Rower Dziecięcy Bmx 12 Cali | Cult Juvenile 12\” Bike 27765 명이 이 답변을 좋아했습니다

당신은 주제를 찾고 있습니까 “rower dziecięcy bmx 12 cali – CULT JUVENILE 12\” BIKE“? 다음 카테고리의 웹사이트 th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 MAX BRADLEY BMX 이(가) 작성한 기사에는 조회수 84,351회 및 좋아요 245개 개의 좋아요가 있습니다.

rower dziecięcy bmx 12 cali 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 CULT JUVENILE 12\” BIKE – rower dziecięcy bmx 12 cali 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

3 year old Max taking his Cult Juvi 12\” bike for a ride in Sussex.

rower dziecięcy bmx 12 cali 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Rowerek Bmx 12 – znaleziono na Ceneo.pl

Rower Rowerek Dla Dzieci Bmx 12 Cali Kosz Bon » · 479,00zł · Idź do sklepu · Limber Rowerek Dziecięcy 12 Rower Bmx prowadnik ».

+ 더 읽기

Source: www.ceneo.pl

Date Published: 10/5/2022

View: 4100

Ogłoszenia – OLX.pl – rower bmx 12

HIT Rowerek dziecięcy rower dla chłopca dziewczynki BMX 12cali. Rowery » Rowery dziecięce. 309 zł. Warszawa, Białołęka wczoraj 17:11 …

+ 여기에 표시

Source: www.olx.pl

Date Published: 1/15/2021

View: 2079

bmx 12 cali – Sprzedajemy.pl

Sprzedam rower dziecięcy Romet BMX z 1992 roku ,na chodzie ,koła 12 cali . Nie odpisuje na meile i esemesy .Więcej info udziele telefonicznie Możliwa …

+ 여기를 클릭

Source: sprzedajemy.pl

Date Published: 10/12/2022

View: 793

koła 12 cali – DAIMO rowerki bmx pojazdy akumulatorowe …

Rowerki rowery dziecięce z kołami 12 cali wyposażone w kółka boczne i prowadnik.

+ 여기에 표시

Source: daimo.pl

Date Published: 2/16/2022

View: 6829

주제와 관련된 이미지 rower dziecięcy bmx 12 cali

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 CULT JUVENILE 12\” BIKE. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

CULT JUVENILE 12\
CULT JUVENILE 12\” BIKE

주제에 대한 기사 평가 rower dziecięcy bmx 12 cali

  • Author: MAX BRADLEY BMX
  • Views: 조회수 84,351회
  • Likes: 좋아요 245개
  • Date Published: 2020. 7. 25.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=w_uGgHeSA_Y

Rowerek Bmx 12

Rowerek Bmx 12 4,7 z 220337 opinii

Ceneo.pl wspiera rodziców w procesie wychowywania dziecka. W jednym miejscu zgromadziliśmy oferty sklepów z dziesiątkami tysięcy produktów niezbędnych do pielęgnacji, rozwoju i zabawy naszego maluszka. Nie zapominamy również o mamach – znajdą u nas tanie laktatory, adaptery do pasów samochodowych dla kobiet w ciąży, pasy poporodowe, podkłady higieniczne i wkładki laktacyjne.

Rodzice znajdą dla nas artykuły potrzebne dla dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych mamy krzesełka do karmienia, śliniaki, smoczki, podgrzewacze, sterylizatory, zabawki dla niemowląt, maty edukacyjne, chodziki, grzechotki i gryzaki.

Zdajemy sobie również sprawę, jak trudne i kosztowne jest wyposażenie pokoiku dziecięcego. Dzięki naszej porównywarce cen, kupisz wysokiej jakości, ale tanie łóżeczka, lampki, dywaniki, meble dziecięce i pościel.

Pomagamy również rodzicom w podróżowaniu i przemieszczaniu się z ich pociechami. Znajdą u nas bezpieczne i niedrogie foteliki samochodowe, wygodne wózki, chusty i nosidełka. W podróży niezwykle praktyczne okażą się z pewnością specjalne torby dla mamy, dzięki którym produkty do pielęgnacji czy przewijania dzieciątka są zawsze łatwo dostępne.

Czym byłoby dzieciństwo bez zabawy? Dzięki zabawkom, dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, poznają świat i nabywają nowych kompetencji. Prezentujemy pełny asortyment klocków (w tym nieśmiertelnych klocków Lego), puzzli, lalek, zdalnie sterowanych samochodzików i kolejek. Niektóre zabawki mogą zawierać małe elementy – aby więc pomóc ci zdecydować, czy wybrane zabawki są odpowiednie dla twojego kilkuletniego dziecka, dodaliśmy też filtr wieku, według oznaczeń producentów – zabawki dla 2-3 letniego malucha, przedszkola, ucznia lub nastolatka.

Pójście do szkoły to moment niezwykle ważny dla twojego dziecka. Kolorowe przybory szkolne, zeszyty, piórniki i tornistry sprawią, że wiedza będzie im łatwiej wchodziła do głowy.

Rower Bmx 12

Klikając przycisk zarejestruj się, akceptuję Regulamin.

Przyjmuję do wiadomości, że OLX wykorzystuje moje dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności oraz Polityką dotyczącą plików cookie i podobnych technologii. OLX wykorzystuje zautomatyzowane systemy i partnerów do analizowania, w jaki sposób korzystam z usług w celu zapewnienia odpowiedniej funkcjonalności produktu, treści, dostosowanych i opartych na zainteresowaniach reklam, jak również ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym korzystaniem z naszych usług.

Rower dziecięcy BMX 12 cali z prowadnikiem – złoto-czarny

W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów . Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.

W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów . Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.

Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia – wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.

Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia – wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.

PayPo opłaci twój rachunek w sklepie. Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.

PayPo opłaci twój rachunek w sklepie. Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.

Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym

Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym

Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.

Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.

Rower dziecięcy BMX 12 cali z prowadnikiem złoto-czarny

Nauka jazdy na rowerze wiąże się z ogromnym stresem zarówno dla dziecka, jak i rodzica. To zrozumiałe, że nowe doświadczenia budzą niepokój. Rower dziecięcy 12 cali – złoto-czarnym niemal całkowicie minimalizuje ryzyko, a jednocześnie gwarantuje wiele pozytywnych przygód. Wykonany z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół zapewnia stabilizację i równowagę. Maluch nawet podczas dłuższej wycieczki rowerowej nie odczuje bólu i dyskomfortu. Nieocenionym elementem wyposażenia stają się wyjątkowe detale, dzięki którym z pewnością uśmiech nie będzie znikał z uroczej twarzy malca.

Rower dla dziecka 12 cali z prowadnikiem w kolorze złoto-czarnym

Rower dla dziecka 12 cali marki TOMABIKE™ świetnie sprawdzi się jako pierwszy rower dla 3 latka. Mogą z niego korzystać również dzieci od 2. roku życia, jednak powinny robić to pod nadzorem osób dorosłych. Niska oraz solidna rama pozwoli na bezpieczne wsiadanie oraz zsiadanie z roweru.

Wyposażenie rowerku dziecięcego:

Rowerek dziecięcy 12 cali ma ulepszony prowadnik z bocznym, wygodniejszym w użytkowaniu uchwytem. Boczne kółeczka pomocne przy nauce jazdy z możliwością demontażu, gdy nie będą już potrzebne.

Funkcjonalny koszyczek z metalowej siatki montowany przy kierownicy. Zarówno on, jak i bezpieczny bagażnik z dociskiem dają możliwość zabrania na wycieczkę rowerową swojego ulubionego misia, lub spakowanie swojej ulubionej przekąski. Lusterko zamontowane na sprężynie zwiększenia poczucie bezpieczeństwa świeżo upieczonego rowerzysty.

Stalowe, lakierowane błotniki to konieczny element każdego roweru dziecięcego. Mali odkrywcy świata chętnie przemierzają swoimi ukochanymi rowerkami najróżniejsze tereny, a najchętniej podejmują się prób przejażdżki po błocie i kałużach. Materiał, z jakiego zostały wykonane błotniki zapewnia wieloletnie i efektywne ich użytkowanie.

Czy wiesz, co daje dzieciom najwięcej frajdy podczas jazdy rowerem? Dawanie znać wszystkim o tym, że właśnie mknie przez miasto! Do tego koniecznie potrzebny jest dzwonek, który będzie zawsze pod ręką – czyli na kierownicy.

Światła odblaskowe na kołach, na kierownicy z przodu, pedałach, bagażniku i lusterku. Ich mnogość zapewnia dobrą widoczność Twojej pociechy dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Rowerek w kolorze złoto-czarnym– specyfikacja:

Rower dla 2/3-latka wyposażony został w koła 12-calowe (12 x 2,125) z łożyskowanymi piastami.

Dętkowe opony oraz stalowa, solidna konstrukcja są oznakami wysokiej jakości materiałów wykorzystanych do produkcji rowerów dziecięcych. Walorem tego modelu jest gruba, wytrzymała, obniżona oraz wyprofilowana rama, dzięki której dziecko bez problemu może wsiąść i zsiąść z roweru.

Regulowane siodełko w płaszczyźnie góra-dół, przód-tył oraz możliwość jego pochylenia, a także regulowana wysokość i pochylenie kierownicy umożliwiają dostosowanie parametrów sprzętu do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka. Ze względu na taką możliwość decydując się na zakup roweru w naszym sklepie internetowym, nie musisz martwić się o szybkie tempo wzrostu Twojej pociechy. Właściwa postawa w trakcie jazdy to element, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Hamulec szczękowy z przodu i nożny TORPEDO w piaście tylnego koła to podwójne zabezpieczenie. Pełna osłona zębatki i łańcucha chroni materiał ubrania przed wkręceniem się w mechanizm napędzający. Natomiast gąbkowy ochraniacz na kierownicy stworzony został dla większego poczucia bezpieczeństwa.

Rączki kierownicy wykonane zostały z miękkiej, antypoślizgowej gumy z poszerzonymi kołnierzami. Skutkiem tego jest bezpieczniejszy chwyt kierownicy. Rower TOMABIKE™ 12 cali waży ok. 8 kg. Mała waga sprzętu wiąże się z tym, iż eksploatowanie go przez dziecko nie kończy się przemęczeniem organizmu.

Rower dla dziecka w naszym sklepie

Rowerek TOMABIKE™ 12 cali dostarczony jest do samodzielnego montażu, jednak to żaden problem, gdyż przygotowaliśmy do tego specjalną instrukcję montażu! Znajdziesz ją na stronie naszej strony w zakładce “BLOG”. Dodatkowo dokładamy wszelkich starań, aby Twój zakup był udany.

Ile cali? Rower dla 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-latka

Jazda na rowerze to doskonała forma aktywności dla dzieci w każdym wieku. Trzeba jednak wybrać odpowiedni model pojazdu, by młody kierowca mógł poczuć się na nim komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów. Jednym z nich jest rozmiar kół. Jeżeli więc zastanawiasz się: – Rower 14 czy 16 cali? – Rower 16 cali jaki wiek? – Rower 20 cali na jaki wiek? – Rowerek 12 cali na ile lat? – Koła 16 cali dla jakiego dziecka? – Kiedy przesiadka na koła 24 i 26 cali?

W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Sprawdź ile cali powinien mieć rower odpowiedni dla Twojego dziecka i jak wybrać dobry jednoślad.

Rower dla 3 latka ile cali?

Przygodę z rowerem można zacząć bardzo wcześnie, już w okolicach 3. roku życia. Dla tak małych dzieci odpowiednie będą rowerki biegowe, czyli modele bez pedałów. Pojazdy dla najmłodszych wyposażone są zazwyczaj w koła 12-calowe (30,48 cm) piankowe lub pompowane. Ten pierwszy rodzaj będzie odpowiedni dla maluchów, które dopiero rozpoczynają naukę jazdy. Nieco starsze smyki mogą natomiast korzystać z rowerków na pompowanych kołach, ponieważ zapewniają one dobrą amortyzację przy rozwijaniu większych prędkości. Jeżeli jednak dziecko potrafi już jeździć na rowerku biegowym i wspólnie uznaliście, że czas na kolejne wyzwanie, można zdecydować się na zakup pojazdu z pedałami. Ile cali rowerek dla 3 latka z pedałami? W tym przypadku rozmiar kół także powinien wynosić 12 cali. Jeśli szukasz rowerku dla 3-latka, znajdziesz go ROWEREK DLA 3 LATKA.

Rowerek biegowy jakie koła? Piankowe są lekkie i odporne na przebicia, a pompowane zapewniają większy komfort jazdy.

Rower dla 4 latka ile cali ?

Zastanawiasz się: Ile cali rower dla 4 latka? Rower dla 4 latka jakie koła? Dzieci w tym wieku mogą korzystać z rowerków posiadających koła w różnych rozmiarach. Wybór zależy od wzrostu dziecka i typu pojazdu. Rowery z kołami bocznymi mogą mieć 12 cali (30,48 cm) lub 14 cali (35,56 cm), ale jeśli decydujemy się na zakup modelu bez kół bocznych, należy wymierzyć długość nóżki dziecka i w ten sposób dopasować wysokość pojazdu. Jeśli wynosi ona ok. 36-44 cm, odpowiedni będzie rower 14 cali, a jeśli wynosi między 30 a 41 cm lepiej pozostać przy kołach 12 cali. Rower można dobrać, sugerując się także wzrostem. Dla 4-latków o wzroście od 95 do 110 cm odpowiednie będą koła 14 cali, dla nieco niższych dzieci – 12 cali, a dla wyższych (105-120 cm wzrostu) 16 cali (40,46 cm). Rowerki dla 4-latków znajdziesz pod tym linkiem: ROWERKI DLA 4 LATAKA

Źródło:pexels.com

Rowerek dla 5 latka ile cali?

Zastanawiasz się: Rower dla 5 latka jakie koła? Ile cali rower dla 5 latka? Dla dzieci w tym wieku zazwyczaj odpowiednie będą koła o średnicy 16 cali (40,46 cm). Pojazd powinien być wyposażony w kółka pomocnicze, które ułatwią jazdę. Jeśli 5-latek jest już gotowy na rozpoczęcie nauki kierowania bez kółek bocznych, można je po prostu odkręcić, dzięki czemu rower posłuży znacznie dłużej. Rowerek dla 5-latka możesz kupić tutaj: ROWERKI DLA 5 LATKA

Źródło:pexels.com

Rower dla 6 latka ile cali?

Ile cali rower dla 6 latka? Nie sposób wskazać jednej prawidłowej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od wysokości nóżki i od wzrostu dziecka. Niektóre smyki mogą z powodzeniem korzystać z rowerów z kołami 16 cali (40,46 cm), a dla tych o wzroście ok. 115-125 cm odpowiedni będzie model z kołami 18 cali (45,72 cm), natomiast dla dzieci mierzących ok. 130 cm – 20 cali (50,80 cm). Zazwyczaj dla 6-latków wybiera się ten średni rozmiar. Rowerki 18-calowe także powinny posiadać kółka boczne, ale jeśli naukę jazdy na dwóch kołach twoja pociecha ma już za sobą, mniejsze można po prostu odkręcić. Rowerki dla 6-latków dostępne są na stronie: ROWEREK DLA 6 LATKA.

Źródło:pexels.com

Rower dla 7 latka ile cali?

Dzieci w wieku 7 lat są już dobrze zaprawione w jeździe i w większości przypadków mogą wsiadać na pojazdy z kołami 20 cali (50,80 cm). Wybór zależy jednak od wzrostu dziecka i od jego komfortu podczas jazdy, dlatego smyki mogą też jeździć na rowerkach z kołami 18-calowymi (45,72 cm). 7-latek wyrusza już do szkoły. W ciepłe dni możecie pokonywać tę trasę na rowerach. Dobrze więc, by pojazd posiadał bagażnik i koszyk. Dzięki temu dziecko bez przeszkód przetransportuje plecak i worek z butami na zmianę. Jednoślady dla 7-latków kupisz tutaj: ROWER DLA 7 LATKA.

Źródło:pexels.com

Rower dla 8 latka ile cali?

8-latek jest już prawdziwym rowerowym rajdowcem. Może więc wsiąść na pojazd z kołami 20-calowymi (50,80 cm). Ten model pojazdu będzie odpowiedni dla dzieci, u których wysokość kroku wynosi ok.66-69 cm. Jeżeli podczas pomiarów na centymetrze zobaczymy mniejszą wartość, do dyspozycji wciąż pozostają rowery z kołami 16- i 18-calowymi. I tym razem warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy wyposażenia. Koszyk i lusterko z pewnością okażą się przydatne. Pojazd dla 8-latka możesz zamówić na tej stronie: ROWER DLA 8 LATKA.

Źródło:pexels.com

Rower dla 9 latka ile cali?

9-latek, podobnie jak 8-latek, może korzystać z rowerów z kołami 20-calowymi (50,80 cm). Jeżeli smyk rośnie jak na drożdżach i mieści się już w przedziale 125-145 cm wzrostu, może wsiąść na rower z kołami 24 cali (60,96 cm). Jeśli właśnie szukasz idealnego prezentu na pierwszą komunię, tego typu rowery będą strzałem w dziesiątkę. Rower dla 9-latka znajdziesz tutaj: ROWEREK DLA 9 LATKA

Ile cali rower dla 10 latka ?

Dla wszystkich dzieci, które właśnie osiągnęły dwucyfrowy wiek odpowiednie będą rowery na kołach 20 lub 24-calowych (odpowiednio 50,80 cm i 60,96 cm). Gdy wysokość kroku wynosi 53-58 cm, wybierz ten pierwszy wariant. Na drugi należy się zdecydować, gdy wysokość kroku mieści się w przedziale: 66-69 cm. 10-latek może być już naprawdę sprawnym kierowcą i rozwijać znaczne prędkości. Dlatego dobre hamulce to w tym przypadku podstawa. Poszukujesz roweru dla 10-latków? Oto przykładowy model, który możesz wybrać – ROWER DLA 10 LATKA

Źródło:pexels.com

Rower dla 11 latka ile cali?

W przypadku 11-latków odpowiedni będzie rower z kołami 20-calowymi (50,80 cm), 24-calowymi (60,96 cm), a nawet 26-calowymi (66,04 cm). Ten ostatni wariant kół właściwie stosuje się już w rowerach dla dorosłych użytkowników, ale jeśli wzrost dziecka przekracza półtora metra można pokusić się o taki zakup. Z pewnością nastolatek ucieszy się, że może już korzystać z takiego pojazdu. Jeśli szukasz roweru dla 11-latka, możesz zamówić chociażby ten model:

Rower dla 12 latka ile cali ?

Rowerowe eskapady z przyjaciółmi, długie przejażdżki z rodziną, a nawet rowerowe akrobacje. Rower 12-latka musi to wszystko przetrwać. Dobre koła i mocne hamulce to zatem podstawa. Dziecko w tym wieku może już z powodzeniem korzystać z roweru dla dorosłych, czyli takiego, w którym rozmiar kół wynosi 26 cali (66,04 cm). Jeśli dwunastolatek jest nieco niższy, powinien jednak pozostać przy rowerze 24, a nawet 20-calowym (odpowiednio 60,96 cm i 50,80 cm). Rower dla 12-latka znajdziesz tutaj:

Rozmiar kół to jeden z ważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę w trakcie zakupu jednośladu. Trzeba jednak pamiętać, że znaczenie mają także: waga roweru, typ hamulców, rozmiar ramy, materiał, z którego wykonano pojazd i dodatkowe wyposażenie. Jeśli będziesz pamiętać o tych parametrach, z pewnością wybierzesz odpowiedni rower dla swojego dziecka i zagwarantujesz mu wspaniałą zabawę.

Jaki rowerek dla dziecka? (4, 5, 6 lat)

Mikołaj Jurkowlaniec Mikołaj z kolarstwem związany jest od wielu lat – od kategorii juniorskich ścigał się w MTB oraz na szosie, a teraz zobaczyć możecie go także na podiach najważniejszych, krajowych maratonów. Budową przypomina specjalistów od klasyków i sam nie ukrywa swojej sympatii do bruku czy przełaju. Znany jest z pasji do kolarstwa i rowerów, lubi jeździć i doradzać innym.

Patrząc na rowerową przygodę naszych pociech przez pryzmat rozwoju dziecka, należy mieć na uwadze, że w wieku przedszkolnym, traktuje ono jazdę jako zabawę, a sam rower jest po prostu kolejną, mniej lub bardziej interesującą, zabawką. Warto o tym pamiętać podczas wyboru jednośladu dla naszych potomków. Zanim przejdziemy do kwestii samego sprzętu, dodamy, że jazda powinna odbywać się dobrowolnie, a zmuszanie do wyjścia na rower, czy wywieranie nacisku choćby do szybszego ,,pojechania bez asekuracji” nie jest dobrym rozwiązaniem z psychologicznego punktu widzenia. Wybierając rower należy więc podejść do tematu od strony możliwości fizycznych i stopnia rowerowego zaanagażowania, jakie dotychczas prezentowała nasza pociecha. Różnice rozwojowe występujące na tym etapie, są na tyle duże, że dla jednego czterolatka kupujemy już rower do samodzielnej, sprawnej jazdy, podczas gdy dla drugiego, będzie to sprzęt do oswajania się z rowerowaniem. Zależy to od wielu czynników, m.in. takich jak: rozwoju motorycznego, stopnia zaangażowania w kolarstwo osób z najbliższego otoczenia, faktu czy rówieśnicy już jeżdżą oraz czy zabawa w rower dla danego dziecka jest atrakcyjna czy nie.

Wybór i zakup odpowiedniego sprzętu, to istotne zadanie dla rodzica ponieważ będzie miał wpływ na powodzenie pierwszych kroków na dwóch kołach lub na kontynuację bakcyla, połkniętego jeszcze na rowerku biegowym. Przeanalizujmy więc istotne kwestie.

JAKI ROZMIAR KÓŁ WYBRAĆ W ROWERKU DZIECIĘCYM?

Producenci na swoich stronach internetowych zazwyczaj podają przedziały wzrostu na jaki dany model jest dedykowany. Warto zawsze analizować ich tabelki z rozmiarami ponieważ zostały one przygotowane na podstawie badań populacji i specyfiki konstrukcji ramy danego roweru. Będą więc najbardziej precyzyjną podpowiedzią w kwestii doboru rozmiaru w kolekcji danej marki. Nieoceniona w sytuacjach zawahania będzie też pomóc specjalisty w sklepie i przymiarka, którą zawsze, będąc w salonie rowerowym, warto wykonać. Ogólnie jednak można przyjąć, że najczęstszym wyborem dla dzieci w wieku 4-6 lat będzie rower na kołach 16”. Przy zakupie należy oczywiście patrzeć nie na lata (bo tak też podają producenci), tylko zawsze na wzrost na jaki dany model/rozmiar jest przeznaczony. Oczywiście są firmy, które mają w ofercie rowery z kołami o średnicy 14 czy 18 cali, jednak najbardziej powszechny podział jaki spotkamy to: 12/16/20” i w takim stopniowaniu, właśnie ,,szesnastka” będzie najczęstszym wyborem dla przedszkolaka.

JAK WYBRAĆ PIERWSZY ROWER DLA DZIECKA?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy nasze dziecko jeździło już na rowerku biegowym (lub nawet małym 12” z pedałami), czy nie. Zakładając scenariusz, że umie samo utrzymywać równowagę, bo w rowerowy świat dawno wjechało odpychając się na tzw. biegówce, będziemy rozważać zakup modelu jednej z renomowanych firm produkujących dziecięce maszyny lub tańszego i cięższego modelu innych producentów. Wszystko zależy na ile zabawa w rower jest dla niego ważna oraz ile ma siły. Mając do wyboru rower ważący 5 lub 10 kg, odpowiedź zawsze nasuwa się sama. Trzeba brać ten lżejszy i niestety… sporo droższy. Jeśli nas na to stać lub widzimy u pociechy zamiłowanie do kolarstwa, zawsze warto brać te jak najlżejsze, podobnie jeśli nasze podwórko i okolice są delikatnie pagórkowate. Jeśli jednak sprzęt będzie jeździł głównie po płaskich chodnikach, to kwestia masy, nie będzie aż tak istotna, choć zawsze szczególnie odczuwalna, bo procentowy stosunek masy roweru do wagi dziecka jest bardzo wysoki. W przypadku przejścia na rower z pedałami wprost z rowerka biegowego, można podarować sobie boczne kółka, ponieważ dziecko musi się jedynie nauczyć pedałować (na dwóch kołach umie już jeździć). Wówczas dość szybko powinno opanować kręcenie i zacząć samodzielną jazdę, choć w praktyce u sporej grupy zdarza się też niechęć do pedałowania. W takim wypadku, nie należy naciskać, a dobrym pomysłem może być odkręcenie pedałów i danie dziecku czasu na oswojenie się z nową, większą niż poprzednia, maszyną. W stosownym momencie, z powrotem instalujemy pedały i cała operacja powinna zakończyć się sukcesem.

Osobny scenariusz tyczy się dzieci, które nie jeździły na biegowym rowerku lub miały np. rower 3-kołowy, albo w ogóle dotąd żadnym bicyklem nie jeździły. Czyli tych użytkowników, którzy jeszcze nie opanowali trzymania równowagi na jednośladzie. Wówczas boczne kółka i kijek asekurujący (gdy będziemy demontować kółka) będą nam potrzebne i warto wybierać rowery, które mają je na wyposażeniu, bądź dokupić w sklepie przy okazji nabywania samego roweru.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Rowerki dziecięce są bardzo proste w budowie, co sprawia, że ich zużycie pozostaje minimalne, jeśli mamy więc kilkoro dzieci, kupujmy te lepsze modele, bo wtedy inwestycja na osobę pozostanie stosunkowo niewielka, a korzyści z lekkiego, dobrego roweru odczuwalne dla każdego z nich. Nie kupujmy nigdy ,,na wyrost”, dobrze dobrany rozmiar zapewnia bezpieczeństwo i przyjemną jazdę oraz obniża ryzyko ewentualnego zrażenia się do cyklizmu. Zazwyczaj dziecięce rowery posiadają jeden mocny hamulec, w pedałach, który w zupełności wystarcza do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeśli ma dodatkowy przedni, zawsze zwracajmy uwagę, czy jego dźwignia chodzi lekko i płynnie, tak aby dziecięca dłoń mogła go używać oraz czy klamka nie jest zbyt daleko od kierownicy. Tego typu maszyny w większości nie posiadają przerzutek, co nie stanowi problemów dla dzieci stawiających pierwsze kroki w rowerowym świecie. Jeśli jednak nasze pociechy są już bardziej zaawansowane należy zwrócić uwagę, czy model z jednym biegiem ma dostatecznie twarde przełożenie. Można też szukać modeli z przerzutkami. To już bardzo indywidualne przypadki. Bardzo często producenci w swoich rowerach montują też dodatkowe akcesoria, takie jak: błotniki, koszyki, zabawkowe dzwonki, itp. gadżety. Jeśli stanowią one motywację do jazdy, to dobrze, bywa jednak, że potrafią rozpraszać dzieci na tyle, że zamiast jeździć, chcą np. tylko trąbić trąbką. Wówczas, lepszą opcją będzie ich demontaż. W segmencie rowerków dziecięcych często możemy się spotkać z dwoma wersjami poszczególnych modeli, które przeznaczone są dla dziewczynek i chłopców. Zwykle nie różnią się one komponentami, jedynie kolorami i grafiką na ramach. Ceny podstawowych rowerków dziecięcych wahają się od około 500 do 1500 złotych. Jak na rowerowy świat, nie jest to wydatek spory, lecz należy pamiętać, że z reguły taki sprzęt wystarcza dla naszego dziecka na okres 1-2 lat. Dla bardziej wymagających użytkowników konieczne będzie przygotowanie kwoty około 2000 zł, bo tyle kosztują bardzo dobre i lekkie dziecięce maszyny.

Co na rynku?

Na kolejnych stronach znajdziecie przegląd rowerów dziecięcych na rok 2022 praktycznie wszystkich producentów dostępnych na rodzimym rynku. Przegląd zrealizowaliśmy w oparciu o Katalog Rowerowy. Zawarliśmy w nim losowo wybrane modele na kołach 18 cali i mniejszych. Jeśli Wasza pociecha potrzebuje 20″ – odsyłamy do tekstu: Rower na pierwszą komunię – jaki?.

przegląd dostępnych marek

2021-10-20 00:25

Lekkie rowery produkowane przez marki oferujące rowery dedykowane dla dzieci zyskują coraz większą popularność! Dlaczego? I czy zakup lekkiego roweru dla dziecka ma uzasadnienie? Kiedy warto kupić taki rower? W artykule przedstawiamy lekkie rowery dostępne w naszym sklepie (https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?lekkie-rowery-dla-dzieci,70) oraz kilka innych marek.

Lekki rower dla dziecka – mniejsza waga, większa frajda z jazdy

Lekkie rowery to nie hasło, które zdobywa popularność w internecie i wśród rodziców, ale warto wiedzieć, że marki, które produkują wyłącznie dziecięce rowery, lekkie rowery, nie budują swojej przewagi wyłącznie na produkcji lżejszych rowerów. O tym właśnie chcę napisać w poniższym artykule.

Dlaczego warto kupić lekki rower dla dziecka? Bo lekkie rowery produkowane przez firmy je oferujące to nie tylko znacznie mniejsza waga ale także komponenty (np. krótsze korby aby dzieci nie zahaczały o ziemię podczas skrętów) i geometria dostosowane do małych dzieci.

Także dlatego, gdyż lekki rower to:

– większa przyjemność z jazdy;

– szybsza nauka jazdy na rowerze;

– łatwiejsza kontrola roweru przez dziecko;

– dłuższe dystanse, które może pokonać dziecko a to oznacza dłuższe wycieczki rowerowe;

– mniejszy wysiłek przy jego przenoszeniu, podnoszeniu, przez dziecko oraz rodzica – bo rower dosyć często (szczególnie w polskich warunkach) trzeba podnieść – na schodach, na krawężniku, przy zawróceniu z niewłaściwej trasy, transporcie samochodem itp. – naprawdę dziecko mniej się irytuje gdy wiele z tych rzeczy jest w stanie zrobić samodzielnie i bez dużego wysiłku;

– mniejszy wysiłek, gdy trzeba go wynieść z piwnicy, domu, przenieść gdy dziecko straci ochotę na jazdę.

Lekkie rowery powodują, że mali rowerzyści łatwiej mogą utrzymywać równowagę, pedałować i zatrzymywać się z większą kontrolą. Dodatkowo, łatwo dostępne dźwignie hamulca i naprawdę skuteczne hamulce ułatwiają kontrolę prędkości. Szybciej uczą się jeździć na rowerze.

Stosunek wagi roweru do wagi dziecka na przykładzie rowerów dziecięcych – waga podana w funtach brytyjskich. Fot. us.woombikes.com

Moim zdaniem niska waga ma duże znaczenie przy nauce jazdy na rowerze oraz u dzieci w wieku 3-8 a może i więcej lat – na razie mam doświadczenie z takimi dziećmi. Takie dzieciaki mają po prostu znacznie mniej siły i dłuższe, bardziej intensywne wycieczki/wyjazdy rowerowe to dla nich naprawdę duży wysiłek. Pamietam dyskusje rodziców na różnych grupach o za ciężkich rowerach dla ich dzieci, o problemach ze zmianą biegów (bo dziecko nie było w stanie przekręcić manetki) czy wreszcie problemy naszej córki z ruszeniem pedałów w kupionym przez dziadków rowerku z supermarketu. Warto im pomóc wyposażając w rower dostosowany do ich potrzeb i możliwości. Bardzo możliwe, że starsze dzieci nie potrzebują już tak lekkich i tak dopasowanych rowerów, ale ten czas dopiero przed nami.

Czwórka dzieciaków na lekkich rowerach – w trakcie wyjazdu rowerowego w Brandenburgii – 5 dni na rowerach, 1 dzień w kajaku – ponad 140 km pedałowania – samodzielnie i z pomocą rodziców 🙂

Dlaczego warto rozważyć zakup lekkiego roweru marki dedykowanej dzieciom?

Firmy te koncentrują się na dostarczeniu rowerów dostosowanych do specyficznych potrzeb dzieci. To jest ich jedyny lub główny produkt, z którego żyją a nie jak w przypadku innych marek jedna z linii biznesowych. Czym zatem charakteryzują się takie rowery? I w czym mają przewagę nad rowerkami popularnych marek, nazwijmy je ogólnorowerowych?

– wagą – rowery te wykonane są z lekkich stopów aluminium a niektóre z nich dodatkowo redukują masę zastosowaniem lekkich komponentów np. w obręczach kół, siodełkach, korbach, itp. Mniejsza waga wynika także często z faktu nie montowania amortyzatora w rowerach dziecięcych. Bo te dzie

– lepszą geometrią umożliwiającą właściwą postawę i pracę nóg:

konstrukcja ramy oraz odpowiednio zredukowane do jej wielkości komponenty

wysokość ramy/nieduży przekrok – chociaż w tym wypadku wielu innych producentów nie odbiega od omawianych marek,

– chociaż w tym wypadku wielu innych producentów nie odbiega od omawianych marek, odległością – koła-siodełko. Tutaj najwięcej do poprawy mają marki marketowe, których rowerki są np. zbyt krótkie – mają zbyt mają odległość pomiędzy nogami dziecka a kierownicą. Wpływa to b. negatywnie na stabilność i zdolność manewrowania oraz efektywność pedałowania.

– zastosowaniem komponentów dedykowanych dzieciom, a wchodzą w to:

klamki hamulców dostosowane do niedużych rączek – odległość oraz wymagana siła nacisku aby uruchomić hamulce;

dostosowane do niedużych rączek – odległość oraz wymagana siła nacisku aby uruchomić hamulce; manetki przerzutek wysokiej klasy, np. SRAM SX 4, Shimano SLM360 Alivio 8 Speed – naprawdę wygodne manetka, z obsługą których dzieci nie mają problemu;

Klamki hamulców umożliwiające operowanie nimi dzieciom niemalże w każdym wieku.

korby – to nie są standardowe, stalowe korby. Te w WOOM i Frog są proste, wykonane z lekkiego aluminium, o długości adekwatnej do rozmiaru ramy danego roweru i długości nóg dzieci. Dlaczego krótsza korba jest w pewnych aspektach lepsza? Poprawia aeorodynamikę (choć ten efekt raczej jest bardziej odczuwalny w rowerach szosowych) a przede wszystkim umożliwia podniesienie siodełka tak, aby nogi w kolanach były bardziej wyprostowane, czyli generowały bardziej otwarty kąt. Kąt bardziej otwarty pozwala na wytworzenie większej mocy podczas pedałowania i lepszą ekonomikę jazdy. Choć temat jest dużo bardziej skomplikowany ,,,

– to nie są standardowe, stalowe korby. Te w WOOM i Frog są proste, wykonane z lekkiego aluminium, o długości adekwatnej do rozmiaru ramy danego roweru i długości nóg dzieci. Dlaczego krótsza korba jest w pewnych aspektach lepsza? Poprawia aeorodynamikę (choć ten efekt raczej jest bardziej odczuwalny w rowerach szosowych) a przede wszystkim umożliwia podniesienie siodełka tak, aby nogi w kolanach były bardziej wyprostowane, czyli generowały bardziej otwarty kąt. Kąt bardziej otwarty pozwala na wytworzenie większej mocy podczas pedałowania i lepszą ekonomikę jazdy. Choć temat jest dużo bardziej skomplikowany ,,, siodełko – nie po prostu szersze niż siodełko dorosłego, ale przede wszystkim ergonomiczne, dopasowane do dzieci.

– niskim współczynnikiem Q-Factor – co to jest i dlaczego może być istotnym czynnikiem? Do tej pory czytałem o tym głównie w przypadku drogich, wyczynowych rowerów szosowych. Zwróciłem na niego uwagę czytając wybrane recenzje rowerków na zagranicznych stronach oraz oczywiście zapoznając się ze specyfikacją rowerków, które można dostać w naszym sklepie. Czym jest współczynnik Q-Factor? Poniżej ilustracja i wyjaśnienie.

Niski współczynnik Q-Factor w lekkich rowerach dedykowanych dzieciom.

Q-Factor to odległość pomiędzy początkami osi pedałów mierzona równolegle do osi suportu, czyli tak jak gdyby oba ramiona korby były w tej samej pozycji. Im mniejszy tym efektywniej kręcimy (większa część energii jest przekazywana do napędzenia roweru) i tym bezpieczniej kręcić na zakrętach bez obawy o zahaczenie o ziemię. Większy Q-factor daje większą możliwość balansu i kontroli nad rowerem.

Proste korby i niewysoki współczynnik Q-Factor pozwalają na napędzanie roweru przy wykorzystaniu mniejszej siły niż w przypadku rowerów z profilowanymi korbami (odchodzącymi od środka roweru w kierunku zewnętrznym). Czy to takie ważne? Na pewno takie rozwiązanie pomaga dziecku kręcić pedałami efektywniej. Czy jest niezbędne? Nie, ale świadczy o tym, że producent zadbał o to, aby na jego rowerze dzieci czuły się dobrze i jeździły lepiej. Na pewno takie rozwiązanie pomaga pokonywać dłuższe dystanse przy włożeniu w to mniejszej siły.

A teraz konkrety na temat węższego Q-Factor – jakie to ma przełożenie na jazdę?

W wyniku badań przeprowadzonych w 2014 r. panowie Disley i Li stwierdzili, że mniejszy współczynnik Q powoduje wzrost wydajności o 1,5% -2% (źródło informacji https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22612455) – dotyczyło to rowerów dorosłych.

Badania firmy Frog przeprowadzone na stacjonarnych ergometrach wykazały, że niższy współczynnik Q powoduje zmniejszenie o 20% nieefektywnych sił poprzecznych (tj. sił skierowanych na zewnątrz i nie wspomagających napędzania korby roweru).

Kiedy warto moim zdaniem kupić lekki rower dla dziecka?

– gdy chcemy aby nauka jazdy na rowerze była przyjemniejsza i łatwiejsza;

– gdy zabieramy dziecko na dłuższe wycieczki rowerowe oraz na wyprawy – to był nasz powód zakupienia i w konsekwencji wprowadzanie lekkich rowerów do naszego sklepu;

– gdy nasze dziecko jest stosunkowo drobne / ma mniej siły niż rówieśnicy – taki był powód zakupu FROG 48 przez naszych znajomych z TupTam czy Andrzeja prowadzącego podcast tatanawybiegu.pl;

– gdy mamy chęć i środki finansowe aby zakupić dziecku naprawdę świetny rower;

– gdy nasze dziecko ma różne problemy zdrowotne. Mamy przykłady gdy na rower Frog 62 wsiada chłopiec z poważną wadą serca a na Woom 5 chłopcy z niedowładem prawej strony ciała. Ich rodzice zdecydowali się na zakup lekkich rowerów z powodu niższej wagi, efektywniejszego wykorzystania pedałowania (Frog 62), czy też sylwetki, która nie faworyzowała sprawnej ręki (Woom 5);

– bo odsprzedaje się je w dobrych cenach. Dla przykładu, gdy jeszcze nie znałem lekkich rowerów, kupiłem corce Giant Animator 16″. Po sezonie sprzedałem za połowę ceny – 400 zł mniej. Z wielkim marudzeniem kupującego, że drogo… Nasi klienci, gdy nie przekazują roweru kolejnym dzieciom, lekkie rowerki sprzedają po sezonie czy dwóch 200-300 zł taniej. Słyszałem też od klientów o odsprzedaży o 100-150 zł taniej ale to raczej rzadkość. Nie w miesiąc czy dłuzej a w kilka dni. Nie dość, że dziecko jeździ na lepszym rowerze, to jeszcze sprzedajemy go z mniejszą stratą.

Wycieczka rowerowa na Podlasiu – w akcji lekkie rowery dla dzieci i przyczepki rowerowe 🙂 Fot. Kuba Ruta – www.nastopach.pl

Dlaczego nie warto kupować lekkiego roweru dla dziecka? 😉

– Bo ciężko zaakceptować fakt, że to rower dziecka jest najdroższy w rodzinie 🙂

– Bo przecież starcza na 1-2 sezony – prawda! Ale później jest rodzeństwo, jeśli też oczekujemy, że dziecko będzie z nami jeździło 20-30 km to dajmy mu też odpowiednie narzędzia ku temu. Odsprzedamy go naprawdę w dobrej, bardzo dobrej cenie 🙂 Brakuje ich na rynku wtórnym.

– Bo moje dziecko i bez lekkiego roweru świetnie sobie radzi – oczywiście, że wielu chłopców tak potrafi (pewnie są i takie dziewczynki), ale są np. drobne dzieci, którym waga roweru na poziomi 60-70% ich masy ciała przeszkadza w czerpaniu radości z jazdy rowerem lub zwyczajnie nie mogą ruszyć na tanich marketowych rowerach.

Dla tych, którzy myślą o zakupie lekkiego roweru przedstawiam kilka marek oferujących lekkie rowery dla dzieci – 2 z nich dostępne są w naszym sklepie, kolejne w innych sklepach lub bezpośrednio u producentów.

FROG – brytyjskie lekkie rowery dla dzieci

FROG – brytyjska marka lekkich rowerów dla dzieci, która na polskim rynku jest obecna od kilku lat, jednak nie jest jeszcze tak dobrze rozpoznawalna jak Woom. Rowery FROG charakteryzują się niską wagą, geometrią dostosowaną do dzieci oraz znakomitą jakością! Nasze dzieciaki jeżdżą obecnie na Frog 40/43 i Frog 55.

Frog to angielska marka wykonująca rowerki biegowe oraz rowery dla dzieci w wielu rozmiarach i typach! To, co wyróżnia tego producenta to podział rowerków ze względu na wewnętrzną dł. nogi dziecka (czyli główny pomiar służący do doboru odpowiedniego roweru) i długość ramion. Zmora dla sprzedawców, dbałość o klienta 😉 Marka ta oferuje np. po 2 wielkości ramy dla rowerków o tym samym rozmiarze kół – oczywiście w wybranych, tzw. startowych rozmiarach. Wszystko po to, aby dobrać rowerek idealnie pasujący do dziecka. Dobrej jakości komponenty, niska waga, dopasowanie do specyficznych potrzeb dziecka i w końcu wybór spośród wielu kolorów to niewątpliwie główne zalety tej marki.

Frog 48 nad Bałtykiem – lekki rower dla lekkiej 5 latki 🙂 Fot. Justyna Bronowska – www.tuptam.pl

FROG oferuje bardzo szeroką gamę lekkich rowerów dla dzieci. Począwszy od lekkich rowerków biegowych są to:

– Tadpole Mini – lekki rowerek biegowy dla dzieci w wieku 1-2 lata;

– Tadpole – klasyczny, lekki rower biegowy dla dzieci w wieku 2-3 lata;

– Tadpole Plus – lekki rowe biegowy dla dzieci w wieku 3-4 lata (ostatni przed przesiadką na rower na dwóch kołach z pedałami).

Kolejne to lekkie, hybrydowe rowery dla dzieci które zaczynają przygodę z dwoma kółkami i pedałami. Zastanawiacie się, co to są rowery hybrydowe? Mianem hybrydowych FROG określa rowery, które umożliwiają dziecku jazdę w różnych warunkach terenowych i na trasach o różnej nawierzchni. Stąd oferowanie opon o szerokości 1,5″ (jeszcze jakiś czas temu było to 2 komplety – szosowy i terenowy) i sportowa, bardziej agresywna sylwetka dziecka – z taką sylwetką zdecydowanie łatwiej jeździć poza trasą, jak to mawiają Brytyjczycy – off the beaten track. Są to:

– FROG 40/43 – lekki rower dla dziecka na kołach 14″ – zapoznajcie się z naszą recenzją FROG 43;

– FROG 44 (następca modelu Frog 48) – lekki rower dla dziecka na kołach 16″ – zapoznajcie się z naszą recenzją FROG 48;

– FROG 52 / Frog 55 – lekki rower dla dziecka na kołach 20″ – zapoznajcie się z naszą recenzją FROG 55;

Frog 52 – lekki rower dla dzieci na kołach 20″ – tzw. mała 20tka

Dla starszych dzieciaków, które mają już za sobą np. przygodę na FROG 43 producent oferuje kolejne rozmiary lekkich rowerów. Od 20″ FROG 52 po 26″ FROG 78.

Dzieciece rowery szosowe Frog

Dla dzieci ze sportowymi ambicjami (albo rodziców ze sportowymi ambicjami – czasami bywa i tak… ) FROG oferuje lekkie rowery szosowe dla dzieci (FROG Road 58, 67 i 70). Standardowo wyposażone są w 2 komplety opon – szosowe oraz szersze, 1,3″, dzięki czemu dzieciaki mogą zjechać na nich na drogi szutrowe. Komponenty są oczywiście dostosowane pod dzieci, tak, że mogą na niego wsiąść i trenować kilkuletnie dzieciaki – choć moim zdaniem, ma to sens przy rowerach 24″ – czyli Frog Road 67. Polecamy lekturę testu Frog 67 Road.

Dziecięce rowery górskie (MTB) dla dzieci – FROG MTB

Ponieważ wielu z rodziców zjeżdża ze swoimi dziećmi w teren FROG przygotował także górskie wersje rowerów – wprowadzone do oferty w 2018 r. Są to:

– Frog 62 MTB – na kołach 24″.

– Frog 69 MTB – na kołach 26″.

– Frog 72 MTB – na kołach 26″.

Frog 72 MTB na górskich single trackach – fot. Tomasz Gurdziołek.

Frog MTB zostały wyposażone m.in. w:

– zaprojektowany przez Froga gazowe amortyzatory umożliwiające regulację skoku w zależności od wagi dziecka;

– Łatwo dostępne hydrauliczne hamulce tarczowe z dźwigniami dostosowanymi do juniorów;

– 9-stopniową dźwignię zmiany biegów Shimano;

– 9-biegową tylną przerzutkę Shimano Acera RD-M3000 Shadow RD;

– opatentowane korby Frog dla łatwiejszego pedałowania – z niskim współczynnikiem Q-Factor.

Więcej o rowerach Frog MTB na stronach naszego sklepu:

https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?rowery-dzieciece-mtb,80

Frog 55 i WOOM 2 na leśnych ścieżkach. Fot. Dzieciaki w Plecaki

Co istotne – FROG dysponuje pełnym wsparciem części zamiennych. Można zakupić je bezpośrednio od producenta, współpracujących z producentem sklepów lub w dobrze wyposażonych sklepach rowerowych (stacjonarnych i internetowych). Najpopularniejsze części są dostępne bezpośrednio w naszym sklepie (https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?rowery-frog-czesci-zamienne,81) ale resztę (mostek, widelec, kasety, klamki hamulca, wolnobiegi, koła itp.) można sprowadzić od producenta za pośrednictwem sklepów.

Sklasyfikowałbym tę markę jako rowery sportowo-turystyczne. Osobiście bardzo mi odpowiada jakość użytych komponentów i przedkładam to nad trochę większą wagę niż w WOOM, w których część komponentów (klamki hamulca, szczęki hamulca, piasty) nie są moim zdaniem tak porządne, jak te we Frogu – ale są lżejsze 😉 Frog ma moim zdaniem także gorszy marketing i wielu rodziców myśli, że Frog jest zbyt agresywny na początek. Moim zdaniem nie, pozycja na fGrogu umożliwia lepszy balans rowerem.

W naszej ekipie użytkowane są rowery WOOM i Frog w różnych rozmiarach. Nasze dzieci użytkują / użytkowały (systematycznie przechodzą na większe rozmiary) Frog 40/43, Frog 48, FROG 55 oraz Frog 62. Amelka jeździła także na Woom 4 a dzieci przyjaciół jeżdżą ma Woom 2, Woom 3 i Woom 5. Po lekkie rowery Frog zapraszamy do naszego sklepu – www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl

WOOM – austriackie lekkie rowery dla dzieci

WOOM – austriacka, stosunkowo młoda marka lekkich rowerów dla dzieci. Coraz bardziej popularna w Polsce i w Europie, nagradzana za naprawdę atrakcyjne wzornictwo. Ich rowery są po prostu ładne!

WOOM oferuje lekki rowerek biegowy WOOM 1 oraz lekkie rowery dla dzieci z pedałami – od rozmiarów kół 14″ do 26″ – to znaczy, że można zacząć na nich jeździć jeszcze w przedszkolu (albo i żłobku) a skończyć na wycieczkach ze swoimi własnymi dziećmi 😉

Pełna gama lekkich rowerów dla dzieci WOOM – od biegowego WOOM 1 na kołach 12″ po WOOM 6 na kołach 26″.

WOOM 1 to lekki rower biegowy. Charakteryzuje się niską wagą, ramą dostosowaną do naprawdę małych dzieci, zastosowaniem hamulca w rączce – posiada spore koła – 12″, dzięki czemu przejście na rower z pedałami powinno być bezproblemowe.

WOOM 2 to lekki rower dla dziecka na kołach 14″. Dobre rozwiązanie jako pierwszy rowerek z pedałami dla dziecka. Kierownica typu BMX, czyli mniej agresywna. Zapoznajcie się z naszą recenzją WOOM 2;

WOOM 3 – to lekki rower dla dziecka na kołach 16″, także z kierownicą typu BMX.

Dostępna była także wersja WOOM 3 Automatix z automatyczną dwubiegową przerzutkę w piaście SRAM. Zamiast wolnobiegu posiada piastę SRAM, czyli przerzutkę dwubiegową, która samoczynnie zmienia bieg po przekroczeniu przez dziecko prędkości 10 km/h. Dzięki temu dzieciom, które są w stanie jeździć szybciej na swoich szesnastkach, łatwiej będzie dotrzymać kroku rodzicom;

WOOM 4 – lekki rower na kołach 20″ wyposażony w przerzutki. Świetny rower dla dzieci, które jeżdżą ze swoimi rodzicami na dłuższe wycieczki rowerowe i wyprawy. Niska waga pozwala dziecku na dłuższy wysiłek. Zapoznajcie się z naszą recenzją WOOM 4;

WOOM 4 na kołach 20″ – znakomity rower na dłuższe wycieczki rowerowe.

WOOM 5 – lekki rower na kołach 24″ – rower, na którym dziecko może zrealizować naprawdę piękne i długie wycieczki.

WOOM 6 – lekki rower na kołach 26″ – czyli w zasadzie już dla młodzieży i dla dorosłych. Kupując ten rower możemy wkroczyć z nim w dorosłość i użytkować go se swoimi dziećmi 😉

Oraz rowery w wersji City (z błotnikami, lampkami, bagażnikiem), ale to już nie są aż tak lekkie rowery.

Nasza rowerowa ekipa wyjazdowa użytkuje wersje WOOM 2, WOOM 3, WOOM 4 oraz WOOM 5.

Sklasyfikowałbym tę markę jako rowery miejsko-turystyczne.

Dziecięce rowery górskie (MTB) dla dzieci – woom OFF

W 2019 r. woom wprowadził serię rowerów górskich (MTB) dla dzieci, wyposażonych w nieamortyzowany, karbonowy widelec i hamulce tarczowe oraz – nowość dla tego producenta – manetki zmiany biegów typu radpid fire – cynglowe, jak w rowerach marki FROG. Są to rowery woom OFF w rozmiarach 4 (20″), 5 (24″) i 6 (26″).

Obydwie marki – FROG i WOOM dostępne są w naszym sklepie i mamy z nimi praktyczne doświadczenia. Poniżej przedstawiamy natomiast marki, z którymi zetknęliśmy się na targach bądź podczas rozmów z rodzicami, których dzieci użytkują takie rowery.

Po lekkie rowery WOOM zapraszamy do naszego sklepu – www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl

Kubikes – niemiecka precyzja w lekkich rowerach

Kolejną marką lekkich rowerów dla dzieci, która jest obecna w Polsce oraz w naszym sklepie jest Kubikes – niemiecka marka, produkująca rowery od 12″ (biegowe) po rowery 26″ w różnych wersjach. Najmniejsze z Kubikes oferują niską wagę, hamulce V-Brake Tektro. Występują w kilku wersjach, Tour (na gładkich kołach), MTB (na kołach terenowych), Superlight – jeszcze lżejsze, na kołach Schwalbe Black Jack 1,9″ – świetne w terenie.

Bardzo porządnie wykonane, bez zbędnego zbijania wagi np. ograniczaniem liczby śrub czy wymyślnym mostkiem. Bardzo polecamy!

Sylwetka w wersjach 14″ i 16″ jest lekko pochylona, w wersjach 20″, 24″ i 26″ bardziej wyprostowana, podobnie jak w Woom.

Rowery w rozmiarach 20″ i 24″ posiadają po 2 rozmiary ramy – S oraz L. I tak Kubikes 24S nadaje się dla dzieci o wzroście juz 125 cm a np. Kubikes 24L od 133 cm.

Kubikes 20S po trudach wyjazdu rowerowego na Szlaku Orlich Gniazd – jednego z najpiękniejszych i najbardziej wymagających szlaków rowerowych w Polsce

Nasz Szymon wsiadł na Kubikes 20S i jest z niego bardzo zadowolony. Pokonuje nim drogę do przedszkola, odbywa wycieczki po mieście, lesie czy np. na Szlaku Orlich Gniazd, terenie bardzo wymagającym dla dzieci.

Lekki rower dla dziecka Kubikes 16L

Po lekkie rowery Kubikes zapraszamy do naszego sklepu – www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl

Puky – linia lekkich rowerów LS-PRO

Niemiecka firma, doskonale znana z produkcji rowerów, rowerków biegowych i innego rodzaju jeździków, w 2020 r. wypuściła na rynek linię lekkich rowerów – oznaczając ją LS-PRO. Rowery z tej linii charakteryzują się niską wagą, wykorzystaniem komponentów dostosowanych do potrzeb dzieci i sportowym charakterem.

Puky LS-PRO 20″, ważący 7,9 kg lekki rower dla dzieci o wzroście 115-133 cm

Puky projektuje w Niemczech, a produkuje w Niemczech i w Polsce. Ich rowery powstają przy współpracy terapeutami ruchu, pediatrami, przedszkolami i szkołami. Tak powstają trwałe, zapewniające odpowiedni komfort i trwałość rowery PUKY.

Linia LS-PRO oferowana jest w rozmiarach kół 16″, 18″, 20″ oraz 24″. W naszym sklepie oferujemy rozmiary 16″, 20″ i 24″.

Po lekkie rowery Puky LS-PRO zapraszamy do naszego sklepu – www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl

Islabikes

Ta brytyjska marka sprzedaje swoje rowerki tylko i wyłącznie przez swoją stronę internetową lub po przymiarce w swojej siedzibie. Jest to bodajże pierwsza z marek rowerowych, która powstała z myślą o małych rowerzystach. Marka charakteryzuje się niską wagą, wykorzystaniem komponentów przyjaznych dzieciom oraz dbałością o dostosowanie swoich produktów do specyficznych potrzeb różnych dzieci.

Islabikes Beinn 20 Small – czyli lekki rower na kołach 20″ w mniejszym wydaniu – dla dzieci o niższym wzroście. Fot. http://www.islabikes.co.uk/products/bikes/item/beinn-20-small

Marka oferuje bardzo szeroką gamę rowerów – od biegowych poprzez rowery dla początkujących (do tego zalicza 20″ calowe bez przerzutek), rowery wielofunkcyjne (w skrócie odpowiednik hybryd Froga), szosówki i gravele, rowery góskie oraz “Serię Pro” czyli jeszcze lżejsze i bardziej dopasowane rowery dla dzieci.

Niestety w Polsce jest to bardzo, bardzo rzadka marka. Osobiście w Polsce spotkałem tylko jedno dziecko jeżdżące na Islabikes ale bardzo zachwalali tę markę i ten właśnie model – to był CNOC 16. Na jednej z grup poświęconych rowerowym rodzinkom polecano też tę markę. Wydaje mi się, że wynika to właśnie z faktu wysyłkowego modelu sprzedaży poza Wielką Brytanię. Przy cenie rowerów Islabikes ciężko jest zdecydować się na rower, którego nie można przymierzyć/wypróbować przed zakupem. Osobiście żałuję też bardzo, że nie mam możliwości dokładnemu przyjrzeniu się rowerom tej marki i skonfrontowania z oferowanymi przez nas FROG i WOOM. Z informacji przekazanych na stronie Islabikes wynika, że marka ta przykłada ogromną wagę do szczegółów i projektowania rowerów naprawdę dedykowanych dzieciom. Bardzo chętnie skonfrontowałbym informacje przekazywane przez Islabikes z rzeczywistością. Szczególnie, że opisy i wyjaśnienia są bardzo merytoryczne a nie tylko marketingowe.

Early Rider – ultra lekkie i ultra drogie rowery dla dzieci

Early Rider to brytyjska marka która od 2006 roku produkuje rowerki biegowe drewniane z użyteczną, demontowalną blokadą kąta skrętu kierownicy, rowerki biegowe aluminiowe oraz ultralekke rowery z pedałami dla starszych dzieci w rozmiarze kół: 14″, 16″, 20″ i 24″.

Ultralekki rower Early Rider Belter 16″. Fot. https://earlyrider.com/collections/bikes/products/belter-16

Ich wadą jest cena, która dla mnie jest zwyczajnie nie do wytłumaczenia jako sprzedawcy (przykładowo 1889 zł za rower na kołach 16″) a uzasadnianie tego super niską wagą, zastosowaniem paska zamiast łańcucha (rzeczywiście nie słyszałem gdy dziecko na takim rowerku przejeżdżało obok mnie) jest w mojej opinii zabiegiem marketingowym… Czy kiedykolwiek przeszkadzał Wam odgłos łańcucha przesuwającego się po zębatkach? 🙂 Dodatkowo, jeśli jeździcie w terenie, to takie rozwiązanie niestety ale nie sprawdza się – piach, błoto i brud nie są jego sprzymierzeńcem. Są jednak nabywcy tych rowerów – jak widać sprawdza się powiedzenie, że “produkt jest wart tyle ile nabywca jest w stanie za niego zapłacić”

Pozostałe, obecne na polskim rynku marki

Najmniej informacji (od użytkowników, nie z oficjalnych stron producentów) znalazłem o rowerach brytyjskiej Dawes i ich Academy. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tymi markami i może o nich coś napisać, np. poprzez komentarz?

W jedyn z parków miejskich miałem okazję przyglądać się przez chwilę 16″ wersji roweru Dawes Academy, który konstrukcyjnie (rama, kierownica itp.) jest bardzo zbliżony do WOOM 3, a może jest na odwrót? Dziecko ma pozycję wyprostowaną.

Niektórzy na forach wymieniają także rowery CUDA – ale nie spotkałem się z żadnymi opiniami… Jest to dla mnie zupełnie obca marka.

Prevelo oraz Pello – amerykański, rowerowy sen?

Amerykańskie marki niedostępne na polskim rynku, sprzedające swoje produkty wyłącznie w USA, ew. Kanadzie czyli Prevelo oraz Pello. Bardzo chwalone na tamtejszym rynku przez różnych użytkowników. Cenowo porównywalne z wymienionymi wyżej markami europejskimi. Dla mnie jednak minusem przy ew. zakupie byłby problematyczny serwis / gwarancja oraz dostęp do części zamiennych. Dla mnie, a mam kilkuletnie doświadczenie jako sprzedawca takich produktów jest to dyskwalifikujące. Reklamacje zdarzają się nawet w najdroższych i najlepiej wykonanych produktach, nie chciałbym reklamować czegoś, co kupiłem w USA i tylko tam mogę to zareklamować…

Podsumowanie

Coraz większy rynek rowerów w Polsce oraz rosnąca popularność rodzinnych wycieczek rowerowych powoduje, że do Polski wchodzi coraz więcej marek oferujących rowery lekkie, projektowane z myślą wyłącznie o dzieciach.

Jeśli dziecko jadąc na rowerze z kołami 16″ czy 20″ ma nam, rodzicom, jadącym na rowerze z kołami 26″ czy 28″ dorównać (czyt. przejechać dystans wycieczki jaki zaplanowaliśmy – z reguły to jest 20-30 km), to warto go wyposażyć w odpowiednie ku temu narzędzie. Pamiętam, że będąc na studiach przejechałem ponad 50 km na rowerze z kołami 24″ i był to naprawdę duży wysiłek. Pomyślcie teraz, że oczekujecie od dziecka przejechania bez wspomagania holem 30 km na rowerze 16″, 18″ czy 20″, który waży 3/4 ich wagi… Pewnie dadzą radę, odpowiednio motywowane, zachęcane. Pytanie tylko ile z tego będzie dla nich przyjemnością i na jak długo odłożą rower?

Na poniższym filmiku dzieciaki, w trakcie 25 km wycieczki. 6 i 7 latka przejechały całość samodzielnie, 3,5-4 latki przejchały ok. 15-21 km na własnych rowerach. Myślę, że kluczem do sukcesu, oprócz lekkich rowerów były towarzystwo rówieśników i atrakcyjna trasa!

Czy można obejść się bez lekkiego roweru dla swojego dziecka? Oczywiście, że tak! Nie jesteśmy osobami, które uważają, że teraz bez lekkiego roweru i dedykowanego dzieciom nie można i nie da się jeździć. Nie chcemy sprawiać wrażenia, że inaczej się nie da. Bo da się, czego sami byliśmy/jesteśmy przykładem – w dzieciństwie i teraz, gdy uczyliśmy jeździć na rowerze naszą córkę a następnie zabieraliśmy ją na wycieczki rowerowe, wcale nie lekkim rowerem (GIANT Animator 16″), który nie miał nawet połowy rzeczy, o których wspomnieliśmy w artykule i jest niestety ciężki. I pamiętam, że były narzekania, teraz na lekkich rowerkach też są – czy mniej? Nie liczyliśmy, ale na pewno Amelka robi zdecydowanie większe odległości i wiem, że to nie tylko kwestia treningu.

Jeden z naszych klientów tak podsumował tę kwestię w korespondencji mailowej:

“A jeżeli chodzi o rower Islabikes, to kiedy patrzę na syna, jaką ma radochę z jazdy, stwierdzam, ze sam chciałbym mieć taki rower. Jest świetnie wykonany, wyglada jak pożądny dorosły rower tylko odpowiednio pomniejszony,

Pierwszym rowerkiem był Puky 12, rowerek ten byl za ciężki, po przejechaniu kilkuset metrów Leon miał dosyć (dlatego kupiłem hol rowerowy Follow Me). Islabikes jest dużo lżejszy i jakby lepiej wyważony, Leon ma pełną kontrole nad nim, ewidentne ma frajdę z jazdy (sam go podnosi). (…) Jedyny problem jaki się pojawił ostatnio, to Leoś zauważył u mnie przerzutki i wkurza się ze musi tak szybko pedałować kiedy ja kręcę wolno ( myśle ze automatix albo coś w stylu nexus 3 byłby rozwiązaniem tylko pojawiłby się problem z wagą…)

Na większy rower z przerzutkami będzie musiał jeszcze poczekać (ma ok 105 cm wzrostu) Pozdrawiam, Jakub”.

Dla osób, które sądzą, że lekki rower rozwiąże wszystkie problemy, przytaczam mail od kolegi z naszej rowerowej ekipy (jego córka przesiadła się z dość ciężkiej 16″ na lekkiego WOOM 4 na kołach 20″):

“Próbowaliśmy rozpalić ducha rowerowego u M. i chyba nam się udało na tyle na ile to możliwe. M. lubi jeździć i jej się to podoba, pod warunkiem że robimy max 10 km dziennie (szutr lub drogi leśne). Rower jest ok na krótkie wycieczki. Ale nie na wyprawy rowerowe. Kondycyjnie na pewno dałaby radę, ale nie ma motywacji aby pedałować cały dzień. Nie kręci jej to i nic na to nie poradzimy :(”

Wkładamy dużo wysiłku, pasji i zaangażowania w tworzenie tych treści i dzielenie się wiedzą, prosimy więc konkurencję o nie kopiowanie (powielanie, wykorzystywanie) treści – a jeśli już to zrobićie, podajcie proszę źródło z aktywnym linkiem do nas 😉

Lekkie rowery dla dzieci Woom i Frog można przymierzyć w naszym sklepie w Warszawie (www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl) oraz u naszych partnerów w Krakowie – u Kajtostanów – szczegóły tutaj – https://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/7217/woom-i-frog—lekkie-rowery-dla-dzieci-sklep-w-krakowie

Jeśli ten artykuł pomógł Wam w podjęciu decyzji/zwiększeniu wiedzy o rowerach dla dzieci, będziemy wdzięczni za udostępnienie go w mediach społecznościowych, na forach internetowych, na których się udzielacie lub na Waszym blogu – pomóżcie innym rodzicom podjąć decyzję 🙂

Wystarczy skopiować i wkleić poniższy kod.

Dzieciaki w Plecaki - lekkie rowery dla dzieci

bmx 12 cali

Wybierz kategorię ————————- Motoryzacja Nieruchomości Moda i Styl Dom i Ogród Dla Dziecka Elektronika Kultura i Rozrywka Antyki, Sztuka, Kolekcje Biznes i Przemysł Zegarki i Biżuteria Sport i Wypoczynek Rolnictwo Zwierzęta Zdrowie i Uroda Usługi Praca Delikatesy

Szukaj

BMX Rower Dziecięcy Rowerek 12 cali + Prowadnik

Opis

ROWER DZIECIĘCY LIMBER ROZMIAR 12″ RÓŻOWY CIEMNY Rower zgodny z normami UE 100% bezpieczny dla Twojego dziecka W tej ofercie kupią Państwo rower dziecięcy POLSKIEJ MARKI LIMBER o najwyższej, jakości komponentach, specjalnie zweryfikowanych i zaakceptowanych przez dział jakości Firmy ROMET Sp. z o.o., której to Marki LIMBER jest właścicielem. Ponad przeciętny rower dla Waszego Dziecka, pozwoli stawiać pierwsze i dalsze kroki, a raczej kilometry Waszego Dziecka. Specyfikacja: Lakierowane Koła – 12 cali Rama – Stal 8 cali Bagażnik Opony – 12 cali pompowane Łożyska Piast – Kulkowe Kierownica regulowana (wysokość oraz kąt nachylenia) Hamulec przód – Dual Pivot (ręczny) Hamulec tył – Torpedo (nożny w pedałach) SIODEŁKO – Profilowane, miękkie Rączki – antypoślizgowe/guma Odblaski – przód, tył, koła Waga – 8 kg Wyposażenie dodatkowe: Koszyk Dzwonek Osłona łańcucha Błotniki Bagażnik Kółka boczne (regulowane z możliwością demontażu) PROWADNIK DO NAUKI JAZDY UWAGA, UWAGA, UWAGA!!!! TYLKO NA NASZYCH AUKCJACH ROWER ZŁOŻONY I PRZYGOTOWANY DO JAZDY W NAJWIĘKSZYM STOPNIU W 95%,POZWOLI NA DUŻO MNIEJ PRACY PODCZAS MONTAŻU PO OTRZYMANIU PRZESYŁKI Pierwszy Montaż: Rower w kartonie do zamontowania pozostaje: – kierownica – koszyk – pedała – kółka boczne/podporowe – siodełko – prowadnik. DESIGNERSKIE OSŁONY KIEROWNICY – wykonane ze specjalnej gąbki pozwala zabezpieczyć dziecko przed ewentualnym uderzeniem PEDAŁA – wykonane ze specjalnego plastiku z wypustkami pozwalają pewnie i bez poślizgu pedałować PEŁNA OSŁONA ŁAŃCUCHA – zabezpiecza ewentualne wkręcenie czegokolwiek w układ napędowy łańcucha i zębatki KOSZYK – mocny koszyk umożliwi transport np. zabawki SIODEŁKO – specjalnie wyprofilowane z myślą o jak najwyższej wygodzie i komforcie jazdy PROWADNIK – do nauki jazdy KÓŁKA BOCZNE – zabezpieczą dziecko przed upadkiem podczas nauki.

DAIMO rowerki bmx pojazdy akumulatorowe jeździki

Analityczne dostawcy oprogramowania

Te pliki wykorzystywane są przez dostawcę oprogramowania, w ramach którego działa nasz sklep. Nie są one łączone z innymi danymi wprowadzanymi przez Ciebie w sklepie. Celem zbierania tych plików jest dokonywanie analiz, które przyczynią się do rozwoju oprogramowania. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce plików cookies Shoper.

키워드에 대한 정보 rower dziecięcy bmx 12 cali

다음은 Bing에서 rower dziecięcy bmx 12 cali 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  야설 럭키 보이 | 제3의 性, 인도의 히즈라 빠른 답변
See also  모 소리 살 | 월 매출 1억 돼지고기 특수 부위는 무슨 맛일까? 1889 명이 이 답변을 좋아했습니다

See also  아빠 와 나 아빠 편 | 아빠와나 아빠편) 겜마블의 게임 공략 모든 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 CULT JUVENILE 12\” BIKE

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

CULT #JUVENILE #12\” #BIKE


YouTube에서 rower dziecięcy bmx 12 cali 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 CULT JUVENILE 12\” BIKE | rower dziecięcy bmx 12 cali, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment