzie łatwiejsza. Dzieci lubią też różne gadżety, warto więc kupić tanie i dobre wstążki boczne, trąbkę czy koszyczek na zabawki.

Jaki rozmiar kół powinien mieć rowerek dla 4 latka?

Rozmiar kół oraz ramy to podstawowe elementy, które trzeba właściwie dobrać podczas kupna roweru. Od odpowiednio dobranych rozmiarów kół zależy przede wszystkim komfort i wygoda jazdy oraz stabilności i większe bezpieczeństwo przy wykonywaniu manewrów. Małe dzieci nie mają jeszcze odpowiedniej koordynacji ruchowej, w związku z czym bardzo istotne jest wsparcie poprzez dobór odpowiedniego modelu roweru.

W zależności od tego, jaki rower dla 4 latka rodzić chce wybrać, inny będzie rozmiar kół. W przypadku rowerów z bocznymi kółkami dla dzieci w wieku do 4 lat najlepsze będą koła 12 lub 14 cali. Jeśli natomiast rower nie ma kółek stabilizujących, należy zmierzyć wysokość kroku u dziecka. Dla wysokości około 48 cm dobre będą koła 16, dla rozmiarów 53-58 cm koło 20. Dla wyższych dzieci będą to już koła 24.

Ze względu na to, że każde dziecko różni się wzrostem i budową ciała, trudno zaproponować jeden uniwersalny rozmiar. Przed zakupem warto więc zabrać dziecko i po prostu sprawdzić na miejscu czy koła są odpowiedniej wielkości, a maluch czuje się na nim wygodnie i swobodnie.

Jak zachęcić 4 latka do jeżdżenia na rowerze?

Znaczenie aktywności fizycznej u dziecka dotyczy przede wszystkim prawidłowego rozwoju i zachowania dobrego zdrowia. W tym względzie wpływ wszelkich zabaw ruchowych jest podobny, jak dla osoby dorosłej. Jednak najmłodsi mają skumulowane pokłady energii, które powinny być na bieżąco rozładowywane. Interesującą rozrywkę zapewni też rower dla 4 latka, dopasowany do parametrów fizycznych malucha. Dziecko może złapać przysłowiowego bakcyla gdy zauważy, że rodzice często i chętnie jeżdżą na rowerze. Naśladownictwo w tym wieku jest jednym z głównych czynników zainteresowania wybraną aktywnością. Dodatkowo można wspólnie odwiedzić sklep lub salon wybierając model, który podoba się młodemu cykliście. Jeszcze inny sposób to rower z bocznymi kółkami dla 4 latka, zapewniający mu stabilność i poczucie bezpieczeństwa. W efekcie zniknie strach, a w to miejsce pojawi się frajda z jazdy. Ułatwieniem w codziennym korzystaniu ze sprzętu będzie lekki rower dla 4 latka, który uprości jego ewentualne przenoszenie.

Jakie inne akcesoria kupić do roweru dla 4 latka?

Analizując, jaki rowerek dla 4 latka wybrać, nie można zapominać o elementach uzupełniających do tego modelu. Będą nimi na przykład:

dodatkowe kółka boczne,

kolorowa chorągiewka na kierowcę,

dzwonki,

części odblaskowe,

wstążki,

wiatraczki,

osłony,

wielobarwne naklejki.

Cała grupa produktów w tej kategorii uwzględnia oczywiście wersje dla chłopców i dziewczynek. Chodzi o odmienne motywy kolorystyczne, ale także ulubione postacie z bajek na grafikach. Analizując, jaki rower dla 4 latka kupić, trzeba sprawdzić ile cali mają mieć koła. Różnica w tym względzie wynika przede wszystkim z przyspieszonego rozwoju fizykalnego dziecka. Niejeden malec potrafi być większy niż jego rówieśnicy, ale pragnie także mieć wygodny rower. Szacunkowy przedział oznacza koła pomiędzy 12 a 16 cali, zależnie od budowy ciała. Z pewnością dodatkowe gadżety rowerowe mogą podnieść atrakcyjność wizualną sprzętu oraz zachęcić do aktywności. Zwłaszcza gdy koleżanki i koledzy lubią spędzać w ten sposób czas na podwórku.

Autor rankingu: Mikołaj Przybysz

Jaki Rowerek dziecięcy kupić? • Porady i RANKING 2022 propozycji na NocnyRower.com

Od tamtej pory wiele się zmieniło, w efekcie czego segment rowerów dziecięcych znacząco zwiększył swój udział na rynku jednośladów. Można też zdecydować się ma montaż w zakupionym modelu dodatkowych kółek, co znacznie powinno ułatwić najmłodszym naukę jazdy.

Jakimi kryteriami zatem warto się kierować wybierając odpowiedni rowerek dla naszej pociechy? Czy wiek ma znaczenie? Kiedy lepszym rozwiązaniem będzie zakup dodatkowych kół do rowerka? W tej publikacji postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Rowerki biegowe

Rowery z pedałami przeznaczone są dla dzieci około 4–5 – letnich, natomiast młodszym pociechom warto zaproponować rowerek biegowy. Przygodę z jeżdżeniem mogą rozpocząć już 1,5 – roczne maluchy. Jazda na takim rowerku wymaga umiejętności utrzymania równowagi, dlatego nie zraźmy się, gdy nasze dziecko od razu jej nie opanuje. Zwykle nauka ta trwa około miesiąca.

Większość rodziców na początek z reguły zastanawia się nad zakupem kolorowego, plastikowego, trójkołowego rowerka z pedałami. Niestety nawet trzylatek nie poradzi sobie z naciskiem na pedały w takim modelu. Rowerki biegowe uczą dziecko nowych umiejętności, po drugie są mniejsze, więc łatwiej je gdziekolwiek przewieźć, a po trzecie są wstępem do nauki jazdy na prawdziwym rowerze z pedałami.

Zwykle decydując się na taki model, omijamy etap jazdy z bocznymi kółkami, gdyż dziecko ma już opanowaną sztukę utrzymywania równowagi. Na rynku mamy do dyspozycji mnóstwo ofert rowerków biegowych, które mogą być wyposażone w piankowe lub pompowane koła (szybko się zużywają z reguły, najczęściej co sezon trzeba je napompować), chcąc przybliżyć dziecku jazdę na prawdziwym rowerze możemy zastanowić się nad zakupem takiego wyposażonego w hamulec. I dodatkowa kwestia – regulowane siodełko sprawi, że nasza pociecha będzie mogła dłużej z niego korzystać.

Rowerki biegowe – Ranking październik 2022

W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane rowerki biegowe dla dzieci, dostępne w kategorii Sport dla dzieci. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Z kolei dziecięcy rowerek trójkołowy daje rodzicom większą kontrolę nad pojazdem, ponieważ zwykle to oni kierują nim przy użyciu drążka. Rowerki trójkołowe są następcami spacerówek i z powodzeniem można w nich sadzać nawet roczne dzieci.

Rowery z pedałami

Po około 2–3 latach od zakupu rowerka biegowego lub trójkołowego przychodzi czas na jego wymianę. Nową wersją jest rowerek z pedałami. Dodatkowym elementem, jaki może posiadać, są doczepiane boczne kółka. Musimy być jednak ostrożni, gdyż doczepienie ich może wpłynąć na osłabienie umiejętności utrzymywania równowagi w przypadku dzieci wcześniej jeżdżących na rowerkach biegowych.

W sklepach dostępne są wielofunkcyjne rowery będące jednocześnie biegowymi z możliwością doczepienia pedałów, prowadnika oraz bocznych kółek. Są to modele dla młodszych dzieci, podobnie jak wszystkie rowerki biegowe. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy zarówno na kontroli malca oraz dla dzieci, mających problemy rozwojowe.

Rowerek z pedałami możemy podarować dziecku co najmniej 5 – letniemu. Jeśli rower z pedałami jest pierwszym rowerem, jaki ono otrzymuje, zdecydujmy się na model, który oprócz bocznych kółek będzie wyposażony w prowadnik. Dzięki obecności tego elementu opiekun może naprowadzać dziecko na tor jazdy oraz amortyzować ewentualne przewrócenia.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu rowerka?

Zakup rowerka to nie lada wyzwanie. Jak sprawić, aby wybór okazał się jak najbardziej trafny i aby dziecko polubiło zakupiony pojazd? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego parametry.

Wielkość . Dobranie wielkości roweru to trudne wyzwanie. Chodzi tu zwykle nie o samą wielkość pojazdu, ale o rozmiar jego kół. W sklepach dostępne są rowery o kołach w rozmiarze 12”, 14” lub 16”. Czasami wielkość koła to nie wszystko. Istotne jest również umiejscowienie siodełka. Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie do sklepu dziecka i „przymierzenie” roweru.

. Dobranie wielkości roweru to trudne wyzwanie. Chodzi tu zwykle nie o samą wielkość pojazdu, ale o rozmiar jego kół. W sklepach dostępne są rowery o kołach w rozmiarze 12”, 14” lub 16”. Czasami wielkość koła to nie wszystko. Istotne jest również umiejscowienie siodełka. Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie do sklepu dziecka i „przymierzenie” roweru. Drugim elementem, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest rama . Nie powinna być ona umiejscowiona zbyt wysoko. Dzieci zwykle wsiadając na rower, przekładają nogę z przodu. Łatwiej im wtedy utrzymać równowagę.

. Nie powinna być ona umiejscowiona zbyt wysoko. Dzieci zwykle wsiadając na rower, przekładają nogę z przodu. Łatwiej im wtedy utrzymać równowagę. Równie istotnym parametrem co wielkość, jest waga rowerka. Im jest on cięższy, tym trudniej będzie dziecku pedałować lub w razie potrzeby podnieść rower. Nieodpowiedni ciężar spowoduje również problemy z utrzymaniem równowagi. Rowerek biegowy nie powinien ważyć więcej niż 5 kg. Z kolei model z pedałami dla dziecka do 10 lat nie może przekraczać wagi 10 kg. Wszystko oczywiście zależy od jego rozmiaru i wieku dziecka.

rowerka. Im jest on cięższy, tym trudniej będzie dziecku pedałować lub w razie potrzeby podnieść rower. Nieodpowiedni ciężar spowoduje również problemy z utrzymaniem równowagi. Rowerek biegowy nie powinien ważyć więcej niż 5 kg. Z kolei model z pedałami dla dziecka do 10 lat nie może przekraczać wagi 10 kg. Wszystko oczywiście zależy od jego rozmiaru i wieku dziecka. Nie bez znaczenia jest także kolor rowerka. Które dziecko nie chciałoby mieć możliwości wyboru swojego pierwszego pojazdu? Nie ważne, czy kupujemy rowerek dla dziewczynki, czy dla chłopca. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku wybór będzie bardzo duży.

Wiek oraz umiejętności dziecka

Producenci oferujący rowerki zwykle podają wiek dziecka. Najczęściej przyjmowana jest poniższa klasyfikacja.

2–4 lata – rowerek biegowy o wymiarze kół 10” – 12”;

3–6 lat – rowerek z pedałami o wymiarze kół 14” – 16”;

7–10 – rowerek z pedałami o wymiarze kół 20” – 24”.

Podczas zakupu roweru nie należy zbytnio kierować się powyższymi wytycznymi. Jak wiadomo, każde dziecko rozwija się i rośnie we własnym tempie. Zawsze pamiętajmy o tym, aby nie kupować rowerka na wyrost. Zbyt duży lub zbyt mały pojazd może spowodować, że dziecko zniechęci się do nauki jazdy, a sam rower będzie leżał nieużywany.

Jeśli zależy nam na zakupie idealnie dobranego roweru, a nie mamy możliwości zabrania do sklepu dziecka, zmierzmy wysokość malca oraz długość jego nogi od kroku w dół. Te dane pozwolą nam ustalić, na jakiej wysokości powinno znajdować się siedzenie, rama oraz jaki powinien być rozmiar kół.

Odpowiednio dobrany rower to nie tylko wspaniały prezent dla dziecka. To także satysfakcja z tego, że obdarowujemy go czymś, co zwiększy jego aktywność fizyczną, a tym samym wpływamy na prawidłowy rozwój. Kupując rower zawsze miejmy na uwadze fakt, że malec będzie chciał od razu spróbować „jak się jeździ”. Nie dokonujmy zakupu „na przyszłość” – dobierzmy rowerek do wieku i umiejętności dziecka, a wówczas właściwie spełni swoją funkcję.

Niezależnie od umiejętności dziecka oraz typu wybranego roweru warto wyposażyć naszą pociechę w kask rowerowy.

Rowerki dziecięce – Ranking październik 2022

W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane rowerki dla dzieci, dostępne w kategorii Rowery / rodzaje. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Podsumowanie, czyli jaki rowerek wybrać dla naszego dziecka?

Kluczem w wyborze powinien być nie tylko wiek naszej pociechy, ale przede wszystkim jego cechy fizyczne – dzieci będące w tym samym roczniku mogą się znacząco różnić pod kątem budowy ciała (wzrost, waga itp.), dlatego bardzo ważne jest podejście indywidualne do tego tematu. Rekomendowane jest, aby w pierwszej kolejności zmierzyć przekrok – można w tym celu wykorzystać np. książkę i w pozycji stojącej dokonać pomiaru od jej górnej krawędzi (wkładamy ją między nogi).

Istnieją również ogólne wytyczne dotyczące dobierania rozmiaru kół oraz typu roweru do wieku dziecka. Warto mieć je na uwadze przy wyborze konkretnego modelu – dzieciom do lat 4 raczej rekomendowane są rowerki biegowe, z rozmiarem kół wynoszącym 12 cali. Nieco większemu dziecku (do lat 6) można już zakupić jednoślad z pedałami oraz opcjonalnie z kółkami bocznymi, z rozmiarem kół do 16 cali.

Nieco większemu dziecku – do lat 8 – bez problemu można już kupić rower wyposażony w pedały, z kołami o przekątnej wynoszącej 20 cali. Młodzieżowe jednoślady są już wyposażone w większe koła – 24-, a nawet 26-calowe.

7 Najlepszych rowerów dziecięcych. Ranking i recenzja

Rower dziecięcy ranking 2022

Pragniesz sprawić radość dziecku i podarować mu coś co pozwoli mu się rozwijać i zachęci do spędzania więcej wolnego czasu na świeżym powietrzu? A, może chcesz zamienić wózek dziecięcy na funkcjonalny rowerek, który może pełnić kilka funkcji jednocześnie? Na rynku obecnie istnieje kilka typów dobrych rowerów dla dzieci. Wyróżniamy między innymi: rowerek biegowy, rowerek trójkołowy, rowerek czterokołowy i najprostszy rowerek dwukołowy.

Jaki rower dziecięcy najlepiej wybrać? Jaki rowerek będzie najlepszy dla dziecka? Zależy to do wielu czynników, przede wszystkim od wieku i wagi dziecka, które ma z niego korzystać. Aby, ułatwić ci wybór najlepszego roweru dla dziecka, przygotowaliśmy ranking 7 najlepszych naszym zdaniem rowerów przystosowanych dla dzieci. Zobacz koniecznie nasz ranking i wybierz najlepszy dla siebie rower.

1. Denver Rower Dziecięcy Frozen 16” Biało-Niebiesko-Różowy

Sprawdź cenę Nasz ranking najlepszych rowerów dla dzieci w 2022 roku otwiera Denver Rower Dziecięcy Frozen 16. Rower ten został stworzony zgodnie z kolorystyką bajki pt. Kraina Lodu, przez co od razu przypadnie najmłodszym użytkownikom do gusty, choć zapewne wyłącznie dziewczynki będą chciały na nim jeździć ze względu na różowo-fioletowe elementy. Rama roweru została wykonana ze stali, na dodatek jest geometryczna, dzięki czemu dziecko nie będzie mieć problemu ze wsiadaniem i zsiadaniem z siodełka. Denver Rower Dziecięcy Frozen 16, jak już sama nazwa wskazuje posiada koła o rozmiarze 16 cali, przez co zapewne wielkością będzie adekwatny dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Producent wyposażył rower w dopinane kółka boczne, które pomogą podczas nauki jazdy. Łańcuch roweru został osłonięty osłoną, chroniąc tym samym odzież dziecka przed zabrudzeniem i wkręceniem się w niego. Rower posiada hamulec szczękowy Saccon Caliper przedni i tylny, który jest niezawodny i lekki, a przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo podczas hamowania. Natomiast siodełko w tym jednośladzie jest piankowe. Dodatkowo rowerek posiada dzwonek, mini fotelik z tyłu, koszyk na drobiazgi oraz błotniki. Jeśli poszukujesz dobrze wyposażonego rowerku dla dziewczynki w przedziale wiekowym 4-6 lat. Denver Rower Dziecięcy Frozen 16 naszym zdaniem będzie bardzo dobrym wyborem. Jego koszt to niecałe 800 zł. Specyfikacja Amortyzacja: Brak

Brak Hamulce: Inne

Inne Model: 8015244495194

8015244495194 Producent: Denver

Denver Przeznaczenie: Dla dziewczynek

Dla dziewczynek Rama: Stalowa

Stalowa Rozmiar koła w calach: 16 “

16 “ Rozmiar ramy (“): 16

16 Waga (kg): 9

9 Wiek dziecka: Dla przedszkolaka ( Zalety Atrakcyjny wygląd

Solidne wykonanie Wady Brak

2. Kidwell Rowerek Biegowy Rebel Panda

Sprawdź cenę Na drugim miejscu naszego rankingu rowerów dla dziecka umieściliśmy rowerek biegowy Kidwell Rebel Panda. Jest to bardzo lekki rowerek, który znacznie ułatwia dziecku naukę utrzymania równowagi. Rama roweru została wykonana ze stali, zaś koła zostały zrobione z pianki EVA, są one bardzo wytrzymałe i nie wymagają pompowania. Kierownica posiada antypoślizgowe rączki, można również regulować jej wysokość, na dodatek podczas upadku składa się ona na płasko zmniejszając ewentualne ryzyko jakiegokolwiek urazu u dziecka. Rowerek biegowy spełnia europejskie normy bezpieczeństwa EN 71 oraz posiada certyfikat zgodny z wymogami Unii Europejskiej Nauka przez zabawę. Poszukujesz rowerka biegowego, który pomoże rozwinąć koordynację ruchową? Kidwell Rebel Panda to rower, przeznaczony właśnie do tego typu zadań, koszt to około 100 zł. Specyfikacja Producent: Derform

Derform Przeznaczenie: Uniwersalne

Uniwersalne Wiek dziecka: Dla malucha (<3 lat) Dla malucha (<3 lat) Kolor: Czarne Czarne Rozmiar koła w calach: 12 “ 12 “ Rama: Stalowa Stalowa Hamulec: Brak Brak Model: Panda Zalety Idealny dla 2 latka Lekki Solidne wykonanie Wady Brak 3. Lean Toys Rowerek Trójkołowy Pro500 Czarny Sprawdź cenę Trzecie miejsce w naszym rankingu najlepszych rowerów dziecięcych w 2022 roku zajął LEANTOYS rowerek trójkołowy Pro500. Rowerek ten sprawdzi się idealnie przy aktywnym maluchu, ponieważ można go łatwo przekształcić na wiele sposobów bez konieczności zakupu nowego sprzętu. Ten rowerek rośnie wraz z dzieckiem. Ten trójkołowy rowerek został stworzony z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Posiada on miękkie obrotowe siedzenie, pompowane koła oraz solidną konstrukcję, która zapewni bezpieczeństwo twojemu dziecku. Rowerek Pro500 wyposażony został również w odpinaną prowadnicę, która pozwala z czasem na samodzielną jazdę dziecka. Dzięki blokadzie tylnych kół i zapinanym pasom, nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo dziecka. Poszukujesz rowerka, które będzie rosnąć wraz z dzieckiem i unikniesz dzięki temu w przyszłości dodatkowych kosztów? Rowerek trójkołowy Leantoys Pro500 jest naszym zdaniem bardzo dobrym zakupem dla dzieci do 5 roku życia. Koszt tego rowerku to około 320 zł. Specyfikacja Hamulec: Tył Tył Kolor: Czarne Czarne Producent: Lean Toys Lean Toys Przeznaczenie: Uniwersalne Uniwersalne Waga (kg): 12,6 12,6 Wiek dziecka: Dla malucha (<3 lat) Zalety Solidna konstrukcja Praktyczny Bezpieczny Wady Brak 4. Kross Rower Dziecięcy Mini 3.0 16″ Różowy Fioletowy Turkusowy Połysk 2022 Sprawdź cenę Na miejscu czwartym naszego rankingu umieściliśmy Kross Rower Dziecięcy Mini 3.0 16″ 2022. Jest to rower dziecięcy, który posiada odpinane kółka boczne. Ten dobry rower dla dziecka został stworzony z myślą o najmłodszych rowerzystach. Z tego powodu został między innymi wyposażony w napęd jednorzędowy, dzięki czemu dziecko nie musi się przejmować zmianą biegów. Producent zamontował hamulce typu v-brake, które są obsługiwane po przez klamki hamulcowej umieszczonej na kierownicy. Kross Mini 3.0 posiada 16 calowe opony o szerokości 1,95 cala, zapewniają one bardzo dobrą przyczepność do podłoża w każdych warunkach atmosferycznych. Rama pojazdu została wykonana ze stali, tym samym stała się znacznie bardziej odporna na uszkodzenia. Zastosowanie tego materiału, spowodowało również znaczną redukcję wibracji podczas jazdy po nierównej drodze. Jeśli szukasz roweru dla dziecka powyżej 5 roku życia, który umożliwi mu stopniową naukę samodzielnej jazdy. Rower Kross Dziecięcy Mini 3.0 16″ 2022 to oferta na którą naszym zdaniem koniecznie powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu. Specyfikacja Amortyzacja: Brak Brak Hamulce: V-brake V-brake Kolor: Fioletowe Fioletowe Model: Mini 3.0 Mini 3.0 Producent: Kross Kross Przeznaczenie: Dla dziewczynek Dla dziewczynek Rama: Stalowa Stalowa Rodzaj przerzutki: Brak Brak Rozmiar koła w calach: 16 “ 16 “ Rozmiar ramy (“): 10 10 Wiek dziecka: Dla przedszkolaka ( Dla przedszkolaka ( Wyposażenie: Osłona łańcucha Zalety Atrakcyjny wygląd Solidna konstrukcja Wady Brak 5. Mexller Rowerek Dziecięcy Sisi Różowy Sprawdź cenę Rower 16 MEXLLER SISI został umieszczony przez nas na piątym miejscu w naszym rankingu najlepszych rowerów dziecięcych w 2022 roku. Rama roweru została w pełni wykonana ze stali, jest ona w rozmiarze 10, zaś koła są 16 calowe. Rowerek dziecięcy nie posiada przerzutek, natomiast został wyposażony w hamulce Torpedo, które są szczękowe. Producent umieścił w rowerze także widelec stalowy, stalowe łożyska, mechanizm korbowy, stalowy wspornik kierownicy, błotniki nad kołami, bagażnik, wstążki przy kierownicy, koszyk, kółka boczne, osłonę na łańcuch, trąbkę oraz odblaski, dzięki czemu jazda jest bezpieczna, a rower posiada atrakcyjny wygląd. Poszukujesz roweru dla dziecka, który pozwoli mu na spokojną i bezpieczną jazdę? Rower dziecięcy Mexller Sisi to naszym zdaniem bardzo dobry wybór. Jego koszt to około 580 zł. Specyfikacja Amortyzacja: Brak Brak Hamulce: Cantilever Cantilever Kolor: Różowe Różowe Producent: Mexller Mexller Przeznaczenie: Dla dziewczynek Dla dziewczynek Rama: Stalowa Stalowa Rodzaj przerzutki: Brak Brak Rozmiar koła w calach: 16 “ 16 “ Rozmiar ramy (“): 10 10 Waga (kg): 14 14 Wiek dziecka: Dla przedszkolaka ( Dla przedszkolaka ( Wyposażenie: Bagażnik Zalety Atrakcyjny wygląd Solidne wykonanie Idealny dla czteroletniego dziecka Wady Brak 6. Puky Pukymoto Niebieski Sprawdź cenę Na przed ostatnim miejscu naszego rankingu umieściliśmy najlepszy rower dziecięcy Puky Pukymoto. Jest to rowerek trójkołowy, wyprodukowany przez niemiecką firmę. Rowerek ten został stworzony z myślą o dzieciach od 1,5 roku życia. Producent umieścił w tym modelu ergonomiczne siedzenie z uchwytem do przenoszenia, z możliwością przestawiania siedzenie, dzięki technologii smart turn. Jest to rowerek przeznaczony w głównej mierze do dzieci, które już pewnie chodzą. Puky Pukymoto pomaga również w rozwoju na tle psychomotorycznym. Jeśli planujesz zakup rowerka biegowego dla dziecka, ale chcesz wcześniej zakupić pojazd, który przygotuje dziecko do nauki jazdy. To rowerek trójkołowy Puky Pukymoto będzie znakomitym wstępnym pojazdem, które przygotuje dziecko przez rowerem biegowym. Jego koszt to niecałe 270 zł. Specyfikacja Producent: Puky Puky Przeznaczenie: Uniwersalne Uniwersalne Wiek dziecka: Dla przedszkolaka Dla przedszkolaka Kolor: Niebieskie Niebieskie Rama: Stalowa Stalowa Hamulec: Brak Brak Waga (kg): 2,7 Zalety Zwrotny Stabilna konstrukcja Wady Brak 7. Romet Tom 16 Niebieski 2022 Sprawdź cenę Nasz ranking najlepszych rowerów dziecięcych w 2022 roku zamyka model Romet Tom 16 2022. Jest to rower od polskiej firmy, skierowany do dzieci, które chcą się nauczyć samodzielnej jazdy na rowerze dwukołowym. Rama roweru w pełni została wykonana ze stali. Posiada on jeden bieg, widelec stalowy, mechanizm korbowy jednorzędowy 36T, hamulec przód-Caliper oraz hamulec tył-Torpedo. Producent wyposażył rowerek również w dopinane kółka boczne, osłonę na łańcuch, odblaski oraz błotniki. Szukasz roweru dziecięcego dla dziecka powyżej 3 roku życia, by rozpocząć naukę jazdy na rowerze? Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na ofertę modelu Romet Tom 16 2022. Koszt tego roweru dziecięcego to niecałe 600 zł. Specyfikacja Amortyzacja: Brak Brak Hamulce: Torpedo Torpedo Kolor: Niebieskie Niebieskie Model: TOM 16 2022 TOM 16 2022 Producent: Romet Romet Przeznaczenie: Dla chłopców Dla chłopców Rama: Stalowa Stalowa Rodzaj przerzutki: Brak Brak Rozmiar koła w calach: 16 “ 16 “ Waga (kg): 20 20 Wiek dziecka: Dla przedszkolaka ( Dla przedszkolaka ( Wyposażenie: Dzwonek,Kółka boczne,Błotnik,Osłona łańcucha Zalety Solidne wykonanie Atrakcyjny wygląd Wady Brak Podsumowanie rankingu Wybór najlepszego roweru dla dziecka, jest zawsze trudnym i odpowiedzialnym zadaniem, ponieważ musimy wtedy zadbać, o jak najbezpieczniejszy rower, który będzie w tym samym czasie dobrze wyposażony i dopasowany do wzrostu oraz wagi dziecka. Dlatego też, przed dokonaniem zakupu roweru, zastanów się co od niego oczekujesz i odpowiedz sobie na pytania. Jaki powinien być najlepszy rower dziecięcy przystosowany do potrzeb mojego dziecka? Na jakie ich cechy muszę zwrócić uwagę? Poniżej zaprezentowaliśmy podstawowe informacje, na jakie warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu roweru dziecięcego. Rozmiar ramy i kół – podczas wybierania modelu roweru dziecięcego, zadbaj by był on dobrze dobrany do wzrostu i wagi dziecka, ponieważ zadbasz wtedy o jego kręgosłup, komfort i bezpieczeństwo jazdy. Waga – lżejsze rowery dziecięce, będą znacznie łatwiejsze do opanowania podczas jazdy. Hamulce – dla dziecka, najlepiej wybrać hamulce nożne, które pozwalają na zatrzymanie roweru w momencie ruchu pedałami do tylu. Osłona łańcuchowa – zapewnia uniknięcia wciągnięcia części ubrania, bądź sznurówki przez łańcuch.

Ranking rowerów (16 cali)

1 Disney Unicorn 16″ Biało-różowy 4 opinie już od 499.99 zł Zobacz w sklepie Disney Unicorn 16″ Biało-różowy Dziecięce Dla dziewczynki 16 stal tak caliper

2 DENVER Urban Skate 16″ Zielony 6 opinii już od 629.27 zł Zobacz w sklepie DENVER Urban Skate 16 Zielony Dziecięcy chłopiec 16 stalowa nie brak danych

3 DENVER Mia i Ja 16″ Biały 1 opinia już od 599.99 zł Zobacz w sklepie DENVER Mia i Ja 16 Biały brak danych Dziecięcy 16 stalowa tak brak danych

4 Denver Lol Suprise 16″ Zielono-fuksjowy 4 opinie już od 549 zł Zobacz w sklepie Denver Lol Suprise 16″ Zielono-fuksjowy Dziecięce Dla dziewczynki 16 stal nie caliper

5 DENVER Kraina lodu 16″ Błękitny 2 opinie już od 599.99 zł Zobacz w sklepie DENVER Kraina lodu 16 Błękitny Dziecięcy dziewczynka 16 stalowa tak brak danych

6 DENVER Auta 16″ Czerwony 3 opinie już od 649.99 zł Zobacz w sklepie DENVER Auta 16 Czerwony Dziecięcy chłopiec 16 stalowa nie brak danych

7 DENVER Spiderman 16″ Czerwony 4 opinie już od 549 zł Zobacz w sklepie DENVER Spiderman 16″ Czerwony Dziecięce Dla chłopca 16 Stalowa brak danych Caliper

8 DENVER Minnie 16″ Różowy 4 opinie już od 549.99 zł Zobacz w sklepie DENVER Minnie 16 Różowy Dziecięcy dziewczynka 16 stalowa tak brak danych

9 Kellys WASPER 16″ 2019 yellow/green (7590) 5 opinii już od 1049 zł Zobacz w sklepie Kellys WASPER 16 2019 yellow/green Dziecięcy brak danych 16 aluminium nie V-BRAKE

Rowery dla Dzieci 16

Drogi Użytkowniku,

klikając przycisk „AKCEPTUJĘ”zgadzasz się, aby serwis Ceneo.pl sp z.o.o. i jego Zaufani Partnerzy przetwarzali Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż Ceneo.pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie Ceneo.pl.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi Ceneo.pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.

Wyrażając zgodę, otrzymasz reklamy produktów, które są dopasowane do Twoich potrzeb. Sprawdź Zaufanych Partnerów Ceneo.pl. Pamiętaj, że oni również mogą korzystać ze swoich zaufanych podwykonawców.

Informujemy także, że korzystając z serwisu Ceneo.pl, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii oraz na wykorzystywanie ich do dopasowywania treści marketingowych i reklam, o ile pozwala na to konfiguracja Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce Plików Cookies.

Więcej o przetwarzaniu danych osobowych przez Ceneo.pl, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz tutaj.

Więcej o plikach cookies, w tym o sposobie wycofania zgody, znajdziesz tutaj.

Pamiętaj, że klikając przycisk „Nie zgadzam się” nie zmniejszasz liczby wyświetlanych reklam, oznacza to tylko, że ich zawartość nie będzie dostosowana do Twoich zainteresowań.

LEKKI ROWER DLA DZIECKA – KUBIKES CZY WOOM?

Woom czy KUbikes – czym różnią się te lekkie rowery dla dzieci i czy KUbikes to dobra alternatywa dla Woom?

W ostatnim wpisie rowerowym polecałam Wam lekkie rowery dla dzieci Woom. Nasz syn (8 lat) od zeszłego roku trenuje w Warszawskim Klubie Kolarskim, gdzie wywija niesamowite sztuczki na lekkim i zwinnym Woom 5. Córka (4 lata) uczy się jeździć na pierwszym rowerze z pedałami Woom 3.

Jednak w tym sezonie – prawdopodobnie w związku z epidemią – bardzo trudno kupić rowery Woom. Na nowe, niewielkie dostawy są bardzo długie zapisy, a ceny używanych rowerów tej marki w aukcjach internetowych bywają wyższe, niż ceny nowych.

Co robić? Czekać na Woom czy szukać innego, równie lekkiego i solidnego roweru dla dziecka?

W tym roku mam dla Was stały rabat 5% na cały asortyment sklepu Rowery Stylowe (online i stacjonarnie – wystarczy przy zakupie podać hasło RONJA5) i dzięki tej współpracy miałam okazję przetestować inny lekki rower dla dziecka, który również nadaje się na pierwszy rower z pedałami – KUbikes 14”.

Różnica w wadze jest minimalna:

Woom 2 z kołami 14” waży 5,1 kg

KUbikes z kołami 14” waży 5,5 kg

Wagę pozostałych modeli znajdziecie w tabelce poniżej.

Czym jeszcze różnią się te rowery? Czy KUbikes to dobra alternatywa dla Woom?

Nie zamierzam udawać, że jestem blogerką, co to zna się na wszystkim Dlatego napisałam ten wpis razem z Mężem, który jest zapalonym kolarzem, czyta branżowe czasopisma i znacznie lepiej orientuje się w technicznych rozwiązaniach dostępnych na rynku (nie tylko Woom i KUbikes, ale również w innych markach rowerów dla dzieci i dorosłych).

Poniżej znajdziecie dokładne porównanie rowerów Woom i KUbikes pod względem następujących cech:

waga rozmiar kół i ramy kolory kierownica hamulce siodełko napęd opony cena podsumowanie

Oddaję głos mojemu Mężowi Od dawna namawiałam go, żeby napisał coś na blogu. Mąż pracuje w portalu Culture.pl, a jego język polski, jak na obcokrajowca, jest na świetnym poziomie (państwowy egzamin zdał na 96%!). Pomimo to biedak się stresował, więc na zachętę dajcie znać, czy dał radę Może jeszcze kiedyś coś napisze?

WOOM CZY KUBIKES?

Branża rowerowa nie ma w tym roku lekko: najpierw lockdown, widmo kryzysu gospodarczego, zwolnienia w fabrykach, problemy z logistyką i spadek sprzedaży, a chwilę później wielki boom na rowery, które zniknęły ze sklepów z dnia na dzień. Nagle okazało się, że popyt na nie przypomina ten na papier toaletowy i makaron w chwili ogłoszenia pandemii Nic dziwnego, ludzie nie chcą jeździć komunikacją zbiorową, a wiele źródeł potwierdziło, że rower to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu i rekreacji w czasie epidemii. Sklepy próbują sobie radzić z dostawami, ale popyt jest nadal wysoki, a dostawy ograniczone, dlatego nie jest łatwo kupić wymarzony rower.

Rowery Stylowe wprowadziły do swojej oferty niemiecką markę KUbikes – to porządne, lekkie dziecięce rowerki, które mogą być dobrą alternatywą dla kultowego austriackiego Woom.

W sklepie dostępne są także ciekawe i lekkie rowery z paskiem zębatym: czeskie Rascal oraz brytyjskie Early Rider.

W tym artykule porównamy Woom i KUbikes. Obydwa modele zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach – nie chodzi tylko o wagę, ale również o geometrię ramy, pozycję pedałów i kierownicy oraz klamki hamulców i inne detale. Te elementy wpływają na prawidłową pozycję dziecka i łatwość nauki jazdy. Dlatego większość zalet Woom jako lekkiego roweru, które opisaliśmy w poprzednim artykule dotyczą również KUbikes. W tym tekście skupimy się na różnicach.

Woom 3 (16″)

KUbikes 14″ Tour

WAGA

(waga ze stron producentów)

KUbikes są minimalnie cięższe od Woom, jednak nadal jest to bardzo lekka aluminiowa konstrukcja, więc dziecko nie powinno odczuć tej różnicy.

ROZMIAR KÓŁ I RAMY

Woom oferuje 6 rozmiarów ram i kół: od 12” (biegówka) do 26” (pedały). Geometria ramy zmienia się wraz z rozmiarem kół, tak aby dziecko cały czas zachowywało prawidłową pozycję. Jednak nie ma kilku ram do wyboru – tutaj KUbikes ma niewątpliwą przewagę.

Rowery KUbikes z kołami 20”, 24” oraz 26” produkowane w różnych rozmiarach – rama może mieć rozmiar S lub L. Dzięki temu można lepiej dopasować rower do proporcji dziecka. Szczegóły wyjaśnia tabela na stronie producenta, gdzie w prosty sposób pokazano jak prawidłowo mierzyć wewnętrzną długość nogi. KUbikes z rozmiarami kół 12” (biegówka), 14” i 16” występują w jednym rozmiarze ramy.

JAK WYBRAĆ ROZMIAR ROWERU?

NIE WZROST, TYLKO NOGA!

Dostajemy od Was wiele pytań o to, ile wzrostu mają Romek i Irenka i jaki rozmiar rowerów wybraliśmy. Jednak lepiej mierzyć długość nogi od wewnętrznej strony i dopasować ją do wysokości siodełka. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku maluchów, które uczą się jeździć i powinny opierać całą stopę na ziemi, siedząc na siodełku.

Nasza Irenka jest dość wysoka – ma 108 cm wzrostu, ale nadal ma dziecięce proporcje i dość krótkie nóżki. Dlatego początkowo Woom 3 był dla niej na styk i nie czuła się na nim pewnie.

W przypadku starszych dzieci i dorosłych siodełko powinno być na takiej wysokości, aby noga oparta na pedale była prosta w kolanie.

KOLORY

Wprawdzie kolor to nie jest najważniejsze kryterium wyboru roweru Jednak warto o tym wspomnieć, a już na pewno warto – w miarę możliwości – dać wybór dziecku.

Woom proponuje klasyczne kolory oraz błyszczący lakier, a rowery wyglądają jak landrynki KUbikes oferuje lakier matowy oraz matowy metalic, kolorów jest więcej, a odcienie bardziej stonowane.

WOOM

KUBIKES

(zdjęcia rowerów w rozmiarze kół 16″)

KIEROWNICA

Rowery Woom 14” i 16” mają wyprofilowaną kierownicę, tak aby dziecko siedziało w wyprostowanej pozycji. Można regulować jej kąt nachylenia do przodu lub do tyłu. Modele z kołami 20”, 24” i 26” wyposażone są dodatkowo w oryginalny mostek, który pozwala na regulację położenia kierownicy w zakresie przód-tył oraz góra-dół.

Dodatkowo modele Woom 12”, 14” oraz 16” posiadają elastyczną blokadę skrętu – dzięki niej maluch lepiej panuje nad kierownicą (przednie koło nie może przekręcić się o 180 stopni).

KUbikes stosuje dopasowanie wysokości kierownicy za pomocą podkładek – to sprawdzone rozwiązanie, znane z rowerów dla dorosłych. Kierownica jest prosta, bez profilowania i regulacji nachylenia – a tego powodu dziecko ma bardziej pochyloną, sportową pozycję. Kwestia gustu co będzie dla dziecka wygodniejsze. Regulacja przód-tył byłaby możliwa po ewentualnej wymianie mostka na inny, choć raczej mało prawdopodobne, że będzie to potrzebne.

Rowery KUbikes nie posiadają wspomnianej powyżej blokady skrętu.

Uchwyty kierownicy Woom i KUbikes są równie solidne, wygodne i przyjemne w dotyku, jednak te woomowskie są lepiej wyprofilowane i wygodniejsze.

W obydwu rowerach klamki hamulców mają rozmiar i położenie dostosowane do małej rączki.

Woom ma kolorowe klamki hamulca z tworzywa w modelach 14” i 16”. W modelach 20”-26” klamki są metalowe.

KUbikes ma metalowe klamki hamulca we wszystkich modelach, ale bez kolorystycznego oznaczenia tylnego hamulca (wyjaśnienie w kolejnym punkcie).

Woom

KUbikes

HAMULCE

Woom i KUbikes stosują hamulce typu V-brake.

W przypadku Woom modele dla mniejszych dzieci posiadają kolorowe klamki oraz klocki tylnego hamulca, co ma służyć szybszej nauce który hamulec zaciska się jako pierwszy. W rowerach KUbikes nie ma takiego kolorystycznego oznaczenia.

SIODEŁKO

Rowery KUbikes mają proste siodełko. Do jego regulacji potrzebny jest klucz.

Siodełko Woom – tak jak uchwyty kierownicy – jest bardziej estetyczne Ma wzmocnione brzegi, co przydaje się przy wywrotkach, oparciu roweru o ścianę lub codziennym użytkowaniu – siodełko tak się nie niszczy. Regulacja jego wysokości bardzo sprawna i bez użycia klucza, ponieważ zastosowano szybkozamykacz.

NAPĘD

Woom w modelach 14” i 16” zastosował pełną osłonę łańcucha – to rozwiązanie chroni przed brudem i wydłuża żywotność napędu. W większych modelach osłonięta jest tylko duża zębatka przy korbie.

W rowerach KUbikes wszystkie modele posiadają osłonę tylko przedniej zębatki. Woom czy Kubikes

Zmiany przełożenia (przerzutki) występują w Woom i KUbikes w rowerach z kołami 20”, 24” oraz 26”. Woom ma na wyposażeniu 8-biegowy napęd Sram X4, a KUbikes posiada 8-biegowy napęd Mezzo od Microshift – obydwa napędy są porównywalne pod względem jakości. Woom czy Kubikes

OPONY

W nowych modelach Woom są opony Schwalbe Little Joe, które doskonale sprawdzają się w terenie, świetnie tłumią nierówności, ale jednocześnie mają małe opory toczenia na asfalcie. Mimo dosyć konkretnego bieżnika, nie sprawiają wrażenia topornej opony od traktora Wręcz przeciwnie – są bardzo miękkie, co poprawia komfort jazdy i osiągi, ale też się zużywają szybciej. Dodatkowo mają odblaskowy pasek, który poprawia widoczność roweru dla pozostałych uczestników ruchu.

KUbikes (wersja Tour, która obecnie jest dostępna w sklepie Rowery Stylowe) ma opony Kenda Kwest z gładkim bieżnikiem i twardszą mieszanką gumy. Ponadto nie posiadają odblasku. Nie jest to zła guma na rower dziecięcy, ale też nic wyjątkowego, zwłaszcza jeśli zestawimy obok siebie te dwie opony. Z plusów – prawdopodobnie nieprędko się zużyje, bo sprawia wrażenie bardzo twardej

Wybór zależy od tego, gdzie planujecie jeździć – w przypadku polnych i szutrowych dróg i ścieżek opony Woom powinny sprawdzić się lepiej. W mieście prawdopodobnie szybciej się zużyją, ale zapewniają bardziej komfortową jazdę. Romek w swoim Woom 5 już dwa razy złapał gumę i mocno zdarł tylną oponę, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że trenuje, jeździ codziennie przez parę godzin, a przede wszystkim robi dużo sztuczek, w tym ostrych hamowań i driftów

CENA

Ceny Woom i KUbikes są dość zbliżone.

Przypominam, że mam dla Was stały rabat, dzięki któremu możecie zaoszczędzić nawet 115 zł.

KOD RABATOWY

Kod brzmi RONJA5 i daje 5% cały asortyment RoweryStylowe.pl.

Zniżka działa w sklepie online oraz stacjonarnym – Wrocław, ul. Świdnicka 49.

Rabat dotyczy nie tylko rowerów Woom i KUbikes, lecz całego asortymentu – sklep posiada ogromny wybór rowerów dla dzieci i dorosłych oraz akcesoriów, w tym:

Szczerze polecamy Rowery Stylowe! Sprawdziłam niedawno w mailu historię naszych zamówień – pierwszy raz zrobiliśmy tam zakupy w 2013 roku i od tamtej pory jesteśmy stałymi i zadowolonymi klientami

PODSUMOWANIE

Rowery KUbikes są dobrą alternatywą dla Woom, zwłaszcza gdy Woom są niedostępne To równie lekkie i solidnie wykonane rowery w podobnej cenie. Dużą zaletą są również metalowe klamki hamulców we wszystkich modelach KUbikes.

Brakuje im jednak kilku detali i rozwiązań charakterystycznych dla Woom, zwłaszcza mniejszych modeli (oznaczenie kolorystyczne hamulców, osłona łańcucha, blokada skrętu, szybkozamykacz, charakterystyczne siodełko i uchwyty, miękkie opony z bieżnikiem i odblaskami).

Warto też zwrócić uwagę, że KUbikes nie jest jeszcze tak „kultową” marką jak Woom, więc trudniej będzie sprzedać używany rower w dobrej cenie (używane Woom tracą na wartości tylko ok. 200 zł).

Mam nadzieję, że nasze porównanie pomoże Wam podjąć decyzję

Kliknij „Lubię to” lub podziel się tym wpisem

ze znajomymi na Facebooku:

Miłego dnia!

Woom czy Kubikes

Chcesz być na bieżąco?

Polub blog na Facebooku:

Woom czy Kubikes

Pierwszy rower z pedałami dla 3 i 4 latka

Wybór pierwszego rowerka z pedałami to nie lada zagwozdka dla rodzica. W końcu na rynku jest mnóstwo rodzajów rowerków. Rowery można kupić w każdym hipermarkecie, co gorsze można to także zrobić w Biedronce czy Lidlu.

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka rowerek, na którym szybko nauczy się jeździć, jest lekki i jazda na nim będzie sprawiała mnóstwo frajdy.

Jak powszechnie wiadomo każde dziecko jest inne. Teoretycznie dla 3 letniego malucha najlepszym wyborem powinien być rower z kołami 14 calowymi. Warto jednak zwrócić uwagę, czy może nasze dziecko nie jest drobniejsze i nie wybrać roweru z kołami 12 calowymi. Może zdarzyć się i tak, że dziecko jest większe od rówieśników i wtedy warto zastanowić się nad rowerem z kołami 16 calowymi.

Najczęściej jednak będzie to rower z kołami 14 calowymi.

Zestawienie najlepszych rowerów dla 3 i 4 latka

Zakładam, że Twoje dziecko świetnie sobie radzi na rowerku biegowym. Poniższe rowerki nadają się najlepiej dla dzieci w wieku 2,5 – 4 lat, a przede wszystkim dla takich o wzroście od 90-110cm.

Podobnie jak w przypadku zestawienia rowerków 16 calowych brałem pod uwagę te rowery, które:

ważą poniżej 9kg

posiadają 2 hamulce ręczne

Wszystkie rowerki w zestawieniu, które ważą 5-6 kilogramów są znakomite! Używając nomenklatury sportowej, można powiedzieć remis ze wskazaniem na Woom 2.

Na drugim biegunie znajdują się tanie, cięższe konstrukcje. W tym wypadku na wyróżnienie zasługuje rower BTWIN sieci Decathlon. Widać, że francuzi, nie klepią rowerka wg. szablonu, ale zwracają uwagę na detale.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego rowerka dla 3 latka?

Rozmiar kół w rowerze dla 3 latka

Dzieci w wieku 3 lat mają różny wzrost i wagę, w związku z tymi parametrami mogą dosiąść rowerka 12, 14 lub na kołach 16 calowych. Dzieci w wieku 2- 3 lat wybiorą rowerki z 12 lub 14 calowymi kołami. Chłopcy i dziewczynki starsze niż 3 latka mogą rozważyć przesiadkę na rower z 16 calowymi kołami.

Kiedy wybrać rower z kołami 12 calowymi?

Producenci raczej odchodzą od projektowania rowerków z kołami 12 calowymi i pedałami. Koła 12 calowe stały się domeną rowerków biegowych. Taki rowerek można rozważyć, gdy Twój maluch ma poniżej 3 lat, doskonale radzi sobie na biegówce i jest gotowy na przesiadkę. Innym przypadkiem będzie ten kiedy Twoje dziecko jest drobniejsze od rówieśników.

Dlaczego koła 14 calowe są lepsze od 12 calowych?

Po pierwsze rama oparta o koła 12 calowe jest mniejsza i bliżej poziomu gruntu, przez co suport przesunięty musi być do góry, aby pedałami nie ocierać o podłoże.Konsekwencją tego przesunięcia jest trudność w pedałowaniu. Noga dziecka musi uginać się pod bardzo ostrym kątem. Pedałowanie na takim rowerze jest bardzo nieefektywne.

Po drugie siodełko zostało także podwyższone. W takim wypadku nie dziwi fakt, że siodełka w rowerkach 14 calowych znajdują się niżej, aniżeli te w rowerkach z kołami 12 calowymi.

Po trzecie rama rowerka z 12 calowymi kołami jest mniejsza i krótsza co sprawia, że dziecko przyjmuje nienaturalną, dość ściśniętą pozycję. Przód jest mniej obciążony co powoduje, że rower jest mniej stabilny i gorszy w prowadzeniu.

Abstrahując od ramy, to koła 12 calowe mają większy kąt natarcia i gorzej pokonują przeszkody.

Koła 12 calowe łatwiej jest wprawić w ruch, natomiast gorzej jest później utrzymać prędkość. Wyklucza to raczej przejażdżki dłuższe niż wokół domu.

wiek dziewczynki 10 centyl 50 centyl 2,5 roku 86 cm 92 cm 3 lata 90 cm 96 cm 3,5 roku 94 cm 100 cm siatka centylowa – wzrost dziewczynek

wiek chłopca 10 centyl 50 centyl 2,5 roku 87cm 93 cm 3 lata 90 cm 97 cm 3,5 roku 93 cm 101 cm siatka centylowa – wzrost chłopców

Patrząc na powyższe dane wyciągnięte z siatek centylowych można stwierdzić, że 50% chłopców i dziewczynek w wieku 2,5 roku może już dosiadać rowerka z kołami 14 calowymi. Można też wysnuć wniosek, że 90% chłopców i dziewczynek w wieku 3 lat może taki rowerek posiadać.

Patrząc z drugiej strony połowa chłopców i dziewczynek w wieku 3,5 lat może jeździć już na rowerkach z kołami 16 calowymi. Na niemieckim Kubikes 16S nawet 3 letni chłopcy i dziewczynki!

Waga rowerka dla 3 latka

Waga to kluczowy parametr na jaki należy spojrzeć przy wyborze pierszego rowerka z pedałami.

Wcześniej pisałem, że waga rowerka powinna wynosić maksimum 50% wagi dziecka, a najlepiej 40%. Idealnie jakby to było 30%.

Wyobraź sobie swój rower z wagą sięgającą 50% Twojej wagi 🙂

Za wsparcie posłużą nam dane z siatki centylowej.

wiek dziewczynki 10 centyl 50 centyl 2,5 roku 11 kg 13,5 kg 3 lata 11,7 kg 14,7 kg 3,5 roku 12,5 kg 15,7 kg siatka centylowa – waga dziewczynek

wiek chłopca 10 centyl 50 centyl 2,5 roku 11,7 kg 14 kg 3 lata 12,7 kg 15 kg 3,5 roku 13,5 kg 16 kg siatka centylowa – waga chłopców

To co wynika z powyższych tabelek to to, że dla 90% 3 latków rowerki powinny ważyć między 5-6 kg. 50% chłopców i dziewczynek może pokusić się o jazdę na nieco cięższych rowerkach.

Komponenty w rowerkach 14 calowych

Dlaczego dobre rowerki są drogie? Bo są zrobione z dobrych materiałów. Bo ktoś kto je projektował, był ojcem/matką i miał na uwadze dobro dziecka. Dla rodzica dobro dziecka jest najważniejsze i przykuwa uwagę jaką pozycję dziecko ma zająć na rowerze, aby komfortowo mogło pedałować.

Większość topowych rowerków ma niski współczynnik Q. Jest odległość między ramionami korby. Jeżeli ten parametr jest niski nogi dziecka lepiej przekazują moc na pedały i są do siebie równolegle. W przeciwnym wypadku nogi są w pozycji piramidy.

Dobre rowerki są drogie bo mają wysokiej jakości komponenty. Klamki hamulcowe przystosowane do małych rączek. Posiadają aluminiowe elementy, aby waga była jak najmniejsza.

Czy na pewno hamulce nożne typu torpedo.

Mimo, że 30 lat temu wszyscy jeździliśmy na rowerach z hamulcami torpedo to nie jestem fanem tego rozwiązania. Najprostszym przykładem, że nie dokońca jest to dobre rozwiązanie jest fakt, że dziecko nie może ustawić sobie pedałów do startu. Resztę moich przemyśleń na temat hamulców znajdziesz w artykule o hamulcach do rowerów dziecięcych.

Jazda z podpórkami i uchwytem do prowadzenia

Część rowerków można doposażyć w podpórki lub uchwyt do prowadzenia go. Proszę nie idźcie na łatwiznę i nie zakładajcie podpórek.

Na własnej skórze doświadczyłem tego, że jak zamontowałem dziecku podpórki to ciężko było się już z tego wycofać.

Moja Julka po przesiadce z biegówki już prawie sama jeździła, świetnie trzymała balans i wystarczyło tylko rower napędzić. Wtedy zamontowałem podpórki…. ten błąd kosztował mnie sporo czasu, żeby zaczęła sama jeździć. W międzyczasie jeszcze była zima i cały proces zamiast zająć maksymalnie kilka dni wydłużył się o kilka miesięcy. Po pewnym czasie Julia sama zadecydowała o tym, że chce jechać bez podpórek. Odkręciłem je, a ona po prostu pojechała 🙂

Zdecydowanie zalecam, aby dziecko dłużej ćwiczyło bez pedałów i świetnie balansowało na biegówce, niż męczyło się na rowerku rozmiar większym z podpórkami. Sam jestem świadkiem sytuacji kiedy dziecko po przesiadce z biegówki w kilkanaście minut może godzinę przesiadł się i zaczął sam jeździć. Trzeba jednak przyznać, że chłopak na biegówce wyczyniał cuda.

Pierwszym rowerkiem z pedałami Julki był BTWIN Unicorn z Decathlonu. Fajne w nim jest to, że nie ma górnej rury ramy i łatwo jest przekładać nogę. Zależało mi także na tym, aby oba hamulce były ręczne. Decathlon ma swój autorski, bardzo fajny system klamek hamulcowych. Co prawda hamulec to klasyczny caliper i zapewnia mniejszą siłę hamowania i jest niełatwy w regulacji, ale lepsze to niż hamulec nożny.

Woom 2 dla 3 latka

To najlżejszy rower w stawce. Co prawda kierownica rodem z BMX i dość wąskie opony sprawiają, że jest to bardziej miejski jednoślad niż rower z zacięciem sportowym. Woom 2 posiada świetną geometrię i niejedno dziecko doskonale się na min czuje.

Woom 2

Btwin 14 z Decathlon

Najlepszy z najtańszych, co nie oznacza że super. Na minus można zapisać dość wysoką wagę, bo jest to prawie 9kg. Wyprostowana pozycja przeznaczona jest raczej dla wielbicieli miejskich przejażdżek. Niemniej jednak, my wykorzystywaliśmy ten rower z lepszym lub gorszym skutkiem poza ubitymi trasami. Na plus należy wymienić autorski system klamek hamulcowych opracowanych przez Decathlon, są świetne. Kolejnym plusem dla tych dzieci, które mniej pewnie czują się na rowerze jest to, że rama jest nisko osadzona, co wpływa na bezproblemowe dosiadanie tego jednośladu.

Prevelo Alpha One

To imponujący i maleńki rowerek dla najmniejszych i najbardziej chętnych adeptów rowerków biegowych. Dzięki wysokiej klasy komponentom, wyrafinowanej, ale dostosowanej do potrzeb dzieci konstrukcji i trwałości, która przetrwa kilkoro dzieci. Ty będziesz żałować, że nie jesteś wystarczająco mały, aby na nim jeździć.

Z niżej osadzoną kierownicą niż większość innych rowerów z tej listy, Alpha Zero to solidny wybór dla agresywnych rowerzystów, którzy chcą zmierzyć się z trasami. Niższa kierownica pozwala na przeniesienie większej wagi dziecka na przednie koło, co pomaga agresywnemu jeźdźcowi lepiej manewrować i kontrolować rower. Mimo iż waga jest o kilogram większa niż tych najlżejszych to można go uznać za jeden z najlepszych. Niestety w Polsce mało popularny, a szkoda. Można go nabyć wysyłkowo.

Early Rider Belter 14

W kategorii najładniejszy rower prawdopodobnie nie miałby sobie równych. Jest zdobywcą wielu nagród. Szczotkowanie aluminum i skórzane siodełko wyglądają obłędnie. Belter waży nieco ponad 5kg i napędzany jest paskiem, podobnie jak kilku konkurentów tej kategorii. Pasek powoduje że napęd jest lżejszy, niż tradycyjny z łańcuchem. Skutkuje to też tym, że nie ma potrzeby jego smarowania. Jest praktycznie bezobsługowy. Belter posiada spore 2 calowe opony, którym nie straszne są przeszkody. W rozmiarze 14 cali Early Rider ma jeszcze jeden model – Seeker dedykowany dla miłośników jazdy w terenie.

My testowaliśmy jego 16 calowy odpowiednik. Możesz oni poczytać: Early Rider Belter – topowy lekki rower 16 calowy. Jest to doskonały rower do zabawy.

Rascal 14

Nasi południowi sąsiedzi zrobili rowerek podobny do Beltera, jednak geometria ramy nie jest modna jak brytyjczyka. Zastosowanie najlepszych komponentów dało wagę 5,5 kg.

Bungi Bungi lite 14

Świetna konstrukcja rodem z Holandii. Holendrzy mają długie rowerowe tradycje, toteż stworzyli jeden z chętniej wybieranych lekkich rowerków na świecie. Niska waga i świetna geometria to główne zalety tego rowerku.

Podobnie jak brytyjski Belter czy Czeski Rascal rower napędzany jest paskiem.

Islabikes Cnoc 14

Islabikes Cnoc 14 występuje w wersji large i small. To jeden z najdroższych pierwszych rowerów na pedały – i nie bez powodu. Dbałość o szczegóły w Islabike nie ma sobie równych. Producenci wzięli każdy kawałek dziecięcego roweru i przyjrzeli się, jak można go ulepszyć. Jak przyspieszyć proces nauki jazdy. Jak rower może być trwalszy i przyjemniejszy w użytkowaniu..

Frog 40

Jeden z przyjemniejszych w użytkowaniu lekkich rowerków. Popularna żabka jest nieco cięższa niż najlżejsze 14. Architekci firmy Frog jednak przyłożyli się, rower jest bardzo starannie wykonany i cieszy się wielką popularnością wśród użytkowników.

Frog 40

Commencal Ramones 14

Zdecydowanie należy do cięższych w grupie. Sportowy charakter podkreślają hamulce mechaniczne i 2,25-calowe opony Vee. Szkoda, że w przeciwieństwie do wyposażenia, producenci nie poszli w geometrię progresywną ramy, co znacznie ułatwiłoby jazdę w terenie.

Black Mountain PINTO

To z pewnością nietypowy pierwszy rower! Posiada unikalną „rosnącą ramę”, która oznacza, że rower rośnie razem z dzieckiem, umożliwiając maksymalne wykorzystanie.

PINTO może służyć jako:

biegówka, demontując napęd,

pierwszy rower z pedałami montując napęd

rower dla starszego dziecka, regulując śruby na ramie

Pod względem wieku jest zaprojektowany tak, aby pasował do wysokiego dwuipółlatka lub przeciętnego 3-latka.

Strider 14X

Świetna opcja dla przedszkolaków, którzy jeszcze nie opanowali rowerka biegowego. Strider 14x to hybryda. Rowerek biegowy, który można przekształcić w 14-calowy rower z pedałami. Nie ma potrzeby używania kółek treningowych, gdy dziecko nauczy się balansować w trybie rowerka biegowego, po prostu włóż pedały i w ciągu kilku minut dziecko odjedzie, nie jest potrzebna żadna pomoc! Ze względu na wyższą kierownicę Strider jest najlepszy dla wyższych 3-latków i starszych.

Trek Precaliber 12

Trek Precaliber ma podobną geometrię do wysokiej klasy rowerów z tej listy. Ma również jedną z najniższych minimalnych wysokości siedziska, co czyni go dobrym wyborem dla dzieci, które wcześnie przechodzą na rower z pedałami.

Dzięki solidnym i wytrzymałym komponentom oraz szerszym oponom zapewniającym większą stabilność, Precaliber 12 to świetnej jakości rower w tej cenie.

Dla mnie oczywistym mankamentem jest hamulec typu torpedo i waga powyżej 7 kg.

Cube Cubie 120

Świetna alternatywa dla Treka, przeznaczona dla tych najmniejszych, którzy chcą pedałować a nie mają jeszcze 3 lat. Niestety także wyposażony w hamulec nożny.

Kubikes 16S

Im większe koło tym lepiej jeździ. Taka myśl przyświeca niemieckiemu Kubikes. Niby dlaczego 3 latki nie mogą jeździć na kołach 16 calowych? Doskonała geometria i komponenty przekładają się na 5.5 kilogramów solidnej konstrukcji rowerka Kubikes 16S. Parametry robią wrażenie i są lepsze niż w niejednym rowerku 14 calowym. Kubikes 16S przeznaczony jest dla tych już dzieci, które już raczej są oswojone z pedałowaniem,a także preferują bardziej agresywną i terenową jazdę. Takim rowerkiem można już jechać z rodzicami na dłuższą wycieczkę.

W rankingu rowerków 16 calowych, starszy brat, model Kubikes 16L jest moim subiektywnym zdaniem najlepszy. Od maja 2021 użytkujemy Kubikes 20S i jest to jeden z najlepszych rowerków na rynku w swojej kategorii.

Puky YOUKE 12

Miejski model rowerka Puky przeznaczony jest o dziwo dla tych większych 3 latków. Górna rura poprowadzona jest nisko, dzięki temu dziecko łatwo może wsiadać i zsiadać z roweru. Jego, dość przyzwoitą, wagę można jeszcze obniżyć, demontując bagażnik czy błotniki. Jest to jednak model, który jest odpowiednikiem dorosłych miejskich rowerów. W tym wypadku bagażnik w zabawie odgrywa znaczącą rolę. Puky Youke to dobry kompromis jakości i ceny.

Denver Psi Patrol 12, 14

Dla miłośników bajek jest to na pewno nie lada gratka. Nie przypuszczam, żeby producenci przywiązywali szczególną uwagę do tej konstrukcji. No może prócz malowania. Rower przeznaczony jest raczej do jazdy po asfalcie, ale na pewno znajdą się takie maluchy, co będą katować go gdzie popadnie. Na plus można zapisać przyzwoitą wagę i 2 ręczne hamulce.

W zestawieniu brakuje rodzimych marek Kross i Romet, jednak obie firmy nie mają się czym szczycić. Polskie przedsiębiorstwa nie są jednak osamotnione. Wiele uznanych światowych marek produkuje ciężkie stalowe 14 calowe potworki z hamulcami torpedo i nie praktyczną geometrią ramy.

Najistotniejszym parametrem w tabeli jest oczywiście waga. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę także na wewnętrzną długość nogi swojego dziecka i spasować ją z wybranym modelem. Jeżeli odpowiada Ci kilka modeli zerknij na parametry ramy takie jak jej efektywna długość czy długość między kołami (piastami). Te wymiary im dłuższe tym bardziej agresywna jazda będzie i lepsza kontrola rowerka. Podobnie z kątem główki ramy. Im bardziej płaski tym lepiej kierowca będzie czuł się szczególnie na zjazdach.

Jaki rower dla 4-latka wybrać? 5 naszych porad

Odpowiedni rower dla 4-latka to taki, który będzie dawał dziecku mnóstwo frajdy i pozwoli mu na wejście w świat rowerowych wycieczek w sposób bezpieczny. To właśnie w tym wieku większość z nas uczy się, jak jeździć na rowerze. Jaki model jednak kupić dla 4-latka? Co zrobić, by dokonać właściwego wyboru? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Jaki rower dla czterolatka? Krótki przewodnik dla rodziców

1. Rower dla 4-latka – ile cali powinny mieć koła?

Kupując rower dla dziecka w wieku 4 lat lub nieco więcej, należy skupić uwagę przede wszystkim na rozmiarze kół. Geometria ramy w rowerze dziecięcym różni się bowiem od stosowanej w konstrukcjach dla dorosłych. Główka ramy znajduje się stosunkowo wysoko, a jej górna rura w większości przypadków opada dość gwałtownie w kierunku tylnego koła. Dzięki temu dziecko nie wyrasta z roweru już po kilku miesiącach. Rodzice mają z kolei dużo czasu nim siodełko zacznie wyraźnie górować nad mostkiem i kierownicą, a pozycja na rowerze stanie się niewygodna.

Rozmiar ramy dyktowany jest przede wszystkim przez średnicę kół, której należy poświęcić nieco więcej uwagi. Dolną granicą rozmiaru kół roweru dla 4-latka będzie zazwyczaj 12”, górną zaś nawet 18”.

Wybór uzależniony jest przede wszystkim od wzrostu dziecka. Choć każdy producent proponuje nieco inną rozmiarówkę, a ostatecznego wyboru należy dokonać po przymiarce, to można przyjąć kilka ogólnych założeń:

• Koła 12” spotykamy głównie w rowerkach biegowych bez pedałów – dla młodszych dzieci lub maluchów o mniejszym wzroście. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy rowerów z pedałami i z kołami w tym rozmiarze.

• Koła 16” to bardzo uniwersalny rozmiar. Sprawdzi się doskonale w przypadku dzieci o wzroście od 105 cm.

• Koła 18” dedykowane są rowerom dla dzieci o wzroście przekraczającym 110 cm.

2. Głowę mamy jedną – pamiętaj o kasku!

Rower to nie wszystko. Podobnie jak my, dorośli, dzieci także potrzebują kilku podstawowych akcesoriów. Zdecydowanie najistotniejszym elementem wyposażenia młodego kolarza jest solidny kask, chroniący jego głowę podczas upadków.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kasków rowerowych dla najmłodszych, dlatego warto wybrać taki, który będzie się dziecku zwyczajnie podobał. Rodzic ma wtedy pewność, że pociecha będzie go chętnie nosić.

• Dobrym przykładem jest kask Cube Ant – rasowa konstrukcja górska z daszkiem przeciwsłonecznym i zintegrowanym światłem LED.

• Alternatywą może być model Cube Fink , zapewniający podobny poziom bezpieczeństwa oraz odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest nie bez znaczenia podczas dłuższych wycieczek.

Trzeba też dodać, że kask należy zawsze wymienić po upadku, w którym głowa spotkała się z twardą nawierzchnią. Nawet jeśli powłoka kasku wygląda na nienaruszoną, to jego konstrukcja z pewnością uległa uszkodzeniu, przez co nie będzie on już zapewniał tak dobrej ochrony.

3. Widoczność to niewielka inwestycja

Oprócz kasku należy też zapewnić dziecku zestaw oświetlenia i elementów odblaskowych, by zwiększyć jego widoczność. Dotyczy to nie tylko malców poruszających się już po publicznych drogach, ale także tych korzystających ze ścieżek i dróg rowerowych pod okiem swoich rodziców i opiekunów. Komplet solidnych świateł rowerowych, jak Cube RFR CMPT KPL, nie zrujnuje kieszeni, za to podniesie bezpieczeństwo dziecka podczas pierwszych jazd na rowerze. Pomoże także wyrabiać odpowiedzialne nawyki.

4. Możliwie niska waga

Dzieci mają wiele energii i niespożyte pokłady siły, jednak nie warto, by poświęcały ją na walkę z ciężkim rowerem. Nowoczesne, lekkie konstrukcje sprawiają znacznie mniej kłopotu niż ociężałe rowery starszego typu. Wśród konstrukcji dla dzieci przeważają ramy aluminiowe, cechujące się lekkością i wytrzymałością. Rower z kołami w rozmiarze 16 lub 18 cali nie powinien przekraczać wagi 8 kg. Dla rowerków biegowych warto przyjąć granicę 4,5 kg.

5. Warto zadbać o szczegóły

Rozmiar ramy czy średnica kół to nie wszystko. Wybierając rowerek dla 4-latka, należy też zwrócić uwagę na kilka innych kwestii:

• Wykorzystane klamki hamulcowe powinny znajdować się w odpowiedniej odległości od kierownicy , by dziecko mogło pewnie za nie chwycić i pociągnąć podczas zatrzymywania – bez odrywania dłoni od kierownicy czy łapania samymi końcami palców. Większość klamek daje możliwość regulacji, jednak warto się upewnić, że zakres będzie odpowiednio duży.

• długość sztycy podsiodłowej . To ona w dużej mierze będzie odpowiadała za dostosowywanie roweru do rosnącego dziecka. W początkowym etapie warto zadbać o to, by siodełko znajdowało się na wysokości umożliwiającej swobodne dosięgnięcie stopą do ziemi. Dziecko poczuje się wtedy znacznie pewniej i będzie chętniej rozwijać nową umiejętność. Inną sprawą jest. To ona w dużej mierze będzie odpowiadała za dostosowywanie roweru do rosnącego dziecka. W początkowym etapie warto zadbać o to, by siodełko znajdowało się na wysokości umożliwiającej swobodne dosięgnięcie stopą do ziemi. Dziecko poczuje się wtedy znacznie pewniej i będzie chętniej rozwijać nową umiejętność. Rowery dziecięce mają znacznie krótsze ramię mechanizmu korbowego, dzięki czemu istnieje możliwość znalezienia złotego środka pomiędzy wygodnym pedałowaniem a zapewnieniem możliwości podparcia.

• Rower dla 4-latki lub 4-latka powinien także umożliwiać zamocowanie bocznych kółek (lub najlepiej być w nie wyposażonym). To doskonałe ułatwienie dla dzieci, które poznają dopiero rowerowy świat.

Jaki rower dla 4-latka? Polecane modele

Zapraszamy na krótki przegląd rynku. Na jakie rowery dla 4-latków warto zwrócić uwagę?

• Rowery biegowe z kołami w rozmiarze 12”

Do najpopularniejszych w tej kategorii należą modele Cubie 120 RT oraz Cubie Walk 120 Girl. Co ciekawe, producent stworzył także model Cubie 120 w wersji z pedałami. To bardzo przemyślane konstrukcje, których waga nie przekracza 4 kg. Stanowią idealną propozycję pierwszego rowerka. To dobry wstęp przed zakupem właściwego roweru w większym rozmiarze.

• Rowery z kołami 16”

Dobrym wyborem dla nieco starszych dzieci będzie model Cube Cubie 160, występujący w dwóch wersjach kolorystycznych. Niska waga (7,4 kg) oraz dynamiczna geometria zapewniają lekkość prowadzenia oraz bezpieczeństwo.

• Rowery z kołami 18”

To już ostatni przystanek przed zakupem roweru młodzieżowego. Popularny model Cube Cubie 180 SL wyposażono w dwa hamulce typu V-brake (łatwe w samodzielnym serwisowaniu) oraz terenowe opony znanej marki Schwalbe. Model ten zapewni młodemu kolarzowi mnóstwo frajdy, jednak bez kompromisów w kwestii bezpieczeństwa.

Jak widzicie, wielki świat małych rowerów jest bardziej skomplikowany, niż może się wydawać. Wybierając rower dla 4-latka lub ogółem dziecka, na pierwszym miejscu stawiajmy zawsze na bezpieczeństwo i komfort (nie tylko fizyczny) naszych pociech. W końcu czym skorupka za młodu nasiąknie… Zadbajmy o to, by pierwsze kontakty z jednośladem wywoływały tylko pozytywne emocje. Kto wie, ile następczyń Mai Włoszczowskiej i Rafała Majki mknie właśnie na rowerkach biegowych!

키워드에 대한 정보 ranking rowery dla dzieci 16 cali

다음은 Bing에서 ranking rowery dla dzieci 16 cali 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  영업용 화물차 차고지 | 경기도화성시 2.5톤저상카고트럭 계약하러오셨습니다~Dpf매연저감장치.차고지증명서 116 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.
See also  남자 후폭풍 과정 | 이별 후 남자가 후폭풍을 겪는 과정 [연애는 무슨 연애_Ep7] 43 개의 정답

See also  독거 노인 프로그램 | 고독사를 예방하기 위한 미국, 일본의 노인복지프로그램 44 개의 자세한 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Ile waży i jaki wybrać rower dziecięcy? Woom, Specialized, Trek, Giant, Unibike, Kross

  • sprint
  • sprint-rowery.pl
  • sklep rowerowy
  • rower
  • rower dziecięcy
  • dziecięcy
  • dla chłopca
  • dla dziewczynki
  • rower dla chłopca
  • rower dla dziewczynki
  • rower chłopięcy
  • rower dziewczęcy
  • junior
  • rower dla młodzieży
  • modzież
  • dziecko
  • dzieci
  • dziecka
  • rower dla dziecka
  • rower 12
  • rower 14
  • rower 16
  • rower 20
  • rower 24
  • rower 12 cali
  • rower 16 cali
  • rower 20 cali
  • rower 24 cale

Ile #waży #i #jaki #wybrać #rower #dziecięcy? #Woom, #Specialized, #Trek, #Giant, #Unibike, #Kross


YouTube에서 ranking rowery dla dzieci 16 cali 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Ile waży i jaki wybrać rower dziecięcy? Woom, Specialized, Trek, Giant, Unibike, Kross | ranking rowery dla dzieci 16 cali, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment