Skymaster Stb N6 Instrukcja Obsługi | Dekoder Dvb-T Skymaster Stb Prezentacja 11208 명이 이 답변을 좋아했습니다

당신은 주제를 찾고 있습니까 “skymaster stb n6 instrukcja obsługi – Dekoder DVB-T SKYMASTER STB PREZENTACJA“? 다음 카테고리의 웹사이트 th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: th.taphoamini.com/wiki. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 VideoBlogReview 이(가) 작성한 기사에는 조회수 47,552회 및 좋아요 107개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

skymaster stb n6 instrukcja obsługi 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Dekoder DVB-T SKYMASTER STB PREZENTACJA – skymaster stb n6 instrukcja obsługi 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

skymaster stb n6 instrukcja obsługi 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Dekoder STB • HD T90 – Instrukcja Obsługi – ZBYROMEX

Slot for Smart Card. • Support of SD/HD (MPEG2 / MPEG4) DVB-C systems. • High definition veo output – HDMI. • Standard resolution veo output – SCART.

+ 여기에 보기

Source: www.zbyromex.pl

Date Published: 4/20/2022

View: 3793

Skrócona instrukcja strojenia dekodera Cyfrowej TVK

na bazie dekodera Globo, Opticum oraz Skymaster. (dotyczy jedynie posiadaczy w/w … (dostępną naszej stronie internetowej lub w Biurze Obsługi Klienta).

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.tvksmp.pl

Date Published: 7/4/2022

View: 9105

Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite – Forum Emitel

Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna … Mam jeszcze Skymaster STB N6 firmware z 130 z 01.03.2016.

+ 여기에 보기

Source: forum.emitel.pl

Date Published: 1/15/2022

View: 3965

Instrukcja skrócona skanowania programów w dekoderze …

Instrukcja skrócona skanowania programów w dekoderze GLOBO SKYMASTER HD XC2-03. W celu ponownego dostrojenia kanałów w dekoderze w pierwszej kolejności …

+ 여기에 더 보기

Source: tvk.csmnp.com.pl

Date Published: 7/1/2021

View: 2693

Tuner N6 STB GLOBO cyfrowy odbiornik naziemnej telewizji …

nowoczesny odbiornik naziemnej telewizji N6 STB GLOBO · obsługa systemów SD/HD (MPEG2 / MPEG4 H. · obsługiwane rozdzielczości – 480, 480i, 576p, 576i, 720p, 1080i …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.nietylkoagd.pl

Date Published: 2/7/2022

View: 7330

Do pobrania – Deko TV DVB-T2/HEVC H.265

Instrukcja obsługi w języku polskim – Instrukcja dodania kanałów IPTV – Specyfikacja Techniczna.

+ 여기에 표시

Source: dekotv.pl

Date Published: 1/23/2022

View: 9439

주제와 관련된 이미지 skymaster stb n6 instrukcja obsługi

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Dekoder DVB-T SKYMASTER STB PREZENTACJA. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Dekoder DVB-T  SKYMASTER STB PREZENTACJA
Dekoder DVB-T SKYMASTER STB PREZENTACJA

주제에 대한 기사 평가 skymaster stb n6 instrukcja obsługi

  • Author: VideoBlogReview
  • Views: 조회수 47,552회
  • Likes: 좋아요 107개
  • Date Published: 2019. 12. 10.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=sWGS8z-eLlo

Co zrobić gdy dekoder nie wyszukuje kanałów?

Sprawdź czy nie są uszkodzone lub połamane oraz czy złącza na końcach kabli są prawidłowo i solidnie zamontowane. Jeżeli i to nie pomaga, czas aby sprawdzić swój sprzęt. Zanieś swój odbiornik do znajomego lub do profesjonalnego sklepu i sprawdź czy dekoder/telewizor działa prawidłowo.

Jak wyszukac kanały na dekoderze Skymaster?

Przed wyszukaniem kanałów na dekoderze upewnij się że wszystkie przewody są podłączone prawidłowo. Naciskamy na pilocie od dekodera przycisk „Menu” i z listy dostępnych opcji wybieramy strojenie kanałów po czym zatwierdzamy swój wybór przyciskiem „OK”.

Jak zaktualizować oprogramowanie dekodera Skymaster?

Wejdź w Menu dekodera i przesuń kursor do zakładki System, a następnie wybierz Aktualizacja oprogramowania.

Co zrobić gdy nie działa dekoder?

Należy sprawdzić kabel HDMI lub SCART. Warto również upewnić się, czy kabel łączący dekoder i gniazdo sieci kablowej jest podłączony poprawnie. Kiedy wszystkie połączenia zostaną sprawdzone, a problem nie ustąpi, upewnij się, że w opcjach dostępnych na telewizorze zostało wybrane odpowiednie źródło sygnału.

Jak znaleźć kanał sprawdzam TV?

W związku ze zbliżającą się zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej Telewizja Polska uruchomiła dedykowaną planszę Sprawdzam TV, którą można znaleźć na pozycji 28 NTC. Dzięki temu w łatwy sposób można sprawdzić, czy posiadany odbiornik jest przystosowany do odbioru telewizji w standardzie DVB-T2/HEVC.

Jak sprawdzić czy jest sygnał z anteny?

Przydatny miernik

Przy sprawdzaniu kabla antenowego warto skorzystać z miernika uniwersalnego. W ten sposób szybko można uzyskać pewność, że na obu końcach posiadanego kabla sygnał jest przesyłany odpowiednio i przy podłączeniu do anteny i telewizora odbiór będzie prawidłowy.

Jak znaleźć kanał 28?

Jest na to bardzo prosty sposób! Telewizja Polska uruchomiła w grudniu ubiegłego roku specjalną planszę o nazwie Sprawdzam TV, którą można z łatwością wyszukać w telewizji naziemnej! Znajduje się ona na ogólnopolskim MUX-3, na kanale 28.

Jak ustawić kanały?

Ręczne ustawienie kanałów

W menu urządzenia (dekodera lub telewizora) należy znaleźć opcję „wyszukiwanie ręczne”. Może też nazywać się „skanowanie ręczne”, „ręczne strojenie” lub podobnie. Jeśli jest wybór, według czego ma być wykonywane wyszukiwanie, należy ustawić „według kanałów”.

Jak ustawić kanały DVB-T2?

Korzystający z telewizora z wbudowanym tunerem DVBT2 MPEG-4: w menu telewizora wybieramy opcję „wyszukiwanie ręczne” (lub analogicznie nazwaną – to zależy od producenta); ze wskazanej wcześniej tabeli wybierz odpowiedni numer kanału danego multiplexu a następnie opcję „skanuj” (lub pokrewną).

Jak przerobić dekoder DVB-T na DVB-T 2?

Ja przeżyłem tą „migracje” już przed kilku laty i z tego co wiem to nie ma możliwości „przeróbki” DVBT na DVBT2. Pozostaje tylko kupno nowego TV z DVBT2, lub dekodera DVBT2, wszystkie inne opcje to tylko TV kablowa.

Jak wyszukać kanały w dekoderze DVB-T?

Jeżeli korzystasz z dekodera DVBT w MENU możesz wybrać opcję „wyszukiwanie ręczne” (opcja ta może nazywać się także: „skanowanie ręczne”, „skanuj kanały”, itp.) Wybierz tę opcję i wprowadź numer kanału dla danego multiplexu wg tabeli w dziale NADAJNIKI DVBT.

Jak wgrać kanały do dekodera?

W celu zainstalowania kanałów należy:
  1. Nacisnąć przycisk MENU lub USTAWIENIA (w zależności od modelu pilota).
  2. Z dostępnych opcji należy wybrać strzałkami pozycję ANTENA i zatwierdzić wybór przyciskiem OK.
  3. W kolejnym widoku należy zatwierdzić przyciskiem OK wybór pozycji INSTALACJA KANAŁÓW.

Dlaczego dekoder pokazuje brak sygnału?

Sprawdź poziom i jakość sygnału na kanale, na którym wyświetla się komunikat. Poziom świadczy o podłączeniu dekodera z konwerterem. W przypadku zerowego poziomu, powodem może być odłączony lub uszkodzony kabel antenowy, ale również niesprawny konwerter lub dekoder. Jakość to ustawienie anteny.

Jak się włącza dekoder?

Znajdź gniazdo HDMI na tylnym lub bocznym panelu telewizora, a także w dekoderze. Połącz oba urządzenia za pomocą przewodu HDMI. Podłącz zasilacz do dekodera, a następnie umieść wtyczkę zasilacza w gniazdku sieci elektrycznej. Uruchom telewizor oraz dekoder i odczekaj do momentu, aż urządzenia się włączą.

Jak odwiesic dekoder?

Wyjmij kartę z dekodera. Odłącz kabel antenowy i po chwili ponownie go podłącz. Poczekaj około 10 sekund i uruchom ponownie dekoder bez karty. Jeśli pojawi się aplikacja START+ z rekomendacjami polecanych programów, naciśnij na pilocie klawisz OK lub WYJŚCIE, aby ją wyłączyć i przejść dalej.

Jak wyszukać kanały w dekoderze DVB-T2?

Korzystający z telewizora z wbudowanym tunerem DVBT2 MPEG-4: w menu telewizora wybieramy opcję „wyszukiwanie ręczne” (lub analogicznie nazwaną – to zależy od producenta); ze wskazanej wcześniej tabeli wybierz odpowiedni numer kanału danego multiplexu a następnie opcję „skanuj” (lub pokrewną).

Jak ustawić antenę DVB-T2?

Należy skierować antenę w kierunku najbliższego nadajnika DVB-T. W przypadku Warszawy jest to bardzo proste – nadajnik znajduje się na szczycie masztu Pałacu Kultury i Nauki, który widać z wielu kilometrów. Dla innych miejscowości należy najpierw upewnić się, w którym kierunku znajduje się nadajnik.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne dekodera?

Aby przywrócić dekoder do ustawień fabrycznych (domyślnych), wciśnij na pilocie klawisz SETUP i następnie wybierz INSTALACJA -> USTAWIENIA DOMYŚLNE. Klawiszem nawigacyjnym w prawo, zmień USTAWIENIA DOMYŚLNE z NIE na TAK. Następnie klawiszem w dół, zaznacz KONTYNUUJ i potwierdź to przyciskiem OK.

Co to jest LCN na dekoderze?

LCN – z ang. logical channel number – logiczny numer kanału. Identyfikator definiujący kolejność programów/kanałów w liście odbiornika DVB-T.

Instrukcja obsługi Dekoder STB, Tuner Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T MPEG-4 & Full HD Media Player

Transkrypt

1 Instrukcja obsługi Dekoder STB, Tuner Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T MPEG-4 & Full HD Media Player WIWA HD90 Przed podłączaniem, użyciem lub regulacją tego urządzenia prosimy uważnie przeczytać całą instrukcję.

2 Bezpieczeństwo i ochrona środowiska UWAGA! PRZECZYTAJ UWAŻNIE NINIEJSZY PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA I POSTĘPUJ ZGODNIE Z JEGO INSTRUKCJAMI. PAMIĘTAJ POSTĘPOWANIE NIEZGODNE DO ZALECEŃ NARUSZA TWOJE PRAWO DO ROSZCZEŃ GWARANCYJNYCH. Aby poprawnie użytkować sprzęt należy dokładnie zapoznać się z treścią podręcznika użytkownika. Prosimy zachować niniejszy podręcznik, by móc korzystać z zawartych w nim instrukcji i wskazówek również w przyszłości. W razie zaistnienia konieczności naprawy sprzętu należy skontaktować się z autoryzowanym punktem serwisowym. OSTRZEŻENIE! OTWARCIE OBUDOWY GROZI PORAŻENIEM PRĄDEM. Nie wolno pod grobą porażenia prądem zdejmować obudowy lub tylniej pokrywy urządzenia. Nawet gdy urządzenie jest wyłączone, wewnątrz obudowy może wystąpić niebezpiecznie wysokie napięcie. W środku nie ma żadnych części, które użytkownik może wymieniać lub naprawiać we własnym zakresie. W razie stwierdzenia uszkodzenia, naprawy mogą być dokonywane wyłącznie przez autoryzowany punkt serwisowy. Wymiany przewodu zasilającego może dokonać tylko specjalistyczny warsztat serwisowy. Baterie i urządzenia z zainstalowanymi bateriami należy chronić przed nadmiernym ciepłem pochodzącym od słońca, ognia itp. OSTRZEŻENIE! Aby uniknąć niebezpieczeństwa pożaru lub porażenia prądem, nie wolno wystawiać sprzętu na działanie wody (np. deszczu) i należy chronić go przed wilgocią. Nie wolno umieszczać sprzętu w miejscach narażających go na zroszenie (np. w pobliżu łazienek, saun), umieszczać na odtwarzaczu przedmiotów zawierających płyny (np. wazony). UWAGA! Nie wolno blokować otworów wentylacyjnych. Należy zainstalować zgodnie z zaleceniami producenta. Otwory znajdujące się w obudowie zostały wykonane dla zapewnienia wentylacji, prawidłowego działania i zabezpieczenia przed przegrzaniem. Otwory te nie mogą być zasłaniane przez położenie urządzenia na łóżku, sofie, dywanie lub na podobnej powierzchni. Urządzenia nie wolno umieszczać w powierzchni zabudowanej np. półkach na książki lub w szafkach, chyba że zapewniona jest właściwa wentylacja lub przestrzegane są zalecenia producenta. NAPRAWY Wszystkie czynności serwisowe muszą być dokonywane przez punkt serwisowy. Urządzenie należy zgłosić do serwisu, jeśli upadło, został naruszony kabel zasilający, do środka dostała się jakakolwiek ciecz, było trzymane na deszczu, nie pracuje prawidłowo lub słychać znaczące pogorszenie w jakości brzmienia. USUWANIE WYEKSPLOATOWANYCH URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH I ELEKTRONICZNYCH Ten symbol na produkcie lub jego opakowaniu oznacza, że produkt nie powinien być zaliczany do odpadów domowych i nie wolno wyrzucać razem z innymi odpadami z gospodarstw domowych. Polskie prawo zabrania pod karą grzywny łączenia zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz z innymi odpadami. Należy go przekazać do odpowiedniego punktu, który zajmuje się zbieraniem i recyklingiem urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Dbając o pozbycie się produktu w należyty sposób, można zapobiec potencjalnym negatywnym skutkom dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzkiego, jakie mogłyby wyniknąć z niewłaściwego postępowania z odpadami powstałymi ze zużytego sprzętu elektronicznego. Recykling materiałów pomaga w zachowaniu surowców naturalnych. Aby uzyskać szczegółowe informacje o recyklingu tego produktu, należy się skontaktować z władzami lokalnymi, firmą świadczącą usługi oczyszczania lub sklepem, w którym produkt ten został kupiony. CE Logo to informuje, że odbiornik zgodny jest z warunkami dyrektywy 89/336/EEC dotyczącej przestrzegania przez kraje członkowskie przepisów zgodności elektromagnetycznej oraz warunkami dyrektyw 73/23/EEC i 93/68/EEC dotyczących przestrzegania przez kraje członkowskie przepisów niskiego napięcia i bezpieczeństwa związanego z obsługą urządzeń elektrycznych. 2 z

3 Zalecenia eksploatacyjne Lokalizacja Urządzenie powinno stać na płaskiej, stabilnej powierzchni, z dala od innych urządzeń elektronicznych jak odtwarzacze video, odbiorniki radiowe czy głośniki, od których zakłócenia elektromagnetyczne mogą wpływać na jakość odtwarzanego obrazu i dwięku. Umieszczając odbiornik w zamykanym regale musimy zadbać o wolną przestrzeń wokół niego, gwarantującą prawidłową wentylację, a także w miejscu o małej wilgotności powietrza, z dala od słońca i innych ródeł ciepła. Chroń urządzenie przed zalaniem. Zasilanie Jeśli odtwarzacz nie będzie używany przez dłuższy czas, należy go wyłączyć z gniazdka sieciowego. W celu wyłączenia przewodu chwycić za wtyczkę, nie ciągnąć za sam przewód. Nie dotykać przewodu zasilającego ani zasilacza sieciowego mokrymi rękami. Grozi to porażeniem prądem. Proszę używać tylko zasilaczy zalecanych przez producenta urządzenia i dostarczonych wraz z urządzeniem. Nie umieszczać zasilacza sieciowego w zamkniętej przestrzeni, takiej jak regał czy szafka AV. Chronić urządzenie przed upuszczeniem i wstrząsem. UWAGI dotyczące kabla zasilania Od czasu do czasu należy sprawdzać kabel urządzenia i jeżeli wykazuje on oznaki uszkodzenia lub zniszczenia odłączyć go i przerwać korzystanie z urządzenia, następnie wymienić kabel na dokładnie taki sam w autoryzowanym serwisie. Chronić kabel przed fizycznym i mechanicznym uszkodzeniem, takim jak skręcenie, zapętlenie, ściśnięcie, zgniecenie w drzwiach lub nadepnięcie. Zwrócić szczególną uwagę na wtyczki, gniazdka oraz miejsce, gdzie kabel wychodzi z urządzenia. Aby odłączyć zasilanie, należy wyciągnąć wtyczkę z gniazdka. Podczas instalacji urządzenia należy zapewnić swobodny dostęp do wtyczki zasilania. KWADRATY Symbol ten informuje, że odbiornik jest urządzeniem bezpiecznym pod względem elektrycznym, o ile wykorzystywany jest zgodnie z zaleceniami określonymi w rozdziale dotyczącym bezpieczeństwa. Wyładowania atmosferyczne Dla większego bezpieczeństwa, podczas burzy i przed zostawieniem urządzenia na dłuższy czas należy wyłączyć urządzenie z gniazdka sieciowego. Pozwoli to na uniknięcie uszkodzeń spowodowanych przez burzę i skoki napięcia w sieci energetycznej. Czyszczenie Obudowę i elementy sterujące należy czyścić miękką ściereczką zwilżoną roztworem łagodnego środka myjącego. Nie używać wszelkiego rodzaju ściereczek ani proszków do szorowania, a także rozpuszczalników, takich jak spirytus czy benzyna. Ochrona słuchu Korzystanie ze słuchawek przy dużej głośności może spowodować uszkodzenie słuchu. Ten produkt może generować dwięki o natężeniu grożącym uszkodzenie słuchu użytkownikowi ze zdrowym słuchem. Wyższe natężenie dwięku jest przeznaczone dla osób z częściowo uszkodzonym słuchem. Nie słuchaj zbyt długo. Długotrwałe słuchanie dwięku, nawet na bezpiecznym poziomie, również może powodować uszkodzenie słuchu. Korzystaj z urządzenia w sposób umiarkowany oraz rób odpowiednie przerwy. Zachowaj ostrożność przy zmianie głośności dwięku ze względu na dostosowywanie się słuchu. Nie zwiększaj głośności do takiego poziomu, przy którym nie słychać otoczenia. Baterie Wyjmuj baterie z pilota, jeśli są zużyte lub gdy pilot nie będzie używany przez dłuższy czas. Używaj tylko nowych baterii. Nie należy stosować baterii częściowo zużytych, pochodzących od różnych producentów, łączyć starych z nowymi itd.. Baterie zawierają szkodliwe substancje chemiczne, dlatego powinny być w odpowiedni sposób utylizowane; nie wolno baterii ładować, zwierać, podgrzewać ani wkładać ich do ognia. Nie upuszczaj pilota gdyż grozi to uszkodzeniem pilota lub wyciekiem. Jeśli stwierdziłeś wyciek lub wylanie baterii natychmiast wyjmij uszkodzone baterie, aby uchronić pilota przed uszkodzeniem, a następnie oczyść pilota z resztek elektrolitu i ewentualnej korozji. Czas pracy baterii wynosi zwykle około 1 roku przy czym żywot baterii jest zależny od wielu czynników, również stopnia intensywności ich eksploatacji. UWAGA! NIEWŁAŚCIWE UŻYWANIE BATERII GROZI WYCIEKIEM ELEKTROLITU, KOROZJĄ A NAWET ICH EKSPLOZJĄ. 3

4 Spis treści Bezpieczeństwo i ochrona środowiska 2 Zalecenia eksploatacyjne 3 Spis treści 4 Funkcje panelu odtwarzacza 5 Funkcje pilota zdalnego sterowania 6 Podstawowe przyciski funkcyjne pilota 7 Użytkowanie pilota zdalnego sterowania 9 Informacje o użytkowaniu odtwarzacza 10 Połączenie odtwarzacza 11 Podłączenie do odbiornika TV 12 Podłączenie do zewnętrznego wzmacniacza 13 Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 14 Instrukcja instalacji 14 Szukanie kanałów DVB-T 15 Funkcja INFO 15 EPG – przewodnik po programach 16 Nagrywanie 16 Funkcja Time Shift 17 Programowanie nagrywania 17 Plan nagrania 18 Ustawienia odtwarzacza 19 Edycja programów 20 Sortowanie programów 20 Ustawienia obrazu 21 Szukanie kanałów 22 Zasilanie anteny 22 Menu – Czas 22 Menu – Opcje 23 Menu – System 23 Ustawienie USB 24 Tryby pracy odtwarzacza 25 Odtwarzanie filmów 25 Odtwarzanie zdjęć 26 Odtwarzanie muzyki 26 Połączenie odtwarzania muzyki i zdjęć 26 Aktualizacja oprogramowania 27 Specyfikacja techniczna 28 Realizacja gwarancji 29 Warunki gwarancji 30 Uwagi serwisu 31 Gwarancja 32 4

5 Funkcje paneli odtwarzacza : USB Złącze USB 2.0 do podłączenia zewnętrznych urządzeń USB. 2 – IR – Odbiornik pilota zdalnego sterowania. 3 – LED – Wyświetlacz LED – spełnia dwie funkcje zegarka lub podaje numer kanału. 4 – CH- – Przełącznik kanału do tyłu. 5 – CH+ – Przełącznik kanału do przodu. 6 – POWER – Włącznik zasilania. AUDIO L/R Uwaga! Przed zdjęciem obudowy wyjąć wtyczkę z gniazda sieciowego. UWAGA! NIE OTWIERAĆ – GROZI PORAŻENIEM S/N: Model: HD90 Made in P.R.C RF IN – ANT IN – wejście anteny (75Ω), 8 – RF LOOP – LOOP OUT – wyjście antenowe dla innego odbiornika TV. 9 – COAXIAL – COAXIAL wyjście dwięku cyfrowego HDMI – Umożliwia podłączenie cyfrowego sygnału audio / wideo SCART-TV – Uniwersalne złącze AV (audio-wideo) – tzn. EUROZŁĄCZE AUDIO L/R – Analogowe wyjście stereo DC IN – Zasilanie urządzenia. 5

6 Funkcje pilota zdalnego sterowania Pilot zdalnego sterowania w odtwarzaczu multimediów WIWA HD90 służy do włączenia i wyłączenia urządzenia, przeglądania menu, wyboru multimediów i ich odtwarzania. Aby zapoznać się funkcjami pilota zdalnego sterowania, należy zapoznać się z opisem przycisków. POWER MUTE + VOLUME – TV/RADIO FORMAT AUDIO SUBT. A B C D MENU V- CH+ EXIT V+ EPG CH- INFO REC PVR USB TTX FAV TIME SHIFT 0 PLAN POWER – Włączanie lub wyłączanie zasilania tunera STB. TV/RADIO – Wybór TV – Radio (jak będzie nadawane). FORMAT – Zmiana formatu wyświetlania – tryb DVB-T. MUTE – Włączanie – wyłączanie dwięku. VOLUME + / – – Zwiększanie / zmniejszanie poziomu głośności. AUDIO – Pozwala na zmianę ścieżki dwiękowej. SUBT. – Wybór napisów podczas oglądania filmów. TTX – Przycisk telegazety. FAV – Włącza funkcję ulubionych programów. A – czerwony – Przejście do funkcji Multimedia z DVB-T – Pełny podgląd obrazu – działa w funkcji FILM. B – zielony – Zmiana rozdzielczości wyświetlanego programu – działa w funkcji DVB-T. – Funkcja powtarzania od A- do B – tryb FILM. C – żółty – Klawisz zmiany formatu wyświetlanego obrazu – działa w funkcji DVB-T. D – niebieski – Plan nagrywania – działa w funkcji DVB-T. – GO TO – odtwarzanie filmu od określonego czasu – działa w funkcji FILM. MENU – Przejście do ustawień odtwarzacza – tryb DVB-T. EXIT – Zamykanie trybu / menu. V+ / V- – Zwiększanie / zmniejszenie poziomu głośności. OK/LIST – Potwierdzenie wybranych funkcji. – Lista programów w funkcji DVB-T. CH+ – Przycisk kierunku / kanał do góry. CH- – Przycisk kierunku / kanał w dół. EPG – Uruchomienie przewodnika po programach. INFO – Informacje w trakcie odtwarzania i nagrywania. – Włącza zegar na wyświetlaczu w trybie czuwania odtwarzacza WIWA. STOP – Zatrzymanie odtwarzania lub nagrywania. PLAY i PAUSE – Odtwarzanie – pauza, TIME SHIFT. REC – Uruchomienie funkcji nagrywania. FR lub FF – Szybkie przewijanie do tyłu lub przodu. PVR – Bezpośrednie wejście w katalog z nagranym materiałem za pomocą funkcji REC Przyciski numeryczne. – W trybie FILM dzielenie materiału na 9 części. USB – Bezpośrednie przejście w tryb MULTIMEDIA PLAN – Włączenie Plan Nagrywania – działa w funkcji DVB-T 6

7 Funkcje pilota zdalnego sterowania PODSTAWOWE PRZYCISKI FUNKCYJNE PILOTA Klawisze numeryczne od 1 do 9 – Dzielenie filmu Gdy za pomocą odtwarzacza oglądamy film nagrany na nośniku pamięci USB, możemy skorzystać z szybkiego wyboru miejsca od którego rozpoczynamy oglądanie filmu. Naciskając wybrany klawisz numeryczny od 1 do 9, przechodzimy odpowiednio do odtwarzania od 10% do 90% materiału filmowego. INFO – Zegar Gdy odtwarzacz znajduje się w trybie Standby (jest wyłączony za pomocą przycisku Power znadującego się na pilocie lub urządzeniu), możemy skorzystać z funkcji wyświetlania aktualnego czasu na wyświetlaczu LED. Aktualny czas pobierany z nadawanego sygnału cyfrowego (dokładny i uwzględniający czas letni i zimowy), aktywizujemy przez naciśnięcie klawisza INFO. Powtórne naciśnięcie powoduje wyłączenie wyświetlania czasu. Dodatkowo w MENU – Obraz – Jasność wyświetlacza LED, można ustawić intensywność wyświetlania czasu. TTX – Teletekst W trakcie oglądania DVB-T naciśnięcie przycisku TTX pozwala na uruchomienie telegazety. Teletekst jest to cyfrowy system przesyłania dodatkowych informacji nadawanych jednocześnie z programem telewizyjnym. Dodatkowe informacje w postaci tekstu i znaków graficznych można oglądać na ekranie telewizora zamiast nadawanego programu. Nawigowanie w funkcji teletekst odbywa się za pomocą klawiszy numerycznych, kursorów góra/dół i kolorowych przycisków. Telegazeta funkcjonuje tylko, jeżeli aktualnie odbierany program telewizyjny oferuje informacje telegazety Teletext VBI. A – Klawisz CZERWONY Naciśnięcie klawisza czerwonego A spowoduje bezpośrednie przejście z trybu DVB-T pracy odtwarzacza do trybu Multimedia. B – Klawisz ZIELONY Kolejne naciskanie zielonego przycisku na pilocie w trybie pracy odtwarzacza jako tunera DVB-T powoduje zmianę rozdzielczości wyświetlanego obrazu miedzy: 576i, 576P, 720P, 1080i i 1080P. C – Klawisz ŻÓŁTY Kolejne naciskanie żółtego przycisku na pilocie w trybie pracy odtwarzacza jako tunera DVB-T powoduje zmianę proporcji wyświetlanego obrazu. Do dyspozycji otrzymujemy możliwość wyboru między następującymi formatami: AUTO, 4:3 Letter Box, 4:3 Pan&Scan, 4:3 Full, 16:9 Wide Screan, 16:9 Pillar Box, 16:9 Pan&Scan. D – Klawisz NIEBIESKI Umożliwia na przełączenie w tryb Plan nagrań, który pozwala na zaprogramowanie nagrywania. 7

8 Funkcje pilota zdalnego sterowania Klawisz – USB Umożliwia bezpośrednie przejście z trybu DVB-T pracy odtwarzacza do trybu Multimedia. Klawisz – PLAN Naciśnięcie klawiszu umożliwia na przełączenie w tryb Plan nagrań, który pozwala na zaprogramowanie nagrywania. Klawisz – AUDIO Uruchomienie przycisku AUDIO uruchamia edycję dwięku. W zależności od udostępnionych opcji przez nadawcę programu, możemy zmienić język, standard i sposób wysyłania dwięku – stereo, tylko lewy głośnik, lub tylko prawy. Klawisz – SUBT. Klawisz ten umożliwia włączenie lub wyłączenie oraz wybór języka napisów w ramach opcji, które udostępnia nadawca programu. W trakcie oglądania filmów opcja ta pozwoli na ustawienie wielkości i koloru czcionki napisów TXT, oraz umożliwia dodanie tła pod napisy (klawisz trzeba wcisnąć dwa razy). 8

9 Instalacja baterii 1. W celu uruchomienia pilota należy włożyć dwie baterie typu AAA. 2. Aby wymienić zużytą baterię otwórz komorę baterii pilota. 3. Włóż do środka dwie baterie typu AAA, stosując się do oznaczeń (+/-) umieszczonych wewnątrz komory. 4. Zamknij pokrywę komory pilota. Uwagi: Wyjmuj baterie z pilota, jeśli są zużyte lub gdy pilot nie będzie używany przez dłuższy czas; Używaj tylko nowych baterii. Nie należy stosować baterii częściowo zużytych, pochodzących od różnych producentów, łączyć starych z nowymi itd.; Baterie zawierają szkodliwe substancje chemiczne, dlatego powinny być w odpowiedni sposób utylizowane; nie wolno baterii ładować, zwierać, podgrzewać ani wkładać ich do ognia; Nie upuszczaj pilota gdyż grozi to uszkodzeniem pilota lub wyciekiem baterii. Jeśli stwierdziłeś wyciek lub wylanie baterii natychmiast wyjmij uszkodzone baterie, aby uchronić pilota przed uszkodzeniem, a następnie oczyść pilota z resztek elektrolitu i ewentualnej korozji; Czas pracy baterii wynosi zwykle około 1 roku przy czym żywot baterii jest zależny od wielu czynników, również stopnia intensywności ich eksploatacji; Zasady używania pilota Aby sterowanie zdalne odtwarzaczem funkcjonowało poprawnie należy nakierować pilota na czujnik zdalnego sterowania, umieszczony na przednim panelu, przy czym odległość pilota od urządzenia nie powinna być większa niż 5m, a kąt odchylenia wiązki od osi prostopadłej do panela, 0 nie może przekraczać 30 w każdym z kierunków. Uwagi: Użytkowanie pilota zdalnego sterowania Pilot powinien działać bez zarzutu w większości pomieszczeń pod warunkiem, że na drodze wiązki nie ma żadnych przeszkód; Nie zastawiaj przodu odtwarzacza bowiem może to być powodem w zakłóceniach pracy pilota; Dopuszczalne parametry (max. odległość i kąt odchylenia) różnią się w zależności od zmienności warunków panujących w pomieszczeniu np.: jasność; Unikaj sytuacji gdy pilot nakierowywany jest na ródła silnego światła takie jak światło słoneczne, lampy fluorescencyjne itp. ; Nie należy używać pilota jednocześnie z pilotem od innego urządzenia. Nie kład pilota w mokrych lub wilgotnych podłożach ani w miejscach narażonych na zalanie wodą lub innymi płynami Nigdy nie demontuj pilota! UWAGA NIEWŁAŚCIWE UŻYWANIE BATERII GROZI WYCIEKIEM ELEKTROLITU, KOROZJĄ NAWET ICH EKSPLOZJĄ. 9 A

10 Uruchamianie Uwaga! Podczas uruchamiania urządzenia może dojść do obrażeń ciała i szkód rzeczowych. W celu uniknięcia zagrożeń należy przestrzegać poniższych wskazówek bezpieczeństwa Nie używać materiałów opakowania do zabawy. Przestrzegać informacji dotyczących wymagań wobec miejsca ustawienia i podłączenia elektrycznego urządzenia, aby uniknąć obrażenia ciała i szkód rzeczowych. Zawartość zestawu Standardowo urządzenie dostarczane jest wraz z następującymi elementami. Odtwarzacz WIWA HD90 Pilot zdalnego sterowania Baterie 2x AAA Uwaga! Proszę sprawdzić czy opakowanie zawiera wszystkie komponenty wyszczególnione powyżej. Jeżeli brakuje któregoś z nich skontaktuj się ze sprzedawcą. Opakowanie Informacje o użytkowaniu odtwarzacza Uwaga! W okresie gwarancji, należy przechowywać oryginalne opakowanie w celu prawidłowego zapakowania urządzenia w przypadku reklamacji. Podczas rozpakowywania, należy wyjąć urządzenie z kartonu i usunąć materiał opakowaniowy. Usunąć materiał opakowaniowy akcesoriów. Ściągnąć folię ochronną z urządzenia. Opakowanie chroni urządzenie przed szkodami powstałymi podczas transportu. Materiały opakowania są dobrane z uwzględnieniem aspektów ekologicznych i utylizacyjnych, i dlatego nadają się do recyklingu. Zwrot opakowań przyczynia się do oszczędnej gospodarki surowcowej i zmniejsza ilości odpadów. Niepotrzebne materiały opakowaniowe, należy poddać utylizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami miejscowymi. Wymagania montażowe Dla zapewnienia bezpiecznej i bezawaryjnej pracy urządzenia, należy spełnić następujące wymagania w miejscu ustawienia: Ustawić urządzenie na równej i poziomej powierzchni. Nie ustawiać urządzenia w gorącym, mokrym bąd bardzo wilgotnym otoczeniu. Prawidłowa praca urządzenia wymaga dostatecznej cyrkulacji powietrza. Nie ustawiać włączonego urządzenia na miękkie powierzchnie, dywany lub inne materiały, które mogą ograniczyć cyrkulację powietrza. Zapewnić swobodny dostęp do gniazda wtykowego, aby w razie potrzeby można było łatwo wyciągnąć z sieci. Podłączanie elektryczne Aby zapewnić bezpieczną i bezawaryjną pracę urządzenia, podczas podłączania elektrycznego należy uwzględnić poniższe wskazówki: Przed podłączeniem urządzenia porównać parametry przyłączeniowe zasilacza sieciowego (napięcie i częstotliwość) na tabliczce znamionowej z parametrami sieci elektrycznej. Parametry te muszą się zgadzać, aby uniknąć uszkodzenia urządzenia. Chronić przewód przed gorącymi powierzchniami i ostrymi krawędziami. Przewód nie może być mocno naciągany ani zginany. 10

11 Podstawowa obsługa Uwaga! Podłączenie odtwarzacza Zanim zaczniesz podłączać tuner DVB-T & Media Player WIWA HD90 upewnij się czy odtwarzacz i inne urządzenia są wyłączone z prądu. Dokładnie zapoznaj się z instrukcjami obsługi poszczególnych urządzeń. Nie kład żadnych przedmiotów ani innych urządzeń na odtwarzaczu. Upewnij się czy właściwie dokonałeś podłączeń kabli. Odtwarzacz należy podłączyć bezpośrednio do telewizora, gdyż w przypadku innego połączenia mogą nastąpić zakłócenia. Urządzenie należy ustawić na równej powierzchni w celu zapewnienia stabilnego ustawienia urządzenia. Podłączenia odtwarzacza WIWA HD90 Poniżej przedstawiamy kilka sposobów podłączeń i przyłączeń dwięku, obrazu i urządzeń zewnętrznych do tunera DVB-T & Media Player WIWA HD90. 11

12 Podłączenie zasilania Kabel zasilający podłącz do gniazda sieciowego. Po podłączeniu zasilania tuner WIWA HD90 uruchomi się automatycznie. Podłączanie anteny i nośników danych Podłączyć standardową antenę telewizyjną do gniazda antenowego RF IN w urządzeniu, aby stosować odtwarzacz w funkcji telewizora cyfrowego. Drugie złącze antenowe jest wyjściem sygnału antenowego. Do urządzenia można podłączyć odpowiednie nośniki danych: przenośne dyski, nośniki danych USB. Podłączenie odbiornika TV Podłączenie odtwarzacza Jeżeli chcemy oglądać i słuchać naziemną telewizję cyfrową DVB-T lub materiały medialne (tzn. filmy, zdjęcia i muzykę) zgromadzone na nośnikach cyfrowych we własnym telewizorze, to możemy podłączyć do niego odtwarzacz WIWA HD90 i cieszyć się dwiękiem i obrazem na dużym ekranie. Możemy zrealizować to analogowo lub cyfrowo w zależności od dostępnego telewizora. TV : 1828 Kabel SCART Prostym analogowym podłączeniem telewizora z odtwarzaczem WIWA HD90 jest złącze SCART. Ta opcja połączenia pozwala łączyć dwięk z obrazem. Za pomocą kabla SCART łączymy odpowiednie gniazda w telewizorze i urządzeniu. Cyfrowe złącze HDMI Połączenie za pomocą złącza cyfrowego HDMI OUT. Ten sposób podłączenia umożliwia równoczesne przesyłanie jednym kablem cyfrowego dwięku oraz obrazu wysokiej rozdzielczości HD Jest jedną z możliwości podłączenia zapewniającą wysoką jakość dwięku jak i obrazu. Podłącz wyjście sygnału HDMI OUT w odtwarzaczu WIWA HD90 do wejścia HDMI IN w telewizorze za pomocą kabla posiadającego odpowiednie złącza HDMI (kabel jest opcją do kupienia w każdym sklepie RTV). Włącz telewizor oraz przełącz w tryb wejścia sygnału HDMI. Podłącz zasilanie do odtwarzacza WIWA HD90 i przełącz w ustawieniach Setup – Obraz – Wyjście Video na HDMI. Podłączenie audio Jeżeli chcemy odbiornik WIWA HD90 podłączyć do zewnętrznego wzmacniacza lub amplitunera i cieszyć się cyfrowym dwiękiem to możemy to wykonać na dwa sposoby: Złącze COAXIAL Odtwarzacz WIWA HD90 posiada cyfrowe wyjścia sygnału audio – COAXIAL. Korzystając z odpowiedniego kabla koaksjalnego należy podłączyć wyjście odtwarzacza z odpowiednim wejściem wielokanałowego amplitunera kina domowego lub innego cyfrowego dekodera audio (kabel koaksjalny nie jest zawarty w komplecie z odtwarzaczem). Złącze cyfrowe pozwala na odtwarzanie stereofonicznej oraz wielokanałowej (do 5.1) ścieżki audio. Złącze HDMI Jeśli posiadasz wzmacniacz z wejściem i wyjściem HDMI, który obsługuje dwięk przesyłany przez złącze HDMI podłącz całość dwoma kablami HDMI. Tak aby jeden kabel połączył odtwarzacz WIWA HD90 do wzmacniacza, a drugi ze wzmacniacza do telewizora. Złącze analogowe stereo Za pomocą tego złącza AUDIO R/L możemy podłączyć wzmacniacz wyposażony w wejścia analogowe. Do podłączenia należy użyć kabel audio z jednej strony posiadający końcówkę typu mini jack a z drugiej końcówki typu RCA w kolorze czerwonym i białym. 12

13 Podłączenie odtwarzacza Coaxial / Stereo – podłączenie dwięku do zewnętrznego amplitunera / wzmacniacza. Gdy odtwarzane są materiały nagrane w Dolby Digital lub DTS, sygnał audio jest wyprowadzany poprzez wyjścia cyfrowe typu COAXIAL. Po podłączeniu do wzmacniacza/ amplitunera z wbudowanym dekoderem Dolby Digital lub/i DTS, możesz słuchać dwięków cyfrowego kina domowego w swoim domu. Podłącz wyjście cyfrowego dwięku COAXIAL w odtwarzaczu WIWA HD90 do odpowiadającego gniazda wejściowego COAXIAL w twoim sprzęcie Audio za pomocą odpowiedniego kabla (odtwarzacz nie zawiera w komplecie kabla połączeniowego COAXIAL).Następnie podłącz odtwarzacz WIWA HD90 do telewizora wykorzystując jedno ze złącz Video: SCART/HDMI zgodnie z opisanymi powyżej instrukcjami. Wykonanie tych ustawień pozwoli przesyłać cyfrowy sygnał audio do zewnętrznego dekodera, poprzez kabel COAXIAL i zapewni odsłuch wielokanałowego dwięku wysokiej jakości. 5.1 Wejście Wideo TV Kabel: – SCART – HDMI Wyjście Wideo Stereo Wejście Wideo : 1828 Wyjścia audio: – cyfrowe Coaxial – analogowe AUDIO L/R TV Wejscie Audio Amplituner 5.1 Kabel: – SCART – HDMI Wyjście Wideo : 1828 Wyjścia audio: Amplituner stereo – cyfrowe Coaxial – analogowe AUDIO L/R 13

14 Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 Pierwsza instalacja tunera telewizji cyfrowej DVB-T MPEG-4 Odtwarzacz WIWA HD90 działa w trybie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w standardzie MPEG4 (zgodnym także z MPEG2). Całkowity zasięg oraz wyłączenie analogowego sygnału telewizji naziemnej nastąpi w Polsce do Lipca 2013 roku. Kolejne etapy wdrażania telewizji cyfrowej ( czas i zasięg ), można sprawdzić na stronie operatora tej telewizji Urządzenie nie posiada wbudowanego tunera telewizji analogowej. Instrukcja instalacji Korzystając z instrukcji zawartych w rozdziale “Podłączanie odtwarzacza” należy dokonać niezbędnych do działania połączeń. Przy pierwszym uruchomieniu odtwarzacza pojawi się ekran instalacyjny telewizji cyfrowej DVB-T. Przewodnik instalacji W menu Przewodnik instalacji za pomocą przycisków / wybieramy odpowiednie ustawienia, a za pomocą przycisków / dokonujemy wyboru wartości ustawień. Mamy następujące ustawienia: Język OSD – Język wyświetlanego OSD. Kraj – W tym miejscu wybieramy kraj w którym będziemy instalować urządzenie. Tryb skanowania – W opcji Darmowe kanały będzie skanował kanały ogólnie dostępne. Ta opcja jest przez nas zalecana. Szukanie programów – Zatwierdzamy przyciskiem OK na pilocie pojawi się okno Wyszukiwanie programów i urządzenie WIWA HD90 rozpocznie automatyczne programowanie dostępnych stacji telewizyjnych i radiowych (mają się pojawić w przyszłości). Po zakończeniu operacji potwierdzić koniec wyszukiwania. Uwaga! Jeśli menu Prostej instalacji nie wyświetli się po włączeniu odbiornika, należy: Wcisnąć przycisk MENU w celu wejścia do menu głównego, za pomocą przycisków / wybrać podmenu System, gdzie należy wybrać opcję Przywróć ustawienia fabryczne. Teraz musimy wpisać hasło ( domyślne “). Po dokonaniu tej operacji, hasło odbiornika zostanie ustawione na domyślne “000000”. Wejść do menu Wyszukiwanie programów i wybrać funkcję Wyszukiwanie automatyczne aby rozpocząć wyszukiwanie. Opuścić wszystkie menu i za pomocą przycisku OK wyświetlić okno listy kanałów, gdzie za pomocą przycisków / wybrać interesujący program.. 14

15 Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 Szukanie kanałów Należy podłączyć antenę. Po wybraniu funkcji szukanie kanałów urządzenie automatyczne włączy wyszukiwanie programów. Gdy wyszukiwanie zostanie zakończone odtwarzacz przejdzie do wyświetlania pierwszego programu z listy. INFO Uruchomienie funkcji INFO dostępnej na pilocie, przez jednokrotne naciśnięcie klawisza podczas wyświetlania programu powoduje wyświetlenie krótkiej informacji – numer kanału, nazwę stacji telewizyjnej, czas trwania i tytuł aktualnego programu, oraz po nim bezpośrednio następującego. Powtórne naciśnięcie klawisza INFO spowoduje pokazanie całej informacji o programie, a także u dołu ekranu pokaże się wskanik jakości sygnału.wkażnik ten umożliwia znalezienie najlepszego położenia anteny. Trwała wartość wskanika powyżej 80% gwarantuje prawidłowy odbiór programu. FAV Funkcja ta pokazuje ulubione grupy z programami, jeżeli te zostały wcześniej wybrane za pomocą funkcji Edycja programów znajdującej się w Menu TV. 15

16 Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 OK. / LIST Włączenie przycisku OK. / LIST daje nam możliwość szybkiego zobaczenia listy wszystkich dostępnych kanałów. EPG Przycisk EPG (Electronic Programming Guide) na pilocie otwiera okno elektronicznego przewodnika po programach. Dostępność usługi EPG, oraz ilość zawartych w niej informacji jest zależna od stacji,i opcji emisji sygnału w danym regionie i czy operator nadaje prawidłowe dane EPG. Jeśli dane takie nie są nadawane okienka są puste!. W oknie przewodnika po programach EPG są dostępne informacje o bieżących i następnych programach na poszczególnych programach. Dzięki nim poznajemy czas i datę nadania interesującej nas audycji. Informacja ta znajduje się w okienku po lewej stronie, które nawigujemy strzałkami góra lub dół znajdującymi się na pilocie. Dokładny opis wybranego (podświetlonego) programu znajduje się w okienku po prawej stronie przewijanie informacji uruchamiamy klawiszem żółtym i niebieskim na pilocie. Przewinięcie informatora na inny kanał odbywa się za pomocą strzałek prawo lub lewo. Przewodnik po programach posiada dodatkowe funkcje przydatne przy programowaniu nagrywania, które dokładniej opiszemy poniżej. NAGRYWANIE Odtwarzacz WIWA HD90 w funkcji odtwarzania naziemnej telewizji cyfrowej HD-TV posiada możliwość nagrywania audycji telewizyjnych. Aby funkcja nagrywania była aktywa, należy podłączyć za pomocą interfejsu USB przenośny zewnętrzny dysk USB lub kartę pamięci USB typu flash. Urządzenie musi rozpoznać zewnętrzną pamięć i podać następujący komunikat – Nośnik USB podłączony. Aby używać zewnętrznej pamięci podłączonej przez USB, pamięć ta musi obsługiwać standard USB 2.0. Dla prawidłowego, stabilnego nagrywania i odtwarzania wymagane są pamięci o prędkości zapisu 9.0MB/s lub szybsze. Wolniejsze dyski twarde i pamięci flash mogą nie funkcjonować, mieć problemy z nagrywaniem objawiające się zacinaniem obrazu lub nie działać w ogóle!!! REC Naciśnięcie na pilocie klawisza REC spowoduje rozpoczęcie nagrywania aktualnego programu. W zależności od zastosowanej pamięci masowej inicjalizacja nagrywania, może trwać do kilkunastu sekund. W tym czasie wyświetlany jest komunikat Uruchamianie nagrywania, czekaj Gdy nagrywanie aktualnej audycji telewizyjnej się rozpocznie w lewym górnym rogu pojawi się licznik z czasem długości nagrania. REC – INFO Naciśnięcie przycisku INFO podczas nagrywania spowoduje pokazanie wielu ciekawych informacji, takich jak ilość wolnego miejsca na nośniku, system plików, nazwę powstającego pliku, maksymalną wielkość pliku, maksymalny czas nagrania i aktualną wielkość pliku. 16

17 Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 REC – STOP Po naciśnięciu klawisza STOP pojawi się plansza umożliwiająca zakończenie nagrywania, które realizujemy przez naciśnięcie klawisza OK. Podobny komunikat pojawi się, gdy w trakcie nagrywania wciśniemy klawisz POWER. Po akceptacji przyciskiem OK odtwarzacz przerwie nagrywanie i się wyłączy. TIME SHIFT Funkcja ta pozwala na zatrzymanie programu transmitowanego na żywo. Aby funkcja działała muszą być spełnione te same warunki, co dla nagrywania REC. Po jednokrotnym naciśnięciu przycisku PLAY/PAUSE następuje aktywacja funkcji TIME SHIFT, może to potrwać w zależności od nośnika do kilku sekund i spowoduje, że na ekranie obraz zostanie zamrożony, podczas gdy odtwarzacz kontynuuje nagrywanie (buforuje). W tym momencie oprócz informacji o zatrzymaniu programu – znaczek II w prawym górnym rogu, u dołu pojawi się graficzny informator buforowania. Po lewej stronie jest podany czas w którym zatrzymaliśmy odtwarzanie, a po prawej stronie jest to aktualna długość czasu nagrania programu. Graficzny informator buforowania można w każdej chwili aktywować lub dezaktywować za pomocą klawisza INFO. Przyciski kontroli odtwarzania PLAY/ PAUSE pozwala na kontynuację oglądania programu z przesunięciem czasowym. W trakcie działania funkcji TIME SHIFT aktywne są w zakresie nagranego materiału klawisze szybkiego przewijania do przodu i tyłu z przesunięciem maksymalnym x32. W celu zakończenia działania funkcji TIME SHIFT naciskamy klawisz STOP. Po naciśnięciu pojawi się komunikat Powrót do programu na żywo! i nastąpi zakończenie działania funkcji TIME SHIFT. PROGRAMOWANIE NAGRYWANIA Szybkie programowanie z funkcji EPG (Przewodnik po programach) Najprostszym sposobem zaprogramowania nagrywania wybranej przez siebie audycji jest skorzystanie z funkcji EPG. Wciskając przycisk EPG znajdujący się na pilocie wyświetli nam się przewodnik po programach. Za pomocą przycisków kierunkowych pilota wybieramy interesujący nas program. Po podświetleniu wybranego przez siebie programu, wystarczy nacisnąć przycisk OK na pilocie co spowoduje automatyczne przejście do Planu nagrań i wyświetlanie zadania przez nas zaprogramowanego, gotowego do zatwierdzenia. W zakładce Zadanie Dodaj możemy zmienić parametry i ustawienia audycji. Powtórne potwierdzenie przyciskiem OK spowoduje wpisanie zadania do wykonania przez odtwarzacz. 17

18 Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 Plan nagrań – edycja Po wciśnięciu niebieskiego klawisza znajdującego się na pilocie, uzyskamy dostęp do informacji zaplanowanych zadań związanych z nagrywaniem i automatycznym uruchamianiem się audycji telewizyjnych. Na planszy Plan nagrań czerwonym kółkiem są wytypowane audycje do nagrania, a białym z zieloną obwódką do podglądu. Aby wykasować zadanie nagrywania lub podglądu wciskamy niebieski klawisz i po ukazaniu się informacji akceptujemy klawiszem OK.. Oprócz wykasowania zadania, wciskając zielony przycisk na pilocie, uruchomimy edytor zaplanowanych zadań. Wciskając czerwony klawisz w funkcji Plan nagrań dodajemy nowe zadanie. W zakładce Dodaj Zadanie ustawiamy własne parametry zadania. W zakładce Nr programu – ustawiamy interesujący nas program. Następnie w zakładce Czas rozpoczęcia ustawiamy datę rozpoczęcia nagrywania. Godzinę rozpoczęcia i zakończenia nagrywania ustawiamy w zakładkach Czas startu i Czas zakończenia. Funkcja Powtarzaj pozwala na wykonanie operacji: Raz, Codziennie lub Tygodniowo. Funkcja Tryb pozwala ustalić status audycji wyszczególnionej w Plan nagrań na tryb – Nagrywanie lub tryb Podgląd. 18

19 Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 Klawisz – PVR i edycja nazwy nagranego programu Nagrane materiały są dostępne bezpośrednio po naciśnięciu klawisza PVR. Możemy je odtwarzać, a także edytować nazwy (klawisz zielony) i kasować (klawisz żółty). USTAWIENIA ODTWARZACZA WIWA HD90 Konfiguracji odtwarzacza dokonuje się poprzez odbiornik TV. Umożliwia to dostosowanie odtwarzacza WIWA HD90 do indywidualnych wymagań użytkowania. W menu systemu mamy następujące grupy: Program – edycja i sortowanie programów. Obraz – ustawienia wyświetlania obrazu. Szukanie kanałów – wyszukiwanie i programowanie programów telewizyjno-radiowych. Czas – ustawienie zegara i budzika. Opcje – opcje związane z językiem obsługi odtwarzacza. System – ustawienia systemowe. USB – ustawienia odtwarzania multimediów. Program 19

20 Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 Edycja programu Za pomocą czerwonego klawisza możemy zmienić kolejność edytowanych programów. Przyciski zielony i żółty służą do pominięcia lub całkowitego zablokowania wyświetlania danej stacji. Niebieskim przyciskiem możemy całkowicie usunąć dana stacje. FAV daje nam możliwość przypisania i skatalogowania dostępnych programów. Możemy je przypisać do grup tematycznych przez nas faworyzowanych. Są to grupy: Filmy, Wiadomości, Sport, Muzyka. Podczas pracujący odtwarzacza w trybie DVB-T, używając klawisza FAV na pilocie możemy te grupy wywołać. W funkcji Edycja programu naciskając przycisk MENU, możemy zmienić wyświetlaną nazwę kanału. Funkcje edytora nazwy kanału dają nam możliwość, poza użyciem podstawowych liter dużych i małych, zastosowanie znaków specjalnych i cyfr. EPG – elektroniczny przewodnik po programach Sortowanie – służy do wybrania automatycznego sposobu sortowania programów. LCN – umożliwia włączenie/wyłączenie sortowania programów w kolejności określonej przez nadawcę. Gry – dekoder posiada kilka gier, które są tu udostępnione. 20

21 Obraz Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 Proporcje obrazu – powoduje zmianę proporcji wyświetlanego obrazu. Do dyspozycji otrzymujemy możliwość wyboru między następującymi formatami: AUTO, 4:3 Pełny, 4:3 Pan&Scan, 4:3 Letter Box i 16:9 Szeroki Obraz, 16:9 PillarBox i 16:9 Pan&Scan. Rozdzielczość – działa tylko, gdy odtwarzacz jest podłączony za pomocą kabla HDMI i dotyczy tylko jakości obrazu przy takim podłączeniu. Do dyspozycji dostajemy pięć trybów pracy: 576i, 576p, 720p, 1080i i1080p. Format TV – daje możliwość wyboru standardu nadawania sygnału telewizyjnego na PAL lub NTSC. Wyjście Video – funkcja ta umożliwia włączenie obrazu lepszej jakości RGB gdy odtwarzacz jest podłączony za pomocą kabla EURO (działa gdy telewizor ma możliwość odbioru RGB po EURO). Przezroczystość OSD – pozwala na ustawienie przezroczystości tła. Jasność wyświetlacza LED – funkcja ta daje możliwość ustawienia jasności wyświetlacza. Szukanie kanałów Wyszukiwanie automatyczne – pozwala na automatyczne skanowanie i wyszukanie dostępnych kanałów telewizyjnych i radiowych w całym zakresie częstotliwości. 21

22 Szukanie ręczne Służy do skanowania wybranego kanału (częstotliwości). Po ustawieniu odpowiedniego kanału za pomocą kursorów na pilocie możemy sprawdzić na znajdującym się u dołu wskaniku Jakość czy mamy prawidłowy sygnał do skanowania lub czy na podanym kanale znajdują się jakiekolwiek stacje do odtworzenia. Im więcej niebieskich kwadracików w wskaniku tym lepszy jest sygnał. Kraj Funkcja daje nam możliwość doprecyzowania ustawień regionalnych poprzez ustawienie odpowiedniego kraju w którym znajduje się odtwarzacz (np…polska). Zasilanie anteny Odtwarzacz WIWA HD90 pozwala na zasilanie anteny bezpośrednio z tunera. Pozwala to na nie włączenie dodatkowego zasilania anteny i wyłączenie zasilania anteny w funkcji standby. UWAGA! – tylko niektóre anteny są przystosowane do zasilania z tunera. Czas Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 Ta grupa ustawień pozwala na precyzyjne ustawienie czasu. Ustawienia te są istotne z punktu widzenia poprawnego działania przewodnika programowego EPG oraz nagrywania. Różnica czasu – przez ustawienie Auto odbiornik automatycznie ustawia jako rejon strefę czasową dla Warszawy, która to jest obowiązująca w całej Polsce. Region – Warszawa (ustawienie w trybie Auto ) Strefa czasowa – gdy wyłączymy funkcję Auto w menu Różnica czasowa to będziemy mogli ręcznie ustawić strefę czasową. Sleep – umożliwia zaprogramowanie automatycznego wyłączenia odbiornika po upływie określonego czasu (od 1 do 12 godzin). Budzik – funkcja umożliwiająca włączanie i wyłączanie odtwarzacza o określonej godzinie. Zegar – funkcja daje możliwość wyświetlania aktualnego czasu przez odtwarzacz w funkcji standby. Można też wyświetlanie aktualnego czasu na wyświetlaczu LED wyłączyć lub wyłączyć za pomocą pilota klawiszem INFO (funkcja działa w trybie standby odtwarzacza). 22

23 Opcje Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 Język OSD – ustawienie języka wyświetlanego OSD. Język napisów – powoduje ustawienie podstawowego języka napisów. Język audio – ustawia podstawowy język dialogowy. Cyfrowy dwięk – ustawienie dwięku cyfrowego. System Blokada rodzicielska – po wprowadzeniu hasła (fabryczne hasło to ), pozwala określić wiek użytkownika odbiornika w celu zablokowania hasłem kanałów oznaczonych przez nadawcę jako dostępnych dla danej grupy wiekowej. Ustaw hasło – funkcja pozwala na zmianę hasła, które blokuje najważniejsze ustawienia odtwarzacza. Aby zmienić hasło systemowe należy wprowadzić stare hasło, a następnie dwukrotnie nowe hasło potwierdzając przyciskiem OK. Domyślne ustawione jest hasło Hasło w zależności od upodobań właściciela można zmienić na dowolne składające się z sześciu cyfr. 23

24 Przywróć ustawienia fabryczne – po wprowadzeniu hasła (fabryczne hasło to ) powoduje skasowanie wszystkich dokonanych przez użytkownika ustawień i kanałów. Funkcja ta powinna być wywołana jeśli przy pierwszym uruchomieniu odbiornika, użytkownik nie został przywitany ekranem powitalnym prosta instalacja” oraz po każdorazowym zaktualizowaniu oprogramowania odbiornika. Informacja – po wciśnięciu tego klawisza pojawi się plansza informacyjna w której jest wyświetlona aktualna wersja zaprogramowanego oprogramowania. Aktualizacja tunera – funkcja ta pozwala na aktualizacją oprogramowania (która zostanie opisana w dalszej części instrukcji). Sposób aktualizacji można zrealizować na dwa sposoby: Aktualizacja OTA / DVB-SSU – odbiornik cyfrowy WIWA HD90 spełnia obsługiwanie usług aktualizacji oprogramowania systemowego (DVB-SSU) zgodnie z ETSI TS [9] służące konserwacji lub podwyższaniu funkcjonalności oprogramowania odbiornika po jego sprzedaży. Aktualizacja przez USB – jest to sposób aktualizacji przez złącze USB. USB Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T MPEG-4 Odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej WIWA HD90 jest również pełnowartościowym odtwarzaczem plików multimedialnych. Odbiornik posiada prosty odtwarzacz multimedialny. Można w nim słuchać muzyki, oglądać zdjęcia i filmy, np. mkv i avi. Multimedia – wybór rodzaju danych multimedialnych odczytywanych poprzez złącze USB. Jeśli nie jest podłączone urządzenie USB na ekranie pojawi się komunikat Nie znaleziono urządzenia USB”. Opcje zdjęć – ustawienia te pozwalają na zmianę trybów prezentacji poszczególnych zdjęć w trakcie pokazu.. Czas slajdu – strzałkami wybierz czas wyświetlania zdjęcia od 1 do 8 sekund. Przejście – to wybór formy graficznej przejść i efektów podczas wyświetlania kolejnych zdjęć. Proporcje obrazu – zachowanie oryginalnych proporcji obrazu lub wyświetlenie zdjęcia w trybie pełnoekranowym. Opcje filmów – w tej opcji mamy możliwość ustawienia wyświetlania napisów dodanych do pliku z wideo. Typ napisów – tu ustawiamy wielkość liter napisów. Tło napisów – pozwala na ustawienie tła napisów i jego koloru. Kolor napisów – tu ustawiamy kolor wyświetlanych liter. /Wszystkie funkcje wyświetlania napisów możemy wywołać bezpośrednio z pilota za pomocą klawisza SUB / Ustawienia PVR – pozwala na określenie parametrów dysku przewidzianego do użycia w funkcjach nagrywania, dając możliwość sformatowania pamięci USB. Urządzenie nagrywające – Dysk informacje o podłączonej pamięci, Rozmiar maksymalna ilość pamięci poświęcona w funkcji Timeshift Formatowanie – funkcja formatowania pamięci (do wyboru FAT32 lub NTFS). 24

25 Tryby pracy odtwarzacza TRYBY PRACY Odtwarzacz WIWA HD90 mam możliwość pracy w dwóch trybach: DVB-T – odtwarzanie telewizji naziemnej cyfrowej DVB-T w standardzie HD MPEG-4 i MPEG-2 (szczegółowo opisane w instrukcji). Multimedia – pozwalający na odtwarzanie materiałów muzycznych, zdjęć, filmowych i nagranych PVR. Po wybraniu jednej z opcji : PVR, Zdjęcia, Muzyka lub Filmy zostaną wyodrębnione odpowiednie dla nich typy odtwarzanych plików. Odpowiednio po wybraniu opcji Zdjęcia (widoczne będą tylko pliki graficzne obsługiwane przez odtwarzacz), Filmy (wyodrębnione zostaną tylko pliki wideo), Muzyka (widoczne i odtwarzane pliki muzyczne), PVR ( rozpoznane tylko pliki nagrane z wykorzystaniem funkcji nagrywania). FILMY Aby uruchomić plik wideo, należy wejść z menu głównego w tryb Filmy. Następnie wybrać odpowiedni katalog z plikami wideo. Po wybraniu za pomocą kursorów na pilocie pliku z filmem włączamy podgląd, a następnie przechodzimy do oglądania w pełnym ekranie. Nawigacja przy odtwarzaniu plików wideo odbywa się za pomocą pilota i zgodnie z jego dostępnymi funkcjami. Podstawowe funkcje odtwarzania wideo to: PLAY/PAUSE – naciśnięcie przycisku PLAY uruchamia odtwarzanie.podczas odtwarzania naciśnij klawisz PAUSE. Odtwarzanie zostanie wstrzymane (stop klatka), a dwięk wyciszony. Aby ponownie włączyć odtwarzanie, naciśnij klawisz PLAY. FD / FF – cechą niniejszego odtwarzacza jest możliwość szybkiego odgrywania do przodu i do tyłu. Pliki wideo mogą być odgrywane z szybkością 2x, 4x, 8x, 16x lub 32x większą od normalnej. W celu aktywacji każdej z tych funkcji po prostu naciśnij przycisk FD (w tył) lub FF (w przód) na pilocie. Aby powrócić do trybu normalnego odtwarzania naciśnij przycisk PLAY. STOP – w celu zatrzymania odtwarzania i powrotu do menu, naciśnij klawisz STOP. MUTE – powoduje całkowite wyciszenie dwięku. VOL+ / VOL- przyciski służą do regulacji poziomu głośności. OK – wybór folderu / pliku i akceptacja odtwarzania. CZERWONY A przycisk – służy jako przełącznik między podglądem a pełnym ekranem i odwrotnie (samo przejście z podglądu do odtwarzania w pełnym ekranie można zrealizować za pomocą OK.). ZIELONY B przycisk – uruchamia funkcję powtarzania od punktu A do B. NIEBIESKI D przycisk – rozpoczniemy odtwarzanie filmu. AUDIO – wybór ścieżki dwiękowej. SUBTITLE – włącza i wyłącza napisy dialogowe jeżeli są dołączone do pliku wideo. GO TO umożliwia ustawienia odpowiedniego czasu od którego 25

26 ZDJĘCIA Przed wybraniem trybu Zdjęcia, należy ustawić parametry wyświetlania pokazu zdjęć. Włączamy kolejno Setup – USB / CARD – Konfiguracja zdjęć. Wybrać w głównym menu tryb Zdjęcia i potwierdzić przyciskiem OK, aby otworzyć menu zdjęcia. Za pomocą podpowiedzi u dołu ekranu, wybrać katalog ze zdjęciami. Po podświetleniu dowolnego pliku foto miniatura zdjęcia pojawi się w oknie podglądu po prawej stronie. Pod oknem będą zawarte informacje dotyczące pliku – nazwa, rozszerzenie, rozdzielczość i rozmiar. Nawigacja przy odtwarzaniu plików foto odbywa się za pomocą pilota i zgodnie z jego dostępnymi funkcjami. Podstawowe funkcje odtwarzania zdjęć to: OK – wybór folderu / pliku i akceptacja odtwarzania. PLAY/PAUSE – naciśnięcie przycisku PLAY uruchamia odtwarzanie.podczas odtwarzania naciśnij klawisz PAUSE. Odtwarzanie zostanie wstrzymane. Aby ponownie włączyć odtwarzanie, naciśnij klawisz PLAY. STOP – w celu zatrzymania odtwarzania i powrotu do menu, naciśnij klawisz STOP. FD / FF – możemy przewinąć do poprzedniego zdjęcia FD lub następnego FF INFO – jednokrotne naciśnięcie przycisku INFO podczas wyświetlania zdjęć powoduje wyświetlenie u dołu ekranu informacji o zdjęciu. Powtórne wciśnięcie zamyka wyświetlanie informacji. REPEAT – kolejne naciśnięcie klawisza REPEAT powoduje wybór funkcji powtarzania: Wyłączenie powtarzania, Powtórz raz, Powtórz wszystko i Losowo. NIEBIESKI klawisz – wciśnięcie tego klawisza powoduje przejście w podgląd zdjęć w postaci miniatur. Ta forma podglądu ułatwia szybkie znalezienie pożądanego zdjęcia. Nawigacja po pulpicie z miniaturami odbywa się za pomocą kursorów na pilocie. ŻÓŁTY klawisz – daje możliwość obrócenia wyświetlanego zdjęcia. MUZYKA Wybrać w głównym menu tryb Muzyka i potwierdzić przyciskiem OK, aby otworzyć menu opcji muzyka. Za pomocą podpowiedzi u dołu ekranu, wybrać katalog z plikami muzycznymi. Po podświetleniu dowolnego pliku muzycznego i wciśnięciu przycisku OK uruchomi się odtwarzanie wybranego utworu.po prawej stronie pojawią się informacje dotyczące pliku i jego zawartości (jeżeli do pliku został dołączony opis w postaci i-tag) – całkowity czas trwania utworu, nazwa i rozszerzenie pliku, nazwa albumu z którego pochodzi utwór, tytuł i wykonawca. Nawigacja przy odtwarzaniu plików muzycznych odbywa się za pomocą pilota: Tryby pracy odtwarzacza OK – wybór folderu / pliku i akceptacja odtwarzania. PLAY/PAUSE – naciśnięcie przycisku PLAY uruchamia odtwarzanie.podczas odtwarzania naciśnij klawisz PAUSE. Odtwarzanie zostanie wstrzymane. Aby ponownie włączyć odtwarzanie, naciśnij klawisz PLAY. STOP – w celu zatrzymania odtwarzania i powrotu do menu, naciśnij klawisz STOP. FD / FF – możemy przewinąć do poprzedniego utworu FD lub następnego FF REPEAT – kolejne naciśnięcie klawisza REPEAT powoduje wybór funkcji powtarzania: Wyłączenie powtarzania, Powtórz raz, Powtórz wszystko i Losowo. MUZYKA + ZDJĘCIA Ciekawą dodatkową funkcją jest możliwość odtwarzania muzyki podczas przeglądania zdjęć. Aby to zrealizować najpierw wchodzimy w tryb Muzyka wybieramy odpowiedni katalog z utworami i po ustawieniu opcji uruchamiamy odtwarzanie. Za pomocą dwukrotnego naciśnięcia klawisza MENU lub EXIT przejdziemy do głównego menu. Teraz możemy wybrać tryb Zdjęcia i odszukać oraz uruchomić odpowiedni katalog z zdjęciami. Funkcję jednoczesnego oglądania zdjęć i słuchania muzyki możemy też zrealizować na odwrót tzn. rozpoczynając od trybu Zdjęcia. PVR Ta zakładka służy do odtwarzania nagrań wykonanych za pośrednictwem tego odbiornika. Każde nagranie można zablokować hasłem, usunąć lub zmienić jego nazwę. Odtwarzacz nagrań dostępny jest przez opcję w menu lub bezpośrednio po naciśnięciu przycisku PVR na pilocie. W trakcie odtwarzania naciśnij przycisk Info, aby wyświetlić pasek informacyjny.. Nawigacja i odtwarzanie plików PVR odbywa się analogicznie do trybu Filmy. 26

27 Aktualizacja oprogramowania UWAGA! Przed przystąpieniem do aktualizacji należy pamiętać o przestrzeganiu następujących zasad: do aktualizacji wykorzystujemy tylko oficjalne oprogramowanie. nie stosujemy oprogramowania, które zostało przerobione lub zmodyfikowane. oficjalne oprogramowanie musi być dedykowane do konkretnego modelu odtwarzacza. nie wgrywamy oprogramowania od innego modelu lub innego producenta. Nie zastosowanie się do powyższych zasad grozi utratą gwarancji. Uszkodzenie sprzętu spowodowane złym wykonaniem aktualizacji nie jest objęte gwarancją i Użytkownik w tym przypadku ponosi całkowity koszt naprawy (30,-zł naprawa + 20,-zł koszty transportu). Instrukcja prawidłowego wykonania aktualizacji Nagraj i rozpakuj najnowszą wersję oprogramowania na zewnętrzny nośnik danych USB w głównym katalogu. Otwórz jego zawartość w trybie System – Aktualizacja tunera – Aktualizacja przez USB z menu głównego i znajd odpowiedni plik oprogramowania. Wciśnij przycisk OK na pilocie sterującym aby zatwierdzić wybór. Urządzenie zrestartuje się i na ekranie pojawi się niebieskie tło z napisem LOADING DATA. Po kilkudziesięciu sekundach pojawi się napis UPGRADING SOFTWARE, PLEASE DO NOT TURN OFF. W tym momencie rozpocznie się proces aktualizacji oprogramowania i wyświetlony zostanie pasek postępu aktualizacji. WAŻNE! Wyłączenie sprzętu przed ukończeniem aktualizacji grozi uszkodzeniem odtwarzacza (uszkodzenie tego typu nie jest objęte gwarancja). Po wczytaniu przez odtwarzacz całości oprogramowania (pasek postępu dojdzie do 100%) zostanie wyświetlony napis: SOFTWARE UPGRADE COMPLETE, PLEASE RESTART. Odtwarzacz uruchomi się ponownie i proces aktualizacji będzie zakończony. UWAGA! Po zakończeniu aktualizacji należy przywrócić ustawienia fabryczne. UWAGA! Uaktualnienie oprogramowania to bardzo delikatna operacja, za którą odpowiedzialność w dużej mierze bierze na siebie Użytkownik. Nawet mały spadek napięcia, włączenie się innego obciążającego sieć urządzenia lub nie zastosowanie się do powyższych punktów prawidłowego wykonania aktualizacji oprogramowania grozi uszkodzeniem odtwarzacza. W tym przypadku koszty naprawy tego typu usterki w całości (naprawa + transport w obie strony) ponosi właściciel sprzętu. Istnieje możliwość zaprogramowania sprzętu w serwisie WIWA w Warszawie. Usługa ta w okresie gwarancji jest bezpłatna. Koszty transportu sprzętu do serwisu i z serwisu w przypadku aktualizacji ponosi usługobiorca. 27

Skymaster STB M265/2GEN/N2/R265 Lite

Post autor: eter » 21 maja 2021, o 02:25

Kupiłem ten tuner i wędruje do kosza, bo nawet nie chce mi się go odsyłać.

Ma według mnie tylko dwie zalety, fajne duże opisy programów i dobrą czułość głowicy…i to tyle z zalet.

Nie wiem, jak można wypuszczać takiego niedopracowanego gniota na rynek.

1 Pilot okropny (miękkie gumowe gumki, które kiepsko działają już na początku a co dopiero później…

2 Po wyłączeniu tunera, wyłącza również “przelotkę” sygnału antenowego [nie podaje na drugi odbiornik] co według mnie jest śmieszne, skoro dają właśnie tę przelotkę (poza tym i na włączonym jest spore tłumienie sygnału – zwiększa się ilość błędów na TV).

3 Tuner nie wiedzieć z jakiej przyczyny, po ustawieniu na nim rozdziałki 1080p to po wyjściu z tego wejścia HDMI w TV i ponownym wejściu zmienia automatycznie rozdziałkę na 576i…..

4 TV widzi tuner inaczej niż wszystkie inne urządzenia (tuner “melduje” się inną metodą [nie wymaga dodania sprzętu tylko zgłasza się automatycznie, nawet nie przypisując go do danego wejścia]).

5 Biedne “menu” i z błędami dotyczące opisów sygnału i brak na przykład wartości BER.

6 Nie można ręcznie wyszukać sygnału na paśmie VHF, ponieważ nie można przełączyć szerokości pasma z 8 na 7 MHz.

7 Przestawione kanały na liście nie zmieniają numeracji na kolejne według listy, tylko zachowują nadal poprzednie i wybieranie klawiszowe wówczas nie ma sensu..bo drugi na liście ma na przykład numer 5 i wobec tego klawisz 2 nie włącza programu 2 tylko piąty.

To wszystko to nic wobec najpoważniejszego błędu, który całkowicie dyskwalifikuje go przynajmniej dla mnie – jakim jest niepoprawny sygnał wideo na wyjściu HDMI.

Porównałem go z sygnałem ze starej WIWY, która ma go w idealnych parametrach, a chodzi o nieprawidłowe odtwarzanie gradacji bieli, koloru i czerni.

Niestety, korekcja poziomu kontrastu i jasności jaka jest w tunerze nie niweluje tego błędu.

Na planszy kontrolnej nie da się w żaden sposób ustawić tak tych wartości, aby były widoczne wszystkie odcienie kolorów, bieli oraz czerni.

Wiwa pod tym względem bije na głowę ten tuner, ma idealne odwzorowanie powyższych i lepszą jakość ogólnie obrazu.

Błąd ten daje obraz “prześwietlony” na białych fragmentach obrazu i zbyt czarny w ciemnych ujęciach.

Efekt jest mierny, brak szczegółów kiedy na obrazie mamy dużo bieli.

Więc mając już na wyjściu tunera przejaskrawioną biel, nic nie zrobimy więcej z tym w TV.

Czyli śmietnik – może “technicy dbający o najwyższą jakość…” jak pisze w ulotce mogliby to poprawić jakimś updatem, ale skoro nie sprawdzili tak ważnego parametru, nie daję im szans, że wprowadzą korekcję tego błędu (zwłaszcza, że jest niby korekcja kontrastu i jasności), ale co z tego, jak ona nie działa na ten babol…przester jest nawet na najniższym poziomie kontrastu i jasności.

Opcja wygaszania zegara w czuwaniu nie działa….wiem to tylko 100 zł – więc chyba wszystkie te “pudełka” mają takie i inne wady.

Jednak sam sygnał wizyjny powinien być jak najbardziej prawidłowy…taka stara WIWA ( bo obawiam się, że te nowe to chyba już również nie) potrafiła taki mieć, więc nie rozumiem, dlaczego nowy sprzęt ma taką kichę.

Oczywiście z tymi wszystkimi wadami, można byłoby go jakoś używać, ale upośledzony sygnał wideo….. to ja podziękował panom technikom, dbającym o najwyższą jakość produktu za taki produkt.

Jestem świadomy, że pewnie z 80 procent użytkowników nawet nie zauważy tego błędu….

PROBLEM #3: Brak jakichkolwiek kanałów telewizji naziemnej DVB-T

Ekstremalny przypadek, w którym nie odbierasz dosłownie żadnych kanałów DVB-T może mieć wiele przyczyn poczynając od braku nadawanego sygnału przez operatora, na uszkodzeniu sprzętu kończąc. Zacznijmy jednak od tych najbardziej prawdopodobnych.

Jeżeli do tej pory odbierałeś kanały DVB-T bez problemu, to sprawdź czy nie są akurat prowadzone prace konserwacyjne na nadajniku, z którego odbierasz. Być może jest to tylko chwilowy zanik sygnału i nie ma się czym martwić. Wejdź na stronę: http://emi.emitel.pl/plan_www/. Możesz również skontaktować się z Działem Klienta firmy Emitel w Warszawie pod numerem telefonu: 126 273 280 (dni robocze: 8:00 – 16:30). Operator zaleca kontakt na bezpłatny numer infolinii: 800 007 788.

Jeżeli przyczyna nie leży po stronie operatora lub Twoja instalacja jest nowa i nigdy wcześniej nie odbierałeś kanałów DVB-T, to sprawdź działanie swoich urządzeń. Po pierwsze, sprawdź czy sprzęt jest prawidłowo podłączony. Kabel anteny naziemnej powinien dochodzić do dekodera lub telewizora. Jeśli posiadasz dekoder to sprawdź czy prawidłowo podłączony jest do telewizora. Sprawdź czy prawidłowo wybierasz źródło na telewizorze.

Jeśli wszystko jest podłączone prawidłowo, uruchom automatyczne skanowanie kanałów. Na pilocie swojego dekodera lub telewizora wybierz przycisk MENU, a następnie nawigując strzałkami w górę i w dół znajdź opcję „automatycznego skanowania”.

W każdym odbiorniku obraz MENU wygląda nieco inaczej. Również polecenie automatycznego wyszukiwania kanałów może nazywać się różnie. Zasada działania jest jednak zawsze podobna. Gdy już uruchomisz automatyczne skanowanie kanałów odczekaj chwilę, aż odbiornik wynajdzie wszystkie dostępne stacje. Następnie przyciskiem EXIT powróć do oglądania telewizji.

Jeśli odbiornik nie wyszukuje żadnych kanałów to oznacza to, że ich nie odnajduje, a to oznacza, że brak jest sygnału kanałów naziemnych. Problem prawdopodobnie leży po stronie Twojej anteny.

Jeśli posiadasz antenę kierunkową (np. siatkową lub przypominającą kształtem krokodyla lub choinkę) to musi być ona skierowana na najbliższy Twojej lokalizacji nadajnik telewizyjny. Aby sprawdzić nadajniki w Twojej okolicy zajrzyj do działu: NADAJNIKI DVB-T. Skieruj swoja antenę na nadajnik i przeprowadź automatyczne skanowanie kanałów jeszcze raz.

Jeśli nadal nie odnosisz żadnych efektów spróbuj wyszukiwania ręcznego. Przeczytaj artykuł ze szczegółowymi instrukcjami jak przeprowadzić ręczne skanowanie kanałów dla dekodera DVB-T oraz dla telewizora.

Jeśli jesteś posiadaczem anteny dookólnej, nie musisz martwić się ustawieniem anteny, gdyż taki typ anteny nie wymaga kierunkowego ustawienia.

Jeśli nie pomaga ani automatyczne, ani ręczne skanowanie to możliwą przyczyną jest brak lub przerywanie łączności na kablu lub w gniazdku. Sprawdź dokładnie wszystkie przewody, które łączą antenę z dekoderem lub telewizorem. Sprawdź czy nie są uszkodzone lub połamane oraz czy złącza na końcach kabli są prawidłowo i solidnie zamontowane.

Jeżeli i to nie pomaga, czas aby sprawdzić swój sprzęt. Zanieś swój odbiornik do znajomego lub do profesjonalnego sklepu i sprawdź czy dekoder/telewizor działa prawidłowo.

Jeśli wina nie leży po stronie odbiornika, prawdopodobnie masz problem z anteną. Być może jest uszkodzona lub zbyt słaba. Ceny anten nie są zbyt wysokie i czasem warto zainwestować nowy sprzęt zamiast wydawać pieniądze na wzmacniacze nie będąc pewnym czy nasza antena jest w ogóle sprawna. Jeśli jednak jest to problem tylko zbyt słabej anteny pomóc może zastosowanie wzmacniacza antenowego.

Jeśli nie radzisz sobie z rozwiązaniem problemu ostatecznym rozwiązaniem jest wezwanie profesjonalnego instalatora, który odnajdzie przyczynę i ją wyeliminuje. Monterzy korzystają z profesjonalnych mierników sygnału, które pozwalają na dokładne ustawienie anteny w najlepszej pozycji oraz sygnału na kablu..

W rzadkich przypadkach problem może być trudny lub niemożliwy do rozwiązania ze względu na słaby sygnał nadawania przez nadajnik telewizyjny lub lokalizacji, która nie jest dobrze pokryta przez sygnał z pobliskich nadajników.

Deko TV DVB-T2/HEVC H.265

Do pobrania

Tutaj znajdą się pliki do pobrania:

– Instrukcja obsługi w języku polskim [pdf]

– Instrukcja dodania kanałów IPTV [pdf]

– Specyfikacja Techniczna [pdf]

Oprogramowanie:

Oprogramowanie 2.1.1 [07/05/2022] [zip]

Zmiany:

– Dodanie obsługi dodatkowej informacji EPG – rok produkcji, reżyseria, aktorzy, itp.

– Naprawa problemu z regulacją głośności na niektórych kanałach TV

Oprogramowanie 2.1 [27/04/2022] [zip]

Zmiany :

– Poprawienie tłumaczeń języka polskiego

– Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data

np. Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr

– Zmiana zachowania przycisku „INFO” na pilocie: 1 naciśnięcie pokazuje dolny pasek informacyjny na kanale, 2 naciśnięcia pokazują informację o programie, 3 naciśnięcia pokazują dane na temat siły sygnału danego kanału kolejne naciśnięcie wraca do kanału

: – Poprawienie tłumaczeń języka polskiego – Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data np. Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr – Zmiana zachowania przycisku „INFO” na pilocie:

Oprogramowanie 2.0 [20/04/2022] [zip]

Zmiany:

– Wprowadzenie całkowicie nowej szaty graficznej ⚠️

– Dodanie języka ukraińskiego 💛💙

Oprogramowanie dla obsługi anteny Wifi [01/2022] [zip]

Zmiany:

– Wyłączenie funkcji sieciowych i internetowych dekodera DekoTV dla portu ethernet LAN/RJ-45.

Funkcje internetowe dostępne są tylko za pośrednictwem zewnętrznej anteny Wifi

– Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data

np. Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr

– Poprawa działania aplikacji YouTube

Oprogramowanie bez Internetu [01/2022] [zip]

Zmiany:

– Wyłączenie funkcji sieciowych i internetowych dekodera DekoTV

– Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data np.

Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr

– Wyłączenie funkcji sieciowych i internetowych dekodera DekoTV – Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data np. Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr Oprogramowanie [2021] [zip]

Zmiany:

– Poprawa działania aplikacji YouTube

Instrukcja instalacji oprogramowania:

1. Rozpakuj plik .zip i skopiuj wypakowany plik .bin na pendrive USB.

2. Podłącz pendrive z plikiem do dekodera Deko TV.

3. Wejdź w Menu dekodera i przesuń kursor do zakładki System, a następnie wybierz Aktualizacja oprogramowania.

4. Wybierz Aktualizacja USB, a następnie wskaż ścieżkę do pliku na pendrive.

5. Wybierz pozycję Start aby rozpocząć proces aktualizacji.

UWAGA: Nie odłączaj zasilania od dekodera w trakcie wykonywania procesu aktualizacji.

Zdjęcia oraz zawartość pudełka

Co zrobić, kiedy nie ma sygnału z dekodera? Sprawdź porady

Posiadanie dekodera umożliwia oglądanie telewizji cyfrowej w jakości HD, a także rozszerza usługę o dodatkowe opcje, takie jak nagrywanie, ponowne odtwarzanie, oglądanie online czy odbieranie kodowanych kanałów na przykład w telewizji HBO w pakiecie z internetem UPC. Jego podstawową funkcją jest jednak przekazywanie sygnału do telewizora. Brak obrazu może świadczyć o braku sygnału tv. Sprawdź, co robić w takiej sytuacji.

Upewnij się, że dekoder jest włączony poprawnie

Zanim podejmiesz jakiekolwiek inne działa, upewnij się, że sprzęt jest podłączony poprawnie. Powinna o tym informować świecą się dioda. Jeśli jednak nie następuje uruchomienie i zapalenie lampki, sprawdź, czy kabel zasilania jest podłączony prawidłowo zarówno do urządzania, jak i gniazdka elektrycznego. Często okazuje się, że po którejś ze stron nastąpiło poluzowanie przewodu, a jego poprawienie przywraca prawidłowe działanie sprzętu.

Brak obrazu w telewizorze

Jeśli problemem jest brak obrazu na ekranie telewizora lub jego obniżona jakość, tak samo jak jakość dźwięku, upewnij się, czy połączenia kablowe między urządzeniem a telewizorem są prawidłowe. Należy sprawdzić kabel HDMI lub SCART. Warto również upewnić się, czy kabel łączący dekoder i gniazdo sieci kablowej jest podłączony poprawnie. Kiedy wszystkie połączenia zostaną sprawdzone, a problem nie ustąpi, upewnij się, że w opcjach dostępnych na telewizorze zostało wybrane odpowiednie źródło sygnału.

Jak zresetować dekoder UPC, gdy nie zapala się kontrolna dioda?

Zarówno w przypadku dekodera Horizon, jak i innych sprzętów tego typu pierwszą podstawową czynnością, jaką należy wykonać, jeśli wystąpi problem z brakiem sygnału tv, jest reset urządzenia. Następuje w momencie, gdy dekoder zostanie odłączony od zasilania na czas około 30 sekund. Bardzo często po pierwszym resecie wszystko wraca do normy, a sprzęt zaczyna działać poprawnie. Jeśli jednak pierwsza próba nie przyniesie żadnych rezultatów, należy wykonać jeszcze kilka resetów.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Kolejnym sposobem na to, aby przywrócić dekoder do prawidłowego działania jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Na ten krok najlepiej zdecydować się dopiero po kilku próbach resetu, gdyż proces ten spowoduje trwałe usunięcie nagranych programów. Jest to jednak rozwiązanie, które może okazać się pomocne, kiedy żaden z wykonanych resetów nie był skuteczny. Aby przywrócić ustawienia fabryczne, należy nacisnąć jednocześnie przycisk zasilania, a także przyciski oznaczone plusem i minusem, i trzymać je przez co najmniej 10 sekund po uruchomieniu urządzenia. Spowoduje to przywrócenie wszystkich początkowych ustawień, a także reset wprowadzonych danych.

Konsultacja z operatorem

Jeśli, mimo wykonanych czynności, problem braku sygnału nie ustąpi, konieczna będzie konsultacja telefoniczna bądź drogą internetową z usługodawcą, który z pewnością udzieli wskazówek lub umówi osobę, która naprawi dekoder bądź, przy wystąpieniu poważnej awarii, wymieni go na nowy.

W przypadku wystąpienia problemów ze sprzętem należy zgłosić się do usługodawcy, aby w pełni korzystać z funkcji, jakie daje to urządzenie. Dekoder Horizon posiada wiele atrakcyjnych dla widza możliwości, takich jak planowanie nagrywania, zatrzymanie i cofanie relacji na żywo czy korzystanie z bibliotek online. Dostępny jest w bardzo korzystnym pakiecie UPC telewizja + internet. Rozszerzyć go można o dodatkowe kanały i możliwości, na przykład telewizja HBO w pakiecie z internetem UPC.

Tuner N6 STB GLOBO cyfrowy odbiornik naziemnej telewizji DVB-T 2

Niezbędne pliki cookie

Te pliki cookie są niezbędne do działania strony i nie można ich wyłączyć. Służą na przykład do utrzymania zawartości koszyka użytkownika. Możesz ustawić przeglądarkę tak, aby blokowała te pliki cookie, ale wtedy strona nie będzie działała poprawnie. Te pliki cookie pozwalają na identyfikację np. osób zalogowanych.

Zawsze aktywne

Analityczne pliki cookie

Te pliki cookie pozwalają liczyć wizyty i źródła ruchu. Dzięki tym plikom wiadomo, które strony są bardziej popularne i w jaki sposób poruszają się odwiedzający stronę. Wszystkie informacje gromadzone przez te pliki cookie są anonimowe.

Reklamowe pliki cookie

Dekoder SKYMASTER STB M265 DVB-T2/HEVC/H.265

Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.

Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Deko TV DVB-T2/HEVC H.265

Do pobrania

Tutaj znajdą się pliki do pobrania:

– Instrukcja obsługi w języku polskim [pdf]

– Instrukcja dodania kanałów IPTV [pdf]

– Specyfikacja Techniczna [pdf]

Oprogramowanie:

Oprogramowanie 2.1.1 [07/05/2022] [zip]

Zmiany:

– Dodanie obsługi dodatkowej informacji EPG – rok produkcji, reżyseria, aktorzy, itp.

– Naprawa problemu z regulacją głośności na niektórych kanałach TV

Oprogramowanie 2.1 [27/04/2022] [zip]

Zmiany :

– Poprawienie tłumaczeń języka polskiego

– Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data

np. Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr

– Zmiana zachowania przycisku „INFO” na pilocie: 1 naciśnięcie pokazuje dolny pasek informacyjny na kanale, 2 naciśnięcia pokazują informację o programie, 3 naciśnięcia pokazują dane na temat siły sygnału danego kanału kolejne naciśnięcie wraca do kanału

: – Poprawienie tłumaczeń języka polskiego – Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data np. Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr – Zmiana zachowania przycisku „INFO” na pilocie:

Oprogramowanie 2.0 [20/04/2022] [zip]

Zmiany:

– Wprowadzenie całkowicie nowej szaty graficznej ⚠️

– Dodanie języka ukraińskiego 💛💙

Oprogramowanie dla obsługi anteny Wifi [01/2022] [zip]

Zmiany:

– Wyłączenie funkcji sieciowych i internetowych dekodera DekoTV dla portu ethernet LAN/RJ-45.

Funkcje internetowe dostępne są tylko za pośrednictwem zewnętrznej anteny Wifi

– Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data

np. Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr

– Poprawa działania aplikacji YouTube

Oprogramowanie bez Internetu [01/2022] [zip]

Zmiany:

– Wyłączenie funkcji sieciowych i internetowych dekodera DekoTV

– Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data np.

Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr

– Wyłączenie funkcji sieciowych i internetowych dekodera DekoTV – Zmiana formatu pliku nagrywania PVR: Nazwa programu_godzina_data np. Gliniarze – odc. 175_Polsat_120849_20220222.ts.dvr Oprogramowanie [2021] [zip]

Zmiany:

– Poprawa działania aplikacji YouTube

Instrukcja instalacji oprogramowania:

1. Rozpakuj plik .zip i skopiuj wypakowany plik .bin na pendrive USB.

2. Podłącz pendrive z plikiem do dekodera Deko TV.

3. Wejdź w Menu dekodera i przesuń kursor do zakładki System, a następnie wybierz Aktualizacja oprogramowania.

4. Wybierz Aktualizacja USB, a następnie wskaż ścieżkę do pliku na pendrive.

5. Wybierz pozycję Start aby rozpocząć proces aktualizacji.

UWAGA: Nie odłączaj zasilania od dekodera w trakcie wykonywania procesu aktualizacji.

Zdjęcia oraz zawartość pudełka

키워드에 대한 정보 skymaster stb n6 instrukcja obsługi

다음은 Bing에서 skymaster stb n6 instrukcja obsługi 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Dekoder DVB-T SKYMASTER STB PREZENTACJA

  • dekoder
  • DVB-T
  • DVB-T HD
  • full HD
  • Mediaexpert
  • telewizja
  • naziemna
  • święta
  • co kupić
  • prezent
  • poradnik
  • jak zrobić
  • instalacja

Dekoder #DVB-T # #SKYMASTER #STB #PREZENTACJA


YouTube에서 skymaster stb n6 instrukcja obsługi 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Dekoder DVB-T SKYMASTER STB PREZENTACJA | skymaster stb n6 instrukcja obsługi, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  Muestras Gratis El Corte Ingles | Moda De Otoño En El Corte Inglés (2016) Anuncio Completo - Publicidad España 최근 답변 246개

Leave a Comment