Podkładki Dla Dzieci Do Samochodu | Siedzisko Samochodowe Junior Isofix Shadow Osann 86 개의 가장 정확한 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “podkładki dla dzieci do samochodu – Siedzisko samochodowe JUNIOR ISOFIX Shadow OSANN“? 다음 카테고리의 웹사이트 th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 we4baby pl 이(가) 작성한 기사에는 조회수 27,670회 및 좋아요 28개 개의 좋아요가 있습니다.

podkładki dla dzieci do samochodu 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Siedzisko samochodowe JUNIOR ISOFIX Shadow OSANN – podkładki dla dzieci do samochodu 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Tym razem prezentujemy Ci podstawkę, siedzisko samochodowe JUNIOR ISOFIX Shadow niemieckiej marki OSANN. Niezwykle komfortowe, a dzięki mocowaniu ISOFIX przede wszystkim bezpieczne. Nie przemieszcza się w trakcie wsiadania i wysiadania, a co najważniejsze, nie wysuwa się spod dziecka siłą bezwładności w razie niespodziewanej sytuacji na drodze. Wykonane z najwyższą dbałością o detale, estetyczne, funkcjonalne, łatwe do utrzymania w czystości. Znajdziesz je w naszej ofercie na www.we4baby.pl. Podoba Ci się taka forma prezentacji produktu? Napisz nam o tym pozostawiając komentarz pod filmem i subskrybuj nasz kanał 🙂

podkładki dla dzieci do samochodu 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Foteliki samochodowe 0-36 kg – regulowane, solidne – Smyk

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo Twojego malucha podczas każdej podróży samochodem. Na smyk.com znajdziesz podstawki i siedziska samochodowe dla dzieci, …

+ 여기를 클릭

Source: www.smyk.com

Date Published: 10/14/2021

View: 6749

주제와 관련된 이미지 podkładki dla dzieci do samochodu

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Siedzisko samochodowe JUNIOR ISOFIX Shadow OSANN. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Siedzisko samochodowe JUNIOR ISOFIX Shadow OSANN
Siedzisko samochodowe JUNIOR ISOFIX Shadow OSANN

주제에 대한 기사 평가 podkładki dla dzieci do samochodu

  • Author: we4baby pl
  • Views: 조회수 27,670회
  • Likes: 좋아요 28개
  • Date Published: 2020. 9. 13.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=KJA2SYUdLlg

Podstawka samochodowa – od kiedy można używać?

Dlaczego, zarówno europejskie, jak i polskie prawo dopuściło do obrotu podstawkę i traktuje te dwa produkty na równi? Niestety ofiarą tej prawnej pułapki padają nieświadomi rodzice, którzy decydują się na zakup prowizorycznie funkcjonalnego produktu w postaci podstawki dla dziecka. Na popularnych portalach sprzedażowych podstawkę samochodową można kupić za kilkanaście złotych. Natomiast na fotelik samochodowy z kategorii wagowej 15-36 ze średniej półki, który został przetestowany przez niezależne instytucje i spełnia wszelkie obowiązujące normy, trzeba wydać około 500 złotych. Cena przekłada się również na poziom zabezpieczeń jakie posiadają obydwa urządzenia. Podstawki samochodowe – od kiedy można je stosować? Obowiązujące normy dopuszczają stosowanie podstawki samochodowej dla dzieci o wadze 15 kg, więc takich, które mają około 3 lat. W tym wieku można już dziecko przesadzić z fotelika do 18 kg w model 15-36 kg. Aby bardziej zobrazować ryzyko płynące z używania podstawki, przyjrzyjmy się najpierw budowie fotelika samochodowego, który jest przeznaczony dla dziecka o wadze od 15 do 36 kg. Budowa fotelika samochodowego Fotelik samochodowy 15-36 kg jak i 9-36 kg oprócz siedziska, które ma funkcję podpierania kolców biodrowych, został wyposażony również w oparcie dostosowane do anatomii dziecka. Oparcie, w zależności od wybranego modelu, można wysunąć na czas drzemki dziecka. W górnej części zamontowany jest zagłówek – to jedna z najważniejszych części fotelika samochodowego. Jego najważniejszą funkcją jest ochrana głowy, ramiona i szyi pasażera podczas kolizji. Do tego wbudowane w korpus fotelika osłony boczne niwelują siłę uderzenia podczas kolizji bocznych. Foteliki samochodowe są często wykonane z materiałów pochłaniających nadmierną energię, która powstaje w czasie wypadku. Tapicerka z miękkim wypełnieniem zwiększa komfort podróży. Współczesne foteliki są funkcjonalne i wygodne. Wszystkie poruszone powyżej aspekty są niezbędne, by dziecko podczas podróży samochodem siedziało w poprawnej pozycji oraz było zabezpieczone w czasie kolizji drogowej. Nie ma co się łudzić. Dobry fotelik samochodowy może uchronić dziecko przed utratą zdrowia, a nawet życia! Budowa podstawki samochodowej

Lekka konstrukcja podstawki samochodowej najczęściej jest wykonana ze styropianu lub innego tworzywa sztucznego i jest powleczona poliestrowym pokrowcem. Czasem do zestawu dołączona jest niezależna poduszka. W teorii wciąż popularny „poddupnik” ma chronić dziecko w czasie podróży samochodem. W rzeczywistości z bezpieczeństwem nie ma on nic wspólnego! Zgodnie z polskim prawem każdy 3-latek może podróżować przy użyciu podstawki samochodowej. To wciąż to samo dziecko, które często podczas podróży zasypia, przez co główka bezwiednie opada mu dół. Dziecko, które najczęściej ma około 100 cm wzrostu, a jego organizm, chociaż w pełni samodzielny, wciąż nie rozwinął w pełni układu kostnego. Bezcenne bezpieczeństwo! Analiza budowy podstawki samochodowej będzie krótka. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona dziecku siedzenie nieco wyżej w czasie podróży. Dzięki temu samochodowy pas, który zabezpiecza dziecko, jest lepiej dopasowany do jego wzrostu. Popularne podstawki, za które rodzice płacą kilkanaście złotych, nie zapewniają stabilnej podróży, nie osłaniają ciała dziecka, a o zabezpieczeniu głowy i karku, nie ma nawet mowy. Wnioski nasuwają się same… Podczas podróży na podstawce dziecko plecami opiera się bezpośrednio o oparcie samochodowej kanapy. Nad jego bezpieczeństwem czuwa więc jedynie wyposażenie samochodu. Wbudowane poduszki powietrzne i systemu bezpieczeństwa, które są dostosowane głównie do ochrony dorosłych pasażerów. Podstawka za kilkanaście złotych nie jest wyposażona w system Isofix, który w fotelikach do 36 kg ma funkcję dodatkowej stabilizacji. Zazwyczaj nie ma też antypoślizgowych elementów w podstawie, które zapobiegają przesuwaniu się siedziska. Niektóre konstrukcje przewidują wbudowane podłokietniki lub uchwyt na kubek z piciem. Zagraża życiu, ale nie podlega pod karę finansową

To jak ma wyglądać podstawka dla dziecka zostało opisane w normie ECE R 44/03 i 44/04. I oczywiście większość modeli dostępnych na rynku jest zgodna z tym rozporządzeniem. Jednak jedyne, przed czym podstawka dla dziecka może uchronić, to – mandat! Opinie sprzeczne z obowiązującym prawem Co jeszcze odróżnia podstawkę od fotelika samochodowego? Przewożenie dzieci na podstawce, pomimo tego, że jest zgodne z obowiązującym prawem, nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. I nie ma co się łudzić, że tak okrojony w swojej budowie i funkcjach produkt może chociaż trochę zwiększyć bezpieczeństwo kilkulatka. W niezależnych opiniach eksperckich często czyta się, że bezpieczniej byłoby przewozić dziecko na samochodowej kanapie przypięte pasem bezpieczeństwa, niż na tak prowizorycznej konstrukcji, jaką jest podstawka dla dziecka. I niestety, chociaż jest to niezgodne z obowiązującym na terenie Europy prawem, jest w tym dużo prawdy. Niska cena – wysokie ryzyko Podczas licznych testów bezpieczeństwa udowodniono, że optymalną pozycją podczas jazdy samochodem dla dziecka do 4 roku życia jest podróż tyłem do kierunku jazdy. Wówczas, podczas każdej kolizji główka dziecka zostaje „wbita” w oparcie zagłówka. Tego samego zagłówka, który ochrania nierozwinięte mięśnie karku i szyi. I to kolejna porażająca różnica pomiędzy fotelikiem samochodowym a podstawką. W jaki sposób jest zatem chroniona głowa dziecka podczas kolizji, gdy siedzi ono przodem do kierunku jazdy w podstawce? W żaden! Ciało pasażera nie jest w żaden sposób osłonięte. Głowa, na którą działa ogromna siła ma wówczas masę kilka razy większą, co w efekcie grozi śmiercią z powodu licznych uszkodzeń. Czy naprawdę warto narażać dziecko na tak olbrzymie niebezpieczeństwo? Czym jest wydanie kilkuset złotych względem życia dziecka? Jak sami widzicie, tutaj nie ma miejsca na kompromisy! Niska cena podstawki nie niweluje różnic pomiędzy tymi dwoma produktami. Podstawka dla dziecka nie zastępuje fotelika! Żadne dziecko nie powinno podróżować na podstawce. Pasażerowie do osiągnięcia 150 cm wzrostu powinni podróżować wyłącznie w fotelikach samochodowych, które są dostępne w bardzo zróżnicowanych cenach. Z pewnością da się taki wydatek zaplanować i dopasować do finansowych możliwości rodziny. Warto wziąć też pod uwagę dogodny system ratalny, który oferuje większość legalnych dystrybutorów w kraju. Odpowiedź na pytanie od kiedy dziecko może jeździć na podstawce, brzmi – nigdy! Fotelik samochodowy, nawet ten z niższej półki realnie zwiększa bezpieczeństwo pasażera. Pozwala na optymalne dopasowanie jego kształtu do anatomii dziecka. Osłania je podczas każdego rodzaju kolizji. A podstawka spełnia tylko wymogi obowiązującego prawa. Kilkulatek nie jest gotowy, by podróżować bez dodatkowej ochrony. Jego ciało wciąż jest zbyt delikatne i bardziej narażone na uszkodzenia. Funkcjonalne niebezpieczeństwo…

Podstawka samochodowa dla dziecka isofix

Podstawka samochodowa dla dziecka jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku przewożenia starszych dzieci w samochodzie. Zajmuje mniej miejsca niż fotelik, jest lżejsze i łatwiejsze w montażu.

Czy jednak cechy siedziska to wyłącznie lista zalet? Co na jego temat mówią przepisy? Od jakiego wieku (wzrostu lub wagi) dziecko może korzystać z takiego udogodnienia?

Sprawdź!

Jaka podstawka samochodowa?

Ranking najlepszych >>> Przejdź do rankingu!

Czym jest podstawka samochodowa?

Podstawka samochodowa (podkładka, siodełko) to siedzisko służące do zwiększenia bezpieczeństwa dziecka podczas przewożenia w samochodzie. Wykonane są najczęściej z tworzyw sztucznych, choć najtańsze modele produkowane są ze styropianu. Z zewnątrz konstrukcję chroni tapicerka.

Podstawki samochodowe dla dzieci mogą też być wyposażone w uchwyt na butelkę lub regulowane podłokietniki. Takie siodełko waży zwykle nie więcej niż 1,5 kilograma. Foteliki z przedziału 15 – 36 kilogramów można w łatwy sposób rozmontować i zrezygnować z montażu oparcia (o tym będziemy jeszcze mówić za chwilę).

Podstawki samochodowe dla dzieci / Ranking

Przejdźmy teraz do tego, co rodziców najbardziej interesuje.

W jaki sposób podstawka samochodowa zapewnia bezpieczeństwo?

Podstawki samochodowe chronią przede wszystkim brzuch dziecka. To jedna z części ciała najbardziej narażona na urazy podczas zderzenia. U dzieci przednie górne kolce biodrowe nie są jeszcze wykształcone, co sprawia, że w czasie kolizji zwykły pas samochodowy może zsunąć się z miednicy, powodując ryzyko obrażeń brzucha.

Jak montuje się podkładkę samochodową?

Montaż podkładki dla dziecka do samochodu

Montaż podkładki samochodowej dla dziecka jest niezwykle prosty. Stawiamy ją na siedzeniu i przypinamy dziecko pasami samochodowymi, zahaczając je w odpowiednim miejscu.

Jedna mała uwaga.

Warto tu dodać, że foteliki zapinane dzięki systemowi ISOFIX nie dają możliwości montażu samego siedziska.

Fotelik samochodowy a podkładka dla dziecka do samochodu

Najważniejszą różnicą pomiędzy fotelikiem a siedziskiem samochodowym jest fakt, iż na foteliku przewozimy niemowlęta i nieco starsze dzieci, natomiast na podstawce – wyłącznie te dzieci, które nie mieszczą się w foteliku o największym rozmiarze (choć coraz większa ilość producentów zapewnia, że na ich fotelikach dzieci mieszczą się aż do momentu, gdy już nie muszą z nich korzystać).

Podstawki i siedziska samochodowe dla dzieci Porównaj ceny

Od jakiego wieku dziecko może się przesiąść na siedzisko samochodowe?

Odpowiedź na to pytanie zawiera dwa warunki. Po pierwsze, jeśli zagłówek największego w rozmiarze fotelika znajduje się w najwyższym możliwym ustawieniu. Po drugie, jeśli ramiona dziecka są blisko szczeliny w zagłówku lub klamry prowadzącej pas bezpieczeństwa.

A mówiąc krótko?

Dziecko można zacząć przewozić na podstawce samochodowej wtedy, gdy jest możliwe prawidłowe zapięcie pasów będących na wyposażeniu samochodu. Foteliki dla dzieci o wadze 15 – 36 kilogramów można z łatwością rozmontować na oparcie i siedzisko samochodowe, które od tej pory będzie służyć nam do przewożenia dziecka.

Dodajmy jednak, że obecnie większość fotelików może służyć dzieciom aż do 12. roku życia lub do momentu, gdy osiągną 150 centymetrów wzrostu.

Co mówią na temat podkładek samochodowych przepisy?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, wspomnijmy tylko o ogólnych przepisach dotyczących przewożenia dzieci w samochodzie. Jeszcze do niedawna dzieci musiały być przewożone w fotelikach samochodowych do ukończenia 12. roku życia lub do osiągnięcia przez nie 150 centymetrów wzrostu.

Obecnie wiek nie ma tu większego znaczenia.

Dzieci powinny być przewożone w foteliku aż do momentu osiągnięcia przez nie 150 wzrostu, do ukończenia 18. roku życia.

Przepisy homologacji ECE R 44/03 oraz 44/04 zawierają minimalne wymagania co do fotelików samochodowych.

Co w nich znajdziemy?

Nie nakładają one obowiązku stosowania oparcia w przypadku dzieci, których waga przekracza 15 kilogramów.

Uwaga!

Mimo powyższego, obowiązuje bezwzględny nakaz stosowania fotelika samochodowego, kiedy przewozimy dziecko na przednim siedzeniu.

Cena siedziska samochodowego dla dzieci

Cena najtańszej podstawki dla dziecka do samochodu to zaledwie około 40 złotych. Najdroższe modele mogą kosztować ponad 100 złotych.

Producenci podkładek samochodowych dla dzieci

Jakie siedzisko samochodowe wybrać? Znajdziemy je w ofercie większości producentów fotelików. Wśród nich warto wymienić takie marki jak Chicco, Munchkin, Maxi – Cosi, Renolux, Nania, G – Mini, czy Babysafe.

Rzuć jeszcze tylko okiem na to porównanie podstawek i siedzisk dla dzieci do samochodu:

Opinie o podstawkach, siedziskach i podkładkach dla dzieci do samochodu

Z chęcią poznamy Wasze recenzje, opinie i doświadczenia związane z siedziskiem dla dziecka do samochodu. Jakie wy wybraliście? Które okazało się najlepsze dla Was i Waszego dziecka? Czekamy na komentarze i opinie!

Do jakiego wieku dziecko musi jeździć w foteliku samochodowym? –

Wybierając się na wycieczkę często zastanawiamy się nad tym czy to już jest ten moment, aby nasza pociecha wysiadła z fotelika czy jeszcze musimy poczekać. O ile w przypadku małych dzieci sprawa jest oczywista, to w przypadku dzieci starszych mamy takie wątpliwości. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli fotelików, które w zależności od wagi dziecka powinny być w samochodzie. Najmłodsze dzieci powinny mieć bezpieczny fotelik, przeznaczony do 13 kg w wieku 0-15 miesięcy.

Konstrukcja fotelika w pięciopunktowe pasy, adaptacyjny zagłówek oraz ochrona głowy, barków i bioder, to tylko niektóre ważne elementy bezpiecznego fotelika. Starsze dzieci powinny mieć fotelik przeznaczone dla dzieci o wadze do 25kg. Możliwość montażu fotelika w bazie ISOFIX dodatkowo zapewnia stabilność. Dzieci o wadze do 36 kg również muszą być podczas podróży samochodem w foteliku. Foteliki dedykowane tej grupie wiekowej są innowacyjne, bez problemu można dopasować je do wzrostu i wagi dziecka. Są bezpieczne i wygodne. Według nowych przepisów dziecko, które osiągnęło 150 cm wzrostu może przestać jeździć w foteliku. Jest to kryterium podstawowe.

Kiedyś prawo uznawało, że wyznacznikiem zaprzestania jazdy w foteliku jest osiągniecie 12 roku życia oraz uzyskanie 36 kg. Jednak ten przepis przestał już obowiązywać. Oczywiście istnieje wyjątek, kiedy nasza pociecha może nie jeździć w foteliku. W przypadku kiedy w samochodzie osobowym na tylnej kanapie przewozimy co najmniej trójkę dzieci, z czego dwójka jest zapięta w foteliku i w żaden sposób nie możemy zamontować trzeciego fotelika. W takim przypadku trzecie dziecko zapinamy pasami. Jest to wyjątek, natomiast w przypadku przewożenia trójki dzieci i interpretując przepisy prawne, powinniśmy rozważyć zmianę samochodu na większy, aby każde dziecko mogło w bezpieczny i komfortowy sposób jeździć samochodem.

Fotelik na przednim siedzeniu

Według prawa możemy zamontować fotelik na przednim siedzeniu. Pamiętajmy, że w przypadku fotelików zamontowanych tyłem do kierunku jazdy, należy wyłączyć poduszki powietrzne. W momencie wypadku, dzięki wyłączeniu poduszek, zachowamy bezpieczeństwo naszym dzieciom.

Podstawki samochodowe

Siedzisko samochodowe stanowi bardzo komfortowe rozwiązanie gdy przewozimy nieco starsze dzieci. Zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż klasyczny fotelik. Co więcej, jest lżejsza i znacznie łatwiejsza w montażu. Trzeba jednak też odpowiedzieć sobie na pytania, czy siedzisko dla dziecka to tylko i wyłącznie same zalety? W końcu, jakie są aspekty prawne takiego rozwiązania – od kiedy dziecko może jeździć na podstawce? Jaki wzrost i waga pozwala na skorzystanie z tego typu rozwiązania jakim jest podstawka samochodowa?

Jakie siedzisko samochodowe dla dziecka wybrać?

Siedzisko samochodowe, zwane inaczej boosterem to solidnie zamocowany element, który ma za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa dziecka w czasie przewożenia go w pojeździe zamiast fotelika. Nie posiada oparcia ani zagłówka. Najczęściej wykonany jest z tworzyw sztucznych, a najtańsze na rynku modele produkowane są ze styropianu. Cała konstrukcja jest chroniona z zewnątrz przez tapicerkę. Wyposażone są w specjalny uchwyt na butelkę bądź też regulowane podłokietniki. Montaż podkładki samochodowej dla dziecka jest bardzo prosty. Należy ustawić ją na siedzeniu, a następnie przypiąć dziecko na podstawce pasami bezpieczeństwa, zahaczając w odpowiednim miejscu. Dzięki systemowi Isofix dopasowanie jej do nowego auta zajmie Ci około minuty.

Czym różni się od klasycznego fotelika?

Podstawka samochodowa od fotelika różni się zasadniczo. W przypadku podkładki jest ona znacznie łatwiejsza w montażu i samej obsłudze. Prawidłowe ułożenie pasa przy podłokietniku i położenie siedziska na tylnej kanapie właściwie już umożliwia użytkowanie produktu. Z kolei instalacja fotelika samochodowego jest znacznie trudniejsza chociażby ze względu na dużo większy rozmiar i wagę. Kolejną kwestią jest to, że siedzisko samochodowe ma zastosowanie jedynie dla starszych dzieci (o wadze powyżej 15 kg), które wyrosły już z tradycyjnych fotelików 0-18kg czy 0-nawet mniejszych modeli fotelika 9-36kg.

Czy podkładka do samochodu zapewnia bezpieczeństwo dziecku?

Jak już wspomnieliśmy wcześnie, siedzisko zabezpiecza głównie przy zderzeniach czołowych. Podkładka samochodowa, z uwagi na brak bocznej ochrony i głowy i ciała dziecka- nie jest w stanie zapewnić takiego poziomu bezpieczeństwa jak fotelik samochodowy. Te produkty chronią również brzuch dziecka – część ciała niezwykle narażoną na urazy w czasie potencjalnego wypadku. Przednie górne kolce biodrowe nie są u dzieci zbyt dobrze wykształcone – oznacza to, że w czasie kolizji tradycyjny pas bezpieczeństwa może zsunąć się z miednicy, a więc zwiększyć ryzyko obrażeń brzucha.

Wygoda i komfort i podróży to kolejny czynnik przemawiający za ich zakupem . Jednak należy pamiętać, że w tej sytuacji wzrost komfortu jest równoznaczny z utratą części zabezpieczenia, jaką daje nam oparcie. Chodzi tu głównie o uderzenia z boku, ponieważ z tej strony głowa dziecka nie jest w ogóle zabezpieczona! Podstawka zapewnia jedynie boczne podparcie w obszarze miednicy. Dlatego przy podróży na długich trasach do przewozu dzieci powinien być wydany bezwzględny nakaz stosowania fotelika. Podstawki samochodowe dla dzieci sprawdzą się tylko na krótszych trasach i przy mniejszej prędkości. I to tylko te modele spełniające homologację ECE R44/04.

Od kiedy dziecko może jeździć na podstawce samochodem?

Dziecko można zacząć przewozić na podstawce samochodowej wtedy, gdy istnieje możliwość właściwego zapięcia pasów bezpieczeństwa które są na wyposażeniu auta. Fotelik dla dziecka 15 – 36 kg można z łatwością rozłożyć na 2 części: oparcie i siedzisko samochodowe, które od tej pory może posłużyć do przewożenia dziecka. Wiele modeli w kategorii wagowej 15-36 kg to oferuje.

>

Aktualne przepisy prawne dotyczące przewożenia starszych dzieci w samochodzie

Przepisy prawne dotyczące przewożenia dzieci w samochodzie mówią o tym, że powinny być one przewożone w foteliku do osiągnięcia wzrostu 150 cm, do ukończenia 18-tego roku życia. Przepisy homologacji ECE R 44/03 oraz 44/04 nie nakładają obowiązku stosowania fotelików z oparciem w przypadku dzieci, których waga przekracza 15 kilogramów. Foteliki bez oparcia nie mogą być montowane jedynie na przednim siedzeniu. I w tą lukę w przepisach wpisują się nowoczesne podstawki samochodowe – tanie i kolorowe produkty do auta. Serdecznie zapraszamy na zakupy!

Podstawka samochodowa – od kiedy można używać?

Dlaczego, zarówno europejskie, jak i polskie prawo dopuściło do obrotu podstawkę i traktuje te dwa produkty na równi? Niestety ofiarą tej prawnej pułapki padają nieświadomi rodzice, którzy decydują się na zakup prowizorycznie funkcjonalnego produktu w postaci podstawki dla dziecka. Na popularnych portalach sprzedażowych podstawkę samochodową można kupić za kilkanaście złotych. Natomiast na fotelik samochodowy z kategorii wagowej 15-36 ze średniej półki, który został przetestowany przez niezależne instytucje i spełnia wszelkie obowiązujące normy, trzeba wydać około 500 złotych. Cena przekłada się również na poziom zabezpieczeń jakie posiadają obydwa urządzenia. Podstawki samochodowe – od kiedy można je stosować? Obowiązujące normy dopuszczają stosowanie podstawki samochodowej dla dzieci o wadze 15 kg, więc takich, które mają około 3 lat. W tym wieku można już dziecko przesadzić z fotelika do 18 kg w model 15-36 kg. Aby bardziej zobrazować ryzyko płynące z używania podstawki, przyjrzyjmy się najpierw budowie fotelika samochodowego, który jest przeznaczony dla dziecka o wadze od 15 do 36 kg. Budowa fotelika samochodowego Fotelik samochodowy 15-36 kg jak i 9-36 kg oprócz siedziska, które ma funkcję podpierania kolców biodrowych, został wyposażony również w oparcie dostosowane do anatomii dziecka. Oparcie, w zależności od wybranego modelu, można wysunąć na czas drzemki dziecka. W górnej części zamontowany jest zagłówek – to jedna z najważniejszych części fotelika samochodowego. Jego najważniejszą funkcją jest ochrana głowy, ramiona i szyi pasażera podczas kolizji. Do tego wbudowane w korpus fotelika osłony boczne niwelują siłę uderzenia podczas kolizji bocznych. Foteliki samochodowe są często wykonane z materiałów pochłaniających nadmierną energię, która powstaje w czasie wypadku. Tapicerka z miękkim wypełnieniem zwiększa komfort podróży. Współczesne foteliki są funkcjonalne i wygodne. Wszystkie poruszone powyżej aspekty są niezbędne, by dziecko podczas podróży samochodem siedziało w poprawnej pozycji oraz było zabezpieczone w czasie kolizji drogowej. Nie ma co się łudzić. Dobry fotelik samochodowy może uchronić dziecko przed utratą zdrowia, a nawet życia! Budowa podstawki samochodowej

Lekka konstrukcja podstawki samochodowej najczęściej jest wykonana ze styropianu lub innego tworzywa sztucznego i jest powleczona poliestrowym pokrowcem. Czasem do zestawu dołączona jest niezależna poduszka. W teorii wciąż popularny „poddupnik” ma chronić dziecko w czasie podróży samochodem. W rzeczywistości z bezpieczeństwem nie ma on nic wspólnego! Zgodnie z polskim prawem każdy 3-latek może podróżować przy użyciu podstawki samochodowej. To wciąż to samo dziecko, które często podczas podróży zasypia, przez co główka bezwiednie opada mu dół. Dziecko, które najczęściej ma około 100 cm wzrostu, a jego organizm, chociaż w pełni samodzielny, wciąż nie rozwinął w pełni układu kostnego. Bezcenne bezpieczeństwo! Analiza budowy podstawki samochodowej będzie krótka. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona dziecku siedzenie nieco wyżej w czasie podróży. Dzięki temu samochodowy pas, który zabezpiecza dziecko, jest lepiej dopasowany do jego wzrostu. Popularne podstawki, za które rodzice płacą kilkanaście złotych, nie zapewniają stabilnej podróży, nie osłaniają ciała dziecka, a o zabezpieczeniu głowy i karku, nie ma nawet mowy. Wnioski nasuwają się same… Podczas podróży na podstawce dziecko plecami opiera się bezpośrednio o oparcie samochodowej kanapy. Nad jego bezpieczeństwem czuwa więc jedynie wyposażenie samochodu. Wbudowane poduszki powietrzne i systemu bezpieczeństwa, które są dostosowane głównie do ochrony dorosłych pasażerów. Podstawka za kilkanaście złotych nie jest wyposażona w system Isofix, który w fotelikach do 36 kg ma funkcję dodatkowej stabilizacji. Zazwyczaj nie ma też antypoślizgowych elementów w podstawie, które zapobiegają przesuwaniu się siedziska. Niektóre konstrukcje przewidują wbudowane podłokietniki lub uchwyt na kubek z piciem. Zagraża życiu, ale nie podlega pod karę finansową

To jak ma wyglądać podstawka dla dziecka zostało opisane w normie ECE R 44/03 i 44/04. I oczywiście większość modeli dostępnych na rynku jest zgodna z tym rozporządzeniem. Jednak jedyne, przed czym podstawka dla dziecka może uchronić, to – mandat! Opinie sprzeczne z obowiązującym prawem Co jeszcze odróżnia podstawkę od fotelika samochodowego? Przewożenie dzieci na podstawce, pomimo tego, że jest zgodne z obowiązującym prawem, nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. I nie ma co się łudzić, że tak okrojony w swojej budowie i funkcjach produkt może chociaż trochę zwiększyć bezpieczeństwo kilkulatka. W niezależnych opiniach eksperckich często czyta się, że bezpieczniej byłoby przewozić dziecko na samochodowej kanapie przypięte pasem bezpieczeństwa, niż na tak prowizorycznej konstrukcji, jaką jest podstawka dla dziecka. I niestety, chociaż jest to niezgodne z obowiązującym na terenie Europy prawem, jest w tym dużo prawdy. Niska cena – wysokie ryzyko Podczas licznych testów bezpieczeństwa udowodniono, że optymalną pozycją podczas jazdy samochodem dla dziecka do 4 roku życia jest podróż tyłem do kierunku jazdy. Wówczas, podczas każdej kolizji główka dziecka zostaje „wbita” w oparcie zagłówka. Tego samego zagłówka, który ochrania nierozwinięte mięśnie karku i szyi. I to kolejna porażająca różnica pomiędzy fotelikiem samochodowym a podstawką. W jaki sposób jest zatem chroniona głowa dziecka podczas kolizji, gdy siedzi ono przodem do kierunku jazdy w podstawce? W żaden! Ciało pasażera nie jest w żaden sposób osłonięte. Głowa, na którą działa ogromna siła ma wówczas masę kilka razy większą, co w efekcie grozi śmiercią z powodu licznych uszkodzeń. Czy naprawdę warto narażać dziecko na tak olbrzymie niebezpieczeństwo? Czym jest wydanie kilkuset złotych względem życia dziecka? Jak sami widzicie, tutaj nie ma miejsca na kompromisy! Niska cena podstawki nie niweluje różnic pomiędzy tymi dwoma produktami. Podstawka dla dziecka nie zastępuje fotelika! Żadne dziecko nie powinno podróżować na podstawce. Pasażerowie do osiągnięcia 150 cm wzrostu powinni podróżować wyłącznie w fotelikach samochodowych, które są dostępne w bardzo zróżnicowanych cenach. Z pewnością da się taki wydatek zaplanować i dopasować do finansowych możliwości rodziny. Warto wziąć też pod uwagę dogodny system ratalny, który oferuje większość legalnych dystrybutorów w kraju. Odpowiedź na pytanie od kiedy dziecko może jeździć na podstawce, brzmi – nigdy! Fotelik samochodowy, nawet ten z niższej półki realnie zwiększa bezpieczeństwo pasażera. Pozwala na optymalne dopasowanie jego kształtu do anatomii dziecka. Osłania je podczas każdego rodzaju kolizji. A podstawka spełnia tylko wymogi obowiązującego prawa. Kilkulatek nie jest gotowy, by podróżować bez dodatkowej ochrony. Jego ciało wciąż jest zbyt delikatne i bardziej narażone na uszkodzenia. Funkcjonalne niebezpieczeństwo…

Siedzisko dla dziecka

Bezpieczne przewożenie dzieci w samochodzie jest niezmiernie ważną kwestią. Małe dziecko może jeździć w aucie według przepisów jedynie w foteliku lub jeśli zapewnione jest odpowiednie podwyższenie dla dziecka do samochodu. W zależności od wzrostu dziecka, a często także wagi dziecka, dobierane są akcesoria w postaci właśnie fotelików lub podstawek samochodowych. Należy pamiętać o obowiązku stosowania tego typu akcesoriów, ponieważ w przepisach o ruchu drogowym istnieje zapis o konieczności przewożenia dziecka do 150 cm wzrostu przy pomocy fotelika samochodowego. Dziecko może jeździć też na podstawce, jednak dopiero kiedy będzie odpowiednio duże.

Rodzic może zamontować podstawkę samochodową, tym samym wymieniając fotelik na siedzisko dla dziecka w samochodzie. Niektórzy nadal twierdzą, że podwyższenie w samochodzie dla dziecka nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jednak tak naprawdę, jeśli dziecko jest wysokie, fotelik samochodowy 9-36 kg przestaje być wygodny i warto go wymienić na podstawkę. Warto pamiętać, że obecnie samochody są wyposażone w sporo systemów zabezpieczeń, więc fotelik nie jest jedyną formą ochrony dziecka w razie wypadku. Starsze dzieci mogą bez problemu jeździć na podwyższeniu, a taka podstawka zamiast fotelika jest często tańszym i równie bezpiecznym rozwiązaniem. Warto więc wiedzieć, jakie wady i zalety ma podwyższenie dla dziecka w samochodzie i jaka podstawka samochodowa dla dziecka będzie najlepszym wyborem.

Jakie są przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodzie?

Nie każdy rodzic do końca wie, że głównym kryterium, które ma regulować to, czy dziecko powinno być przewożone w foteliku samochodowym, jest jego wzrost. Polskie przepisy wyraźnie mówią, że w fotelikach samochodowych należy wozić dziecko mające poniżej 150 cm, niezależnie od wieku. Do 2015 roku wyznaczona była granica wiekowa 12 lat, teraz jednak według polskiego prawa o ruchu drogowym, możliwość podróżowania na przednim lub tylnym siedzeniu auta bez fotelika jest regulowane przez wzrost. Jednak są oczywiście wyjątki od reguły podróżowania w foteliku. Otóż jeśli dziecko ma więcej niż 135 cm wzrostu i nie można dla niego znaleźć odpowiedniego akcesorium umożliwiającego przejazd (np. fotelik podkładka do samochodu dla dziecka z isofix lub fotelik siedzisko do auta dla dziecka isofix), w takiej sytuacji pasażer powinien zajmować miejsce na tylnym siedzeniu i posiadać zapięte pasy bezpieczeństwa. Wyjątkiem są także dzieci w wieku powyżej 3 lat, w sytuacji, kiedy nie ma możliwości zamontowania trzeciego fotelika na tylnej kanapie. Wtedy jedno dziecko może jechać bez fotelika na tylnym siedzeniu. W takim przypadku warto też użyć podwyższenie dla dzieci w samochodzie do przewozu dzieci. Oczywiście jeśli dwójka dzieci jedzie w foteliku, często już nie ma miejsca na podstawki do samochodu dla dziecka, więc możliwe jest przewożenie dziecka bez podwyższenia dla dzieci do samochodu, jednak warto sprawdzić, czy rzeczywiście nie zmieści się podwyższenie do samochodu dla dziecka. Zajmuje ono znacznie mniej miejsca, a dla wygody malucha, warto zamontować taki fotelik poddupnik lub podstawki dla dzieci w samochodzie.

Starsze dzieci zamiast w foteliku, można przewozić na podstawce samochodowej. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli mamy mniej miejsca w aucie. Przepisy mówią o tym, że siedzisko samochodowe, czyli akcesoria bez oparcia mogą być wykorzystywane, jeśli waga dziecka przekracza 15 kg, czyli dziecko nie musi mieć nawet 135 cm wzrostu, czy też tych przepisowych 150 cm, żeby mogła zostać zamontowana podstawka zamiast fotelika. Dziecko może bez problemu jeździć na podstawce, używając pasów bezpieczeństwa, a jednocześnie zachowując komfort jazdy. Zapięty prawidłowo booster lub inaczej nazywany też jako poddupnik do auta, powinien zapewnić dziecku bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do tego jak wygląda fotelik samochodowy podstawka nie ma ani oparcia, ani zagłówka, tak więc jest to jedynie lekkie podwyższenie, pozwalające na odpowiednie zapięcie malucha. Jeździć na podstawce samochodowej na tylnej kanapie może dziecko powyżej 15 kilogramów, które wyrosło ze standardowego fotelika. Takie siedzisko samochodowe pozwala na wygodne przewożenie dziecka i jest tańszą alternatywą dla większego fotelika samochodowego 15 36 kg.

Jeśli chodzi o siedziska dla dzieci do samochodu przepisy ujmują je jako urządzenia przewożące dzieci, często traktowane na równi z fotelikami. Tak więc od kiedy dziecko na podstawce w samochodzie powinno być przewożone? To, czy dziecko będzie wożone na podstawce zamiast w foteliku jest kwestią indywidualną. Młodsze dzieci powinny być wożone w fotelikach, ponieważ głowa dziecka ma odpowiednie podparcie, a także fotelik zapewnia ochronę głowy w odpowiednim miejscu. W przypadku zderzenia bocznego, maluch jest odpowiednio chroniony, oczywiście jeśli fotelik będzie miał solidne wykonanie. Z kolei siedziska do samochodu są przeznaczone dla dzieci w przedziale wagowym 15 36 kg, ponieważ wtedy dziecko może jeździć na podstawce bezpiecznie i jest na tyle duże, że podkładki foteliki samochodowe stają się dla niego niewygodne. Nie ma jednak określonej reguły od kiedy ani do kiedy dziecko na podstawce w samochodzie ma być przewożone. Tak więc pytania typu “podstawki do samochodu dla dzieci od ilu lat”, “od kiedy poddupnik dla dziecka”, “od kiedy podkladka dla dziecka do auta”, “podstawka samochodowa dla dziecka od kiedy”, czy też “od kiedy na podstawce w samochodzie dziecko powinno jeździć” są raczej kwestią indywidualną.

Co jest lepsze: foteliki samochodowe, czy podstawki samochodowe?

Wielu rodziców często ma dylemat w przypadku starszego dziecka – kupić odpowiednio dobrany fotelik, czy też zdecydować się na podkładki samochodowe dla dzieci, albo czy w ogóle nie korzystać z podstawek dla dziecka do samochodu? Jeśli już decydują się na podkładki dla dziecka do samochodu, to muszą również zastanowić się, jakie modele wybrać. Niektórzy nadal uważają, że podkładka dla dzieci do samochodu nie zapewnia takiego samego bezpieczeństwa, co fotelik. Należy mieć na uwadze to, że producenci samochodów dbają o to, żeby były one wyposażone w odpowiednie systemy bezpieczeństwa, tak więc w standardzie mają zarówno zagłówki i napinacze pasów, a także poduszki powietrzne. Dlatego też często nie trzeba się martwić o to, że nieco starsze dzieci nie będą miały odpowiedniej ochrony, a podkładki samochodowe dla dziecka nie są odpowiednią alternatywą dla malucha. Niektórzy z pewnością też pytają od jakiego wieku poddupnik zamontować, czy też podkladka dla dzieci do auta od kiedy od kiedy powinna być stosowana. Jak już wspominaliśmy, głównym kryterium powinien być wzrost i waga dziecka. Podstawka pod dziecko do samochodu zamiennik fotelików, a dodatkowo podkładka na siedzenie samochodowe dla dziecka jest tańsza.

Dla wielu rodziców, atutem jest niższa cena, jaką mają podstawki samochodowe. Patrząc w kategorii cenowej, foteliki samochodowe to wydatek nierzadko kilkuset złotych, z kolei nawet najlepsza podstawka samochodowa dla dziecka będzie kosztować znacznie mniej, więc dla niektórych jest to z pewnością opcja, warta wybrania. Oczywiście sporo rodziców decyduje się nadal na foteliki, ponieważ uważają, że brak dodatkowej ochrony bocznej, czy też brak zagłówka (oraz brak możliwości opcji typu regulacja zagłówka) nie są wskazane dla maluchów, szczególnie jeśli przewozi się je na przednim siedzeniu. Jednak podstawki samochodowe lub inne siedzisko samochodowe ma często wbudowany system isofix, czyli specjalny uchwyt mocujący stabilniej podstawkę samochodową. Do tego poddupnik samochodowy isofix pozwala na odpowiednie przełożenie pasa przez środek ramienia, tak więc jeśli chcemy zacząć przewozić dziecko bez fotelika, warto zakupić taki produkt jak podstawka samochodowa dla dziecka isofix. Do tego solidnie wykonany podest samochodowy powinien posiadać nie tylko wbudowane podłokietniki, ale także regulowane podłokietniki, dzięki temu siedzisko samochodowe będzie wygodniejsze do jazdy dla malucha.

Do przewożenia dziecka oraz dla bezpieczeństwa dziecka często wystarczy podkładka do siedzenia dla dzieci. Podkładka zamiast fotelika nie powinna być już postrzegana jedynie jako alternatywa, ale takie siedzisko samochodowe dla dziecka może być często nawet wygodniejszą opcją. Oczywiście to, czy podkładki do samochodu dla dzieci się sprawdzą w przypadku Twojego malucha, jest kwestią indywidualną. Do tego podstawki dla dzieci do samochodu opinie posiadają różne, a niektórzy rodzice spierają się o takie kwestie jak od jakiego wzrostu podstawka do samochodu powinna być zamontowana, czy też siedzisko dla dziecka do auta od kiedy, poddupnik do jakiego wieku, albo jaka podstawka do samochodu dla dziecka będzie najlepsza. Dziecko może jeździć na podstawce i swobodnie korzystać z podstawek samochodowych tak na prawdę od 15 kilogramów, jednak ważniejszą kwestią jest to, do kiedy podstawka dla dziecka w samochodzie powinna być używana.

Zasada jeśli chodzi o to, kiedy dziecko bez podstawki w samochodzie może jeździć, jest właściwie taka sama jak w przypadku fotelików, czyli dziecko musi być wyższe niż 150 cm. Wtedy podkładka dla dziecka samochodowa nie musi być już używana. Tak więc jeśli nie wiesz do jakiego wzrostu poddupnik jest wymagany, jest to równoznaczne z tym do jakiego wzrostu trzeba jeździć w foteliku. Wyżej powiedzieliśmy już do kiedy trzeba jeździć w foteliku, więc od jakiego wzrostu bez podkładki można jeździć jest takie same. Siedzisko samochodowe nie będzie więc wymagane przy dzieciach, które mają ponad 150 cm wzrostu.

Jak prawidłowo montować podkładki dla dzieci do samochodu?

Dzieci o wadze powyżej 15 kg można przewozić w fotelach bez wewnętrznych pasów. Wtedy dziecko zapinane być musi na pasy samochodowe, szczególnie jeśli posiadamy w aucie siedzisko dla dziecka do samochodu. Taka podkladka do auta dla dziecka sprawia, że dziecko jest usadzone nieco wyżej na kanapie, więc także i pas bezpieczeństwa może się dopasować do małego pasażera. Jednak jeśli decydujemy się tylko i wyłącznie na siedzisko samochodowe dla dzieci, nawet takie z systemem isofix, wówczas bezpieczeństwo dziecka zależeć będzie głównie od tego, czy auto jest wyposażone w odpowiednie systemy bezpieczeństwa. Jeśli posiadamy starsze auto, które nie gwarantuje, że podstawka pod fotelik samochodowy będzie się odpowiednio trzymać, wówczas lepszy będzie fotelik samochodowy siedzisko. Jeśli system zabezpieczeń w aucie szwankuje, wówczas taki poddupnik zamiast fotelika nie jest to dobry pomysł. Warto pamiętać też do kiedy jazda w foteliku jest konieczna i odpowiednio wyposażyć auto albo w foteliki dla dzieci albo w podkladki dla dzieci w samochodzie.

Podkładka samochodowa dla dzieci jest montowana w łatwy sposób, ponieważ nie wymaga montażu oparcia, a jedynie stabilnego zamontowania podczas przewożenia dzieci. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dziecka jest kluczowe, więc fotelik lub podstawka dla dziecka samochodowa są bardzo ważnymi akcesoriami. Nie mniej jednak, nie każdy uważa, że siedzisko dziecięce do samochodu, czy też podstawka dla dziecka do auta lub inaczej zwany poddupnik do samochodu jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Podwyższenie do auta dla dziecka jeśli nie jest dobrze zamontowane nie jest tak stabilne jak foteliki samochodowe 15-36. Podczas gwałtowniejszego hamowania, czasami siedzisko samochodowe może się wysunąć razem z dzieckiem. Tak więc ważne jest zabezpieczenie pasami bezpieczeństwa tak, aby siedziska samochodowe dla dzieci były stabilne. Różne testy zderzeniowe pokazują, że podstawki samochodowe chronią nie zawsze w taki sposób w jaki powinny, tak więc foteliki podstawki samochodowe dla dzieci oraz którą opcję wybrać są często kwestią dyskusyjną wśród wielu rodziców.

W przypadku dzieci starszych, podstawka samochodowa powyżej 36 kg również się sprawdzi, szczególnie jeśli dziecko nie osiągnęło odpowiedniego wzrostu. To, do kiedy dziecko jeździ w foteliku zależy właśnie od jego wysokości. Jeśli dziecko będzie odpowiednio wysokie, wówczas podstawka fotelik samochodowy nie będzie potrzebny. Warto więc wybrać podstawkę samochodową, która będzie wygodna dla malucha.

Temat jest chętnie wyszukiwany przez wielu rodziców, o czym świadczą takie zapytania kierowane do wielu sklepów, jak na przykład: “siedzisko do auta od ilu lat”, “podkładka samochodowa dla dziecka przepisy”, “poddupnik od ilu lat”, “siedzisko do auta dla dziecka od ilu lat”, “poddupnik samochodowy od kiedy”, “podstawka samochodowa od kiedy”, “poddupnik dla dziecka od ilu lat”, “podkładka do auta dla dziecka od kiedy”, “poddupnik od jakiego wzrostu”, “podkładka do samochodu od kiedy”, “podstawka samochodowa od jakiego wzrostu”, “podkładka samochodowa dla dziecka od kiedy”, czy też “podkładka dla dziecka od kiedy”. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie, gdzie z pewnością można dowiedzieć się poddupnik dla dziecka od kiedy go montować oraz poddupnik od jakiego wieku powinien być stosowany. Dowiesz się też, jaką podstawkę samochodową najlepiej będzie zakupić.

Przewożenie dziecka na podkładce – od kiedy dziecko może jeździć bez podstawki?

Zauważyliśmy, że w Sieci znaleźć można wiele zapytań rodziców typu: “od ilu lat podstawka dla dziecka w samochodzie?”, “od kiedy podkładka dla dziecka do auta?”, “podstawka do samochodu dla dziecka przepisy”, “podstawka dla dzieci do samochodu od ilu lat?”, czy też “podstawka dla dziecka do samochodu do kiedy wozić?”. Otóż to, od kiedy podstawka dla dziecka w samochodzie powinna zastąpić fotelik, jest raczej kwestią rodzica. To, czy i od kiedy podstawka do samochodu dla dziecka powinna być używana zależeć będzie od samego dziecka oraz od tego, jaki fotelik kupiliśmy. Niektórzy rodzice nie decydują się na poddupnik dla dziecka do samochodu, ponieważ dziecko szybko wyrosło z fotelika. Inni z kolei zostają przy foteliku 15 36 kg, całkowicie pomijając podstawki samochodowe. Warto mieć na uwadze, że dziecko może jeździć na podstawce, ale nie musi. Podstawki samochodowe to dodatek umożliwiający przewożenie dzieci zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej. Jednak to samo dziecko oraz jego rodzic może zdecydować, czy podkladki do auta to dobre rozwiązanie.

Niektórzy zamartwiają się, od kiedy dziecko na podkładce powinno być wożone, jednak jeśli wybierze się odpowiedni fotelik samochodowy podkładka często przestaje być potrzebna. W czasie podróży chodzi o komfort malucha, który powinien być stawiany na pierwszym miejscu. Jeśli więc nie chcemy kupować kolejnego fotelika, jeśli chodzi o takie produkty jak podkładka dla dziecka do samochodu przepisy również pozwalają na przewożenie dzieci w samochodzie na podstawce. Jest to tańsza opcja, a dzieci o wadze ponad 15 kg spokojnie mogą korzystać z podstawek samochodowych.

Gdzie kupić siedzisko do samochodu dla dziecka? Oferta naszego sklepu z fotelikami

Skoro już wiemy więcej o takich kwestiach jak podkładka samochodowa od kiedy, podstawka dla dziecka do samochodu od kiedy, czy też od kiedy poddupnik zamiast fotelika, a także jakie podstawka do auta dla dziecka przepisy posiada i od kiedy dziecko w samochodzie na podstawce przewozić, wówczas warto zastanowić się, jaka podstawka dla dziecka do samochodu będzie najkorzystniejszą opcją. Można zakupić poddupnik z isofix, jednak warto sprawdzić, żeby spełniał on minimalne wymagania. Taka podkłada pod dziecko musi przede wszystkim być wygodna dla malucha, a także wykonana z trwałych materiałów. Jeśli chcesz bezpiecznie wozić dziecko w samochodzie podstawka musi być także odpowiednio zamontowana.

Jeśli chodzi o dziecko podkładka do samochodu musi być dla niego odpowiednim zabezpieczeniem, tak więc warto kupić produkty od sprawdzonych producentów na naszej stronie. Sprawdź kategorię podkładka fotelik samochodowy, gdzie znajdziesz najlepsze modele. Jeśli interesuje podstawka samochodowa ranking w Sieci również można sprawdzić, gdzie dowiesz się więcej w temacie dziecko podstawka samochód lub podstawka do auta dla dziecka od kiedy, czy też poddupnik od kiedy. Oczywiście na naszej stronie znajdują się nie tylko takie produkty jak podkładka pod dziecko, czy też podstawka dziecko samochód, ale również wiele innych ciekawych opcji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i jesteśmy przekonani, że znajdziesz odpowiednią podstawkę samochodową dla swojego dziecka.

Na naszej stronie znaleźć też można nosidełka dla dzieci, fotelik dla niemowlaka, fotelik samochodowy 0-25, czy też fotelik samochodowy 9-18 kg i inne akcesoria dziecięce. Zapraszamy do zakupów!

Podstawka samochodowa od kiedy? Blog

Podstawka samochodowa — od kiedy można jej używać? Tak naprawdę to pytanie znaczy zupełnie to samo co: ”od kiedy mogę przestać dbać o bezpieczeństwo mojego dziecka?”. Podstawka, zwana poddupnikiem czy boosterem nie posiada absolutnie żadnych funkcji ochronnych. Podstawka z pewnością uchroni Was od mandatu, ale nie przed konsekwencjami, jakimi mogą być utrata zdrowia, a nawet życia Waszego dziecka, jeśli dojdzie do kolizji czy wypadku. Dlaczego stanowczo odradzamy zakup tego pseudo fotelika? Zachęcamy do przeczytania tego wpisu.

Teoretycznie, według polskich przepisów podstawka traktowana jest na równi z fotelikiem samochodowym i mamy prawo przewozić na niej dziecko, odkąd osiągnęło wagę 15 kg. W praktyce niestety w żadnym stopniu tym fotelikiem samochodowym nie jest.

Podstawka samochodowa – dlaczego w ogóle powstała?

Przepisy homologacji ECE R44/03 i ECE R44/04 nie nakładają obowiązku stosowania oparcia dla dzieci o wadze powyżej 15 kg. Minimalne wymagania więc, jakie stawiane są fotelikom samochodowym w tej grupie wagowej to jedynie boczne podparcie w obszarze miednicy. Niestety nie stawiają żadnych wymagań, jeśli chodzi o ochronę głowy i górnej części ciała… I co najgorsze i niepokojące — podstawka samochodowa, która pozbawiona jest elementów chroniących głowę i tors, spełnia wymagania przepisów i uznawana jest za zamiennik fotelika samochodowego.

Dlaczego więc podstawki, mimo tego, że są dla dzieci niebezpieczne, cieszą się niestety nadal ogromnym zainteresowaniem? Odpowiedź jest prosta — ponieważ są śmiesznie TANIE. Włosy jeżą się na głowie, jak obserwujemy wciąż lawinowo rosnącą sprzedaż podstawek samochodowych na popularnym portalu aukcyjnym w cenie od 12 zł/sztukę! Naprawdę tak mało warte jest życie i zdrowie dzieci?

Dlaczego podstawka samochodowa jest niebezpieczna?

1. Podstawka samochodowa nie ma zagłówka

W przypadku zderzenia bocznego głowa dziecka nie jest w żaden sposób chroniona, więc brak zagłówka w podstawce to ogromny i karygodny minus. Mało tego, gdy dziecko utnie sobie drzemkę, co często się zdarza, zwłaszcza podczas długich podróży, jego głowa bezwiednie ,,leci” na boki i do przodu. Nie dość, że niebezpiecznie, to mało wygodnie, prawda?

2. Podstawka samochodowa uniemożliwia poprawne prowadzenia pasa w części barkowej (naramiennej)

Aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w foteliku trzypunktowym, pas bezpieczeństwa musi być zapięty prawidłowo: czyli pas barkowy powinien przechodzić przez środek ramienia i mostek. W dobrym foteliku samochodowym, który ma zsynchronizowaną z zagłówkiem prowadnicę pasa, jest to możliwe (podnosząc wysokość zagłówka dostosowaną do wzrostu dziecka, prowadnica również podnosi się do prawidłowej wysokości). Dzięki temu mamy pewność, że pas jest zapięty i przeprowadzony prawidłowo.

Jeśli Wasza pociecha podróżuje na podstawce, która nie ma prowadnicy, pas bezpieczeństwa opiera się na jej szyi i zwyczajnie ją uciska. Natomiast, gdy pas zsuwa się z ramienia, w razie wypadku dziecko po prostu z tych pasów wypada. Ten film z pewnością podziała na Waszą wyobraźnię:

3. Zero ochrony w przypadku zderzenia bocznego

Podstawka, jak sama nazwa wskazuje, wyposażona jest tylko w podstawę. I wcale nie jest to solidna podstawa — przeważnie te najtańsze „poddupniki” wykonane są ze zwykłego, miękkiego styropianu o zerowej trwałości. Podstawka nie ma żadnego oparcia na plecy, ani ”wspomagania bocznego”, więc dziecko się po prostu z niej wyślizguje, choćby w trakcie snu.

Co się dzieje z dzieckiem w przypadku zderzenia bocznego? Ten typ stłuczek jest na ogół bardziej poważny niż inne — i wywołuje poważniejsze obrażenia. Foteliki, które wyposażone są w systemy ochrony bocznej, działają jak pochłaniacze siły uderzenia w celu uniknięcia poważnych urazów ciała i głowy.

Co stanie się z Waszym maluchem, który siedzi na podstawce? Najlepiej obrazuje to poniższe wideo:

4. Brak możliwości poprawnego prowadzenia pasa w części biodrowej

Część biodrowa pasów bezpieczeństwa zawsze (nie tylko u dziecka, u Was również) powinna przebiegać płasko na udach i musi być maksymalnie ciasno naciągnięta. Absolutnie nie na brzuchu. Prowadnice pasa w części biodrowej, które stosowane są w fotelikach samochodowych, pozwalają na poprawne ułożenie dolnego pasa i przede wszystkim na nieprzesuwanie się go w górne części ciała. „Poddupniki” najtańszego sortu nie uchronią przed zmiażdżeniem narządów wewnętrznych, gdy pas przemieści się w trakcie wypadku do okolic wrażliwego brzucha…

5. Podstawka samochodowa zazwyczaj nie ma systemu Isofix

Foteliki samochodowe 15-36 kg bardzo często wyposażone są w system Isofix. Bezpieczeństwo dziecka w takim foteliku zależy przede wszystkim od prawidłowego ułożenia pasa bezpieczeństwa, ale to właśnie Isofix eliminuje takie problemy jak: kiwanie się i przesuwanie fotelika na boki, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia obciążeń działających na głowę i ramiona dziecka w razie zderzenia bocznego. Poza tym niektóre fotele z Isofix dają możliwość wysunięcia siedziska do przodu, tym samym tworząc pochyloną pozycję do snu.

Poddupnik pozbawiony możliwości zamontowania go za pomocą Isofix może po prostu przesuwać się i jeździć po fotelu samochodu, tym bardziej tym skórzanym. Nie wpływa w żaden sposób na bezpieczeństwo.

Wystarczy około 500 zł, by zadbać o bezpieczeństwo dziecka

Mniej więcej tyle kosztuje w pełni funkcjonalny, chroniący miednicę, głowę i górną część ciała dziecka — bezpieczny fotelik samochodowy. Pisząc bezpieczny, mamy na myśli taki, który przeszedł wiele badań i został przetestowany w specjalistycznych testach zderzeniowych. Taki fotelik, który w razie groźnego, czy też mniej groźnego wypadku będzie pełnił funkcję ochronną i w ogromny sposób wpłynie na bezpieczeństwo dziecka, gdy będzie musiał się z tym wypadkiem zmierzyć.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może sobie pozwolić na jednorazowe wydanie około 500 zł, zwłaszcza jeśli kusząca jest opcja zakupienia zwykłej podstawki za 20 zł, nie mając świadomości o niebezpieczeństwie jej używania. Jednakże jest to zakup na lata, czyli odkąd dziecko osiągnęło wagę 15 kg (około 3 roku życia, choć rekomendujemy od 100 cm wzrostu) do momentu, gdy prawnie nie będzie musiało już z fotelika samochodowego korzystać — czyli powyżej 150 cm wzrostu. Nie wyobrażamy sobie przewożenia dziecka starszego na podstawce, a co dopiero 3-latka!

Inwestycja w bezpieczeństwo, a nawet życie dziecka to zawsze najlepsza inwestycja. A wydanie kwoty rzędu 400 zł nie jest kwotą horrendalną. Jeśli jednak nie jest ona do zaakceptowania, istnieje przecież możliwość zakupów ratalnych w większości specjalistycznych sklepów oferujących foteliki samochodowe. Można zrobić również urodzinową, czy też świąteczną rodzinną ,,zrzutkę” na fotelik dla starszaka, zamiast kupowania mu kolejnej zabawki. 🙂

Co zrobić, jeśli starszak zwyczajnie nie mieści się w standardowym foteliku 15-36 kg, albo wyrósł z niego wagowo, a musi jeszcze w nim jeździć?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy na pewno fotel jest „za ciasny”. Mamy na to prosty sposób: przymierzcie dziecko do fotelika i zapnijcie pasy bezpieczeństwa w aucie, gdy nie ma na sobie zimowej kurtki. Puchowa odzież wierzchnia ,,zabiera” dużo miejsca w siedzisku i „skraca” pasy. Może się okazać, że bez kurtki Wasza pociecha zyska w foteliku więcej miejsca i będzie można ją swobodnie zapiąć pasami.

(Swoją drogą, czy wiecie, że, zapinając dziecko w kurtce, tworzą się luzy, który uniemożliwiają poprawne zaciągnięcie pasów? Niepoprawnie/ słabo zapięte pasy powodują, że nawet najbezpieczniejszy fotelik z 5 gwiazdkami ADAC nie zapewni mu bezpieczeństwa. Pisaliśmy o tym tutaj: klik)

Jeżeli test z pozbyciem się kurtki zimowej nie zdał egzaminu i nadal starszak nie mieści się w foteliku, mamy dwa rozwiązania. Jednym z nich jest Diono Monterey 2CXT lub jeszcze obszerniejszy i jeszcze wyższy niż jego starszy brat – nowy Diono Monterey 4DXT Fix. Oba fotele mają co prawda homologację w Polsce od 15 do 36 kg (lub 150 cm wzrostu), ale w USA dopuszczone są do użytku do 54kg! Ta informacja może rozwiązać problem, gdy dziecko ma powyżej 36 kg, a mierzy mniej niż 150 cm wzrostu.

Różnice wizualne pomiędzy fotelikami Diono.

Podstawka samochodowa – podsumowanie

Podstawka samochodowa — od kiedy? Stanowczo odpowiadamy: OD NIGDY! Podstawka nie wnosi żadnych, absolutnie żadnych korzyści w bezpieczeństwo podróżującego samochodem dziecka. Wręcz mu to bezpieczeństwo odbiera.

Mamy nadzieję, że tym wpisem uda nam się przekonać Was i innych poszukiwaczy odpowiedzi na to pytanie, że zakup „poddupnika” to najgorszy pomysł z możliwych. Wiemy, że podstawka samochodowa to zło i bylibyśmy ogromnie szczęśliwi, gdyby wiedział o tym każdy.

키워드에 대한 정보 podkładki dla dzieci do samochodu

다음은 Bing에서 podkładki dla dzieci do samochodu 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  무협 소설 Mega | [𝙋𝙡𝙖𝙮𝙡𝙞𝙨𝙩] 무협 소설 읽을 때, 글 쓸 때 듣는 동양풍 과몰입 플리 4탄 | 가사 없는 인기 답변 업데이트
See also  Przemysłowe Maszyny Do Szycia Uzywane | Used Secondhand 2Nd Industrial Sewing Machine Store In China Tomsewing 빠른 답변

See also  비 맥스 효능 | 어르신들은 비맥스메타 말고 다른 걸 드셔야 합니다. 76 개의 정답

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Siedzisko samochodowe JUNIOR ISOFIX Shadow OSANN

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기

Siedzisko #samochodowe #JUNIOR #ISOFIX #Shadow #OSANN


YouTube에서 podkładki dla dzieci do samochodu 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Siedzisko samochodowe JUNIOR ISOFIX Shadow OSANN | podkładki dla dzieci do samochodu, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment