Drukarka Do Kart Do Gry | Warsztat Print \U0026 Play – Część 1 – Karty // Diy // Jak Zrobić Grę? 상위 142개 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “drukarka do kart do gry – Warsztat Print \u0026 Play – Część 1 – Karty // DIY // Jak zrobić grę?“? 다음 카테고리의 웹사이트 th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 LET’S GRAJMY! 이(가) 작성한 기사에는 조회수 4,601회 및 좋아요 127개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

drukarka do kart do gry 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Warsztat Print \u0026 Play – Część 1 – Karty // DIY // Jak zrobić grę? – drukarka do kart do gry 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Facebook: https://www.facebook.com/letsgrajmy/
Patronite: https://patronite.pl/letsgrajmy
Witaj w pierwszej części poradnika dla osób, które pragną rozpocząć przygodę z grami Print \u0026 Play, czyli planszówkami, które możesz wydrukować i złożyć samodzielnie.
Część pierwsza przybliży jeden z miliona sposobów wykonania własnoręcznie kart do gry. Jeżeli chcecie poznać więcej takich sposobów, piszcie w komentarzach! (nie, miliona filmów nie będzie 😉 ).

drukarka do kart do gry 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Karty – druk prototypów gier planszowych, dodatki printandplay

Druk kart do gier planszowych to nasza specjalność. Realizujemy zamówienia już od 1 karty. Prototypy gier planszowych, dodatki printandplay.

+ 여기를 클릭

Source: www.mbprint.pl

Date Published: 8/6/2022

View: 2079

Karty do gry z Twoim nadrukiem, druk kart – PolishDruk.pl

Przygotowanie talii kart do druku: Talia powinna zostać przygotowana w jednym pliku pdf w kolejności występowania kart w talii. Karty należy przygotować …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.polishdruk.pl

Date Published: 4/13/2022

View: 9192

Drukarki kart plastikowych – Niska cena na Allegro.pl

Drukarki kart plastikowych na Allegro.pl – Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!

+ 여기에 보기

Source: allegro.pl

Date Published: 1/23/2022

View: 6111

wydruk kart do gry – AliExpress

Niestandardowe playmat duże rozmiary podkładka pod mysz gra planszowa magiczne gry do gier maty mata na stół drukowanie yugioh Anime ol …

+ 여기에 더 보기

Source: pl.aliexpress.com

Date Published: 3/20/2022

View: 2943

Budżetowa drukarka dla produkcji gry/Piaskownica | FORUM

Gra ta w lwiej części składa się z kart dwustronnych o bardzo różnorodnej zawartości. Karty będą 2-stronne. Konieczny będzie precyzyjny druk po …

+ 여기에 표시

Source: www.signs.pl

Date Published: 6/14/2021

View: 7546

Personalizowane karty do gry (wydruk) – Copy General

Drukowanie kart do gry. Wysoka jakość. Karty do gry drukujemy na grubym 300g dedykowanym papierze. Niskie nakłady. Wykonujemy karty do gry już od …

+ 여기에 자세히 보기

Source: copygeneral.pl

Date Published: 8/11/2022

View: 6315

Drukowanie kart do gry – ForumPC.pl

Witajcie! Przychodzę tu z pewnym problemem, mianowicie muszę wydrukować karty do własnej gry… Na kartach jest tylko i wyłącznie tekst.

+ 여기에 표시

Source: www.forumpc.pl

Date Published: 5/14/2021

View: 811

주제와 관련된 이미지 drukarka do kart do gry

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Warsztat Print \u0026 Play – Część 1 – Karty // DIY // Jak zrobić grę?. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Warsztat Print \u0026 Play - Część 1 - Karty // DIY // Jak zrobić grę?
Warsztat Print \u0026 Play – Część 1 – Karty // DIY // Jak zrobić grę?

주제에 대한 기사 평가 drukarka do kart do gry

  • Author: LET’S GRAJMY!
  • Views: 조회수 4,601회
  • Likes: 좋아요 127개
  • Date Published: 2019. 5. 21.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=7c52CCszEVc

Ile kosztuje wydrukowanie kart do gry?

Ceny zależą od rodzaju kart oraz nakładu i wynoszą od 4.99 zł do 14.99 zł netto/talia.

Na czym drukować karty do gry?

Standardowo produkowane karty do gry drukowane są na papierze satynowym o gramaturze 300g i zabezpieczone folią matową, dzięki czemu są trwałe i wygodne w użytkowaniu.

Jak drukowac karty do gry?

Przygotowując karty do druku, pamiętaj że:
  1. Projekt powinien być utrzymany w kolorystyce CMYK.
  2. Optymalna rozdzielczość projektu to 300DPI.
  3. Na arkuszu powinny być widoczne markery wyznaczające linie cięcia.
  4. Grafiki powinny mieć zachowane spady, optymalnie 3-5mm.

Gdzie wydrukować karty do gry?

+48 71 792 70 62 lub mailem: [email protected]. Chętnie wycenimy i wykonamy dla Państwa takie karty do gry.

W jakim programie zrobić karty?

Wystarczy wejść na stronę: http://app.wizer.me i założyć darmowe konto. Aplikacja w swojej podstawowej funkcjonalności jest darmowa. Można tworzyć interaktywne karty pracy, dodawać je do klas oraz sprawdzać.

Z jakiego papieru są karty do gry?

Papier / inny materiał do druku:

rodzaj papieru: satyna, kreda, ozdobny. gramatura papieru od 300 g do 350 g.

Jaki format mają karty do gry?

Standardowy zestaw kart do gry (talia) zawiera 52 / 56 prostokątne karty o wymiarach 63 × 88 milimetrów (karty do pokera), 57 × 88 milimetrów (karty do brydża) lub 60 × 113 milimetrów (karty do tarota) w 4 kolorach: pik lub wino (z jęz. francuskiego „pique” – grot, również: wino; ang. Spades)

Jak chronić karty do gry?

Podsumowanie. W przypadku, gdy gra ma nietypowe karty lub chcesz również chronić duże planszetki, rozwiązaniem może być zakup laminatora. Urządzenie to pozwala oprawić w folię wszelkie cienkie elementy.

Jaka drukarka do kart plastikowych?

Przykładem drukarki, która obsługuje karty wykonane z takich materiałów jak PVC, PET, ABS czy poliwęglan, jest model XID 8300 marki Matica.

Kto wymyślił grę w karty?

Współczesny kształt i wygląd talia zawdzięcza pomysłom z co najmniej ośmiu krajów, z czterech kontynentów, z ostatnich 1200 lat. Papier wymyślili Chińczycy. Stamtąd też pochodzą karty. Na początku IX wieku, za panowania dynastii Tang, nadworny pisarz wspomina, że córka cesarza grała w nie z krewniakiem męża.

Jak założyć kartę?

Założenie karty płatniczej jest proste i nie zabiera wiele czasu. Zazwyczaj jest ona wydawana już przy zakładaniu rachunku bankowego. Wystarczy wówczas podpisać stosowny wniosek. Należy mieć na uwadze, że bank musi mieć czas na stworzenie i wydanie takiej karty, dlatego najczęściej trzeba na nią poczekać ok.

Gdzie można kupić karty do gry?

Karty i gry karciane. Sklep EMPIK.COM.

Jak stworzyć własną grę planszową?

Jak ja robię gry?
  1. Na początku wymyślamy mniej więcej fabułę i temat gry. …
  2. Następnie pracujemy nad rdzeniem gry – wymyślamy podstawowe zasady i założenia gry.
  3. Przygotowujemy wstępnie elementy gry – czyli pionki, żetony jeśli będą występowały, rysujemy schematyczną planszę – takie naprawdę podstawowe elementy.

Jaki format mają karty do gry?

Standardowy zestaw kart do gry (talia) zawiera 52 / 56 prostokątne karty o wymiarach 63 × 88 milimetrów (karty do pokera), 57 × 88 milimetrów (karty do brydża) lub 60 × 113 milimetrów (karty do tarota) w 4 kolorach: pik lub wino (z jęz. francuskiego „pique” – grot, również: wino; ang. Spades)

Kto wymyślił grę w karty?

Współczesny kształt i wygląd talia zawdzięcza pomysłom z co najmniej ośmiu krajów, z czterech kontynentów, z ostatnich 1200 lat. Papier wymyślili Chińczycy. Stamtąd też pochodzą karty. Na początku IX wieku, za panowania dynastii Tang, nadworny pisarz wspomina, że córka cesarza grała w nie z krewniakiem męża.

Jakie wymiary ma karta do gry?

Standardowy zestaw kart do gry (talia) zawiera 52 (lub 54) prostokątne karty o wymiarach 63 × 89 milimetrów (karty do pokera), 57 × 89 milimetrów (karty do brydża) lub 60 × 113 milimetrów (karty do tarota) w 4 podstawowych kolorach: trefl (♣, popularnie: żołądź, ang. : Clubs)

Jak profesjonalnie przygotować karty do gry

Testując różne sposoby przygotowywania kart do własnej gry planszowej, udało mi się ostatecznie osiągnąć poziom wykonania, który myślę, że można uznać za bliski limitu jakości, jaką można uzyskać tworząc karty własnoręcznie. W tym wpisie zaprezentuję proces powstawania tychże kart w formie krótkiego instruktażu.

Jeżeli nie czytałeś jeszcze poprzedniego wpisu dot. przygotowywania żetonów do gry, to zachęcam byś się z nim zapoznał – część technik przedstawionych w poniższym tekście bezpośrednio do niego nawiązuje. Wpis o żetonach znajduje się tutaj.

Przygotowanie arkuszy do druku

Część dotyczącą przygotowania grafiki samej karty pomijam, gdyż wpis ten dotyczy głównie pracy z dala od monitora. Napiszę tylko, że całość została przygotowana do druku w Adobe Illustrator CC. Wszystko jest zrobione wektorowo, za wyjątkiem zastosowanych tekstur, które to tekstury zostały wcześniej obrobione w Photoshopie.

Istotne natomiast jest w jaki sposób gotowe projekty kart zostaną przygotowane na arkuszu do późniejszego cięcia. Przygotowując karty do druku, pamiętaj że:

Projekt powinien być utrzymany w kolorystyce CMYK.

Optymalna rozdzielczość projektu to 300DPI.

Na arkuszu powinny być widoczne markery wyznaczające linie cięcia.

Grafiki powinny mieć zachowane spady, optymalnie 3-5mm.

Jeżeli zamierzasz zaokrąglać rogi kart, możesz pozwolić sobie na umieszczenie dodatkowych markerów cięć w poszczególnych rogach kart.

Poniżej link do przygotowanego przeze mnie pustego arkusza, którego używam przy układaniu kart do druku:

Szablon układu kart do druku (PDF)

Powyższy szablon udostępniam na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Wykorzystane materiały i sprzęt

Pierwotną wersję kart przygotowywałem naklejając matowy papier foto na kolorowy karton (aby uzyskać różne kolory rewersów dzięki czemu można rozróżnić różne rodzaje kart). Efekt nie był zły, ale jakość cierpiała przez drukarkę, która do tego typu prac się średnio nadaje (Brother DCP-J315W – takie typowe kombo, drukarka + skaner + ksero).

Porównanie kart profesji – stara i nowa Porównanie kart profesji – stara i nowa Porównanie kart profesji – stara i nowa (rewersy)

Do druku nowych kart wykorzystałem zakupioną pod koniec zeszłego roku Epson L800, która naprawdę – mogę śmiało przyznać – odwala w tym przypadku większość roboty potrzebnej by karty wyglądały zjawiskowo.

Zastosowany papier to:

Sklejone arkusze dają w rezultacie kartę o grubości i elastyczności zbliżonej do kart produkowanych fabrycznie (np. karty do Magic: the Gathering).

Oprócz papieru i drukarki w użyciu były:

We wpisie o żetonach pisałem, że cyt.

[…] ludzie polecają firmę OLFA, ale ze względu na cenę, nie zdecydowałem się na zakup. Sam korzystam z tanich noży po 6-10 zł, które można kupić w Carrefourze – na razie dają radę, choć trzeba często zmieniać ostrza.

No cóż, skąpstwo nie popłaca- jak bym wcześniej zainwestował te circa 25 zł i kupił porządny nóż zamiast Carrefourowego barachła, to zaoszczędziłbym zdecydowanie sporo czasu i nerwów. Różnica jest ogromna. Noże OLFA są naprawdę bardzo ostre, jakość wykonania jest warta swojej ceny – dlatego serdecznie je polecam.

Gdy już mamy cały sprzęt w zasięgu ręki, bierzemy się do roboty.

Klejenie i wycinanie kart

Ponieważ przygotowujemy karty dwustronne, arkusze muszą być dobrze dopasowane, aby po naklejeniu ich na siebie obie strony (a dokładniej, wydrukowane na nich karty) były w odpowiednich pozycjach.

Najpierw drukujemy karty na papierze o wyższej gramaturze, nie-samoprzylepnym. Aby w łatwy sposób dopasować arkusze, przecinamy dwa boki tego arkusza, nie dochodząc do krawędzi. Następnie drukujemy drugą stronę kart na papierze o niższej gramaturze (samoprzylepnym) i wycinamy cały obszar z kartami (czarny prostokąt). Szczegóły na zdjęciach poniżej:

Sposób cięcia pierwszego arkusza z kartami Sposób cięcia drugiego arkusza z kartami Arkusz został nacięty z dwóch sąsiadujących boków Rewersy kart profesji wydrukowane na samoprzylepnym papierze foto Arkusz ścięty do rozmiaru – można się brać za pozycjonowanie

W kolejnym kroku odwracamy arkusz bez kleju do góry nogami, a następnie „na sucho” dopasowujemy do niego arkusz samoprzylepny. Pamiętajmy, by upewnić się, że przykładamy go dobrą stroną (nie do góry nogami)!

Gdy arkusze znajdują się w odpowiedniej pozycji, przy pomocy klipsa do papieru i linijki blokujemy je – tak, by się nie przesuwały:

Następnie przystępujemy do klejenia. U mnie ten proces wygląda następująco:

Oddzielam górną część papieru zabezpieczającego klej od arkusza samoprzylepnego. Ścinam niewielki pasek papieru zabezpieczającego. Można go też zagiąć na zewnątrz, ale to spowoduje, że po przyciśnięciu arkuszy, zgrubienie pod papierem samoprzylepnym może spowodować niedokładne dopasowanie. Starannie przyklejam arkusz, wygładzając go od strony nieklejonej, aż do krawędzi części z klejem. Ściągam klips zabezpieczający i linijkę. Odginam częściowo przyklejony arkusz (uważając by go nie zgiąć) i ściągam kolejną część papieru zabezpieczającego klej. Naklejam pozostałą część arkusza, poprzez przyłożenie linijki od strony zadrukowanej, a następnie stopniowe ściąganie papieru chroniącego klej jednocześnie przesuwając linijkę w kierunku klejenia. Przy sprawnym wykonaniu tej czynności, linijka powinna pomóc w równym rozłożeniu arkusza.

Odklejanie papieru zabezpieczającego klej Ścięcie części papieru zabezpieczającego klej Przyklejenie góry arkusza z rewersami na tył arkusza z awersami Po zdjęciu blokady arkusza, arkusz pozostaje sklejony na górze Zdejmowanie kolejnej części papieru zabezpieczającego klej Stopniowe naklejanie i wygładzanie arkusza

I tak oto uzyskujemy dopasowany i trwale sklejony arkusz:

Dalsze kroki to po prostu wycięcie kart. Samo cięcie nie wiąże się z żadną większą filozofią. Poniżej wklejam kilka rad, o których pisałem już przy okazji tekstu o przygotowaniu żetonów do gry:

Nie śpiesz się, ale same cięcia rób dość szybko i sprawnie – dzięki temu jest mniejsza szansa na wystąpienie poszarpanych krawędzi.

Tnij najpierw wzdłuż dłuższych boków, a następnie wzdłuż krótszych – jeżeli będziesz ciął odwrotnie, to przy cięciu w drugim kierunku arkusz będzie się bardziej rozjeżdżał, bo trudniej będzie go przytrzymać linijką.

Przy cięciu ostatniej linii w pionie i poziomie warto obrócić arkusz o 180°.

Nie ścinaj od brzegu do brzegu, tj. zatrzymuj nóż po dojechaniu do końca ostatniej karty w rzędzie. Dzięki temu zachowasz w całości „ramkę” z markerami cięcia i nic się nie będzie rozjeżdżać.

Ostatnie szlify

Na koniec zawsze zaokrąglam wszystkim kartom rogi. Jest to proces żmudny, ale prosty i dający ładny, praktyczny efekt, także szczerze polecam zainwestować w zaokrąglacz narożników.

Zaokrąglanie narożników Karty po wycięciu – po prawej stos kart z już zaokrąglonymi rogami Karty po wycięciu (rewersy) – po prawej stos kart z już zaokrąglonymi rogami

I w ten oto sposób uzyskaliśmy profesjonalnie przygotowaną talię kart:

Nowe karty profesji są odrobinę grubsze od ich poprzedników, co jednak nadrabiają lepszą sztywnością i o wiele ładniejszym wykończeniem.

Porównanie starych i nowych kart profesji Porównanie starych i nowych kart profesji – nowe karty są odrobinę grubsze Porównanie starych i nowych kart profesji

Porównując jakość tak przygotowanych kart z robotą fabryczną – na dole fabrycznie wyprodukowana karta do Magic: the Gathering, na górze domowej produkcji karta profesji z Biohazard:

Porównanie jakości – fabryczna karta M:tG oraz ręcznie wykonana karta Biohazard Porównanie jakości – fabryczna karta M:tG oraz ręcznie wykonana karta Biohazard

Różnica jest głównie w użytym papierze, udało mi się natomiast osiągnąć podobną sztywność. Sama jakość wydruku jest na bardzo podobnym poziomie, choć to druk na atramentówce, a nie offsetowy. Ale dobra atramentówka robi swoje – inwestycja w EPSON L800 się opłaciła.

Mam nadzieję, że ten materiał okaże się Wam pomocny – jeżeli tak, zachęcam do udostępniania go dalej. Wszelkie lajki także mile widziane – dzięki temu widzę, ile osób uznaje takie materiały za wartościowe, co zachęca do dalszego pisania. 🙂

druk prototypów gier planszowych, dodatki printandplay

W MB print dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Wam wysokiej jakości produkt. Jako firma specjalizująca się w wydrukach niskonakładowych, znaczną część prac nad zamówieniami, ze względów technologicznych, wykonujemy ręcznie. Sposób przygotowania przez Was plików ma wobec tego niebagatelny wpływ na to, jak będzie wyglądała gra, którą wykonujemy. Poniżej prezentujemy kilka podpowiedzi w jaki sposób profesjonalnie przygotować plik do druku.

Karty do gier planszowych wykonujemy na papierze kredowym, matowym o gramaturze 350 g./m2. Od lat używamy tego sprawdzonego papieru. W naszej ocenie jest to najlepszy kompromis pomiędzy zachowaniem przystępnej ceny oraz dobrej jakości wydruków niskonakładowych. Papier ten zapewnia wzorowe nasycenie kolorów, oczekiwany poziom połysku oraz powtarzalność koloru.

Karty drukujemy dwustronnie i zaokrąglamy narożniki w cenie wydruku. Oczywiście można zrezygnować z opcji zaokrąglania narożników.

Dodatkową opcją może być uszlachetnienie kart poprzez ich foliowanie, które polega na wprasowaniu w karty cienkiej warstwy folii matowej. Dzięki temu karty uzyskują większą sztywność, odporność na wilgoć, ścieranie oraz są grubsze. Nie zalecamy foliowania kart, dla bardzo ciemnych kart przy krawędziach cięcia.

Karty otrzymasz w losowej kolejności. Jedynie przy zamówieniu wielokrotności talii kart, talie są od siebie oddzielone, jednak w samej talii kolejność kart jest losowa.

Przygotowanie pliku do druku kart:

W pierwszej kolejności karty podziel pod względem wielkości – każdy format karty należy przygotować w osobnym pliku.

Talia kart przygotuj w jednym pliku pdf.

Karty przygotuj jako kolejne strony w pliku na przemian: awers karty nr 1, rewers karty nr 1, awers karty nr 2, rewers karty nr 2, awers karty nr 3, itd. Dla przykładu – plik talii składającej się z 30 kart powinien mieć 60 stron.

Jeśli zamierzasz używać kart w poziomie i chcesz, aby obie strony karty były zorientowane w tym samym kierunku na wydruku, musisz przygotować awersy obrócone o 180 stopni w stosunku do rewersów.

Przykładowy plik pdf dla talii kart –tutaj.

Rozmiar strony w pliku pdf powinien mieć wymiar karty poszerzonej o 6 mm (spad drukarski – 3 mm z każdej strony karty). Przykładowo – karta 63 mm x 88 mm powinna mieć strony w pliku pdf wielkości 69 mm x 94 mm (Więcej o spadzie drukarskim).

Szablon talii kart dla najpopularniejszych formatów znajdziesz poniżej:

63 x 88 – plik pdf, xcf (Gimp)

Co jeżeli chcesz wydrukować karty w kilku wymiarach? Przygotuj osobne pliki dla każdego wymiaru kart. Pamiętaj, aby w nazwie pliku wpisać docelowy format kart po przycięciu.

Jeżeli w talii ma się znaleźć kilka kopii tej samej karty, umieść kilka kopii karty w pliku.

W nazwie pliku umieść „docelowy” wymiar kart (np. kowalski_karty_63x88.pdf) – zminimalizuje to prawdopodobieństwo ewentualnych pomyłek.

Nie umieszczaj na karcie linii cięcia – karty zostaną wycięte centralnie do formatu podanego w zamówieniu. Dopuszczalne jest jedynie umieszczenie znaczników cięcia.

Nie zalecamy używania cienkich ramek wokół karty z powodu możliwego przesunięcia awers-rewers w maszynie drukarskiej.

Karty do gry z Twoim nadrukiem, druk kart

Karty do gry

Reklamowe Karty do gry oraz wszelkiego rodzaju gry karciane to idealny produkt reklamowy ponieważ może służyć on do celów rozrywkowych, edukacyjnych, pamiątkowych oraz szkoleniowych. Podczas produkcji kart używane są najnowsze technologie dzięki czemu mamy możliwość wykonania kart w najwyższej jakości oraz szerokiej gamie różnorodności pod względem ilości kart oraz wielkości talii.

Karty produkowane są na podstawie indywidualnego projektu przygotowanego przez klienta. W swojej bazie posiadamy również awersy przygotowane przez naszą firmę, które na życzenie klienta mogą zostać udostępnione.

Jako producent kart mamy możliwość wykonania kart z rewersem ramkowym oraz spadowym w tej samej cenie. Oferty nie są rozgraniczane ze względu na grafikę występującą na rewersie.

RODZAJE TALII

Standardowe rodzaje talii w zależności od ilości kart:

15-18 kartowa

24-27 kartowa

40 kartowa

54 kartowa

2 x 54 kartowe

100 kartowe

ROZMIAR

W standardzie posiadamy następujące wielkości kart z zaokrąglonymi rogami:

63 x 89 mm najpopularniejszy rozmiar

63 x 88 mm

60×60 mm

61 x 102 mm

66 x 100 mm

86 x 116mm

100 x 150 mm

INNE ROZMIARY I KSZTAŁTY

Możemy Państwu zaproponować wykonanie kart w dowolnym rozmiarze oraz z dowolną ilością kart w taloo

Specyfikacja kart

Karty wykonywany są na specjalnym dwustronnie bielonym kartonie o gramaturze 300g.

Karton ten został poddany licznym próbom wytrzymałościowym i jakościowym w celu wybrania surowca spełniającego wysokie wymogi jakościowe naszych klientów.

Na specjalne zamówienia możemy wykonać również karty na papierach syntetycznych lub też na kartonach ze specjalną warstwą wewnętrzną.

KOLOR

jednokolorowe (spot lub skala szarości)

wielokolorowe

triadowe (CMYK)

triadowe + kolor dodatkowy (CMYK + 1 spot)

Uszlachetnienie i zabezpieczenie kart

Karty standardowo pokrywane są lakierem karcianym o podwyższonej odporności na ścieranie

. Na życzenie karty mogą zostać zdobione:

lakier błyszczący i matowy

Folia matowa lub z połyskiem

OPAKOWANIA

Karty pakowane są w pudełka dopasowane do ilości kart w talii. Istnieje również możliwość pakowanie w :

Folię ze zrywką

Pudełko z eurozawieszką

opakowania kartonowe różnej wielkości

pudełko plastikowe pojedyncze lub podwójne

pudełka denko-wieczko

puszka metalowa

drewniana szkatułka

Karty reklamowe do gry z własnym nadrukiem

Karty do gry

karty reklamowe do gry z własnym nadrukiem

Agnieszka Osiecka napisała “Gram wciąż tą samą zgraną kartą…” – być może Ty też czasem masz takie wrażenie. Szczególnie wtedy, gdy sięgasz po typową talię kart. Być może przeglądałeś już różne propozycje w sklepach i na stronach internetowych i nic Ci nie przypadło do gustu, a Ty lubisz mieć coś ciekawego i coś czego inni nie mają.

Niby karty służą do gry, więc nie jest aż tak ważne co znajduje się na nich prócz samych oznaczeń, ważne by wyciągnąć asa, a nie jaki wraz z nim zobaczy się obrazek czy wzór. To nie jest prawdą. Szczególnie dla osób o wrażliwym zmyśle estetycznym. Pięknymi kartami gra się jednak całkiem inaczej.

Stworzyłeś swój unikalny projekt graficzny, chcesz w nieszablonowy sposób zareklamować własną firmę czy wyroby? Nuży Cię już rozdawanie ulotek? To może właśnie talia kart reklamująca Twoją firmę?

Karty do gry drukujemy według poniższej specyfikacji:

Specyfikacja karty: format 63x89mm

wydruk 4+4

papier satyna 300g/m2

folia matowa po obu stronach

zaokrąglone narożniki o śr. 6mm Specyfikacja kartonika: format dopasowany do rozmiaru karty

wydruk 4+0

karton 250g/m2

folia połysk po stronie zadruku

folia matowa (opcja)

Minimalne zamówienie to 100 talii. Ceny zależą od rodzaju kart oraz nakładu i wynoszą od 4.99 zł do 14.99 zł netto/talia.

czas realizacji: 7-21 dni roboczych

Karty reklamowe do gry prócz rozrywki mogą stać się wspaniałym nośnikiem reklamy na wiele lat.

Drukujemy również karty typu:

POKER, BRYDŻ, PIOTRUŚ, TAROT, PLANNING POKER i każdy inny rodzaj kart.

O wycenę prosimy pisać na maila. Przygotowaliśmy rabaty dla agencji reklamowych.

Jak przygotować projekt?

W dziale FAQ zamieściliśmy wytyczne do przygotowania projektu kart i opakowania (klik).

Przygotowaliśmy również szablony w skali 1:1 gotowe do pobrania w formie pdf.

Szablon karty Opakowanie typu Poker Opakowanie typu Piotruś

Żywot ulotki czy broszury jest dość krótki. Wyrzuca się je lub zostawia gdzieś na stoliku. Co innego, gdy otrzyma się ciekawą talię kart. Za każdym razem w czasie gry pojawi się jako reklama Twojej firmy. Przypomnisz o sobie i być może zobaczą to także znajomi Twojego klienta czy biznesowego partnera.

Jeśli karty będą naprawdę niezwykłe – a takie możemy dla Ciebie wykonać – to sam obdarowany będzie je pokazywał przyjaciołom, rodzinie i znajomym.

Jeśli masz pomysł na unikalną talię kart zgłoś się do nas, a my ją wykonamy. Jeśli nie masz pomysłu, ale chciałbyś mieć takie karty – my postaramy się zaproponować Ci coś oryginalnego.

Karty do gry – spersonalizowane, z własnym nadrukiem i pudełkiem

Spersonalizowane karty do gry

Spersonalizowane karty do gry to świetny pomysł na prezent urodzinowy dla fana gier karcianych lub upominek z okazji świąt czy imprezy firmowej, ale nie tylko. Karty do gry z własnym nadrukiem, na przykład firmowym logo, mogą być również doskonałym nośnikiem treści marketingowych. Żywot ulotki, wizytówki czy broszury jest zazwyczaj bardzo krótki. W przypadku spersonalizowanej talii kart sprawa ma się nieco inaczej – odbiorca jest wystawiany na wybrane przez nas treści marketingowe podczas każdej partyjki gry karcianej.

Karty do gry z własnym nadrukiem

Na spersonalizowanych kartach do gry można umieścić dowolnie wybrany nadruk – nie tylko wzór geometryczny czy rysunek, ale również zdjęcie. Personalizacji może zostać poddane także pudełko na talię kart. Jeśli nie masz pomysłu na nadruk na pudełku, możesz zdecydować się na opakowanie z logiem naszej drukarni; istnieje również możliwość zupełnej rezygnacji z opakowania. Standardowo produkowane karty do gry drukowane są na papierze satynowym o gramaturze 300g i zabezpieczone folią matową, dzięki czemu są trwałe i wygodne w użytkowaniu.

Jeśli masz pomysł na nietypowe spersonalizowane karty do gry, na przykład o innej liczbie kart w talii, napisz do nas maila lub zadzwoń. Błyskawicznie skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, czy jesteśmy w stanie zrealizować Twoje zamówienie.

Specyfikacja

Jak profesjonalnie przygotować karty do gry

Testując różne sposoby przygotowywania kart do własnej gry planszowej, udało mi się ostatecznie osiągnąć poziom wykonania, który myślę, że można uznać za bliski limitu jakości, jaką można uzyskać tworząc karty własnoręcznie. W tym wpisie zaprezentuję proces powstawania tychże kart w formie krótkiego instruktażu.

Jeżeli nie czytałeś jeszcze poprzedniego wpisu dot. przygotowywania żetonów do gry, to zachęcam byś się z nim zapoznał – część technik przedstawionych w poniższym tekście bezpośrednio do niego nawiązuje. Wpis o żetonach znajduje się tutaj.

Przygotowanie arkuszy do druku

Część dotyczącą przygotowania grafiki samej karty pomijam, gdyż wpis ten dotyczy głównie pracy z dala od monitora. Napiszę tylko, że całość została przygotowana do druku w Adobe Illustrator CC. Wszystko jest zrobione wektorowo, za wyjątkiem zastosowanych tekstur, które to tekstury zostały wcześniej obrobione w Photoshopie.

Istotne natomiast jest w jaki sposób gotowe projekty kart zostaną przygotowane na arkuszu do późniejszego cięcia. Przygotowując karty do druku, pamiętaj że:

Projekt powinien być utrzymany w kolorystyce CMYK.

Optymalna rozdzielczość projektu to 300DPI.

Na arkuszu powinny być widoczne markery wyznaczające linie cięcia.

Grafiki powinny mieć zachowane spady, optymalnie 3-5mm.

Jeżeli zamierzasz zaokrąglać rogi kart, możesz pozwolić sobie na umieszczenie dodatkowych markerów cięć w poszczególnych rogach kart.

Poniżej link do przygotowanego przeze mnie pustego arkusza, którego używam przy układaniu kart do druku:

Szablon układu kart do druku (PDF)

Powyższy szablon udostępniam na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Wykorzystane materiały i sprzęt

Pierwotną wersję kart przygotowywałem naklejając matowy papier foto na kolorowy karton (aby uzyskać różne kolory rewersów dzięki czemu można rozróżnić różne rodzaje kart). Efekt nie był zły, ale jakość cierpiała przez drukarkę, która do tego typu prac się średnio nadaje (Brother DCP-J315W – takie typowe kombo, drukarka + skaner + ksero).

Porównanie kart profesji – stara i nowa Porównanie kart profesji – stara i nowa Porównanie kart profesji – stara i nowa (rewersy)

Do druku nowych kart wykorzystałem zakupioną pod koniec zeszłego roku Epson L800, która naprawdę – mogę śmiało przyznać – odwala w tym przypadku większość roboty potrzebnej by karty wyglądały zjawiskowo.

Zastosowany papier to:

Sklejone arkusze dają w rezultacie kartę o grubości i elastyczności zbliżonej do kart produkowanych fabrycznie (np. karty do Magic: the Gathering).

Oprócz papieru i drukarki w użyciu były:

We wpisie o żetonach pisałem, że cyt.

[…] ludzie polecają firmę OLFA, ale ze względu na cenę, nie zdecydowałem się na zakup. Sam korzystam z tanich noży po 6-10 zł, które można kupić w Carrefourze – na razie dają radę, choć trzeba często zmieniać ostrza.

No cóż, skąpstwo nie popłaca- jak bym wcześniej zainwestował te circa 25 zł i kupił porządny nóż zamiast Carrefourowego barachła, to zaoszczędziłbym zdecydowanie sporo czasu i nerwów. Różnica jest ogromna. Noże OLFA są naprawdę bardzo ostre, jakość wykonania jest warta swojej ceny – dlatego serdecznie je polecam.

Gdy już mamy cały sprzęt w zasięgu ręki, bierzemy się do roboty.

Klejenie i wycinanie kart

Ponieważ przygotowujemy karty dwustronne, arkusze muszą być dobrze dopasowane, aby po naklejeniu ich na siebie obie strony (a dokładniej, wydrukowane na nich karty) były w odpowiednich pozycjach.

Najpierw drukujemy karty na papierze o wyższej gramaturze, nie-samoprzylepnym. Aby w łatwy sposób dopasować arkusze, przecinamy dwa boki tego arkusza, nie dochodząc do krawędzi. Następnie drukujemy drugą stronę kart na papierze o niższej gramaturze (samoprzylepnym) i wycinamy cały obszar z kartami (czarny prostokąt). Szczegóły na zdjęciach poniżej:

Sposób cięcia pierwszego arkusza z kartami Sposób cięcia drugiego arkusza z kartami Arkusz został nacięty z dwóch sąsiadujących boków Rewersy kart profesji wydrukowane na samoprzylepnym papierze foto Arkusz ścięty do rozmiaru – można się brać za pozycjonowanie

W kolejnym kroku odwracamy arkusz bez kleju do góry nogami, a następnie „na sucho” dopasowujemy do niego arkusz samoprzylepny. Pamiętajmy, by upewnić się, że przykładamy go dobrą stroną (nie do góry nogami)!

Gdy arkusze znajdują się w odpowiedniej pozycji, przy pomocy klipsa do papieru i linijki blokujemy je – tak, by się nie przesuwały:

Następnie przystępujemy do klejenia. U mnie ten proces wygląda następująco:

Oddzielam górną część papieru zabezpieczającego klej od arkusza samoprzylepnego. Ścinam niewielki pasek papieru zabezpieczającego. Można go też zagiąć na zewnątrz, ale to spowoduje, że po przyciśnięciu arkuszy, zgrubienie pod papierem samoprzylepnym może spowodować niedokładne dopasowanie. Starannie przyklejam arkusz, wygładzając go od strony nieklejonej, aż do krawędzi części z klejem. Ściągam klips zabezpieczający i linijkę. Odginam częściowo przyklejony arkusz (uważając by go nie zgiąć) i ściągam kolejną część papieru zabezpieczającego klej. Naklejam pozostałą część arkusza, poprzez przyłożenie linijki od strony zadrukowanej, a następnie stopniowe ściąganie papieru chroniącego klej jednocześnie przesuwając linijkę w kierunku klejenia. Przy sprawnym wykonaniu tej czynności, linijka powinna pomóc w równym rozłożeniu arkusza.

Odklejanie papieru zabezpieczającego klej Ścięcie części papieru zabezpieczającego klej Przyklejenie góry arkusza z rewersami na tył arkusza z awersami Po zdjęciu blokady arkusza, arkusz pozostaje sklejony na górze Zdejmowanie kolejnej części papieru zabezpieczającego klej Stopniowe naklejanie i wygładzanie arkusza

I tak oto uzyskujemy dopasowany i trwale sklejony arkusz:

Dalsze kroki to po prostu wycięcie kart. Samo cięcie nie wiąże się z żadną większą filozofią. Poniżej wklejam kilka rad, o których pisałem już przy okazji tekstu o przygotowaniu żetonów do gry:

Nie śpiesz się, ale same cięcia rób dość szybko i sprawnie – dzięki temu jest mniejsza szansa na wystąpienie poszarpanych krawędzi.

Tnij najpierw wzdłuż dłuższych boków, a następnie wzdłuż krótszych – jeżeli będziesz ciął odwrotnie, to przy cięciu w drugim kierunku arkusz będzie się bardziej rozjeżdżał, bo trudniej będzie go przytrzymać linijką.

Przy cięciu ostatniej linii w pionie i poziomie warto obrócić arkusz o 180°.

Nie ścinaj od brzegu do brzegu, tj. zatrzymuj nóż po dojechaniu do końca ostatniej karty w rzędzie. Dzięki temu zachowasz w całości „ramkę” z markerami cięcia i nic się nie będzie rozjeżdżać.

Ostatnie szlify

Na koniec zawsze zaokrąglam wszystkim kartom rogi. Jest to proces żmudny, ale prosty i dający ładny, praktyczny efekt, także szczerze polecam zainwestować w zaokrąglacz narożników.

Zaokrąglanie narożników Karty po wycięciu – po prawej stos kart z już zaokrąglonymi rogami Karty po wycięciu (rewersy) – po prawej stos kart z już zaokrąglonymi rogami

I w ten oto sposób uzyskaliśmy profesjonalnie przygotowaną talię kart:

Nowe karty profesji są odrobinę grubsze od ich poprzedników, co jednak nadrabiają lepszą sztywnością i o wiele ładniejszym wykończeniem.

Porównanie starych i nowych kart profesji Porównanie starych i nowych kart profesji – nowe karty są odrobinę grubsze Porównanie starych i nowych kart profesji

Porównując jakość tak przygotowanych kart z robotą fabryczną – na dole fabrycznie wyprodukowana karta do Magic: the Gathering, na górze domowej produkcji karta profesji z Biohazard:

Porównanie jakości – fabryczna karta M:tG oraz ręcznie wykonana karta Biohazard Porównanie jakości – fabryczna karta M:tG oraz ręcznie wykonana karta Biohazard

Różnica jest głównie w użytym papierze, udało mi się natomiast osiągnąć podobną sztywność. Sama jakość wydruku jest na bardzo podobnym poziomie, choć to druk na atramentówce, a nie offsetowy. Ale dobra atramentówka robi swoje – inwestycja w EPSON L800 się opłaciła.

Mam nadzieję, że ten materiał okaże się Wam pomocny – jeżeli tak, zachęcam do udostępniania go dalej. Wszelkie lajki także mile widziane – dzięki temu widzę, ile osób uznaje takie materiały za wartościowe, co zachęca do dalszego pisania. 🙂

Producent, Wytwórnia Kart do Gier

Gry karciane

Zajmujemy się drukowaniem kart o różnej gramaturze i przeznaczeniu. W naszej ofercie znajdą państwo popularne gry karciane takie jak Piotruś, Domino, Memo czy Poker.

Jako sprawdzony producent kart do gier, wykonujemy także karty do gry z nadrukiem własnym np. z logo firmy. Karty to w końcu nie tylko świetna rozrywka, ale też ciekawy gadżet reklamowy, dzięki któremu w łatwy sposób mogą Państwo promować swoją markę wśród dorosłych i dzieci.

Jeśli chodzi o reklamowe karty do gry, najczęściej proponujemy talie standardowych rozmiarów – takie same jak stosuje się do brydża czy pokera. Na życzenie Klienta wykonujemy talie dowolnej wielkości.

Sprawdzony producent kart do gier

Szybkie drukowanie kart, przy zachowaniu odpowiedniej jakości wymaga stosowania nowoczesnych maszyn, na które nie każda wytwórnia kart do gry może sobie pozwolić. Nasza drukarnia, dzięki ciągłej modernizacji, jest w stanie dostarczyć Państwu zarówno gry karciane jak i tradycyjne gry planszowe i ich elementy szybko i tanio.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ostatnimi projektami.

By continuing to use AliExpress you accept our use of cookies (view more on our Privacy Policy). You can adjust your Cookie Preferences at the bottom of this page.

Budżetowa drukarka dla produkcji gry/Piaskownica

Nie znajdziesz za 1500 zł drukarki która zrobi duplex idealny na kredzie 300-350g bo drukarki w tym pułapie nie łykną takiej gramatury …

Zastanów się czy nie lepiej pójść w wielkość kart – zrobic je większe tak, by łykneły to jakieś docucuttery – to takie maszynki co w jednym przelocie rozcinają arkusz na kilkadziesiąt użytków – ale mają minimalne wymiary użytku o długości 85-90 mm …

Gdyby karta była wielkości wizytówki to moglibyśmy spróbować coś powalczyć – jeszcze pytanie czy projekt nie jest dla cyfry zbyt wymagający bo przy takich małych użytkach może nieco przeszkadzać minimalny – ok. 0,3-0,7mm przesunięcie lub nierównoległość duplexu …

Mógłbyś też pomyśleć o większym nakładzie jak np. 500 szt, upchnąć to na arkuszu A2 i wydrukować na offsecie, zrobić wykrojnik i wysztancować – na A2 zmieści ci się twoich użytków ok. 80 lub 60-kilku większych, jakość nieporównywalna, powtarzalność również, wykrojenie wykrojnikiem może również zaokrąglić rogi – zawsze karty będą bardziej estetyczne … koszt pewnie przekroczy wspomniane 1300 zł – bardziej bym się spodziewał ok. 1800-2200 netto – ale cena jednostkowa wyjdzie bardzo niska (ok 4 zł/komplet) a jakość będzie porównywalna z produkcjami z trefl-a czy innych profesjonalnych firm …

Pozdrawiam

Personalizowane karty do gry (wydruk)

Warto wiedzieć

W Copy General zaprojektujemy oraz wydrukujemy spersonalizowane karty do gry wraz z pudełkami. Komplet kart może składać się z jednej lub dwóch talii, w skład każdej talii wchodzą 54 karty. Karty do gry standardowo drukujemy w technologii laserowej na grubym 300g papierze (kartonie), dedykowanym do tego rodzaju wydruku. W standardzie posiadamy karty do gry w dwóch wielkościach 85×55 mm oraz pokerowe 63×89 mm. Karty dodatkowo mogą zostać zafoliowane folią matową, satynową, błyszczącą lub strukturalną.

Na awersie kart do gry możemy umieścić standardową grafikę z kart lub możemy je spersonalizować, np. na wyższych kartach jak jopek, dama i król umieścić wybrane przez klienta zdjęcia lub grafiki. Na rewersie karty możemy umieścić dane kontaktowe firmy, logo, slogan lub myśl przewodnią.

Pudełko, do którego wkładamy karty, również może zostać spersonalizowane, można na nim umieścić dane kontaktowe swojej firmy lub osoby, która ma je otrzymać. Na pudełku możemy również umieścić ofertę produktową, zdjęcie, grafikę lub życzenia. Pudełko, tak jak talia, może zostać uszlachetnione poprzez użycie foli.

Drukowanie kart do gry

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

키워드에 대한 정보 drukarka do kart do gry

다음은 Bing에서 drukarka do kart do gry 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  지구 단위 계획 구역 이란 | 알아두면 돈 되는 정보! 지구단위계획구역 상위 191개 답변
See also  카톡 상태 메세지 | 카톡 상태메시지 유형 12가지 (진짜꼭있닼ㅋㅋㅋㅋ) 상위 200개 베스트 답변

See also  Ruedas Dt Swiss Mtb 29 Opiniones | Dt Swiss Spline X 1900 Unboxing 354 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Warsztat Print \u0026 Play – Część 1 – Karty // DIY // Jak zrobić grę?

  • pnp
  • print & play
  • print and play
  • p&p
  • diy
  • do it yourself
  • warsztat
  • papier
  • klej
  • wycinanie
  • linijka
  • metalowa
  • nożyczki
  • gilotyna
  • skalpel
  • nóż do tapet
  • mata
  • samogojąca
  • gry
  • planszowe
  • board
  • game
  • geek

Warsztat #Print #\u0026 #Play #- #Część #1 #- #Karty #// #DIY #// #Jak #zrobić #grę?


YouTube에서 drukarka do kart do gry 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Warsztat Print \u0026 Play – Część 1 – Karty // DIY // Jak zrobić grę? | drukarka do kart do gry, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment