Maszyna Do Szycia Grubych Tkanin | Jak Szyć Dżinsy I Inne Grube Materiały? 상위 136개 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “maszyna do szycia grubych tkanin – Jak szyć dżinsy i inne grube materiały?“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 ultraMaszyna 이(가) 작성한 기사에는 조회수 36,303회 및 좋아요 1,004개 개의 좋아요가 있습니다.

maszyna do szycia grubych tkanin 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak szyć dżinsy i inne grube materiały? – maszyna do szycia grubych tkanin 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Chcesz podwinąć dżinsy albo przeszyć taśmę parcianą… a maszyna nie daje rady! Co robić? 🤔
Na szczęście Jolanta ma na to parę sprytnych patentów.
Ile z nich już znasz? 😊
Dzisiejszą gwiazdą jest maszyna od zadań specjalnych, czyli Minerva Decor,
Szyjemy na Minervie Decor ⤵️
https://ultramaszyna.com/sklep/szycie/maszyny-do-szycia/maszyna-do-szycia-decor-professional/

NASZE KURSY SZYCIA ( online i stacjonarne)
➡️ https://ultramaszyna.com/kursy
—————————————————————–
ŚLEDŹ NASZE POZOSTAŁE PROFILE;
💙 Facebook→ https://www.facebook.com/ultramaszyna
📷 Instagram → https://www.instagram.com/ultramaszyna
——————————————————————-
GRUPY:
📍 SZYCIE ONLINE → https://www.facebook.com/groups/szycieonline/
📍 MASZYNY KRAWIECKIE ONLINE → https://www.facebook.com/groups/maszynykrawieckieONLINE/

maszyna do szycia grubych tkanin 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

maszyna do szycia grubych tkanin | Krawiectwo, moja pasja

2012-03-06 08:36:05 maszyna do szycia grubych tkanin – co wybrać??? Avatar użytkownika. SnowBlack. Zaaklimatyzowany. Witam Bardzo będę wdzięczna za jakieś …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: ekrawiectwo.net

Date Published: 4/18/2022

View: 3720

Mini maszyna do szycia do grubych i wielu warstw tkanin, 2 …

Mini maszyna do szycia do grubych i wielu warstw tkanin, 2 prędkości haftu maszyna do pikowania o dużej wytrzymałości łatwa w użyciu ze stołem …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.amazon.pl

Date Published: 2/20/2021

View: 7483

Szycia Grubych – OLX.pl

Maszyna do szycia 2 igłowa stebnówka JUKI LH 3588-7 grube szycie. AGD wolnostojące » Pozostałe … Materiał do szycia kupon tkanina Trykot grubszy.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.olx.pl

Date Published: 1/14/2021

View: 1186

주제와 관련된 이미지 maszyna do szycia grubych tkanin

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak szyć dżinsy i inne grube materiały?. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak szyć dżinsy i inne grube materiały?
Jak szyć dżinsy i inne grube materiały?

주제에 대한 기사 평가 maszyna do szycia grubych tkanin

  • Author: ultraMaszyna
  • Views: 조회수 36,303회
  • Likes: 좋아요 1,004개
  • Date Published: 2021. 1. 21.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=dIgKQHmtowc

Którą maszynę do szycia wybrać do grubych materiałów?

Wybór odpowiedniej maszyny nie jest prostym zadaniem, szczególnie dla początkujących miłośników krawiectwa. Jeśli nastawiasz się na szycie z grubych materiałów albo nawet bierzesz pod uwagę taką ewentualność, warto zatroszczyć się, by Twoje urządzenie umożliwiło Ci to zadanie. Na co zatem powinieneś zwrócić uwagę? Poniżej znajdziesz krótką ściągę, która wyjaśni Ci podstawowe zagadnienia.

Po pierwsze – transport

Jeżeli masz zamiar szyć z grubych materiałów, zwróć uwagę na transport, czyli na sposób podawania materiału przez maszynę. Najprostsze i najtańsze modele posiadają zwykle mniejszą ilość ząbków, które transportują materiał (działają również po okręgu, co zmniejsza moment styczny z materiałem) niż maszyny droższe, które posadają nawet 7 punktowy system ząbków transportujących, a ponad to działają one po prostokącie co sprawia, że materiał transportowany jest po całej długości jednakowo. Do wyboru mamy także stopki z górnym transportem do maszyn domowych, które ułatwiają szycie wielu warstw materiału oraz ich równomierne przesówanie lub maszyny przemysłowe z podwójnym, a nawet potrójnym transportem. Masz do wyborku kilka rodzaji maszyn do szycia grubych lub wielowarstwowych materiałów (nie uwzględniamy w zestawieniu maszyn najtańszych z najprostrzym transportem):

Maszyny domowe – mechaniczne lub komputerowe. Zwróć uwagę na ilość ząbków lub punktów, które transportują od dołu materiał. Najlepsze z nich mają transport 7-punktowy, najlepsi producenci proponują w Janome – SFS+ lub Brother SFDS. Do każdej maszyny domowej można również dokupić stopkę z górnym transportem, która wspiera dolny transport krocząc od góry po materiale wbudowanymi ząbkami, które są napędzane poprzez igielnicę maszyny.

Maszyny przemysłowe z podwójnym transportem, do wyboru mamy dwa rodzaje takich maszyn – z transportem dolnym oraz kroczącą stopką, które podobnie jak w maszynach domowych posiadają specjalną stopkę, która dodatkowo transportuje materiał od góry lub z transportem ząbkowo igłowym, w których transportują materiał ząbki od dołu, a także stopka, która wykonuje ruch i pociąga ze sobą materiał. Wyróżnia je fakt, iż podają one materiał równomiernie od góry i od dołu jak w przypadku wyżej wymienionych maszyn domowych uzbrojonych w odpowiednią stopkę. Rozwiązanie przemysłowej maszyny sprawia, że przystosowane są do wielogodzinnej pracy bez przerw – są przeznaczone do szycia zarobkowego lub produkcyjnego.

Maszyny przemysłowe z potrójnym transportem. W przypadku takich maszyn transport materiału realizowany jest za pomocą trzech elementów: stopki, ząbków i igły. Teoretycznie tego rodzaju urządzenia przeznaczone są dla profesjonalistów specjalizujących się w krawiectwie ciężkim oraz przez tapicerów. Jeśli jednak zamierzasz dużo szyć z grubych materiałów, szczególnie tych tapicerskich, z pewnością będą one doskonałym wyborem.

Po drugie – regulacja docisku stopki

Rzeczą, na jaką koniecznie należy zwrócić uwagę podczas zakupu maszyny do szycia, jest możliwość regulowania siły, z jaką sprężyna dociska stopkę do materiału. Umożliwia ona pracę z materiałami o różnej grubości i fakturze, również z tymi najbardziej wymagającymi, jak jeans, skóra naturalna czy filc.

Zwykle maszyny do szycia przeznaczone do domowego użytku posiadają regulowację płynną lub stopniową. Wybór właściwego trybu najczęściej dokonywany jest poprzez obracanie pokrętła; w takim przypadku po prostu kręcisz od – do + lub przestawiasz znacznik na odpowiadającą Ci wartość. W niektórych typach maszyn komputerowych docisk reguluje się poprzez zmianę wartości na ekranie LCD.

Maszyny przemysłowe zawsze wyposażone są w pokrętło, które odpowiada za płynne regulowanie docisku stopki.

Po trzecie – przykłady

Na rynku istnieje wiele dobrych marek, mogących poszczycić się wieloletnimi tradycjami. Firmy, które wymienię, to zaledwie przykłady, więc nie musisz skupiać się wyłącznie na nich. Mogą one jednak stanowić dla Ciebie doskonały punkt wyjścia, jeśli zastanawiasz się, jaka maszyna do szycia będzie najlepsza, a jednocześnie nie masz ochoty robić głębszego researchu w tej dziedzinie.

Singer; z pewnością znasz tę markę, być może nawet z rodzinnego domu. Solidność oraz jakość wykonania sprawiają, że maszyny Singer są właściwie nie do zdarcia. Intuicyjna obsługa i przemyślany dobór funkcji spełniają wymagania zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych amatorów krawiectwa. Jeśli zastanawiasz się, jaką maszynę do szycia wybrać, weź pod uwagę Singer 4423; jest to propozycja stosunkowo tania, a zarazem niezwykle wszechstronna.

Brother – japońska marka z tradycjami sięgającymi stu lat. Maszyny do szycia Brother wyróżniają się precyzją wykonywania ściegów i typową dla kraju Kwitnącej Wiśni niezawodnością. Mnogość funkcji w połączeniu z prostotą obsługi sprawi, że nawet gdy jesteś początkujący, będziesz mógł tworzyć satysfakcjonujące kreacje. Wartą polecenia propozycją jest maszyna Brother NV1300, a jeśli masz nieco okrojony budżet — Brother F400. Obie te maszyny posiadają 7-punktowy mechanizm transportu SFDS oraz regulację docisku stopki.

Janome – kolejna firma z Japonii; produkowane przez nią maszyny do szycia charakteryzują się niezwykle solidną konstrukcją i nowoczesnym wzornictwem. Wybierając którąś z nich, z pewnością się nie zawiedziesz. Przykładowy model to mechaniczna i niedroga maszyna Janome 5060DC, która posiada 7-punktowy mechanizm transportu SFS+ oraz regulację docisku stopki w 6-ciu pozycjach.

Juki – kolejna wiodąca marka w kategori nie tylko domowych, ale także przemysłowych maszyn do szycia. Godną wyboru, domową maszyną do szycia będzie Juki HZL-HD197, która podobnie jak powyższe posiada 7-stopniowy transport I regulowany docisk stopki.

Maszyny przemysłowe Jack, Juki, Zoje, Siruba, Texi – tu wybór jest bardzo szeroki, każda z maszyn przemysłowych będzie wyposażona w regulację docisku stopki, ponadto mamy do wyboru maszyny z transportem wyłącznie dolnym ząbkowym, transportem podwójnym lub nawet potrójnym.

Jak widzisz, opcji jest naprawdę sporo, a odpowiedź na pytanie, jaka maszyna do szycia będzie najlepsza do grubych materiałów, wcale nie jest prosta. Jeśli jednak dobrze przemyślisz ten zakup i oprzesz się na powyższych wskazówkach, z pewnością będziesz zadowolony. Powodzenia!

Jeśli po przeczytaniu powyższego tekstu nadal nie wiesz jaką maszynę do szycia wybrać skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy wybrać odpowiednią – szytą konkretnie do Twoich potrzeb, a także odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy różnice ! 🙂

maszyna do szycia grubych materiałów

Czy chcesz być informowany o nowych ogłoszeniach

z wybranymi przez Ciebie parametrami?

Obserwuj wyszukiwanie Usuń z obserwowanych

Którą maszynę do szycia wybrać do grubych materiałów?

Wybór odpowiedniej maszyny nie jest prostym zadaniem, szczególnie dla początkujących miłośników krawiectwa. Jeśli nastawiasz się na szycie z grubych materiałów albo nawet bierzesz pod uwagę taką ewentualność, warto zatroszczyć się, by Twoje urządzenie umożliwiło Ci to zadanie. Na co zatem powinieneś zwrócić uwagę? Poniżej znajdziesz krótką ściągę, która wyjaśni Ci podstawowe zagadnienia.

Po pierwsze – transport

Jeżeli masz zamiar szyć z grubych materiałów, zwróć uwagę na transport, czyli na sposób podawania materiału przez maszynę. Najprostsze i najtańsze modele posiadają zwykle mniejszą ilość ząbków, które transportują materiał (działają również po okręgu, co zmniejsza moment styczny z materiałem) niż maszyny droższe, które posadają nawet 7 punktowy system ząbków transportujących, a ponad to działają one po prostokącie co sprawia, że materiał transportowany jest po całej długości jednakowo. Do wyboru mamy także stopki z górnym transportem do maszyn domowych, które ułatwiają szycie wielu warstw materiału oraz ich równomierne przesówanie lub maszyny przemysłowe z podwójnym, a nawet potrójnym transportem. Masz do wyborku kilka rodzaji maszyn do szycia grubych lub wielowarstwowych materiałów (nie uwzględniamy w zestawieniu maszyn najtańszych z najprostrzym transportem):

Maszyny domowe – mechaniczne lub komputerowe. Zwróć uwagę na ilość ząbków lub punktów, które transportują od dołu materiał. Najlepsze z nich mają transport 7-punktowy, najlepsi producenci proponują w Janome – SFS+ lub Brother SFDS. Do każdej maszyny domowej można również dokupić stopkę z górnym transportem, która wspiera dolny transport krocząc od góry po materiale wbudowanymi ząbkami, które są napędzane poprzez igielnicę maszyny.

Maszyny przemysłowe z podwójnym transportem, do wyboru mamy dwa rodzaje takich maszyn – z transportem dolnym oraz kroczącą stopką, które podobnie jak w maszynach domowych posiadają specjalną stopkę, która dodatkowo transportuje materiał od góry lub z transportem ząbkowo igłowym, w których transportują materiał ząbki od dołu, a także stopka, która wykonuje ruch i pociąga ze sobą materiał. Wyróżnia je fakt, iż podają one materiał równomiernie od góry i od dołu jak w przypadku wyżej wymienionych maszyn domowych uzbrojonych w odpowiednią stopkę. Rozwiązanie przemysłowej maszyny sprawia, że przystosowane są do wielogodzinnej pracy bez przerw – są przeznaczone do szycia zarobkowego lub produkcyjnego.

Maszyny przemysłowe z potrójnym transportem. W przypadku takich maszyn transport materiału realizowany jest za pomocą trzech elementów: stopki, ząbków i igły. Teoretycznie tego rodzaju urządzenia przeznaczone są dla profesjonalistów specjalizujących się w krawiectwie ciężkim oraz przez tapicerów. Jeśli jednak zamierzasz dużo szyć z grubych materiałów, szczególnie tych tapicerskich, z pewnością będą one doskonałym wyborem.

Po drugie – regulacja docisku stopki

Rzeczą, na jaką koniecznie należy zwrócić uwagę podczas zakupu maszyny do szycia, jest możliwość regulowania siły, z jaką sprężyna dociska stopkę do materiału. Umożliwia ona pracę z materiałami o różnej grubości i fakturze, również z tymi najbardziej wymagającymi, jak jeans, skóra naturalna czy filc.

Zwykle maszyny do szycia przeznaczone do domowego użytku posiadają regulowację płynną lub stopniową. Wybór właściwego trybu najczęściej dokonywany jest poprzez obracanie pokrętła; w takim przypadku po prostu kręcisz od – do + lub przestawiasz znacznik na odpowiadającą Ci wartość. W niektórych typach maszyn komputerowych docisk reguluje się poprzez zmianę wartości na ekranie LCD.

Maszyny przemysłowe zawsze wyposażone są w pokrętło, które odpowiada za płynne regulowanie docisku stopki.

Po trzecie – przykłady

Na rynku istnieje wiele dobrych marek, mogących poszczycić się wieloletnimi tradycjami. Firmy, które wymienię, to zaledwie przykłady, więc nie musisz skupiać się wyłącznie na nich. Mogą one jednak stanowić dla Ciebie doskonały punkt wyjścia, jeśli zastanawiasz się, jaka maszyna do szycia będzie najlepsza, a jednocześnie nie masz ochoty robić głębszego researchu w tej dziedzinie.

Singer; z pewnością znasz tę markę, być może nawet z rodzinnego domu. Solidność oraz jakość wykonania sprawiają, że maszyny Singer są właściwie nie do zdarcia. Intuicyjna obsługa i przemyślany dobór funkcji spełniają wymagania zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych amatorów krawiectwa. Jeśli zastanawiasz się, jaką maszynę do szycia wybrać, weź pod uwagę Singer 4423; jest to propozycja stosunkowo tania, a zarazem niezwykle wszechstronna.

Brother – japońska marka z tradycjami sięgającymi stu lat. Maszyny do szycia Brother wyróżniają się precyzją wykonywania ściegów i typową dla kraju Kwitnącej Wiśni niezawodnością. Mnogość funkcji w połączeniu z prostotą obsługi sprawi, że nawet gdy jesteś początkujący, będziesz mógł tworzyć satysfakcjonujące kreacje. Wartą polecenia propozycją jest maszyna Brother NV1300, a jeśli masz nieco okrojony budżet — Brother F400. Obie te maszyny posiadają 7-punktowy mechanizm transportu SFDS oraz regulację docisku stopki.

Janome – kolejna firma z Japonii; produkowane przez nią maszyny do szycia charakteryzują się niezwykle solidną konstrukcją i nowoczesnym wzornictwem. Wybierając którąś z nich, z pewnością się nie zawiedziesz. Przykładowy model to mechaniczna i niedroga maszyna Janome 5060DC, która posiada 7-punktowy mechanizm transportu SFS+ oraz regulację docisku stopki w 6-ciu pozycjach.

Juki – kolejna wiodąca marka w kategori nie tylko domowych, ale także przemysłowych maszyn do szycia. Godną wyboru, domową maszyną do szycia będzie Juki HZL-HD197, która podobnie jak powyższe posiada 7-stopniowy transport I regulowany docisk stopki.

Maszyny przemysłowe Jack, Juki, Zoje, Siruba, Texi – tu wybór jest bardzo szeroki, każda z maszyn przemysłowych będzie wyposażona w regulację docisku stopki, ponadto mamy do wyboru maszyny z transportem wyłącznie dolnym ząbkowym, transportem podwójnym lub nawet potrójnym.

Jak widzisz, opcji jest naprawdę sporo, a odpowiedź na pytanie, jaka maszyna do szycia będzie najlepsza do grubych materiałów, wcale nie jest prosta. Jeśli jednak dobrze przemyślisz ten zakup i oprzesz się na powyższych wskazówkach, z pewnością będziesz zadowolony. Powodzenia!

Jeśli po przeczytaniu powyższego tekstu nadal nie wiesz jaką maszynę do szycia wybrać skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy wybrać odpowiednią – szytą konkretnie do Twoich potrzeb, a także odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy różnice ! 🙂

Jak szyć różne rodzaje materiałów?

Jak szyć na maszynie tkaniny, dzianiny i materiały specjalne? Dzisiejsze sklepy z materiałami oferują niezliczone ilości rozmaitych tkanin i dzianin. Większość z nich podczas szycia na maszynie nie sprawi ci kłopotów, są jednak i takie, które będą wymagały od ciebie specjalnego traktowania. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące tego, jak szyć na maszynie poszczególne rodzaje materiałów.

Tkaniny i dzianiny

Podział na tkaniny i dzianiny będzie tym pierwszym, najbardziej podstawowym rozróżnieniem, w dużej mierze warunkującym sposób postępowania z materiałem podczas szycia. Jednym z najważniejszych parametrów w tym przypadku będzie grubość materiału i to na jej podstawie dobierzesz odpowiednie ustawienia maszyny oraz właściwe igły.

Szycie tkanin

Zacznij od zamontowania igły w maszynie do szycia. Dobierz ją w zależności od grubości materiału. Najbardziej uniwersalnym rozmiarem igły jest 80, ale naprawdę warto mieć także w swoich zapasach inne rozmiary. Do tkanin cienkich, takich jak batyst, jedwab, muślin, szyfon wybierz jak najcieńszą igłę (60-70), tkaniny średnie (to najszersza grupa – od tkanin na sukienki letnie, poprzez tkaniny kostiumowe, na tkaninach na lekką odzież wierzchnią kończąc) zszyjesz igłami 80-90, zaś te najgrubsze jak jeans czy tkaniny na zimowe płaszcze lub odzież roboczą bez wahania szyj grubymi igłami (100-120).

Do szycia tkanin używaj uniwersalnych nici poliestrowych dobrej jakości, chyba że zamierzasz po uszyciu ufarbować gotową rzecz – wtedy wybierz nici bawełniane (poliestrowe nici są odporne na farbowanie). Dobra nić to taka, która jest gładka i jednakowo gruba na całej długości. Dzięki temu będzie swobodnie przesuwać się przez otwór w igle, nie będzie się rwać ani pętelkować.

Jeżeli twoja maszyna ma funkcję regulacji docisku stopki, wykorzystaj ją przy szyciu bardzo cienkich lub bardzo grubych tkanin. W większości przypadków sprawdzi się ustawienie pośrodku skali, ale jeśli zszywasz cienkie tkaniny, stopka z tak ustawionym dociskiem może nie przytrzymać tkaniny i wówczas będzie się ona ślizgać pod nią. Z kolei przy bardzo grubych tkaninach taki docisk może okazać się zbyt duży i ząbki transportu w konsekwencji nie będą w stanie przesuwać tkaniny pod stopką, dlatego należy ten docisk zmniejszyć.

Pamiętaj także tym, żeby dobrać właściwą długość ściegu podczas szycia. Ogólna zasada jest taka, że tak jak pozostałe ustawienia, tak i długość ściegu należy dobrać w zależności od grubości zszywanej tkaniny. Ten najbardziej uniwersalny przedział to 2,5-3 mm, a szew wykonany takim ściegiem będzie bardzo trwały. Drobniejszy ścieg wykorzystasz do szycia bardzo cienkich tkanin (szyfon, organza), wykonania stębnowań w szyciu koszuli czy szycia na łukach i w narożnikach, rzadszy zaś sprawdzi się w szyciu tkanin grubych albo ozdobnym stębnowaniu grubymi nićmi (np. takimi do jeansu).

Jeśli szyjesz cienkie tkaniny, może się zdarzyć, że będą się one podczas szycia marszczyć w miejscu szwu. Aby tego uniknąć, podczas szycia przytrzymuj tkaninę zarówno przed stopką, jak i za nią i delikatnie naciągaj materiał.

ZOBACZ TEŻ:

Szycie dzianin

Do szycia dzianin w domowym zaciszu nie potrzebujesz owerloka. Odpowiednio dobrane igły i ustawienia maszyny pozwolą ci szyć proste t-shirty, kardigany, spodnie dresowe czy znacznie bardziej wyszukane sukienki.

Tak jak w przypadku szycia tkanin kluczem jest odpowiednie dobranie igieł w zależności od grubości i rodzaju materiału. Do szycia dzianin używaj igieł z kulką na końcu ostrza (igły dżersej lub ewentualnie stretch) w odpowiednim rozmiarze. Nawlecz maszynę dobrą jakościowo nicią. Pamiętaj także o dobraniu odpowiedniego docisku stopki. To ważne, ponieważ w przypadku dzianin zbyt duży docisk stopki będzie wpływał także na to, że przesuwający się pod nią materiał będzie się rozciągał, tworząc niezbyt estetyczny falujący brzeg.

Istotną różnicę w stosunku do szycia tkanin będzie stanowić wybór ściegu, którym będziesz zszywać warstwy materiałów. Aby szwy były elastyczne i odporne na rozciąganie, wybierz jeden z dostępnych w twojej maszynie do szycia ściegów elastycznych. Szczególnie zadbaj o to w takich miejscach jak podkroje, dekolt czy podłożenia. Do zszywania przyda się wąski zygzak lub ścieg prosty wzmocniony (oznaczają go trzy równoległe kreseczki). Do podkładania możesz wykorzystać jeden ze ściegów ozdobnych, któryś ze ściegów owerlokowych albo igłę podwójną, która będzie imitować ścieg uzyskiwany za pomocą coverlocka i jednocześnie zapewni odpowiednią elastyczność szwu. Zapasy szwów z powodzeniem wykończysz zygzakiem. Ze ściegu owerlokowego korzystaj raczej w przypadku grubszych dzianin, gdyż te cieńsze mogą rozciągać się podczas szycia i tworzyć falujące brzegi .

I jeszcze jedno – dzianiny raczej źle znoszą prucie. Dlatego wszystkie ustawienia zawsze warto sprawdzić i dopasować na kawałku materiału przed szyciem właściwym, tak by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w trakcie pracy.

Materiały specjalne

Materiały specjalne to zarówno tkaniny, jak i dzianiny, a także inne materiały, jak skóra, które wymagają jednak niestandardowego obchodzenia się nimi podczas szycia.

Jak szyć skórę i materiały skóropodobne?

Z szyciem skór i materiałów skóropodobnych jest jak z rozbrajaniem bomby – można pomylić się tylko raz. Warto o tym pamiętać, ponieważ każda pomyłka pozostawia po sobie ślad w postaci nieestetycznych dziurek po igle. Dlatego także podczas przenoszenia wykroju z papieru na skórę lub jej imitację nie wolno używać szpilek do przymocowania formy, nie można ich stosować także później podczas szycia. Należy zastąpić je taśmą samoprzylepną albo specjalnymi klipsami, które przytrzymają zszywane elementy.

Do szycia skór są przeznaczone specjalne igły, które nie wbijają się w nią, lecz ją przecinają, by umożliwić jej swobodne przejście igły z nicią i zawiązanie ściegu. Do szycia skór i materiałów skóropodobnych warto też wykorzystać przeznaczone dla nich nici, które są grubsze i bardziej wytrzymałe niż nici uniwersalne. Jeśli planujesz szycie z takich materiałów, dobrze zaopatrzyć się w specjalną teflonową stopkę, pod którą materiał będzie się przesuwał swobodnie, ponieważ błyszcząca strona materiału może kleić się do zwykłej stopki. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz spróbować szyć przez bibułę albo zwilżać materiał gąbką wzdłuż linii szycia.

Skóry i materiały skóropodobne należy zszywać dość dłuższym ściegiem prostym (3-3,5 mm). Nie może on być zbyt drobny, ponieważ znajdujące się zbyt blisko siebie dziurki narażą materiał na rozerwanie w miejscu szwu. Zapasy szwów można podkleić specjalnym klejem do tekstyliów lub wykonać ozdobne stębnowanie po prawej stronie, przy okazji mocując je płasko. Uważaj z żelazkiem – może się okazać, że skóra źle znosi wysoką temperaturę, dlatego zawsze sprawdź na kawałku, czy jest w ogóle możliwe rozprasowywanie szwów. Prasuj przez suchą ściereczkę żelazkiem z wyłączoną funkcją wyrzutu pary.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jak szyć materiały z długim włosem (imitacje futra)?

Podczas krojenia i szycia tego rodzaju materiałów należy zawsze zwrócić uwagę na kierunek włosa. Powinien on się układać w dół. Materiały z krótkim włosem można kroić z podwójnie złożonego materiału, natomiast te z długim należy kroić pojedynczo w ten sposób, że należy na lewej stronie materiału przypiąć formę, odrysować ją , uwzględniając zapasy szwów, a następnie wyciąć nożyczkami lub nożykiem, pilnując, by przecinać tylko włókno i nie uszkodzić włosów.

Przystępując do szycia imitacji futer, należy pamiętać o odpowiednim ustawieniu parametrów maszyny. Należy wybrać dłuższy ścieg, igłę do szycia grubszych materiałów i dopasować do grubości zszywanych warstw docisk stopki. Materiały z włosem mają tendencję do przesuwania się względem siebie, dlatego warto je zarówno sfasrygować, jak i spiąć szpilkami. Należy w miarę możliwości szyć zgodnie z kierunkiem włosa. Aby uniknąć wszywana włosków, podczas szycia można je długą igłą wsuwać między warstwy materiału. Jeżeli mimo wszystko część z nich się wszyje, można delikatnie szpilką wyciągnąć je z prawej strony materiału. Po zszyciu elementów włosy na zapasach można wyciąć, by nie tworzyły się zgrubienia na łączeniach.

Jak szyć aksamit i inne pluszowe materiały?

Materiały aksamitne i pluszowe to wszystkie materiały, które mają gęste i krótkie runo. Nim przystąpisz do ich szycia, należy je skroić w odpowiedni sposób. Ważny jest tu kierunek włosa. Ustalisz go, przesuwając dłonią po materiale. Jeśli przesunie się gładko – będzie to kierunek włosa, jeśli poczujesz opór – pod włos. Materiał z gładko leżącym włosem należy kroić zgodnie z jego kierunkiem, natomiast ten ze sterczącym włosem – w przeciwną stronę.

Materiały z runem mają bardzo delikatne włoski, dlatego podczas szycia należy się z nimi obchodzić bardzo delikatnie. Należy zmniejszyć docisk stopki, a także używać cienkich igieł i delikatnych nici. Aksamity mają tendencję do przesuwania się względem siebie, dlatego warto poszczególne elementy fastrygować, a dodatkowo poprzecznie upinać szpilkami. Trzeba jednak pamiętać, by fastrygę wypruwać delikatnie po kawałku, z uwagi na to, że ślad po niej może zostać na stałe. Poszczególne elementy należy zawsze zszywać zgodnie z kierunkiem włosa.

Jak szyć materiały z cekinami?

Cekiny mogą nawet najprostszej rzeczy dodać wyjątkowego charakteru i blasku. Wymagają jednak sporo uwagi i cierpliwości podczas szycia. Jeżeli planujesz uszycie czegoś z taką ozdobą, wybierz model, który będzie miał jak najmniej cięć, bowiem wszystkie cekiny znajdujące się na linii szycia trzeba będzie usunąć. Wytnij z materiału wszystkie elementy z zapasami na szwy, a następnie ułóż je prawą stroną do góry. Następnie zaznacz kredą krawiecką lub znikającym pisakiem linię szycia – wszędzie tam, gdzie trafi ona na cekiny, będzie trzeba je usunąć. Nie przecinaj jednak nitek, by uniknąć sprucia wzoru, lecz nacinaj każdy cekin nożyczkami aż do otworu i delikatnie go usuwaj. Kiedy usuniesz już wszystkie cekiny z linii szycia, możesz zacząć zszywać poszczególne elementy.

To, jaką igłę oraz ustawienia maszyny dobierzesz, będzie zależało od tego, z jakiego rodzaju bazą pod cekinami masz do czynienia. Jeśli więc zostały one naszyte na dzianinę, użyj igły do dzianin, jeśli na tkaninę – do tkanin. Pamiętaj, że jeśli nie usuniesz wszystkich cekinów, igła trafiając w któryś, może się złamać. Po zszyciu wszystkich elementów sprawdź na prawej stronie, czy nie ma miejsc z widocznym brakiem cekinów przy szwach. Jeśli tak, wykorzystaj do uzupełnienia tych miejsc cekiny ze ścinków – tym razem jednak odetnij je, przecinając nitkę, tak by cekiny pozostały nienaruszone.

Stopka do grubych materiałów

Uwaga! Włącz JavaScript, aby korzystać ze sklepu!

Drogi Gościu!

Sklep Strima.com zbudowany jest w oparciu o język skryptów JavaScript. By móc z niego korzystać, niezbędne jest umożliwienie wykonywania skryptów. Uwaga! Żaden ze skryptów, nie narusza Twojej prywatności ani bezpieczeństwa.

Ranking mocnych maszyn do szycia do pracy chałupniczej

Poszukiwana mocna maszyna do szycia do pracy chałupniczej? Chcesz mieć pewność, że wybrany model będzie wytrzymały i poradzi sobie podczas długich godzin pracy? Zastanawiasz się, którą maszynę do szycia wybrać, żeby radziła sobie z grubymi materiałami, wieloma warstwami i zgrubieniami?

Na szczęście jest całkiem sporo maszyn do szycia stworzonych z myślą o pracy chałupniczej. Różnią się one od siebie przede wszystkim funkcjonalnością, wyposażeniem, oczywiście ceną, ale jest kilka cech wspólnych, którymi się charakteryzują. Wybierając jeden z modeli, które znalazły się w tym artykule, możesz mieć pewność, że:

jest to wytrzymała i mocna maszyna do szycia, z metalowymi podzespołami, a w niektórych przypadkach również ze wzmocnionym, metalowym ramieniem

poradzi sobie doskonale podczas długich godzin pracy w Twojej pracowni

to maszyna do pracy z cięższymi materiałami, zgrubieniami, a także szyciem wielowarstwowym

to trwała maszyna do szycia z długą gwarancją

Fakt, że są to bardzo mocne maszyny do szycia do pracy, nie przeszkadza im radzić sobie ze zwykłymi, codziennymi zadaniami, jak skracanie zasłon, cerowanie spodni, czy szycie pięknych ozdób do domu. Przedstawiamy mocne maszyny do szycia do pracy chałupniczej.

Jeśli chcesz pominąć cały wstęp i przejść od razu do polecanych modeli – kliknij TUTAJ, żeby przejść do rankingu maszyn mechanicznych lub TUTAJ, żeby zobaczyć ranking komputerowych maszyn do pracy.

RANKING MASZYN DO PRACY CHAŁUPNICZEJ jest systematycznie aktualizowany. Ostatnia aktualizacja: MARZEC 2022

Wersja video rankingu najlepszych mechanicznych maszyn do pracy

Mocna mechaniczna maszyna do szycia do pracy 2022 – cechy

Ma być dużo mocy, ale minimum dodatkowych funkcji i niezbyt wygórowana cena? Bardzo możliwe, że Twoje oczekiwania spełni jeden z mechanicznych modeli stworzonych do cięższych zadań.

Brak w większości z tych maszyn automatycznych udogodnień, ale posiadają one wszystko co potrzebne, żeby zadowolić wymagających, często szyjących użytkowników:

pełną regulację długości i szerokości ściegów

dużą prędkość maksymalną

regulację docisku stopki (prawie wszystkie modele)

są proste i intuicyjne w obsłudze

Wymienione niżej modele można też brać pod uwagę, jeśli szukasz maszyny do szycia, która ma zastąpić Twojego wysłużonego starego Łucznika / Singera. Są one często dodatkowo wzmocnione i z reguły wyraźnie cięższe od maszyn przeznaczonych do uniwersalnego szycia. Dzięki temu przesiadka na nową, mocną maszynę do szycia będzie mniej odczuwalna.

Ranking mocnych mechanicznych maszyn do szycia do pracy 2022

W rankingu maszyn do pracy przyznaliśmy miejsce 1. dla Janome 1800HD. Wyróżnia się ona tak bardzo, że nie ma żadnych wątpliwości co do obsadzenia pozycji lidera rankingu. Następne miejsca nie są już tak oczywiste – Husqvarna wyróżnia się funkcjonalnością, Janome HD523 ma super cenę, a seria 400 to potężna moc zamknięta w metalowej obudowie.

Łączy je jedno – to uniwersalne, mocne maszyny do szycia, które nie boją się cięższej pracy, w związku z czym poradzą sobie doskonale zarówno w domu, jak i pracowni krawieckiej.

1. JANOME HD1800 EASY JEANS DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME 1800HD Bardzo mocna maszyna do szycia Janome 1800HD Easy Jeans przez wielu uznawana jest za absolutnie najlepszą maszynę mechaniczną. To wysmakowane połączenie mocy i funkcjonalności, zamknięte w stabilnej, klasycznej obudowie.

W tej mocnej maszynie mechanicznej jest wszystko, czego potrzeba do przyjemnej i bezproblemowej pracy. Łatwa i intuicyjna w obsłudze, o bardzo dużych możliwościach. Jako jedyna wśród maszyn mechanicznych ma dedykowany ścieg elastyczny, który bardzo ułatwia szycie dzianin i tkanin elastycznych. Nie brakuje porządnego ściegu owerlokowego, programu do obszywania dziurek oraz ściegów ozdobnych. Jakość ściegów genialna, a do tego aż 6 lat gwarancji! Dodać trzeba, że już na starcie dostajemy z HD1800 aż 8 stopek i komplet akcesoriów do maszyny, a także rozrusznik nożny z możliwością przełączenia na niższe obroty. Na tą chwilę jest to największy bestseller wśród mocnych maszyn mechanicznych i zdecydowany numer 1 w rankingu. Główne atuty maszyny Janome 1800HD Easy Jeans to: mocne, metalowe podzespoły i stabilna konstrukcja

bardzo precyzyjna regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

duża prędkość maksymalna – 860 wkłuć na minutę

nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy

precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu

aż 6 lat gwarancji

2. JANOME HD523 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME HD523 Maszyna do szycia Janome Easy Jeans 523 to nowa maszyna w naszym zestawieniu, należąca do serii Heavy Duty. Nazwa nie jest przypadkowa – ten model jest stworzony do cięższej pracy. Jeans, odzież robocza, czy szycie wielu warstw, to dla tej maszyny codzienność. Doskonale radzi sobie również z delikatniejszymi materiałami.

To kolejna maszyna, która może poszczycić się nie tylko metalową konstrukcją, ale również metalowym ramieniem. Jak przystało na maszynę do szycia z serii HD, Janome 523 jest bardzo mocna, trwała i wytrzymała. Podobnie, jak prezentowana niżej seria 400, stanowi świetny wybór dla osób, które zamieniają starego, ciężkiego Łucznika czy Singera na nowocześniejszy model. Główne atuty Janome HD523 to: mocne, metalowe podzespoły + metalowe ramię

prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę

regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy

aż 6 lat gwarancji

3. HUSQVARNA EMERALD 118 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O EMERALD 118 Maszyna do szycia Husqvarna Emerald 118 to kolejny model mocnej maszyny do szycia w tym zestawieniu. Stabilność i solidna konstrukcja zostały uzupełnione o wygodne automatyczne funkcje, których próżno szukać w innych maszynach mechanicznych: automatyczne pozycjonowanie igły oraz elektroniczną regulację prędkości szycia.

Do tej serii zaliczamy również Emeralda 116, który mocą i wytrzymałością dotrzymuje kroku modelowi 118, ale pozbawiono go automatycznych funkcji. Stanowi zatem nieco tańszą alternatywę, jeśli nie zależy nam na automatycznych udogodnieniach. Obie maszyny sprawdzą się świetnie podczas ciężkiej pracy i długich sesji. Główne atuty Husqvarna Emerald 116 oraz Emerald 118 to: mocne, metalowe podzespoły

regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

automatyczne pozycjonowanie igły (tylko 118)

elektroniczna regulacja prędkości szycia (tylko 118)

5 lat gwarancji

4. JANOME 419s DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME 419S Maszyna do szycia Janome 419s należy do serii 400, do której należą również maszyny Janome 415 oraz Janome 423s. Cała seria 400 to zdecydowanie jedne z najbardziej wytrzymałych i najmocniejszych maszyn mechanicznych, jakie można obecnie znaleźć w sklepach.

Oprócz metalowej, trwałej konstrukcji, mamy również metalową obudowę ramienia maszyny. To modele, które wytrzymają długie lata, i które są bardzo odporne na uszkodzenia. Maszyny tej serii są często wybierane jako następcy starych i wysłużonych Łuczników i Singerów. Główne atuty Janome 415, 419s oraz 423s to: mocne, metalowe podzespoły oraz metalowe ramię

prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę

regulacja docisku stopki (419s, 423s)

pełna regulacja parametrów ściegów

nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy

aż 6 lat gwarancji

Seria HEAVY DUTY od Janome przedstawia się imponująco. Wszystkie maszyny z tej serii są bardzo mocne i mają aż 6-letnią gwarancję.

Komputerowa maszyna do szycia do pracy – cechy

W tym miejscu zaczyna się zabawa, jeśli, poza mocą i wytrzymałością, wymagasz od maszyny również udogodnień w postaci automatycznych funkcji.

Można powiedzieć, że te wszystkie dodatki i funkcjonalności są przecież niepotrzebne, bo dasz sobie świetnie radę i bez nich. Zgadza się – Twoja mocna maszyna do szycia nie potrzebuje wielu dodatkowych funkcji, żeby porządnie się sprawować. Ale wśród tych wszystkich dodatków, często automatycznych, są takie, które bardzo ułatwiają i przyśpieszają pracę na maszynie. Do takich funkcji i udogodnień zaliczymy:

automatyczne obcinanie nici

To cudowna funkcja, która pozwoli za pomocą jednego przycisku odciąć górną i dolną nić po zakończeniu szycia odcinka. Śmiało można powiedzieć, że to jedno z największych udogodnień, jakie można spotkać nie tylko w mocnych maszynach komputerowych do pracy.

To cudowna funkcja, która pozwoli za pomocą jednego przycisku odciąć górną i dolną nić po zakończeniu szycia odcinka. Śmiało można powiedzieć, że to jedno z największych udogodnień, jakie można spotkać nie tylko w mocnych maszynach komputerowych do pracy. automatyczne pozycjonowanie igły

Pozwoli uniknąć żmudnego kręcenia kołem, żeby podnieść lub opuścić igłę. Wystarczy wskazać maszynie pozycję igły, w jakiej ma się zatrzymać po zakończeniu szycia danego odcinka. Szczególnie podczas konieczności zrobienia obrotu na igle odczujesz ogromną różnicę.

Pozwoli uniknąć żmudnego kręcenia kołem, żeby podnieść lub opuścić igłę. Wystarczy wskazać maszynie pozycję igły, w jakiej ma się zatrzymać po zakończeniu szycia danego odcinka. Szczególnie podczas konieczności zrobienia obrotu na igle odczujesz ogromną różnicę. automatyczne zabezpieczanie ściegu

Popularnie zwane też automatycznym ryglowaniem. Kolejne udogodnienie, które pozwoli szybko zabezpieczyć początek i koniec ściegu przed pruciem

Popularnie zwane też automatycznym ryglowaniem. Kolejne udogodnienie, które pozwoli szybko zabezpieczyć początek i koniec ściegu przed pruciem powiększoną przestrzeń roboczą

Odległość od igły do ramienia, to pole pracy, które wpływa znacząco na komfort szycia. Szczególnie jak praca na maszynie obejmuje też szycie patchworków, dużych projektów i pikowanie. Jeśli zamierzasz tworzyć dużo takich projektów, przyda Ci się sporo przestrzeni pod ramieniem.

Odległość od igły do ramienia, to pole pracy, które wpływa znacząco na komfort szycia. Szczególnie jak praca na maszynie obejmuje też szycie patchworków, dużych projektów i pikowanie. Jeśli zamierzasz tworzyć dużo takich projektów, przyda Ci się sporo przestrzeni pod ramieniem. wbudowany górny transport

Maszyny wyposażone w dodatkowy transport górny sprawdzą się świetnie podczas szycia materiałów trudnych w transporcie – skóry czy skaju, a także podczas pracy z wieloma warstwami materiału np. przy pikowaniu. Wbudowany górny transport jest w niewielu modelach, ale na szczęście istnieje odpowiednia stopka, która również sprawdza się świetnie.

Maszyny wyposażone w dodatkowy transport górny sprawdzą się świetnie podczas szycia materiałów trudnych w transporcie – skóry czy skaju, a także podczas pracy z wieloma warstwami materiału np. przy pikowaniu. Wbudowany górny transport jest w niewielu modelach, ale na szczęście istnieje odpowiednia stopka, która również sprawdza się świetnie. możliwość zastosowania podnośnika kolanowego

Podnośnik pozwala podnosić stopkę bez odrywania rąk od materiału. Pozwala to zaoszczędzić kolejne cenne sekundy w trakcie pracy. Jednak nie każda mocna maszyna, przeznaczona do pracy, takie udogodnienie posiada. Często jest ono zarezerwowane dla tych najbardziej zaawansowanych modeli.

Nie każda mocna maszyna do pracy będzie wyposażona w komplet wymienionych cech i funkcji. Możliwe, że nie każda z tych cech Ci się przyda. Możesz jednak mieć pewność, że modele, które opisaliśmy poniżej, to prawdziwi siłacze i sprawdzą się wyśmienicie w Twojej pracowni.

Ranking komputerowych maszyn do szycia do pracy 2022

W tym przypadku jeszcze trudniej ustalić miejsca na podium i za nim, ponieważ różnice między maszynami są spore. Zdecydowaliśmy przyznać mocny numer 1 dla Janome DC6100 oraz Janome 5060DC za świetny stosunek jakości do ceny i bardzo dużą popularność. Jednak – zaznaczamy – dużo zależy od potrzeb szyjącej osoby 🙂 MC6700P deklasuje całą konkurencję, ale jest sporo droższa. Gdyby tylko o funkcje i możliwości chodziło, to zajęłaby miejsce na szczycie rankingu maszyn do szycia do pracy. Pozostałe maszyny również absolutnie godne uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z tymi wyjątkowymi modelami.

A jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości – piszcie lub dzwońcie do nas:)

1. JANOME DC6100 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME DC6100 Na duże wyróżnienie w tej kategorii zasłużyła Janome DC6100. I ponownie nie sposób nie wspomnieć tutaj również o bardzo podobnych maszynach – 5060DC oraz DM7200, ponieważ mają całkiem sporo cech wspólnych, szczególnie jeśli chodzi o przydatność do cięższej, chałupniczej pracy w domu lub niedużym zakładzie krawieckim.

Wzmocniona konstrukcja, szereg automatycznych funkcji ułatwiających i przyśpieszających pracę oraz duża szybkość pozwalają na przyjemną, sprawną pracę. Te maszyny nie boją się dłuższych sesji i szycia grubszych materiałów, a ich obsługa jest prosta i intuicyjna. Czy można polecić mocniejszą i szybszą maszynę komputerową z większą liczbą ściegów? Można – następna w zestawieniu maszyna Janome MC6700P jest absolutnie kapitalna pod każdym względem i ciężko jakiejkolwiek innej maszynie domowej z nią rywalizować. Jednak jest to model z wyższej półki cenowej. Opisywana tu maszyna komputerowa do pracy Janome DC6100 znalazła się na miejscu 1. z uwagi na zdecydowanie większą popularność. Zarówno 6100 jak i 5060DC to nasze bestsellery w budżecie do ok 2500 zł. Mają wszystko, czego od funkcjonalnych komputerowych maszyn można wymagać. Są mocne i szybkie, a szycie na nich jest niesamowicie komfortowe. Główne atuty maszyny Janome DC6100, to: metalowe podzespoły i wzmocniona konstrukcja

regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu

LEDowe oświetlenie pola pracy

5 lat gwarancji

2. JANOME MC6700P DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME 6700P Absolutnie genialna mocna maszyna do szycia Janome MC6700P to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza aktualnie maszyna domowa stworzona do pracy. Z uwagi na niesamowite parametry i bogactwo funkcji wyprzedza inne modele i stanowi półprzemysłową alternatywę dla dużych i ciężkich maszyn przemysłowych.

O zaletach tej niesamowicie mocnej maszyny do szycia można napisać osobny artykuł. Szybka, wytrzymała, nowoczesna – maszyna najwyższej jakości. A do tego można ją wstawić w dedykowany stół i pracować jeszcze wygodniej. Główne atuty maszyny Janome MC6700P, to: mocne, metalowe podzespoły oraz metalowe ramię

prędkość maksymalna do 1200 wkłuć na minutę

wbudowany górny transport AcuFeedFlex z regulacją podawania materiału

AcuFeedFlex z regulacją podawania materiału możliwość szycia z szerokością aż 9 mm

dodatkowe programy i płytki ściegowe do stebnowania

25 cm przestrzeni między igłą a ramieniem

przestrzeni między igłą a ramieniem podnośnik kolanowy

aż 6 lat gwarancji

3. JANOME SKYLINE S5 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME SKYLINE S5 Maszyna Janome Skyline S5 to przedstawicielka serii, do której należą również modele S3, S6 oraz S7.

S5 została przyjęta świetnie i ma bardzo wielu użytkowników na całym świecie. Nic dziwnego, ponieważ zarówno S5, jak i pozostałe Skyliny, wyróżniają się zdecydowanie na tle konkurencyjnych maszyn w tym segmencie. Duże pole pracy, bogate wyposażenie standardowe i rewelacyjne osiągi sprawiają, że zainteresowanie tą maszyną jest bardzo duże i możemy ją śmiało nazwać bestsellerem. To rewelacyjna, szybka i mocna maszyna komputerowa do pracy w domu. Główne atuty maszyny Janome Skyline S5, to: mocne, metalowe podzespoły

prędkość maksymalna do 1000 wkłuć na minutę

możliwość szycia z szerokością aż 9 mm

dodatkowe programy i płytki ściegowe do stebnowania

podnośnik kolanowy oraz nożne obcinanie nici

21 cm przestrzeni między igłą a ramieniem

przestrzeni między igłą a ramieniem 5 lat gwarancji

4. BROTHER F410 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O BROTHER F410 Brother F410 to przedstawiciel kolejnej serii, na którą warto zwrócić uwagę szukając stabilnej i mocnej maszyny do szycia. 100 ściegów do wyboru, dedykowane programy do konkretnych zadań, regulacja docisku stopki, możliwość wyszywania liter i cyfr sprawiają, że Brother F410 sprawdzi się doskonale również jako mocna i funkcjonalna maszyna do pracy w domu.

Do maszyn z tej serii należą również Brother F400, Brother F420 oraz Brother F460. Każdy z nich sprawdzi się doskonale w domowej pracowni.

Wyposażono je we wszelkie istotne udogodnienia i elektroniczne funkcje pozwalające skrócić czas potrzebny do wykonania danego zadania. Każdy wyższy model jest bardziej funkcjonalny. Podstawowy F400 nie ma możliwości wyszywania liter i cyfr i ma 40 programów ściegowych do wyboru. Modele wyższe od opisywanego F410, czyli F420 oraz F460 mają już możliwość stosowania podnośnika kolanowego oraz opcję projektowania ściegów. Rośnie też liczba ściegów, a w najwyższym modelu zastosowano już transport wielokierunkowy, co pozwala na szycie w bok. Główne atuty maszyny Brother F410, to: mocne, metalowe podzespoły

bardzo stabilna konstrukcja i duża moc

regulacja docisku stopki

precyzyjny transport SFDS

19 cm przestrzeni między igłą a ramieniem

3 lata gwarancji

5. ELNA 560 EX DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O ELNIE 560EX Maszyna Elna 560 eXperience podobnie jak model 550eX oraz najwyższy w tej serii 570eX to nowoczesne i mocne maszyny komputerowe, które z powodzeniem poradzą sobie z chałupniczą pracą w domu lub niedużym zakładzie.

Różnią się od siebie niektórymi funkcjami, ale wszystkie są trwałe, ze świetnie spasowanymi elementami i metalowymi podzespołami, a obsługuje się je bardzo intuicyjnie. To dobry wybór dla szukających mocnej maszyny o kompaktowych wymiarach. Główne atuty maszyny Elna 560 eXperience, to: metalowe podzespoły

regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu

LEDowe oświetlenie pola pracy

5 lat gwarancji

SINGER HD 6605C DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O SINGER HD6605C Nowa maszyna Singer Heavy Duty 6605c trafia tutaj bez przypisanego miejsca, niejako na zachętę. Nie wspomnieć o tym modelu byłoby dużym zaniedbaniem, jednak wyżej wymienione maszyny są nieco bardziej funkcjonalne, więc nie wciskamy Singera na siłę między liderów.

Dlaczego? Bo nie ma chociażby automatycznego obcinania nici ani ryglowania. Ma jednak inne atuty, o których warto wspomnieć. To przede wszystkim ogromna moc. Dopisek HD zobowiązuje. Często jest wykorzystywany, żeby zamydlić oczy kupujących, ale nie w tym przypadku. Moc z serii mechanicznej została przeniesiona na ten elektroniczny model, dzięki czemu otrzymaliśmy potężną maszynę, której nie straszne żadne zgrubienia i cięższe szycie.

Gdyby nie okrojone funkcje automatyczne, byłaby w czołówce. Byłaby też droższa, więc nie ma tego złego 🙂 Należy ją traktować jako ekonomiczną opcję mocnej maszyny komputerowej do pracy. Główne atuty maszyny Singer HD6605C, to: szybka i bardzo mocna maszyna

metalowe podzespoły

regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu

LEDowe oświetlenie pola pracy

2 lata gwarancji

Czy brak w powyższym zestawieniu maszyn innych producentów oznacza, że maszyny tych firm nie są mocne i nie nadają się do niczego więcej niż hobbystyczne szycie? Nie. Jednym z naszych kryteriów była długość gwarancji, bo przecież to ważna kwestia, szczególnie jak maszyna ma dostawać mocno w kość. W pierwszej kolejności wymieniliśmy zatem maszyny z 5- i 6-letnią gwarancją producenta, choć ostatnio wskoczył do rankingu Brother F410, który ma 3-letnią gwarancję.

Można również śmiało zwrócić uwagę na genialne Innovisy od Brothera (np model Brother NV-1300 lub NV-1800Q). Także seria HZL-F od Juki jest godna polecenia – to bardzo funkcjonalne i mocne maszyny do szycia, choć mają tylko 2-letnią gwarancję (np Juki HZL-F400)

Mocne maszyny do szycia – podsumowanie

Gdyby konieczne było wskazanie tej najlepszej mocnej maszyny do szycia, nasz wybór padł by pewnie na Janome MC6700P., ponieważ jest ona absolutnie genialna na każdy możliwy sposób.

Wiemy jednak, że nie każdy będzie miał aż takie wymagania, dlatego w naszym zestawieniu znalazły się również maszyny mniejsze. Funkcjonalne i mocne, ale niekoniecznie aż tak naładowane dodatkowymi funkcjami jak wspomniana MC6700P. W zestawieniu nie umieściliśmy jeszcze maszyny Janome M7 Continental, która pewnie, po zadomowieniu się na rynku, wskoczy na wysokie miejsce w rankingu. Ale do tego jeszcze trochę czasu sobie dajemy, żeby uczciwie ją przetestować 🙂

Dużo informacji i nie potrafisz podjąć decyzji – nic nie szkodzi 🙂 Skorzystaj z formularza pomocy w wyborze i sprawdź, co zaproponują nasi konsultanci, którzy na swojej pracy znają się świetnie i w znalezieniu dopasowanej do potrzeb maszyny pomogli już wielu osobom.

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Jeśli zabrakło istotnych dla Ciebie informacji lub po prostu masz jakieś pytania, koniecznie skontaktuj się z nami!

Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy [email protected]. Z przyjemnością pomożemy!

Maszyna do szycia skóry, filcu i przeróbek krawieckich // Blog

Szukasz wieloczynnościowej maszyny domowego użytku, która poradzi sobie z szyciem materiałów o bardzo różnej grubości, z naciskiem na takie surowce jak eko skóra, skóra naturalna i filc? Jeśli potrzebujesz maszyny do zadań specjalnych ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Domowe przeróbki

Z drobnymi przeróbkami, naprawami czy domowymi poprawkami krawieckimi wiąże się zwykle 1 wspólny element – niespodzianka! Dlaczego? Ano dlatego, że przy robieniu poprawek i przeróbek tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć co przyjdzie nam skracać, cerować, łatać, zaszywać i tak dalej. Element zaskoczenia sprawia, że musimy być razem ze swoją maszyną gotowi na przyjęcie i poradzenie sobie z bardzo różnymi scenariuszami.

Jednym z moich ulubionych krawieckich zajęć jest nadawanie drugiego życia już noszonym i często zużytym ubraniom. Ceruję, łatam, łączę różne, często skrajnie inne kawałki tkanin i dzianin ze sobą. Nawet gruby jeans poddaję recyklingowi. Za każdym razem staram się sprawdzać inny model maszyny, dzięki temu udało mi się stworzyć spis parametrów, jakie musi mieć maszyna idealna do domowych akcji przeróbkowych.

Rozbudowany transport

Transport może być 3-punktowy, 4-punktowy, 7-punktowy. Im bardziej rozbudowany transport, czyli im więcej punktów przesuwających materiał, tym lepsze prowadzenie i tym samym mniejsze ryzyko, że maszyna przestanie z nami współpracować. Rozbudowany transport jest gwarancją, że parametry ustawione dla danego ściegu nie będą zakłócane, maszyna nie będzie zatrzymywać się w miejscu na zgrubieniach czy wymagać od nas dodatkowej pomocy. Ile razy zdarzyło Ci się, że maszyna wciągała materiał i nie chciała go przesuwać dalej?

Reasumując, im bardziej rozbudowany transport, tym lepiej maszyna będzie sobie radzić z trudnymi materiałami i zgrubieniami.

Regulacja docisku stopki

Jakie są opcje regulacji docisku stopek w aktualnie dostępnych maszynach? Może ich nie być w ogóle, mogą pojawiać się w najbardziej podstawowej formule, gdzie nie ma wskazywanych wartości numerycznych i po prostu kręcimy od + do -, a możemy też mieć w swojej maszynie regulację trzystopniową (za pomocą śruby lub pokrętła) lub nawet 6-stopniową (w większości maszyn za pomocą pokrętła).

Mocny silnik

W maszynach domowego użytku najpopularniejsze moce silnika to: 35 W, 40 W, 55 W, 80 W, 85 W i, rzadko spotykane, 90 W. W przypadku maszyn mechanicznych, które chcemy przeznaczyć do różnorodnych przeróbek krawieckich i bierzemy pod uwagę duży wysiłek oraz szycie grubych surowców, najlepsze moce silnika to te, które mają wartości powyżej 80 W (z wyjątkiem Janome HD1800, które ma słabszy silnik, ale sprawdza się bardzo dobrze). W przypadku maszyn elektronicznych silnik, który będzie dedykowany do cięższej pracy, musi mieć moc powyżej 40 W (z wyjątkiem Janome 5060DC).

Oznaczenie mocy silnika znajdziesz zawsze na naklejce na tylnej obudowie maszyny lub na jej podstawie (od spodu).

Płynna regulacja gęstości i szerokości ściegu

Parametry absolutnie konieczne. Płynna regulacja oznacza, że w danym zakresie możesz ustawiać nie tylko konkretne cyfry, ale również wartości pośrednie pomiędzy nimi. To daje Ci możliwość dopasowania się do szytego surowca bez ryzyka, że w przypadku bardzo trudnego materiału nie będziesz w stanie dostosować ściegu tak, żeby układał się i wyglądał prawidłowo.

Wzmocniona konstrukcja

Zwróć uwagę na takie elementy jak:

metalowy bolec do nawijania nitki na szpulkę dolną

metalowy uchwyt mocujący stopkę, metalowa stopka, metalowa płytka ściegowa

wzmocniony korpus i obudowa maszyny – te informacje zawsze będą się pojawiały w specyfikacji

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

wśród dostępnych ściegów powinniśmy mieć do dyspozycji: obszywanie dziurki, ścieg do cerowania, potrójny ścieg wzmocniony i różne warianty ściegów tzw. owerlokowych

z całą pewnością maszyna do różnego rodzaju przeróbek i poprawek krawieckich musi mieć metalowy uchwyt trzymający stopkę, metalową stopkę uniwersalną i metalową płytkę ściegową

przycisk blokujący stopkę w poziomie

Czarny przycisk na stopce uniwersalnej blokuje stopkę w pozycji poziomej. Jest to bardzo pomocne w trakcie szycia, które chcemy rozpocząć od krawędzi grubego materiału lub w trakcie pokonywania zgrubień (np. przeszywania przez szew boczny w nogawce spodni jeansowych). Aby prawidłowo skorzystać z działania tego przycisku należy opuścić igłę w punkt, w którym chcemy rozpocząć szycie lub, jeśli już wjechaliśmy na zgrubienie, zatrzymujemy się z igłą wbitą w materiał, następnie w trakcie opuszczania stopki przytrzymujemy czarny przycisk i opuszczamy stopkę. Ta jest blokowana w pozycji horyzontalnej. Przycisk odblokowuje się samoczynnie po przeszyciu kilku ściegów lub po pokonaniu zgrubienia.

Jaką maszynę do szycia wybrać?

Trudny wybór? Najpierw określ, w jakim budżecie chcesz się zmieścić z tym wydatkiem, to zdecydowanie pomoże Ci w podjęciu decyzji. Zastanów się również nad tym, jak mocnej maszyny potrzebujesz i jak dużo będziesz szyć. Poniżej znajdziesz wykaz modeli, które spełniają powyższe wymagania; obok każdej maszyny wskazuję cechy, które wyróżniają je na tle pozostałych.

Singer Heavy Duty 4423

Wyróżniki:

prędkość szycia – aż do 1000 ściegów na minutę,

gwarancja: 2 lata

Zobacz w sklepie

Janome 419S

Wyróżniki:

3-stopniowa regulacja docisku stopki,

transport 3-punktowy, ale za to bardzo mocny silnik i mocna siła wkłucia igły,

aż 6 lat gwarancji;

Zobacz w sklepie

Janome HD1800

Wyróżniki:

dodatkowe wzmocnienie powierzchni szyjącej: metalowa obudowa,

możliwie najbardziej rozbudowany transport (jak na maszynę mechaniczną)

aż 6 letnia gwarancja;

Zobacz w sklepie

A może maszyna elektroniczna lub komputerowa?

Koniecznie ze wzmocnioną konstrukcją.

Janome DC5060

Juki G120 lub G220

Zobacz w sklepie

Zobacz w sklepie

Brother F400, F410 lub F420

Zobacz w sklepie

Zobacz w sklepie

We wszystkich powyższych modelach otrzymasz mnogość dodatkowych udogodnień bez utraty mocy i wytrzymałości.

Bernina B325

Wyjątkowa propozycja od szwajcarskiej marki Bernina. Prawdziwa klasa premium. W obudowie z grubego tworzywa jest ukryte ciężkie, metalowe wnętrze i przemysłowy chwytacz wahadłowy. Przeszyje nawet 30 warstw materiału, posłuży do szycia od cienkich i wiotkich szyfonów po skórę naturalną.

Cechy wyróżniające to:

pulsacyjne wkłucie igły i przemysłowy chwytacz wahadłowy

bardzo mocny silnik na prąd stały

solidna konstrukcja

Dzięki tym cechom maszyna jest niezwykle mocna i wytrzymała. Nie zajmie dużo miejsa w pracowni, a swoją mocą przewyższa modele także z wyższej półki.

Janome MC 6700

Nowsza generacja modelu Janome MC 6600P. Temu modelowi poświęciliśmy cały artykuł na naszym blogu oraz nagraliśmy do niego również video-recenzję.

Zobacz w sklepie

Ranking mocnych maszyn do szycia do pracy chałupniczej

Poszukiwana mocna maszyna do szycia do pracy chałupniczej? Chcesz mieć pewność, że wybrany model będzie wytrzymały i poradzi sobie podczas długich godzin pracy? Zastanawiasz się, którą maszynę do szycia wybrać, żeby radziła sobie z grubymi materiałami, wieloma warstwami i zgrubieniami?

Na szczęście jest całkiem sporo maszyn do szycia stworzonych z myślą o pracy chałupniczej. Różnią się one od siebie przede wszystkim funkcjonalnością, wyposażeniem, oczywiście ceną, ale jest kilka cech wspólnych, którymi się charakteryzują. Wybierając jeden z modeli, które znalazły się w tym artykule, możesz mieć pewność, że:

jest to wytrzymała i mocna maszyna do szycia, z metalowymi podzespołami, a w niektórych przypadkach również ze wzmocnionym, metalowym ramieniem

poradzi sobie doskonale podczas długich godzin pracy w Twojej pracowni

to maszyna do pracy z cięższymi materiałami, zgrubieniami, a także szyciem wielowarstwowym

to trwała maszyna do szycia z długą gwarancją

Fakt, że są to bardzo mocne maszyny do szycia do pracy, nie przeszkadza im radzić sobie ze zwykłymi, codziennymi zadaniami, jak skracanie zasłon, cerowanie spodni, czy szycie pięknych ozdób do domu. Przedstawiamy mocne maszyny do szycia do pracy chałupniczej.

Jeśli chcesz pominąć cały wstęp i przejść od razu do polecanych modeli – kliknij TUTAJ, żeby przejść do rankingu maszyn mechanicznych lub TUTAJ, żeby zobaczyć ranking komputerowych maszyn do pracy.

RANKING MASZYN DO PRACY CHAŁUPNICZEJ jest systematycznie aktualizowany. Ostatnia aktualizacja: MARZEC 2022

Wersja video rankingu najlepszych mechanicznych maszyn do pracy

Mocna mechaniczna maszyna do szycia do pracy 2022 – cechy

Ma być dużo mocy, ale minimum dodatkowych funkcji i niezbyt wygórowana cena? Bardzo możliwe, że Twoje oczekiwania spełni jeden z mechanicznych modeli stworzonych do cięższych zadań.

Brak w większości z tych maszyn automatycznych udogodnień, ale posiadają one wszystko co potrzebne, żeby zadowolić wymagających, często szyjących użytkowników:

pełną regulację długości i szerokości ściegów

dużą prędkość maksymalną

regulację docisku stopki (prawie wszystkie modele)

są proste i intuicyjne w obsłudze

Wymienione niżej modele można też brać pod uwagę, jeśli szukasz maszyny do szycia, która ma zastąpić Twojego wysłużonego starego Łucznika / Singera. Są one często dodatkowo wzmocnione i z reguły wyraźnie cięższe od maszyn przeznaczonych do uniwersalnego szycia. Dzięki temu przesiadka na nową, mocną maszynę do szycia będzie mniej odczuwalna.

Ranking mocnych mechanicznych maszyn do szycia do pracy 2022

W rankingu maszyn do pracy przyznaliśmy miejsce 1. dla Janome 1800HD. Wyróżnia się ona tak bardzo, że nie ma żadnych wątpliwości co do obsadzenia pozycji lidera rankingu. Następne miejsca nie są już tak oczywiste – Husqvarna wyróżnia się funkcjonalnością, Janome HD523 ma super cenę, a seria 400 to potężna moc zamknięta w metalowej obudowie.

Łączy je jedno – to uniwersalne, mocne maszyny do szycia, które nie boją się cięższej pracy, w związku z czym poradzą sobie doskonale zarówno w domu, jak i pracowni krawieckiej.

1. JANOME HD1800 EASY JEANS DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME 1800HD Bardzo mocna maszyna do szycia Janome 1800HD Easy Jeans przez wielu uznawana jest za absolutnie najlepszą maszynę mechaniczną. To wysmakowane połączenie mocy i funkcjonalności, zamknięte w stabilnej, klasycznej obudowie.

W tej mocnej maszynie mechanicznej jest wszystko, czego potrzeba do przyjemnej i bezproblemowej pracy. Łatwa i intuicyjna w obsłudze, o bardzo dużych możliwościach. Jako jedyna wśród maszyn mechanicznych ma dedykowany ścieg elastyczny, który bardzo ułatwia szycie dzianin i tkanin elastycznych. Nie brakuje porządnego ściegu owerlokowego, programu do obszywania dziurek oraz ściegów ozdobnych. Jakość ściegów genialna, a do tego aż 6 lat gwarancji! Dodać trzeba, że już na starcie dostajemy z HD1800 aż 8 stopek i komplet akcesoriów do maszyny, a także rozrusznik nożny z możliwością przełączenia na niższe obroty. Na tą chwilę jest to największy bestseller wśród mocnych maszyn mechanicznych i zdecydowany numer 1 w rankingu. Główne atuty maszyny Janome 1800HD Easy Jeans to: mocne, metalowe podzespoły i stabilna konstrukcja

bardzo precyzyjna regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

duża prędkość maksymalna – 860 wkłuć na minutę

nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy

precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu

aż 6 lat gwarancji

2. JANOME HD523 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME HD523 Maszyna do szycia Janome Easy Jeans 523 to nowa maszyna w naszym zestawieniu, należąca do serii Heavy Duty. Nazwa nie jest przypadkowa – ten model jest stworzony do cięższej pracy. Jeans, odzież robocza, czy szycie wielu warstw, to dla tej maszyny codzienność. Doskonale radzi sobie również z delikatniejszymi materiałami.

To kolejna maszyna, która może poszczycić się nie tylko metalową konstrukcją, ale również metalowym ramieniem. Jak przystało na maszynę do szycia z serii HD, Janome 523 jest bardzo mocna, trwała i wytrzymała. Podobnie, jak prezentowana niżej seria 400, stanowi świetny wybór dla osób, które zamieniają starego, ciężkiego Łucznika czy Singera na nowocześniejszy model. Główne atuty Janome HD523 to: mocne, metalowe podzespoły + metalowe ramię

prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę

regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy

aż 6 lat gwarancji

3. HUSQVARNA EMERALD 118 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O EMERALD 118 Maszyna do szycia Husqvarna Emerald 118 to kolejny model mocnej maszyny do szycia w tym zestawieniu. Stabilność i solidna konstrukcja zostały uzupełnione o wygodne automatyczne funkcje, których próżno szukać w innych maszynach mechanicznych: automatyczne pozycjonowanie igły oraz elektroniczną regulację prędkości szycia.

Do tej serii zaliczamy również Emeralda 116, który mocą i wytrzymałością dotrzymuje kroku modelowi 118, ale pozbawiono go automatycznych funkcji. Stanowi zatem nieco tańszą alternatywę, jeśli nie zależy nam na automatycznych udogodnieniach. Obie maszyny sprawdzą się świetnie podczas ciężkiej pracy i długich sesji. Główne atuty Husqvarna Emerald 116 oraz Emerald 118 to: mocne, metalowe podzespoły

regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

automatyczne pozycjonowanie igły (tylko 118)

elektroniczna regulacja prędkości szycia (tylko 118)

5 lat gwarancji

4. JANOME 419s DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME 419S Maszyna do szycia Janome 419s należy do serii 400, do której należą również maszyny Janome 415 oraz Janome 423s. Cała seria 400 to zdecydowanie jedne z najbardziej wytrzymałych i najmocniejszych maszyn mechanicznych, jakie można obecnie znaleźć w sklepach.

Oprócz metalowej, trwałej konstrukcji, mamy również metalową obudowę ramienia maszyny. To modele, które wytrzymają długie lata, i które są bardzo odporne na uszkodzenia. Maszyny tej serii są często wybierane jako następcy starych i wysłużonych Łuczników i Singerów. Główne atuty Janome 415, 419s oraz 423s to: mocne, metalowe podzespoły oraz metalowe ramię

prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę

regulacja docisku stopki (419s, 423s)

pełna regulacja parametrów ściegów

nowoczesne LEDowe oświetlenie pola pracy

aż 6 lat gwarancji

Seria HEAVY DUTY od Janome przedstawia się imponująco. Wszystkie maszyny z tej serii są bardzo mocne i mają aż 6-letnią gwarancję.

Komputerowa maszyna do szycia do pracy – cechy

W tym miejscu zaczyna się zabawa, jeśli, poza mocą i wytrzymałością, wymagasz od maszyny również udogodnień w postaci automatycznych funkcji.

Można powiedzieć, że te wszystkie dodatki i funkcjonalności są przecież niepotrzebne, bo dasz sobie świetnie radę i bez nich. Zgadza się – Twoja mocna maszyna do szycia nie potrzebuje wielu dodatkowych funkcji, żeby porządnie się sprawować. Ale wśród tych wszystkich dodatków, często automatycznych, są takie, które bardzo ułatwiają i przyśpieszają pracę na maszynie. Do takich funkcji i udogodnień zaliczymy:

automatyczne obcinanie nici

To cudowna funkcja, która pozwoli za pomocą jednego przycisku odciąć górną i dolną nić po zakończeniu szycia odcinka. Śmiało można powiedzieć, że to jedno z największych udogodnień, jakie można spotkać nie tylko w mocnych maszynach komputerowych do pracy.

To cudowna funkcja, która pozwoli za pomocą jednego przycisku odciąć górną i dolną nić po zakończeniu szycia odcinka. Śmiało można powiedzieć, że to jedno z największych udogodnień, jakie można spotkać nie tylko w mocnych maszynach komputerowych do pracy. automatyczne pozycjonowanie igły

Pozwoli uniknąć żmudnego kręcenia kołem, żeby podnieść lub opuścić igłę. Wystarczy wskazać maszynie pozycję igły, w jakiej ma się zatrzymać po zakończeniu szycia danego odcinka. Szczególnie podczas konieczności zrobienia obrotu na igle odczujesz ogromną różnicę.

Pozwoli uniknąć żmudnego kręcenia kołem, żeby podnieść lub opuścić igłę. Wystarczy wskazać maszynie pozycję igły, w jakiej ma się zatrzymać po zakończeniu szycia danego odcinka. Szczególnie podczas konieczności zrobienia obrotu na igle odczujesz ogromną różnicę. automatyczne zabezpieczanie ściegu

Popularnie zwane też automatycznym ryglowaniem. Kolejne udogodnienie, które pozwoli szybko zabezpieczyć początek i koniec ściegu przed pruciem

Popularnie zwane też automatycznym ryglowaniem. Kolejne udogodnienie, które pozwoli szybko zabezpieczyć początek i koniec ściegu przed pruciem powiększoną przestrzeń roboczą

Odległość od igły do ramienia, to pole pracy, które wpływa znacząco na komfort szycia. Szczególnie jak praca na maszynie obejmuje też szycie patchworków, dużych projektów i pikowanie. Jeśli zamierzasz tworzyć dużo takich projektów, przyda Ci się sporo przestrzeni pod ramieniem.

Odległość od igły do ramienia, to pole pracy, które wpływa znacząco na komfort szycia. Szczególnie jak praca na maszynie obejmuje też szycie patchworków, dużych projektów i pikowanie. Jeśli zamierzasz tworzyć dużo takich projektów, przyda Ci się sporo przestrzeni pod ramieniem. wbudowany górny transport

Maszyny wyposażone w dodatkowy transport górny sprawdzą się świetnie podczas szycia materiałów trudnych w transporcie – skóry czy skaju, a także podczas pracy z wieloma warstwami materiału np. przy pikowaniu. Wbudowany górny transport jest w niewielu modelach, ale na szczęście istnieje odpowiednia stopka, która również sprawdza się świetnie.

Maszyny wyposażone w dodatkowy transport górny sprawdzą się świetnie podczas szycia materiałów trudnych w transporcie – skóry czy skaju, a także podczas pracy z wieloma warstwami materiału np. przy pikowaniu. Wbudowany górny transport jest w niewielu modelach, ale na szczęście istnieje odpowiednia stopka, która również sprawdza się świetnie. możliwość zastosowania podnośnika kolanowego

Podnośnik pozwala podnosić stopkę bez odrywania rąk od materiału. Pozwala to zaoszczędzić kolejne cenne sekundy w trakcie pracy. Jednak nie każda mocna maszyna, przeznaczona do pracy, takie udogodnienie posiada. Często jest ono zarezerwowane dla tych najbardziej zaawansowanych modeli.

Nie każda mocna maszyna do pracy będzie wyposażona w komplet wymienionych cech i funkcji. Możliwe, że nie każda z tych cech Ci się przyda. Możesz jednak mieć pewność, że modele, które opisaliśmy poniżej, to prawdziwi siłacze i sprawdzą się wyśmienicie w Twojej pracowni.

Ranking komputerowych maszyn do szycia do pracy 2022

W tym przypadku jeszcze trudniej ustalić miejsca na podium i za nim, ponieważ różnice między maszynami są spore. Zdecydowaliśmy przyznać mocny numer 1 dla Janome DC6100 oraz Janome 5060DC za świetny stosunek jakości do ceny i bardzo dużą popularność. Jednak – zaznaczamy – dużo zależy od potrzeb szyjącej osoby 🙂 MC6700P deklasuje całą konkurencję, ale jest sporo droższa. Gdyby tylko o funkcje i możliwości chodziło, to zajęłaby miejsce na szczycie rankingu maszyn do szycia do pracy. Pozostałe maszyny również absolutnie godne uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z tymi wyjątkowymi modelami.

A jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości – piszcie lub dzwońcie do nas:)

1. JANOME DC6100 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME DC6100 Na duże wyróżnienie w tej kategorii zasłużyła Janome DC6100. I ponownie nie sposób nie wspomnieć tutaj również o bardzo podobnych maszynach – 5060DC oraz DM7200, ponieważ mają całkiem sporo cech wspólnych, szczególnie jeśli chodzi o przydatność do cięższej, chałupniczej pracy w domu lub niedużym zakładzie krawieckim.

Wzmocniona konstrukcja, szereg automatycznych funkcji ułatwiających i przyśpieszających pracę oraz duża szybkość pozwalają na przyjemną, sprawną pracę. Te maszyny nie boją się dłuższych sesji i szycia grubszych materiałów, a ich obsługa jest prosta i intuicyjna. Czy można polecić mocniejszą i szybszą maszynę komputerową z większą liczbą ściegów? Można – następna w zestawieniu maszyna Janome MC6700P jest absolutnie kapitalna pod każdym względem i ciężko jakiejkolwiek innej maszynie domowej z nią rywalizować. Jednak jest to model z wyższej półki cenowej. Opisywana tu maszyna komputerowa do pracy Janome DC6100 znalazła się na miejscu 1. z uwagi na zdecydowanie większą popularność. Zarówno 6100 jak i 5060DC to nasze bestsellery w budżecie do ok 2500 zł. Mają wszystko, czego od funkcjonalnych komputerowych maszyn można wymagać. Są mocne i szybkie, a szycie na nich jest niesamowicie komfortowe. Główne atuty maszyny Janome DC6100, to: metalowe podzespoły i wzmocniona konstrukcja

regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu

LEDowe oświetlenie pola pracy

5 lat gwarancji

2. JANOME MC6700P DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME 6700P Absolutnie genialna mocna maszyna do szycia Janome MC6700P to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza aktualnie maszyna domowa stworzona do pracy. Z uwagi na niesamowite parametry i bogactwo funkcji wyprzedza inne modele i stanowi półprzemysłową alternatywę dla dużych i ciężkich maszyn przemysłowych.

O zaletach tej niesamowicie mocnej maszyny do szycia można napisać osobny artykuł. Szybka, wytrzymała, nowoczesna – maszyna najwyższej jakości. A do tego można ją wstawić w dedykowany stół i pracować jeszcze wygodniej. Główne atuty maszyny Janome MC6700P, to: mocne, metalowe podzespoły oraz metalowe ramię

prędkość maksymalna do 1200 wkłuć na minutę

wbudowany górny transport AcuFeedFlex z regulacją podawania materiału

AcuFeedFlex z regulacją podawania materiału możliwość szycia z szerokością aż 9 mm

dodatkowe programy i płytki ściegowe do stebnowania

25 cm przestrzeni między igłą a ramieniem

przestrzeni między igłą a ramieniem podnośnik kolanowy

aż 6 lat gwarancji

3. JANOME SKYLINE S5 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O JANOME SKYLINE S5 Maszyna Janome Skyline S5 to przedstawicielka serii, do której należą również modele S3, S6 oraz S7.

S5 została przyjęta świetnie i ma bardzo wielu użytkowników na całym świecie. Nic dziwnego, ponieważ zarówno S5, jak i pozostałe Skyliny, wyróżniają się zdecydowanie na tle konkurencyjnych maszyn w tym segmencie. Duże pole pracy, bogate wyposażenie standardowe i rewelacyjne osiągi sprawiają, że zainteresowanie tą maszyną jest bardzo duże i możemy ją śmiało nazwać bestsellerem. To rewelacyjna, szybka i mocna maszyna komputerowa do pracy w domu. Główne atuty maszyny Janome Skyline S5, to: mocne, metalowe podzespoły

prędkość maksymalna do 1000 wkłuć na minutę

możliwość szycia z szerokością aż 9 mm

dodatkowe programy i płytki ściegowe do stebnowania

podnośnik kolanowy oraz nożne obcinanie nici

21 cm przestrzeni między igłą a ramieniem

przestrzeni między igłą a ramieniem 5 lat gwarancji

4. BROTHER F410 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O BROTHER F410 Brother F410 to przedstawiciel kolejnej serii, na którą warto zwrócić uwagę szukając stabilnej i mocnej maszyny do szycia. 100 ściegów do wyboru, dedykowane programy do konkretnych zadań, regulacja docisku stopki, możliwość wyszywania liter i cyfr sprawiają, że Brother F410 sprawdzi się doskonale również jako mocna i funkcjonalna maszyna do pracy w domu.

Do maszyn z tej serii należą również Brother F400, Brother F420 oraz Brother F460. Każdy z nich sprawdzi się doskonale w domowej pracowni.

Wyposażono je we wszelkie istotne udogodnienia i elektroniczne funkcje pozwalające skrócić czas potrzebny do wykonania danego zadania. Każdy wyższy model jest bardziej funkcjonalny. Podstawowy F400 nie ma możliwości wyszywania liter i cyfr i ma 40 programów ściegowych do wyboru. Modele wyższe od opisywanego F410, czyli F420 oraz F460 mają już możliwość stosowania podnośnika kolanowego oraz opcję projektowania ściegów. Rośnie też liczba ściegów, a w najwyższym modelu zastosowano już transport wielokierunkowy, co pozwala na szycie w bok. Główne atuty maszyny Brother F410, to: mocne, metalowe podzespoły

bardzo stabilna konstrukcja i duża moc

regulacja docisku stopki

precyzyjny transport SFDS

19 cm przestrzeni między igłą a ramieniem

3 lata gwarancji

5. ELNA 560 EX DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O ELNIE 560EX Maszyna Elna 560 eXperience podobnie jak model 550eX oraz najwyższy w tej serii 570eX to nowoczesne i mocne maszyny komputerowe, które z powodzeniem poradzą sobie z chałupniczą pracą w domu lub niedużym zakładzie.

Różnią się od siebie niektórymi funkcjami, ale wszystkie są trwałe, ze świetnie spasowanymi elementami i metalowymi podzespołami, a obsługuje się je bardzo intuicyjnie. To dobry wybór dla szukających mocnej maszyny o kompaktowych wymiarach. Główne atuty maszyny Elna 560 eXperience, to: metalowe podzespoły

regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu

LEDowe oświetlenie pola pracy

5 lat gwarancji

SINGER HD 6605C DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

O SINGER HD6605C Nowa maszyna Singer Heavy Duty 6605c trafia tutaj bez przypisanego miejsca, niejako na zachętę. Nie wspomnieć o tym modelu byłoby dużym zaniedbaniem, jednak wyżej wymienione maszyny są nieco bardziej funkcjonalne, więc nie wciskamy Singera na siłę między liderów.

Dlaczego? Bo nie ma chociażby automatycznego obcinania nici ani ryglowania. Ma jednak inne atuty, o których warto wspomnieć. To przede wszystkim ogromna moc. Dopisek HD zobowiązuje. Często jest wykorzystywany, żeby zamydlić oczy kupujących, ale nie w tym przypadku. Moc z serii mechanicznej została przeniesiona na ten elektroniczny model, dzięki czemu otrzymaliśmy potężną maszynę, której nie straszne żadne zgrubienia i cięższe szycie.

Gdyby nie okrojone funkcje automatyczne, byłaby w czołówce. Byłaby też droższa, więc nie ma tego złego 🙂 Należy ją traktować jako ekonomiczną opcję mocnej maszyny komputerowej do pracy. Główne atuty maszyny Singer HD6605C, to: szybka i bardzo mocna maszyna

metalowe podzespoły

regulacja docisku stopki

pełna regulacja parametrów ściegów

precyzyjny 7-punktowy mechanizm transportu

LEDowe oświetlenie pola pracy

2 lata gwarancji

Czy brak w powyższym zestawieniu maszyn innych producentów oznacza, że maszyny tych firm nie są mocne i nie nadają się do niczego więcej niż hobbystyczne szycie? Nie. Jednym z naszych kryteriów była długość gwarancji, bo przecież to ważna kwestia, szczególnie jak maszyna ma dostawać mocno w kość. W pierwszej kolejności wymieniliśmy zatem maszyny z 5- i 6-letnią gwarancją producenta, choć ostatnio wskoczył do rankingu Brother F410, który ma 3-letnią gwarancję.

Można również śmiało zwrócić uwagę na genialne Innovisy od Brothera (np model Brother NV-1300 lub NV-1800Q). Także seria HZL-F od Juki jest godna polecenia – to bardzo funkcjonalne i mocne maszyny do szycia, choć mają tylko 2-letnią gwarancję (np Juki HZL-F400)

Mocne maszyny do szycia – podsumowanie

Gdyby konieczne było wskazanie tej najlepszej mocnej maszyny do szycia, nasz wybór padł by pewnie na Janome MC6700P., ponieważ jest ona absolutnie genialna na każdy możliwy sposób.

Wiemy jednak, że nie każdy będzie miał aż takie wymagania, dlatego w naszym zestawieniu znalazły się również maszyny mniejsze. Funkcjonalne i mocne, ale niekoniecznie aż tak naładowane dodatkowymi funkcjami jak wspomniana MC6700P. W zestawieniu nie umieściliśmy jeszcze maszyny Janome M7 Continental, która pewnie, po zadomowieniu się na rynku, wskoczy na wysokie miejsce w rankingu. Ale do tego jeszcze trochę czasu sobie dajemy, żeby uczciwie ją przetestować 🙂

Dużo informacji i nie potrafisz podjąć decyzji – nic nie szkodzi 🙂 Skorzystaj z formularza pomocy w wyborze i sprawdź, co zaproponują nasi konsultanci, którzy na swojej pracy znają się świetnie i w znalezieniu dopasowanej do potrzeb maszyny pomogli już wielu osobom.

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Jeśli zabrakło istotnych dla Ciebie informacji lub po prostu masz jakieś pytania, koniecznie skontaktuj się z nami!

Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy [email protected]. Z przyjemnością pomożemy!

maszyna do szycia grubych tkanin – co wybrać??? – strona 1

Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

SnowBlack Zaaklimatyzowany

Wiadomości 92 Zarejestrowany 2011-08-19 16:35:28 Wyślij wiadomość SnowBlack Zaaklimatyzowany

Witam

Bardzo będę wdzięczna za jakieś sugestie i pomoc w wyborze maszyny

od kilku lat mam Łucznika Ewę – do tej pory współpraca układała się super, jednak zajechałam ją szyjąc 4 warstwy skóry obiciowej… wg opisu producenta nie nadaje się do niczego grubszego niż sztruks, więc jak widać mam za swoje

oczywiście maszyna jedzie do serwisu, jednak chciałabym się rozejrzeć za czymś, co da radę szyć 4-6 warstw tkaniny (grubości drelichu) i nie podda się przy skórze.

z góry dziękuję za pomoc!

http://snowblackcorsets.blogspot.com/ Imitacja to najbardziej żałosna forma uwielbienia ________________________________________________________

Lawendowa Świeżynek

Wiadomości 11 Zarejestrowany 2012-02-28 21:21:54 Wyślij wiadomość Lawendowa Świeżynek

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam, pozdrawiam

http://myslezedamrade.blogspot.com/ Moim skromnym zdaniem najlepsze maszyny do szycia takich tkanin to Singery, i to te na żeliwny pedał i koło zamachowe. One to są dopiero mocarne, wiem ze sprawdzonego źródła że podobno doskonale sobie radzą ze skórąMam nadzieję, że choć trochę pomogłam, pozdrawiamhttp://myslezedamrade.blogspot.com/

czeremcha Mistrzyni Krawiectwa

Wiadomości 9292 Zarejestrowany 2010-02-14 10:11:43 Wyślij wiadomość czeremcha Mistrzyni Krawiectwa

Jakaś maszyna tapicerska…

Ania

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Arkę zbudowali amatorzy – Titanica zawodowcy. ________________________________________________________

SnowBlack Zaaklimatyzowany

Wiadomości 92 Zarejestrowany 2011-08-19 16:35:28 Wyślij wiadomość SnowBlack Zaaklimatyzowany

dzięki Lawendowa

zastanawiam się tylko, gdzie ja bym takiego kolosa wstawiła hahaha

mam już w domu nóżki z Singera przerobione na toaletkę więc w sumie po co mi toaletka… 😛

http://snowblackcorsets.blogspot.com/ Imitacja to najbardziej żałosna forma uwielbienia ________________________________________________________

Dora Stara Gwardia

Wiadomości 380 Zarejestrowany 2011-07-16 21:38:14 Wyślij wiadomość Dora Stara Gwardia

Pytanie podstawowe to jaki masz budżet na zakup owego sprzętu to coś można wtedy podpowiedzieć

https://www.facebook.com/pages/Fanaberia/352366321536084 ________________________________________________________

SnowBlack Zaaklimatyzowany

Wiadomości 92 Zarejestrowany 2011-08-19 16:35:28 Wyślij wiadomość SnowBlack Zaaklimatyzowany

max 800 zł na dzien dzisiejszy

jednak jeśli mojego Łucznika uda się naprawić to odłożę, ile będzie trzeba

http://snowblackcorsets.blogspot.com/ Imitacja to najbardziej żałosna forma uwielbienia ________________________________________________________

Wiola99 Stara Gwardia

Wiadomości 239 Zarejestrowany 2011-02-23 19:00:17 Wyślij wiadomość Wiola99 Stara Gwardia

http://pl.strima.com/stebnowki-z-iglowym-transportem/cat/k-2000387/p-20/st-5/

Najlepsza byłaby chyba stębnówka przemysłowa z podwójnym lub potrójnym transportem do szycia ciężkich materiałów.

http://pracowniawioli.blogspot.com/

http://szycie-ze-zlotym-krojem.blogspot.com/

http://patchworkowa-gwiazda.blogspot.com/

http://modanapatchwork.blogspot.com/ ________________________________________________________

Susanna Administrator

Wiadomości 8153 Zarejestrowany 2009-12-07 15:01:41 Wyślij wiadomość Susanna Administrator

Snow a na naszej giełdzie widziałaś to ogłoszenie?? -> KLIK . No chyba że szukasz czegoś nowego.

* eTasiemka.net – tkaniny bawełniane i pasmanteria GTMWYF – z kodem rabatowym zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje – mój blog

– z kodem rabatowym zakupy tańsze o 10% ________________________________________________________

Dora Stara Gwardia

Wiadomości 380 Zarejestrowany 2011-07-16 21:38:14 Wyślij wiadomość Dora Stara Gwardia

Cześć spróbuj naprawić jak się da tego łucznika bo niestety tak jak Wiola 99 szukać trzeba najlepiej maszynę z potrójnym transportem a to może nieco więcej kosztować ja mam Durkop Adlera starszy model i jestem bardzo zadowolona szyje też na nowym modelu durkopa z bajerami i szyłam na juki do szycia skóry ale moja uwaga to mała przestrzeń pod główką problem z przesunięciem pod nim skóry mam nadzieję że pomogłam pozdrawiam

https://www.facebook.com/pages/Fanaberia/352366321536084 ________________________________________________________

czeremcha Mistrzyni Krawiectwa

Wiadomości 9292 Zarejestrowany 2010-02-14 10:11:43 Wyślij wiadomość czeremcha Mistrzyni Krawiectwa

Mini maszyna do szycia do grubych i wielu warstw tkanin, 2 prędkości haftu maszyna do pikowania o dużej wytrzymałości łatwa w użyciu ze stołem przedłużającym : Amazon.pl: Arts & Crafts

Ustaw preferencje dotyczące plików cookie

Używamy plików cookie i podobnych niezbędnych narzędzi, aby umożliwiać Ci dokonywanie zakupów, poprawić Twoje doświadczenia zakupowe oraz świadczyć usługi, tak jak opisano to w Informacji na temat plików cookie.Używamy również tych plików cookie, aby zrozumieć, w jaki sposób klienci korzystają z naszych usług (na przykład poprzez pomiar odwiedzin w witrynie), abyśmy mogli wprowadzać ulepszenia.

Jeśli wyrazisz zgodę, będziemy również używać plików cookie, aby dopełnić Twoje doświadczenia zakupowe w sklepach Amazon, tak jak opisano to w informacjach na temat plików cookie. Obejmuje to korzystanie z naszych własnych plików cookie i plików cookie innych firm, które przechowują lub mają dostęp do standardowych informacji o urządzeniu np. unikalny identyfikator. Podmioty trzecie używają plików cookie do wyświetlania spersonalizowanych reklam, dokonywania pomiarów dotyczących tych reklam, analizowania grup odbiorców oraz opracowywania i ulepszania produktów. Kliknij opcję „Dostosuj pliki cookie”, aby odrzucić stosowanie plików cookie, dokonać bardziej szczegółowego wyboru lub dowiedzieć się więcej. W dowolnym momencie możesz zmienić swój wybór. W tym celu wystarczy otworzyć Preferencje dotyczące plików cookie, tak jak opisano to w Informacji o plikach cookie. Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób i do jakich celów Amazon wykorzystuje dane osobowe (takie jak historia zamówień w sklepie Amazon), przejdź do strony Informacja o prywatności.

Szycia Grubych

Klikając przycisk zarejestruj się, akceptuję Regulamin.

Przyjmuję do wiadomości, że OLX wykorzystuje moje dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności oraz Polityką dotyczącą plików cookie i podobnych technologii. OLX wykorzystuje zautomatyzowane systemy i partnerów do analizowania, w jaki sposób korzystam z usług w celu zapewnienia odpowiedniej funkcjonalności produktu, treści, dostosowanych i opartych na zainteresowaniach reklam, jak również ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym korzystaniem z naszych usług.

키워드에 대한 정보 maszyna do szycia grubych tkanin

다음은 Bing에서 maszyna do szycia grubych tkanin 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  รู้ก่อนซื้อสลากออมทรัพย์ ธ.ก.ส ชุด เกษตรมั่งคั่ง 6 (รอบ 2) | ผลตอบแทนน้อยกว่ารุ่นก่อน แต่ทำไมขายดี | สลาก ธกส ล่าสุด
See also  가우스 조르단 소거법 | 선형대수학 7강: 가우스 조던 소거법(Gauss Jordan Elimination), 가우스 소거법(Gauss Elimination) (한글 자막) [쑤튜브] 인기 답변 업데이트

See also  민화 전문 박물관 | 2021 민화의 비상전/조선민화박물관/한국민화뮤지엄 5067 좋은 평가 이 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak szyć dżinsy i inne grube materiały?

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Jak #szyć #dżinsy #i #inne #grube #materiały?


YouTube에서 maszyna do szycia grubych tkanin 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak szyć dżinsy i inne grube materiały? | maszyna do szycia grubych tkanin, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment