Maszyna Do Szycia Jak Nawlec Nici | Nawlekamy Nici Na Maszynę Do Szycia – Szyciaprzeszycia.Pl 52 개의 정답

당신은 주제를 찾고 있습니까 “maszyna do szycia jak nawlec nici – Nawlekamy nici na maszynę do szycia – SzyciaPrzeszycia.pl“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Szycia Przeszycia Uczą Szycia 이(가) 작성한 기사에는 조회수 287,456회 및 좋아요 1,479개 개의 좋아요가 있습니다.

maszyna do szycia jak nawlec nici 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Nawlekamy nici na maszynę do szycia – SzyciaPrzeszycia.pl – maszyna do szycia jak nawlec nici 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

http://www.szyciaprzeszycia.pl
Zobaczcie jak nawlec nici na maszynę. Z nami nauczycie się jak zacząć szyć na maszynie.
Chcemy pokazać Wam jak fajne jest szycie. Zapraszamy na nasze kursy stacjonarne.

maszyna do szycia jak nawlec nici 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak nawlec nici na maszynie do szycia? – Morele.net

Nić powinna iść od lewej do prawej, otaczając prowadnicę tylko do połowy. Później należy ją skierować ku dołowi i przełożyć przez kanał tak, jak …

+ 여기에 보기

Source: www.morele.net

Date Published: 12/6/2022

View: 8926

Jak nawlec górną nitkę w maszynie do szycia? – kz1.pl

Nawlekanie górnej nitki w maszynie do szycia, to tak naprawdę przeciąganie jej przez odpowiednie dziurki i wcięcia. Ja pokażę Wam jak nawlec …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: kz1.pl

Date Published: 9/20/2022

View: 453

Jak nawlec górną i dolną nić w maszynie do szycia

Pociągnij w lewo i wyjmij dodatkowy stół z maszyny do pisania. Usuń płytkę wahadłową i obróć się koło zamachoweumieszczając igłę w górnej pozycji. Wyciągnij …

+ 여기에 보기

Source: pl.techinfus.com

Date Published: 6/12/2021

View: 7133

Jak nawlec maszynę do szycia? – IMPALL

Przez rozpoczęciem nawlekania nici górnej w maszynie do szycia należy obowiązkowo podnieść igłę do jak najwyższej pozycji poprzez poruszanie kołem ręcznym.

+ 더 읽기

Source: impall.pl

Date Published: 7/22/2022

View: 6993

Pierwsze spotkanie z maszyną do szycia – 20 podstawowych …

Nawlekanie. Potrzebna Ci będzie szpulka z nitką. W pierwszej kolejności nawiń nitkę na małą plastikową przezroczystą szpulkę. Zwróć uwagę na to, żeby w trakcie …

+ 여기를 클릭

Source: ultramaszyna.com

Date Published: 12/1/2021

View: 92

주제와 관련된 이미지 maszyna do szycia jak nawlec nici

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Nawlekamy nici na maszynę do szycia – SzyciaPrzeszycia.pl. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Nawlekamy nici na maszynę do szycia - SzyciaPrzeszycia.pl
Nawlekamy nici na maszynę do szycia – SzyciaPrzeszycia.pl

주제에 대한 기사 평가 maszyna do szycia jak nawlec nici

  • Author: Szycia Przeszycia Uczą Szycia
  • Views: 조회수 287,456회
  • Likes: 좋아요 1,479개
  • Date Published: 2017. 10. 1.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=msP9gG84lw8

Jak nawlec nici na maszynie do szycia?

Bez znaczenia jest to, czy zastanawiasz się, jak nawlec nitkę w starej maszynie do szycia Singer czy w innym modelu. Schemat działania w każdym przypadku wygląda dosyć podobnie. Zapoznaj się z opisanymi kilkoma krokami, a bez problemu przygotujesz maszynę do pracy. Na początek poznaj sposób zakładania górnej nici na igłę. Będzie Ci potrzebna duża szpulka i odrobina cierpliwości. Nie stresuj się, jeśli nie od razu wszystko wyjdzie poprawnie. Z każdym nakładaniem zadanie będzie coraz prostsze i bardziej intuicyjne.

Jak założyć nici w maszynie do szycia?

W górnej części maszyny znajduje się plastikowy bolec, określa się go mianem trzpienia. To w nim trzeba umieścić szpulkę, a potem zablokować ją za pomocą plastikowej nasadki. Dzięki temu pozostanie na swoim miejscu. Następnie należy złapać za końcówkę nici i poprowadzić ją do pierwszej prowadnicy. Nić naciągnij palcami na krótkim odcinku i tę napiętą część włóż do środka prowadnicy. Cały proces pomaga ułatwić maszyna do szycia Łucznik, na której znajdują się strzałki i oznaczenia wskazujące kierunek nawlekania. Inne tego typu sprzęty również posiadają narysowaną mini-instrukcję.

Kolejnym krokiem jest włożenie nici w dziurkę znajdującą się w metalowym elemencie. Po lewej stronie tego elementu znajduje się także talerzyk, pod którym trzeba przeprowadzić nić. Dalej umieszczony został element kształtem przypominający łuk z wygięciem na środku. Właśnie w tej wklęsłej części należy umieścić nić. Jeżeli nie wiesz, jak nawlec nitkę w starej maszynie do szycia, to z pewnością przyda Ci się ten schemat działania. Zwykle w starszych modelach konieczne jest postępowanie w taki właśnie sposób.

Z wygiętego fragmentu nitka idzie dalej kanałem do samego dołu. Potem znowu należy poprowadzić ją ku górze, zgodnie ze sposobem umiejscowienia podciągacza nici. Może on być zabudowany – wtedy odstęp pomiędzy nim i obudową wskazuje drogę nakładania. Jeśli jest odkryty, będzie się dało zauważyć kierunek wprowadzania do mechanizmu. Wersję zabudowaną posiada na przykład maszyna do szycia Brother.

Pod głowicą maszyny powinien znajdować się haczyk. To kolejny element, przez który musi zostać przeprowadzona nić. W końcu można ją nawlec na igłę, pamiętając, by zrobić to od przodu do tyłu. Pamiętaj, że stopka nici musi być przez cały czas podniesiona. Na tym etapie zadanie zostało w dużej mierze wykonane, pozostaje jedynie nawinąć dolną nitkę. Teraz już wiesz, jak nawlec nitkę w maszynie do szycia Privileg. Choć nie jest to jedyny sposób, bo czasem urządzenia mają nieco odmienną budowę.

Inną kwestią są te modele, które mają dużą liczbę kanałów, prowadnic i haczyków – można naprawdę zwątpić, czy wie się, jak nawlec nici do Overlocka Singer. Wbrew pozorom to bardzo proste. Wystarczy najpierw włożyć szpulki, później przeprowadzając je przez pętelki w wysięgniku. Nawlekanie rozpoczyna się od nici przedostatniej, potem ostatniej, następnie pierwszej i na samym końcu przechodzi się do nici drugiej, licząc od lewej strony.

W Overlocku znajdują się cztery kanaliki, każdy odpowiada tylko jednej nici. Właściwe ich wprowadzenie wymaga napięcia nici i wykonania kilku ruchów w górę i w dół – wtedy wejdą w tarcze. Każdy punkt, przez który trzeba przeprowadzić daną nić, został oznaczony konkretnym kolorem. To ułatwia odnalezienie drogi wśród licznych prowadnic. W gruncie rzeczy prowadnice dotyczą jedynie nici zakładanych jako pierwsza i druga. Pozostałe dwie zakłada się jak w zwyczajnej maszynie, używając przy tym kanałów podciągacza i dwóch igieł.

Polecane maszyny do szycia

Jak nawlec dolną nitkę w maszynie do szycia?

Dolna nić ma postać malutkiej szpulki. Wkładając ją, należy zwrócić uwagę na to, gdzie znajduje się w niej dziurka. To właśnie ta strona będzie górną częścią. Otwórz bębenek, który znajduje się pod głowicą maszyny i umieść wewnątrz szpulkę. W środku bębenka znajduje się haczyk, zaczep o niego nić. Dolna nitka musi zostać odpowiednio wyprowadzona spod stopki. Obie nici ułóż płasko w lewą stronę, aby wykonać następne kroki.

Za pomocą pokrętła regulującego ustawienie igły, przesuń ją w dół i do góry. Wtedy górna nić wyciągnie dolną. Dolna nić utworzy pętelkę, za którą należy pociągnąć. Obie powinno się umieścić pod stopką. Teraz wystarczy zamknąć bębenek. Już wiesz, jak nawlec nitkę w maszynie do szycia Silvercrest lub jakiejkolwiek innej marki. Pozostaje Ci jedynie przystąpić do pracy nad krawieckimi projektami.

Jak nawlec nitkę w mini maszynie do szycia?

Warto wiedzieć także, jak nawlec nitkę w mini maszynie do szycia. W tego typu modelach nawlekanie jest najprostsze, bo mają tylko jedną prowadnicę. Oczywiście rozpoczyna się od założenia nici na trzpień, potem można przełożyć ją przez prowadnicę. Nić powinna iść od lewej do prawej, otaczając prowadnicę tylko do połowy. Później należy ją skierować ku dołowi i przełożyć przez kanał tak, jak prowadzą występujące w nim wgłębienia – najpierw do dołu, następnie w lewo i ku górze. Tam znajduje się metalowy element z oczkiem, w które trzeba włożyć nić.

Kolejny ruch należy wykonać ku dołowi, gdzie znajduje się głowica, a w niej oczko. Przeprowadza się przez nie nić, a potem nawleka ją na igłę, oczywiście od przodu do tyłu. Nawlekanie nici dolnej przebiega tak samo, jak w przypadku większych sprzętów. Niczym nie różni się także docelowy sposób ułożenia nici, czyli przeprowadzenie ich pod stopką. To już wszystko – można przystąpić do pracy. Przedstawiona metoda odpowiada także na pytanie, jak nawlec nitkę w maszynie do szycia dla dzieci.

Co jeśli maszyna pętelkuje nici?

Czym jest pętelkowanie? To nieestetyczna, luźna nić, która powstaje pod spodem ściegu. Górna część zostaje wtedy wykonana odpowiednio – nie powstają żadne pętelki. Kiedy zauważasz coś takiego, to najpierw błędu doszukuj się w nieodpowiednim nawleczeniu nici. Nawet najlepsza maszyna do szycia Janome nie zda egzaminu, jeśli ten etap zostanie źle wykonany. Błędy mogą wynikać z kilku powodów. Przede wszystkim stopka, czyli część znajdująca się pod igłą, musi być podniesiona podczas nawlekania.

Innym powodem może być złe wykonanie kolejnych czynności. Najlepiej zacząć wtedy nawlekanie od początku. Kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z krawiectwem, możesz mieć problem z tym, jak nawlec nitkę w starej maszynie do szycia, jednak ćwiczenie i korygowanie błędów w końcu doprowadzi Cię do perfekcji. Zwróć uwagę, czy dobrze wkładasz nić w poszczególne fragmenty mechanizmu. Czasem odpowiednie naprężenie lub głębsze wprowadzenie w kanał może zrobić ogromną różnicę.

Ważne jest także zachowanie odpowiednich ustawień już na początku nawlekania. Na przykład maszyna do szycia Brother posiada pokrętło regulujące napięcie nici. Powinno się ono znajdować na średnim poziomie naprężenia, wtedy unikniesz błędów. Zresztą sama nić również może stanowić problem. Najlepiej użyj nowej szpulki, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący i jeszcze nie operujesz nią zbyt zręcznie.

Jeśli obsługujesz starszy model, warto sprawdzić jego sprawność. Maszyna do szycia Łucznik może mieć nawet kilkadziesiąt lat, firma od dawna zajmuje się produkcją sprzętu do szycia. Upewnij się, czy w tarczach naprężacza nie utknął fragment nici, czy bębenek skutecznie się zamyka i czy wszystkie elementy prowadnicy są czyste. Stare maszyny mają swoją historię i, zwłaszcza jeśli przez lata nie były używane, warto przeprowadzić ich mały przegląd.

Dlaczego maszyna nie łapie dolnej nici?

Dlaczego maszyna nie łapie dolnej nici? Jedna z częściej pojawiających się awarii podczas użytkowania maszyny do szycia

Jeśli użytkujesz maszynę do szycia to pewnie spotkałeś się z sytuacją, gdy maszyna nie łapie dolnej nici, nie wyciąga przedmiotowej nici. Warto poznać przyczyny takiego stanu, bowiem umożliwi to szybką diagnozę i zaradzenie problemowi. Jest to awaria, która niestety całkowicie uniemożliwia nam dalsze szycie. Nie każda jednak usterka maszyny do szycia to konieczność wsparcia ze strony serwisu i mechanika, wiele z nich możemy samodzielnie usunąć i cieszyć się dalszym szyciem. I tak też może być w tym przypadku.

Warto – dla efektywnego i bezproblemowego użytkowania maszyny – zebrać łącznie, np.: tabelarycznie najczęstsze awarie, możliwe ich przyczyny oraz dedykowane rozwiązania. Warto posiłkować się w tym przypadku instrukcją obsługi, poradami producenta maszyny, a także dyskusjami i zapytaniami na forach krawieckich.

Na początek: Kilka najczęstszych przyczyn dlaczego maszyna nie łapie dolnej nici?

Jedną z przyczyn nie łapania dolnej nici przez maszynę jest złamanie się igły. Nierzadko może być to spowodowane wyłącznie ubitym czubkiem igły. Na skutek tego często dochodzi do uszkodzenia, przestawienia się chwytacza. Również bębenek może być uszkodzony. Warto to zweryfikować poprzez zwolnienie blokady bębenka i dokładne jego przejrzenie. Chodzi tu o jakiekolwiek uszkodzenia powierzchni bębenka przez igłę, nawet najdrobniejsze zadziory. Czasem także winne mogą być zanieczyszczenia w mechanizmie chwytacza i bębenka. Najlepiej wyciągnąć całość i dłuższym pędzelkiem powymiatać ewentualne resztki np.: nici.

Sprawdź także poprawność umocowania igły. Każda igła ma dwa rowki – dłuższy i krótszy. To właśnie ten dłuższy powinien być skierowany do bębenka. Warto również zweryfikować podstawową kwestię, czyli właściwe włożenie szpulki do bębenka, czy na pewno nic się przy tym nie zacięło.

Dlaczego maszyna do szycia nie łapie dolnej nici? A może niewłaściwe jest naprężenie nici dolnej i górnej?

Zasadą jest, że górna jak i dolna nitka powinny wysuwać się z takim samym oporem. Nić dolną regulujemy poprzez specjalną śrubkę w bębenku do regulacji naciągu nici. Prawidłowe naprężenie – jak wspomniano – to takie, gdy nić poddaje się, z umiarkowanym oporem. Do tak ustawionego naprężenia nici ustawiamy także naprężenie nici górnej. W tym przypadku jest to pokrętło z odpowiednimi cyferkami. Naprężenie nici zawsze zależne jest od rodzaju nici oraz opracowywanej tkaniny.

Zobacz również:

Trzy najczęstsze problemy z maszyną do szycia. Podpowiadamy, jak je rozwiązać!

Na podstawie Waszych zapytań przygotowaliśmy opis przyczyn trzech najczęstszych problemów z maszyną do szycia oraz sposoby na ich rozwiązanie.

Jakie są najczęstsze problemy z maszyną do szycia?

Każdy, szczególnie na początku pracy z maszyną popełnia sporo błędów. W Waszych pytaniach oraz wiadomościach do naszej redakcji najczęściej pojawiają się trzy zagadnienia: zrywanie się nici (górnej i dolnej), łamanie igły oraz przepuszczanie ściegów. Sprawdźcie najczęstsze przyczyny tych problemów oraz sposoby na ich rozwiązanie!

Zrywanie nici górnej

Zacznijmy od nitki górnej – jest kilka najczęstszych przyczyn, przez które nić ta może zrywać się w trakcie szycia. Czy na pewno nitka górna jest dobrze nawleczona? Nie zostały pominięte żadne elementy prowadzące nić od szpulki do igły? Jeśli nie jesteś pewna/y – otwórz instrukcję obsługi swojej maszyny do szycia. Tam krok po kroku opisany i najczęściej zobrazowany jest proces nawlekania nitki. Mogło się również zdarzyć, że w trakcie szycia nitka „wyskoczyła” z któregoś elementu i dlatego się zerwała. Warto zatem jeszcze raz przewlec górną nić i jeśli problem się powtarza – szukać przyczyny dalej.

Nieprawidłowo zamocowana igła

Co jeszcze może być przyczyną? Nieprawidłowo zamocowana igła. Pamiętaj, że wymieniając igłę, trzeba ją odpowiednio głęboko włożyć i dobrze dokręcić. To ważne również ze względów bezpieczeństwa – nieprawidłowo założona igła nie tylko może się złamać, ale również wypaść i zrobić nam krzywdę. Również źle dobrany rodzaj igły do grubości nici może powodować zrywanie się nitki górnej. Tak samo tępa bądź zniekształcona igła może powodować zrywanie się nitki – warto zatem pamiętać o regularnej wymianie igły i dostosowaniu jej do nici i materiału, z którego aktualnie szyjesz.

ZOBACZ TEŻ:

Naprężenie nitki górnej

Pomimo prawidłowego założenia nici i odpowiedniego dobrania i zamocowania igły, nić górna nadal płata figle, warto zadbać o prawidłowe naprężenie nitki górnej. W każdej maszynie, regulator odpowiadający ze tę funkcję znajduje się w innym miejscu – jeśli nie wiesz, gdzie go szukać – zajrzyj do instrukcji obsługi. Za duże naprężenie nici będzie powodować zrywanie się nitki podczas szycia – należy wówczas stopniowo zmniejszać naprężenie nici i zrobić kilka przeszyć próbnych, aby sprawdzić, jak wiąże się ścieg. Poważniejszym problemem, który może wpłynąć na zrywanie się nici górnej jest nieprawidłowo ustawiony bądź uszkodzony chwytacz. W tym wypadku możemy polegać jedynie na serwisie, który wyreguluje bądź wymieni chwytacz na nowy.

Pamiętaj, że czasem przyczyny zrywania nitki górnej są banalne i nie wymagają wielkiej ingerencji. Zdarza się, że nić mogła się owinąć na trzpieniu szpulki bądź wadliwa mogła być sama nić – były na niej zgrubienia czy pętelki, których nie było widać na zwiniętej szpulce.

Zrywanie nici dolnej

Przyczyny zrywania się nitki dolnej są często podobne jak w przypadku nici górnej. Najczęściej nitka w bębenku została nieprawidłowo poprowadzona, co uniemożliwia zawiązanie się ściegu i zrywa nić dolną. Gdy pojawi się ten problem, należy wyjąć małą szpulkę i jeszcze raz prawidłowo umieścić ją w bębenku. Warto również upewnić się, że bębenek został prawidłowo założony – szczególnie w starych maszynach domowych bądź maszynach przemysłowych, gdy mocujemy bębenek od dołu i nie zawsze widzimy, czy został on prawidłowo zamocowany w maszynie. By być pewnym, że przyczyną nie jest bębenek – sprawdź, czy nie został on uszkodzony. Pęknięty bądź wyszczerbiony bębenek nie będzie pracować prawidłowo (należy go wymienić na nowy).

Zniszczona szpulka

Mała szpulka, na którą nawijamy nitkę, może być przyczyną zrywania się nici. W nowych, domowych maszynach do szycia, producenci najczęściej w zestawie dołączają plastikowe szpulki, które mogą niszczyć się szybciej niż metalowe. Uszkodzone bądź pęknięte będą przyczyną nieprawidłowej pracy maszyny. Warto przed nawleczeniem nitki na mała szpulkę obejrzeć, czy szpulka jest w dobrym wstanie.

Naprężenie nici

Kolejnym problemem, który może wpłynąć na zrywanie się nitki dolnej jest nieprawidłowe naprężenie nici. Za duże naprężenie będzie powodować zrywanie się nitki dolnej. Podobnie jak w przypadku nici górnej – należy zadbać o odpowiednie naprężenie podczas szycia.

ZOBACZ TEŻ:

[ Komunikat: kliknij tutaj prawym przyciskiem myszki, jeśli chcesz usunąć promowany tekst ] Jak szyć różne rodzaje materiałów?

Złamana igła

Wspominaliśmy już o tym powyżej, a także w artykule na temat igieł – źle dobrana bądź źle założona igła nie będzie pracować prawidłowo. Zbyt cienka igła nie poradzi sobie z szyciem jeansu – będzie się wyginąć i łamać podczas próby zawiązania ściegu. Przed szyciem upewnij się, że igła jest prawidłowo zamocowana, nie jest wygięta, a jej grubość jest dostosowana do nitki oraz materiału, z którego szyjesz. Niestety czasem nowa igła może okazać się wadliwą, gdy np. została uszkodzona podczas transportu.

Mocowanie stopki

Przyczyną łamania się igły może być również wadliwie zamocowana stopka. Jej nieprawidłowa pozycja na drążku powoduje uderzenie igły o stopkę, przez co łatwo może się wygiąć bądź złamać. Przed rozpoczęciem szycia upewnij się, że stopka jest prawidłowo zamocowana. Igła może się także złamać, gdy jej pozycja nie jest dostosowana do stopki, którą chcemy szyć. Np. używając stopki do zamków krytych, ustawimy pozycję igły na skrajnie lewą – igła nie trafi w otwór w stopce, a w jej metalową część. Pamiętaj, by używając stopek specjalnych, ustawić odpowiednią pozycję igły, by mogła ona prawidłowo pracować.

Igielnica i chwytacz

Kolejnym częstym problemem łamania się igły jest niewłaściwe ustawienie względem siebie mechanizmu igielnicy i chwytacza. W tej sytuacji trzeba zgłosić się do serwisu, w którym pomogą Ci odpowiednio ustawić chwytacz. Poza tym nieprawidłowe osadzenie bębenka w mechanizmie chwytacza wpływa na wyginanie bądź łamanie się igły. W takim wypadku, wyjmij bębenek, upewnij się, że nie jest uszkodzony i załóż go ponownie.

Przepuszczanie ściegów

Problemy z nitką górną czy dolną, a także źle dobrana igła mogą mieć wpływ na nieprawidłowe wiązanie ściegu i pracę maszyny. Uszkodzona, krzywa czy tępa igła nie utworzy nam ładnego ściegu. Warto zatem pamiętać o regularnej wymianie igły oraz o jej prawidłowym zamocowaniu. Poza tym zły rozmiar lub nieodpowiedni typ igły będzie powodować tworzenie nieestetycznego ściegu. Jeśli dzianiny będziecie szyć zwykłą igłą, najprawdopodobniej zaobserwujecie cykliczne przepuszczanie ściegu. Kolejna sprawa to odpowiednie naprężenie nici, które wpływa na jakość wiązania się ściegu. Jakiekolwiek problemy w naprężeniu nici górnej bądź dolnej, będą widoczne na przeszyciu. Wpływ na przepuszczanie ściegów może mieć także nieprawidłowo ustawiony chwytacz. Niestety tej usterki nie da się rozwiązać samemu, dlatego konieczna będzie wizyta w serwisie.

Jeśli pomimo prób rozwiązania problemów nie udało się naprawić maszyny bądź usterka wraca dość często, warto swój sprzęt oddać do serwisu. Być może to poważniejsza sprawa, która wymaga oceny i pomocy specjalistów.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Dlaczego maszyna do szycia pętelkuje od spodu?

Pętelkowanie od spodu podczas szycia na maszynie może przydarzyć się każdemu. Warto poznać możliwe przyczyny, dlaczego tak się dzieje. Dzięki temu, nawet jeśli jesteśmy na początku krawieckiej przygody, możemy samodzielnie i sprawnie zdiagnozować problem, naprawić go, a także przeciwdziałać jego powstawaniu w przyszłości.

Maszyna do szycia pętelkuje od spodu – sprawdź sposób nawleczenia nici górnej i dolnej

Nieprawidłowo nawleczone nici to najczęściej występująca przyczyna ich pętelkowania od spodu. Często pośpiech i niedokładność powodują, że jakieś miejsce zostało pominięte przy nawlekaniu. Dodatkowo każdorazowo pamiętajmy, iż podczas nawlekania nici górnej bezwzględnie musi być podniesiona stopka dociskowa. Wówczas bowiem talerzyki naprężacza rozchylają się tak, aby nitka znalazła się w odpowiednim miejscu.

Naprężenie nici a problem pętelkowania maszyny do szycia od spodu

Naprężenie nici to kolejna częsta przyczyna. Niepoprawnie wyregulowane naprężenie w stosunku do rodzaju obrabianej tkaniny skutkuje tego typu problemami podczas szycia.

Jak w prosty sposób sprawdzić poprawność naprężenia nici?

Wystarczy zrobić zygzak na skrawku materiału i regulować pokrętło naprężenia dopóty, dopóki ścieg nie okaże się w pełni prawidłowy.

Kolejne przyczyny dlaczego maszyna do szycia pętelkuje od spodu – rodzaj igły i nici jako winowajcy problemu

Czasem pętelkowanie nici następuje wskutek niewłaściwego dopasowania typu igły oraz nici do grubości materiału. Inna jest bowiem rekomendowana dla potrzeb cienkiego materiału, inna zaś dla np.: jeansu.

Uszkodzenia mechaniczne maszyny a pętelkowanie nici od spodu

Nierzadko przyczyną problemów może okazać się bębenek. Gdy nić w bębenku nierównomiernie się rozwija to pętli się, blokuje maszynę i zrywa się. Należy wówczas wymienić bębenek.

Dbaj o czystość maszyny, która skutkuje brakiem problemów z pętelkowaniem nici

O maszynę do szycia i jej czystość należy szczególnie dba , zwłaszcza w zakresie resztek nici pomiędzy blaszkami bębenka. Jest to częsty powód, dlaczego maszyna do szycia pętelkuje od spodu.

Zobacz również:

Jak nawlec nici na maszynie do szycia?

Bez znaczenia jest to, czy zastanawiasz się, jak nawlec nitkę w starej maszynie do szycia Singer czy w innym modelu. Schemat działania w każdym przypadku wygląda dosyć podobnie. Zapoznaj się z opisanymi kilkoma krokami, a bez problemu przygotujesz maszynę do pracy. Na początek poznaj sposób zakładania górnej nici na igłę. Będzie Ci potrzebna duża szpulka i odrobina cierpliwości. Nie stresuj się, jeśli nie od razu wszystko wyjdzie poprawnie. Z każdym nakładaniem zadanie będzie coraz prostsze i bardziej intuicyjne.

Jak założyć nici w maszynie do szycia?

W górnej części maszyny znajduje się plastikowy bolec, określa się go mianem trzpienia. To w nim trzeba umieścić szpulkę, a potem zablokować ją za pomocą plastikowej nasadki. Dzięki temu pozostanie na swoim miejscu. Następnie należy złapać za końcówkę nici i poprowadzić ją do pierwszej prowadnicy. Nić naciągnij palcami na krótkim odcinku i tę napiętą część włóż do środka prowadnicy. Cały proces pomaga ułatwić maszyna do szycia Łucznik, na której znajdują się strzałki i oznaczenia wskazujące kierunek nawlekania. Inne tego typu sprzęty również posiadają narysowaną mini-instrukcję.

Kolejnym krokiem jest włożenie nici w dziurkę znajdującą się w metalowym elemencie. Po lewej stronie tego elementu znajduje się także talerzyk, pod którym trzeba przeprowadzić nić. Dalej umieszczony został element kształtem przypominający łuk z wygięciem na środku. Właśnie w tej wklęsłej części należy umieścić nić. Jeżeli nie wiesz, jak nawlec nitkę w starej maszynie do szycia, to z pewnością przyda Ci się ten schemat działania. Zwykle w starszych modelach konieczne jest postępowanie w taki właśnie sposób.

Z wygiętego fragmentu nitka idzie dalej kanałem do samego dołu. Potem znowu należy poprowadzić ją ku górze, zgodnie ze sposobem umiejscowienia podciągacza nici. Może on być zabudowany – wtedy odstęp pomiędzy nim i obudową wskazuje drogę nakładania. Jeśli jest odkryty, będzie się dało zauważyć kierunek wprowadzania do mechanizmu. Wersję zabudowaną posiada na przykład maszyna do szycia Brother.

Pod głowicą maszyny powinien znajdować się haczyk. To kolejny element, przez który musi zostać przeprowadzona nić. W końcu można ją nawlec na igłę, pamiętając, by zrobić to od przodu do tyłu. Pamiętaj, że stopka nici musi być przez cały czas podniesiona. Na tym etapie zadanie zostało w dużej mierze wykonane, pozostaje jedynie nawinąć dolną nitkę. Teraz już wiesz, jak nawlec nitkę w maszynie do szycia Privileg. Choć nie jest to jedyny sposób, bo czasem urządzenia mają nieco odmienną budowę.

Inną kwestią są te modele, które mają dużą liczbę kanałów, prowadnic i haczyków – można naprawdę zwątpić, czy wie się, jak nawlec nici do Overlocka Singer. Wbrew pozorom to bardzo proste. Wystarczy najpierw włożyć szpulki, później przeprowadzając je przez pętelki w wysięgniku. Nawlekanie rozpoczyna się od nici przedostatniej, potem ostatniej, następnie pierwszej i na samym końcu przechodzi się do nici drugiej, licząc od lewej strony.

W Overlocku znajdują się cztery kanaliki, każdy odpowiada tylko jednej nici. Właściwe ich wprowadzenie wymaga napięcia nici i wykonania kilku ruchów w górę i w dół – wtedy wejdą w tarcze. Każdy punkt, przez który trzeba przeprowadzić daną nić, został oznaczony konkretnym kolorem. To ułatwia odnalezienie drogi wśród licznych prowadnic. W gruncie rzeczy prowadnice dotyczą jedynie nici zakładanych jako pierwsza i druga. Pozostałe dwie zakłada się jak w zwyczajnej maszynie, używając przy tym kanałów podciągacza i dwóch igieł.

Polecane maszyny do szycia

Jak nawlec dolną nitkę w maszynie do szycia?

Dolna nić ma postać malutkiej szpulki. Wkładając ją, należy zwrócić uwagę na to, gdzie znajduje się w niej dziurka. To właśnie ta strona będzie górną częścią. Otwórz bębenek, który znajduje się pod głowicą maszyny i umieść wewnątrz szpulkę. W środku bębenka znajduje się haczyk, zaczep o niego nić. Dolna nitka musi zostać odpowiednio wyprowadzona spod stopki. Obie nici ułóż płasko w lewą stronę, aby wykonać następne kroki.

Za pomocą pokrętła regulującego ustawienie igły, przesuń ją w dół i do góry. Wtedy górna nić wyciągnie dolną. Dolna nić utworzy pętelkę, za którą należy pociągnąć. Obie powinno się umieścić pod stopką. Teraz wystarczy zamknąć bębenek. Już wiesz, jak nawlec nitkę w maszynie do szycia Silvercrest lub jakiejkolwiek innej marki. Pozostaje Ci jedynie przystąpić do pracy nad krawieckimi projektami.

Jak nawlec nitkę w mini maszynie do szycia?

Warto wiedzieć także, jak nawlec nitkę w mini maszynie do szycia. W tego typu modelach nawlekanie jest najprostsze, bo mają tylko jedną prowadnicę. Oczywiście rozpoczyna się od założenia nici na trzpień, potem można przełożyć ją przez prowadnicę. Nić powinna iść od lewej do prawej, otaczając prowadnicę tylko do połowy. Później należy ją skierować ku dołowi i przełożyć przez kanał tak, jak prowadzą występujące w nim wgłębienia – najpierw do dołu, następnie w lewo i ku górze. Tam znajduje się metalowy element z oczkiem, w które trzeba włożyć nić.

Kolejny ruch należy wykonać ku dołowi, gdzie znajduje się głowica, a w niej oczko. Przeprowadza się przez nie nić, a potem nawleka ją na igłę, oczywiście od przodu do tyłu. Nawlekanie nici dolnej przebiega tak samo, jak w przypadku większych sprzętów. Niczym nie różni się także docelowy sposób ułożenia nici, czyli przeprowadzenie ich pod stopką. To już wszystko – można przystąpić do pracy. Przedstawiona metoda odpowiada także na pytanie, jak nawlec nitkę w maszynie do szycia dla dzieci.

Co jeśli maszyna pętelkuje nici?

Czym jest pętelkowanie? To nieestetyczna, luźna nić, która powstaje pod spodem ściegu. Górna część zostaje wtedy wykonana odpowiednio – nie powstają żadne pętelki. Kiedy zauważasz coś takiego, to najpierw błędu doszukuj się w nieodpowiednim nawleczeniu nici. Nawet najlepsza maszyna do szycia Janome nie zda egzaminu, jeśli ten etap zostanie źle wykonany. Błędy mogą wynikać z kilku powodów. Przede wszystkim stopka, czyli część znajdująca się pod igłą, musi być podniesiona podczas nawlekania.

Innym powodem może być złe wykonanie kolejnych czynności. Najlepiej zacząć wtedy nawlekanie od początku. Kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z krawiectwem, możesz mieć problem z tym, jak nawlec nitkę w starej maszynie do szycia, jednak ćwiczenie i korygowanie błędów w końcu doprowadzi Cię do perfekcji. Zwróć uwagę, czy dobrze wkładasz nić w poszczególne fragmenty mechanizmu. Czasem odpowiednie naprężenie lub głębsze wprowadzenie w kanał może zrobić ogromną różnicę.

Ważne jest także zachowanie odpowiednich ustawień już na początku nawlekania. Na przykład maszyna do szycia Brother posiada pokrętło regulujące napięcie nici. Powinno się ono znajdować na średnim poziomie naprężenia, wtedy unikniesz błędów. Zresztą sama nić również może stanowić problem. Najlepiej użyj nowej szpulki, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący i jeszcze nie operujesz nią zbyt zręcznie.

Jeśli obsługujesz starszy model, warto sprawdzić jego sprawność. Maszyna do szycia Łucznik może mieć nawet kilkadziesiąt lat, firma od dawna zajmuje się produkcją sprzętu do szycia. Upewnij się, czy w tarczach naprężacza nie utknął fragment nici, czy bębenek skutecznie się zamyka i czy wszystkie elementy prowadnicy są czyste. Stare maszyny mają swoją historię i, zwłaszcza jeśli przez lata nie były używane, warto przeprowadzić ich mały przegląd.

Jak nawlec górną nitkę w maszynie do szycia?

Nawlekanie górnej nitki w maszynie do szycia, to tak naprawdę przeciąganie jej przez odpowiednie dziurki i wcięcia. Ja pokażę Wam jak nawlec górną nitkę w maszynie Łucznik Laura 555, ale w każdej maszynie do szycia wygląda to prawie tak samo, a przynajmniej bardzo podobnie.

Uwaga! Przed czynnością należy odłączyć maszynę od prądu.

Na początek zakładamy szpulkę z nitką w wybranym kolorze na wystający bolec, tak jak widać to na zdjęciu.

Teraz łapiemy za koniec nitki i przeciągamy ją przez odpowiednie miejsca w maszynie. Tymi miejscami są:

– haczyk znajdujący się na górze,

– przeciągamy wzdłuż długiego nacięcia (zazwyczaj jest ono oznaczone strzałkami),

– zawijamy na końcu długiego nacięcia i przeciągamy w górę,

– metalowy bolec/haczyk, który wystaje z wcięcia maszyny, jeśli zakręcimy kołem zamachowym,

– małą zakładkę, wypustkę znajdującą się nad igłą,

– na końcu przez ucho w igle maszyny do szycia.

W taki oto sposób przewleka się górną nitkę w maszynie do szycia. A tak wygląda nawleczona nić.

Jeśli mamy założoną dolną nitkę w bębenku maszyny, możemy przystąpić do szycia.

Jak nawlec górną i dolną nić w maszynie do szycia

Jak nawlec maszynę do szycia

Zanim maszyna do szycia może wykonać swoją pracę, właściciel musi wykonać kilka ustawień technicznych, bez których działanie maszyny jest po prostu niemożliwe. Do jednego z tych ustawień należy gwintowanie. Chociaż proces ten wyróżnia się prostotą, niektóre hostessy początkujące nie zawsze wiedzą, jak nawlec górną i dolną nitkę na maszynę do szycia.

Jak zainstalować górną nić

Nawlekanie górnej nici rozpoczyna się od instalacji cewki na sworzniu specjalnie do niej zaprojektowanym na górze korpusu maszyny do szycia. Następnie górną nić należy przeciągnąć przez prowadnik nici, a następnie przez igłę. W nowoczesnych modelach nie ma potrzeby ręcznej regulacji naprężenia nici w maszynie do szycia: sama inteligentna technika zapewnia niezbędny poziom napięcia dla komfortowej pracy.

Jak się zapełnić stara maszyna do szycia? Algorytm tego procesu praktycznie nie różni się od podanego powyżej. Niewielką różnicę można zaobserwować przy projektowaniu modelu samej maszyny. Nie wszystkie stare urządzenia mają napinacz, więc nić jest gwintowana w ten sposób: przeprowadź ją przez prowadnik nici, a następnie do oka igły.

Należy pamiętać, że przed wkręceniem igły w igłę stopka i sama igła muszą znajdować się w górnej pozycji. W tym celu obróć pokrętło tak, aby igła osiągnęła żądaną pozycję.

Jak przewlec dolną nić

Aby maszyna mogła wykonywać swoje funkcje, potrzebuje niższej nici, która musi być nawinięta na szpulkę i wkręcona w odpowiedni otwór stołu roboczego. Jak nawlec dolną nić w maszynie do szycia? Proces składa się z kilku kolejnych etapów.

Wkład szpulki

Pociągnij w lewo i wyjmij dodatkowy stół z maszyny do pisania. Usuń płytkę wahadłową i obróć się koło zamachoweumieszczając igłę w górnej pozycji. Wyciągnij mechanizm szpulki, pociągając za jego krawędź i wyjmij szpulkę z obudowy mechanizmu.

Uzwojenie przędzy na szpuli można wykonać poprzez zamocowanie szpuli nici na górnym sworzniu i połączenie jej z uchwytem poprzecznie, tak aby krawędź nici wróciła w kierunku koła zamachowego. Zamontuj szpulkę na drugim sworzniu i zamocuj na niej nitkę, wykonując kilka obrotów wokół obudowy. Naciskając pedał lub obracając koło zamachowe, nawiń nitkę na szpulkę.

Upewnij się, że nić jest wkręcona w bębenek od wewnątrz na zewnątrz.

Ustawienie szpulki

Włóż szpulkę do mechanizmu szpulki dolnej. Upewnij się, że wątek się rozwija. zgodnie z ruchem wskazówek zegarai przewlecz go w specjalny otwór w obudowie mechanizmu. Przywróć mechanizm szpulki do wahadła i opuść język do pierwotnego położenia.

Pamiętaj, aby opuścić język maszyny po zainstalowaniu mechanizmu szpulki na swoim miejscu. Spowoduje to zablokowanie go w ustalonej pozycji.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji samochodu

Wiele osób błędnie uważa, że ​​maszyna do szycia nie wymaga szczególnej uwagi, a nawet w złym stanie będzie w stanie wykonywać swoją główną funkcję – szycia. Daleko od tego. Maszyna do szycia będzie Ci służyć znacznie dłużej i będzie szyć dużo szybciej i ciszej, jeśli będziesz przestrzegać prostych zasad dbania o nią.

Okresowo nasmarować części wewnętrzne specjalny olej dostarczany z urządzeniem. Częstotliwość procedury wynosi co sześć miesięcy. Podnieś prawidłowo nici i igły. Upewnij się, że igła odpowiada rodzajowi tkaniny, z którą pracujesz. Ćwiczenie czyszczenie mechanizmów wewnętrznych za pomocą specjalnego pędzla.

Jak nawlec maszynę do szycia?

Jak nawlec maszynę do szycia? Dlaczego jest to tak ważne?

Prawidłowe nawleczenie maszyny do szycia to pierwszy najważniejszy element w pracy z maszyną. Jeśli jesteśmy świeżo upieczonymi posiadaczami maszyny do szycia to pierwszym krokiem jest zapoznanie się z precyzyjną instrukcją producenta w kwestii nawleczenia maszyny. Często jest to bardzo dokładny schemat rysunkowy, który pokazuje kolejne kroki i punkty przewleczenia nici górnej w maszynie. Obecnie – w dobie powszechności Internetu – mogą nam przysłużyć się także filmiki instruktażowe dostępne na różnych kanałach internetowych. W nawleczeniu maszyny do szycia bardzo ważna jest kolejność, nie można też pominąć żadnego z punktów nawleczenia. Nieprawidłowo przewleczona nić górna skutkuje zrywaniem się nici, blokadą maszyny i innymi problemami.

Pierwsze kroki, które należy podjąć, gdy chcemy nawlec maszynę do szycia?

Przez rozpoczęciem nawlekania nici górnej w maszynie do szycia należy obowiązkowo podnieść igłę do jak najwyższej pozycji poprzez poruszanie kołem ręcznym. Koło to znajduje się zawsze po prawej stronie maszyny i przekręca się go zgodnie z ruchem wskazówek zegara – jeśli chcemy podnieść igłę do góry.

Kolejnym krokiem jest podniesienie stopki dociskowej z użyciem dźwigni, która znajduje się obok podstawy igły. Dźwignię należy przesunąć do góry i wówczas stopka uniesie się. Podniesiona stopka dociskowa to łatwość przejścia nitki przez poszczególne punkty nawlekania.

Koleje etapy nawlekania nici górnej w maszynie do szycia

Pamiętajmy, aby wykonywać kroki nawlekania nici zgodnie z instrukcją dedykowaną dla danego modelu maszyny. Ogólnie możemy jednak wyodrębnić następujące kroki:

1. Nawleczenie szpulki – najczęściej automatycznie poprzez umieszczenie szpulki nici na wirniku i nawijanej szpulki na trzpieniu nawijacza maszyny. Nić przewlekamy przez otwór w brzegu szpulki. Poprzez lekkie naciśnięcie pedału szpulka nawinie całkowicie.

2. Umieszczenie szpulki nici górnej na trzpieniu szpulki i zabezpieczenie dedykowaną zatyczką (zwłaszcza przy poziomym ułożeniu trzpienia).

3. Przeciągnięcie nitki przez wszystkie punkty górnej części obudowy (najczęściej dwie prowadnice) – wskazane w schemacie i instrukcji, aż do dołu do tzw. zespołu napinającego. Zespół napinający znajduje się po lewej stronie maszyny i to on reguluje przepływ nici. Musimy mieć pewność, że nić przeszła pomiędzy dwoma dyskami (talerzykami) naprężającymi, a także przez haczyk.

4. Przeciągnięcie nici w dół pod zespołem napinającym przez kolejny punkt nawlekania.

5. Nawleczenie igły – z przodu lub od tyłu igły – to zależne jest od typu maszyny. Nić przeciągamy na kilka centymetrów przez oczko igły i ciągniemy w lewym kierunku.

6. Włożenie szpulki dolnej do bębenka i pociągnięcie kilku centymetrów nici bębenkowej w prawo spod płytki ściegowej.

7. Obrót koła ręcznego tak, aby igła znikła w bębenku i ponowne uniesienie igły do najwyższej pozycji. Efektem jest pojawienie się pętli nici dolnej.

Po przeprowadzeniu wszystkich etapów nawleczenia nici możemy przystąpić do pracy na maszynie do szycia. Powodzenia!

Zobacz także:

Pierwsze spotkanie z maszyną do szycia

Przejrzeliśmy i przekopaliśmy fora internetowe, grupy wsparcia i Wasze blogi. Przeprowadziliśmy dziesiątki warsztatów i kursów dla osób początkujących, które siadały do maszyny pierwszy raz w życiu i zebraliśmy dla Was najważniejsze (naszym zdaniem) porady dotyczące obsługi Twojej pierwszej maszyny do szycia.

To nie będzie post o tym, jak zacząć naukę szycia samego w sobie (jak ułożyć formy, jak kroić, skąd je brać itd. – o tym innym razem :-)). Nie będzie też nic o tym, że masz wziąć kubek kawy, być wypoczęty/-a lub jak nie mieć dzieci na głowie bo, jak wiemy, wystąpienie wszystkich tych sprzyjających czynników w jednym momencie zdarza się dość rzadko.

Pierwsze kroki

Właśnie wypakowałeś/-aś swoją pierwszą maszynę do szycia z pudełka i nie masz bladego pojęcia jak do niej się zabrać? Zatem czytaj dalej 🙂

Instrukcja obsługi

Weź do ręki instrukcję i otwórz na rozdziale dotyczącym nawlekania.

Serio. Bez instrukcji będzie trudniej! To nie jest telewizor, który po podpięciu do prądu po prostu zacznie wyświetlać obraz. Nie jest to też nowy samochód, który, zakładając, że masz prawo jazdy, po prostu lepiej bądź gorzej poprowadzisz. Maszyna do szycia to cudowny sprzęt, ale nawet jeśli jesteś posiadaczem lub posiadaczką modelu elektronicznego lub komputerowego, nie uszyje za Ciebie sukienki i nie nawlecze się prawidłowo sama.

Nawlekanie

Potrzebna Ci będzie szpulka z nitką. W pierwszej kolejności nawiń nitkę na małą plastikową przezroczystą szpulkę. Zwróć uwagę na to, żeby w trakcie nawijania nitka szła równomiernie.

Po nawinięciu nitki na małą szpuleczkę musisz ją umieścić pod stopką maszyny. To, w jaki sposób ją włożysz ma znaczenie . Sprawdź dokładnie to, co mówi instrukcja w tym temacie.

Następnie nawlecz nitkę górną. Koniecznie zwróć uwagę na to, żeby nitka przeszła przez wszystkie punkty nawleczenia. Ważny jest fragment nazywany szarpakiem; każda instrukcja wyraźnie go wskazuje.

Pamiętaj o dolnej nitce

To, że nawlekłeś/-aś igłę i wrzuciłeś/-aś małą szpuleczkę do koszyczka jeszcze nie oznacza, że proces nawlekania został zakończony. Nie powinno się przytrzaskiwać nitki dolnej osłoną; powinno się ją “złowić” tak, żeby wychodziła bezpośrednio pod stopką. Instrukcja również zawsze wskazuje jak to zrobić.

Podłóż materiał

Udało się? Zatem czas na start! Podłóż materiał pod stopkę tak, żeby wkłucie igły nastąpiło się już w materiał – nie kładź materiału przed igłą.

Opuść stopkę

Musisz wyrobić w sobie nawyk podnoszenia i opuszczania stopki. Maszyna nie będzie wykonywać prawidłowego ściegu na podniesionej stopce. Nigdy. Nie da się 🙂

Wyrób dobre nawyki

Szyje prawidłowo? Gratulacje! Teraz powtórz jeszcze przynajmniej 2 do 3 razy cały proces nawlekania tak, żeby wszedł Ci w nawyk.

Pierwsze problemy

Poniżej przygotowaliśmy dla Was zbiór 20 wypadków, które zdarzają się najczęściej i oczywiście podajemy Wam ich możliwe przyczyny.

1. Maszyna wydaje dziwne dźwięki

Maszyna zaczyna szyć, ale wydaje dziwne dźwięki, jest dużo głośniejsza, strasznie hałasuje.

Sprawdź nawleczenie nitki górnej – prawdopodobnie nitka spadła z szarpaka lub zablokowała się w którymś z punktów nawleczenia.

2. Nie powstaje prawidłowy ścieg

Maszyna zaczyna szyć, jest prawidłowo nawleczona ale mimo to ścieg nie powstaje.

Prawdopodobnie masz zamontowaną nieodpowiednią igłę lub jeśli już zdążyłeś/-aś zmieniać igłę wkręciłaś ją za nisko lub za wysoko. Nawet na podstawowe potrzeby krawieckie musisz mieć przynajmniej powierzchowną wiedzę dotyczycącą igieł. Podstawowa zasada brzmi: jeśli szyjesz dzianinę koniecznie załóż igłę do szycia dzianin, jeśli natomiast szyjesz tkaninę koniecznie załóż igłę uniwersalną.

3. Igła się łamie

Przyczyn może być kilka:

za mocne naprężenie nitki;

źle włożona szpuleczka na dole;

źle zamontowana stopka;

stopka niewłaściwie dobrana do rodzaju ściegu (zwróć uwagę na to, że stopki mają różną wielkość otworów, np. stopka do wszywania zamka krytego ma mały wlot a stopka uniwersalna duży);

nieprawidłowo wkręcona igła;

nieprawidłowe ustawienia ściegu (na początku sprawdzaj ustawienia z instrukcją);

igła jest wykrzywiona i uderza w stopkę lub płytkę ściegową.

4. Materiał opornie się przesuwa

Po jakimś czasie użytkowania masz wrażenie, że maszyna przestała przesuwać materiał z taką samą siłą jak na początku.

Możliwa przyczyna to zapchany transporter. Odkręć płytkę ściegową i wyczyść maszynę w środku. W Internecie znajdziesz porady, żeby użyć powietrza w sprayu – dobry pomysł, ale zdecydowanie lepiej użyć po prostu odkurzacza 🙂 Jeśli macie taki z regulacją mocy – świetnie! W odróżnieniu od powietrza w sprayu odkurzacz wyciągnie wszystkie zabrudzenia zamiast “wpychać” je do środka.

5. Różna gęstość szycia

Nitka zaczepia się na górze i zacina się lub masz ustawioną na pokrętle do regulacji naprężenia nitki górnej za dużą wartość. Kolejna możliwa przyczyna to jeszcze nie do końca umiejętne prowadzenie tkaniny; pamiętaj żeby nie przytrzymywać materiału za mocno i tym samym uniemożliwiać transporterowi maszyny prawidłową pracę.

6. Maszyna szyje w miejscu

Sprawdź, czy maszyna ma włączony transport (czy ząbki wysuwają się ponad powierzchnię płytki ściegowej). Sprawdź, czy pokrętło do sterowania gęstością jest ustawione na wartość większą niż “0”

7. Przeciągnięte wiązanie

Ścieg na lewej i prawej stronie nie wygląda tak samo, czyli maszyna przeciąga wiązanie.

Tak dzieje się wtedy, gdy źle nawleczesz dół lub górę albo pokrętło naprężacza ma za małą lub za dużą wartość. Jeśli ścieg na górze wygląda źle, sprawdź nawleczenie dołu, jeśli dół wygląda źle sprawdź górę – czyli zawsze zasada odwrotności.

8. Brzydki ścieg na spodzie materiału

Maszyna na górze ma ładny ścieg, a na spodzie widzisz pętelkowanie (potocznie nazywane krzakami lub kołtunami).

Góra jest źle nawleczona lub nie opuściłeś/-aś stopki.

9. Wciągnięty materiał

Materiał wbił się do środka.

Odkręć płytkę ściegową i delikatnie usuń wplątany materiał.

10. Zacięte nitki

Nitki zacięły się i nie możesz ruszyć kołem zamachowym.

Podnieś stopkę. Spróbuj poruszać kołem z prawej strony maszyny przód-tył-przód-tył. Jeśli nie da się nim ruszyć rozetnij nitki i spróbuj je powyciągać; teraz koło zamachowe powinno już działać. Odkręć płytkę ściegową i upewnij się, że w środku nie zostały żadne nitki.

11. Ściegi nie wychodzą poprawnie

Ścieg overlockowy i ściegi ozdobne nie wychodzą poprawnie (np. materiał się zwija).

Jeśli masz problem z wykonywaniem tych ściegów wykorzystaj dodatkowe akcesoria. Ściegi do obrzucania powinno się wykonywać przy użyciu stopki do ściegu overlockowego, a ściegi ozdobne powinno się wykonywać stopką z płozami i szerokim wejściem. Pamiętaj też, że przy wiotkich i cienkich tkaninach miejsce szycia może wymagać ustabilizowania (czyli wykorzystania wkładów takich jak flizelina lub choćby papier półpergamin).

12. Igła wpadła do środka

Igła złamała się w trakcie szycia i wpadła do środka.

Odkręć płytkę ściegową, zlokalizuj fragmenty igły i wyjmij je.

13. Pokrętło do zmiany ściegu nie obraca się

Sprawdź, czy igła nie jest w pozycji dolnej (schowana poniżej poziomu płytki ściegowej).

14. Maszyna nie szyje prosto

Pytanie, czy chodzi o to, że ścieg sam w sobie nie jest prosty (tzw. “pływająca stebnówka”) czy chodzi o to, że linia szycia nie jest prosta i równa. Bo jeśli o ten drugi przypadek, to podpowiedź brzmi: maszyna nie będzie sama szyć prosto 🙂

Zacznij ćwiczenia na kartce papieru, narysuj linie faliste, z kątami prostymi i kątami ostrymi, próbuj szyć po śladzie. Następnie wykonaj to samo ćwiczenie na materiale. Powtarzaj. W ten sposób dojdziesz do perfekcji.

15. Maszyna wyciąga nitkę z igły

Zostawiaj po wykonaniu każdego ściegu dłuższą nitkę z igły (przynajmniej 15 cm).

16. Cały czas zrywa mi nitkę

Znowu wracamy do opcji, że maszyna jest źle nawleczona na górze lub używasz za słabej, bawełnianej nitki. Nawlecz górną nitkę jeszcze raz; jeśli dalej zrywa, zmień nici na mocniejsze. Zmień zarówno nitkę na górze jak i na dole. Przyczyną zrywania nitki może być również stępiona/zużyta igła, zatem, wymień igłę na nową.

17. Inny ścieg niż na rysunku na maszynie

Sprawdź, jakie ustawienia dla danego ściegu sugeruje instrukcja. Obraz ściegu może się też różnić w zależności od tego, czy robisz go na wiotkim i cienkim materiale czy na sztywnym i dość grubym. Wiotkie tkaniny będą wymagały dodatkowego ustabilizowania (np. flizeliną lub półpergaminem jeśli robimy dziurki lub wykonujemy ściegi ozdobne). Obraz ściegu może też być zaburzony, jeśli używasz zbyt słabej nitki o słabym skręcie.

18. Materiał ucieka spod stopki

Materiał w trakcie szycia rozciąga się, ucieka spod stopki.

Jeśli masz w maszynie możliwość regulacji docisku stopki to moment na jego testowanie. Jeśli natomiast nie masz pokrętła do regulacji docisku spróbuj szyć przez półpergamin (jeśli masz bardzo wiotki materiał np. jedwab, włóż go pomiędzy papier). Przyczyną rozciągania mogą też być źle dobrane parametry ściegu.

19. Maszyna zaczęła pracować głośno

Możliwe przyczyny:

resztki zerwanych nitek dostały się do środka; sprawdź szarpak – czy nie ma na nim obwiązanych resztek nitek;

resztki połamanych igieł, które dostały się do środka.

Maszyna może pracować głośniej, jeśli jest już bardzo zużyta, spróbuj ją odkurzyć, przeczyścić i naoliwić.

20. Maszyna się Ciebie nie słucha

Twoja cierpliwość dzisiaj już się wyczerpała 🙂 Czas odpocząć i ją naładować!

Początki zawsze są trudne i tylko ten, kto nic nie robi, nie napotyka na swojej drodze trudności.

Ta zasada dotyczy również pierwszego kontaktu z maszyną. Warto jednak być cierpliwym; zobaczysz, że wkrótce efekty wynagrodzą Ci cały wysiłek 🙂

A teraz… do maszyn!

키워드에 대한 정보 maszyna do szycia jak nawlec nici

다음은 Bing에서 maszyna do szycia jak nawlec nici 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  호라이즌 제로 던 동력 전지 | 호라이즌 제로 던 100% 공략 | N20. [사이드] 고대 무기고(동력 전지) 모든 답변
See also  아이 돌보미 월급 | 중장년 취업률 높은 아이돌보미의 모든것(급여, 되는법, 명절 상여금, 교통비지원금 총 정리) 153 개의 가장 정확한 답변

See also  Como Lavar Pies De Gato | Mejorar La Adherencia De Los Pies De Gato 11208 명이 이 답변을 좋아했습니다

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Nawlekamy nici na maszynę do szycia – SzyciaPrzeszycia.pl

  • szycie
  • szycie na maszynie
  • jak zacząć szyć
  • jak szyć na maszynie
  • maszyna do szycia
  • kursy szycia
  • nauka szycia
  • warsztaty krawieckie
  • szyciaprzeszycia.pl
  • jak nawlec nici
  • agnieszka kacperska-gałązka
  • krawiectwo
  • jak uszyć

Nawlekamy #nici #na #maszynę #do #szycia #- #SzyciaPrzeszycia.pl


YouTube에서 maszyna do szycia jak nawlec nici 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Nawlekamy nici na maszynę do szycia – SzyciaPrzeszycia.pl | maszyna do szycia jak nawlec nici, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment