Z Czego Zrobić Wzmacniacz Do Głośników | Zasilacz Atx. Potężny Wzmacniacz Audio Ze Śmieci = Cz. 1 64 개의 자세한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “z czego zrobić wzmacniacz do głośników – Zasilacz ATX. Potężny wzmacniacz Audio ze śmieci = cz. 1“? 다음 카테고리의 웹사이트 th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Adam ChemLab 이(가) 작성한 기사에는 조회수 17,524회 및 좋아요 472개 개의 좋아요가 있습니다.

z czego zrobić wzmacniacz do głośników 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Zasilacz ATX. Potężny wzmacniacz Audio ze śmieci = cz. 1 – z czego zrobić wzmacniacz do głośników 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Tego jeszcze nie było. Najprostszy wzmacniacz, jaki budowałem.
polecam go szczególnie początkującym oraz średnio-zaawansowanym.
UWAGA! MOSFET-y należy instalować na radiatorze stosując podkładki silikonowe lub montując na osobnych radiatorach.
Uruchomienie:
po zamontowaniu płytki, usunięciu topnika, podłączamy głośnik, zasilamy układ modulatora (TL494) napięciem 12..15 przez stabilizator, na złączu zasilania wzmacniacza. Sprawdzamy, czy żaden układ nie nagrzewa się. Miernikiem sprawdzamy, czy na wejściu audio nie ma zwarcia, napięcia, które uszkodzi sprzęt źródła audio.
podłączamy generator funkcyjny: Sinus 1kHz. W głośniku powinniśmy usłyszeć cichy pisk. Teraz zasilamy końcowy stopień. Stosujemy napięcie 12…20v ograniczając prąd. Powinien na początku pojawić się skok prądu (ładowanie kondensatorów), następnie w głośniku powinniśmy usłyszeć dużo głośniejszy pisk. Wzmacniacz jest gotowy do pracy.
podczas działania w pierwszych godzinach sprawdzamy czy wzmacniacz się nie przegrzewa.
w układzie wzmacniacza należy wymienić stabilizator napięcia z 9v na 12v lub 15v (zależnie od tranzystora)
schemat, projekt Eagle, PCB: https://drive.google.com/folderview?id=1pig2u7URNGnE_WeoyCR835TYreGGxKGr
strona z oryginalnym schematem:
https://www.elcircuit.com/2018/03/diy-500w-class-d-tl494-switching.html?m=1
DISCORD: https://discordapp.com/invite/VeFuaKW

z czego zrobić wzmacniacz do głośników 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak samemu zrobić wzmacniacz do głośników? – lvlexpert.pl

Każdy z nas lubi poczuć czyste brzmienie w radiu. Nie trzeba być pod tym kątem koneserem, ale zdarza nam się sytuacja, gdy jesteśmy sami w …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: lvlexpert.pl

Date Published: 10/4/2021

View: 7187

Jak zrobić wzmacniacz do głośników 12v • Jak to Robić

Wystarczy postępować zgodnie z tymi prostymi instrukcjami. Aby zbudować wysokiej jakości wzmacniacz, będziesz potrzebował tranzystora. Idealny jest tranzystor …

+ 여기에 자세히 보기

Source: jaktorobic.pl

Date Published: 10/13/2021

View: 9517

Prosty wzmacniacz audio na lm386 – Projekty – Forbot

Pokażę wam jak zrobiłem swój wzmacniacz do głośnika bez dużej ilości … żaden sposób ocenić czy faktycznie wykonałeś taki działający układ.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: forbot.pl

Date Published: 1/4/2022

View: 7350

Prosty wzmacniacz audio TDA7056 – Majsterkowo

Można oczywiście wmontować wszystko w obudowę z głośnikiem i ładnymi złączami, ale to pozostawiam do inwencji twórczej wykonawców; ja …

See also  모로 칸 러그 | 모로코 러그 장단점 후기! | 저렴하게 수제 카페트 직수입하기 | 모로칸 카페트 양털 베니워레인 언박싱 | 거실 인테리어 제품 추천 | 일본 직장인 일상 | 도쿄 브이로그 빠른 답변

+ 여기에 더 보기

Source: majsterkowo.pl

Date Published: 5/11/2022

View: 2734

주제와 관련된 이미지 z czego zrobić wzmacniacz do głośników

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Zasilacz ATX. Potężny wzmacniacz Audio ze śmieci = cz. 1. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Zasilacz ATX. Potężny wzmacniacz Audio ze śmieci = cz. 1
Zasilacz ATX. Potężny wzmacniacz Audio ze śmieci = cz. 1

주제에 대한 기사 평가 z czego zrobić wzmacniacz do głośników

  • Author: Adam ChemLab
  • Views: 조회수 17,524회
  • Likes: 좋아요 472개
  • Date Published: 2020. 2. 16.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=OewRzIYHX5Y

Jak samemu zrobić wzmacniacz do głośników?

Jak samemu zrobić wzmacniacz do głośników?

Każdy z nas lubi poczuć czyste brzmienie w radiu. Nie trzeba być pod tym kątem koneserem, ale zdarza nam się sytuacja, gdy jesteśmy sami w domu chcemy podgłośnić trochę radio, gdyż leci nasza ulubiona piosenka. Niestety im dajemy głośniej, tym dźwięk zaczyna być zniekształcany, dochodzą szumy, które psują cały efekt.

Oczywiście takiej sytuacji nie spotkamy w porządnym sprzęcie o wartości małego miejskiego samochodu:) Mówimy tu o zestawach nagłośnienia dla nas, czyli przeciętnego Kowalskiego.

Jednak nawet nawet domowe zestawy jesteśmy w stanie delikatnie stuningować, tak aby brzmienie było czyste, bassy wyczuwalne a przy okazji całość, aby komponowała się z pozostałym sprzętem. Mowa tu o wzmacniaczu do głośników.

Co to takiego wzmacniacz do głośników? Najprościej mówiąc, jest to przyrząd, który wzmacnia sygnał audio ze źródeł sygnału elektroakustycznego, takimi źródłami mogą być gramofon, odtwarzacz CD czy mikrofon. Subwoofery są często mylone ze wzmacniaczami, jednak nie są to tożsame urządzenia.

Na jakość tego urządzenia mają wpływ określone parametry, takie jak pasmo przenoszenia, sprawność energetyczna, bardzo ważny jest współczynnik tłumienia, czy stosunek sygnału do szumu. Niestety, wzmacniacz do głośnika, który będzie posiadał te parametry na poziomie powyżej przeciętnego może kosztować kilkaset złotych i nie mamy żadnej pewności, że będzie wizualnie pasować do naszego systemu.

A może by tak samemu zrobić wzmacniacz audio?

DIY, czyli zrób to sam, jest świetnym pomysłem na wykonanie wzmacniacza pod nasze indywidualne preferencje w obudowie, która będzie uzupełnieniem całości sprzętu grającego.

Jak zrobić wzmacniacz do głośników?

Tu z pomocą przychodzi internet z całym swoim dobrodziejstwem. Z pomocą poradnika zrobić samemu wzmacniacz nie będzie trudne, a taki domowy wzmacniacz idealnie nada się do amatorskiego słuchania muzyki, nawet dla audiofila i miłośnika gdy na gitarze. W procesie budowy przyrządu najważniejszy jest efekt finalny jednak, budując od podstaw zrozumiemy zasady działania wielu podzespołów, to może doprowadzić to tego, że w przyszłości kupując oryginalny wzmacniacz będziemy mieć fachową wiedzę tak, aby dobrać sprzęt dobrej jakości.

Oczywiście takie majsterkowanie polecamy w szczególności osobom młodym, które w przyszłości myślą o szkołach technicznych, ale również osobom, które dotychczas nie miały wiele wspólnego z tworzeniem, tak wzmacniacz będzie idealnym polem doświadczalnym.

Najprostszy wzmacniacz audio można wykonać z układów scalonych. Takie specjalne układy zawierają w sobie parę innych układów – odpada nam duża ilość lutowania. Na budowę naszego pierwszego wzmacniacza warto również układy scalone, które zawierają w sobie kilka wzmacniaczy z przeznaczeniem do różnych urządzeń peryferyjnych.

Gdzie takie układy znaleźć?

Z pomocą po raz kolejny przychodzi internet, popularne serwisy zawierające wystawione używane sprzęty lub sklepy internetowe oferujące nowe produkty będą naszym miejscem pierwszego wyboru. Przykładowe układy tego typu to TDA7375, TDA7377 czy TDA2822. Całość zestawu uzupełnimy o uniwersalną płytkę, kondensatory, dodatkowo może być jeszcze rezystor oraz, gdy chcemy zrobić już na starcie naprawdę mocny wzmacniacz to również i radiator – odprowadzi on nadmiar ciepła ze wzmacniacza nie dopuszczając do przegrzania się układów. Całość musimy uzupełnić o narzędzia potrzebne do montażu.

Proste schematy, które są czytelne dla wszystkich znajdziemy bez problemu w internecie. Tak więc w zasadzie możemy od razu przystąpić do procesu konstruowania. Proces ten uważam za najciekawszy, dający najwięcej frajdy – pod warunkiem, że wszystko wychodzi nam bez żadnych problemów po drodze:)

Znikoma liczba elementów w konstrukcji wzmacniacza oraz większość gotowych elementów sprawiają, że wspomniana osoba początkująca w dziedzinie majseterkowania nie powinna mieć większych trudności z konstrukcją całości wzmacniacza.

Kto nie czuje się na siłach, ale postawił sobie za cel stworzenie samemu takiego wzmacniacza może poszukać tzw. kity, lub body. Są to gotowe zestawy do budowy własnego wzmacniacza, posiadają one wszystkie niezbędne układy, oraz instrukcję. Składanie takiego wzmacniacza jest bardzo proste i również daje dużo frajdy.

Wykonane w domowych warunkach wzmacniacze mogą posiadać moc rzędu 15-20W, co uważam za moc w pełni wystarczającą do domowych, amatorskich zastosowań.

Jak zrobić wzmacniacz do głośników 12v • Jak to Robić

Jeśli chcesz słuchać muzyki przez swoje głośniki, będziesz potrzebował wzmacniacza. Niestety, rynek jest zalany tanimi opcjami, które nie są w stanie dorównać jakości głośników, których chcesz użyć. Na szczęście istnieją sposoby, aby zbudować wysokiej jakości wzmacniacz do swoich głośników 12v. Oto jak. Po odrobinie badań, będziesz miał swój własny wzmacniacz w krótkim czasie! Wystarczy postępować zgodnie z tymi prostymi instrukcjami.

Aby zbudować wysokiej jakości wzmacniacz, będziesz potrzebował tranzystora. Idealny jest tranzystor bipolarny, ponieważ jego duże napięcie kolektor-emiter ułatwia wysterowanie głośnika. W stopniu wyjściowym można również zastosować tranzystory MOS. Wszystkie liniowe stopnie wyjściowe rozpraszają pewną ilość energii, ale jej ilość zależy od tego jak są ustawione. Przed rozpoczęciem projektu upewnij się, że masz odpowiedni układ diagnozowania głośników.

Jeśli instalujesz wzmacniacz w samochodzie, powinieneś upewnić się, że wzmacniacz ma zacisk dodatni i ujemny. Zaciski dodatni i ujemny powinny być oznakowane, przy czym zacisk dodatni powinien być szerszy od ujemnego. Pamiętaj o użyciu gumowych przelotek, aby odizolować obudowę wzmacniacza od wnętrza pojazdu. Wreszcie, zawsze należy upewnić się, aby pozostawić kilka centymetrów przestrzeni pomiędzy wzmacniaczem a głośnikami, ponieważ musi on pozostać chłodny.

Tranzystor podłączamy do pinu 3 pierwszego dwupinowego bloku zacisków. Następnie należy podłączyć potencjometr oraz gniazdo 3,5mm. Następnie należy podłączyć klipsy aligatora do głośnika. Na koniec można podłączyć jack 3,5mm do drugiej kostki zaciskowej. Gdy tranzystor jest już prawidłowo podłączony, podłącz przewody do głośnika. Jeśli chcesz zrobić większy wzmacniacz, powinieneś dodać duży radiator i duże źródło zasilania.

Moc potrzebna na koncert rockowy może wynosić od piętnastu do dwudziestu tysięcy watów. Wymagana moc jest proporcjonalna do czasu trwania szczytu. Moc szczytowa stanowi około jednej dziesiątej mocy ciągłej. Niemniej jednak, moc szczytowa jest o jeden dB wyższa. Można sobie wyobrazić moc wymaganą do zasilania koncertu rockowego w hali widowiskowej. Duże firmy nagłaśniające na trasach koncertowych zużywają łącznie od 80 000 do 400 000 watów i muszą mieć 20-24 dB mocy szczytowej, a ponadto muszą używać dodatkowych głośników do pokrycia.

Wzmacniacze mocy wzmacniają sygnały audio na poziomie linii, a następnie podbijają je do poziomu głośników. Miksery audio zazwyczaj używają sygnałów na poziomie liniowym. Są one znacznie wyższe niż ośmioomowa impedancja typowych systemów głośnikowych. Wyjścia sygnału liniowego są zazwyczaj rzędu kilkudziesięciu kO, podczas gdy sygnały na poziomie głośników są znacznie niższe. Podczas gdy wyjścia na poziomie liniowym są zazwyczaj niższe niż na poziomie mikrofonowym, oba mają dużą dyssypację mocy.

Prosty wzmacniacz audio na lm386

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.

Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Prosty wzmacniacz audio TDA7056

Wstęp

…czyli jak zrobić pierwszy, prosty wzmacniacz audio za grosze. Użyję w tym celu kostki TDA 7056 i garści elementów.

Wbrew pozorom, rezultat w tej cenie nie jest zły: audio jest głośne i w miarę dobrej jakości (jeżeli wejście nie jest przesterowane).

Co będzie nam potrzebne:

Zdjęcie niestety jest nie do końca dokładne, bo w trakcie budowy lekko zmieniłem koncept; z widocznych dwóch kondensatorów elektrolitycznych wystarczy tylko jeden. Lista części:

Kostka TDA 7056 (~5.50 zł) – 1 kanał, 3W mocy audio

Płytka uniwersalna (~5 zł)

3 szt. złącza ARK 2-pinowe

Kondensator elektrolityczny 220uF/16V lub 470uF/16V (lub na wyższe napięcie jeżeli chcemy zasilać w pełnym zakresie, czyli do 18V)

Kondensator ceramiczny 100nF oraz 470nF

Dowolne gniazdo audio mono (mini jack lub chinch)

… oraz oczywiście dowolny głośnik, najlepiej 8Ω lub 16Ω

Łączny koszt to około 20 – 25 zł, a mając drobnicę wychodzi znacznie taniej.

Schemat

(schemat wzięty z elektroda.pl)

Dużej filozofii mam nadzieję tutaj nie ma. Głównym elementem jest nasza kostka, która ma piny numerowane od lewej (od wcięcia), od 1 do 9.

Kondensator elektrolityczny i ceramiczny na wejściu zasilania służy do filtrowania, ich wartości są dosyć luźne, ale podane na schemacie wydają się najbardziej optymalne do tak prostego układu.

Realizacja

Powyżej na zdjęciu przykładowe umieszczenie elementów na uniwersalnej płytce. Cała filozofia to takie ich umieszczenie aby dało się potem je połączyć jak najmniejszą ilością lutów; ja pociągnąłem luty, ale można śmiało robić to drucikami. Ważne jest aby tor audio był jak najkrótszy, a masa miała wszędzie dobre połączenie – w moim przypadku właśnie słaby lut do masy skutkował bardzo cichym graniem na początku.

I to wszystko, układ jest gotowy do działania od momentu zlutowania. Wystarczy podłączyć wejście audio, głośnik oraz zasilanie i możemy cieszyć się wcale nie tak cichym dźwiękiem 😉

Można oczywiście wmontować wszystko w obudowę z głośnikiem i ładnymi złączami, ale to pozostawiam do inwencji twórczej wykonawców; ja potrzebowałem małego i taniego modułu audio zatem pozostawiłem to w takim stanie, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby dołożyć układ od baterii i mieć przenośny głośnik przewyższający sklepowe w tej samej cenie.

키워드에 대한 정보 z czego zrobić wzmacniacz do głośników

다음은 Bing에서 z czego zrobić wzmacniacz do głośników 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Bicicleta Spinning Volante Inercia 20 Kg | ✅[[Bicicleta]] Indoor Extreme20 20Kg Volante Inercia, Pulsómetro, Pantalla Lcd 인기 답변 업데이트
See also  독학 기숙 학원 비용 | 2022 재수학원 종류별 가격비교 [재수][재수학원] 9 개의 가장 정확한 답변

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Zasilacz ATX. Potężny wzmacniacz Audio ze śmieci = cz. 1

  • wzmacniacz
  • audio
  • klasa D
  • AMP
  • TL494
  • układy elektroniczne
  • doświadczenia
  • bas
  • zasilacz
  • ATX
  • muzyka
  • Transsexdisco
  • Jare
  • Jean Michael Jare
  • duża moc
  • 500W
  • kolumna
  • głośniki
  • car audio
  • Adam ChemLab
  • Cewka
  • tranzystory
  • MOSFET
  • komputerowy
  • Harman
  • Harman/Kardon
  • naprawa

Zasilacz #ATX. #Potężny #wzmacniacz #Audio #ze #śmieci #= #cz. #1


YouTube에서 z czego zrobić wzmacniacz do głośników 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Zasilacz ATX. Potężny wzmacniacz Audio ze śmieci = cz. 1 | z czego zrobić wzmacniacz do głośników, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment