Rurka I Okulary Do Nurkowania | Maska Do Nurkowania Z Uchwytem Gopro I Fajka 3D Z Zaworem Stop Z Decathlon | Forumwiedzy 166 개의 정답

당신은 주제를 찾고 있습니까 “rurka i okulary do nurkowania – Maska do nurkowania z uchwytem GoPro i Fajka 3D z zaworem stop z Decathlon | ForumWiedzy“? 다음 카테고리의 웹사이트 th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 ForumWiedzy 이(가) 작성한 기사에는 조회수 46,362회 및 좋아요 344개 개의 좋아요가 있습니다.

rurka i okulary do nurkowania 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Maska do nurkowania z uchwytem GoPro i Fajka 3D z zaworem stop z Decathlon | ForumWiedzy – rurka i okulary do nurkowania 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Test zestawu będzie w Chorwacji, sprawdzimy jak wyjdą nagrania z GoPro ;). Co myślicie o takim zestawie? płetwy mam zwykłe, ale sprawdzają się świetnie. Zatem jest komplet 😉 i w końcu będzie można ponurkować porządnie :).
Może macie jakiś sposób, by po kilku dniach uszy nie bolały od nurkowania? 🙂
👊 SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN
💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał \”ForumWiedzy\

rurka i okulary do nurkowania 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Okulary do nurkowania z rurką – Niska cena na Allegro.pl

Okulary do nurkowania z rurką na Allegro.pl – Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!

+ 더 읽기

Source: allegro.pl

Date Published: 1/6/2021

View: 1128

Maski, fajki, płetwy do nurkowania – sklep Decathlon.pl

Maski, fajki, płetwy do nurkowania dla dorosłych i dzieci, zaawansowanych i początkujących. … Fajka do nurkowania i snorkelingu Aqualung Zephyr Flex.

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.decathlon.pl

Date Published: 2/13/2022

View: 7639

Zestawy maska i fajka do nurkowania czyli ekonomicznie

Zestaw do nurkowania – maski z fajką także do snorkelingu. Sprawdź szeroki wybór wysokiej jakości wyposażenia do podwodnych eksploracji!

+ 여기에 자세히 보기

Source: divezone.pl

Date Published: 9/8/2022

View: 5362

주제와 관련된 이미지 rurka i okulary do nurkowania

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Maska do nurkowania z uchwytem GoPro i Fajka 3D z zaworem stop z Decathlon | ForumWiedzy. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Maska do nurkowania z uchwytem GoPro i Fajka 3D z zaworem stop z Decathlon | ForumWiedzy
Maska do nurkowania z uchwytem GoPro i Fajka 3D z zaworem stop z Decathlon | ForumWiedzy

주제에 대한 기사 평가 rurka i okulary do nurkowania

  • Author: ForumWiedzy
  • Views: 조회수 46,362회
  • Likes: 좋아요 344개
  • Date Published: 2017. 8. 2.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=5jWzEsS6hio

Zestawy maska i fajka do nurkowania czyli ekonomicznie

Poniżej zgromadziliśmy zestawy i maski do nurkowania. Szeroka oferta ułatwia odnalezienie modelu najbardziej dostosowanego do preferencji klienta. Przygotowane produkty cechują się wysoką jakością wykonania, co przekłada się na bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Oferujemy maski do snorkelingu, a także bardziej rozbudowane zestawy do zaawansowanej eksploracji akwenów. Wszystkie egzemplarze są estetycznie wykonane, dostępne w kolorystyce uniwersalnej, męskiej i damskiej oraz w wersjach dla dzieci. Proponujemy też wysokiej jakości modele pełnotwarzowe.

Zestaw do nurkowania to podstawowy ekwipunek profesjonalnych nurków i niezwykle popularne akcesorium, które pozwala amatorom na urozmaicenie wypadów nad wodę. Maski z fajką umożliwiają poznawanie podwodnego świata. Szczególną popularnością cieszą się zestawy do snorkelingu – dzięki nim naprawdę każdy może zobaczyć, co kryje się pod wodą. Wystarczy bowiem unosić się na powierzchni z lekko zanurzoną głową.

Na co zwrócić uwagę – najważniejsze parametry masek do nurkowania

Głównym zadaniem zestawu do nurkowania jest umożliwienie nieskrępowanego oddychania podczas pływania. Oprócz tego ekwipunek zabezpiecza oczy i zapobiega niekontrolowanemu przedostawaniu się wody do nosa. Aby zapewnić wygodę, bezpieczeństwo i wyraźne widzenie, maska z fajką musi być wykonana z wysokojakościowych elementów. Najważniejszym czynnikiem jest dopasowanie rozmiaru zestawu do twarzy. Istotna jest też sama konstrukcja – im mniej rozbudowana ramka, tym większy kąt widzenia. Na poziom komfortu wpływa również typ fajki – ważne, żeby była wyposażona w osłonkę uniemożliwiającą wlewanie się wody i aby pozwalała na łatwe jej oczyszczenie.

Bogaty wybór wysokojakościowych zestawów do nurkowania

Dostępne w naszym sklepie modele spełniają potrzeby najbardziej wymagających klientów. Oferujemy maski o szerokim polu widzenia, które idealnie przylegają to twarzy. To możliwe, ponieważ do produkcji zestawów do snorkelingu użyto elastycznego silikonu. Dzięki temu doskonale dopasowują się do twarzy i uszczelniają przestrzeń wokół oczu. Wysoki stopień bezpieczeństwa gwarantują fajki do nurkowania wyposażone w zamykający się zawór górny. Kolejna zaleta to wprowadzenie łatwego sposobu oczyszczenia fajki poprzez dostosowanie zaworu dolnego. Dopływ wody jest więc ograniczony do minimum, a jeśli już pojawia się ona w fajce, bezproblemowo można się jej pozbyć. Niweluje to ryzyko zadławienia czy zakrztuszenia się.

W ofercie znalazła się też niejedna innowacyjna maska pełnotwarzowa. Konstrukcja pozwala na nurkowanie z możliwością oddychania przez usta i nos. Komfort gwarantują systemy cichego odprowadzania wody oraz rozwiązania, które zapobiegają parowaniu szybki. To idealna propozycja dla osób dopiero zaczynających przygodę z nurkowaniem lub chcących powoli oswoić się z wodą. W naszym asortymencie można znaleźć też zestawy do nurkowania dla dzieci, które zostały wyposażone w klamry do łatwej regulacji.

Sprawdź również maski i fajki do nurkowania innego rodzaju.

Rurki do nurkowania

Ta przeglądarka nie jest przez nas wspierana!

Aby wyświetlić stronę poprawnie, użyj jednej z następujących przeglądarek:

Jeśli będziesz kontynuować za pomocą tej przeglądarki, Twoje zakupy mogą się nie udać 🙁

Jaka maska do nurkowania – co warto wziąć pod uwagę przed zakupem

Nurkowanie może być zarówno fascynującym hobby, jak i doskonałym sposobem na relaks – praktycznie dla każdego. Nim jednak wyruszy się na podmorskie wyprawy, warto dowiedzieć się czegoś o niezbędnym do tego sprzęcie i zaopatrzyć w odpowiednią maskę do nurkowania. Co trzeba wiedzieć?

Oglądanie morskiego świata może być źródłem cudownych przeżyć, pod warunkiem jednak, że nic tego nie utrudnia. Niewłaściwie dobrany sprzęt może skutecznie zniechęcić do podwodnych wypraw, dlatego dobrze jest poświęcić trochę czasu, by wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie. Przyjrzymy się bliżej maskom do nurkowania i poznajmy zasady, którymi warto się kierować przy wyborze tego akcesorium.

Budowa maski do nurkowania – co trzeba wiedzieć

Maska nurkowa, obok fajki (rurki) i płetw, należy do podstawowego wyposażenia płetwonurka. Każda maska do nurkowania składa się z szyby, korpusu, czyli ramki, uszczelniającego kołnierza i paska z systemem regulacji.

SZYBA MASKI

W maskach do nurkowania najczęściej stosuje się szyby ze szkła hartowanego.

Do wyboru jest kilka rozwiązań:

Maska z szybą pojedynczą – szyba przy nasadzie nosa w takiej masce nurkowej nie jest podzielona i tworzy jednolitą powierzchnię, dzięki czemu maska gwarantuje dobrą widoczność oraz zapewnia komfortowe pole widzenia.

– szyba przy nasadzie nosa w takiej masce nurkowej nie jest podzielona i tworzy jednolitą powierzchnię, dzięki czemu maska gwarantuje dobrą widoczność oraz zapewnia komfortowe pole widzenia. Maska z dzieloną szybą – szyba taka składa się z dwóch części, co przekłada się na lepszą widoczność i szerszy kąt widzenia. Jednocześnie budowa maski umożliwia zamontowanie szkieł korekcyjnych, niezbędnych w przypadku osób z wadami wzroku.

– szyba taka składa się z dwóch części, co przekłada się na lepszą widoczność i szerszy kąt widzenia. Jednocześnie budowa maski umożliwia zamontowanie szkieł korekcyjnych, niezbędnych w przypadku osób z wadami wzroku. Panoramiczna maska nurkowa – szkła dodatkowo zamontowane są tutaj na bokach i na dole maski, co sprawia, że pole widzenia jest bardzo szerokie. Mogą jednak w tym przypadku pojawiać się nieprzyjemne dla oka efekty, w postaci odbijania światła i refleksów świetlnych.

RAMKA (KORPUS)

Ramka (czy też korpus) maski do nurkowania jest elementem wykonanym najczęściej z tworzywa sztucznego, w którym osadzone są szyby. Znajdują się na nim ponadto zaczepy niezbędne przy regulowaniu długości paska. Kształt ramki może być różnorodny, podobnie jak jej kolor. Na rynku dostępne są także tzw. maski bezramkowe, które składają się jedynie z szyby i silikonowego kołnierza maski.

KOŁNIERZ USZCZELNIAJĄCY

Kołnierz maski zrobiony jest zwykle z czarnego lub przezroczystego silikonu, który wyróżnia się odpornością na czynniki zewnętrzne oraz długą żywotnością. Na całym jego obrzeżu znajdują się uszczelnienia, które, jeśli maska jest dobrze dobrana, zapobiegają zalewaniu jej wnętrza wodą. Maski często wyposażone są w tzw. miękki nos – umożliwia on płetwonurkowi złapanie się palcami za nos, co bywa konieczne podczas zanurzania i wyrównywania ciśnienia w uszach. Na rynku dostępne są również maski do nurkowania z tzw. zaworkiem, który pozwala na pozbycie się wody z wnętrza maski podczas nurkowania.

PASEK I SYSTEM REGULACJI

Pasek maski jest wykonany z silikonu lub z tworzywa sztucznego. Głównym zadaniem paska i systemu regulacji jest dostosowanie obwodu maski nurkowej do średnicy głowy nurka. Na powierzchni paska zwykle znajduje się ząbkowanie, które zapobiega jego samoistnemu rozsuwaniu.

Maska do nurkowania – amatorska lub profesjonalna

Zastanawiając się, jaką maskę do nurkowania wybrać, bierze się pod uwagę przede wszystkim to, czy ma ona służyć amatorowi czy profesjonaliście. Jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z nurkowaniem, w zupełności wystarcza maska do nurkowania amatorskiego. Dobrym wyborem dla początkujących może być prosta w użyciu maska pełnotwarzowa, która doskonale sprawdza się m.in. podczas snorkelingu, czyli nurkowania tuż pod powierzchnią wody.

Profesjonalistom poleca się natomiast maski „bardziej zaawansowane”, jak na przykład panoramiczne maski nurkowe, wyposażone w cztery szyby. Dzięki wykorzystanej przy ich produkcji specjalnej technologii klejenia szkła, zapewniają kąt widzenia powyżej 180 stopni.

Pełnotwarzowa maska do nurkowania to doskonałe rozwiązanie do snorkelingu.

Wielkość maski uzależniona od wieku nurka

Maski nurkowe dla dzieci muszą cechować się idealnym dopasowaniem do twarzy. Inaczej woda może dostać się do środka, a dziecko szybko zniechęci się do pływania. Maski dla dzieci są tak zbudowane, by pasowały do mniejszej twarzy i głowy małych płetwonurków.

Indywidualne dopasowanie maski nurkowej

Niezależnie od tego, jaki typ maski do nurkowania się ostatecznie wybiera, musi ona być idealnie dopasowana do twarzy nurka. Kołnierz powinien na całej długości stykać się z twarzą, nie może być żadnych nieszczelności. W sytuacji, gdy decyduje się, jaką maskę do nurkowania wybrać, należy wziąć pod uwagę szereg czynników.

Szczelność maski – prawidłowo dobrana maska nurkowa trzyma się twarzy nawet w sytuacji, gdy pochyla się głowę do przodu, bez zakładania paska. Niedopuszczalne są jakiekolwiek nieszczelności, dlatego warto przy zakupie zrobić test na szczelność maski. W tym celu należy przyłożyć maskę bez paska do twarzy, zaciągnąć powietrze nosem, jednocześnie próbując odciągnąć maskę od twarzy. Jeśli pojawiają się jakieś nieszczelności, wyczuwa się je, mogąc zaciągnąć do maski w tym miejscu powietrze z zewnątrz.

– prawidłowo dobrana maska nurkowa trzyma się twarzy nawet w sytuacji, gdy pochyla się głowę do przodu, bez zakładania paska. Niedopuszczalne są jakiekolwiek nieszczelności, dlatego warto przy zakupie zrobić test na szczelność maski. W tym celu należy przyłożyć maskę bez paska do twarzy, zaciągnąć powietrze nosem, jednocześnie próbując odciągnąć maskę od twarzy. Jeśli pojawiają się jakieś nieszczelności, wyczuwa się je, mogąc zaciągnąć do maski w tym miejscu powietrze z zewnątrz. Odpowiednia wielkość maski – gwarantuje, że nos do niej nie przylega, a ramka nigdzie nie uciska.

– gwarantuje, że nos do niej nie przylega, a ramka nigdzie nie uciska. Kąt widzenia – różny w zależności od rodzaju maski do nurkowania. Im większy, tym lepiej. Przy wyborze maski konieczne jest sprawdzenie kąta widzenia zarówno w pionie, jak i w poziomie.

– różny w zależności od rodzaju maski do nurkowania. Im większy, tym lepiej. Przy wyborze maski konieczne jest sprawdzenie kąta widzenia zarówno w pionie, jak i w poziomie. Objętość maski – najmniejszą powierzchnię wewnętrzną mają maski nurkowe bezramkowe, które można mocno ścieśnić. Są wykorzystywane przez nurków m.in. jako maski zapasowe, które po złożeniu można schować np. w kieszeni jackety (kamizelki nurkowej). Objętość jest natomiast największa w przypadku masek panoramicznych trzyszybowych. Przy nurkowaniu z wykorzystaniem zestawu powietrznego cecha ta traci nieco na znaczeniu. Kołnierz z przezroczystego silikonu – umożliwia obserwowanie większego obszaru, nie daje także, jak w przypadku silikonu czarnego, efektu ograniczenia przestrzeni, co może być niekorzystne zwłaszcza u osób z klaustrofobią.

Maska z rurką idealna do snorkelingu

Maska z rurką do pływania oraz płetwy to podstawowy zestaw używany podczas snorkelingu, czyli jednej z najprostszych form nurkowania. Nurek unoszony jest na powierzchni wody z zanurzoną twarzą – fajka (rurka) pozwala na oddychanie, bez konieczności wynurzania głowy ponad taflę wody, zaś maska, chroniąca oczy i wyrównująca ciśnienie, umożliwia obserwowanie morskiej fauny i flory. Zestaw maska z fajką doskonale sprawdza się na kursach nurkowania oraz podczas wypraw snorkelingowych.

To, jaką maskę do nurkowania wybrać, zależy od doświadczenia w nurkowaniu, miejsca, w którym planuje się nurkować oraz od zasobności portfela. Ceny masek do nurkowania są bardzo zróżnicowane. Oferta rynkowa jest jednak tak szeroka, że każdemu uda się znaleźć optymalne rozwiązanie.

Jak nurkować z rurką – wszystko, co musisz wiedzieć na początek

Nurkowanie jest sztuką wymagającą starannego przygotowania „sprzętowego” i nabycia odpowiednich umiejętności obsługi tego sprzętu. Na początek wystarczą podstawowe akcesoria do nurkowania, czyli: płetwy, maska i rurka do pływania. W tym artykule skupiamy się na tym ostatnim elemencie. Jak nurkować z rurką, aby nie zniechęcić się do już na starcie nauki i aby w pełni cieszyć się tym sportem oraz pięknem podwodnego świata? Sprawdź!

Jak działa rurka do nurkowania?

Poza płetwami i maską rurka (fajka) jest podstawowym wyposażeniem, od którego zazwyczaj rozpoczyna się naukę nurkowania na większych głębokościach. Można również pozostać na etapie nurkowania wyłącznie w płetwach i w masce z rurką, podziwiając piękno podwodnych krajobrazów na niewielkich głębokościach (snorkeling).

Rurka do nurkowania z dolnym zaworem zwrotnym odprowadzającym wodę i anatomicznym ustnikiem.

Fajka umożliwia osobie pływającej oddychanie powietrzem pobieranym z atmosfery – jej końcówka zawsze musi znajdować ponad lustrem wody. Zazwyczaj ma ona średnicę 3 – 3,5 cm i długość 30 – 35 cm. Rurka do pływania ma anatomiczny kształt litery U albo L. Ten drugi jest nieco mniej korzystny ze względu na większy opór przy wydmuchiwaniu wody z rurki. Kupując rurkę do nurkowania, należy zwrócić uwagę, aby nie miała ona zbyt ostrych zagięć.

Zawory

Obecnie niemal standardowym wyposażeniem rurki do nurkowania jest silikonowy zawór zwrotny, umieszczany w jej dolnej części. Ułatwia on usuwanie wody, która zalewa fajkę przy zanurzeniu. Po wypłynięciu rurkę przedmuchuje się powietrzem przytrzymanym w płucach na czas nurkowania (woda usuwana jest właśnie dolnym zaworem). Na rynku znajdziemy też fajki do nurkowania z górnym zaworem, który całkowicie blokuje dostęp wody do fajki po zanurzeniu, dzięki niemu jej przedmuchiwanie po wynurzeniu nie jest konieczne. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie i tylko nieco droższe od klasycznych modeli z dolnym zaworem.

Górna część rurki może posiadać tzw. falochron (zawór labiryntowy), czyli zabezpieczenie chroniące przed przypadkowym zaciągnięciem wody wraz z powietrzem. Tak się dzieje np. podczas pływania wśród fal. To stosunkowo nowe rozwiązanie jest coraz częściej spotykane. Czasami nurkowie skarżą się, że górne zabezpieczenie utrudnia nieco wydech, jednak jest to kwestia dość indywidualna.

Zawór zastosowany w górnej części rurki do nurkowania, by zapobiec zaciąganiu wody po zanurzeniu się pod wodą.

Ustnik

Umożliwia trzymanie fajki we właściwym miejscu. Element ten wykonywany jest z czarnego lub przezroczystego silikonu. Istotne jest dobranie wielkości ustnika tak, aby bez problemu można go było włożyć do ust.

Po założeniu należy przytrzymywać go zębami za dwie wypustki (w przypadku ustników zwykłych) lub za specjalny, wyprofilowany element (ustnik anatomiczny). Ten drugi rodzaj zapewnia lepsze dopasowanie i jest wymienialny w razie uszkodzenia, bez konieczności zakupu nowej rurki do nurkowania.

Uwaga dla początkujących nurków!

Ustnika nie należy przytrzymywać zębami zbyt mocno, ponieważ można uszkodzić silikon. To zdarza się dość często, zwłaszcza w stresujących sytuacjach (a te pod wodą mogą się zdarzyć), ponieważ zaciskanie zębów jest naturalnym odruchem.

Mocowanie

Rurka do nurkowania jest łączona z paskiem maski przy pomocy zapinki. Stosuje się tu różnego rodzaju mocowania, ale ważne jest, aby wybrać to proste i niezawodne. Zapięcie można przesuwać, regulując odległość pomiędzy rurką i maską tak, aby można było swobodnie włożyć ustnik.

Przykład mocowania w fajce do nurkowania JET, umożliwiający wypięcie rurki jednym ruchem.

Jak prawidłowo oddychać przez rurkę do nurkowania?

Fajka powinna wystawać 5 do 8 cm ponad głowę. To optymalna wysokość do prawidłowego oddechu. Dłuższe rurki zwiększają opory oddechowe. Związane są one z wysiłkiem wkładanym w oddychanie. Im krótsza rurka, tym mniej tzw. martwego powietrza znajduje się wewnątrz niej. W trakcie wydechu część powietrza bogatego w CO2 pozostaje w rurce i zostaje ponownie zaczerpnięta z kolejnym wdechem. Stąd konieczność wyważenia długości i przekroju rurek do nurkowania, aby z jednej strony umożliwiały one sprawne oddychanie pod wodą, a z drugiej były na tyle długie, aby w ogóle spełniały swoje zadanie.

Osoby szczupłej i niewysokiej postury mogą sobie pozwolić na używanie nieco mniejszych przekrojów fajek nurkowych (25 mm). Woda znajdująca się wewnątrz jest wtedy łatwiejsza do wydmuchnięcia, a dodatkowo mniejszy ustnik pozostaje bardziej komfortowy dla osób, które mają drobną twarz.

Rurka do pływania szersza od kciuka

Jeżeli dobór rurki do pływania odpowiedniej szerokości sprawia jakikolwiek problem, wystarczy zastosować się do prostej i praktycznej zasady nurków mówiącej, że średnica fajki powinna przekraczać szerokość kciuka danej osoby. Nieco większy margines należy przyjąć dla posiadaczy/posiadaczek wyjątkowo drobnych dłoni.

Snorkeling — początek nurkowej przygody

Nurkowanie z rurką to podstawa, swoiste ABC każdego rodzaju nurkowania. Coraz więcej osób poprzestaje na zdobyciu tylko tej umiejętności, oddając się uprawianiu snorkelingu (płytkie nurkowanie w miejscach, gdzie podwodny świat dostarcza niepowtarzalnych wrażeń wizualnych). Ten sport jest świetną okazją do oswojenia się ze sprzętem nurkowym i do nauki tego, jak oddychać z rurką – prawidłowo i efektywnie.

Dodatkową zaletą jest w tym przypadku także możliwość samodzielnej nauki – bez konieczności potwierdzania swoich umiejętności kursem czy stosownymi certyfikatami. Wystarczy odpowiedni wybór maski, płetw, rurki do pływania… i można zaczynać! W przypadku snorkelingu nawet umiejętność pływania nie jest konieczna, choć oczywiście znacznie poprawia ona bezpieczeństwo i komfort nurka.

Jak wybrać fajkę nurkową?

Jak zapisać się na kurs nurkowania! Kursy nurkowania prowadzimy w Krakowie. Zależy ci na szybkim terminie – skontaktuj się z instruktorem – Tel.: (+48) 501 627 846. lub e-mail. Inne terminy na telefon – zawsze możesz zadzwonić i zapytać. Preferujemy kontakt telefoniczny. Więcej.

Sprzęt nurkowy ABC Jak wybrać fajkę nurkową?

Jak wybrać fajkę nurkową?

sprzęt nurkowy

Przy wyborze należy brać pod uwagę: wygodę użytkowania i opory oddechowe. Rurka powinna być anatomiczna (dopasowana do kształtu głowy) z ustnikiem anatomicznym (dopasowanym do podniebienia). Jeżeli będzie miała zaworki będzie nam łatwiej opróżnić fajkę z wody. Pamiętajmy że zaworki muszą być naprawdę dobre, inaczej możemy mieć kłopoty z wydmuchaniem wody z fajki.

Polecam szczególnie model firmy Aqualung Air.

Fajka anatomiczna Aqualung Air – różne kolory.

Wśród starej wiary nurkowań spotykany jest pogląd że fajka nie powinna mięć żadnych dodatkowych elementów w tym również zaworków (wywodzi się to z czasów gdy zaworki wydechowe były gumowe, po kilku tatach guma parciała i zaworek przestawał spełniać swoją rolę. Kto napił się wody mając niesprawne zaworki w automacie Kajman może zostać zajadłym wrogiem wszelkich udogodnień w fajce),

Nurkowanie ma być przyjemnością. Należy stosować wszystkie patenty zwiększające komfort nurkowania bez zmniejszenia bezpieczeństwa. Obecnie stosowane zaworki są bardzo bezpieczne, powiem więcej są bardziej bezpieczne niż te które znajdują się w automacie oddechowym.

Zadajmy sobie pytanie jak często są problemy z zaworkiem wydechowym w automacie? Bardzo rzadko. Żywotność zaworków silikonowych jest bardzo duża a jedyna awaria jaka może je spotkać to dostanie się obcych elementów między zaworek a korpus fajki. Te obce elementy mogą dostać się tylko od wewnątrz, czyli muszą wpaść przez fajki albo przez ustnik. Może to nastąpić w wodzie zanieczyszczonej różnymi pływającymi drobiazgami (głównie trawy). Do wydmuchania obcych elementów wystarcza jeden mocniejszy wydech.

Drugie zagrożenie jakie może wystąpić to wywinięcie zaworka w czasie brania bardzo energicznego wdechu. Z moich doświadczeń wynika że taki przypadek praktycznie nie występuje z obecnie produkowanymi zaworkami.

Każdy przyzna że niesprawne zaworki w fajce są mniejszym niebezpieczeństwem niż te w automacie a przypomnę że są one we wszystkich automatach.

Każdy płetwonurek powinien nauczyć się korzystać z fajki, a w szczególności oczyszczać fajkę z wody.

🥇 Ranking masek do nurkowania pełnotwarzowych • 2022

Opis testu

Test masek do nurkowania

Jak wcześniej wspomnieliśmy, w każdej masce do nurkowania sprawdziliśmy kilkanaście parametrów. Poniżej znajdziesz listę przeprowadzonych testów. Wyjaśniamy również metodykę. Na końcu opisu znajduje się informacja o zasadzie punktacji i warunkach przyznawania punktów.

Zasady punktacji w rankingu

Ponieważ zależy nam na jak najbardziej obiektywnej ocenie, każdą z masek poddajemy wielu testom, po których przyznawana jest punktacja. Punkty na koniec są sumowane, a maska otrzymuje całkowitą punktację, która wyświetlana jest w rankingu. Im więcej punktów maska uzbiera, tym wyżej w rankingu się znajduje.

Testy podzielone są na dwie grupy:

prawda lub fałsz – w testach takich sprawdzane jest, czy maska posiada daną cechę lub parametr. Jeśli posiada, wówczas przyznawane jest 10 punktów. Jeżeli nie – maska otrzymuje 0 punktów;

pomiar lub kalkulacja – mierzymy dany element maski lub sprawdzamy ilość danych elementów (np. ilość zaworów odprowadzających parę wodną). W zależności od kategorii, w tej grupie maska może otrzymać do 10 punktów, a w niektórych testach nawet 15 punktów.

Dlaczego testujemy tylko maski pełnotwarzowe, a nie klasyczne maski z fajką?

Test został przygotowany dla osób nurkujących rekreacyjnie, głównie podczas wyjazdu wakacyjnego. Nie bierzemy pod uwagę produktów dla osób zajmujących się nurkowaniem zawodowo.

Ponieważ w przypadku nurkowania rekreacyjnego maski pełnotwarzowe stanowią blisko 85% sprzedaży, postanowiliśmy się skupić właśnie na tego typu produktach, aby doradzić jak największej liczbie osób nurkujących okazyjnie nad morzem, czy podczas kąpieli w basenie.

Długość fajki oddechowej

Fajką nazywamy górny element maski. Niektóre osoby posługują się też nazwą „rurka”. To w fajce następuje wymiana powietrza – przez nią wydychamy zużyty tlen i wdychamy świeże powietrze. W większości modeli fajka jest zdejmowana, ale są też maski z fajką zamocowaną na stałe, którą można składać. W tym teście sprawdzona zostanie długość fajki. Im jest dłuższa, tym głębiej pod wodę można zanurzyć głowę, bez konieczności wstrzymywania powietrza.

Otrzymaną miarę w centymetrach dzielimy przez pół, a wynik jest równowartością przyznanych punktów. Wartości połówkowe zaokrąglane są w górę (np. maska z 9,5 punktami otrzyma w tym teście 10 punktów).

Szerokość fajki oddechowej

Im fajka oddechowa jest szersza, tym lepiej. Większa szerokość to więcej przestrzeni, a większa przestrzeń to łatwiejsze oddychanie. Innymi słowy: im szersza fajka w masce do nurkowania, tym łatwiej będzie się w niej oddychać. Przy mało intensywnym i krótkim nurkowaniu parametr ten nie jest kluczowy, jednak przy pływaniu powyżej kilkunastu minut możemy potrzebować większej ilości tlenu, co jest łatwiejsze do uzyskania przy szerokich fajkach oddechowych.

Szerokość fajki jest jeszcze ważniejsza w przypadku pływania w morzu, gdzie niejednokrotnie przyjdzie się nam zmierzyć z falami, które utrudniają przemieszczanie się w wodzie, szczególnie gdy płyniemy pod prąd. To w konsekwencji wzmaga zapotrzebowanie na tlen, którego więcej jesteśmy w stanie czerpać przy szerokiej fajce oddechowej.

Szerokość fajki mierzona jest suwmiarką, aby otrzymać precyzyjny wynik. Otrzymaną miarę w milimetrach dzielimy przez cztery, a wynik jest równowartością przyznanych punktów. Wartości połówkowe zaokrąglane są w górę (np. maska z wynikiem 8,5 punków otrzyma w tym teście 9 punktów).

Kształt przedniej szyby w masce

Maski do nurkowania pełnotwarzowe możemy podzielić na dwa typy:

maski z płaską szybą

maski z zaokrągloną szybą

Maski z płaską szybą uważane są przez większość osób za lepsze, ponieważ przy patrzeniu przed siebie, nie zniekształcacają obrazu. Minusem masek z szybą płaską jest to, że w przypadku rozglądania się na boki, będziemy mieli załamany obraz.

Z kolei maski z szybą zaokrągloną zniekształcają minimalnie obraz z każdej perspektywie, bez znaczenia, czy patrzymy prze siebie, czy na boki.

Podobnie jak uważa większość użytkowników masek pełnotwarzowych, naszym zdaniem lepiej mieć maskę z szybą płaską, ponieważ przy patrzeniu przed siebie, mamy czysty i nieprzekłamany obraz. Z kolei jeśli potrzebujemy spojrzeć bok, zawsze możemy przekręcić głowę. W masce z szybą zaokrągloną niezależnie pod jakim kątem patrzymy, obraz zawsze jest nieco zniekształcony. Ten test zaliczany jest do kategorii „prawda lub fałsz”, co oznacza, że maski z płaską szybą otrzymają 10 punktów, a te z zaokrągloną – 0 punktów.

Dodatkowe zawory boczne – dzięki nim maska nie paruje

Większość dostępnych na rynku masek do nurkowania (szczególnie tych tańszych) posiada standardowy system wymiany powierza. Świeże powietrze wdychane jest przy pomocy fajki oddechowej (albo jak kto woli – rurki) i tym samym kanałem wydalany jest dwutlenek węgla. Ten sposób wentylacji ilustruje obrazek poniżej (zdjęcie po lewej stronie).

Drugi, nowszy i efektywniejszy sposób wymiany powietrza to użycie dodatkowych zaworów bocznych. To element pozornie nieistotny, ale potrafiący zmienić zasady gry. W maskach wyposażonych w takie zawory powietrze nie musi już krążyć przez całą maskę i wydostaje się na zewnątrz o wiele szybciej.

Maski wyposażone w dodatkowe zawory boczne otrzymują 10 punktów.

Materiał, z którego został wykonany pasek

Maski pełnotwarzowe zazwyczaj posiadają dwa typy pasków: silikonowe oraz tekstylne. Paski silikonowe od zawsze były stosowane w tradycyjnych maskach do nurkowania. W maskach pełnotwarzowych z początku również je używano, jednak z czasem spora liczba producentów zastąpiła je paskami tekstylnymi, czyli materiałowymi. Wynikało to z faktu, iż maska pełnotwarzowa ma większą ilość pasków regulujących niż tradycyjna, co przy zastosowaniu tradycyjnej gumy powodowało plątanie się włosów. Dyskomfort ten dotykał szczególnie kobiety. Zastosowanie pasków tekstylnych w znacznym stopniu zredukowało problem plątania włosów.

Dodatkowa korzyść płynącą z zastosowania pasków materiałowych to fakt, że są one bardziej przyjazne skórze głowy. Powodują też mniejsze tarcie w wyniku czego maski do nurkowania z paskami tekstylnymi są zwyczajnie wygodniejsze. Docenią to szczególnie osoby nurkujące w dłuższych interwałach czasowych.

Jedyny minus pasków tekstylnych na jaki warto zwrócić uwagę to dłuższy czas schnięcia. Po wyjściu z morza lub basenu, musimy dłużej czekać na ich wyschnięcie, niż w przypadku silikonowych odpowiedników.

Sumując wady i zalety obu typów pasków regulujących zgodnie dochodzimy do wniosku, że paski materiałowe są lepszym wyborem. Liczy się komfort użytkowania podczas nurkowania, a dłuższy czas schnięcia nie powinien być problemem w większości przypadków. Test ten zaliczany jest do kategorii „prawda lub fałsz” (oznaczany dalej jako P/F).

Maska do nurkowania z uchwytem na kamerę

Każdy z nas kocha uwieczniać przygody wakacyjne. Mówi się, że zdjęcie potrafi wyrazić 1000 słów, a ile w takim razie wyraża nagranie? Z dużą dozą pewności można stwierdzić, że o wiele więcej.

Fotografowanie momentów z wypraw wakacyjnych to sprawdzona metoda uwiecznienia chwil zapierających dech w piersiach, ale jeśli możemy wszystko nagrać, to jeszcze lepiej. To samo tyczy się podwodnych przygód, podczas podziwiania pięknej i bujnej rafy koralowej, czy nawet podczas zabawy w basenie.

Jeśli masz wodoodporną kamerę, która pozwala nagrywać podwodne chwile, to połowa sukcesu. Teraz jeszcze musisz mieć maskę, do której będzie można ową kamerę zamontować. Tu z pomocą przychodzą pełnotwarzowe maski do nurkowania z uchwytem na kamerę. Uchwyt taki przygotowany jest pod zaczepienie kamery GoPro, a to oznacza, że posiada kompatybilność z większością kamer sportowych dostępnych na rynku.

Z pewnością nie każdy nurkuje z kamerą, ale na pewno każdy powinien spróbować. To ciekawe uczucie oglądać to, co widzieliśmy przez maskę, ale z nieco innej perspektywy. Test typu: P/F.

Uszczelka łącząca fajkę z maską

Szczelne połączenie maski z fajką to element konieczny, jeśli chcemy komfortowo uprawiać nurkowanie, czy snorkeling. Jeśli to zawiedzie, nawet najlepsza maska nie będzie sprawiała przyjemności z użytkowania. Uszczelka łącząca fajkę z maską to element pozornie błahy, na którzy rzadko kiedy zwracamy uwagę. Część osób go nawet nie dostrzega, ponieważ zazwyczaj nie jest pokaźnych rozmiarów. W praktyce uszczelka ta jest bardzo istotna – to dzięki niej mamy gwarancję, że na łączeniu nie będzie wciekała woda. W niektórych źródłach możesz się też spotkać z nazwą o-ring – to ze względu na okrągłą budowę uszczelki.

Im uszczelka ma więcej warstw, tym wodzie trudniej się przedostać. Przy pojedynczej uszczelce jest dużo większe ryzyko powstania nieszczelności, niż przy dwóch, czy trzech warstwach. W tym teście za każdą jedną warstwę uszczelki przyznawane jest 5 punktów.

Ilość zaworów odprowadzających parę wodną

Podczas nurkowania czy snorkelingu możesz się spotkać z sytuacją, w której do wnętrza maski będzie się przedostawała para wodna. Powstaje ona gdy oddychasz lub pocisz się. Niewielkie ilości pary wodnej mogą się też przedostawać od zewnątrz.

Z produkcją pary wodnej będziesz mieć do czynienia prawie zawsze, gdy użytkujesz pełnotwarzową maskę do nurkowania. Klucz w tym, aby maska potrafiła sobie poradzić z nadmiarem nagromadzonej pary wodnej. Dzięki temu unikniesz parowania szyby w masce, czego nikt, rzecz jasna, nie lubi.

Na szczęście w maskach pełnotwarzowych zadbano o to, aby skutecznie odprowadzać nadmiar pary wodnej. Służą do tego specjalne zawory. Umiejscowione są zazwyczaj tuż nad ustami, i zaraz pod nosem. Dzięki zaworom, w większości dobrej klasy maskach nie powinno być problemów z parowaniem szyby. Ponieważ większość masek posiada 2 lub 4 zawory, te z dwoma zaworami otrzymają 5 punktów, a maski z czterema zaworami otrzymają 10 punktów.

Tworzywowa lub gumowa blokada wody

Już wcześniej omawialiśmy czym jest fajka w masce do nurkowania. Teraz omówimy jeden z kluczowych elementów znajdujących się wewnątrz fajki – blokadę wlewu wody. Element ten umiejscowiony jest na czubku fajki i ma za zadanie ją uszczelnić w przypadku całkowitego zanurzenia pod wodę. Innymi słowy: jeśli zanurzysz całą maskę (razem z całą fajką) pod wodę, blokada uszczelni fajkę, dzięki czemu będąc pod wodą, nie będziesz musieć się martwić o wciekanie wody do wnętrza maski. W momencie wynurzenia czubka fajki, blokada jest zwalniana, i możliwe jest dalsze oddychanie.

Blokady wody zazwyczaj wykonane są z dwóch materiałów – tworzywa (plastiku) oraz gumy. Fajki gumowe są już coraz rzadziej spotykane w pełnotwarzowych maskach do nurkowania, ponieważ przy nagrzaniu mają tendencję do przylepiania się do fajki, co w konsekwencji uniemożliwia ich przemieszczanie. Brak możliwości przemieszczania oznacza z kolei, że po zanurzeniu blokada nie uszczelni fajki, co spowoduje przedostawanie się wody do wnętrza maski.

Na tę chwilę większość producentów zaczyna stosować blokady tworzywowe. To dobrze dla nas wszystkich, bo rozwiązanie tego typu jest praktyczniejsze i bezpieczniejsze. Dlatego maski posiadające tworzywową blokadę otrzymają w tym teście 10 punktów, a modele z blokadą gumową otrzymają 0 punktów.

Ilość blokad wody

Kontynuując kwestię związaną z blokadami wody, w tym teście policzymy, ile tego rodzaju elementów ma dana maska do nurkowania. Ponieważ maski pełnotwarzowe mają zazwyczaj 1 lub 2 blokady, punktacja będzie przedstawiać się następująco:

1 blokada = 5 punktów

2 blokady = 10 punktów

Przezierność szyby w masce

Szyba maski do nurkowania, choć pozornie niedoceniana, odgrywa kluczową rolę w kwestii związanej z komfortem użytkowania. Jeśli mowa o kształcie szyby, możemy je stosunkowo łatwo rozróżnić – jedne są proste, inne zaokrąglane, mają różne wielkości itp. Trudno natomiast ocenić jaką przeziernością cechuje się dana szyba. A przecież większa przezierność to lepsze widoki podwodne, co jest szczególnie istotne dla użytkowników masek do nurkowania. Szczególnie tych pełnotwarzowych, bo używając tego typu maski pływamy zazwyczaj przy powierzchni wody, i możliwie jak najlepsza widoczność jest wskazana, aby okiełznać widoki kryjące się nieco głębiej.

Postanowiliśmy więc sprawdzić jaką przezierność mają szyby w poszczególnych maskach do nurkowania. Do tego badania użyliśmy przyrządu o nazwie luksomierz, który mierzy natężenie światła. Luksomierz został umieszczony za szybą maski, w strefie, gdzie znajdują się oczy osoby uprawiającej nurkowanie, tudzież snorkeling. Test został wykonany w zamkniętym pomieszczeniu, a na szybę maski zostało skierowane światło żarówki o mocy 90W. Po wykonaniu badania dla każdej z masek, wyciągnęliśmy średni wynik z testu. Maski posiadające wynik powyżej średniej (z przeziernością szyby powyżej średniej) otrzymały komplet 10 punktów.

Trwała szyba to bezpieczna maska do nurkowania

Nie mogliśmy zapomnieć też o kwestii związanej z bezpieczeństwem. W tym teście sprawdziliśmy, czy szyba maski jest odpowiednio trwała, aby wytrzymać mocne uderzenie. Do testu użyliśmy klasycznego młotka, przy pomocy którego wykonaliśmy trzy, stosunkowe mocne uderzenia. Ku naszemu zdziwieniu prawie każda maska (poza jedną) przeszła test pozytywnie, co świadczy o dbałości producentów masek pełnotwarzowych o bezpieczeństwo użytkowników. Maski, które zaliczyły test, otrzymały 10 punktów. Zobacz jeden z testów na poniższym materiale wideo.

Jak nurkować z rurką – wszystko, co musisz wiedzieć na początek

Nurkowanie jest sztuką wymagającą starannego przygotowania „sprzętowego” i nabycia odpowiednich umiejętności obsługi tego sprzętu. Na początek wystarczą podstawowe akcesoria do nurkowania, czyli: płetwy, maska i rurka do pływania. W tym artykule skupiamy się na tym ostatnim elemencie. Jak nurkować z rurką, aby nie zniechęcić się do już na starcie nauki i aby w pełni cieszyć się tym sportem oraz pięknem podwodnego świata? Sprawdź!

Jak działa rurka do nurkowania?

Poza płetwami i maską rurka (fajka) jest podstawowym wyposażeniem, od którego zazwyczaj rozpoczyna się naukę nurkowania na większych głębokościach. Można również pozostać na etapie nurkowania wyłącznie w płetwach i w masce z rurką, podziwiając piękno podwodnych krajobrazów na niewielkich głębokościach (snorkeling).

Rurka do nurkowania z dolnym zaworem zwrotnym odprowadzającym wodę i anatomicznym ustnikiem.

Fajka umożliwia osobie pływającej oddychanie powietrzem pobieranym z atmosfery – jej końcówka zawsze musi znajdować ponad lustrem wody. Zazwyczaj ma ona średnicę 3 – 3,5 cm i długość 30 – 35 cm. Rurka do pływania ma anatomiczny kształt litery U albo L. Ten drugi jest nieco mniej korzystny ze względu na większy opór przy wydmuchiwaniu wody z rurki. Kupując rurkę do nurkowania, należy zwrócić uwagę, aby nie miała ona zbyt ostrych zagięć.

Zawory

Obecnie niemal standardowym wyposażeniem rurki do nurkowania jest silikonowy zawór zwrotny, umieszczany w jej dolnej części. Ułatwia on usuwanie wody, która zalewa fajkę przy zanurzeniu. Po wypłynięciu rurkę przedmuchuje się powietrzem przytrzymanym w płucach na czas nurkowania (woda usuwana jest właśnie dolnym zaworem). Na rynku znajdziemy też fajki do nurkowania z górnym zaworem, który całkowicie blokuje dostęp wody do fajki po zanurzeniu, dzięki niemu jej przedmuchiwanie po wynurzeniu nie jest konieczne. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie i tylko nieco droższe od klasycznych modeli z dolnym zaworem.

Górna część rurki może posiadać tzw. falochron (zawór labiryntowy), czyli zabezpieczenie chroniące przed przypadkowym zaciągnięciem wody wraz z powietrzem. Tak się dzieje np. podczas pływania wśród fal. To stosunkowo nowe rozwiązanie jest coraz częściej spotykane. Czasami nurkowie skarżą się, że górne zabezpieczenie utrudnia nieco wydech, jednak jest to kwestia dość indywidualna.

Zawór zastosowany w górnej części rurki do nurkowania, by zapobiec zaciąganiu wody po zanurzeniu się pod wodą.

Ustnik

Umożliwia trzymanie fajki we właściwym miejscu. Element ten wykonywany jest z czarnego lub przezroczystego silikonu. Istotne jest dobranie wielkości ustnika tak, aby bez problemu można go było włożyć do ust.

Po założeniu należy przytrzymywać go zębami za dwie wypustki (w przypadku ustników zwykłych) lub za specjalny, wyprofilowany element (ustnik anatomiczny). Ten drugi rodzaj zapewnia lepsze dopasowanie i jest wymienialny w razie uszkodzenia, bez konieczności zakupu nowej rurki do nurkowania.

Uwaga dla początkujących nurków!

Ustnika nie należy przytrzymywać zębami zbyt mocno, ponieważ można uszkodzić silikon. To zdarza się dość często, zwłaszcza w stresujących sytuacjach (a te pod wodą mogą się zdarzyć), ponieważ zaciskanie zębów jest naturalnym odruchem.

Mocowanie

Rurka do nurkowania jest łączona z paskiem maski przy pomocy zapinki. Stosuje się tu różnego rodzaju mocowania, ale ważne jest, aby wybrać to proste i niezawodne. Zapięcie można przesuwać, regulując odległość pomiędzy rurką i maską tak, aby można było swobodnie włożyć ustnik.

Przykład mocowania w fajce do nurkowania JET, umożliwiający wypięcie rurki jednym ruchem.

Jak prawidłowo oddychać przez rurkę do nurkowania?

Fajka powinna wystawać 5 do 8 cm ponad głowę. To optymalna wysokość do prawidłowego oddechu. Dłuższe rurki zwiększają opory oddechowe. Związane są one z wysiłkiem wkładanym w oddychanie. Im krótsza rurka, tym mniej tzw. martwego powietrza znajduje się wewnątrz niej. W trakcie wydechu część powietrza bogatego w CO2 pozostaje w rurce i zostaje ponownie zaczerpnięta z kolejnym wdechem. Stąd konieczność wyważenia długości i przekroju rurek do nurkowania, aby z jednej strony umożliwiały one sprawne oddychanie pod wodą, a z drugiej były na tyle długie, aby w ogóle spełniały swoje zadanie.

Osoby szczupłej i niewysokiej postury mogą sobie pozwolić na używanie nieco mniejszych przekrojów fajek nurkowych (25 mm). Woda znajdująca się wewnątrz jest wtedy łatwiejsza do wydmuchnięcia, a dodatkowo mniejszy ustnik pozostaje bardziej komfortowy dla osób, które mają drobną twarz.

Rurka do pływania szersza od kciuka

Jeżeli dobór rurki do pływania odpowiedniej szerokości sprawia jakikolwiek problem, wystarczy zastosować się do prostej i praktycznej zasady nurków mówiącej, że średnica fajki powinna przekraczać szerokość kciuka danej osoby. Nieco większy margines należy przyjąć dla posiadaczy/posiadaczek wyjątkowo drobnych dłoni.

Snorkeling — początek nurkowej przygody

Nurkowanie z rurką to podstawa, swoiste ABC każdego rodzaju nurkowania. Coraz więcej osób poprzestaje na zdobyciu tylko tej umiejętności, oddając się uprawianiu snorkelingu (płytkie nurkowanie w miejscach, gdzie podwodny świat dostarcza niepowtarzalnych wrażeń wizualnych). Ten sport jest świetną okazją do oswojenia się ze sprzętem nurkowym i do nauki tego, jak oddychać z rurką – prawidłowo i efektywnie.

Dodatkową zaletą jest w tym przypadku także możliwość samodzielnej nauki – bez konieczności potwierdzania swoich umiejętności kursem czy stosownymi certyfikatami. Wystarczy odpowiedni wybór maski, płetw, rurki do pływania… i można zaczynać! W przypadku snorkelingu nawet umiejętność pływania nie jest konieczna, choć oczywiście znacznie poprawia ona bezpieczeństwo i komfort nurka.

키워드에 대한 정보 rurka i okulary do nurkowania

다음은 Bing에서 rurka i okulary do nurkowania 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  11 월 제철 회 | 11월에 꼭 먹어봐야 할 수산물을 추천합니다! 230 개의 베스트 답변
See also  노인 일자리 업무 시스템 | [취업알선형 수행기관 교육 2] 노인일자리업무시스템 사용법 408 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

See also  함 익병 재산 | 함익병 아내 강미형의 고백! 남편이 준 돈으로 투자한 땅! 알고 보니 기획 부동산 사기였다?! Mbn 220709 방송 85 개의 정답

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Maska do nurkowania z uchwytem GoPro i Fajka 3D z zaworem stop z Decathlon | ForumWiedzy

  • fajka do nurkowania
  • jak to zrobić
  • tribord maska
  • forum
  • forumwiedzy
  • Aqua stop fajka 3d
  • uchwyt GoPro
  • DIY
  • tutorial
  • poradnik
  • ZRÓB TO SAM
  • maska do nurkowania GoPro
  • 3d fajka do nurkowania
  • youtube
  • snorkeling
  • Decathlon
  • wiedza
  • subskrypcja
  • maska do snorkelingu
  • bogdan ligęza
  • nurkowanie maska GoPro
  • jaką maskę do nurkowania kupić
  • informacja
  • test
  • maska do nurkowania z uchwytem GoPro

Maska #do #nurkowania #z #uchwytem #GoPro #i #Fajka #3D #z #zaworem #stop #z #Decathlon #| #ForumWiedzy


YouTube에서 rurka i okulary do nurkowania 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Maska do nurkowania z uchwytem GoPro i Fajka 3D z zaworem stop z Decathlon | ForumWiedzy | rurka i okulary do nurkowania, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment