Olejki Zapachowe Do Nawilzacza Powietrza | How To Use Aromatherapy Essential Oil Diffuser | Ultrasonic Mist Humidifier \U0026 Diffuser (7 Led Color) 62 개의 가장 정확한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “olejki zapachowe do nawilzacza powietrza – How to use Aromatherapy Essential Oil Diffuser | Ultrasonic Mist Humidifier \u0026 Diffuser (7 LED Color)“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Smith Sarah 이(가) 작성한 기사에는 조회수 152,544회 및 좋아요 985개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

olejki zapachowe do nawilzacza powietrza 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 How to use Aromatherapy Essential Oil Diffuser | Ultrasonic Mist Humidifier \u0026 Diffuser (7 LED Color) – olejki zapachowe do nawilzacza powietrza 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

This is tutorial of how to use Aromatherapy Essential Oil Diffuser. This is 3 in 1 wood grain Ultrasonic cool mist Humidifier \u0026 Essential Oil Diffuser . This Portable Air Purifier has 7 LED light Color.
More information about this Essential Oil Diffuser: https://www.amassagermall.com/product/mist-humidifier-essential-oil-diffuser/
#essentialoildiffuser #humidifier

olejki zapachowe do nawilzacza powietrza 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Olejek do nawilżacza powietrza – Niska cena na Allegro.pl

NAWILŻACZ POWIETRZA DYFUZOR ZAPACHOWY AROMATERAPIA. -67%. 179,99 zł. 58,90 …

+ 여기를 클릭

Source: allegro.pl

Date Published: 11/30/2021

View: 1498

ᐅ Czy do nawilżacza powietrza można wlać olejek?

Wlanie olejku do nawilżacza – Czy można? Jakie olejki do nawilżacza powietrza? Jak stosować olejki eteryczne do nawilżaczy powietrza? Olejek eteryczny do …

+ 여기에 표시

Source: www.prorankingi.pl

Date Published: 12/28/2021

View: 6414

Nawilżacz powietrza z funkcją aromaterapii – jaki wybrać?

Olejek lawendowy – przydaje się podczas leczenia infekcji górnych dróg oddechowych, m.in. · Olejek z drzewa herbacianego – · Olejek miętowy · Olejek eukaliptusowy …

+ 더 읽기

Source: lifeplanet.pl

Date Published: 9/28/2021

View: 1122

Olejki eteryczne do nawilżania powietrza – ekoAleja

Olejki zapachowe do nawilżaczy powietrza dostępne na naszych internetowych półkach to produkty certyfikowane. Są w stu procentach bezpieczne dla Twojego …

+ 여기에 보기

Source: ekoaleja.eu

Date Published: 11/30/2021

View: 4351

Olejki aromatyczne do nawilżacza powietrza – jak działają?

Olejki aromatyczne do nawilżacza powietrza – jak działają? Piękny zapach w domu pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Olejki eteryczne do …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.nawilzacz.pl

Date Published: 5/20/2021

View: 8325

Olejki zapachowe do nawilżacza powietrza: aromaterapia

Do dobrych nawilżaczy powietrza można wlewać aromatyczne olejki, które mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Mogą one redukować chociażby stres i …

+ 여기에 더 보기

Source: www.nawilzacze-venta.pl

Date Published: 1/23/2022

View: 4776

주제와 관련된 이미지 olejki zapachowe do nawilzacza powietrza

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 How to use Aromatherapy Essential Oil Diffuser | Ultrasonic Mist Humidifier \u0026 Diffuser (7 LED Color). 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

How to use Aromatherapy Essential Oil Diffuser | Ultrasonic Mist Humidifier \u0026 Diffuser (7 LED Color)
How to use Aromatherapy Essential Oil Diffuser | Ultrasonic Mist Humidifier \u0026 Diffuser (7 LED Color)

주제에 대한 기사 평가 olejki zapachowe do nawilzacza powietrza

  • Author: Smith Sarah
  • Views: 조회수 152,544회
  • Likes: 좋아요 985개
  • Date Published: 2018. 12. 23.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=uRtK0jwNTiY

Aromaterapia i nawilżanie powietrza zimą

Czy wiedzieliście o tym, że jeśli przebywamy w pomieszczeniu, w którym powietrze jest zbyt suche, łatwiej nam zachorować? Odpowiednio wilgotne powietrze w domu to mniej infekcji, mniej podrażnień oczu oraz skóra w lepszej kondycji. Niestety suche powietrze zabiera wilgoć skąd tylko się da, a skutki przesuszenia najczęściej są odczuwalne po przebudzeniu. Spierzchnięte usta, podrażnione oczy, ściągnięta cera, wysuszone gardło, czy zatkany nos, to tylko niektóre objawy, które wywołuje zbyt suche powietrze. Oprócz tego, że cierpi nasz organizm, suche powietrze powoduje również, że tkaniny stają się sztywne, a skórzane oraz drewniane meble szybciej niszczeją. Jak nawilżać powietrze i zapobiegać infekcjom?

Nawilżanie powietrza w różnych odsłonach

Gorący kaloryfer jest głównym sprawcą tego, że powietrze jest suche, a co za tym idzie wysuszona jest również skóra oraz błony śluzowe. Nawilżać powietrze powinniśmy w całym domu. Jeśli macie dzieci, absolutnie obowiązkowo w pokoju, w którym śpi maluch. Szczególnie w pierwszych miesiącach życia niemowlęta niezbyt dobrze radzą sobie w suchym powietrzem. O wiele częściej wywołuje one u nich objawy często mylone z AZS oraz infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Często pytacie w wiadomościach prywatnych, czy jedynym sposobem na swobodne oddychanie i spokojny sen podczas zimy, kiedy ogrzewanie musi być włączone są elektryczne nawilżacze powietrza? Są one z pewnością jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, ale istnieją inne, które każdy z Was zapewne ma w domu. Rozwiązaniem krótkotrwałym, bo podnosimy wilgotność powietrza zaledwie na kilka godzin, aczkolwiek skutecznym jest wieszanie mokrego prania na kaloryferze. Pamiętajcie jednak, żeby do płukania nie dawać zbyt dużo płynu, bo po podgrzaniu zapach może stać się zbyt intensywny. Innym rozwiązaniem jest zawieszenie na grzejniku lub ustawienie w bezpośrednim sąsiedztwie źródła ciepła pojemnika z wodą, np. metalowego, kamiennego, szklanego itp. Parująca woda nawilża tylko okolice w pobliżu grzejnika, ale jeśli w pomieszczeniu jest ich kilka, sposób może okazać się skuteczny.

Aromaterapia w okresie obniżonej odporności

W okresie wzmożonych zachorowań na przeziębienie oraz wszelkich infekcji, do nawilżacza powietrza warto dodawać kilka kropli olejków eterycznych o działaniu antybakteryjnym, np. z drzewa herbacianego, eukaliptusowy, świerkowy, grejpfrutowy itp. Możecie również wymienione olejki stosować w kominku lub wykorzystać je do inhalacji. Pamiętajcie jednak, że podczas takich zabiegów, np. wdychania pary wodnej z kilkoma kroplami olejku, jego cząsteczki przez błonę śluzową przenikają do organizmu. W swoim działaniu olejki eteryczne są bardzo zbliżone do ziół, działają silnie, a zarazem delikatnie. Należy jednak pamiętać o tym, że jesteśmy w stanie skorzystać z ich działania “tu i teraz”, bo nie kumulują się w organizmie. To co ważne podczas stosowania olejków eterycznych to, aby wybierać surowce najwyższej jakości, bo tylko one gwarantują odpowiednie działanie oraz mają najwięcej składników aktywnych. Pamiętajcie również o tym, że olejki zapachowe to nie to samo co oleje eteryczne. Te pierwsze są syntetyczne i mają po prostu przyjemnie pachnieć i wcale nie oznacza to, że są dla nas dobre i zdrowe. Olejki eteryczne natomiast, nie tylko dają aromat, ale również pozytywnie wpływają na nastrój, ułatwiają oddychanie oraz relaksują, w zależności od potrzeb. Podczas kataru, zatkanego nosa, problemów z zatokami pomogą eukaliptus, sosną lub świerk. Kiedy potrzebujemy wyciszenia i relaksu, warto zdecydować się na melisę albo lawendę. Przy migrenowych bólach głowy, wypróbujcie olej rozmarynowy, a kiedy dopadnie Was kiepski nastrój dolejcie do nawilżacza lub kominka kilka kropli olejku mandarynkowego lub pomarańczowego. Warto również wspomnieć, aby po chorobach, szczególnie wirusowych, ale również bakteryjnych, nie tylko dokładnie wywietrzyć pomieszczenie, ale również użyć olejku, aby “zdezynfekować” powietrze. Tutaj idealnie sprawdzi się drzewo herbaciane lub grejpfrut.

Olejki eteryczne w domowym SPA

W olejkach eterycznych na uznanie zasługuje nie tylko ich działanie lecznicze, warto również potraktować je jako nieodłączny składnik domowego SPA. Wyobraźcie sobie wannę, do której właśnie nalewacie wody, wokół rozstawione świece, przygaszone światła i ten zapach… relaksu, przyjemności, beztroski. Wybierzcie jeden zapach lub zmieszajcie kilka ulubionych. Zawsze ufajcie w tym temacie intuicji i stosujcie oleje, których zapach wydaje się Wam przyjemny, nie zmuszajcie się, w końcu to ma być relaks i przyjemność. Pamiętajcie również o tym, aby komponując autorską mieszankę, nie stosować więcej niż 5 różnych olejków oraz żeby każdy z olejków, przed zastosowaniem na skórze, poddać próbie uczuleniowej. Jedną kroplę olejku eterycznego mieszamy w łyżce oleju roślinnego, a następnie wcieramy w skórę na nadgarstku lub za uchem, jeśli w ciągu ok 12h nie pojawi się reakcja alergiczna, tzn. że możemy go spokojnie używać do zabiegów na ciele. Bardzo ważne jest również, aby podczas takiej aromaterapeutycznej kąpieli nie dodawać do wanny żadnych kosmetyków myjących. Po pierwsze dlatego, aby skupić się na odprężeniu i relaksie, a nie oczyszczaniu skóry, a po drugie ze względu na to, że nie wiemy do końca jak olejek zareaguje z substancjami myjącymi, również tymi naturalnymi. Wiele spośród olejków eterycznych to… afrodyzjaki, warto o tym pamiętać, szczególnie, że już niedługo Walentynki… Wybierając olej ylan- ylang, rozmarynowy, geraniowy, goździkowy, sandałowy lub różany wypełnicie Waszą przestrzeń romantycznym nastrojem. Jeśli nie lubicie kąpieli lub zamiast wanny macie w łazience prysznic, możecie zdecydować się na świecę z ekologicznego sojowego wosku, aromatyzowaną olejkami eterycznymi, np. Hagi.

Szczególnie zimą, warto zadbać o swoją przestrzeń, znaleźć chwilę dla siebie i zanurzyć się w świat zapachów, miękkich i ciepłych tkanin. Siedząc pod kocem, nucę pod nosem słowa piosenki i… “myślę sobie, że ta zima kiedyś musi minąć…” Póki co wszystko czego potrzebujecie, aby umilić sobie czas, znajdziecie w EkoDrogerii w specjalnej kategorii Aromaterapia. Teraz jest odpowiednia chwila, aby wykorzystać ją na błogie lenistwo w towarzystwie świec, olejków eterycznych i aromatycznych herbatek. To właśnie ten czas, za którym wiele z Was będziecie tęsknić, kiedy przyjdzie wiosna, a potem lato… ja na pewno.

Zapachoholiczka

Edyta Majczak

Jak korzystać z nawilżaczy powietrza? Aero7.pl

Zasady korzystania z nawilżaczy powietrza

Zastanawiasz się, jak uzyskać odpowiednią wilgotność powietrza w domu, bez uszczerbku na zdrowiu przejść przez sezon grzewczy lub załagodzić dolegliwości alergiczne? Skorzystaj z nawilżacza powietrza i oddychaj zdrowym powietrzem! Przeczytaj nasz artykuł i poznaj zasady korzystania z tego typu urządzeń.

Jak używać nawilżacza powietrza?

Suchość skóry i gardła, kaszel, trudności z oddychaniem, a także złe samopoczucie to jedne z najczęstszych skutków zbyt suchego powietrza – możemy odczuwać je w szczególności w sezonie grzewczym. Nawilżacze powietrza skutecznie zwiększają wilgotność w pomieszczeniu i pozwalają utrzymać ją na optymalnym poziomie 40-60%. Dzięki temu wymienione dolegliwości zostają załagodzone i w efekcie zmniejsza się ryzyko infekcji dróg oddechowych.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nieodpowiednie użytkowanie nawilżacza, może poważnie obniżyć jego efektywność, a także żywotność urządzenia. Dowiedz się, jakich błędów nie należy popełniać – skorzystaj z naszych porad na temat prawidłowego korzystania z nawilżaczy. Z tego artykułu dowiesz się:

Gdzie ustawić nawilżacz powietrza?

Szukając odpowiedniego miejsca na nawilżacz powietrza, należy zastanowić się, gdzie Ty lub pozostali domownicy najczęściej przebywacie. Zazwyczaj jest to pokój dzienny lub sypialnia – właśnie w tych pomieszczeniach najlepiej wyodrębnić miejsce dla nawilżacza. Ważna uwaga, urządzenia nie należy umieszczać w miejscu o podwyższonej wilgotności, przykładowo w łazience.

Wybierając optymalne miejsce ustawienia nawilżacza musimy wziąć pod uwagę sposób jego działania. Poszczególne typy nawilżaczy mają inne wymagania dot. optymalnych warunków pracy:

nawilżacze ultradźwiękowe i parowe

Jeśli chodzi o dokładne umiejscowienie nawilżacza, to w przypadku ultradźwiękowych i parowych urządzenie zaleca się ustawić w odległości przynajmniej pół metra od ścian. Nawilżacze ultradźwiękowe emitują maluteńkie kropelki wody, a nawilżacze parowe gorące powietrze silnie przesycone wodą, więc umiejscowione zbyt blisko ściany mogłyby spowodować jej zawilgocenie.

nawilżacze ewaporacyjne

W przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych nie ma takiego zalecenia. Przykładowo producent bardzo popularnych urządzeń wielofunkcyjnych z funkcją nawilżania Sharp zaleca, aby ich urządzenia ustawiać blisko ściany (ok. 20 cm), wtedy bowiem możliwe jest uzyskanie efektu Coandy. Dla wyjaśnienia efekt Coandy wykorzystuje się dla uporządkowania ruchu powietrza w pomieszczeniach. Nawilżone powietrze wydmuchiwane jest w stronę ściany, a następie okrąża pomieszczenie, przylegając do powierzchni ścian, sufitu i podłogi, by wrócić do urządzenia. Dzieje się to dzięki tendencji do przylegania gazów do powierzchni podczas ich przepływu.

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza

Na jakiej powierzchni postawić nawilżacz?

Co ważne, powierzchnia, na której ustawimy urządzenie, powinna być stabilna i płaska. Miejsce, w którym zdecydujemy się ustawić nawilżacz, było w miarę możliwości oddalone od źródeł ciepła, tkanin, czy też drewnianych mebli. Bliskość kaloryfera lub grzejnika może zmniejszyć wydajność urządzenia. Natomiast drewniane meble, a także firany, zasłonki lub inne przedmioty w kontakcie z parą wodną, mogą ulec zniszczeniu. Nawilżacza nie powinno się ustawiać także w mocno nasłonecznionym miejscu.

W ostateczności jednak rekomendowana powierzchnia, na której ustawiamy nawilżacz także będzie zróżnicowana zależnie od typu urządzenia:

nawilżacze ultradźwiękowe i parowe

Nawilżacz można postawić zarówno na podłodze, jak i na blacie stołu (jeśli nie są drewniane lub wykonane z innego materiału wchłaniającego wodę). W przypadku nawilżaczy ultradźwiękowych głównym problemem jest to, że mikrokropelki wody wydobywające się z urządzenia, zanim w pełni odparują, mają tendencję do opadania (na skutek grawitacji) – w takiej sytuacji podłoże może się zawilgocić.

nawilżacze ewaporacyjne

Jeśli chodzi o nawilżacze ewaporacyjne, nie musimy obawiać się, że podłoga lub blat ulegną zawilgotnieniu. Tego typu urządzenia dmuchają do góry powietrzem wilgotniejszym (zwykle 60-75% wilgotności względnej), które szybko miesza się z powietrzem suchszym, dzięki czemu przy samej podłodze wilgotność powinna być optymalna. Co interesujące, profesjonalne firmy wykonujące podłogi drewniane zaleca utrzymywanie poprawnej wilgotności w pomieszczeniach przy użyciu urządzeń nawilżających ewaporacyjnie.

Kiedy i jak długo używać nawilżacza powietrza?

Nawilżaczy powietrza używamy przede wszystkim w okresie zimowym – wtedy wilgotność powietrza w naszych mieszkaniach jest bardzo obniżona. Oczywiście poza okresem grzewczym tego typu urządzenia także mogą być używane, np. przez alergików.

Utrzymanie optymalnej wilgotności w mieszkaniu zdecydowanie ułatwi nam higrometr. Urządzenie to wskaże dokładny poziom wilgoci w konkretnym pomieszczeniu. Jeśli zaobserwujemy, że jej wartość spadła poniżej 40%, będzie to znak, że należy uruchomić nawilżacz. Ogromnym ułatwieniem jest to, że niektóre nowoczesne nawilżacze powietrza posiadają wbudowany higrostat kontrolujący stopień wilgotności w pomieszczeniu, dzięki czemu urządzenie automatycznie uruchomi się, gdy wilgotność spadnie poniżej optymalnego poziomu i wyłączy się, gdy go przekroczy – trzeba pamiętać, że zbyt duża wilgotność powietrza niesie ze sobą większe ryzyko powstawania grzybów i pleśni. Nie ma przeciwwskazań, by nawilżacze z higrostatem były włączone cały czas, w przeciwieństwie do urządzeń bez takiej funkcji – w tym przypadku zaleca się, by monitorować ich pracę (stopień nawilżenia). Ciekawostką jest, że nawilżacze ewaporacyjne bez higrostatu bardzo rzadko doprowadzają do nadmiernej wilgotności w pomieszczeniu. Wynika to z faktu, że wraz ze wzrostem wilgotności maleje ich wydajność, dzięki czemu można mówić tu o samoregulacji na podstawie praw fizyki.

Trzeba też zaznaczyć, że przed włączeniem nawilżacza, należy odpowiednio przygotować do tego konkretne pomieszczenie – wcześniej dobrze jest przeprowadzić generalne sprzątanie, by usunąć z niego kurz z zakamarków. Wysoka wilgotność sprzyja rozwojowi roztoczy kurzu domowego.

Jak wyczyścić nawilżacz powietrza?

Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu nawilżacza – jeśli to zaniedbamy, istnieje ryzyko, że w urządzeniu rozwiną się grzyby, bakterie i pleśnie, co negatywnie wpłynie na jakość powietrza w naszym domu.

Jeśli chodzi o wodę w nawilżaczu, zaleca się wymieniać ją codziennie. Gdy nie mamy takiej możliwości, powinniśmy robić to przynajmniej co 2-3 dni, jeśli pozwala na to producent. Mniej regularna wymiana wody może być rekomendowana w sytuacji, gdy producent wyposażył urządzenie w grzybo i bakteriobójcze wkłady np. BONECO Ionic Silver Stick (zawierający chlorek srebra, który nie dostaje się do powietrza). Każdorazowo przy wymianie wody pojemnik należy dokładnie oczyścić z osadu powstałego na jego dnie. Do mycia pojemnika warto użyć specjalnych środków odkamieniających zalecanych przez producenta. Tańszą alternatywą jest kwasek cytrynowy, którego można kupić w hurtowniach w np. 1 kg workach za kilkanaście złotych. Należy jednak jego wcześniejsze użycie skonsultować ze sprzedawcą nawilżacza.

Czy do nawilżacza można wlewać wodę z kranu?

Wbrew często panującemu przekonaniu producenci nawilżaczy zwykle zalecają wlewanie do urządzenia wody z kranu. Powód jest bardzo prosty – woda kranowa jest zdatna do picia i nie jest zanieczyszczona mikroorganizmami. Bardzo dobrze sprawdzi się również woda destylowana, jeśli producent nawilżacza to dopuszcza. Jest najlepsza z dwóch powodów: zabezpiecza przed drobnoustrojami – jest to tzw. roztwór hipotoniczny, w którym mikroorganizmy mają utrudniony rozwój oraz jest wolna od minerałów i zanieczyszczeń, dzięki czemu po jej odparowaniu nie pozostaje kamień i osad (czyszczenie urządzenia wymagane jest dużo rzadziej).

Warto zaznaczyć, że nawilżacze ultradźwiękowe emitują mikrokropelki, w których są rozpuszczone sole, jeśli wlejemy do nich zwykłą wodę. A te sole dostają się później do powietrza. Wytłumaczymy ten mechanizm na podstawie przykładu: sole przy gotowaniu wody w czajniku osadzają się na dnie i tworzą biały kamień – to głównie węglan wapnia. Dlaczego tak się dzieje? Podczas gotowania na dnie czajnika pojawiają się widoczne bąbelki pary wodnej (gaz), a w gazie sole nie mogą być rozpuszczone, więc opadają na dno czajnika. Podobnie w powietrzu, gdy mikrokropelka zamienia się w parę wodną, wytrącają się minerały. Te minerały w postaci PM2.5 (mineralnego) unoszą się w powietrzu i tworzą biały osad na meblach, który jest wykrywany przez oczyszczacze i czujniki jakości powietrza. Dlatego do nawilżaczy ultradźwiękowych lejemy wodę demineralizowaną lub destylowaną (są pozbawione minerałów), chyba że dany nawilżacz ma wkład odwapniający/demineralizujący. Natomiast do nawilżaczy ewaporacyjnych i parowych nie musimy lać wody demineralizowanej, ponieważ paruje samo czyste H 2 O, a minerały zostają na matach ewaporacyjnych.

Jak często czyścić / wymieniać filtry w nawilżaczach?

Regularność czyszczenia filtrów uzależniona jest od rodzaju nawilżacza:

funkcję filtrów w nawilżaczach ultradźwiękowych pełnią najczęściej wkłady odwapniające/demineralizujące . Należy je regularnie wymieniać, w przeciwnym razie do parującej wody będą dostawały się minerały, a te później będą unosiły się w powietrzu. Producenci najczęściej zalecają wymianę wkładów co 3-6 miesięcy (zależnie od częstotliwości stosowania).

pełnią najczęściej . Należy je regularnie wymieniać, w przeciwnym razie do parującej wody będą dostawały się minerały, a te później będą unosiły się w powietrzu. Producenci najczęściej zalecają wymianę wkładów co 3-6 miesięcy (zależnie od częstotliwości stosowania). filtry w nawilżaczach ewaporacyjnych to tak naprawdę maty ewaporacyjne , na których następuje parowanie wody. Można je czyścić (odkamieniać), ale po jakimś czasie po prostu się zużywają. Póki nie wydobywa się z nich nieprzyjemny zapach (nawet po czyszczeniu) i nie rozpadły się, można ich używać.

to tak naprawdę , na których następuje parowanie wody. Można je czyścić (odkamieniać), ale po jakimś czasie po prostu się zużywają. Póki nie wydobywa się z nich nieprzyjemny zapach (nawet po czyszczeniu) i nie rozpadły się, można ich używać. nawilżacze parowe nie potrzebują żadnych filtrów, jednak urządzenia te trzeba odkamieniać. Podobnie jak czajnik elektryczny – działa to na bardzo podobnej zasadzie.

Nawilżacze powietrza w Aero7

Szukasz odpowiedniego nawilżacza do swojego domu? W naszej ofercie znajdziesz zarówno urządzenia ultradźwiękowe, jak i parowe oraz ewaporacyjne wiodących producentów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami – dobierzemy produkt najlepszy dla Ciebie.

Nawilżacze utradźwiękowe

Większość modeli nawilżaczy ultradźwiękowych wyposażonych jest w higrostat , który służy do automatycznej regulacji wilgotności względnej powietrza, generatory jonów ujemnych (jony ujemne przyłączają się do cząstek kurzu, pyłów, dymu nikotynowego i innych zanieczyszczeń powodując ich opadnięcie) oraz jonizatory , które usuwają skutki pro…

Sposób działania nawilżaczy ultradźwiękowych jest bardzo prosty . Znajdująca się w zbiorniku woda przepływa przez specjalny filtr, który usuwa z niej wszelkie niepożądane substancje. Następnie specjalny przetwornik rozbija wpływającą niewielkimi ilościami wodę na drobne cząsteczki pary wodnej. Wytworzona w ten sposób widoczna chłodna mgiełka wydostaje się na zewnątrz nawilżacza. Zaletą urządzenia jest bardzo duża wydajność przy małym poborze energii. Do wody w takim nawilżaczu nie można dolewać olejków eterycznych (wyjątkiem są np. nawilżacze UH 1100) – zobacz OLEJKI ETERYCZNE dostępne w naszym sklepie .

Sposób działania nawilżaczy ultradźwiękowych jest bardzo prosty. Znajdująca się w zbiorniku woda przepływa przez specjalny filtr, który usuwa z niej wszelkie niepożądane substancje. Następnie specjalny przetwornik rozbija wpływającą niewielkimi ilościami wodę na drobne cząsteczki pary wodnej. Wytworzona w ten sposób widoczna chłodna mgiełka wydostaje się na zewnątrz nawilżacza. Zaletą urządzenia jest bardzo duża wydajność przy małym poborze energii. Do wody w takim nawilżaczu nie można dolewać olejków eterycznych (wyjątkiem są np. nawilżacze UH 1100) – zobacz OLEJKI ETERYCZNE dostępne w naszym sklepie.

Większość modeli nawilżaczy ultradźwiękowych wyposażonych jest w higrostat, który służy do automatycznej regulacji wilgotności względnej powietrza, generatory jonów ujemnych (jony ujemne przyłączają się do cząstek kurzu, pyłów, dymu nikotynowego i innych zanieczyszczeń powodując ich opadnięcie) oraz jonizatory, które usuwają skutki promieniowania monitora komputerowego, telewizora itp.

Nawilżacze ultradźwiękowe – funkcje, zalety, czym się kierować przy wyborze tych urządzeń do domu i mieszkania

Nawilżacze ultradźwiękowe wyposażone są w specjalny moduł ultradźwiękowy, który wprowadza wodę w drgania o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu procesowi woda zostaje rozbita na mikroskopijne cząsteczki, ulatniające się pod postacią pary wodnej – to właśnie ona powoduje nawilżenie pomieszczenia.

Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza to urządzenia bardzo przydatne szczególnie w okresach grzewczych. Jesienią i zimą powietrze we wnętrzu pomieszczeń mieszkalnych staje się suche, co może skutkować np. infekcjami górnych dróg oddechowych. Brak odpowiedniego nawilżenia śluzówki nosa i gardła, skutkuje między innymi tzw. suchym kaszlem i ułatwia drobnoustrojom przedostawanie się do innych organów (np. oskrzeli lub płuc).

Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza – zalety

Głównymi zaletami ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza są:

wydajność ich działania;

stosunkowo niewielki pobór prądu;

cicha praca.

W zależności od modelu, nawilżacze mogą również posiadać:

opcję aromaterapii (dodatkowy pojemnik na olejki eteryczne);

system filtracji usuwający z wody bakterie (co pozwala wdychać sterylnie czystą parę wytwarzaną przez nawilżacz);

tryb samoczyszczenia;

jonizator;

wbudowany timer pozwalający na ustawienie długości pracy urządzenia, zgodnie z preferencjami Użytkownika;

i znacznie więcej!

Kiedy warto zainwestować w nawilżacz powietrza?

Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza sprawdzą się w każdym domu, jednak te urządzenia szczególnie przydadzą się:

osobom regularnie cierpiącym z powodu nawracających infekcji sezonowych;

osobom z obniżoną odpornością;

alergikom (suche powietrze może znacznie nasilić zarówno objawy alergii na roztocza czy kurz, ale także wpływać negatywnie na osoby zmagające się z alergiami skórnymi);

osobom starszym (którym suche powietrze utrudnia swobodne oddychanie);

dzieciom (zarówno niemowlętom, jak i kilkulatkom);

wszystkim cierpiącym na zaburzenia snu (suche powietrze może powodować trudności w zasypianiu, a także powodować wybudzanie się w nocy; wiele osób podświadomie oddycha w nocy przez usta, by dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość tlenu, a to może z kolei skutkować kaszlem po przebudzeniu i chrypką).

Nawilżone powietrze (bez względu na porę roku) przysłuży się nie tylko alergikom. Wdychanie czystej i wolnej od bakterii pary, pozytywnie oddziałuje na organizm, wspomagając układ immunologiczny. Nawilżona śluzówka stanowi lepszą barierę w walce z chorobotwórczymi wirusami i bakteriami – zwłaszcza tymi, atakującymi drogi oddechowe.

UWAGA: istotne jest korzystanie z urządzenia zgodnie z instrukcją obsługi, a także ze świadomością, że zbyt wysokie nawilżenie pomieszczenia (powyżej 70%), może być przyczyną rozwoju pleśni. Warto sprawdzić poziom wilgotności pomieszczenia i dobrać taki tryb pracy nawilżacza, który będzie bezpieczny i korzystny dla zdrowia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nawilżacz powietrza?

Choć kierowanie się ceną wydaje się intuicyjne, zdecydowanie lepiej jest zastanowić się nad rodzajem funkcjonalności ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza. Na przykład: czy istotne jest wyłącznie zwiększenie wilgotności powietrza, czy też równie ważne jest korzystanie z urządzenia, które posiada opcję aromaterapii? Czy nawilżacz ma jednocześnie usuwać bakterie? Jak istotna jest funkcja samoczyszczenia? Jaka pojemność nawilżacza będzie najbardziej optymalna dla przestrzeni, która ma być przez urządzenie regularnie nawilżana? Warto także zwrócić uwagę na to, jak często należy dokonywać wymiany filtrów poszczególnych modeli i sprawdzić ich cenę – może się okazać, że tańszy nawilżacz wymaga stosowania (i częstej wymiany) filtrów, które są droższe, niż w innych modelach.

Znając odpowiedzi na powyższe pytania, łatwiej jest dobrać nawilżacz do indywidualnych potrzeb. W razie wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży, który ułatwi podjęcie decyzji. Warto pamiętać, że ultradźwiękowy nawilżacz powietrza to inwestycja, która ma służyć przez lata – dobrze jest zatem dokonać świadomego wyboru.

Olejek do nawilżacza powietrza

Artykuły Medyczne

Olejek do nawilżacza powietrza

Nawilżacze powietrza to urządzenia pomagające utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia powietrza w mieszkaniu i tym samym uniknąć nadmiernej suchości, która jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Ponadto, mogą być one estetyczną dekoracją, a także źródłem przyjemnego, odprężającego i łagodzącego niektóre dolegliwości zapachu. Sprzyjają temu olejki zapachowe do nawilżaczy powietrza, które występują w bardzo szerokiej palecie orzeźwiających, kwiatowych, odświeżających, słodkich oraz egzotycznych nut zapachowych.

Aromaterapia i jej zalety

Olejek eteryczny do nawilżacza jest doskonałym sposobem na aromaterapię w zaciszu własnego mieszkania. Można zaaranżować zaciszne miejsce zarówno w sypialni, jak i w salonie czy nawet łazience. Aromaterapia jest znana ludzkości od wieków, jednak dopiero w XI wieku odkryto destylację parą wodną. Dzięki temu udało się uzyskać olejki eteryczne z roślin. Ma ona zastosowanie lecznicze, ale również jest wykorzystywana na co dzień w celu wyciszenia, odprężenia oraz złagodzenia napięcia. Aromaterapia bazuje na synergicznym działaniu olejków eterycznych. Człowiek odkrywa świat i odbiera bodźce z niego wysyłane wszystkimi zmysłami, w tym też węchem. Jesteśmy bardzo wrażliwi na zapach. Nie od dzisiaj wiadomo, że zapachy oddziałują na naszą psychikę. Są takie, które nas pobudzają i dodają nam energii, inne łagodzą stres i nerwy, a są również takie, które mają zdolność do zmniejszania niektórych dolegliwości bólowych. Dlatego też warto zdecydować się na olejki zapachowe do nawilżaczy powietrza, aby nie tylko zadbać o odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, ale też o swój komfort i przyjemność.

Aromaterapia wykorzystywana jest w różnych obszarach. Olejki eteryczne znalazły swoje zastosowanie nie tylko w nawilżaczach powietrza, ale również w masażu i kąpieli. Trzeba jednak wiedzieć, że wyróżniamy kilka rodzajów olejków, wśród których są olejki naturalne, zapachowe, a także o klasie terapeutycznej. Przy ich wyborze kierujemy się przeznaczeniem, a także sposobem, w jaki wpływają na nasz organizm.

Jaki olejek do nawilżacza powietrza, czyli jakie mają właściwości…

Zastanawiasz się, jaki olejek do nawilżacza powietrza wybrać, który zapach będzie najlepszy dla Ciebie i Twoich bliskich? Zapoznaj się z ich właściwościami oraz sposobem oddziaływania na ludzki organizm. Jednym z popularniejszych i często wybieranych zapachów jest olejek lawendowy pozyskiwany z fioletowych kwiatów lawendy, charakterystycznych dla prowansalskiego krajobrazu. Ma właściwości antybakteryjne i uspokajające, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku problemów z górnymi drogami oddechowymi. Cechuje się intensywnym, ale przyjemnym zapachem. Jeżeli szukasz orzeźwiającej propozycji, to dobrym wyborem będzie pomarańczowy olejek zapachowy do nawilżacza powietrza. Wprowadzi do wnętrza nieco egzotycznego i letniego klimatu. Ponadto, wykazuje się właściwościami antyoksydacyjnymi, pomaga w zasypianiu, dlatego świetnie sprawdza się w sypialni. Wśród najpopularniejszych olejów jest też olejek eukaliptusowy, który obniża napięcie mięśniowe i wykazuje zdolność do łagodzenia objawów infekcji. Pomaga w leczeniu kataru i pomaga w lepszym oddychaniu.

Ciekawym zapachem wyróżniają się zimowe olejki eteryczne do nawilżaczy ultradźwiękowych. Wśród nich jest mandarynka, cynamon, goździki i anyż. Kojarzą się nam ze Świętami Bożego Narodzenia, potęgują rodzinny klimat w mieszkaniu. Warto nimi uzupełnić nawilżacz właśnie w okresie białej pory roku.

Olejki do aromaterapii do nawilżacza na konkretne dolegliwości

A jaki oleje do nawilżacza wybrać, jeżeli zmagasz się z konkretnymi często nawracającymi dolegliwościami, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie? Jeżeli masz nadciśnienie tętnicze, to powinieneś się zdecydować na olejek lawendowy, rozmarynowy lub szałwiowy. Osoby z niskim ciśnieniem lepiej poczują się w towarzystwie zapachu miętowego i cytrynowego. Często towarzyszy Ci stres i chciałbyś go złagodzić i ukoić nerwy? Wypełnij swój salon zapachem melisy i róży. W okresie podwyższonego ryzyka infekcji, a także w czasie przeziębienia zdecyduj się na olejek eukaliptusowy i cyprysowy. Na ból mięśni może pomóc zapach jałowca i rozmarynu, natomiast na bezsenność mandarynki, pomarańczy i jałowca. W przypadku zmęczenia świetnym wyborem będzie olejek do nawilżacza powietrza o zapachu bazylii i rozmarynu. W stanach depresyjnych skutecznie pomaga olejek cytrynowy, sosnowy i jodłowy. Często pojawiają się u Ciebie problemy z trawieniem? Wypróbuj olejki kminkowy i kolendrowy, czyli zapachy dobrze nam znane z kuchni.

Jak stosować olejek eteryczny do nawilżacza?

Aby olejek do nawilżacza powietrza spełnił swoją funkcję i w określony sposób oddziaływał na nasz organizm, nie wystarczy jedynie wybrać właściwego zapachu. Ważne jest też sposób, w jaki z nich korzystamy. Powinieneś wiedzieć, ile kropli olejku do nawilżacza dodać. Nie powinno być go za dużo, ale też za mało. Dużo zależy również od intensywności zapachu. W większości przypadków wystarczy 5 kropel do nawilżacza powietrza. Jeżeli jednak pomieszczenie jest mniejsze, można dodać ich mniej, a w większym o 2-3 więcej. Zależy Ci jedynie na łagodnej woni, wypełniającej wnętrze? Dodaj 3 krople do nawilżacza powietrza i sprawdź, czy taka intensywność Ci odpowiada. Zawsze możesz uzupełnić urządzenie o kolejne. Dobrą praktyką jest zapoznanie się z zaleceniami producenta, a więc wskazówkami, które znajdziesz na opakowaniu.

Czy olejki zapachowe do nawilżacza powietrza można stosować przy dzieciach?

Olejki aromatyczne do nawilżaczy można stosować przy dzieciach. Mają one również dobroczynny wpływ na ich organizm. Jeżeli planujesz umieścić nawilżacz w pokoju maluszka, nie dodawaj zbyt wielu kropel olejki, ogranicz się do delikatnego zapachu, który wspomoże, a nie utrudni jego zasypianie. Możesz zdecydować się np. na lawendę lub eukaliptus. Dziecięcy organizm bardzo dobrze przyjmuje również rumianek, bazylię i koper.

Olejki zapachowe do nawilżacza powietrza sprawiają, że urządzenie zyskuje nową funkcję. Już nie tylko zwiększa wilgotność powietrza, ale również zapewnia nam przyjemne doznania, poprawia nastrój, łagodzi niektóre dolegliwości, ułatwia zasypianie, a niekiedy pobudza i tym samym dodaje energii.

ᐅ Czy do nawilżacza powietrza można wlać olejek?

Wlanie olejku do nawilżacza powietrza to kusząca wizja. Jednocześnie zwiększy on wilgotność w pomieszczeniu i rozpyli przyjemny zapach. Czy można jednak wlać olejek do nawilżacza? Jeśli tak, to jaki powinien być i o czym pamiętać? Dowiedz się tego, czytając poniższy artykuł!

Wlanie olejku do nawilżacza – Czy można?

Jeżeli masz nawilżacz powietrza z funkcją aromaterapii, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wlać do niego swój ulubiony olejek zapachowy. Pamiętaj przy tym, że nie każdy sprzęt na to pozwala. Dotyczy to w szczególności urządzeń ultradźwiękowych.

Gdy masz wątpliwości, czy do nawilżacza powietrza można wlać olejek, zajrzyj do instrukcji obsługi. Producent na pewno umieścił w niej informacje na ten temat. Jeżeli nie zastosujesz się do zaleceń i wlejesz nawet kilka kropel zapachu, istnieje ryzyko awarii sprzętu.

Jakie olejki do nawilżacza powietrza?

Do nawilżacza powietrza stosuj olejki eteryczne, czyli wysoko skoncentrowane ekstrakty pozyskiwane z roślin. Wykorzystuj je samodzielnie lub stosuj mieszanki, łącząc różne aromaty.

Wahasz się, jaki zapach wybrać? Poznaj najpopularniejsze olejki!

Olejek lawendowy

Sprawdza się zwłaszcza podczas leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Lawenda przynosi ukojenie w stanach przemęczenia oraz w sytuacjach stresowych, pomaga też w problemach z bezsennością.

Oleje lawendowe wykazują pozytywne działanie w przypadku pielęgnacji skóry, głównie trądzikowej, ze skłonnością do rozstępów oraz egzemy. Są pomocne podczas leczenia ran i w leczeniu łupieżu.

Olejek z drzewa herbacianego

Wykazuje działanie antywirusowe, antybakteryjne, rozkurczowe, wykrztuśne oraz przeciwzapalne. Stosuj go podczas grypy oraz infekcji o podłożu wirusowym. Olejki z drzewa herbacianego wykorzystuj też podczas leczenia grzybicy oraz trądziku.

Olejek miętowy

Wykazuje działanie przeciwbólowe, dlatego docenisz go podczas migrenowych bólów głowy. Łagodzi dolegliwości związane z przeziębieniem oraz infekcjami górnych dróg oddechowych. Działa wykrztuśnie.

Olejek eukaliptusowy

Ekstrakt o najsilniejszym działaniu, jaki wykorzystuje się podczas aromaterapii. Zalecany do stosowania podczas inhalacji w trakcie przeziębień, grypy oraz zapalenia oskrzeli.

Masażyści wykorzystują go podczas wykonywania masaży związanych z leczeniem reumatyzmu. Olejek wykazuje pozytywne działanie w przypadku obolałych mięśni. Warto dodawać go też do kąpieli w celu łagodzenia stanów zapalnych.

Planujesz zakupy sprzętu? Kupuj na promocjach w zaufanych sklepach! MediaExpert

EURO

Neonet

MediaMarkt

OleOle

Olejek różany

Stosowany jako środek łagodzący bóle menstruacyjne. Wykorzystywany jest także w kosmetyce. Wykazuje takie działania jak: hamowanie nadmiernego wydzielania łoju, pobudzanie cebulek włosów do wzrostu oraz łagodzenie stanów zapalnych mieszków włosowych.

Wiele kobiet wykorzystuje go do pielęgnacji twarzy (łagodzi podrażnienia skórne). Olejek różany działa łagodząco na stany lękowe, depresję oraz bezsenność.

Olejek cytrynowy

Wykazuje działanie bakteriobójcze oraz antyseptyczne. Działa rozjaśniająco na skórę. Niweluje stany zapalne skóry oraz jamy ustnej. To produkt naturalny o działaniu odkażającym, dlatego stosowany jest także do odkażania pomieszczeń.

Olejek waniliowy

Niweluje problemy z bezsennością. Przyjemny, słodki zapach łagodzi stany napięcia nerwowego. Wykazuje właściwości antyseptyczne, dlatego często stosowany jest jako środek wspomagający podczas dezynfekcji rąk.

Olejek sosnowy

Stosowany podczas bólów mięśniowych, przy poparzeniach, zapaleniu stawów oraz bólach migrenowych. Wykazuje działanie odkażające, dlatego wykorzystasz go do walki z grzybami oraz pleśnią.

Pozytywnie wpływa na koncentrację oraz stres. Zalecany jest osobom przemęczonym nie tylko fizycznie, ale także psychicznie.

Olejek sosnowy zwiększa odporność organizmu oraz pobudza układ krwionośny do sprawniejszego działania. Ponadto znajduje zastosowanie jako środek pomocniczy podczas leczenia trądziku, łuszczycy, grzybicy skóry oraz egzemy.

Olejek kamforowy

Wykazuje działanie ochronne przed wirusami. Zwiększa odporność organizmu, poprawia krążenie oraz oczyszcza drogi oddechowe. Pomaga złagodzić owrzodzenia, podrażnienia oraz zaczerwienienia. Pomocny podczas leczenia wysypek oraz trądziku. Zmniejsza niepokój oraz łagodzi nerwy.

Dowiedz się też: Wilgotność powietrza w domu – Jaka powinna być?

Jak stosować olejki eteryczne do nawilżaczy powietrza?

Zapewne zastanawiasz się, ile kropli olejku wlać do nawilżacza powietrza. Mniejsze dawki kompozycji zapachowych często dają lepsze rezultaty, dlatego w tym przypadku nie sprawdzi się zasada ‘im więcej, tym lepiej’.

Stosuj ok. 5 kropel olejku, w przypadku małych pomieszczeń nieco mniej, nawet 2 – 3 krople. W bardzo dużych przestrzeniach zwiększ ilość do 10 – 15 kropli.

Wiedz, że stosowanie olejków musi zapewniać Ci przyjemność. W innym przypadku aromaterapia nie przyniesie pożądanych rezultatów. Staraj się nie mieszać więcej niż 5 kompozycji. Zwracaj też uwagę na intensywność aromatów. Jeżeli zapach jest mocny, nie przesadzaj z ilością kropel.

Zobacz tanie i dobre sprzęty z popularnego marketu! Małe AGD z Lidla

Olejek eteryczny do nawilżacza powietrza – Gdzie wlać?

Olejek eteryczny wlewaj do pojemnika z wodą, będącego częścią nawilżacza powietrza. Przed wykonaniem tej czynności przeczytaj instrukcję obsługi, aby upewnić się, czy sprzęt jest przystosowany do aromaterapii (urządzenia tego typu znajdziesz chociażby w moim rankingu nawilżaczy powietrza).

Kontrolowanie ilości olejków nie sprawi Ci problemu. Są zamykane w buteleczkach ze specjalnym dozownikiem pozwalającym na liczenie kropel.

Przy okazji dowiedz się, jaka woda do nawilżacza powietrza jest odpowiednia. To wręcz podstawa przy korzystaniu z tego sprzętu.

Nawilżacz powietrza z funkcją aromaterapii

Nawilżacz powietrza do aromaterapii – polecane modele

Aromatyczna woń cytrusów, kojący zapach lasu czy odświeżająca bryza morska połączona z delikatną mgiełką wprowadzą do twojego domu powiew lata i pozwolą na cudowne chwile relaksu. Dowiedz się, czym jest aromaterapia i komu jest polecana. Sprawdź, jak działają najnowocześniejsze sprzęty przeznaczone do wykonywania terapii zapachem, tj. nawilżacze powietrza z funkcją aromaterapii. Poznaj najlepsze modele tego typu i wybierz odpowiedni dla siebie i swojej rodziny!

Co to jest aromaterapia?

Aromaterapia to jedna z gałęzi medycyny alternatywnej. Zakłada korzystny wpływ działania naturalnych olejków eterycznych na samopoczucie, zdrowie i funkcje poznawcze człowieka. Wspomaga także leczenie naturalne oraz tradycyjne i poprawia nastrój.

Jak wskazują liczne źródła, zapachowe mieszanki roślinne wykorzystywane były już przez najstarsze cywilizacje. Ta forma medycyny naturalnej stosowana była przez kapłanów i lekarzy nawet 4000 tysiące lat temu. Wzmianki pochodzące z czasów starożytnych wskazują, że potencjał zapachu jako pierwsi odkryli Egipcjanie. To oni docenili siłę aromatów, stosując je w leczeniu różnych dolegliwości, a także w procesach balsamowania. Wówczas najbardziej popularne były drzewo cedrowe, kadzidłowiec i mirra.

Samo pojęcie aromaterapii zdefiniował francuski chemik René-Maurice Gattefossé. To on w wyniku wypadku w laboratorium dotkliwie się poparzył i wkładając skaleczoną rękę do pobliskiej kadzi z czystym olejem lawendowym, nieświadomie odkrył lecznicze właściwości tej rośliny.

Naukowiec, zauważając szybsze gojenie się ran i brak powypadkowych blizn, postanowił poddać olejek lawendowy dokładnej analizie. Badania skutkowały wydaniem w 1937 roku książki, określającej aromaterapię jako metodę leczenia wykorzystującą naturalne oleje eteryczne.

Jak działa aromaterapia?

Publikacje poświęcone aromaterapii wskazują, że zmysł powonienia u ludzi może być nawet do dziesięciu tysięcy razy silniejszy niż pozostałe zmysły. Najprawdopodobniej właśnie dlatego, część aromatów nas otaczających przywołuje konkretne wspomnienia.

Zapach wypełniający pomieszczenia najpierw przedostaje się do nosa, gdzie natrafia na komórki węchowe. Kolejno dociera do systemu węchowego, a następnie do mózgu. Właśnie tak zostają pobudzone odpowiednie punkty w układzie limbicznym. Odpowiedzialne za odczuwanie emocji, pozwalają połączyć wdychanie ekstraktów zapachowych z doznawaniem przyjemności.

Aromaterapia działa więc nie tylko na umysł, ale także na ciało. Właśnie dlatego, traktuje ona człowieka jako integralną całość. Zapewnia kompleksowe podejście do pacjenta uwzględniające jego sferę psychiczną i fizyczną.

Aromaterapia w domu

Obecnie aromaterapia zakłada wprowadzanie do organizmu olejków eterycznych i innych substancji zapachowych przez układ oddechowy (inhalacje, wdychanie, wąchanie) oraz przez skórę (masaże, kompresy, kąpiele). Tę alternatywną metodę medycyny można wykorzystywać we własnym domu, jednak warto taką decyzję skonsultować ze specjalistami w tej dziedzinie. W szczególności, jeśli decydujemy się na formy stosowane bezpośrednio na skórę lub gdy zmagamy się z przewlekłymi chorobami. Wówczas należy zasięgnąć opinii lekarskiej. Co ważne – olejków eterycznych nie można spożywać! Chcąc wykonywać aromaterapię w domu, trzeba bezwzględnie pamiętać o kilku ważnych regułach:

Zasada właściwego dozowania – w tym wypadku więcej nie oznacza lepiej. Dozowanie olejków eterycznych powinno opierać się na pewnym przyjętym schemacie. Jak wynika z pracy doświadczonych terapeutów, mniejsze dawki kompozycji zapachowych dają często lepsze rezultaty. Mniejsza ilość ekstraktu lepiej stymuluje procesy życiowe, a większa może je hamować.

– w tym wypadku więcej nie oznacza lepiej. Dozowanie olejków eterycznych powinno opierać się na pewnym przyjętym schemacie. Jak wynika z pracy doświadczonych terapeutów, mniejsze dawki kompozycji zapachowych dają często lepsze rezultaty. Mniejsza ilość ekstraktu lepiej stymuluje procesy życiowe, a większa może je hamować. Zasada indywidualności – zapachy powinny być używane zgodnie z osobistymi upodobaniami. Ich stosowanie musi dostarczać przyjemności, w przeciwnym razie nie osiągniemy pożądanych rezultatów.

– zapachy powinny być używane zgodnie z osobistymi upodobaniami. Ich stosowanie musi dostarczać przyjemności, w przeciwnym razie nie osiągniemy pożądanych rezultatów. Zasada wielostronnego działania – zapachy stosowane w aromaterapii składają się z różnych substancji aktywnych organicznie, więc mogą być wykorzystywane w leczeniu wielu chorób.

– zapachy stosowane w aromaterapii składają się z różnych substancji aktywnych organicznie, więc mogą być wykorzystywane w leczeniu wielu chorób. Zasada łączenia innych metod leczenia z aromaterapią – aromaterapia uznawana za jedną z form medycyny alternatywnej, może być stosowana samodzielnie, a jednocześnie można łączyć ją z innymi metodami leczenia – zarówno tradycyjnymi, jak i niekonwencjonalnymi.

– aromaterapia uznawana za jedną z form medycyny alternatywnej, może być stosowana samodzielnie, a jednocześnie można łączyć ją z innymi metodami leczenia – zarówno tradycyjnymi, jak i niekonwencjonalnymi. Zasada określenia długości terapii zapachowej – aromaterapii nie można stosować stale. Inhalacje powinno się wykonywać raz-dwa razy dziennie maksymalnie przez 10 dni. Kąpiele zazwyczaj proponuje się 2-3 razy w tygodniu do ustąpienia objawów, a później raz lub dwa razy profilaktycznie. Masaże najczęściej obejmują od 10 do 12 zabiegów wykonywanych 2-3 razy w tygodniu.

Lawendowy olejek eteryczny do aromaterapii

Moc olejków eterycznych!

Oleje eteryczne są to wysoko skoncentrowane ekstrakty pozyskiwane przez destylowanie lub ekstrahowanie szeroko rozumianych roślin. Do ich produkcji wykorzystuje się kwiaty i pąki kwiatowe, drzewa oraz ich pnie, liście, igły, gałązki, korzenie i żywicę, trawy, a także nasiona, strąki nasienne i skórki. Pozyskiwane z torebek molekularnych roślin oleje potrafią być od 75 do nawet 100 razy silniejsze niż suszone mieszanki ziół. Dlatego też są zdecydowanie mocniejsze i trzeba wiedzieć jak je używać, by uzyskać pożądany efekt, jednocześnie sobie nie szkodząc.

Olejki eteryczne można wykorzystywać samodzielnie lub w mieszankach. Najbardziej popularne są te ekstrakty, które mają działanie relaksujące, poprawiające nastrój i stosowane podczas infekcji i przeziębień. Najchętniej wybierane są więc:

Olejek lawendowy – przydaje się podczas leczenia infekcji górnych dróg oddechowych, m.in. zapalenia zatok, gardła i kataru. Słynąca ze swoich uspokajających właściwości lawenda przynosi odprężenie w stanach przemęczenia i w sytuacjach stresowych. Wspomaga także terapię bezsenności. Oleje lawendowe wykorzystuje się też do pielęgnacji skóry, szczególnie tej trądzikowej, ze skłonnością do egzemy i rozstępów. Pomagają w leczeniu ran i przyspieszają ich gojenie. To świetne antidotum na łupież i wypadanie włosów.

– przydaje się podczas leczenia infekcji górnych dróg oddechowych, m.in. zapalenia zatok, gardła i kataru. Słynąca ze swoich uspokajających właściwości lawenda przynosi odprężenie w stanach przemęczenia i w sytuacjach stresowych. Wspomaga także terapię bezsenności. Oleje lawendowe wykorzystuje się też do pielęgnacji skóry, szczególnie tej trądzikowej, ze skłonnością do egzemy i rozstępów. Pomagają w leczeniu ran i przyspieszają ich gojenie. To świetne antidotum na łupież i wypadanie włosów. Olejek z drzewa herbacianego – działa antywirusowo, antybakteryjnie, przeciwzapalnie, wykrztuśnie i rozkurczowo, więc chętnie stosowany jest podczas grypy i infekcji wirusowych. Stosuje się go pomocniczo w leczeniu grzybicy paznokci i trądziku.

działa antywirusowo, antybakteryjnie, przeciwzapalnie, wykrztuśnie i rozkurczowo, więc chętnie stosowany jest podczas grypy i infekcji wirusowych. Stosuje się go pomocniczo w leczeniu grzybicy paznokci i trądziku. Olejek miętowy – pozyskiwany najczęściej z mięty pieprzowej, potrafi przynieść ulgę w migrenowych bólach głowy. Sprawdza się podczas przeziębienia i w infekcjach górnych dróg oddechowych – wykazuje działanie wykrztuśne.

pozyskiwany najczęściej z mięty pieprzowej, potrafi przynieść ulgę w migrenowych bólach głowy. Sprawdza się podczas przeziębienia i w infekcjach górnych dróg oddechowych – wykazuje działanie wykrztuśne. Olejek eukaliptusowy – jest jednym z najsilniejszych ekstraktów wykorzystywanych w aromaterapii. Polecany jest do inhalacji w trakcie przeziębienia, grypy i zapalenia oskrzeli. Stosowany podczas masażu wspomaga leczenie reumatyzmu i działa zbawiennie na obolałe mięśnie. Dodany w niewielkiej ilości do kąpieli łagodzi stany zapalne.

– jest jednym z najsilniejszych ekstraktów wykorzystywanych w aromaterapii. Polecany jest do inhalacji w trakcie przeziębienia, grypy i zapalenia oskrzeli. Stosowany podczas masażu wspomaga leczenie reumatyzmu i działa zbawiennie na obolałe mięśnie. Dodany w niewielkiej ilości do kąpieli łagodzi stany zapalne. Olejek różany – łagodzi dolegliwości związane z bolesną menstruacją, więc szczególnie jest polecany paniom. Pozyskiwany z delikatnych płatków roży ekstrakt często wykorzystywany jest w kosmetyce. Hamuje wydzielanie łoju, działa korzystnie na włosy, stymuluje ich wzrost i łagodzi stany zapalne mieszków włosowych. Ponadto stosowany jest do pielęgnacji twarzy oraz podrażnionej skóry. Jego łagodzące właściwości wykorzystują również osoby zmagające się ze stanami lękowymi, depresją i bezsennością.

– łagodzi dolegliwości związane z bolesną menstruacją, więc szczególnie jest polecany paniom. Pozyskiwany z delikatnych płatków roży ekstrakt często wykorzystywany jest w kosmetyce. Hamuje wydzielanie łoju, działa korzystnie na włosy, stymuluje ich wzrost i łagodzi stany zapalne mieszków włosowych. Ponadto stosowany jest do pielęgnacji twarzy oraz podrażnionej skóry. Jego łagodzące właściwości wykorzystują również osoby zmagające się ze stanami lękowymi, depresją i bezsennością. Olejek cytrynowy – ma działanie bakteriobójcze i antyseptyczne. Znakomicie oczyszcza i rozjaśnia skórę, a także zmniejsza stany zapalne skóry i w jamie ustnej. W naturalny sposób odkaża pomieszczenia.

– ma działanie bakteriobójcze i antyseptyczne. Znakomicie oczyszcza i rozjaśnia skórę, a także zmniejsza stany zapalne skóry i w jamie ustnej. W naturalny sposób odkaża pomieszczenia. Olejek waniliowy – ma działanie usypiające, więc pomocny jest w leczeniu bezsenności. Słodki, charakterystyczny zapach łagodzi stany napięcia nerwowego. Dzięki właściwościom antyseptycznym wspomaga procesy dezynfekcji ran.

– ma działanie usypiające, więc pomocny jest w leczeniu bezsenności. Słodki, charakterystyczny zapach łagodzi stany napięcia nerwowego. Dzięki właściwościom antyseptycznym wspomaga procesy dezynfekcji ran. Olejek sosnowy – przynosi ulgę w bólach mięśniowych, poparzeniach, zapaleniach stawów i migrenach. Działa odkażająco w stosunku do grzybów, pleśni i bakterii. Poprawia koncentrację i pomaga w redukcji stresu. Zalecany jest w stanach przemęczenia fizycznego i psychicznego. Zwiększa odporność i pobudza układ krwionośny. Odpowiednio rozcieńczony, stosowany jest pomocniczo w leczeniu trądziku, egzemy, łuszczycy i grzybicy skóry.

– przynosi ulgę w bólach mięśniowych, poparzeniach, zapaleniach stawów i migrenach. Działa odkażająco w stosunku do grzybów, pleśni i bakterii. Poprawia koncentrację i pomaga w redukcji stresu. Zalecany jest w stanach przemęczenia fizycznego i psychicznego. Zwiększa odporność i pobudza układ krwionośny. Odpowiednio rozcieńczony, stosowany jest pomocniczo w leczeniu trądziku, egzemy, łuszczycy i grzybicy skóry. Olejek kamforowy – pomaga chronić przed wirusami i zwiększa odporność organizmu. Poprawia krążenie, oczyszcza oskrzela i płuca. Zmniejsza niepokój i uspokaja skołatane nerwy. Stosowany miejscowo, pomaga zlikwidować owrzodzenia, zaczerwienienia, podrażnienia, wysypkę i trądzik. Łagodzi stany zapalne wywołane ukąszeniami owadów. Zmniejsza też uciążliwość fizycznego bólu.

Aromaterapia – przeciwwskazania

Podobnie jak wiele innych metod alternatywnych, także i aromaterapię trzeba stosować z umiarem. Chęć jej wdrożenia najlepiej skonsultować ze specjalistą. Pamiętajmy, że niektóre olejki eteryczne mają bardzo silne działanie i nieodpowiednio użyte mogą wywołać negatywny skutek. Niektóre z nich wymagają połączenia ze specjalną bazą lub zastosowania rozcieńczenia. Wybierajmy wyłącznie w 100% naturalne substancje.

Mimo że ekstrakty te pozyskiwane są właśnie z naturalnych źródeł, mogą źle wpływać na niektóre osoby. Należy o tym pamiętać, decydując się na stosowanie zapachowych substancji w domu lub biurze. Wybierając konkretny olejek zapachowy, warto poznać przeciwwskazania do jego stosowania.

Nie rekomenduje się stosowania aromaterapii wśród dzieci, kobiet w ciąży, mam karmiących, osób przewlekle chorych, starszych i zmagających się z epilepsją. W innych przypadkach, przy dokładnym dawkowaniu według zaleceń, zachowaniu rozsądku stosowania i umiaru raczej nie ma się czego obawiać.

Nawilżacze powietrza z funkcją aromaterapii – jak działają?

Jak widać, aromaterapia ma bardzo szerokie spektrum działania. Może być stosowana na różne dolegliwości natury psychicznej i fizycznej. Warto także dodać, że w funkcję aromaterapii wyposażone są niektóre nawilżacze powietrza. Zwane też dyfuzorami zapachu, umożliwiają aplikację olejów do specjalnego pojemniczka, a następnie samoczynnie rozprowadzają je wraz z nawilżającą mgiełką w naszym najbliższym otoczeniu. Tego typu sprzęty dbają o dobre samopoczucie w dwojaki sposób – poprzez utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniu i wypełnieniu go przyjemnym, relaksującym zapachem.

Nawilżacz powietrza do aromaterapii – który model wybrać?

Odpowiednio dobrane olejki eteryczne mogą korzystnie wpływać na nasz nastrój, a także i zdrowie. Dlatego też warto od czasu do czasu stosować tego typu terapię również w domu. Nawilżacze powietrza do aromaterapii pozwalają w szybki i prosty sposób, rozpylić zapachowe substancje w całym pomieszczeniu. Warto pamiętać, że olejki eteryczne są bardzo silne. Należy je więc stosować z umiarem, trzymając się reguły właściwego dozowania.

Poniżej przedstawiamy 5 modeli nawilżaczy powietrza, które w naszej ocenie najlepiej sprawdzą się w aromaterapii. Sprzęty tego typu mogą być z powodzeniem stosowane w domowych warunkach, ale świetnie sprawdzą się również w biurze i innych miejscach aktywności zawodowej. Dyfuzory zapachowe często użytkowane są w salonach kosmetycznych, SPA oraz centrach masażu.

Air&me Solnan

Air&me Solnan to wydajny i świetnie zaprojektowany nawilżacz powietrza z opcją aromaterapii. Wykorzystuje technologię ultradźwiękową rozbijającą wodę na bardzo małe cząsteczki, które w postaci pary przedostają się do pomieszczenia przez górny wylot. Sprzęt o wydajności nawilżania sięgającej 280 ml/h potrafi obsłużyć pomieszczenia wielkości max. 30 m2.

Zastosowany w nawilżaczu ceramiczny filtr likwiduje możliwość namnażania się drobnoustrojów. Zatrzymuje też znajdujący się w wodzie kamień, co znacząco wpływa na zwiększenie żywotności całego urządzenia. Duży zbiornik na wodę (5,5 l) pozwala na kilkugodzinną pracę urządzenia bez potrzeby dolewania cieczy. Wyjmowany pojemnik z poręcznym uchwytem ułatwia uzupełnianie wody i umożliwia szybkie czyszczenie.

Air&me Solnan

Urządzenie może działać w jednym z 3 dostępnych trybów – automatycznym, nocnym i manualnym. Pierwszy z nich współpracuje ze wbudowanym higrostatem i samoczynnie dopasowuje prędkość pracy nawilżacza do panujących w pomieszczeniu warunków. W tej opcji sprzęt dąży do uzyskania wybranego przez użytkownika poziomu wilgotności w przedziale 30-90% (zaleca się ustawienie 45-55%). Tryb nocny wyłącza błękitny LED pod urządzeniem i wygasza cyfrowy panel obsługi. A manualny natomiast pozwala na wybór jednej z 3 intensywności wytwarzania mgiełki.

Chcąc skorzystać z funkcji aromaterapii, wystarczy zaaplikować kilka kropli olejku eterycznego na bawełnianą wyściółkę w specjalnym pojemniczku. Już po chwili można cieszyć się przyjemnym zapachem tworzącym wyjątkowy klimat. Dodatkowo w każdej chwili można nastawić timer. Programator czasowy pozwala na wyłączenie urządzenia po określonym czasie (1-12 h).

Stylies Luna

Stylies Luna jest ultradźwiękowym dyfuzorem olejków eterycznych. Stylowy i świetnie się prezentujący nie tylko wprowadza wyjątkową atmosferę, ale również tworzy przyjemny dla oka efekt wizualny. Projekt światowej sławy designera Fabiana Zimmerliego emituje delikatne podświetlenie w technologii LED. A wszystko to z możliwością zmiany koloru.

Zastosowana w urządzeniu technologia ultradźwiękowa rozbija olejki eteryczne na mikrocząsteczki, a następnie uwalnia je do pomieszczenia za pomocą górnego wylotu. Niemały, bo 50-mililitrowy zbiorniczek na ekstrakty umożliwia kilkugodzinną pracę dyfuzora.

Stylies Luna

Wbudowany zbiornik na wodę mieści aż 4 litry cieczy, co pozwala na nieustanną pracę przez 4 godziny. W momencie braku wody w zbiorniku, urządzenie samoczynnie się wyłącza, więc nie musisz obawiać się, że ulegnie awarii.

Dyfuzor wyposażony jest w tryb nocny. Zapewnia on spokojny sen w otoczeniu relaksujących aromatów. Zużywający zaledwie 6 W sprzęt przyda się z pewnością w miejscach, gdzie klimat i nastrój są bardzo ważne. To świetne rozwiązanie do sypialni, łazienek, gabinetów SPA, salonów urody i biur.

Stylies Taurus

Stylies Taurus to parowy nawilżacz powietrza przypominający kształtem łzę lub kroplę wody. Ten wysokowydajny sprzęt (500 ml/h) przeznaczony jest do dużych powierzchni (obsłuży nawet 70 m2!). Co ważne, posiada podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Automatycznie wyłącza się w momencie wykrycia braku wody w zbiorniku, a wytwarzana wewnątrz urządzenia wysoka temperatura pary (100oC) chroni przed ryzykiem rozwoju mikroorganizmów znajdujących się w wodzie.

Stylies Taurus

Zastosowany w tym modelu system podgrzewania wody nie tylko eliminuje bakterie i wirusy, ale także usuwa osad mineralny i kamień. Pojemny zbiornik na wodę mieszczący aż 7 litrów cieczy gwarantuje długotrwałą pracę urządzenia, nawet w najwyższym trybie wysokiej wydajności. W przypadku, gdy nie potrzebujemy aż tak efektywnego działania, można uruchomić energooszczędny tryb economy. Wybór konkretnej metody pracy sygnalizuje specjalna dioda (kolor niebieski – tryb wysokiej wydajności, zielony – ekonomiczny).

Dzięki funkcji aromaterapii Stylies Taurus wprowadza nastrojową atmosferę do pomieszczenia. Dba jednocześnie o odpowiedni stopień wilgotności. Maksymalny, pożądany poziom nawilżenia można szybko ustawić za pomocą zainstalowanego tu regulatora higrostatycznego.

Stylies Helos

Stylies Helos to ewaporacyjny nawilżacz powietrza, który w swym działaniu zużywa zaledwie 6 W! Cichy (23,5 dB) i zarazem wydajny (300 ml/h) jest w stanie obsłużyć sporych rozmiarów pomieszczenia, nawet te o powierzchni 45 m2.

Wykorzystywana tu metoda ewaporacji jest najbezpieczniejszym sposobem podnoszenia poziomu wilgotności. Czerpiąca inspirację od matki natury, wykorzystuje proces odparowania wody. Stylies Helos nie wymaga żadnych środków chemicznych ani nie generuje gorącej mgiełki. Wyposażony w timer, wyłączy się po ustalonym czasie.

Stylies Helos

Zastosowany tu 4-litrowy zbiornik na wodę pozwala na długotrwałą pracę urządzenia. Komfortowy w użytkowaniu sprzęt daje opcję 3 prędkości nawilżania do wyboru. Sterowany manualnie za pomocą dotykowego panelu daje możliwość ustawienia jednego z pięciu poziomów maksymalnej wilgotności. Wyposażony w wygodny tryb automatyczny samoczynnie dostosowuje swoją pracę do panujących w pomieszczeniu warunków. W tym systemie nawilżacz wyłącza się po osiągnięciu określonego zakresu, znacznie redukując koszty eksploatacji.

Sprzęt daje możliwość zastosowania antybakteryjnych kostek Ionic Silver Cube. Zawarte w nich jony srebra nie tylko likwidują już istniejące w wodzie drobnoustroje, ale także zapobiegają ich namnażaniu. A to dodatkowo wzmacnia bezpieczeństwo użytkowania nawilżacza.

Air&me Clevair 2

Air&me Clevair 2 jest ultradźwiękowym nawilżaczem powietrza wzbogaconym o funkcję jonizacji. Cechujący się sporą wydajnością (330 ml/h) sprzęt przeznaczony jest do obsługi pomieszczeń o powierzchni do 40 m2. Zastosowana tu technologia HygroSmart zapewnia optymalną wilgotność powietrza w zakresie 45-55%.

Sprzęt generuje ciepłą i zimną mgiełkę. Użytkownik sam decyduje, który rodzaj dystrybucji ma być zastosowany. Poziom nawilżenia regulowany jest dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii HygroSmart i zależy od temperatury panującej w pomieszczeniu. Technika współpracująca ze wbudowanym higrostatem zapewnia efektywne działanie nawilżacza w każdych warunkach.

Air&me Clevair 2

Nawilżacz może być użytkowany również jako dyfuzor zapachów. Posiada specjalną komorę z bawełnianą wyściółką, do której aplikuje się olejki eteryczne. Te zmieszane z odpowiednio nawilżonym powietrzem, przedostają się do otoczenia przez górny wylot.

Air&me Clevair 2 posiada także funkcję jonizacji. Ta rzadko spotykana w nawilżaczach powietrza opcja generuje ujemne jony korzystnie wpływające na samopoczucie i zdrowie. Sprzęt wyposażony w pojemny zbiornik na wodę (5 litrów) gwarantuje kilkugodzinną pracę bez konieczności dolewania cieczy. W przypadku zbyt niskiego jej poziomu samoczynnie się wyłącza (funkcja AutoStop), chroniąc urządzenie przed awarią.

Nawilżacz można obsługiwać manualnie za pomocą dotykowego wyświetlacza lub na odległość dzięki dołączonemu pilotowi. Producent pozostawia do wyboru 3 prędkości pracy urządzenia, więc można ją dostosować do indywidualnych preferencji.

Bezpieczeństwo stosowania nawilżacza i wysoką jakość wykonania potwierdzają przyznane mu certyfikaty – Intertek i TÜV oraz spełnione normy ISO14001:2004, RoHS i SGS.

Olejki eteryczne do nawilżania powietrza zimą, olejek zapachowy do nawilżaczy powietrza

olejki eteryczne do nawilżania powietrza ( ilość produktów: 56 )

Ogrzewanie mieszkania jest główną przyczyną suchego powietrza w naszych domach. Męczą Cię częste infekcje dróg oddechowych? Cierpisz na problemy z zatokami? A może walczysz z przesuszoną skórą? Skutków suchego powietrza może być wiele. Na całe szczęście da się im zapobiec w prosty sposób! Tutaj z pomocą przychodzą olejki eteryczne do nawilżania powietrza. Olejki do nawilżaczy to przyjemny, relaksujący aromat połączony z cennymi właściwościami terapeutycznymi. Dostępne u nas marki Physalis oraz Etia olejki eteryczne, produkty z najwyższej jakości składników. Dzięki temu ich oferta olejków eterycznych do nawilżania powietrza może szybko poprawić stan Twoich górnych dróg oddechowych. Ich olejki eteryczne naturalne są niezwykle wydajne – już kilka kropel wystarczy, aby skutecznie nawilżyć powietrze w mieszkaniu oraz wypełnić go kojącym aromatem. Olejki zapachowe do nawilżaczy powietrza dostępne na naszych internetowych półkach to produkty certyfikowane. Są w stu procentach bezpieczne dla Twojego zdrowia. Poznaj moc olejków eterycznych do nawilżania powietrza zimą, wiosną czy jesienią i zadbaj o zdrowie swoich bliskich. Szybko, prosto i naturalnie!

jak działają te aromatyczne dodatki?

Piękny zapach w domu pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Olejki eteryczne do nawilżacza powietrza fantastycznie działają na zmysły i skutecznie neutralizują nieprzyjemne aromaty. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie sprzęty tego typu mogą posłużyć do aromaterapii. Urządzenie marki Triada umożliwia dodanie do wody kilku kropli ulubionego zapachu, dzięki czemu można czerpać maksimum przyjemności z odpoczywania w domowym zaciszu.

Olejki aromatyczne do nawilżacza powietrza to znacznie lepsze rozwiązanie od zapachowych świec czy chemicznych środków odświeżających w atomizerach. Wybierając naturalne olejki, można korzystnie wpłynąć nie tylko na sferę psychiczną, ale również fizyczną. Odprężenie, jakie zapewnia przebywanie w pięknie pachnącym pomieszczeniu, bezpośrednio przekłada się na funkcjonowanie układu nerwowego oraz różnego rodzaju procesy biochemiczne. Urządzenie Triada dodatkowo zapewnia odpowiednie nawilżenie powietrza aerozolem średniokroplistym, jak przy wodospadzie, co wpływa korzystnie na komfort oddychania oraz stan nawilżenia skóry i błon śluzowych.

Dobór zapachu jest kluczowy dla osiągnięcia konkretnych efektów. Jeśli olejek ma zadziałać relaksująco i pomóc w odprężeniu po ciężkim dniu, warto zdecydować się na lawendę, pomarańczę lub melisę. Osoby, które mają problemy ze snem, również mogą spróbować walczyć z nimi tym sposobem – im w szczególności polecane są zapachy jałowca, tymianku oraz różane. Nawilżacz Triada dodatkowo generuje jednostajny szum rozbijanej wody, który także ułatwia dzieciom zasypianie.

Pobudzenie i solidną dawkę energii zapewnią za to zapachy geraniowe, pieprzowe oraz goździkowe. W czasie wykonywania obowiązków wymagających skupienia, do wody warto dodać kilka kropli aromatu trawy cytrynowej, który ułatwia koncentrację. Odpowiedni zapach może również korzystnie wpłynąć na odporność organizmu – wzmacnia ją cytryna oraz drzewo herbaciane. Produkty Triada pozwalają dodatkowo dbać o zdrowie oczyszczając powietrze z pyłów, smogu grzybów i bakterii.

Olejki do nawilżaczy

Naturalne olejki do nawilżaczy powietrza

Dużą zaletą oferowanych przez nas olejków jest wysoka jakość oraz starannie dobrany skład. Preparaty stanowią o wiele bardziej bezpieczną alternatywę dla popularnych odświeżaczy chemicznych. Olejki do nawilżaczy powietrza nie mają negatywnego wpływu na samopoczucie. Wręcz przeciwnie, można je wykorzystać w aromaterapii. Zapach olejku poprawia samopoczucie i pomaga zadbać o zdrowie. W zależności od wybranego zapachu preparat może działać uspokajająco lub pozytywnie pobudzać. Olejek zapachowy pomaga się zrelaksować, zmniejsza dolegliwości dróg oddechowych, redukuje zmęczenie oraz bóle głowy. Aromaty roślinne wpływają nie tylko na ciało, ale i na psychikę. Oddziałują na procesy biochemiczne w organizmie, układ nerwowy i trawienny.

Olejek zapachowy do nawilżacza powietrza pozwoli stworzyć w całym domu przyjemny mikroklimat, który pozytywnie wpłynie na Wasze samopoczucie. Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych produktów z kategorii nawilżanie i odświeżanie, a na pewno znajdziecie Państwo artkuły dla siebie!

Świeże i pachnące powietrze w domu

Czy wiecie Państwo, jak kontrolować jakość powietrza w swoim domu? Najlepszym sposobem jest korzystanie z nawilżacza, który skutecznie rozwiązuje problem suchego, drażniącego powietrza.

Wyrównując poziom wilgoci, może jednocześnie pozytywnie wpływać na samopoczucie domowników. Wystarczy, że do wody, którą wlewacie Państwo do zbiornika, dodacie kilka kropel aromatycznego olejku. Jego zapach wraz z parą wodną będzie się unosił, tworząc niezwykle subtelną mgiełkę charakterystyczną dla aromaterapii.

Zapachy idealne do domu

Zwieńczeniem prac porządkowych i innych związanych z utrzymaniem domu jest piękny zapach unoszący się w powietrzu. W takim mikroklimacie przyjemnie się wypoczywa, pracuje, przyjmuje gości. Można go próbować uzyskać na kilka sposobów, jednak nie wszystkie są tak skuteczne, jakbyś tego oczekiwał.

Dlatego sięgnijcie Państwo po prosty, a efektowny sposób. Zaletą olejów aromatycznych dodawanych do nawilżaczy jest nie tylko to, że ładnie pachną, ale też to, że są stosunkowo tanie. Buteleczki o pojemności 8 ml wystarczają na wiele aplikacji.

Piękne zapachy dla Ciebie

Chcecie Państwo czuć się w swoim domu, jakbyście byli na łonie natury? Zapach drzewa sandałowego czy żywicznego lasu otulą Was całą swoją mocą. To wymarzone aromaty dla osób, które lubią przyrodę i czerpią z jej energii. Zapach lasu unoszący się w Państwa domu ukoi każdą tęsknotę za naturą.

Dla miłośników ogrodu mamy olejki pachnące kwiatami. Dzika lawenda ukoi nerwy i odświeża pomieszczenie w kilka sekund. Zapach długo unosi się w powietrzu. Podobnie działa przyjemna i łagodna frezja. A jeśli trudno Państwu wybrać tylko jedną główną nutę zapachową, to zdecydujcie się na „Powiew wiosny” – to oszałamiająca, starannie skomponowana mieszanka odświeżająca i aromatyzująca.

Jak stosować nasze olejki?

Olejki z Metrox możecie Państwo stosować na wiele sposobów, zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu sprzątania. Wystarczy, że dodacie kilka kropel do wody, którą umieszczacie w zbiorniku nawilżacza i gotowe! Od tego, jakiej intensywności zapachów oczekujecie Państwo, zależy, ile mililitrów wkropicie przy pojedynczej aplikacji.

Olejki zapachowe do nawilżacza powietrza: aromaterapia – nawilzacze-venta.pl

Olejek eukaliptusowy

Zapach eukaliptusa działa na człowieka kojąco i odprężająco. Wdychając aromat czujemy jak obniża się nasze napięcie mięśniowe i zaczynamy odpoczywać efektywnie. Olejek eukaliptusowy jest przede wszystkim bardzo skuteczny w walce z przeziębieniem i katarem. Po krótkiej sesji aromaterapii z eukaliptusem katar ustępuje, odczuwamy ulgę w normalnym oddychaniu i odzyskujemy siły. Ponadto zapach ten odstrasza owady i jest pomocny w walce z komarami w lecie.

Olejek cytrusowy

Jeśli dopada nas jesienna chandra lub mamy skłonności do depresji, uzupełnijmy nasz nawilżacz powietrza olejkiem cytrusowym. Zapach ten nastraja optymistycznie i wprowadza w dobry humor. Ponadto mobilizuje do działania i wspomaga koncentrację. Redukuje stres związany z pracą umysłową i ożywia zmęczone ciało. Olejek cytrusowy świetnie maskuje przykry zapach papierosów i potęguje wrażenie świeżości powietrza w pomieszczeniu.

Olejki zimowe

Olejki zimowe to cała gama olejków z charakterystyczną nutą cynamonu i mandarynki. Zapach ten, jak żaden inny, milo kojarzy się ze Świętami i wprowadza typową dla nich atmosferę. Co ważne, ma też właściwości rozgrzewające. Zapachy zimowe są więc wsparciem dla organizmu po przemoknięciu w na deszczu lub całym dniu zabawy na śniegu.

Olejek pomarańczowy

Olejek pomarańczowy, podobnie do eukaliptusowego, uspokaja układ nerwowy i działa kojąco. Dodatkowo jednak wzmaga apetyt. Aromaterapia olejkiem pomarańczowym jest więc idealna dla niejadków – zarówno maluchów, jak i osób starszych. Zapach pomaga w walce z dolegliwościami żołądkowymi i bólami brzucha.

키워드에 대한 정보 olejki zapachowe do nawilzacza powietrza

다음은 Bing에서 olejki zapachowe do nawilzacza powietrza 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Boli Loco Juego De Mesa | ¡Qué Difícil El Dibujar Con Boli Loco! 🎨🖌Y Si No Díselo A David Moreno😆 인기 답변 업데이트
See also  묻다 영어 로 | 영어 생활 표현 - \"옷에 뭐가 묻었어.\" [ 영어 대화 가이드 ] 263 개의 가장 정확한 답변

See also  일대일 2017 다시 보기 | 최전방 Dmz \"수색대\"에서 생긴 충격사건(결말포함) 빠른 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 How to use Aromatherapy Essential Oil Diffuser | Ultrasonic Mist Humidifier \u0026 Diffuser (7 LED Color)

  • How to use Essential Oil Diffuser
  • Ultrasonic cool mist Humidifier
  • Air Purifier
  • Essential Oil Diffuser
  • mist Humidifier
  • cool mist Humidifier
  • Portable Air Purifier
  • aromatherapy diffuser
  • portable diffuser
  • wood grain diffuser
  • wood grain oil diffuser

How #to #use #Aromatherapy #Essential #Oil #Diffuser #| #Ultrasonic #Mist #Humidifier #\u0026 #Diffuser #(7 #LED #Color)


YouTube에서 olejki zapachowe do nawilzacza powietrza 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 How to use Aromatherapy Essential Oil Diffuser | Ultrasonic Mist Humidifier \u0026 Diffuser (7 LED Color) | olejki zapachowe do nawilzacza powietrza, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment