Xiaomi Mi Air Purifier 3H Automatyzacja | Automatyzacja Oczyszczaczy Powietrza Xiaomi 상위 208개 베스트 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “xiaomi mi air purifier 3h automatyzacja – Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi“? 다음 카테고리의 웹사이트 th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: th.taphoamini.com/wiki. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Ranking oczyszczaczy powietrza i nawilżaczy 이(가) 작성한 기사에는 조회수 16,472회 및 좋아요 126개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

xiaomi mi air purifier 3h automatyzacja 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi – xiaomi mi air purifier 3h automatyzacja 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Dominika Kahl przygotowała krótki instruktaż, jak uruchomić własne reguły pracy w oczyszczaczach powietrza Xiaomi. Więcej w artykule: https://ranking-oczyszczaczy.pl/poradnik-czystego-powietrza/konfiguracja-automatyzacji-oczyszczaczy-xiaomi/
W zaprezentowany sposób reguły działają w modelach:
– Xiaomi Air Purifier 3H,
– Xiaomi Air Purifier 2H,
– Xiaomi Air Purifier 2S (tylko wersja CN – produkowana na rynek chiński),
– Xiaomi Air Purifier Pro (tylko wersja CN – produkowana na rynek chiński).
Przedstawione reguły są dość powszechne i służą poprawie wydajności oczyszczaczy Xiaomi, w których standardowy tryb automatyczny dość niechętnie wykorzystuje moc oczyszczacza przyspieszając w zależności od stężenia pyłów PM2.5 od wartości 0 aż do 250 ug/m3.
W tym przedziale oczyszczacz przyspiesza skokowo osiągając pełną moc CADR dopiero przy zanieczyszczeniu wynoszącym 250 ug/m3.
W Polsce uznaje się dobowe stężenie PM2.5 wynoszące 25 ug/m3 za złe i mowa o powietrzu na zewnątrz. W mieszkaniu warto utrzymywać wartości poniżej 10 ug/m3, bo jest to wartość rekomendowana przez WHO i uznawana jako mało istotna dla zdrowa.
KILKA UWAG
1. Własne reguły mogą bazować na wartościach: OFF, AUTOMATYCZNY, NOCNY, RĘCZNY.
2. Prędkość trybu MANUAL w regułach można ustawić tylko raz. Nie można ustawić kilku prędkości własnych, z których skorzystamy ustawiając własną automatyzację.
3. Po zmianie ustawień trybu MANUAL, zmieni się wartość również w naszych regułach.
Spotykane praktyki w automatyzacji oczyszczaczy powietrza Xiaomi:
1. Wyłączenie oczyszczacza przy bardzo czystym powietrzu np. poniżej PM2.5 = 5 ug/m3. Oczyszczacz monitoruje jakość powietrza także, gdy jest wyłączony.
Odradzamy, bo przy niskim stężeniu oczyszczacze Xiaomi pracują bardzo cicho i energooszczędnie, więc zawsze można obniżać stężenie bardziej. Dodatkowo oczyszczacze Xiaomi nie monitorują stężeń LZO, ale je usuwają, więc pracujący Air Purifier może redukować np. szkodliwy formaldehyd.
2. Tryb AUTO do 10 ug/m3 – w małym pokoju ma to sens. Jeśli dobieramy sprzęt na styk, to ta wydajność na poziomie nawet 10% mocy całkowitej będzie za niska. Jeśli możemy sobie pozwolić to od razu można startować od trybu MANUAL. Przy okazji oczyszczacz usunie więcej kurzu.
Oczywiście rozwiązanie jest kompromisem między ciszą a czystością i może się sprawdzać w wielu wnętrzach.
3. Tryb MANUAL do stężenia X ug/m3 PM2.5 – wartość X powinniśmy ustalić wg własnych potrzeb. Popularne jest ustawianie tej wartości na poziomie 50 ug/m3, ale równie dobrze można ustawić ją na 20, jeśli odpowiednio zarządzimy kolejnymi profilami.
4. Tryb AUTOMATYCZNY – w zależności od ustawień z pkt. 3 możemy wrócić do automatycznego działania oczyszczacza.

xiaomi mi air purifier 3h automatyzacja 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Xiaomi Purifier 3H problem z automatyzacją – MIUI Polska

W dniu 12.01.2021 o 10:50, Andre86 napisał: Nikt nic? A ten wątek czytałeś? https://miuipolska.pl/forum/topic/49638-air-purifier …

+ 여기에 표시

Source: miuipolska.pl

Date Published: 4/12/2021

View: 5741

Recenzja Xiaomi Mi Air Purifier 3H – zabrakło integracji… – oiot.pl

Xiaomi Mi Air Purifier 3H jest swego rodzaju wzorem oczyszczaczy powietrza – może nie jest najlepszy, ale cieszy się ogromną popularnością w …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: oiot.pl

Date Published: 1/6/2022

View: 2598

Ulepszenie trybu automatycznego w Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Należy utworzyć 4 reguły automatyzacji w Xiaomi Home (Mi Home):. Gry PM2.5 < 10, wyłączamy oczyszczacz,; Gdy 10 < PM2.5 < 15, ustawiamy na tryb ...

+ 더 읽기

Source: smartme.pl

Date Published: 6/15/2022

View: 9975

Pytania do Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Dyskusje z odpowiednimi specialistami o najczęściej zadawanych pytaniach przez klientów dot. modelu Xiaomi Mi Air Purifier 3H.

+ 여기에 보기

Source: www.robotworld.pl

Date Published: 10/9/2021

View: 1228

AIRPURIFIER 3H EU AUTOMATYZACJA nie działa

W dniu 6.11.2020 o 06:36, rezmus napisał: tak. json tylko dla przedzialu zrobionego na 1 warunku. No to dziwne to jest. Wcześniej działał mi …

+ 여기에 더 보기

Source: xiaomifans.pl

Date Published: 5/5/2022

View: 2905

Automatyzacja mi air purifier 3H – Xiaomi Community

Automatyzacja mi air purifier 3H … App is officially LIVE! DOWNLOAD. Xiaomi Community App. A must-have for Xiaomi users. DOWNLOAD · Home | SIGN …

+ 여기에 보기

Source: c.mi.com

Date Published: 9/14/2022

View: 8261

주제와 관련된 이미지 xiaomi mi air purifier 3h automatyzacja

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi
Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi

주제에 대한 기사 평가 xiaomi mi air purifier 3h automatyzacja

  • Author: Ranking oczyszczaczy powietrza i nawilżaczy
  • Views: 조회수 16,472회
  • Likes: 좋아요 126개
  • Date Published: 최초 공개: 2020. 4. 27.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=CKek2uSVsCc

Jak ustawic oczyszczacz powietrza Xiaomi?

Zaznaczyć urządzenie, następnie “Higher than the specified PM2,5” i wybrać 50 µg/m3. Następnie należy wybrać “Switch to auto mode”. Zaakceptować. Przy wyższych stężeniach pyłu PM2,5, oczyszczacz samodzielnie w trybie auto dopasowuje wydajność do aktualnej jakości powietrza.

Jak skonfigurowac oczyszczacz powietrza?

Jak ustawić oczyszczacz powietrza? Instrukcja krok po kroku
  1. Wybierz odpowiednie miejsce w pomieszczeniu. …
  2. Postaw oczyszczacz na podłodze. …
  3. Wybierz tryb pracy urządzenia. …
  4. Pamiętaj o regularnej wymianie filtra. …
  5. Unikaj otwierania okien w dni, kiedy stężenie zanieczyszczeń jest wysokie.

Gdzie najlepiej ustawic odświeżacz powietrza?

Urządzenie będzie pracowało najwydajniej wtedy, gdy umieścisz je w centralnej części pokoju oraz w zbliżonej odległości od okien, ponieważ to przez nie głównie wnikają zanieczyszczenia. Jeśli chcesz użyć urządzenia w sypialni, to najlepiej jest umieścić oczyszczacz powietrza między oknem a łóżkiem.

Czy oczyszczacz powietrza musi stać na podłodze?

Urządzenie należy postawić na podłodze, nawet jeśli jest na tyle małe i lekkie, że mogłoby stać na stoliku czy szafce, ponieważ koncentracja zanieczyszczeń jest najwyższa właśnie na niskich wysokościach.

Co ile wymieniać filtr w Xiaomi?

Konieczna jest wymiana filtra co 3-6 miesięcy. Należy także wymienić filtr za każdym razem, gdy przy uruchamianiu urządzenia wskaźnik przez 30 sekund świeci się na czerwono. Po wymianie filtra naciśnij przycisk z tyłu urządzenia i przytrzymaj przez 6 sekund.

Jak sprawdzić czy oczyszczacz powietrza działa?

Jak sprawdzić, czy powietrze jest już czyste? Skuteczne oczyszczacze powietrza wyposażone są w czujnik monitorujący jakość powietrza w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu, urządzenie jest w stanie pracować w trybie automatycznym, czyli samodzielnie dostosowywać tryb pracy do jakości powietrza.

Czy oczyszczacz powietrza może być włączony przy otwarty oknie?

Oczyszczacz powinien stać niedaleko okien, ponieważ to właśnie przez nie wpada zanieczyszczone powietrze. Warto pamiętać o tym, że jeśli stężenie pyłów jest bardzo wysokie, otwieranie okien nie jest wskazane, ponieważ nawet najlepszy oczyszczacz może nie poradzić sobie z zanieczyszczeniami.

Jak często wymieniać filtr w Oczyszczaczu powietrza Xiaomi?

Konieczna jest wymiana filtra co 3-6 miesięcy. Należy także wymienić filtr za każdym razem, gdy przy uruchamianiu urządzenia wskaźnik przez 30 sekund świeci się na czerwono.

Jak czyścić filtry w Oczyszczaczu powietrza Xiaomi?

Do czyszczenia możesz użyć patyczka kosmetycznego delikatnie wycierając pokryty kurzem czujnik. Zalecane jest wykonanie takiej czynności raz na pół roku Czujnik zanieczyszczenia znajduje się na górnej ściance wewnątrz osłony filtra, tuż za pokrywą.

Jak zresetować oczyszczacz powietrza Philips?

Włączamy oczyszczacz Philips do zasilania. Naciskamy przycisk resetowania przez 3 sekundy. Czerwony przycisk znajduje się pod wlotem czujnika jakości powietrza z boku oczyszczacz. Urządzenie samodzielnie wykona reset czujnika wymiany filtra.

Jak skonfigurować automatyzację w oczyszczaczach XIAOMI?

Konfiguracja automatyzacji w oczyszczaczach Xiaomi

Oczyszczacze Xiaomi dzielą się na dwie grupy – europejskie i chińskie. Od strony sprzętowej to dokładnie te same urządzenia, niemniej różnią je między sobą szczegóły oprogramowania. Jeśli posiadasz lub chcesz kupić model posiadający automatyzację, podpowiadamy, jak optymalnie ją skonfigurować.

Oczyszczacze powietrza Xiaomi, które można ze sobą zestawić, to Xiaomi Air Purifier 2S EU i Xiaomi Air Purifier 2S CN. Warto podkreślić raz jeszcze, że strona sprzętowa obu urządzeń jest taka sama. Wyglądają identycznie, mają taki sam filtr podstawowy dodawany do zestawu, takie same czujniki, silniki czy wentylatory. Zarówno Xiaomi EU, jak i Xiaomi CN posiadają Certyfikat Europejski i są dopuszczone do handlu na terenie Unii Europejskiej. Wtyczki obu urządzeń zostały przystosowane do polskich gniazdek. Na czym więc polega różnica?

Xiaomi EU vs Xiaomi CN – różnice

Różnice pomiędzy chińską a europejską wersją oczyszczaczy Xiaomi pojawiają się w oprogramowaniu. Niektóre z urządzeń przeznaczonych na rynek europejski nie posiadają możliwości automatyzacji pracy, co wynika z polityki dystrybucyjnej producenta. Nie znamy przyczyn takiego podejścia Europejczyków. Przez pewien czas istniała jednak metoda, która pozwalała obejść ograniczenia – wystarczyło podpiąć urządzenie EU do serwera CN. Od pewnego czasu jednak stało się to niemożliwe. Aby dzisiaj korzystać z automatyzacji, należy wybrać oczyszczacz Xiaomi w specyfikacji chińskiej i podłączyć go do serwera chińskiego. O pewnym wyjątku napiszemy natomiast w dalszej części tekstu.

Oczyszczacze powietrza Xiaomi z automatyzacją

Automatyzacja w oczyszczaczach Xiaomi pojawia się we wszystkich modelach CN i wybranych modelach EU. Aby określić, jaką wersję posiadasz, wystarczy sprawdzić numer seryjny. Zakończone literami “CN” są modele chińskie, “GL” to końcówka dla wersji europejskiej. Dostępność automatyzacji prezentuje poniższa tabela (stan na 06.04.2020 r.).

Model CN EU Xiaomi Air Purifier 2H Nie występuje w tej wersji ✖️ Xiaomi Air Purifier 2S ✔️ ✖️ Xiaomi Air Purifier 3 ✔️ Nie występuje w tej wersji Xiaomi Air Purifier 3H Nie występuje w tej wersji ✔️ Xiaomi Air Purifier Pro ✔️ ✖️ Xiaomi Air Purifier Pro H ✔️ ✔️ Xiaomi Air Purifier Max ✔️ ✖️

✔️ – oczyszczacz ma utomatyzację

✖️ – oczyszczacz nie ma automatyzacji

Wyjątkiem jest oczyszczacz powietrza Xiaomi 3H – występuje w specyfikacji europejskiej, ale ma odblokowaną możliwość automatyzacji. Z tego względu będzie lepszym wyborem niż 2S CN dla osób, które już posiadają inne sprzęty kierowane na rynek EU.

Nawilżacze Xiaomi z automatyzacją

Model CN EU Xiaomi Smartmi Pure Evaporative ✔️ ✖️

✔️ – nawilżacz ma utomatyzację

✖️ – nawilżacz nie ma automatyzacji

Automatyzacja w nawilżaczach nie odgrywa istotnej roli. Choć pozwala na rozbudowanie inteligentnych rozwiązań, wiele nie zmienia – wszystko bowiem uzależnione jest od temperatury oraz wilgotności panujących w pomieszczeniu.

Należy pamiętać, że ustawienie wyższej wilgotności względnej niż ta sugerowana przez tryb automatyczny będzie w sporym stopniu uniemożliwione przez prawa przyrody. W skrajnych przypadkach może prowadzić również do rozwoju szkodliwych mikroorganizmów (grzybów, pleśni, bakterii czy wirusów). Zawsze więc zalecamy korzystanie z trybu automatycznego.

Jak prawidłowo tworzyć automatyzacje?

Automatyzacja to szereg instrukcji warunkowych, które przybierają formę “jeżeli… , zakończ…”. Pojawia się więc w nich warunek do wykonania danej czynności oraz sama czynność. O co należy zadbać, by urządzenie działało poprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

Przede wszystkim niezbędna jest logiczna spójność pomiędzy warunkiem a czynnością. Gdy o to nie zadbasz, w wyniku nielogicznego warunku może dojść do zapętlenia. Oczyszczacz powietrza będzie powtarzał funkcję bez końca. Równie istotne jest zachowanie logiki pomiędzy różnymi funkcjami.

Jednym z częściej popełnianych błędów jest tworzenie kilku funkcji, w których skutek miałby wywołać ten sam czynnik. Jeśli jednocześnie ustawisz komendy:

jeżeli PM2.5 jest wyższe od 15 µg/m3, to włącz oczyszczacz, jeżeli PM2.5 jest wyższe od 25 µg/m3, to włącz tryb automatyczny,

urządzenie po osiągnięciu określonego progu będzie losowo wybierało jedną lub drugą czynność. W takiej sytuacji problemem nie jest sam oczyszczacz powietrza, ale nielogiczna funkcja.

Dostępne opcje tworzenia automatyzacji

Ekran tworzenia automatyzacji w aplikacji można podzielić na 3 sekcje:

warunek “jeśli”,

działanie “zakończ”,

okres efektywności, czyli harmonogram wykonywania funkcji.

Pod warunkiem “jeśli” dostępne są opcje związane z poziomem PM2.5, wilgotnością, temperaturą oraz stanem urządzenia (włączone/ wyłączone).

Pod funkcją “zakończ” dostępne są opcje wyłączenia i włączenia oczyszczacza, przejście w jeden z kilku trybów pracy oraz dostosowanie natężenia jasności wyświetlacza.

Menu “okres efektywności” pozwala na definiowanie przedziałów czasowych, w których dana automatyzacja się uruchomi.

Polecane progi reakcji i wzory automatyzacji

Instytucje zajmujące się aspektem Indoor Air Quality (jakości powietrza w budynkach) stworzyły wiele norm i wytycznych. Część polecaną przez nas należy traktować jako sugestie, które pozwalają zachować równowagę pomiędzy realiami zanieczyszczenia w Polsce a zdrowym rozsądkiem w kwestiach jakości, głośności i wydajności.

Mniej niż 5 µg/m3 – oczyszczacz wyłączony, okres efektywności to codziennie (8:00-21:59). Więcej niż 5 µg/m3 i mniej niż 30 µg/m3 – włącz oczyszczacz i przejdź w tryb ręczny, okres efektywności to codziennie (8:00-21:59). Można zauważyć, że w ustawieniach pojawiają się dwa warunki w sekcjach “jeśli” oraz “zakończ”. W ten sposób unikasz sytuacji spełnienia dwóch warunków opisanej przez nas wcześniej. Istotne jest zapamiętanie, że urządzenie będzie działało w trybie ręcznym (przyjmie poziom obrotów zgodny z bieżącymi ustawieniami trybu ręcznego, a więc każda ich przyszła zmiana wpłynie na wydajność oczyszczacza w tej automatyzacji). Więcej niż 30 µg/m33 – przejdź w tryb automatyczny, okres efektywności to codziennie (8:00-21:59). Osoby wrażliwe na dźwięki mogą stworzyć dodatkową automatyzację, która w wybranej godzinie (na czas snu) uruchomi tryb nocny. Tutaj sugerujemy dostosować sprzęt do własnego harmonogramu dnia.

Opisane funkcje przedstawione zbiorczo będą prezentowały się następująco:

Numer automatyzacji Warunek Efekt Czas działania 1 < 5 µg/m33 wyłącz codziennie (8:00-21:59) 2 5 - 30 µg/m33 tryb ręczny codziennie (8:00-21:59) 3 > 30 µg/m33 tryb automatyczny codziennie (8:00-21:59) 4 Od 22:00* tryb nocny cały dzień

*w zależności od indywidualnych nastaw zgodnych z rytmem dnia

Czy warto wybrać oczyszczacz z automatyzacją?

Oczyszczacze Xiaomi z automatyzacją pracy nie są lepszym sprzętem niż te, które są jej pozbawione. Nie oferują lepszych parametrów, nie wyróżniają się ciekawszym designem i nie kuszą konkurencyjną ceną. Mają jednak istotną zaletę – ich praca opiera się nie tylko na naszych potrzebach, ale także preferencjach. Raz narzucone ustawienia sprawiają, że urządzenie zapewnia nam optymalne warunki do życia, pozostające w zgodzie z naszymi oczekiwaniami. Oczyszczacz Xiaomi z automatyzacją jest więc doskonałym rozwiązaniem, jeśli cenisz wygodę i oszczędność czasu.

3h, 2h, 2s, Pro ? Video instrukcja

Oczyszczacze powietrza Xiaomi to w pełni inteligentne urządzenia, pozwalające na zdalną obsługę. W artykule przedstawiam w jaki sposób predefiniować reguły pracy oczyszczacza, aby lepiej osiągnąć jak najlepszą wydajność urządzenia przy zachowaniu komfortowej pracy.

Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi ma na celu poprawę wydajności oczyszczania. Standardowo zaprogramowany tryb automatyczny, uruchamia pełną moc oczyszczacza dopiero przy wysokich stężeniach pyłu PM2,5.

Tryb auto polega na dostosowaniu prędkości filtracji do stopnia zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu. Im wyższe zanieczyszczenie, tym szybciej oczyszczacz powinien pracować, aby usunąć szkodliwe pyły i gazy. Im niższe zakresy dla pyłu PM2,5 w trybie auto, tym lepiej urządzenie będzie dbało o nasze zdrowie.

W Polsce za złą jakość powietrza (na zewnątrz) uznaje się stężenie pyłu PM2,5 – 25 ug/m3. W mieszkaniu warto utrzymywać wartość ok. 10 ug/m3 pyłu PM2,5. Xiaomi za „średnią” jakość powietrza (kolor pomarańczowy na grafice) uznaje 75 ug/m3.

W oczyszczaczach powietrza Xiaomi tryb automatyczny dostosowany jest do pracy w Azji, gdzie powietrze niejednokrotnie przypomina gęstą mgłę. Producent znalazł rozwiązanie umożliwiając użytkownikom samodzielnie definiowanie reguł pracy, a więc ulepszenie skuteczności oczyszczania powietrza.

Reguły w automatyzacji polegają na dodanie warunku – jeśli stężenie pyłu PM2,5 jest większe/mniejsze to oczyszczacz powietrza powinien wykonać wskazaną akcję.

W artykule przedstawiamy propozycję reguł, warto dostosować je do własnych potrzeb.

Oczyszczacze Xiaomi z możliwością konfiguracji automatyzacji

Oczyszczacze powietrza Xiaomi – od lewej – Xiaomi Air Purifier 2s (EU), Xiaomi Air Purifier 2h, Xiaomi Air Purifier 3h

Nie wszystkie oczyszczacze powietrza mają możliwość automatyzacji pracy. Niestety, część z oczyszczaczy jak np. Xiaomi Air Purifier 2s czy Pro przeznaczonych do dystrybucji europejskiej posiadały automatyzację.

Z czasem ta możliwość została zablokowana w aplikacji – nie można podłączyć się do regionu China Mainland. Obejściem tej sytuacji był zakup oczyszczacza z dystrybucji chińskiej.

Automatyzacja w aplikacji jest dostępna dla:

– Xiaomi Air Purifier 2

– Xiaomi Air Purfier 2s w wersji chińskiej (CN)

– Xiaomi Air Purfier Pro w wersji chińskiej (CN)

– Xiaomi Air Purfier 2h

– Xiaomi Air Purfier 3h (europejska) i Xiaomi Air Purifier 3 (chińska)

Jeśli masz jeden z powyższych oczyszczaczy powietrza, w tym popularny Xiaomi Air Purifier 3h to możesz przejść do konfigurowania pracy.

Konfiguracja automatyzacji – krok po kroku

Dokładna instrukcja w naszym filmiku:

1. Zainstalować aplikację Mi Home.

2. Zarejestrować się i założyć konto.

3. Po zalogowaniu, należy sparować oczyszczacz powietrza z aplikacją. W pierwszej kolejności musimy zresetować sprzęt naciskając jednocześnie dwa przyciski i sparować oczyszczacz powietrza z aplikacją. Aplikacja oraz grafiki poprowadzą przez ten proces.

4. Po podłączeniu oczyszczacza powietrza do aplikacji, należy przejść do widoku oczyszczacza powietrza. Następnie kliknąć w ikonę serduszka i suwakiem dostosować głośność oczyszczacza, tak aby nie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu.

Uwaga❗ Nie należy za bardzo wyciszać urządzenia, gdyż wpływa to na jego wydajność oczyszczania.

5. Następnie należy cofnąć się do poprzedniego widoku i kliknąć w dolny pasek „Automation”, a następnie na + w górnym prawym rogu.

6. Następnie wybrać urządzenie, którego pracę chcemy zautomatyzować.

7. W kolejnym widoku pojawiają się parametry, według których można zautomatyzować urządzenie. Należy wybrać “Below the specified PM2,5” i zaznaczyć 10 µg/m3. Następnie ponownie wybrać urządzenie i zaznaczyć “Switch to auto mode” i zaakceptować.

8. Wybrać +, aby dodać kolejną regułę. Następnie wybrać oczyszczacz powietrza i “Higher than the specified PM2,5”, wybrać 11 µg/m3, a następnie “Switch to manual mode”. Zaakceptować.

9. Wybrać +, aby dodać ostatnią regułę. Zaznaczyć urządzenie, następnie “Higher than the specified PM2,5” i wybrać 50 µg/m3. Następnie należy wybrać “Switch to auto mode”. Zaakceptować. Przy wyższych stężeniach pyłu PM2,5, oczyszczacz samodzielnie w trybie auto dopasowuje wydajność do aktualnej jakości powietrza.

Poza tym aplikacja pozwala na ustawienie harmonogramu pracy, włączenie blokady rodzicielskiej, wyłączenia dźwięków oczyszczacza. Sama aplikacja daje dużo możliwości, jest dostępna dla systemu Android i iOS.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czy każdy użytkownik oczyszczaczy powietrza Xiaomi powinien skonfigurować automatyzację?

Zależy. Powyższe reguły są proponowanymi ustawieniami, nie są one uniwersalne. Konieczność automatyzacji zależy od kilku czynników m.in. metrażu czy wentylacji, dlatego zachęcamy do testowania własnych reguł.

Jeżeli użytkujemy oczyszczacz w małym pokoju, a wartość na wyświetlaczu nie przekracza ~15 µg/m3, to można pominąć automatyzację.

Alternatywnie, zamiast dodawać wszystkich reguł, można dopasować wydajność trybu manualnego. W widoku oczyszczacza, klikając na ikonę serca, należy przesunąć suwak dopasowując odpowiednią głośność (krok 4). Oczyszczacz będzie pracował głośniej, ale efektywniej.

Na czym polega automatyzacja modeli przeznaczonych na rynek europejski?

W modelu Xiaomi Air Purifier 2 automatyzacja polega na podłączeniu się pod serwer chiński China Mainland. W modelach 2h i 3h nie jest to konieczne, można podłączyć oczyszczacz do Europy i reguły pracy będą działały bez zarzutu.

Jak rozpoznać model z dystrybucji europejskiej i chińskiej?

Modele przeznaczone na Europę oznaczane są jako EU, drugie jako CN. Można to sprawdzić w naklejce na kodzie kreskowym u dołu oczyszczacza.

Czy do aplikacji można podłączyć kilka telefonów do jednej aplikacji?

Nie, jeśli jeden telefon obsługuje dany oczyszczacz to niestety nie ma możliwości obsługi z drugiego telefonu.

Istnieją nieoficjalne aplikacje, które pozwalają na automatyzację europejskich modeli 2s i Pro?

Tak, istnieją. Niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak one działają, ponieważ żadnej z nich nie udało nam się zainstalować. Do tej pory nie było nieoficjalnej aplikacji, która byłaby dostępna na system operacyjny iOS.

Czy kiedykolwiek wróciła możliwość automatyzacji w modelach z zablokowaną automatyzacją?

Tak, model Xiaomi AP 2 odzyskał możliwość automatyzacji po długiej przerwie. Być może podobnie będzie z pozostałymi modelami.

Rozwiązanie z podłączaniem do chińskiego serwera ma swoje minusy?

Połączenie się z serwerem chińskim czasami potrzebuje czasu. Skutkuje to tym, że oczyszczacz może reagować z opóźnieniem na ustawione zakresy działania. Mimo wszystko jest to lepsze rozwiązanie niż brak możliwości automatyzacji, a zaletą jest to, że obsługa apki jest w języku polskim 🙂

Czy można sterować oczyszczaczem przez komputer?

Niestety nie, aplikacja dostępna jest wyłącznie na smartfony. Można ją obsługiwać z systemu operacyjnego iOS i Android.

Autor artykułu: Dominika Kahl

Jak skonfigurować automatyzację w oczyszczaczach XIAOMI?

Konfiguracja automatyzacji w oczyszczaczu Xiaomi

Oczyszczacze Xiaomi można pogrupować zgodnie z ich rodzajem – wyróżniamy urządzenia europejskie i chińskie. Warto wiedzieć, że choć od strony sprzętowej niczym się między sobą nie różnią, cechują się innymi szczegółami oprogramowania. Jeśli już kupiłeś lub właśnie poszukujesz modelu chińskiego, w naszym artykule znajdziesz szczegółowe wyjaśnienie, jak optymalnie skonfigurować automatyzację.

Xiaomi EU vs Xiaomi CN

Oczyszczacze powietrza Xiaomi, które warto ze sobą porównać, to Xiaomi Air Purifier 2S CN i Xiaomi Air Purifier 2S EU. Rzeczywiście nie sposób doszukać się różnicy w ich działaniu czy budowie. Ich wygląd jest identyczny, w zestawie znajdują się takie same filtry podstawowe, cechują się obecnością takich samych czujników, silników czy wentylatorów. Zarówno Xiaomi EU, jak i Xiaomi CN, zostały wyposażone we wtyczki dopasowane do polskich gniazdek. Co więcej – oba modele dopuszczone zostały do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Czym więc tak naprawdę się różnią?

Jak skonfigurować automatyzację w oczyszczaczach Xiaomi?

Oprogramowanie oczyszczacza Xiaomi w wersji europejskiej odbiega w istotny sposób od tego w wersji chińskiej. Okazuje się, że część urządzeń przeznaczonych na europejski rynek nie daje możliwości automatyzacji pracy. Wynika to z polityki dystrybucyjnej producenta, którego nigdy Europejczycy nie wyjaśnili klientom czy dystrybutorom. Dotychczas istniała możliwość podpięcia urządzenia EU do serwera CN, ale wiemy, że obecnie obejście ograniczenia jest już niemożliwe. Jeśli chcesz korzystać z automatyzacji, musisz wybrać oczyszczacz Xiaomi w specyfikacji chińskiej i podłączyć go do chińskiego serwera.

Oczyszczacze powietrza Xiaomi z automatyzacją

Jak sprawdzić, które oczyszczacze Xiaomi posiadają automatyzację? Wystarczy spojrzeć na numer seryjny urządzenia. Jeśli jest zakończony literami “CN”, masz w rękach model chiński. Wersja europejska oznaczana jest “GL”. Automatyzacja w oszyczaczaczach Xiaomi występuje we wszystkich modelach CN i niektórych EU. Jej dostępność pokazuje poniższa tabela (stan na 06.04.2020 r.)

✔️ – oczyszczacz ma utomatyzację

✖️ – oczyszczacz nie ma automatyzacji

Warto zwrócić uwagę, że oczyszczacz powietrza Xiaomi 3H posiada automatyzację, występując w specyfikacji europejskiej. Jeśli w swoim domu już posiadasz inne sprzęty chińskiego producenta, które są kierowane na rynek EU, będzie on dla ciebie lepszym rozwiązaniem niż model 2S CN.

Nawilżacze Xiaomi z automatyzacją

Model CN EU Xiaomi Smartmi Pure Evaporative ✔️ ✖️

✔️ – nawilżacz ma utomatyzację

✖️ – nawilżacz nie ma automatyzacji

Automatyzacja w nawilżaczach Xiaomi umożliwia rozbudowanie inteligentnych rozwiązań, ale nie jest specjalnie istotna. Ich działanie uzależnione jest bowiem od warunków panujących w pomieszczeniu – temperatury oraz wilgotności względnej.

Działanie nawilżaczy ograniczają prawa przyrody. W sporym stopniu uniemożliwiają one ustawienie wyższej wilgotności niż ta, którą sugeruje urządzenie pracujące w trybie automatycznym. Zwróć uwagę, że jej zbyt wysoki poziom w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do pojawienia się grzybów, pleśni czy bakterii. Dlatego bezpiecznie i rozsądnie jest korzystać z trybu automatycznego.

Jak tworzyć automatyzacje w oczyszczaczu Xiaomi?

Automatyzacja opiera się na instrukcjach warunkowych o formie “jeżeli…, zakończ…”. Konieczne jest więc określenie warunku do wykonania czynności oraz samej czynności. Jak sprawić, by oczyszczacze Xiaomi działały sprawnie i przede wszystkim zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

Najważniejsza jest logiczna spójność między warunkiem a czynnością. W przeciwnym przypadku dojdzie do zapętlenia, w którym oczyszczacz powietrza powtarza daną funkcję bez przerwy. Zwróć również uwagę, by zachować logikę pomiędzy różnymi funkcjami.

Jakie są najczęstsze błędy w konfigurowaniu automatyzacji? Zdarza się, że użytkownicy tworzą kilka funkcji, w których skutek wywołuje ten sam czynnik. W takiej sytuacji urządzenie Xiaomi po spełnieniu danego warunku będzie losowo wybierało jedną z kilku określonych czynności. Nie oznacza to, że oczyszczacz powietrza zepsuł się czy automatyzacja działa niepoprawnie – po prostu została ustawiona nielogiczna funkcja.

Opcje tworzenia automatyzacji

W aplikacji ekran tworzenia automatyzacji dzieli się na 3 sekcje:

warunek “jeśli”,

działanie “zakończ”,

okres efektywności, czyli harmonogram wykonywania funkcji.

W sekcji “jeśli” znajdziesz opcje dotyczące poziomu PM2.5, wilgotności, temperatury czy stanu samego urządzenia (włączone/ wyłączone).

W sekcji “Zakończ” znajdziesz natomiast opcje wyłączenia i włączenia oczyszczacza, możliwość przejścia w wybrany tryb pracy i dostosowanie natężenia jasności wyświetlacza urządzenia.

Sekcja “okres efektywności” to miejsce, w którym możesz zdefiniować przedział czasowy, w którym uruchomi się dana automatyzacja.

Sugerowane progi reakcji i wzory automatyzacji

Istnieje wiele norm i wytycznych stworzonych przez instytucje zajmujące się aspektem jakości powietrza w budynkach. My przygotowaliśmy własne sugestie, które naszym zdaniem pomogą ci zachować równowagę pomiędzy rzeczywistym stanem powietrza w Polsce a zdrowym rozsądkiem w kwestii parametrów działania (jakości, głośności i wydajności).

Recenzja Xiaomi Mi Air Purifier 3H

7 Ocena

Xiaomi Mi Air Purifier 3H jest swego rodzaju wzorem oczyszczaczy powietrza – może nie jest najlepszy, ale cieszy się ogromną popularnością w Polsce i dla wielu osób stanowi punkt wyjścia przy decyzji zakupowej, w dużej mierze ze względu na korzystną cenę. Sam też zdecydowałem się na właśnie ten model, a recenzja tego oczyszczacza powietrza niech będzie swego rodzaju „rozliczeniem się” z tego zakupu.

Mniej więcej w połowie stycznia zakończyłem kilkutygodniowe testy oczyszczacza powietrza Xiaomi Mi Air Purifier Pro H – jeszcze przed odesłaniem testowego modelu do producenta, zacząłem zastanawiać się nad zakupem własnego egzemplarza.

Zresztą, być może część z Was kojarzy słowa, którymi zakończyłem tamtą recenzję:

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H jako samodzielne urządzenie sprawdza się lepiej niż dobrze i myślę, że w tej kategorii zasługuje na rekomendację. Ostatecznym dowodem na to, że z oczyszczacza jestem zadowolony, niech będzie fakt, że bardzo poważnie rozważam zakup prywatnego egzemplarza, choć… może sięgnę po tańszą wersję 3H ;).

Cóż, dokładnie tak się stało. Nie minęło kilkadziesiąt godzin od spakowania recenzowanego wtedy sprzętu, a skusiłem się na zakup własnego – jednak analiza swoich potrzeb oraz skorygowanie oczekiwań z kwotą, jaką chcę przeznaczyć na oczyszczacz powietrza, doprowadziła do zakupu tańszego, mniejszego i cieszącego się znacznie większą popularnością modelu Xiaomi Mi Air Purifier 3H.

Pokuszę się o stwierdzenie, że recenzja tego modelu nie będzie w internecie specjalnie odkrywcza – jest to jednak model na tyle popularny, że nie sposób byłoby pominąć go na łamach oiot.pl. Myślę jednak, że wnioski dotyczące zderzenia największego i najlepszego z niewielkim i najpopularniejszym, mogą interesujące i… zaskakujące?

Xiaomi Mi Air Purifier 3H – specyfikacja

Podobnie, jak w przypadku większego brata, na potrzeby recenzji ze strony producenta wybrałem najbardziej istotne informacje dotyczące Xiaomi Mi Air Purifier 3H. Oczywiście parametry są gorsze, ale nie ma się co dziwić – recenzowany model jest niemal dwa razy tańszy, gdyż za ten oczyszczacz powietrza trzeba zapłacić mniej więcej 599-699 złotych, często w cenie otrzymując dodatkowy filtr.

Parametry Xiaomi Mi Air Purifier 3H:

moduły: czujnik jakości powietrza, czujnik temperatury i wilgotności, laserowy czujnik cząstek,

czujnik jakości powietrza, czujnik temperatury i wilgotności, laserowy czujnik cząstek, zdolność oczyszczania (CADR): 380 m³/h,

380 m³/h, zalecany obszar: 26 – 45 m²,

26 – 45 m², poziom hałasu w trybie nocnym: 33 dB,

33 dB, maksymalny pobór energii: 38 W,

38 W, wymiary: 540 x 270 x 270 mm,

540 x 270 x 270 mm, waga: 6 kg,

6 kg, inteligentne zarządzanie: Xiaomi Home, Google Assistant, Amazon Alexa.

Xiaomi Mi Air Purifier 3H – nie przejmujcie się artefaktem na wyświetlaczu

O konstrukcji i eksploatacji słów kilka

Mam nadzieję, że mi to wybaczycie, ale w tej recenzji jeszcze nie raz będziemy wracać do oczyszczacza Xiaomi Mi Air Purifier Pro H. Po pierwsze dlatego, że oba oczyszczacze mają ze sobą sporo wspólnego, a po drugie – porównawcze spojrzenia na oba te urządzenia daje nieco szersze spojrzenie na model Mi Air Purifier 3H.

8 Ocena

Xiaomi Mi Air Purifier 3H moim zdaniem odpowiada wymiarami moim pierwotnym wyobrażeniom. W porównaniu do modelu Pro H, ten jest naprawdę maluszkiem – ze względu na zbliżone wzornictwo może nie być łatwo to zobrazować na zdjęciach, więc bardziej wymowna jest różnica w wysokości wynosząca właściwie 20 centymetrów oraz po 4 centymetry w dwóch pozostałych wymiarach – oczywiście na korzyść recenzowanego teraz modelu.

Przebrnijmy pokrótce przez konstrukcję oczyszczacza – tym razem również na górną część składa się „technologia”, czyli wyświetlacz, czujnik zanieczyszczeń oraz wentylatory z wylotem powietrza, zaś dół to po prostu przestrzeń na filtr.

Do tego modelu dostępnych jest kilka wariantów filtra:

Mi Air Purifier Antibacterial Filter Cartridge – 169 złotych (na stronie producenta),

Mi Air Purifier Formaldehyde Removal Filter Cartridge – 169 złotych (na stronie producenta),

Mi Air Purifier Formaldehyde Filter S1 – 169 złotych (na stronie producenta),

Mi Air Purifier HEPA Filter Cartridge – 159 złotych (na stronie producenta).

Domyślnie do zestawu dorzucony jest ten ostatni i, z tego, co się orientuję, wszystkie z nich mają czas eksploatacji obliczony na 180 dni. Z doświadczenia jednak powiem, że przy ograniczaniu „zbędnej” pracy oczyszczacza, ten czas spokojnie można wydłużyć. W każdym razie, na sezon grzewczy trzeba będzie poświęcić maksymalnie jeden filtr, a drobna wstrzemięźliwość może wystarczy, aby wydatek rzędu 160 złotych wystarczył na dwie zimy. Pomijając dodatkowe promocje na filtry…. zostańmy przy tym, że przy rozsądnym użytkowaniu trzeba kupić jeden filtr na sezon grzewczy – dodatkową analizę musicie przeprowadzić we własnym zakresie ;).

Xiaomi Mi Air Purifier 3H również musi stać w pewnej odległości od ściany, a ja ponownie zwracam na to uwagę – również dlatego, że Tomek intuicyjnie chciał postawić testowego Xiaomi Mi Air Purifier 3C w rogu. Ze względu na trójdrożny charakter dolnej części oczyszczacza, nic nie powinno mu się stać, ale to na pewno obniży jego wydajność oraz mocno przekłamie wskazania czujnika.

Skoro już wspomniałem o modelu Xiaomi Mi Air Purifier 3C, to poświęćmy mu chwilę – a konkretniej, skupmy się na tym, dlaczego warto mieć z tyłu głowy zarówno starszy model 3H, jak i nowszy 3C. Myślę, że lepiej, aby na różnicach skupił się Tomek w swojej recenzji, która pojawi się na łamach portalu za jakiś czas – w oparciu o moje przemyślenia, będzie mu łatwiej pokusić się o jakieś wnioski porównawcze.

Ja powiem tylko pokrótce, że Xiaomi Mi Air Purifier 3C jest… polećmy przymiotnikami. Nowszy i ładniejszy, tańszy i mniejszy, mniej wydajny, choć nieco cichszy. A oprócz tego został okrojony z czujników temperatury i wilgotności powietrza. Pozostałe smaczki, jak brak sterowania dotykowego w 3C, lepiej niech omówi Tomek w swoim tekście – bo, przyznam szczerze, że nie miałem z tym modelem styczności.

Żeby tradycji stała się zadość – filtr Xiaomi Mi Air Purifier 3H wraz z odkurzaczem Mi Vacuum Cleaner Mini

Obsługa oczyszczacza oraz aplikacja Xiaomi Home

Przygotowanie urządzenia do pracy? Bułka z masłem – wystarczy sprawdzić czy filtr powietrza jest na miejscu, podpiąć wtyczkę do prądu i… gotowe.

Sterowanie Xiaomi Mi Air Purifier 3H też nie należy do trudnych. Z tyłu urządzenia umieszczony jest fizyczny przycisk, z pomocą którego możemy zarządzać wyświetlaczem (wysoka jasność, niska jasność, wyłączony), natomiast pod ekranem znajduje się dotykowy guzik, z pomocą którego możemy zmienić tryb pracy (nocny/ulubiony/automatyczny/trzy predefiniowane tryby pracy) w razie krótkiego kliknięcia oraz włączyć lub wyłączyć oczyszczacz w przypadku długiego kliknięcia.

Xiaomi Mi Air Purifier 3H – obsługa z poziomu aplikacji (oczywiście różnica wizualna wynika z dodanego ostatnio trybu ciemnego)

Jakość powietrza, temperaturę oraz jego wilgotność zobaczymy na ekranie – interfejs nieznacznie różni się od tego, który proponował Xiaomi Mi Air Purifier Pro H. W tym przypadku, zamiast kolorowego paska, pojawia się kolorowa obwódka wokół dotykowego przycisku (bardzo zresztą praktyczna – łatwo trafić palcem w odpowiednie miejsce).

Warto nadmienić, że w tym przypadku wyświetlacz również jest wykonany w technologii OLED – oczywiście wyświetla wszystko dobrze, a ucięcia to artefakty fotografii. Także miejcie z tyłu głowy, że na żywo wszystko wygląda w porządku.

Pozostałe elementy sterowania oraz zarządzania są w zasadzie jednakowe z tymi, który oferuje wspomniany już tutaj droższy model. Pozwólcie zatem, że nie będę się dublował i odeślę Was do analogicznej sekcji w tamtej recenzji – napomknę tylko, że tutaj w trybie ręcznym do naszej dyspozycji oddano osiem możliwych ustawień.

8 Ocena

A co z moimi bolączkami dotyczącymi automatyzacji? Cóż, miałem nieco mniej cierpliwości niż poprzednio – sprawdziłem tylko na wszelki wypadek, czy w tym przypadku automatyzacja nie działa bezbłędnie. Oczywiście tak nie jest. W międzyczasie udało mi się nieco doedukować i wygląda na to, że sceny automatyzacji powinny działać co 30 minut (w takim interwale sprawdzane jest spełnienie warunków) lub przy zmianie zanieczyszczenia o co najmniej 20 jednostek – moje doświadczenie pokazuje jednak, że nawet i z tym różnie bywa.

Osobiście ograniczyłem się do prostych reguł dotyczących włączania oraz wyłączania oczyszczacza w wygodnych dla mnie godzinach – zawsze w trybie automatycznym. Sporadycznie, na przykład zanim wrócę do domu, ręcznie włączam oczyszczacz i ustawiam maksymalną moc – tak, aby wrócić do „przeczyszczonego” pomieszczenia. Szkoda, że tak jest, ale w tej cenie mogę to wybaczyć.

Warto jednak podkreślić, że Xiaomi Mi Air Purifier 3H nie pojawia się w Google Home jako urządzenie, którym możemy sterować z pomocą Asystenta. Co ciekawe, jeszcze pod koniec tamtego roku było to możliwe, jednak coś się zepsuło wraz z aktualizacją oprogramowania. Cóż, sprawa nie wydaje się być tymczasowa – Xiaomi Mi Air Purifier 3H nie pojawia się już w Google Home od 1,5 miesiąca i nie mogę zapewnić, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Z mojego punktu widzenia nie jest to wada (korzystam ze środowiska Xiaomi Home), jednak część z Was może tak do tego podejść. Zresztą, takie podejście będzie zrozumiałe – co innego brak wsparcia dla danej funkcji, a co innego jej długofalowe „odebranie” przez aktualizację oprogramowania sprzętowego. Być może będzie to dla Was mocny argument za modelem Pro H, a może jednak ktoś rozważy sięgnięcie po oczyszczacz konkurencji?

Wrażenia z codziennego użytkowania

Powiem wprost – przekonałem się do tego, że warto mieć w pokoju oczyszczacz powietrza. Co prawda „podmuch” generowany przez ten oczyszczacz nie jest tak imponujący, jak w przypadku większego brata, ale filtrację powietrza wyraźnie czuć. W takim pomieszczeniu po prostu przyjemniej się siedzi, pomijając fakt, że wszelkie zapachy (chociażby obiadu czy nieprzyjemny zapach zza okna) znikają w nim błyskawicznie.

Xiaomi Mi Air Purifier 3H powietrze zdecydowanie filtruje i robi to całkiem nieźle – zwłaszcza, że w minimalnym trybie chodzi na tyle delikatnie i subtelnie, że można wręcz o nim zapomnieć. Maksymalna moc jest więcej niż wystarczająca do oczyszczenia jednego pomieszczenia, ale tutaj ten „obrót” powietrza nie jest aż tak imponujący. Słowem – namacalnie czuć, dlaczego ten model nie jest wcale aż taki drogi.

Tak wyglądają otwory, przez które zasysane jest powietrze, z bliska

Xiaomi Mi Air Purifier 3H sprawia jednak, że trzeba zastanowić się, na jakim poziomie chcemy utrzymywać zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu. W moim przypadku, zdarzają się dni przy otwartych drzwiach, gdzie tryb automatyczny nie schodzi poniżej wyniku rzędu 11-17 punktów AQI – nie ma problemu, aby wskazanie to obniżyć ręcznym podkręceniem wydajności, ale trzeba nastawić się na takie wskazania, jeśli chcemy pozostawić wszystko trybowi automatycznemu. Oczywiście zmienia się to w przypadku zamknięcia drzwi – po dłuższej chwili całe powietrze jest „wymienione” i wtedy wskazania stężenia cząstek PM2.5 wynoszą 1. W przypadku drzwi tylko przymkniętych, wynik na ogół nie spada do jedynki, choć jest jednocyfrowy i zdecydowanie zadowalający.

Dopiero w tym oczyszczacza ujawnia się wada, jaką są narzucone przez producenta wartości progowe zanieczyszczeń dla trybu automatycznego. O tyle, o ile Xiaomi Mi Air Purifier Pro H nawet przy minimalnym natężeniu pracy dawał sobie radę ze zbijaniem do minimalnych wartości, tak tutaj są one nieco wyższe.

Osobiście nadal nie odbieram tego jako problem dyskwalifikujący urządzenie – zwłaszcza, że często zamykam lub przymykam drzwi do pokoju, w którym stoi oczyszczacz, a sporadycznie po prostu ręcznie nakazuję mu „przeczyszczenie” nieco powietrza, niemniej trudno taką obsługę nazwać „inteligentną” czy automatyczną.

Raz jeszcze nadmienię, że podobno wszystko da się obejść odpowiednimi modyfikacjami urządzenia – ale nie dość, że sam ich nie robiłem, to omawianie takich spraw wykracza poza granice tematyki poruszanej w recenzji.

Z tej strony widzimy nie tylko zaślepkę czujnika, ale również przycisk, z pomocą którego sterujemy wyświetlaczem

Jeśli chodzi o czujnik zanieczyszczeń, to nie mam żadnych zastrzeżeń – wszystkie wnioski mam takie same, jak w przypadku poprzedniego oczyszczacza Xiaomi. Słowem – wygląda na to, że wyniki nie są przekłamane, a nawet, jeśli są, to raczej powtarzalnie.

Szczerze mówiąc, jeśli nie planujemy zerkać ciągle ile PM2.5 znajduje się w naszym pokoju, to wskazanie można traktować raczej jako ciekawostkę i informację dla oczyszczacza, aby dostosował tryb swojej pracy do jakości powietrza. Niemniej, nie mam żadnych powodów, żeby sądzić, że wskazania nie są miarodajne.

Podsumowanie

Przyznam szczerze, że trochę nie wiem, do jakiej oceny ostatecznej powinna doprowadzić ta recenzja. Czy jestem zadowolony z zakupu? Jak najbardziej. Niemniej, oczyszczacz ten nie jest pozbawiony pewnych obiektywnych wad – poza kłopotami z automatyzacją, wskazać trzeba również na brak integracji z Google Home (nawet, jeśli tymczasowy).

Gdyby nie ta nieszczęsna integracja, to wahałbym się czy pozostać przy ocenie 8/10, tak jak w przypadku Xiaomi Mi Air Purifier Pro H, czy pokusić się o 9/10 ze względu na fakt, że współdzielone wady nieco mniej gryzą przy znacznie niższej cenie.

Jednak kłopoty z integracją Google Home, a raczej jej nagłe wyparowanie parę tygodni temu, podpowiadają mi, że trzeba nieco bardziej skupić się na wadach. Myślę, że 7/10 to uczciwa nota końcowa – powiedzmy symbolicznie, że jeden punkt odjęty jest za kiepską automatyzację, kolejny za kłopoty z Google Home i ostatni za nieco zbyt liberalny efekt trybu automatycznego – co prawda ustawienia są takie same, jak w przypadku poprzedniego oczyszczacza, jednak tutaj, ze względu na mniejszą wydajność, rezultaty są nieco gorsze.

Nie zrozumcie mnie źle – nadal uważam, że Xiaomi Mi Air Purifier 3H to bardzo dobry oczyszczacz na domowe potrzeby. I nadal jestem bardzo zadowolony z zakupu – zwłaszcza, że na jedną z wad byłem całkowicie gotowy (i doszedłem do wniosku, że z automatyzacji korzystać nie muszę i nie chcę), a drugą zauważyłem wyłącznie dzięki temu, że na potrzeby recenzji sprawdzałem czy sterowanie z pomocą Asystenta Google działa jak należy (a raz jeszcze podkreślę, że nie działa). Myślę, że w tej cenie łatwiej przeboleć brak automatyzacji niż integracji z Google Home – stąd zresztą tytuł tej recenzji.

Jeśli zadowoli was automatyzacja ograniczona do prostego włączania i wyłączania oczyszczacza i nie będziecie się bać od czasu do czasu ustawić czegoś ręcznie, a integracja z Google Home Wam niepotrzebna to gwarantuję, że będziecie w 100% zadowoleni.

Zresztą, nawet te warunki nie są koniecznie – Xiaomi Mi Air Purifier 3H to wciąż jedna z lepszych propozycji w tej półce cenowej, a taki oczyszczacz znacznie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu.

Ulepszenie trybu automatycznego w Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Geneza problemu

W 2017 roku portal internetowy smartairfilters.com zwrócił uwagę, że oczyszczacze powietrza utrzymują poziom zanieczyszczenia wyższy niż zalecany przez organizację WHO. Wartości zalecane przez WHO:

Średnia dobowa: PM2.5 < 25 μg/m 3 , PM10 < 50 μg/m 3 , , PM10 < 50 μg/m , Średnia roczna: PM2.5 < 10 μg/m3 , PM10 < 20 μg/m3 . W teście brał udział także Xiaomi Air Purifier 2 i wypadł wyjątkowo niekorzystnie. Testy wykazały, że w czasie 12-godzinnego testu jego działania, przez 86% czasu w pokoju utrzymywał poziom zanieczyszczeń, które organizacja WHO uznaje za szkodliwe dla zdrowia. Być może chińskie standardy są bardziej liberalne w tym temacie. Zwrócono także uwagę na to, że powodem może być duża niedokładność czujnika poziomu AQI (indeks jakości powietrza), który występuje w modelu Mi Air Purifier 2.

3h, 2h, 2s, Pro ? Video instrukcja

Oczyszczacze powietrza Xiaomi to w pełni inteligentne urządzenia, pozwalające na zdalną obsługę. W artykule przedstawiam w jaki sposób predefiniować reguły pracy oczyszczacza, aby lepiej osiągnąć jak najlepszą wydajność urządzenia przy zachowaniu komfortowej pracy.

Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi ma na celu poprawę wydajności oczyszczania. Standardowo zaprogramowany tryb automatyczny, uruchamia pełną moc oczyszczacza dopiero przy wysokich stężeniach pyłu PM2,5.

Tryb auto polega na dostosowaniu prędkości filtracji do stopnia zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu. Im wyższe zanieczyszczenie, tym szybciej oczyszczacz powinien pracować, aby usunąć szkodliwe pyły i gazy. Im niższe zakresy dla pyłu PM2,5 w trybie auto, tym lepiej urządzenie będzie dbało o nasze zdrowie.

W Polsce za złą jakość powietrza (na zewnątrz) uznaje się stężenie pyłu PM2,5 – 25 ug/m3. W mieszkaniu warto utrzymywać wartość ok. 10 ug/m3 pyłu PM2,5. Xiaomi za „średnią” jakość powietrza (kolor pomarańczowy na grafice) uznaje 75 ug/m3.

W oczyszczaczach powietrza Xiaomi tryb automatyczny dostosowany jest do pracy w Azji, gdzie powietrze niejednokrotnie przypomina gęstą mgłę. Producent znalazł rozwiązanie umożliwiając użytkownikom samodzielnie definiowanie reguł pracy, a więc ulepszenie skuteczności oczyszczania powietrza.

Reguły w automatyzacji polegają na dodanie warunku – jeśli stężenie pyłu PM2,5 jest większe/mniejsze to oczyszczacz powietrza powinien wykonać wskazaną akcję.

W artykule przedstawiamy propozycję reguł, warto dostosować je do własnych potrzeb.

Oczyszczacze Xiaomi z możliwością konfiguracji automatyzacji

Oczyszczacze powietrza Xiaomi – od lewej – Xiaomi Air Purifier 2s (EU), Xiaomi Air Purifier 2h, Xiaomi Air Purifier 3h

Nie wszystkie oczyszczacze powietrza mają możliwość automatyzacji pracy. Niestety, część z oczyszczaczy jak np. Xiaomi Air Purifier 2s czy Pro przeznaczonych do dystrybucji europejskiej posiadały automatyzację.

Z czasem ta możliwość została zablokowana w aplikacji – nie można podłączyć się do regionu China Mainland. Obejściem tej sytuacji był zakup oczyszczacza z dystrybucji chińskiej.

Automatyzacja w aplikacji jest dostępna dla:

– Xiaomi Air Purifier 2

– Xiaomi Air Purfier 2s w wersji chińskiej (CN)

– Xiaomi Air Purfier Pro w wersji chińskiej (CN)

– Xiaomi Air Purfier 2h

– Xiaomi Air Purfier 3h (europejska) i Xiaomi Air Purifier 3 (chińska)

Jeśli masz jeden z powyższych oczyszczaczy powietrza, w tym popularny Xiaomi Air Purifier 3h to możesz przejść do konfigurowania pracy.

Konfiguracja automatyzacji – krok po kroku

Dokładna instrukcja w naszym filmiku:

1. Zainstalować aplikację Mi Home.

2. Zarejestrować się i założyć konto.

3. Po zalogowaniu, należy sparować oczyszczacz powietrza z aplikacją. W pierwszej kolejności musimy zresetować sprzęt naciskając jednocześnie dwa przyciski i sparować oczyszczacz powietrza z aplikacją. Aplikacja oraz grafiki poprowadzą przez ten proces.

4. Po podłączeniu oczyszczacza powietrza do aplikacji, należy przejść do widoku oczyszczacza powietrza. Następnie kliknąć w ikonę serduszka i suwakiem dostosować głośność oczyszczacza, tak aby nie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu.

Uwaga❗ Nie należy za bardzo wyciszać urządzenia, gdyż wpływa to na jego wydajność oczyszczania.

5. Następnie należy cofnąć się do poprzedniego widoku i kliknąć w dolny pasek „Automation”, a następnie na + w górnym prawym rogu.

6. Następnie wybrać urządzenie, którego pracę chcemy zautomatyzować.

7. W kolejnym widoku pojawiają się parametry, według których można zautomatyzować urządzenie. Należy wybrać “Below the specified PM2,5” i zaznaczyć 10 µg/m3. Następnie ponownie wybrać urządzenie i zaznaczyć “Switch to auto mode” i zaakceptować.

8. Wybrać +, aby dodać kolejną regułę. Następnie wybrać oczyszczacz powietrza i “Higher than the specified PM2,5”, wybrać 11 µg/m3, a następnie “Switch to manual mode”. Zaakceptować.

9. Wybrać +, aby dodać ostatnią regułę. Zaznaczyć urządzenie, następnie “Higher than the specified PM2,5” i wybrać 50 µg/m3. Następnie należy wybrać “Switch to auto mode”. Zaakceptować. Przy wyższych stężeniach pyłu PM2,5, oczyszczacz samodzielnie w trybie auto dopasowuje wydajność do aktualnej jakości powietrza.

Poza tym aplikacja pozwala na ustawienie harmonogramu pracy, włączenie blokady rodzicielskiej, wyłączenia dźwięków oczyszczacza. Sama aplikacja daje dużo możliwości, jest dostępna dla systemu Android i iOS.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czy każdy użytkownik oczyszczaczy powietrza Xiaomi powinien skonfigurować automatyzację?

Zależy. Powyższe reguły są proponowanymi ustawieniami, nie są one uniwersalne. Konieczność automatyzacji zależy od kilku czynników m.in. metrażu czy wentylacji, dlatego zachęcamy do testowania własnych reguł.

Jeżeli użytkujemy oczyszczacz w małym pokoju, a wartość na wyświetlaczu nie przekracza ~15 µg/m3, to można pominąć automatyzację.

Alternatywnie, zamiast dodawać wszystkich reguł, można dopasować wydajność trybu manualnego. W widoku oczyszczacza, klikając na ikonę serca, należy przesunąć suwak dopasowując odpowiednią głośność (krok 4). Oczyszczacz będzie pracował głośniej, ale efektywniej.

Na czym polega automatyzacja modeli przeznaczonych na rynek europejski?

W modelu Xiaomi Air Purifier 2 automatyzacja polega na podłączeniu się pod serwer chiński China Mainland. W modelach 2h i 3h nie jest to konieczne, można podłączyć oczyszczacz do Europy i reguły pracy będą działały bez zarzutu.

Jak rozpoznać model z dystrybucji europejskiej i chińskiej?

Modele przeznaczone na Europę oznaczane są jako EU, drugie jako CN. Można to sprawdzić w naklejce na kodzie kreskowym u dołu oczyszczacza.

Czy do aplikacji można podłączyć kilka telefonów do jednej aplikacji?

Nie, jeśli jeden telefon obsługuje dany oczyszczacz to niestety nie ma możliwości obsługi z drugiego telefonu.

Istnieją nieoficjalne aplikacje, które pozwalają na automatyzację europejskich modeli 2s i Pro?

Tak, istnieją. Niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak one działają, ponieważ żadnej z nich nie udało nam się zainstalować. Do tej pory nie było nieoficjalnej aplikacji, która byłaby dostępna na system operacyjny iOS.

Czy kiedykolwiek wróciła możliwość automatyzacji w modelach z zablokowaną automatyzacją?

Tak, model Xiaomi AP 2 odzyskał możliwość automatyzacji po długiej przerwie. Być może podobnie będzie z pozostałymi modelami.

Rozwiązanie z podłączaniem do chińskiego serwera ma swoje minusy?

Połączenie się z serwerem chińskim czasami potrzebuje czasu. Skutkuje to tym, że oczyszczacz może reagować z opóźnieniem na ustawione zakresy działania. Mimo wszystko jest to lepsze rozwiązanie niż brak możliwości automatyzacji, a zaletą jest to, że obsługa apki jest w języku polskim 🙂

Czy można sterować oczyszczaczem przez komputer?

Niestety nie, aplikacja dostępna jest wyłącznie na smartfony. Można ją obsługiwać z systemu operacyjnego iOS i Android.

Autor artykułu: Dominika Kahl

AIRPURIFIER 3H EU AUTOMATYZACJA nie działa

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

키워드에 대한 정보 xiaomi mi air purifier 3h automatyzacja

다음은 Bing에서 xiaomi mi air purifier 3h automatyzacja 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  안전 마진 Pdf | 워런 버핏이 설명하는 안전 마진 2382 좋은 평가 이 답변
See also  안 무서운 귀신 사진 | 【무서운이야기 모음】 소름 끼치는 해외 괴담 모음 귀신은 우리나라만 있는 게 아닙니다ㅣ돌비공포라디오ㅣ괴담ㅣ미스테리 인터뷰ㅣ시청자 사연ㅣ공포툰ㅣ오싹툰 답을 믿으세요

See also  아프리카 잠방 사고 | [이슈톡] '방송 사고'로 실제 외모 드러난 Sns '여신' (2019.08.01/뉴스투데이/Mbc) 인기 답변 업데이트

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi

  • xiaomi
  • automatyzacja
  • oczyszczacz powietrza
  • oczyszczacze powietrza xiaomi
  • xiaomi air purifier 3h
  • xiaomi air purifier 2h

Automatyzacja #oczyszczaczy #powietrza #Xiaomi


YouTube에서 xiaomi mi air purifier 3h automatyzacja 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Automatyzacja oczyszczaczy powietrza Xiaomi | xiaomi mi air purifier 3h automatyzacja, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment