Prawidłowe Mycie Zębów Szczoteczką Soniczną | How To Brush With Sonicare Diamondclean | Philips | Sonic Electric Toothbrush | Hx9332 99 개의 자세한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną – How to brush with Sonicare DiamondClean | Philips | Sonic electric toothbrush | HX9332“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Philips 이(가) 작성한 기사에는 조회수 1,754,872회 및 좋아요 6,640개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 How to brush with Sonicare DiamondClean | Philips | Sonic electric toothbrush | HX9332 – prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Ever wondered how you can achieve the best brushing results with a sonic toothbrush from Philips Sonicare? This video gives you a step-by-step instruction on how to bursh your teeth using a sonic toothbrush from Philips Sonicare.
To find more about Philips Sonicare electric toothbrushes visit http://www.usa.philips.com/c-m-pe/electric-toothbrushes/diamondclean/latest#filters=DIAMONDCLEAN_SU%2CFLEXCARE_PLATINUM_CONNECTED_SU%2CFLEXCARE_PLATINUM_SU%2CFLEXCARE_PLUS_SU%2CHEALTHYWHITEPLUS_ORAL_CARE_SU%2CSONICARE_FOR_KIDS_SU%2C2_SERIES_ORAL_CARE_SU%2C3_SERIES_ORAL_CARE_SU%2CESSENCE_PLUS_SU%2CESSENCE_ORAL_CARE_SU%2CPOWERUP_SU\u0026sliders=\u0026support=\u0026price=\u0026priceBoxes=\u0026page=\u0026layout=12.subcategory.p-grid-icon
To learn more about Philips Sonicare electric toothbrushes visit http://www.usa.philips.com/c-p/HX9332_10/sonicare-diamondclean-sonic-electric-toothbrush
See our stories of how Philips innovations are improving peoples’ lives around the world at: http://philips.com/innovationandyou

Connect with Philips Online:
– Visit Philips Website: http://philips.com
– Find Philips on Facebook: http://philips.to/1vHLjSx
– Follow Philips on Instagram: http://philips.to/1jMbdfh
– Follow Philips on Twitter: http://philips.to/1wi1zsI
– Follow Philips on Pinterest: http://philips.to/1tIrM5Q
– Find Philips on Google +: http://philips.to/1s2WrmS
– Find Philips on LinkedIn: http://philips.to/1w2TKJF
– Visit Philips blog: http://philips.to/1nxWpbo
– Learn Philips news: http://philips.to/1r8yRG5

prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną? Wyjaśniamy! – Neonet

Wiesz już, jak czyścić zęby szczoteczką soniczną! Czym jest i jak działa szczoteczka soniczna? Nazwa szczoteczki sonicznej wywodzi się z języka …

+ 여기에 표시

Source: www.neonet.pl

Date Published: 8/15/2021

View: 6294

Jak myć zęby szczoteczką soniczną? – Shop Dent

Nałóż niewielką porcję pasty na główkę szczoteczki, następnie ustaw ją pod lekkim kątem, około 45° do powierzchni zębów. Pamiętaj, aby końce …

+ 더 읽기

Source: www.shop-dent.pl

Date Published: 6/30/2022

View: 1019

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Sposób mycia zębów szczoteczką soniczną, choć różni się od tego dla szczoteczek manualnych czy klasycznych elektrycznych, nie jest trudny do opanowania. Główkę …

+ 더 읽기

Source: www.dr-gajda.pl

Date Published: 5/25/2022

View: 2470

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Mycie zębów szczoteczką soniczną w 10 krokach · Zwilż włosie końcówki szczoteczki wodą. · Nałóż na włókna niewielką ilość pasty do zębów (nie większą niż …

+ 여기에 보기

Source: szczoteczka-elektryczna.edu.pl

Date Published: 9/13/2022

View: 3584

Jak myć zęby szczoteczką soniczną? [Prawidłowa technika]

Zasady prawłowego mycia zębów szczoteczką soniczną · Zwilż wodą główkę szczoteczki i nałóż na nią pastę do zębów. · Przyłóż głowicę szczotkującą z włosiem do …

+ 여기에 자세히 보기

Source: www.prorankingi.pl

Date Published: 7/20/2022

View: 9502

Jak używać szczoteczki sonicznej do zębów – HappyDental.pl

Jak myć zęby szczoteczką soniczną, aby je dobrze umyć? … Szczoteczki soniczne dla dzieci są wygodne w użyciu oraz wspomagają naukę prawłowej higieny …

+ 자세한 내용은 여기를 클릭하십시오

Source: www.happydental.pl

Date Published: 6/6/2022

View: 5972

Jak myć zęby szczoteczką zwykłą, elektryczną i soniczną …

Sama częstotliwość mycia zębów czy długość szczotkowania to nie wszystko. Równie ważna jest prawłowa technika. A ta będzie inna w zależności od tego, czy …

+ 여기에 더 보기

Source: scandinavian-clinic.pl

Date Published: 10/25/2022

View: 3522

Soniczna szczoteczka do zębów – jak działa? Jak myć zęby …

Po nałożeniu pasty na główkę szczoteczki, należy ją przyłożyć pod kątem 45 stopni do zębów. Włókna powinny być przy tym skierowane w kierunku dziąseł. Włączoną …

+ 여기에 보기

Source: www.wapteka.pl

Date Published: 12/3/2022

View: 6570

주제와 관련된 이미지 prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 How to brush with Sonicare DiamondClean | Philips | Sonic electric toothbrush | HX9332. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

How to brush with Sonicare DiamondClean | Philips | Sonic electric toothbrush | HX9332
How to brush with Sonicare DiamondClean | Philips | Sonic electric toothbrush | HX9332

주제에 대한 기사 평가 prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną

  • Author: Philips
  • Views: 조회수 1,754,872회
  • Likes: 좋아요 6,640개
  • Date Published: 2018. 1. 17.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=m4_MGFd2Sug

Jak używać szczoteczki sonicznej do zębów

Jak używać szczoteczki sonicznej do zębów

Jak myć zęby szczoteczką soniczną, aby je dobrze umyć? Niby wszyscy wiemy, ale jak pokazują statystyki, większość z nas robi to niestety źle. Technologia soniczna zapewnia najwyższą jakość szczotkowania zębów i co do tego żaden specjalista zastrzeżeń nie ma. Szczoteczki soniczne to jedne z najchętniej polecanych szczoteczek elektrycznych do zębów, po które zresztą coraz częściej sięgamy. Co zatem jest nie tak? Dlaczego podczas zabiegu higienizacyjnego, część z Was słyszy, że nie domywa zębów, choć w łazience od miesięcy gości najwyższy model szczoteczki sonicznej?

Jak działa szczoteczka soniczna

Mechanizm szczoteczki sonicznej generuje fale dźwiękowe, które wprawiają włókna końcówki czyszczącej w ruch wymiatający. Obecnie dostępne szczoteczki soniczne generują od 31 000 do nawet 48 000 ruchów wymiatających (od 62 000 do 96 000 drgań sonicznych), dzięki czemu dogłębnie oczyszczają powierzchnię szkliwa z płytki nazębnej oraz najbardziej uporczywych osadów i przebarwień. Dodatkowo, podczas szczotkowania zębów szczoteczką soniczną, tworzą się w jamie ustnej pęcherzyki powietrza, które penetrują miejsca niedostępne dla włókien szczoteczki. Zjawisko mikro pęcherzyków powietrza znacznie zwiększa efektywność czyszczenia. Szczoteczki soniczne usuwają zalegającą płytkę nazębną zdecydowanie skuteczniej w porównaniu ze szczoteczką manualną, a różnicę w jakości czyszczenia czuć już po pierwszym użyciu.

Szczoteczka soniczna zwiększa dokładność czyszczenia

Szczoteczki soniczne posiadają szereg funkcji i programów wspomagających czyszczenie zębów. Funkcja kontroli czasu szczotkowania z podziałem na czas mycia kwadrantu łuku zębowego, zwiększa dokładność, a co za tym idzie efektywność czyszczenia. Funkcja BrushSync, która znajduje się w szczoteczkach sonicznych Philips Sonicare, kontroluje stan zużycia włókien końcówki do szczoteczki. Zużyte końcówki do szczoteczek zmniejszają efektywność czyszczenia, a dzięki funkcji BrushSync many pewność, że zawsze czyścimy zęby z tą samą, najwyższą jakością. Wszelkiego rodzaju aplikacje, jakie obecnie oferują producenci szczoteczek sonicznych, również pozwalają na większą dokładność i kontrolę codziennego mycia zębów.

Co zatem sprawia, że mimo tak skutecznej technologii, jaką posiadamy w swojej szczoteczce elektrycznej, mamy niedomyte zęby?

Szczoteczka soniczna, jak używać żeby zęby były czyste i zdrowe

Przyczyną niedomytych zębów nie jest szczoteczka soniczna sama w sobie, gdyż jak już wiecie, zapewnia ona najwyższą jakość czyszczenia zębów, tylko jej nieprawidłowe użytkowanie. I teraz pewnie pomyślicie, co to za filozofia umyć zęby i to w dodatku szczoteczką elektryczną, która wręcz sama doskonale czyści zęby. Co to można zatem robić nie tak?

Niestety, w przypadku szczoteczki sonicznej sposób jej użycia lub jak kto woli technika szczotkowania zębów, ma znaczący wpływ na jakość mycia zębów. Zdecydowana większość posiadaczy szczoteczek sonicznych, w tym ja sama, używamy szczoteczki sonicznej mniej więcej w taki sam sposób jak klasycznej szczoteczki manualnej. Wykonujemy zatem ruchy posuwisto-zwrotne, okrężne i wiele innych, które sobie przez lata wypracowaliśmy. I to niestety jest największy błąd, jaki popełniamy używając szczoteczki sonicznej.

Technika szczotkowania zębów szczoteczką soniczną polega na przykładaniu końcówki czyszczącej pod kątem 45 stopni w kierunki linii dziąseł, wyczyszczeniu miejsca przyłożenia włókien, a następnie przesunięcia końcówki w kolejny obszar łuku zębowego. Technikę użycia szczoteczki sonicznej marka Philips Sonicare określa dosłownie jako: przyłóż – wyczyść – przesuń i taka technika szczotkowania zębów gwarantuje efektywną higienę jamy ustnej. Wszelkiego rodzaju dodatkowe ruchy, które wykonujemy szczoteczką soniczną podczas mycia zębów, zmniejszają efektywność działania drań sonicznych.

Tak więc samo posiadanie najlepszej szczoteczki sonicznej z całym mnóstwem funkcji zwiększających efektywność czyszczenia, niestety nie zapewni nam pięknego, białego i zdrowego uśmiechu. Tylko połączenie szczoteczki sonicznej z odpowiednią techniką szczotkowania, gwarantuje najlepszą jakość mycia zębów. Zachęcam zatem przed użyciem szczoteczki sonicznej do zapoznania się z instrukcją obsługi, w której producenci wyraźnie opisują sposób użycia swojego produktu.

Zachęcam również do wizyty w gabinecie higienistki stomatologicznej, która zaprezentuje technikę mycia zębów szczoteczką soniczną oraz przekaże wszelkie informacje dotyczące jej użycia. Szybki instruktaż podczas wizyty higienizacyjnej z pewnością zwiększy świadomość każdego posiadacza szczoteczki sonicznej oraz pozwoli właściwie ją użytkować. Chwila spędzona w gabinecie higienistki pozwoli nam właściwie szczotkować zęby, a co za tym idzie, zapewnić najlepszą pielęgnację jamy ustnej.

Szczoteczki soniczne dla dzieci

Szczoteczki soniczne dla dzieci są również jednymi z najczęściej polecanych szczoteczek elektrycznych dla najmłodszych. Szczoteczka soniczna dla dzieci posiadająca dodatkowo szereg funkcji wspomagających czyszczenie, zapewnia efektywne szczotkowanie zębów mlecznych i stałych. Szczoteczki soniczne dla dzieci są wygodne w użyciu oraz wspomagają naukę prawidłowej higieny jamy ustnej.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna łatwiejsza w użyciu

Często słyszymy pytanie, którą szczoteczką elektryczną łatwiej domyć zęby. Często też zastanawiacie się, która szczoteczka soniczna czy elektryczna będzie lepiej doczyszczała zęby? Zarówno szczoteczka soniczna, jak i szczoteczka elektryczna zapewniają najwyższą jakość czyszczenia zębów pod warunkiem, że jest właściwie użytkowana. Jeżeli stosujemy się do zaleceń producentów w kwestii techniki szczotkowania zębów szczoteczką elektryczną, to możemy mieć pewność, że zęby są czyste, białe i zdrowe.

Podsumowanie

Czytając wszelkiego rodzaju “rewelacje”, o tym, że szczoteczki soniczne nie domywają zębów, miejcie na uwadze, że są to informacje przekazywane przez osoby, które najprawdopodobniej niewłaściwie je użytkują. Niech Was tego typu opinie nie zniechęcają do zakupu szczoteczki sonicznej. Jeżeli tylko będziemy myć zęby z zachowaniem właściwej techniki szczotkowania, to szczoteczka soniczna zapewni nam najlepszą jakość higieny jamy ustnej. Regularne szczotkowanie zębów szczoteczką soniczną, zapewnia zdrowszy i zdecydowanie bielszy uśmiech, a także doskonałą pielęgnację dziąseł.

Obecnie dostępne są szczoteczki soniczne Seysso, szczoteczki soniczne Oral B, Philips Sonicare, Panasonic, SmileSonic i wiele innych.

Przeciwwskazania do stosowania szczoteczki sonicznej

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do używania szczoteczki sonicznej? Czy ten sprzęt niesie za sobą skutki uboczne lub jest jakkolwiek szkodliwy? Kto musi zrezygnować ze szczoteczki sonicznej, o ile w ogóle są takie przypadki? Szybko się tego dowiesz, czytając mój poradnik!

Szczoteczka soniczna – Przeciwwskazania

Szczoteczki soniczne same w sobie stanowią bezpieczny sposób mycia zębów i nie wywołują efektów ubocznych. Skutecznie rozjaśniają szkliwo i zapobiegają chorobom przyzębia, dziąseł i stanom zapalnym. Jeżeli prawidłowo używasz szczoteczki tego typu, to nie będzie szkodliwa dla szkliwa.

Zasada działania szczoteczki sonicznej polega bowiem na ruchach wymiatająco-pulsacyjnych i generowaniu fal dźwiękowych. Dynamiczny przepływ cieczy wypłukuje z kolei zarazki i resztki pokarmu z trudno dostępnych miejsc. Nie musisz (a wręcz nie możesz!) mocno szorować uzębienia, aby je oczyścić.

Dzięki temu nie ma wielu przeciwwskazań w stosowaniu którejś z polecanych szczoteczek sonicznych. Ryzyko ścierania szkliwa czy zadzierania dziąseł jest minimalnie i leży bardziej po Twojej stronie (o czym też wspomnę w tym artykule).

Z drugiej strony, praktycznie wszystkie rodzaje szczoteczek do zębów mają pewne ograniczenia. W tym przypadku chodzi jednak o skrajne przypadki.

Poznajmy je:

Poważne stany zapalne dziąseł – gdy dziąsła nadmiernie krwawią i występuje na nich obrzęk , to Twój lekarz musi Ci doradzić optymalną metodę pielęgnacji jamy ustnej. Szczoteczki soniczne mają tryb masażu dziąseł, lecz w skrajnych przypadkach każde urządzenie z głowicą, która ma włosie (nawet bardzo miękkie), może nie być odpowiednie.

– gdy dziąsła , to Twój lekarz musi Ci doradzić optymalną metodę pielęgnacji jamy ustnej. Szczoteczki soniczne mają tryb masażu dziąseł, lecz w skrajnych przypadkach każde urządzenie z głowicą, która ma włosie (nawet bardzo miękkie), może nie być odpowiednie. Wyjątkowo bolesna nadwrażliwość zębów lub dziąseł – czyli taka, która uniemożliwia Ci stosowanie szczoteczki sonicznej. Siłą rzeczy szczotkowanie będzie za sobą niosło ból i dyskomfort . To dość skrajny przypadek, ale niektórym się zdarza.

– czyli taka, która uniemożliwia Ci stosowanie szczoteczki sonicznej. Siłą rzeczy szczotkowanie będzie za sobą niosło . To dość skrajny przypadek, ale niektórym się zdarza. Gwałtownie postępująca paradontoza (zapalenie przyzębia) – a przede wszystkim taka, która jest w zaawansowanym stadium . Chodzi tu jednak o znacznie odsłonięte szyjki zębowe oraz chwiejące się zęby . Jeszcze gorzej gdy towarzyszy temu obrzęk dziąseł i nadwrażliwość. Tak, w ekstremalnych okolicznościach wszystkie 3 pierwsze punkty mogą się ze sobą zbiec.

– a przede wszystkim taka, która jest w . Chodzi tu jednak o znacznie odsłonięte szyjki zębowe oraz . Jeszcze gorzej gdy towarzyszy temu obrzęk dziąseł i nadwrażliwość. Tak, w ekstremalnych okolicznościach wszystkie 3 pierwsze punkty mogą się ze sobą zbiec. Wiek poniżej 6 lat – ciekawy aspekt, bo wcale nie wynika z jakichś konsekwencji zdrowotnych wobec maluchów. Dzieci poniżej 6 roku życia powinny stosować zwykłą szczoteczkę. Powód? Lepiej wyrabia i uczy dobrych nawyków odnośnie mycia zębów.

Nie ma natomiast problemu z aparatami stałymi czy wypełnieniami. Ale o kilku rzeczach wypada wtedy wiedzieć. Omówiłem to w artykułach: czy szczoteczka soniczna niszczy plomby i czy można używać szczoteczki sonicznej, nosząc aparat ortodontyczny.

Wniosek? Duża część poważniejszych chorób przyzębia i dziąseł może uniemożliwić stosowanie szczoteczki sonicznej. Kluczowe jest tu jednak stadium danej choroby.

Większość schorzeń nie ma gwałtownego przebiegu, więc reagując wystarczająco szybko, unikniesz dalszych problemów. A szczoteczka soniczna bardzo Ci się wtedy przyda dzięki swojej skuteczności.

Planujesz zakupy sprzętu? Kupuj na promocjach w zaufanych sklepach! MediaExpert

EURO

Neonet

MediaMarkt

OleOle

Co zrobić, gdy stosowanie szczoteczki sonicznej nie jest możliwe?

Przede wszystkim musisz udać się do swojego stomatologa. Każdy przypadek jest inny, więc jedynie Twój lekarz najlepiej będzie wiedział, co Ci doradzić.

W przypadku poważniejszych schorzeń zębów i dziąseł często zalecane są szczoteczki ultradźwiękowe. Generują fale o dużo wyższej częstotliwości niż modele soniczne.

Ich fenomen tkwi w tym, że ruchy wymiatające, a więc te bardziej odczuwalne, są ograniczone. Mimo tego dużo intensywniejsze drgania cały czas radzą sobie z efektywnym oczyszczaniem szkliwa. Jednocześnie nie powodują podrażnień, a więc nie pogłębiają krwawienia czy obrzęku dziąseł.

Ba, jest wręcz przeciwnie! Ultradźwięki zapewniają mikromasaż tkanek, który wzmacnia ściany komórkowe, poprawiając ich ukrwienie. Szczoteczki ultradźwiękowe pełnią więc rolę leczniczą i terapeutyczną, zapobiegając ponownemu krwawieniu.

Oczywiście czasem i szczoteczka ultradźwiękowa nie jest wskazana, ale mówimy już o bardzo ekstremalnych przypadkach. Na przykład o zaawansowanym stopniu paradontozy, gdy zęby są znacznie odsłonięty i się chwieją. W tak poważnych schorzeniach nieodzowne mogą być metody i zabiegi chirurgiczne.

Leczenie wielu schorzeń wspomagają także specjalne płukanki. Rzadko wiążą się jednak z odstawieniem szczoteczki sonicznej. Co najwyżej, czasem mogą zastępować jedno z codziennym szczotkowań.

Jak nie doprowadzić do niemożności korzystania ze szczoteczki sonicznej?

Jeżeli nie masz poważniejszych chorób przyzębia czy dziąseł, to nie musisz się raczej niczego obawiać. Twoja nowa szczoteczka soniczna nie będzie niosła za sobą ryzyka nadwrażliwości, zadzierania dziąseł czy innych problemów… o ile zapamiętasz kilka porad.

Nie jest bowiem tak, że ten sprzęt wszystko zrobi za Ciebie. Owszem, wyjściowo świetnie sobie radzi z usuwaniem przebarwień, nalotu, płytki nazębnej i bakterii, jednocześnie ochraniając szkliwa i dziąsła. Mimo tego zła technika szczotkowania oraz kilka innych czynników mogą narobić Ci kłopotów.

Jak temu zapobiec?

Oto krótki przewodnik:

Przyłóż się do prawidłowego szczotkowania – nie chodzi tu o mocne szorowanie, a wręcz przeciwnie! Delikatnie muskaj szkliwo końcówką włosia . Zadbaj o odpowiedni kąt przykładania głowicy do linii zębów. Czyść swoje uzębienie równomiernie. Jeżeli nie wiesz jeszcze, jak zastosować to w praktyce, to zajrzyj do poradnika o myciu zębów szczoteczką soniczną . Wszystko w nim dokładnie wyjaśniłem. Dzięki temu nie nabawisz się nadwrażliwości i nie podrażnisz swoich dziąseł . Ucieszysz się za to zdrowym i pięknym uśmiechem.

– nie chodzi tu o mocne szorowanie, a wręcz przeciwnie! . Zadbaj o odpowiedni kąt przykładania głowicy do linii zębów. Czyść swoje uzębienie równomiernie. Jeżeli nie wiesz jeszcze, jak zastosować to w praktyce, to zajrzyj do poradnika o . Wszystko w nim dokładnie wyjaśniłem. Dzięki temu . Ucieszysz się za to zdrowym i pięknym uśmiechem. Dostosuj tryb i program szczotkowania – szczoteczki soniczne są już bardzo nowoczesne. Oferują szeroki zakres regulacji prędkości pracy, jak również specjalne programy (czasem z dodatkowymi końcówkami). Jeżeli cierpisz na wrażliwość zębów lub Twoje dziąsła w jakimś stopniu krwawią, to stosuj delikatniejszy tryb pracy, aby nie pogłębić problemu .

– szczoteczki soniczne są już bardzo nowoczesne. Oferują szeroki zakres regulacji prędkości pracy, jak również specjalne programy (czasem z dodatkowymi końcówkami). Jeżeli cierpisz na wrażliwość zębów lub Twoje dziąsła w jakimś stopniu krwawią, to . Pamiętaj o rutynowej pielęgnacji jamy ustnej – oprócz odpowiedniej techniki i intensywności musisz wiedzieć, jak długo szczotkować uzębienie i ile razy dziennie myć zęby . W podrzuconych artykułach znajdziesz precyzyjne odpowiedzi. Dzięki temu nie dasz płytce nazębnej szans na przerodzenie się w kamień. Zapobiegniesz też próchnicy i poważniejszym stanom zapalnym , które mogłyby wykluczyć stosowanie szczoteczki sonicznej.

– oprócz odpowiedniej techniki i intensywności musisz wiedzieć, i . W podrzuconych artykułach znajdziesz precyzyjne odpowiedzi. Dzięki temu nie dasz płytce nazębnej szans na przerodzenie się w kamień. , które mogłyby wykluczyć stosowanie szczoteczki sonicznej. Wspomóż szczotkowanie nitkowaniem lub irygacją – bakterie siedzące w jamie ustnej lubią wszelkie zakamarki. Chodzi szczególnie o przestrzenie międzyzębowe . Szczoteczki soniczne nieźle je wypłukują, ale stosowanie nici dentystycznej lub irygatora jest w tym lepsze. Zyskasz większą pewność co do zapobiegania stanom zapalnym i chorobom dziąseł oraz przyzębia. Rozważ więc wzbogacenie pielęgnacji jamy ustnej o tego typu pomocników. Pamiętaj też o czyszczeniu języka, gdyż lubią go szkodliwe drobnoustroje (do tego jego stan wpływa na świeżość oddechu).

– bakterie siedzące w jamie ustnej lubią wszelkie zakamarki. Chodzi szczególnie o . Szczoteczki soniczne nieźle je wypłukują, ale stosowanie nici dentystycznej lub irygatora jest w tym lepsze. Zyskasz większą pewność co do zapobiegania stanom zapalnym i chorobom dziąseł oraz przyzębia. Rozważ więc wzbogacenie pielęgnacji jamy ustnej o tego typu pomocników. Pamiętaj też o czyszczeniu języka, gdyż lubią go szkodliwe drobnoustroje (do tego jego stan wpływa na świeżość oddechu). Uważaj na to, co spożywasz – słodycze, papierosy czy słodkie napoje gazowane szkodzą zębom i przyczyniają się do próchnicy. Ale nie tylko to jest szkodliwe. Jeżeli spożywasz posiłki z substancjami kwasowymi, to nie myj od razu zębów (odczekaj nawet 30 – 60 minut). Chodzi o cytrusy (jak i sok z nich), kiszonki, wino, słodkie napoje gazowane, surowe warzywa czy mięso. To samo dotyczy palenia lub żucia tytoniu. Szkliwo po kontakcie z kwasowymi substancjami jest osłabione, rozmiękcza się . pH w ustach staje się niekorzystne. Może to po pewnym czasie doprowadzić do erozji szkliwa, ubytków klinowych, a nawet odsłonięcia szyjek zębowych. A jak już wiesz, takie skrajne przypadki czasem uniemożliwiają stosowanie szczoteczki sonicznej.

– słodycze, papierosy czy słodkie napoje gazowane szkodzą zębom i przyczyniają się do próchnicy. Ale nie tylko to jest szkodliwe. (odczekaj nawet 30 – 60 minut). Chodzi o cytrusy (jak i sok z nich), kiszonki, wino, słodkie napoje gazowane, surowe warzywa czy mięso. To samo dotyczy palenia lub żucia tytoniu. Szkliwo po kontakcie z kwasowymi substancjami jest . pH w ustach staje się niekorzystne. Może to po pewnym czasie doprowadzić do erozji szkliwa, ubytków klinowych, a nawet odsłonięcia szyjek zębowych. A jak już wiesz, takie skrajne przypadki czasem uniemożliwiają stosowanie szczoteczki sonicznej. Sprawdzaj włosie głowicy i dobierz pastę do zębów – głowica szczotkująca powinna być w dobrym stanie. Dowiedz się zatem, jak monitorować jej formę i co ile wymieniać końcówkę szczoteczki elektrycznej . Co do pasty, skonsultuj jej wybór ze swoim stomatologiem. Te o wysokim współczynniku ścieralności będą regularnie osłabiać zębinę, wywołując nadwrażliwość.

Jak widzisz, w powyższych punktach chodzi o to, aby nie narobić sobie biedy. Zresztą dotyczy to każdej szczoteczki. Niektóre z porad są przecież uniwersalne.

Jeżeli weźmiesz sobie do serca wszystkie wskazówki, to z czasem nie pojawią się przeciwwskazania do stosowania szczoteczki sonicznej. Cały czas będzie w użytku, codziennie usuwając osad i bakterie próchnicotwórcze.

Podobne aspekty poruszyłem zresztą w poradniku o tym, czy szczoteczka soniczna niszczy szkliwo. W wielu przypadkach najwięcej zależy właśnie od Ciebie.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, kiedy nie można używać szczoteczki sonicznej do zębów. Jak się okazało, nie ma wielu przeciwwskazań. Chodzi głównie o poważniejsze schorzenia zębów lub dziąseł, które są w zaawansowanym stadium. Wtedy potrzebna jest wizyta u stomatologa i zaplanowana terapia lecznicza.

Jeżeli dana choroba przyzębia jest w początkowym stadium, to sytuacja często się odwraca – przejście na szczoteczkę soniczną stanowi najkorzystniejsze wyjście.

Jeśli nadal nie masz 100-procentowego przekonania do tego typu sprzętu, to zajrzyj do poniższych poradników. Przedstawiają atuty (ale i pewne mankamenty), które towarzyszą sonicznym szczoteczkom do zębów. Z nimi decyzja stanie się prosta.

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Pielęgnacja oczyszczająca z zastosowaniem szczoteczki sonicznej do twarzy byłaby niekompletna bez odpowiedniego żelu. Do tego celu możemy wybrać swoje ulubione, sprawdzone kosmetyki lub te zalecane przez producentów poszczególnych urządzeń, z którymi są całkowicie kompatybilne. Ważne jest jednak, aby obserwować swoją skórę po oczyszczaniu z użyciem samodzielnie dobranego kosmetyku – czy nie jest nadmiernie zaczerwieniona lub podrażniona. Żele powinny być raczej delikatne i pozbawione silnie oczyszczających składników, ponieważ już sama szczoteczka soniczna do twarzy precyzyjnie usuwa martwy naskórek i wszelkie zanieczyszczenia. Najlepiej wybierać te z kategorii dermokosmetyków.

Swoją szczoteczkę soniczną do twarzy należy regularnie czyścić po każdym użyciu i przed każdym ponownym użyciem. Myjemy ją przy użyciu żelu i wody pod kranem. Dobrze jest ją przechowywać w zamknięciu, kiedy tylko wyschnie, aby nie miała kontaktu z kurzem i wodą. Z kolei do transportowania urządzenia możemy wykorzystać szczelnie zamykane plastikowe pudełko – unikajmy umieszczania szczoteczki sonicznej luzem w kosmetyczce, razem z innymi przyborami i środkami czystości. Co więcej, przed każdym użyciem zawsze dokładnie sprawdzajmy, czy pomiędzy silikonowymi wypustkami nie utknęły włosy (w tym brwi i rzęsy) lub inne zanieczyszczenia. Doczyszczajmy również urządzenie z resztek wszelkich kosmetyków do mycia twarzy. Zadbana szczoteczka to zadbana cera!

Obecnie na rynku możemy natrafić na wiele różnych modeli szczoteczek sonicznych do twarzy od różnych producentów. Stale przybywa tego typu urządzeń, choć lista polecanych bestsellerów praktycznie się nie zmienia. Szczoteczki soniczne do twarzy różnią się od siebie zazwyczaj rodzajem użytego silikonu, rozmieszczeniem wypustek, technologią pulsacyjną i jej intensywnością, rodzajem sterowania i ładowania urządzenia oraz estetycznymi detalami, które nie wpływają na funkcjonalność. Mają też różne wielkości, które wpływają na poręczność i wygodę stosowania. Wybierając swoją szczoteczkę soniczną do twarzy, zwracajmy uwagę zwłaszcza na sposób ładowania urządzenia – niektóre z nich, niczym lampy LED, mają określoną żywotność i nie są wymienialne ani nie mają możliwości ładowania lub wymiany baterii. W takim przypadku zużytą szczoteczkę możemy jedynie wyrzucić.

Jedne z najpopularniejszych szczoteczek sonicznych do twarzy do te od szwedzkiego producenta – Foreo. W ofercie Foreo możemy znaleźć wiele różnych modeli takich urządzeń: różnią się od siebie nie tylko pod kątem wielkości i designu, lecz także sposobu ładowania i liczby stopni intensywności pulsacji. Szczoteczki Foreo charakteryzuje niezwykła skuteczność oraz łatwość czyszczenia. Swoją popularność zyskały dzięki efektom, które szybko są zauważalne. To zapewne efekt zastosowania nowoczesnej, opatentowanej przez markę technologii T-sonic. Najpopularniejsze szczoteczki soniczne do twarzy z asortymentu Foreo to z pewnością modele Luna mini, Luna Play i Luna Fofo. Niektóre z nich, jak np. Luna Fofo, pracują na postawie analizy skóry i stopnia jej nawilżenia, która dokonywana jest z poziomu aplikacji mobilnej. Brzmi ciekawie? Dowiedz się więcej, klikając produkty poniżej i sprawdzając ich opis!

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Choć najciekawszą i być może najmniej jasną kwestią jest ta, skąd w ogóle nazwa „soniczna”, warto na wstępie omówić inny ważny czynnik decydujący o działaniu wszelakich szczoteczek: kształt główki. Na końcu szczoteczki sonicznej znajduje się główka o podłużnym kształcie, podobna jak w szczoteczce manualnej. Sposoby na to, jak myć zęby szczoteczką soniczną, klasyczną elektryczną i manualną różnią się nie tylko ze względu kształt główki, ale i rodzaj ruchów. W tradycyjnych szczoteczkach elektrycznych są to wykonywane przez okrągłą główkę ruchy rotacyjne (obrotowe) i oscylacyjne (z boku na bok), w bardziej zaawansowanych modelach – również i pulsacyjne (przód-tył). Szczoteczki soniczne opierają się o ruchy wymiatające, które są połączeniem drgań szczoteczki z delikatnym ruchem ręki użytkownika. Czym więc się wyróżniają, skoro to już przed ich wprowadzeniem było możliwe?

Przymiotnik „soniczny” oznacza po prostu „dźwiękowy” i odnosi się do częstotliwości generowanych fal dźwiękowych – około 260 Mhz lub więcej. Połączenie drgań wprawiających w ruch włosie i częstych ruchów wymiatających samej końcówki (20-96 tys. drgań na minutę) prowadzi do powstania mikrobąbelków złożonych z pasty do zębów, wody i śliny. Chcąc się wyróżnić, producenci nazywają tę technologię na rozmaite sposoby: „dynamiczną akcją czyszczącą”, „efekt dynamicznego przepływu cieczy”, „zjawiskiem kawitacji” czy po prostu „kawitacją”. Niezależnie od długości nazwy chodzi o to samo: „przepchnięcie” bąbelków w trudne do wyczyszczenia miejsca, jak przestrzenie międzyzębowe, trudne do dosięgnięcia wgłębienia w powierzchni zębów czy ich wewnętrzną stronę. Właśnie to jest największą nowością, jakie oferują szczoteczki soniczne. Przed wyjaśnieniem tego, jak myć zęby szczoteczką soniczną przyjrzymy się jeszcze korzyściom z ich stosowania dla różnych grup pacjentów.

Czy szczoteczki soniczne są dobre?

Mówiąc najprościej: tak, jeśli używane są prawidłowo i zostały wybrane świadomie. Sposób pracy końcówki jest unikatowy, stąd trzeba wiedzieć, jak używać szczoteczki sonicznej. Nawet najlepsza technologia nie zmieni nawyków za pacjenta. Niektóre modele oferują wbudowane timery, które wskażą nie tylko moment na zakończenie mycia zębów, ale też moment na przejście do kolejnej ćwiartki uzębienia. Warto przed zakupem zastanowić się, czego tak właściwie oczekuje się od produktu i czy wszystkie dodatkowo płatne opcje są przydatne. Niektóre z akcesoriów czy udogodnień mogą być na przykład przeznaczone głównie dla osób często podróżujących. Inne zaś mają dołączone wymiennie końcówki o różnych właściwościach, co przyda się pacjentom niepewnym co do preferowanej końcówki, parom korzystającym z jednej szczoteczki czy rodzinom z dziećmi.

Osoby borykające się na przykład z chorobami dziąseł i przyzębia mogą zastanawiać się, czy szczoteczki soniczne są dobre przy takich schorzeniach i nie podrażnią dodatkowo jamy ustnej. Wręcz przeciwnie – włosie jest miękkie, a sposób mycia nie wymaga dociskania szczoteczki i nie opiera się wyłącznie o mechaniczne czyszczenie powierzchni zębów. Niektóre modele dają możliwość wybrania trybu pracy, również na taki przeznaczony dla użytkowników o wrażliwych dziąsłach.

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Sposób mycia zębów szczoteczką soniczną, choć różni się od tego dla szczoteczek manualnych czy klasycznych elektrycznych, nie jest trudny do opanowania. Główkę szczoteczki, oczywiście po nałożeniu pasty, należy ustawić pod kątem około 45 stopni do powierzchni zębów (pod skosem). Po uruchomieniu urządzenia końcówkę przesuwa się po łuku zębowym. Ważne jest, by nie dociskać główki do zębów – to nie siła, z jaką szoruje się zęby decyduje o skuteczności czyszczenia. Osoby niemające dobrego wyczucia w kwestii tego, jak myć zęby szczoteczką soniczną przez odpowiedni czas z pewnością skorzystają na wbudowanych timerach, które czas mycia zębów dzielą na cztery 30-sekundowe etapy.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną? [Prawidłowa technika]

Mycie zębów szczoteczką soniczną ma ogromny wpływ na stan szkliwa i usuwanie płytki nazębnej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o tym wszystkiego, co najważniejsze, to jesteś w dobrym miejscu. Krok po kroku przedstawię Ci dobre nawyki mycia zębów za pomocą elektrycznej szczoteczki sonicznej.

Nawet najlepsza szczoteczka soniczna nie pokaże pełni potencjału, gdy źle jej używasz. W skrajnym przypadku możesz nawet uszkodzić swoje szkliwo czy dziąsła. A tego nie chcesz, prawda?

Właśnie dlatego postanowiłem dokładnie opisać, jak prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną. Po tej lekturze nie będzie już żadnych zagadek i problemów.

Szybciej uzyskasz zdrowy i piękny uśmiech, nie bojąc się o ścieranie zębów czy podrażnianie dziąseł!

Zasady prawidłowego mycia zębów szczoteczką soniczną

Czas poznać technikę używania szczoteczki sonicznej.

Główne założenia są proste: mycie ma być jak najskuteczniejsze i w pełni bezpieczne dla stanu szkliwa oraz dziąseł.

Po to w końcu używa się tego typu szczoteczki, aby szybko wybielić zęby, zapobiec odkładaniu się płytki nazębnej i odpowiednio zadbać o dziąsła.

To, jak działa szczoteczka soniczna, polega głównie na ruchach wymiatająco-pulsacyjnych. Szybkie drgania i generowane fale dźwiękowe sprawiają, że nie wykonujesz ruchów jak przy zwykłej szczoteczce, czyli NIE szorujesz mocniej zębów.

Przechodząc do szczegółowej instrukcji mycia zębów szczoteczką soniczną:

Zwilż wodą główkę szczoteczki i nałóż na nią pastę do zębów. Modele soniczne tworzą tzw. dynamiczny przepływ cieczy. Podczas mycia zębów woda, ślina i pasta tworzą mikrobąbelki. Wnikają one w różne zakamarki jamy ustnej, w tym przestrzenie międzyzębowe. Jeżeli więc zwilżysz szczoteczkę przed myciem, podniesiesz tym skuteczność wypłukiwania osadu i rozbijania łańcuchów bakterii. Przyłóż głowicę szczotkującą z włosiem do powierzchni zębów pod niewielkim kątem (najlepiej 45 stopni). Włosie powinno także stykać się z linią dziąseł lub nieznacznie na nie nachodzić. Dopiero po włożeniu do ust i prawidłowym ułożeniu pozycji głowicy uruchom szczoteczkę. Ważna rzecz, która wpływa na kolejne punkty: czasomierz. Co 30 sekund daje znać wibracjami bądź dźwiękiem, aby przejść do kolejnej ćwiartki. Dzielisz więc swoje uzębienie na 4 części, szczotkując każdą z nich przez 30 sekund. Zacznij od górnej partii. Po 2 minutach szczoteczka sama się wyłączy (gdyż tyle wynosi czas mycia zębów, który jest zalecany ). Czasowe interwały mogą się różnić w zależności od modelu. Niektóre szczoteczki dzielą szczotkowanie na 6 stref po 20 sekund. Delikatnie przyłóż włosie do zewnętrznej, a potem wewnętrznej powierzchni zębów. Stosuj przy tym krótkie ruchy do przodu i do tyłu, czyszcząc dany obszar. Zadbaj o to, aby środek głowicy szczotkującej zawsze dotykał zębów. Po ruchach do przodu i do tyłu wykonuj ruch wymiatający, czyli od linii dziąseł do korony zębów. Zęby trzonowe możesz także myć na płasko, tzn. przykładając włosie do ich wierzchu. Stosuj wtedy delikatne ruchy do przodu i do tyłu. Zmień technikę szczotkowania, czyszcząc wewnętrzną część przednich zębów. Ustaw włosie głowicy pionowo i stosuj delikatne ruchy wymiatające od góry do dołu (zęby górne) lub od dołu do góry (zęby dolne). Rób tak samym czubkiem głowicy. Przy przechodzeniu do kolejnej partii uzębienia przesuwaj włosie wzdłuż łuku zębowego/linii dziąseł. Po zakończonym szczotkowaniu wypłucz jamę ustną. Pozbędziesz się w ten sposób resztek pasty, drobnoustrojów czy fluoru. Następnie dokładnie umyj główkę szczoteczki, aby nie było na niej resztek pasty do zębów (szczególnie gdy Twoja pasta zawiera substancje rozjaśniające/wybielające). Jeżeli warunki w Twojej łazience Ci na to pozwalają, odłóż korpus szczoteczki na podłączoną ładowarkę. Wtedy zawsze będzie gotowa do pracy. A jeżeli nie ma silniczka liniowego, to tym lepiej. Częstotliwość drgań będzie cały czas taka sama (bez liniowego silnika wydajność spada wraz z poziomem naładowania).

Jak na szczoteczki do mycia zębów, te soniczne efektywnie czyszczą przestrzenie międzyzębowe. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią w pełni nici dentystycznej bądź irygatora, czyli sprzętu dostosowanego wyłącznie do usuwania bakterii i resztek pokarmu z takich miejsc. Rozważ zakup którejś z tych opcji. Wtedy zapewnisz sobie kompleksową pielęgnację i higienę jamy ustnej.

Dowiedz się przy okazji, jak często myć zęby. Częstotliwość tej czynności jest równie istotna.

Prawie każda szczoteczka soniczna jest świetnie dostosowana do aparatów korekcyjnych i wypełnień (np. plomb czy koronek). W takich przypadkach sposób mycia zębów szczoteczką tego typu praktycznie się nie zmienia.

Dodam jeszcze, że w przypadku poważniejszych stanów zapalnych, nadwrażliwości czy chorób przyzębia skonsultuj używanie szczoteczki sonicznej ze swoim lekarzem. Chodzi np. o odsłonięte szyjki zębowe bądź mocniejszy obrzęk oraz krwawienie.

Planujesz zakupy sprzętu? Kupuj na promocjach w zaufanych sklepach! MediaExpert

EURO

Neonet

MediaMarkt

OleOle

Instrukcja mycia zębów szczoteczką soniczną w wersji wideo

Zdaję sobie sprawę, że niektóre poradniki używania danego sprzętu są łatwiejsze do przyswojenia w wersji wideo instrukcji.

Postanowiłem poszperać na YouTube, aby odnaleźć dla Ciebie jakiś wartościowy materiał.

Ku mojemu zdziwieniu większość poradników wideo z polskich źródeł była mocno wybrakowana. Niektóre miały dość poważne błędy.

Z zagranicznymi źródłami było nieco lepiej. Do gustu przypadł mi materiał z kanału firmy Philips. Dobrze pokazuje technikę szczotkowania, wspomina także o czasomierzu i kilku innych sprawach. Zabrakło mi za to pokazania pionowego czyszczenia wewnętrznych części przednich zębów.

Jak mocno dociskać włosie szczoteczki do zębów?

Ze swojego doświadczenia wiem, że nie jest tak łatwo przerzucić się na technikę mycia zębów za pomocą szczoteczki sonicznej.

Wspominałem Ci już, aby nie szorować szkliwa w klasyczny sposób, a przykładać i przesuwać końcówkę wzdłuż linii zębów i dziąseł.

Dla wielu osób kolejną zagadką jest siła dociskania włosia głowicy szczotkującej do zębów.

Otóż powinna być wręcz minimalna. Przykładaj włosie tak, aby w niewielkim stopniu dotykało szkliwa (na styk). Szczoteczka soniczna ma je delikatnie muskać samą końcówką włosia.

Przy myciu większości partii zębów od zewnętrznej strony (np. zębów trzonowych, przedtrzonowych, mądrości, siekaczy, kłów) to nie Twoja siła powinna określać stopień dociskania włosia, a… policzek. Oczywiście sporo zależy od specyfiki zgryzu i budowy jamy ustnej. Niemniej siła nacisku włosia na ząb wywierana przez policzek jest niezłym trikiem.

A co grozi, gdy szczoteczka jest za mocno dociskana? Przede wszystkim szybciej zużyjesz włosie głowicy. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo szkliwa, to szczoteczki soniczne są dla zębów wyjątkowo bezpieczne. Ale jeśli przesadzisz, a włosie używanej szczoteczki jest raczej twardsze niż miększe, to po dłuższym czasie możesz zaszkodzić szkliwu zębów. Obniży się też wydajność usuwania płytki nazębnej.

Pamiętaj więc o zasadzie z siłą wywieraną przez policzek, a przede wszystkim o wyjątkowo subtelnym przesuwaniu włosia po uzębieniu.

Dodatkowy trik: Wiele osób ma problem ze zbyt mocnym dociskaniem włosia szczoteczki sonicznej do zębów. W tym artykule wspomnę jeszcze o technologiach, które pomogą nabyć dobre nawyki, ale znam też inny trik. Zwróć uwagę na to, jak chwytasz szczoteczkę. Trzymaj ją wyłącznie palcami, nie zaciskaj całą dłonią. Dzięki temu szybciej wyrobisz prawidłowo technikę delikatnego mycia zębów szczoteczką soniczną.

Czy do szczoteczki sonicznej używa się pasty do zębów?

Możesz szczotkować swoje zęby i z użyciem pasty, i bez niej.

Osobiście preferuję stosowanie pasty. W końcu po coś są na rynku, prawda? Substancje w nich zawarte niejednokrotnie przyspieszają wybielanie zębów, jak i zapobiegają próchnicy oraz stanom zapalnym.

Ale załóżmy na chwilę, że właściwości pasty nie niosą za sobą żadnych korzyści zdrowotnych. Nawet wtedy użycie jej będzie miało sens.

Dlaczego? Jeżeli czytasz mój poradnik od deski do deski, to zapewne pamiętasz wzmiankę o dynamicznym przepływie cieczy. Obecność pasty wzmocni ten efekt. Mikrobąbelków będzie więcej, przez co dokładniej wnikną w różne zakamarki, wypłukując z nich osad i drobnoustroje.

A co ze specjalnymi pastami do szczoteczek sonicznych?

Znajdą się specjalne pasty do zębów, które są dedykowane szczoteczkom sonicznym.

Czy są skuteczniejsze?

W mojej ocenie raczej nie, a dużo w nich marketingu.

Ogólnie biorąc, chodzi o to, że tego typu pasty mają mniejszą ziarnistość. Po co? Aby lepiej przepływać między zębami. Znów więc chodzi o dynamiczny przepływ cieczy.

Sęk w tym, że trudno stwierdzić, czy różnica jest rzeczywiście warta inwestycji. Uważam, że zwilżenie szczoteczki wodą przed myciem zębów zwykłą pastą jest w zupełności wystarczające.

Jak dużo pasty do zębów nałożyć na szczoteczkę soniczną?

O to również pyta wiele osób. Ja nakładam jej stosunkowo mało.

Ten aspekt zależy jednak bardziej od Twoich preferencji.

Chodzi o to, aby pasta za bardzo się nie pieniła. Wiele osób odczuwa wtedy dyskomfort, nie mieszcząc w ustach pokaźnej ilości piany. A to potrafi irytować.

Sprawdź kilka wariantów z wielkością nałożonej na włosie pasty do zębów, aby wyczuć, ile jej potrzebujesz.

Jak szczoteczki soniczne ułatwiają mycie zębów?

Nowoczesne szczoteczki dźwiękowe zapewnią Ci szereg dodatkowych funkcji. Wszystko po to, aby wyrobić dobre nawyki prawidłowego mycia zębów tym sprzętem.

I zdaje to egzamin.

Przedstawię Ci tego typu udogodnienia:

Czujniki – nacisku, ścierania i lokalizacji. Pierwsze 2 na bieżąco sprawdzają siłę nacisku włosia do zębów . Gdy jest zbyt duża, uruchamia się alarm, który da Ci o tym znać. Masz pewność, że nie powodujesz zbyt dużego efektu ścierania szkliwa , jak i nie zużywasz niepotrzebnie włosia głowicy. Czujnik lokalizacji bada z kolei to, czy nic nie zostało pominięte . Sprytne rozwiązania, dzięki którym szybciej wyrobisz prawidłową technikę mycia zębów szczoteczką soniczną.

– nacisku, ścierania i lokalizacji. Pierwsze 2 . Gdy jest zbyt duża, uruchamia się alarm, który da Ci o tym znać. , jak i nie zużywasz niepotrzebnie włosia głowicy. Czujnik lokalizacji bada z kolei to, . Sprytne rozwiązania, dzięki którym szybciej wyrobisz prawidłową technikę mycia zębów szczoteczką soniczną. Aplikacja mobilna – bardziej zaawansowane czujniki, o których właśnie wspomniałem, często współpracują z aplikacją (bezprzewodowo, poprzez Bluetooth). To do niej przesyłają różne informacje. Na tej podstawie oprogramowanie tworzy zaawansowane raporty, a nawet mapę 3D Twojego uzębienia . Od razu podsyła wskazówki, co należy poprawić.

– bardziej zaawansowane czujniki, o których właśnie wspomniałem, często współpracują z aplikacją (bezprzewodowo, poprzez Bluetooth). To do niej przesyłają różne informacje. Na tej podstawie oprogramowanie tworzy . Od razu podsyła wskazówki, co należy poprawić. Technologia adaptacyjna – najbardziej rozpowszechniona przez Philipsa, choć w bardzo kosztownych modelach. Włosie szczoteczki dostosowuje się do kształtu Twojego uzębienia. Siłą rzeczy szczotkowanie staje się bezpieczniejsze i efektywniejsze. Zyskujesz w końcu sprzęt dopasowany do unikalnej budowy jamy ustnej.

Powyższe cechy to też nie wszystko. Szczoteczki soniczne praktycznie zawsze oferują regulację intensywności oraz tryby i programy pracy. Ta druga cecha często idzie w parze ze specjalnymi końcówkami.

Tryb wybielania (szybsze usuwanie przebarwień, nalotu), delikatny (dla osób z nadwrażliwością zębów/dziąseł), masażu dziąseł (poprawia ich ukrwienie, zapobiega stanom zapalnym), czyszczenia języka (zapewnia świeży oddech, walczy z halitozą) – to wszystko bez problemu znajdziesz na rynku szczoteczek sonicznych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podstawowe szczotkowanie połączyć z masażem dziąseł, jak i zadbać o czystość języka.

Jak widzisz, ten sprzęt znacząco ułatwia użytkowanie. Przy tylu udogodnieniach nie musisz się długo uczyć optymalnej techniki mycia zębów. A przy okazji dostosujesz styl pracy urządzenia do własnych potrzeb.

Podsumowanie

Teraz już doskonale wiesz, jak myć zęby szczoteczką soniczną. W gruncie rzeczy nie jest trudno poprawić stan i czystość zębów takim sprzętem. Już wyjściowo wysoka prędkość drgań oraz fale dźwiękowe ułatwiają polerowanie szkliwa i usuwanie wszelkich zanieczyszczeń.

W łatwy sposób zapobiegniesz chorobom przyzębia, pamiętając o kilku kluczowych poradach, które Ci przekazałem.

Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania lub chcesz się podzielić własnymi doświadczeniami, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Jak używać szczoteczki sonicznej do zębów

Jak używać szczoteczki sonicznej do zębów

Jak myć zęby szczoteczką soniczną, aby je dobrze umyć? Niby wszyscy wiemy, ale jak pokazują statystyki, większość z nas robi to niestety źle. Technologia soniczna zapewnia najwyższą jakość szczotkowania zębów i co do tego żaden specjalista zastrzeżeń nie ma. Szczoteczki soniczne to jedne z najchętniej polecanych szczoteczek elektrycznych do zębów, po które zresztą coraz częściej sięgamy. Co zatem jest nie tak? Dlaczego podczas zabiegu higienizacyjnego, część z Was słyszy, że nie domywa zębów, choć w łazience od miesięcy gości najwyższy model szczoteczki sonicznej?

Jak działa szczoteczka soniczna

Mechanizm szczoteczki sonicznej generuje fale dźwiękowe, które wprawiają włókna końcówki czyszczącej w ruch wymiatający. Obecnie dostępne szczoteczki soniczne generują od 31 000 do nawet 48 000 ruchów wymiatających (od 62 000 do 96 000 drgań sonicznych), dzięki czemu dogłębnie oczyszczają powierzchnię szkliwa z płytki nazębnej oraz najbardziej uporczywych osadów i przebarwień. Dodatkowo, podczas szczotkowania zębów szczoteczką soniczną, tworzą się w jamie ustnej pęcherzyki powietrza, które penetrują miejsca niedostępne dla włókien szczoteczki. Zjawisko mikro pęcherzyków powietrza znacznie zwiększa efektywność czyszczenia. Szczoteczki soniczne usuwają zalegającą płytkę nazębną zdecydowanie skuteczniej w porównaniu ze szczoteczką manualną, a różnicę w jakości czyszczenia czuć już po pierwszym użyciu.

Szczoteczka soniczna zwiększa dokładność czyszczenia

Szczoteczki soniczne posiadają szereg funkcji i programów wspomagających czyszczenie zębów. Funkcja kontroli czasu szczotkowania z podziałem na czas mycia kwadrantu łuku zębowego, zwiększa dokładność, a co za tym idzie efektywność czyszczenia. Funkcja BrushSync, która znajduje się w szczoteczkach sonicznych Philips Sonicare, kontroluje stan zużycia włókien końcówki do szczoteczki. Zużyte końcówki do szczoteczek zmniejszają efektywność czyszczenia, a dzięki funkcji BrushSync many pewność, że zawsze czyścimy zęby z tą samą, najwyższą jakością. Wszelkiego rodzaju aplikacje, jakie obecnie oferują producenci szczoteczek sonicznych, również pozwalają na większą dokładność i kontrolę codziennego mycia zębów.

Co zatem sprawia, że mimo tak skutecznej technologii, jaką posiadamy w swojej szczoteczce elektrycznej, mamy niedomyte zęby?

Szczoteczka soniczna, jak używać żeby zęby były czyste i zdrowe

Przyczyną niedomytych zębów nie jest szczoteczka soniczna sama w sobie, gdyż jak już wiecie, zapewnia ona najwyższą jakość czyszczenia zębów, tylko jej nieprawidłowe użytkowanie. I teraz pewnie pomyślicie, co to za filozofia umyć zęby i to w dodatku szczoteczką elektryczną, która wręcz sama doskonale czyści zęby. Co to można zatem robić nie tak?

Niestety, w przypadku szczoteczki sonicznej sposób jej użycia lub jak kto woli technika szczotkowania zębów, ma znaczący wpływ na jakość mycia zębów. Zdecydowana większość posiadaczy szczoteczek sonicznych, w tym ja sama, używamy szczoteczki sonicznej mniej więcej w taki sam sposób jak klasycznej szczoteczki manualnej. Wykonujemy zatem ruchy posuwisto-zwrotne, okrężne i wiele innych, które sobie przez lata wypracowaliśmy. I to niestety jest największy błąd, jaki popełniamy używając szczoteczki sonicznej.

Technika szczotkowania zębów szczoteczką soniczną polega na przykładaniu końcówki czyszczącej pod kątem 45 stopni w kierunki linii dziąseł, wyczyszczeniu miejsca przyłożenia włókien, a następnie przesunięcia końcówki w kolejny obszar łuku zębowego. Technikę użycia szczoteczki sonicznej marka Philips Sonicare określa dosłownie jako: przyłóż – wyczyść – przesuń i taka technika szczotkowania zębów gwarantuje efektywną higienę jamy ustnej. Wszelkiego rodzaju dodatkowe ruchy, które wykonujemy szczoteczką soniczną podczas mycia zębów, zmniejszają efektywność działania drań sonicznych.

Tak więc samo posiadanie najlepszej szczoteczki sonicznej z całym mnóstwem funkcji zwiększających efektywność czyszczenia, niestety nie zapewni nam pięknego, białego i zdrowego uśmiechu. Tylko połączenie szczoteczki sonicznej z odpowiednią techniką szczotkowania, gwarantuje najlepszą jakość mycia zębów. Zachęcam zatem przed użyciem szczoteczki sonicznej do zapoznania się z instrukcją obsługi, w której producenci wyraźnie opisują sposób użycia swojego produktu.

Zachęcam również do wizyty w gabinecie higienistki stomatologicznej, która zaprezentuje technikę mycia zębów szczoteczką soniczną oraz przekaże wszelkie informacje dotyczące jej użycia. Szybki instruktaż podczas wizyty higienizacyjnej z pewnością zwiększy świadomość każdego posiadacza szczoteczki sonicznej oraz pozwoli właściwie ją użytkować. Chwila spędzona w gabinecie higienistki pozwoli nam właściwie szczotkować zęby, a co za tym idzie, zapewnić najlepszą pielęgnację jamy ustnej.

Szczoteczki soniczne dla dzieci

Szczoteczki soniczne dla dzieci są również jednymi z najczęściej polecanych szczoteczek elektrycznych dla najmłodszych. Szczoteczka soniczna dla dzieci posiadająca dodatkowo szereg funkcji wspomagających czyszczenie, zapewnia efektywne szczotkowanie zębów mlecznych i stałych. Szczoteczki soniczne dla dzieci są wygodne w użyciu oraz wspomagają naukę prawidłowej higieny jamy ustnej.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna łatwiejsza w użyciu

Często słyszymy pytanie, którą szczoteczką elektryczną łatwiej domyć zęby. Często też zastanawiacie się, która szczoteczka soniczna czy elektryczna będzie lepiej doczyszczała zęby? Zarówno szczoteczka soniczna, jak i szczoteczka elektryczna zapewniają najwyższą jakość czyszczenia zębów pod warunkiem, że jest właściwie użytkowana. Jeżeli stosujemy się do zaleceń producentów w kwestii techniki szczotkowania zębów szczoteczką elektryczną, to możemy mieć pewność, że zęby są czyste, białe i zdrowe.

Podsumowanie

Czytając wszelkiego rodzaju “rewelacje”, o tym, że szczoteczki soniczne nie domywają zębów, miejcie na uwadze, że są to informacje przekazywane przez osoby, które najprawdopodobniej niewłaściwie je użytkują. Niech Was tego typu opinie nie zniechęcają do zakupu szczoteczki sonicznej. Jeżeli tylko będziemy myć zęby z zachowaniem właściwej techniki szczotkowania, to szczoteczka soniczna zapewni nam najlepszą jakość higieny jamy ustnej. Regularne szczotkowanie zębów szczoteczką soniczną, zapewnia zdrowszy i zdecydowanie bielszy uśmiech, a także doskonałą pielęgnację dziąseł.

Obecnie dostępne są szczoteczki soniczne Seysso, szczoteczki soniczne Oral B, Philips Sonicare, Panasonic, SmileSonic i wiele innych.

Jak myć zęby szczoteczką zwykłą, elektryczną i soniczną? Prawidłowa technika mycia zębów – Scandinavian Clinic

Jak myć zęby szczoteczką tradycyjną?

Jeśli jesteśmy użytkownikami klasycznej szczoteczki manualnej, mamy do dyspozycji kilka technik szczotkowania. Za najlepszą uznaje się obecnie metodę roll, polegającą na obrotowo – wymiatającym sposobie mycia zębów. Po zwilżeniu włosia i nałożeniu pasty ustawiamy główkę szczoteczki na granicy zęba i dziąsła pod kątem około 45 stopni w kierunku dziąsła. Delikatnie naciskając wykonujemy ruch wymiatająco – obrotowy od dziąsła w kierunku krawędzi zębów. Powtarzamy czynność około pięć razy i przechodzimy do kolejnej grupy zębów.

Warto korzystać z następującego schematu: najpierw szczotkujemy zewnętrzne powierzchnie zębów górnych i dolnych, następnie przechodzimy do wewnętrznych powierzchni zębów górnych i dolnych. Kolejno czyścimy powierzchnie żujące, korzystając z ruchu szorującego – ustawiamy szczoteczkę równolegle do powierzchni zębów i szorujemy bruzdy oraz brzegi sieczne zębów. Następnie przechodzimy do czyszczenia zębów wzdłuż linii dziąseł – przesuwamy szczoteczkę poziomo po wszystkich zębach oraz po linii graniczącej z dziąsłami. Ostatnim etapem – przez wielu lekceważonym, a nawet pomijanym – jest oczyszczanie języka. Nie każdy nawet wie, że służy do tego specjalna powierzchnia czyszcząca umieszczona po drugiej stronie główki szczoteczki. Wyczyszczenie języka pozwoli na usunięcie resztek jedzenia, a także pozbycie się bakterii, odpowiadających za nieprzyjemny zapach z ust. Mycie zębów kończymy dokładnym wypłukaniem jamy ustnej z resztek pasty i bakterii.

Soniczna szczoteczka do zębów – jak działa? Jak myć zęby szczoteczką soniczną? -Wapteka.pl

Szczoteczki soniczne i elektryczne znacząco ułatwiają mycie zębów i dbanie o higienę jamy ustnej. Istnieje kilka rodzajów szczoteczek zasilanych bateryjnie. Jednak posiadają inną charakterystykę, przez co warto zastanowić się nad tym, który model zakupić. Trzeba także wiedzieć, jak prawidłowo myć zęby szczoteczką elektryczną, aby wykorzystać drzemiące w niej możliwości. Z poniższego artykułu dowiesz się: Jakie są rodzaje szczoteczek elektrycznych?

Czym charakteryzują się szczoteczki soniczne i rotacyjne?

Które z nich są lepszym wyborem?

Czy dzieci mogą korzystać ze szczoteczek elektrycznych?

Jak prawidłowo korzystać ze szczoteczki sonicznej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej szczoteczki?

I jakie są przykładowe modele? Zobacz także artykuł: zapalenie dziąseł: przyczyny, objawy i leczenie. Jak zapobiegać zapaleniu dziąseł

Szczoteczki elektryczne – cechy i rozróżnienie Szczoteczki elektryczne są prawdziwym hitem w kategorii higieny jamy ustnej. Są one niezwykle użyteczne i pomagają w utrzymywaniu czystości zębów oraz dziąseł. Ich przewagą jest ruchoma główka lub też włosie, dzięki czemu wystarczy tylko przyłożyć ją do zębów, a odpowiedni mechanizm zajmie się całą resztą. Na rynku dostępne jest kilka typów szczoteczek elektrycznych: Szczoteczka obrotowa, zwana również rotacyjną. W tych modelach występuje okrągła główka, która obraca się naprzemiennie raz w prawą, raz w lewą stronę. Taki ruch zapewnia odpowiednie wymiatanie spomiędzy zębów resztek jedzenia oraz łańcuchów bakterii.

zwana również rotacyjną. W tych modelach występuje okrągła główka, która obraca się naprzemiennie raz w prawą, raz w lewą stronę. Taki ruch zapewnia odpowiednie wymiatanie spomiędzy zębów resztek jedzenia oraz łańcuchów bakterii. Szczoteczka obrotowo-pulsacyjna występująca także pod nazwą rotacyjno-pulsacyjnej. Jest to rozwinięcie poprzedniego modelu. Występuje tu dodatkowy ruch pulsacyjny, który dociska włosie do szkliwa zębów.

występująca także pod nazwą rotacyjno-pulsacyjnej. Jest to rozwinięcie poprzedniego modelu. Występuje tu dodatkowy ruch pulsacyjny, który dociska włosie do szkliwa zębów. Szczoteczka soniczna . W tej kategorii wykorzystuje się zupełnie inny mechanizm. Dzięki temu można było odejść od okrągłej główki i zastąpić ją standardową, podłużną. Ruch pulsacyjny jest osiągany z pomocą dźwięku.

. W tej kategorii wykorzystuje się zupełnie inny mechanizm. Dzięki temu można było odejść od okrągłej główki i zastąpić ją standardową, podłużną. Ruch pulsacyjny jest osiągany z pomocą dźwięku. Szczoteczka ultradźwiękowa. Zamiast dźwięku wykorzystywany jest tu ultradźwięk. Choć brzmi to podobnie, różnica jest ogromna i wyraża się ilością pulsacji w ciągu jednej minuty. Wykorzystując wysokie częstotliwości dźwięku udało się twórcom uzyskać ponad tysiąc razy więcej ruchów włosia, niż w szczoteczkach sonicznych. Każdy rodzaj szczoteczek ma swoje plusy i minusy. Warto się z nimi zapoznać, zanim dokona się zakupu odpowiedniego narzędzia do zachowania higieny jamy ustnej.

Szczoteczki rotacyjne – charakterystyka i działanie Szczoteczki rotacyjne wyposażone są w specjalny mechanizm obrotowy. Wymusił on zastosowanie okrągłej główki szczoteczki. Jest to cecha charakterystyczna tego typu szczoteczek elektrycznych. Ruchoma główka obraca się raz w prawo, raz w lewo w czasie szczotkowania, co ułatwia czyszczenie zębów. Przy takim rozwiązaniu technicznym osiąga się nawet do 9 000 obrotów na każdą minutę. Choć jest to bardzo dużo w porównaniu do możliwości szczoteczek manualnych, wśród modeli elektrycznych jest to najsłabsze rozwiązanie. Dodatkowy ruch pulsacyjny służy dociśnięciu włosia do zębów w celu jeszcze lepszego ich doczyszczenia. Ruch do szkliwa i od niego wykonywany jest nawet 40 000 razy na minutę. Połączenie tych dwóch kierunków poruszania się główki szczoteczki daje optymalne efekty w przypadku standardowych mechanizmów. Szczoteczka soniczna – czym różni się od rotacyjnej? Szczoteczka soniczna do zębów jest rozwiązaniem opierającym się na zupełnie innych zasadach fizyki. Wytwarzanie fal dźwiękowych powoduje poruszanie się włosia na szczoteczce. Prowadzi to do dwóch konsekwencji. Po pierwsze, znika ograniczenie co do kształtu główki. Dlatego też soniczna szczoteczka do zębów przypomina standardowe, manualne, podłużne główki. Drugą konsekwencją jest przekroczenie granicy maksymalnych obrotów dla szczoteczek rotacyjnych. Wibracje wywołane dźwiękiem mogą osiągnąć nawet 40 000 ruchów na minutę. Taka częstotliwość powoduje też, że wibracji ulega także powietrze nawet cztery milimetry od końców włosia. Oznacza to doskonałe czyszczenie także bardzo trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Szczoteczka soniczna czy elektryczna – co wybrać? Każdy musi dokonać wyboru odpowiedniej szczoteczki do zębów. Soniczna, czy elektryczna? Można powiedzieć, że standardowa szczoteczka elektryczna, czyli rotacyjno-wibracyjna, jest słabszą wersją modelu sonicznego. To ten drugi rodzaj osiąga większą częstotliwość ruchów, a jednocześnie mniej niszczy szkliwo zębów. Wydaje się więc, że jest to rozwiązanie nie tylko nowoczesne, ale także bardziej zdrowe i skuteczniejsze. Mimo to odpowiedź na pytanie, czy lepsza jest szczoteczka soniczna czy elektryczna, zależna jest bardziej od doświadczeń użytkownika i jego gustu. W końcu oba rozwiązania mogą zapewnić odpowiednią higienę jamy ustnej, jeśli są prawidłowo używane.

키워드에 대한 정보 prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną

다음은 Bing에서 prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Zestaw Sztućców Dla 12 Osób | Zestawy Sztućców 12414 좋은 평가 이 답변
See also  Srt 역 노선도 | 일반실 보다 빨리 매진된다는 Srt 특실 솔직후기 상위 19개 베스트 답변

See also  Zapatillas De Casa Piel Mujer | Cómo Fabricar Zapatos De Mujer Cerrados ( Parte 1) 366 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 How to brush with Sonicare DiamondClean | Philips | Sonic electric toothbrush | HX9332

  • Philips
  • Philips Sonicare
  • Philips Sonicare DiamondClean
  • Brush
  • toothbrush
  • Sonicare
  • how to brush
  • instruction
  • DiamondClean
  • electric toothbrush
  • sonic electric toothbrush
  • HX9332/05
  • HX9393/90
  • HX9372/10
  • HX9362/10
  • HX9352/10
  • teeth whitening
  • healthy gums
  • B9050A

How #to #brush #with #Sonicare #DiamondClean #| #Philips #| #Sonic #electric #toothbrush #| #HX9332


YouTube에서 prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 How to brush with Sonicare DiamondClean | Philips | Sonic electric toothbrush | HX9332 | prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment