Umowa Na Wykonanie Serwisu Internetowego | Umowa O Wykonanie Strony Internetowej. Na Co Zwrócić Uwagę? 상위 142개 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “umowa na wykonanie serwisu internetowego – Umowa o wykonanie strony internetowej. Na co zwrócić uwagę?“? 다음 카테고리의 웹사이트 th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Wojciech Wawrzak 이(가) 작성한 기사에는 조회수 140회 및 좋아요 7개 개의 좋아요가 있습니다.

umowa na wykonanie serwisu internetowego 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Umowa o wykonanie strony internetowej. Na co zwrócić uwagę? – umowa na wykonanie serwisu internetowego 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Umowa o wykonanie strony internetowej. Na co zwrócić uwagę?
Jest co najmniej kilka ważnych kwestii, o których warto pamiętać.
➡ Proces wykonania strony internetowej.
➡ Etapy współpracy.
➡ Poprawki.
➡ Odpowiedzialność wykonawcy.
➡ Prawa autorskie.
➡ Wynagrodzenie.
➡ Poufność i dane osobowe.
Opowiadam o tych kwestiach w krótkim wideo.
🆘 Wyczerpujący poradnik wraz z przykładowymi postanowieniami do wykorzystania w umowie znajdziesz na blogu: https://prakreacja.pl/umowa-o-wykonanie-strony-internetowej-na-co-zwrocic-uwage/.

umowa na wykonanie serwisu internetowego 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Umowa o wykonanie strony internetowej – Kancelaria Stanek

Dokumentacja – element ten może być przydatny w bardziej złożonych projektach obejmujących wielofunkcyjne serwisy internetowe; w przypadku prostych stron …

+ 여기에 더 보기

Source: www.kancelariastanek.pl

Date Published: 6/13/2021

View: 5847

Umowa o wykonanie witryny internetowej

Wykonawca zobowiązuje się do wykonania Przedmiotu Umowy, w szczególności opracowania i wykonania strony internetowej oraz przeniesienia praw autorskich …

+ 여기에 더 보기

Source: dzp.pg.edu.pl

Date Published: 7/16/2022

View: 461

Wzór Umowa o wykonanie strony www z omówieniem

Jako że umowa o wykonanie strony internetowej nosi cechy zarówno umowy zlecenia, jak i umowy o dzieło, strony przy konstruowaniu umowy mogą …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: poradnikprzedsiebiorcy.pl

Date Published: 4/1/2022

View: 7855

Załącznik nr 3 Wzór Umowa na wykonanie strony internetowej …

– przeniesienie praw autorskich majątkowych oraz wraz z prawami zależnymi do projektu graficznego oraz elementów graficznych serwisu internetowego, – …

+ 여기에 표시

Source: platforma.logintrade.net

Date Published: 11/27/2022

View: 659

UMOWA O WYKONANIE STRONY INTERNETOWEJ

2. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji wykonanie strony internetowej, to znaczy: a. utworzenie projektu graficznego serwisu,.

+ 여기에 보기

Source: studiocreatio.pl

Date Published: 11/23/2022

View: 4240

Umowa o wykonanie strony internetowej – Wzór umowy …

Umowa na stworzenie strony www wzór. Zobacz Umowa o wykonanie strony internetowej, specyfikację tworzenia strony internetowej.

+ 여기에 더 보기

Source: thenewlook.pl

Date Published: 5/6/2021

View: 305

UMOWA O WYKONANIE SERWISU WWW z przeniesieniem …

Przedmiotem niniejszej Umowy jest wykonanie przez Wykonawcę serwisu Internetowego (dalej dzieło) obsługiwanego przez system InfraCMS dla Zamawiającego w …

+ 여기에 자세히 보기

Source: infracom.pl

Date Published: 5/4/2022

View: 5377

Umowa o wykonanie witryny internetowej – UMCS

wzór umowy po modyfikacji z dnia 05.07.2012r. … na opracowanie i wykonanie serwisu internetowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie …

+ 여기에 더 보기

Source: www.umcs.pl

Date Published: 9/27/2021

View: 8563

Umowa na wykonanie strony internetowej – co powinna …

Przedmiotem umowy o wykonanie strony internetowej jest przede wszystkim w pełni działająca, nieposiadająca wad strona WWW wraz z obrazami, …

+ 여기에 자세히 보기

Source: rpms.pl

Date Published: 7/24/2022

View: 6589

Umowa o wykonanie strony Internetowej – wzór z omówieniem

Umowa o wykonanie strony Internetowej należy do umów nienazwanych. Oznacza to, że strony umowy mogą dowolnie kształtować jej zapisy.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.znajdzparagraf.pl

Date Published: 5/15/2022

View: 3248

주제와 관련된 이미지 umowa na wykonanie serwisu internetowego

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Umowa o wykonanie strony internetowej. Na co zwrócić uwagę?. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Umowa o wykonanie strony internetowej. Na co zwrócić uwagę?
Umowa o wykonanie strony internetowej. Na co zwrócić uwagę?

주제에 대한 기사 평가 umowa na wykonanie serwisu internetowego

  • Author: Wojciech Wawrzak
  • Views: 조회수 140회
  • Likes: 좋아요 7개
  • Date Published: 2022. 1. 28.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=W90z-SVlf-U

Umowa o wykonanie strony internetowej

W umowie tej Wykonawca zobowiązuje się wykonać dla Zamawiającego stronę internetową, która ma zostać umieszczona pod określonym adresem domeny oraz przenieść na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do ostatecznych, odebranych wersji projektu graficznego Strony Internetowej.

Na potrzeby niniejszego tekstu strony tej umowy nazwiemy:

Zamawiający – strona, która zamawia wykonanie strony internetowej;

– strona, która zamawia wykonanie strony internetowej; Wykonawca – strona odpowiedzialna za realizację strony internetowej;

Kwalifikacja prawna umowy: umowa o dzieło albo umowa nienazwana z elementami umowy o dzieło i umowy o świadczenie usług.

Mające zastosowania przepisy: Kodeks Cywilny, ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Jeżeli szukasz bezpłatnego wzoru umowy o wykonanie strony internetowej, zajrzyj tutaj. Jeżeli chcesz zlecić przygotowanie umowy Kancelarii lub zmodyfikowanie bezpłatnego wzoru, skontaktuj się z nami.

Podstawowe postanowienia

Przedmiot umowy. Należy określić przynajmniej: Rezultat – stronę internetową, jej docelowy wygląd (front-end) i funkcjonalności; Dokumentacja – element ten może być przydatny w bardziej złożonych projektach obejmujących wielofunkcyjne serwisy internetowe; w przypadku prostych stron internetowych dokumentacja może dotyczyć podstawowych funkcjonalności i wytycznych co do np. wizualnych aspektów; Określenie Etapów / Faz pracy nad stroną internetową wraz z Harmonogramem – w tym miejscu w zależności od stosowanej metodyki pracy nad stroną internetową, w sposób precyzyjny lub bardziej ramowy, kolejne części prac np. Etap projektowania, Etap produkcyjny, Etap testowania, Etap wdrożenia, Etap finalnego odbioru; proste projekty nie wymagają wszystkich wymienionych etapów

Należy określić przynajmniej: Określenie czasu trwania umowy – umowy na body leasing często zawierane są na czas nieoznaczony, mogą mieć też charakter terminowy. W przypadku umowy na czas nieoznaczony należy wprowadzić termin wypowiedzenia. W przypadku umowy terminowej można przewidzieć zapisy precyzujące przyczyny wypowiedzenia umowy przed czasem np. brak dyspozycyjności Personelu, płatności etc.;

– umowy na body leasing często zawierane są na czas nieoznaczony, mogą mieć też charakter terminowy. W przypadku umowy na czas nieoznaczony należy wprowadzić termin wypowiedzenia. W przypadku umowy terminowej można przewidzieć zapisy precyzujące przyczyny wypowiedzenia umowy przed czasem np. brak dyspozycyjności Personelu, płatności etc.; Wynagrodzenie Wykonawcy. Istnieje kilka sposobów określenia formuły wynagrodzenia. Do najpopularniejszych należą: Fixed price – strony z góry określają wynagrodzenie należne Wykonawcy za całość prac; jest to rozwiązanie stosowane zwłaszcza wtedy, gdy strony mogą w sposób możliwie pełny oszacować nakład pracy (i jej koszt) niezbędny do wykonania strony internetowej. Wymaga to z pewnością dopracowania dokumentacji projektowej już na etapie podpisywania umowy; zazwyczaj tego rodzaju wynagrodzenie jest korzystniejsze dla Zamawiającego; Time&Materials – formuła wynagrodzenia odpowiadająca MH (man-hour) lub MD (man-days) które zostały spożytkowane na wykonanie strony internetowej; jest to korzystniejsze dla Wykonawcy, ponieważ każdy nakład pracy jest wynagrodzony (nie ma ryzyka pracy darmowej po przekroczeniu budżetu); Time&Materials z Capem – jest to rozliczenie w formule jak T&M z tą różnicą, że określamy co stanie się po osiągnięciu określonej liczby MH lub MD przez Wykonawcę tj. przewidujemy tzw. CAP (np. dalsze prace są wstrzymywane, świadczone w następnym Etapie, lub płatne po innej stawce); Terminy płatności wynagrodzenia – np. po odbiorach poszczególnych Etapów, odbiorach cząstkowych; można też nadać wynagrodzeniu charakter mieszany: płatności częściowe w okresach rozliczeniowych (np. miesięcznych, kwartalnych, etc.) oraz płatność końcowa, którą strony rozliczą całość należnego wykonawcy wynagrodzenia; Wynagrodzenie powinno obejmować przeniesienie praw autorskich lub udzielenie stosownych licencji na rzecz Zamawiającego;

Określenie procedury odbiorowej – zwłaszcza ustalenie następujących elementów: wskazanie odbiorców; czy odbiory mają charakter odbiorów jakościowych (gdzie produkty danych etapów mają spełniać określone parametry) czy ilościowych (gdzie bada się wyłącznie ich wykonanie przez daną liczbę MD/MH bez szczegółowego testowania); czy i w jakim zakresie Zamawiający przewiduje testowanie cząstkowego produktu; w jaki sposób dochodzi do zgłoszenia do odbioru oraz czy odbiór może być warunkowy; czy dopuszczamy milczący odbiór ze strony Wykonawcy; czy wynagrodzenie Wykonawcy jest uzależnione od odbioru; kiedy może dojść do przesunięcia odbioru (np. z wskutek braku współpracy po stronie Zamawiającego);

Procedura poprawek – strony mogą przewidzieć np. jedną rundę poprawek po każdym Etapie, gdzie Zamawiający w sposób wyczerpujący powinien zgłosić wszystkie swoje uwagi co do efektu prac na danym Etapie; procedurę zgłaszania i realizacji poprawek (zwłaszcza terminy na ich realizację) należy w sposób spójny skorelować z procedurami odbiorowymi; od poprawek należy też odróżnić zmiany określonych parametrów/funkcjonalności strony zainicjowane przez Zamawiającego – tego rodzaju zmiany powinny być realizowane w ramach usług dodatkowych;

Przeniesienie praw autorskich – Zamawiający musi pozyskać tytuł prawny do strony internetowej. Czy będzie to nabycie praw autorskich czy też licencja (wyłączna/niewyłączna), zależy od konkretnego przypadku, aczkolwiek z punktu widzenia Zamawiającego pożądane jest nabycie praw autorskich i jest to sytuacja częstsza. Należy w sposób szczególnie skrupulatny odnieść się do pól eksploatacji, które powinny być w umowie określone w sposób wyczerpujący (też z odniesieniem trybu postepowania w razie zaistnienia nowych pól eksploatacji); należy również przesądzić, czy nabycie praw autorskich ma miejsce po odbiorze (korzystne dla Zamawiającego) czy po zapłacie wynagrodzenia (korzystne dla Wykonawcy);

Postanowienia dodatkowe

Miejsce wykonania strony internetowej – np. zdalnie lub w siedzibie Zamawiającego;

– np. zdalnie lub w siedzibie Zamawiającego; Określenie zasad współpracy stron – np. obowiązek przekazywania danych, informacji, udostępniania dokumentacji, wymaganych funkcjonalności, grafik na stronę internetową, dodanie koordynatorów Stron etc.;

– np. obowiązek przekazywania danych, informacji, udostępniania dokumentacji, wymaganych funkcjonalności, grafik na stronę internetową, dodanie koordynatorów Stron etc.; Wstrzymanie się od prac – np. w przypadku braku współpracy po stronie Zamawiającego nieuzasadnionej odmowy odbioru lub opóźnienia w zapłacie za wykonane Etapy;

– np. w przypadku braku współpracy po stronie Zamawiającego nieuzasadnionej odmowy odbioru lub opóźnienia w zapłacie za wykonane Etapy; Gwarancja na stronę internetową – strony mogą ją uregulować w sposób dowolny, często jednak podobne uprawnienia są realizowane przy pomocy odrębnej umowy SLA; w przypadku uregulowania tego w umowie, należy wskazać przynajmniej: okres gwarancji, zdefiniować pojęcie błędu/usterki oraz wprowadzić procedurę ich zgłaszania oraz terminów usunięcia, wskazać wyłączenia odpowiedzialności Wykonawcy np. co do usterek wywołanych zawinionym działaniem Zamawiającego lub osób trzecich; przy przyjęciu gwarancji/SLA, najczęściej dochodzi do wyłączenia rękojmi;

– strony mogą ją uregulować w sposób dowolny, często jednak podobne uprawnienia są realizowane przy pomocy odrębnej umowy SLA; w przypadku uregulowania tego w umowie, należy wskazać przynajmniej: okres gwarancji, zdefiniować pojęcie błędu/usterki oraz wprowadzić procedurę ich zgłaszania oraz terminów usunięcia, wskazać wyłączenia odpowiedzialności Wykonawcy np. co do usterek wywołanych zawinionym działaniem Zamawiającego lub osób trzecich; przy przyjęciu gwarancji/SLA, najczęściej dochodzi do wyłączenia rękojmi; Odpowiedzialność – strony mogą przewidzieć katalog sytuacji, których zaistnienie skutkuje powstaniem roszczeń. Dotyczy to zwłaszcza nieterminowej realizacji danych etapów. Z punktu widzenia Wykonawcy korzystne jest, aby ewentualnie zastrzeżone kary umowne zostały ograniczone (cap) np. do poziomu kwoty otrzymanego wynagrodzenia; z punktu widzenia Wykonawcy istotne jest wyłączenie odpowiedzialności za utracone korzyści; Wykonawca powinien również wyłączyć swoją odpowiedzialność za działania podmiotów trzecich, np. zmiany algorytmów wyszukiwania przez operatora wyszukiwarki, która prowadzi do niskiego pozycjonowania lub wykluczenia strony internetowej z wyników wyszukiwania;

– strony mogą przewidzieć katalog sytuacji, których zaistnienie skutkuje powstaniem roszczeń. Dotyczy to zwłaszcza nieterminowej realizacji danych etapów. Z punktu widzenia Wykonawcy korzystne jest, aby ewentualnie zastrzeżone kary umowne zostały ograniczone (cap) np. do poziomu kwoty otrzymanego wynagrodzenia; z punktu widzenia Wykonawcy istotne jest wyłączenie odpowiedzialności za utracone korzyści; Wykonawca powinien również wyłączyć swoją odpowiedzialność za działania podmiotów trzecich, np. zmiany algorytmów wyszukiwania przez operatora wyszukiwarki, która prowadzi do niskiego pozycjonowania lub wykluczenia strony internetowej z wyników wyszukiwania; Kwestia poufności – Strony powinny zadbać by umowa zawierała zobowiązanie do zachowania poufności co do wszystkich informacji, które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa (konieczne jest zdefiniowanie tego pojęcia w umowie) danej Strony.

– Strony powinny zadbać by umowa zawierała zobowiązanie do zachowania poufności co do wszystkich informacji, które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa (konieczne jest zdefiniowanie tego pojęcia w umowie) danej Strony. Zakaz przejmowania personelu – z punktu widzenia Wykonawcy jest to istotna klauzula, która zakazuje przejmowania osób zaangażowanych w projekt u Zamawiającego; klauzula zabezpiecza przed utratą kluczowego personelu;

– z punktu widzenia Wykonawcy jest to istotna klauzula, która zakazuje przejmowania osób zaangażowanych w projekt u Zamawiającego; klauzula zabezpiecza przed utratą kluczowego personelu; Odstąpienie – w przypadku umów o charakterze zbliżonym do dzieła Strony mogą przewidzieć umowne prawo odstąpienia, wskazując termin i przesłanki uprawniające do skorzystania z tego uprawnienia np. z uwagi na opóźnienie w wypłacie wynagrodzenia lub istotnego opóźnienia w realizacji danych Etapów; w przypadku realizacji prawa odstąpienia co do niektórych z Etapów należy przewidzieć wzajemne rozliczenia stron (wynagrodzenie i prawa autorskie co do części finalnej strony internetowej);

– w przypadku umów o charakterze zbliżonym do dzieła Strony mogą przewidzieć umowne prawo odstąpienia, wskazując termin i przesłanki uprawniające do skorzystania z tego uprawnienia np. z uwagi na opóźnienie w wypłacie wynagrodzenia lub istotnego opóźnienia w realizacji danych Etapów; w przypadku realizacji prawa odstąpienia co do niektórych z Etapów należy przewidzieć wzajemne rozliczenia stron (wynagrodzenie i prawa autorskie co do części finalnej strony internetowej); Usługi dodatkowe – np. wsparcie poprojektowe, zmiany w stronie internetowej na etapie produkcyjnym nie przewidziane w Etapach/dokumentacji, usługi typu SLA dot. Strony internetowej – jeśli strony chcą tego rodzaju wsparcia można to zapisać w umowie lub zawrzeć odrębną umowę np. dotyczącą wyłącznie SLA; w przypadku określenia usług dodatkowych w umowie, należy określić stawkę tych usług lub dać podstawy do jej ustalenia w przyszłości;

– np. wsparcie poprojektowe, zmiany w stronie internetowej na etapie produkcyjnym nie przewidziane w Etapach/dokumentacji, usługi typu SLA dot. Strony internetowej – jeśli strony chcą tego rodzaju wsparcia można to zapisać w umowie lub zawrzeć odrębną umowę np. dotyczącą wyłącznie SLA; w przypadku określenia usług dodatkowych w umowie, należy określić stawkę tych usług lub dać podstawy do jej ustalenia w przyszłości; Procedura eskalacji sporu – np. powołanie komitetu sterującego i klauzula dot. Polubownego rozwiązywania konfliktów lub klauzula mediacyjna.

Dodatkowe postanowienia, pytania i problemy

Nadanie umowie charakteru umowy o dzieło lub o świadczenie usług – w praktyce tego rodzaju umowy najczęściej są zbliżone do umowy o dzieło, co oznacza również odpowiedzialność Wykonawcy za rezultat, niekiedy jednak mogą przybrać charakter umowy łączącej cechy umowy o dzieło i umowy o świadczenie usług (np. co do usług dodatkowych, obsługi usterek, utrzymania strony etc). W takim przypadku Wykonawca z tytułu określonych zobowiązań może nie odpowiadać za rezultat, a jedynie za świadczenie usług z należytą starannością.

darmowy wzór z szerokim omówieniem

Strona WWW to obecnie konieczność, jeśli chodzi o przyciągnięcie klienta i ułatwienie mu poznania lepiej marki. Właśnie dlatego przedsiębiorcy zwracają szczególną uwagę na to, by była estetyczna, funkcjonalna i wykonana w sposób profesjonalny. By to osiągnąć, często zlecają jej wykonanie specjalistom. Aby końcowy efekt takiej współpracy satysfakcjonował obie strony, warto spisać umowę, regulującą taki stosunek gospodarczy. Jak to zrobić i jak powinna wyglądać umowa o wykonanie strony WWW? Sprawdź!

Pobierz darmowy wzór umowy o wykonanie strony www w formacie pdf i docx!

Na skróty Rozliczaj wygodnie swoją firmę online! Księgowość – Fakturowanie – CRM

Księgowość – Fakturowanie – CRM Łatwa wysyłka JPK i deklaracji

Łatwa wysyłka JPK i deklaracji Integracja z e-ZUS Załóż bezpłatne konto Zacznij bezpłatny 30 dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań!

Umowa o wykonanie strony WWW – charakterystyka

Umowa o wykonanie strony WWW należy do umów nienazwanych. Oznacza to, że strony mogą dowolnie kształtować jej zapisy i zawrzeć w niej wszelkie ustalenia, także jej forma jest dowolna i zależy od woli stron. Jako że umowa o wykonanie strony internetowej nosi cechy zarówno umowy zlecenia, jak i umowy o dzieło, strony przy konstruowaniu umowy mogą zapożyczać elementy tych kontraktów. Sąd Najwyższy wskazał jednak w wyroku z 13 marca 1967 r., I CR 500/66, OSNC 1968/1/5, że umowa, w której strona zobowiązuje się do wykonania określonej produkcji artystycznej za wynagrodzeniem, ma cechy umowy o dzieło, a nie umowy zlecenia. Choć nie istnieją przepisy prawne, nakazujące wprost wzorowanie się na umowie o dzieło przy tworzeniu umowy o wykonanie strony WWW, należy uszanować zalecenie Sądu Najwyższego.

Co ważne, przy tworzeniu takiego kontraktu należy wziąć pod uwagę nie tylko przepisy kodeksu cywilnego (zwłaszcza w części poświęconej umowie o dzieło, czyli art. 627-646), ale także ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W umowie bowiem oprócz standardowych elementów umowy o dzieło powinny się także znaleźć zapisy dotyczące przeniesienia autorskich praw majątkowych do strony internetowej, określenie pól eksploatacji strony WWW, a także regulacje wskazujące możliwość dokonania przez zamawiającego modyfikacji w strukturze strony.

Umowa o wykonanie strony WWW – elementy

W tego typu kontrakcie powinny się znaleźć tak oczywiste elementy, jak:

oznaczenie stron,

oznaczenie daty i miejsca zawarcia umowy,

oznaczenie daty oddania strony internetowej do użytku,

wskazanie przesłanek odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania,

wskazanie sposobu i miejsca wykonania umowy,

określenia wysokości wynagrodzenia i sposobu zapłaty,

wskazanie przedmiotu umowy (w artykule, w którym strony regulują tę kwestię warto dokładnie oznaczyć, jakiego rodzaju jest to strona – forum, zwykła strona internetowa, sklep internetowy, a także dokładny spis elementów, funkcji i grafik, które powinny się tam znaleźć),

klauzula przenosząca autorskie prawa majątkowe, wskazująca pola eksploatacji, a także zawierająca zgodę na niektóre modyfikacje dokonywane w obrębie strony WWW przez zamawiającego,

podpisy stron lub osób je reprezentujących.

Oprócz tego w umowie strony mogą umieścić także zapisy dotyczące zabezpieczeń przed wirtualnymi atakami na stronę, wskazanie administratorów strony, regulujące kwestię konserwacji strony i jej aktualizacji, a także dokonywanie napraw. Często spotykanym elementem umowy o wykonanie strony WWW jest także określenie, czy na stworzonej stronie powinno znajdować się logo lub odnośnik do strony twórcy. Niekiedy strony umieszczają w umowie także słownik pojęć związanych z tworzeniem strony WWW.

Umowa o wykonanie strony internetowej

Strony internetowe cennik

Ceny zawarte na stronie

Lista usług i ceny umieszczona na stronie internetowej www.thenewlook.pl ma jedynie charakter informacyjny. Nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Wszystkie ceny są wyrażone w złotych polskich w netto czyli bez podatku VAT.

Podane ceny nie są wiążące i mogą ulec zmianie w trakcie przygotowania ofert. Zastrzegamy sobie prawo do zmian wyceny ze względu na indywidualny tryb wykonywania umowy, tworzenie modułów i funkcjonalności, których cenę można oszacować dopiero po doprecyzowaniu szczegółów oferty.

Szczegółowa wycena przeprowadzana po rozmowie i przesłaniu przez klienta briefu (opisu projektu) przekazana jest drogą e-mailową oraz zawierana w umowie wraz z dodatkowymi zapisami dotyczącymi szczegółów projektu.

Usługa / Cena netto

Umowa na wykonanie strony internetowej – co powinna zawierać i na co zwrócić uwagę

Jest to umowa cywilnoprawna uregulowana w Kodeksie cywilnym. Za jej pomocą przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania określonego dzieła – strony internetowej, w zamian za zapłatę wynagrodzenia przez zamawiającego. Umowa o dzieło to umowa rezultatu, a więc oceny wykonania dokonuje się przez pryzmat osiągniętego konkretnego, indywidualnie oznaczonego rezultatu. Ze względu na ten fakt umowa o dzieło doskonale sprawdza się w relacjach z wykonawcą stron internetowych. Rezultatem umowy powinna być w pełni działająca strona internetowa.

Umowa nienazwana z elementami umowy o dzieło

Umowy nienazwane funkcjonują w obrocie gospodarczym na podstawie zasady swobody umów. Strony mogą wybrać czy chcą skorzystać ze znanych kodeksowi cywilnemu typów umów, czy chcą skonstruować relację indywidualnie dopasowaną do swoich potrzeb.

Jak wcześniej wspomniano przedmiotem umowy na wykonanie strony internetowej może być szeroki zakres prac, który nie musi skończyć się wyłącznie stworzeniem strony (rezultatem), ale także jej aktualizacjami lub nadzorem nad prawidłowym funkcjonowaniem (starannym działaniem). W takich przypadkach będziemy mieli do czynienia z umową mieszaną, korzystającej z różnych nazwanych rodzajów umów (np. dzieło, zlecenie).

Niezależnie od wybranego rodzaju umowy powinna być skonstruowana w formie pisemnej, a to głównie przez wzgląd na odpowiednie przekazanie praw autorskich do powstałej strony internetowej.

Podstawowe klauzule umowne

Oznaczenie stron

Umowa o wykonanie strony WWW może zostać zawarta zarówno pomiędzy osobami fizycznymi jak i prawnymi. Bez względu na to oznaczenie stron musi być na tyle szczegółowe, aby w razie czego nie było wątpliwości identyfikacyjnych.

Osoba fizyczna powinna zostać oznaczona za pomocą:

Imienia i nazwiska,

Adresu zamieszkania

Numeru PESEL lub dowodu osobistego

Osoba prawna:

Nazwa

Adres siedziby

NIP

Dane reprezentanta podmiotu

Oprócz tego bardzo ważne jest wskazanie osób kontaktowych, które w razie potrzeby będą mogły skontaktować się wzajemnie i rozwiązać wątpliwości. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych przestojów i braku komunikacji.

Taka klauzula jest bardzo prosta do skonstruowania i może wyglądać w następujący sposób:

„1. Strony wyznaczają osoby odpowiedzialne za nadzór umowy. Osobą wyznaczoną do kontaktu ze strony wykonawcy jest XZY(tel. 746212421, e-mail: [email protected]), a ze strony Zamawiającego QWE (tel.212344533, e-mail: [email protected]).

2. Strony zgodnie zastrzegają, że polecenia osób trzecich nie będą respektowane przez wykonawcę.”

Kary umowne

Kary umowne w przypadku umowy o wykonanie strony internetowej najczęściej dotyczą przekroczenia terminów. Wskazać trzeba, że terminowe wykonywanie usługi jest kluczowe, dlatego pierwotny termin należy wskazać tak, aby był realny do ukończenia pracy.

Kary umowne mogą być zastrzeżone według postanowień umowy lub na zasadach ogólnych wynikających z kodeksu cywilnego. W zgodzie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego I ACa 1238/16 z dnia 24 marca 2017 roku wysokość kary umownej nie może być rażąco wygórowana, czyli taka, która będzie niewspółmierna do celów i założeń jakim ma służyć. Jej wysokość powinna być adekwatna do poniesionej szkody, w innym przypadku – gdy sprawa trafi na wokandę – sąd zbada indywidualnie sytuację, z którą powiązana jest kara umowna i na tej podstawie orzeknie o jej wysokości.

Odstąpienie od umowy

Od umowy o dzieło można odstąpić tylko wówczas gdy:

Przyjmujący zamówienie opóźnia się z rozpoczęciem lub wykończeniem dzieła tak dalece, że nie jest prawdopodobne, aby zdołał je ukończyć w wyznaczonym czasie;

W każdej chwili jeżeli zamawiający zapłaci umówione wynagrodzenie, a dzieło nie jest jeszcze ukończone;

Przyjmujący wykona dzieło w sposób wadliwy

Zamawiający nie współdziała nawet po wyznaczeniu dodatkowego terminu.

Warto więc przewidywać sytuacje i odpowiednio je zabezpieczyć, dopuszczalne są także inne przypadki dla rezygnacji z wykonawstwa (do uregulowania w umowie). Szczególne znaczenie w tym zakresie może mieć ostatni punkt, toteż w umowie powinien znaleźć się zapis o terminach przekazania informacji potrzebnych do ukończenia strony internetowej, a także konsekwencjach niedotrzymania tego obowiązku.

Umowa o wykonanie strony Internetowej

Umowa o wykonanie strony Internetowej należy do umów nienazwanych. Oznacza to, że strony umowy mogą dowolnie kształtować jej zapisy. Również forma takiej umowy jest dowolna i zależy od woli stron.

Umowa o wykonanie strony Internetowej jest zbliżona do umowy o dzieło, dlatego też jej elementy mogą zostać zapożyczone z ww. umowy o dzieło.

키워드에 대한 정보 umowa na wykonanie serwisu internetowego

다음은 Bing에서 umowa na wykonanie serwisu internetowego 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Estribos Flex On Safe On | Episode 2 I Safe-On Safety Stirrups By Flex-On 198 개의 가장 정확한 답변
See also  카톡 오픈 방 검색 | 오픈채팅 활용 방법! 카톡 오픈채팅 꼭 한번 써 보세요 85 개의 정답

See also  스카치 블루 인터내셔널 | 위기남(18) 롯데 스카치블루 인터네셔널 리뷰 8712 좋은 평가 이 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Umowa o wykonanie strony internetowej. Na co zwrócić uwagę?

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Umowa #o #wykonanie #strony #internetowej. #Na #co #zwrócić #uwagę?


YouTube에서 umowa na wykonanie serwisu internetowego 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Umowa o wykonanie strony internetowej. Na co zwrócić uwagę? | umowa na wykonanie serwisu internetowego, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment