Okazja Do Zrobienia Tanich Zakupow | Jak Zrobić Tanio Zakupy Spożywcze? 5 Moich Sposobów Jak Zaoszczędzić Na Zakupach Spożywczych 23755 투표 이 답변

당신은 주제를 찾고 있습니까 “okazja do zrobienia tanich zakupow – Jak zrobić tanio zakupy spożywcze? 5 moich sposobów jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych“? 다음 카테고리의 웹사이트 th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 trzy.kroki.do.przodu 이(가) 작성한 기사에는 조회수 4,417회 및 좋아요 187개 개의 좋아요가 있습니다.

Table of Contents

okazja do zrobienia tanich zakupow 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 Jak zrobić tanio zakupy spożywcze? 5 moich sposobów jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych – okazja do zrobienia tanich zakupow 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

Tanio to pojęcie względne, szczególnie teraz gdy podwyżki dotykają nas codziennie. Ale żeby te podwyżki cen były dla nas jak najmniej dotkliwe do robienia zakupów spożywczych trzeba się dobrze przygotować. W moim przypadku takie przygotowanie spowodowało że na koniec miesiąca na koncie zostawała ładna kwota, jedliśmy bardziej różnorodne posiłki, a moja lodówka była wypełniona naszymi ulubionymi produktami, zamiast tymi które kupiłam w sklepie nie mając kompletnie na nie pomysłu.
instagram:
https://www.instagram.com/trzy.kroki.do.przodu/
e-mail:
[email protected]

okazja do zrobienia tanich zakupow 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

okazja do zrobienia tanich zakupów – hasło do krzyżówki

zagadka literowa polegająca na wpisywaniu odgadywanych haseł w rubryki krzyżujące się ze sobą … Krzyżówki mogą różnić się od siebie wielkością, stopniem …

+ 여기를 클릭

Source: krzyzowki123.pl

Date Published: 8/18/2022

View: 5143

okazja do zrobienia tanich zakupów – Krzyzowka.NET

Hasło „okazja do zrobienia tanich zakupów” posiada 1 definicję do krzyżówki w słowniku. Definicje do hasła: wyprzedaż;

+ 더 읽기

Source: krzyzowka.net

Date Published: 11/14/2022

View: 3373

5 sposobów, jak robić zakupy spożywcze taniej | Blog Goodie.pl

Wystarczy, że przejdziesz do wybranego sklepu przez goodie i zrobisz zakupy jak zwykle. To proste! Co więcej cashback łączy się z promocjami …

+ 여기에 자세히 보기

Source: goodie.pl

Date Published: 3/19/2021

View: 9540

Jak kupować taniej? Te sposoby musisz znać – Business Insider

Zakup określonego towaru taniej wymaga planowania i umiejętnego poszukiwania okazji. · W przypadku robienia zakupów w sieci powinno się unikać …

+ 여기에 더 보기

Source: businessinsider.com.pl

Date Published: 10/10/2022

View: 3229

Black Friday – okazja do tanich zakupów | Przegląd Dziennikarski

Black Fray (Czarny Piątek) przywędrował do nas z Ameryki, gdzie dzień ten stał się okazją do zrobienia zakupów po niezwykle korzystnej cenie.

+ 여기에 더 보기

Source: przegladdziennikarski.pl

Date Published: 12/27/2021

View: 9196

Letnie wyprzedaże 2022: W których sklepach zrobić tanie …

Wyprzedaże 2022 to ealna okazja by uzupełnić swoją letnią szafę. … Letnie wyprzedaże 2022: W których sklepach zrobić tanie zakupy?

+ 여기에 표시

Source: www.eska.pl

Date Published: 10/26/2022

View: 7181

10.10 Wielkie Otwarcie 2021 | Mega okazje za złotówkę

Nie przegap okazji do robienia zakupów i jednoczesnego oszczędzania. … Oszczędzaj więcej, kupując więcej, ponieważ Z Kuponami Taniej;.

+ 여기에 더 보기

Source: shopee.pl

Date Published: 5/11/2022

View: 561

Gdzie i jak taniej kupić żywność? Proste metody, jak oszukać …

Każdy z nas ma własny system robienia zakupów, unikania kupowania tego, co zbędne oraz wyszukiwania okazji cenowych. Zwykle metodami na tanie …

+ 더 읽기

Source: strefabiznesu.pl

Date Published: 11/10/2021

View: 3782

8 sposobów na tanie zakupy w Internecie – – Doradca.tv

A może chodzicie po sklepach od promocji do promocji licząc na okazje? W XXI wieku zrobimy tanie zakupy w Internecie, bez potrzeby biegania …

+ 여기를 클릭

Source: www.doradca.tv

Date Published: 2/2/2022

View: 6441

주제와 관련된 이미지 okazja do zrobienia tanich zakupow

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 Jak zrobić tanio zakupy spożywcze? 5 moich sposobów jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

Jak zrobić tanio zakupy spożywcze? 5 moich sposobów jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych
Jak zrobić tanio zakupy spożywcze? 5 moich sposobów jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych

주제에 대한 기사 평가 okazja do zrobienia tanich zakupow

  • Author: trzy.kroki.do.przodu
  • Views: 조회수 4,417회
  • Likes: 좋아요 187개
  • Date Published: 2022. 3. 30.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=Rj1gB1ppLPA

okazja do zrobienia tanich zakupów

Wyszukiwarka odpowiedzi do krzyżówek, podając hasło lub/i określenie. Więcej na stronie pomocy dla krzyżówkowicza

okazja do zrobienia tanich zakupów • Hasło do krzyżówki • Krzyzowka.NET

Dodaj nowe hasło do słownika Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła „okazja do zrobienia tanich zakupów” możesz je dodać za pomocą poniższego formularza.

Pamiętaj, aby nowe opisy były krótkie i trafne.

Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe musi zostać zweryfikowane przez moderatorów. x

Hasło do krzyżówki „okazja do zrobienia tanich zakupów” w leksykonie krzyżówkowym

W naszym słowniku krzyżówkowym dla hasła „okazja do zrobienia tanich zakupów” znajduje się 1 opis do krzyżówek. Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła „okazja do zrobienia tanich zakupów” możesz dodać je za pomocą formularza dostępnego w opcji Dodaj nowy. Pamiętaj, aby opisy były krótkie i trafne. Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe musi zostać zweryfikowane przez moderatorów.

Jak kupować taniej? Te sposoby musisz znać

Większość ludzi wykazuje bardzo tradycyjne podejście do robienia różnego rodzaju zakupów. Wiele osób kupuje produkty bez wcześniejszego zastanowienia się, w jaki sposób można na nich oszczędzić lub czy da się je nabyć o wiele taniej. Prawidłowe zarządzanie budżetem to niezwykle cenna umiejętność, której opanowanie zapewni długoterminowy rezultat w postaci dodatkowych środków pieniężnych. Zdobycie upragnionej rzeczy nie zawsze musi wiązać się z jak największym wydatkiem. Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, jak nabywać określone przedmioty oraz usługi znacznie taniej. W jaki sposób to zrobić? Na co należy zwrócić uwagę?

Zakup określonego towaru taniej wymaga planowania i umiejętnego poszukiwania okazji. Najprostszym sposobem okazuje się odpowiednio wczesne uwzględnienie danego zakupu w spodziewanych wydatkach. Da się to zrobić na kilka sposobów, a pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy — zwłaszcza wtedy, gdy ma się w zwyczaju robienie dużej ilości rozmaitych zakupów.

Zobacz także: Tabela wydatków — narzędzie pozwalające okiełznać wydatki

Ustalenie strategii kupna łączy się również z polowaniem na okazje w postaci np. wyprzedaży lub kuponów. Przykładem może być zakup nowego telefonu. Jeśli jest się zainteresowanym konkretnym modelem, warto odczekać pewien okres od daty jego premiery, ponieważ wówczas zazwyczaj regularna cena danych egzemplarzy spada. Dzieje się tak na skutek zwiększenia się poziomu podaży i jednoczesnym spadku popytu na dany towar.

Jak kupować taniej — zakupy online

W przypadku robienia zakupów w sieci powinno się unikać zamawiania danego produktu na pierwszej stronie, na której się go znajdzie. Warto najpierw sprawdzić asortyment pozostałych sklepów internetowych, a także upewnić się, czy stacjonarnie kupno tej rzeczy nie wyjdzie taniej, np. z powodu kosztów wysyłki w opcji online. Opłaca się zatem poświęcić czas na dokładne przejrzenie wielu ofert w sieci.

Obecnie, w dobie ogólnej globalizacji, wystarczy jedynie internet, aby uzyskać dostęp do całej gamy produktów z różnych zakątków świata — również w okazyjnych cenach. Większość witryn oferuje też możliwość wykorzystania darmowych kuponów rabatowych. Takie rozwiązania są często oferowane użytkownikom regularnie dokonującym zakupów na poszczególnych stronach internetowych. Świetnym serwisem oferującym wyprzedaże z kuponami rabatowymi jest np. eBay.

Dzięki temu standardowe zakupy mogą okazać się znacznie mniej atrakcyjne w porównaniu do poszukiwania okazji w sieci. Nie warto jednak zawracać sobie tym głowy, jeśli oszczędność jest niewielka bądź powoduje znaczną stratę czasu lub wysiłku. W wielu przypadków samo zaoszczędzenie pewnej kwoty np. w ramach darmowej wysyłki to już duża korzyść.

Jak kupować taniej — kupowanie używanych przedmiotów

Inna dosyć powszechna forma robienia zakupów, pozwalająca sporo zaoszczędzić, to kupowanie używanych przedmiotów. Do najczęściej nabywanych w ten sposób dóbr należą samochody osobowe oraz większość towarów z wyższej półki cenowej. Zakupy z drugiej ręki mają wiele zalet i zdobywają coraz większe grono zwolenników. Ich główną zaletą jest możliwość zaoszczędzenia znacznych kwot, ponieważ używane rzeczy, będąc dalej w dobrym stanie, nieraz okazują się nawet o połowę tańsze. Ponadto wybór używanych przedmiotów jest naprawdę szeroki — by ułatwić sobie poszukiwania, warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych. Do najpopularniejszych serwisów oferujących takie rozwiązanie należą OLX i Allegro.

Zobacz także: Zamknięcie rachunku bankowego nie musi być trudne. Jak to zrobić?

Jak kupować taniej — opcja cashback

Cashback stanowi kolejną, coraz bardziej popularną, a zarazem bardzo wygodną formę oszczędzania pieniędzy podczas realizowania płatności za zakupy. To zazwyczaj dodatek do karty kredytowej lub poszczególnych aplikacji — działa on w ten sposób, że pewien procent wydanych pieniędzy zostaje zwrócony posiadaczowi. Pomimo szeregu zalet tego rozwiązania należy być jednak ostrożnym. Karta kredytowa oferująca zwrot gotówki niekiedy zachęca bowiem do wydawania większych kwot niż normalnie. Ważne, aby kontrolować swoje wydatki, ponieważ istnieje ryzyko, że otrzymany cashback, zamiast przyczyniać się do oszczędzania, skłoni do następnych nieprzemyślanych zakupów lub – co gorsza – nadużywania salda karty kredytowej.

Jak kupować taniej — alternatywy dla popularnych produktów

Jeżeli jest się zainteresowanym pewnym przedmiotem, który znacznie przekracza ustalony wcześniej budżet, warto zastanowić się nad innymi, nieco tańszymi alternatywami. Wiele osób nie bierze tego pod uwagę, a kupno zamienników danego towaru kosztujących mniej kojarzy im się jednoznacznie z niższą jakością. To jednak nie zawsze musi być regułą.

W tej sytuacji znowu pomocne staje się skorzystanie z dostępu do internetu i przeszukanie popularnych sklepów internetowych w poszukiwaniu dobrej jakości substytutów. Okazuje się to szczególnie opłacalne zwłaszcza w przypadku nabywania rzeczy, jakie zamierza się wykorzystać zaledwie jeden raz (np. konkretny rodzaj narzędzia naprawczego) lub które nie będą użytkowane na co dzień.

Kupowanie często wiąże się z wieloma emocjami. Są one jednym z czynników wpływających na nieumiejętne zarządzanie pieniędzmi i trwonienie ich na bezsensowne wydatki. Aby tego uniknąć, niezbędna jest zmiana myślenia oraz podejścia do wydatków i zarządzania pieniędzmi. Obecnie istnieje wiele nowoczesnych metod, jak robić zakupy taniej. Zdecydowanie warto rozważyć opisane wyżej możliwości, by następnym razem z nich skorzystać podczas nabywania różnych dóbr.

Gdzie i jak taniej kupić żywność? Proste metody, jak oszukać inflację produktów spożywczych

Polacy chcą kupować tanio. Wynika tak z sondażu przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i Grupę BLIX.

Tania żywność jest do kupienia. Znajdą ją dla nas aplikacje mobilne do robienia zakupów: Too Good To Go, Foodsi i Finebite. Polacy chcą oszczędzać i kupować taniej. Wynika tak z sondażu przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i Grupę BLIX. Jak to zrobić? Wystarczy zmienić swoje nawyki zakupowe. Przedstawiamy kilka metod, jak tanio zrobić zakupy. Gdzie kupić produkty spożywcze poniżej cen rynkowych? Tak można kupować tanio, pomimo drożyzny w sklepach.

Jak wynika z najnowszego badania aż czterech na pięciu ankietowanych chce kupić wielkanocne produkty w promocji. Przy tegorocznym wyborze konsumenci będą kierować się przede wszystkim ceną. To wyniki sondażu przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i Grupę BLIX wśród 2200 dorosłych Polaków odpowiedzialnych za zakupy w swoich domach.

Jak kupić tanią żywność? Jest na to kilka prostych metod

Każdy z nas ma własny system robienia zakupów, unikania kupowania tego, co zbędne oraz wyszukiwania okazji cenowych. Zwykle metodami na tanie zakupy są: tworzenie listy zakupów przed wyjściem,

planowanie jadłospisu na cały tydzień,

określanie miesięcznego budżetu na cele spożywcze,

porównywanie cen w sklepach,

szukanie promocji oraz tańszych zamienników o takiej samej jakości,

unikanie kupowania dużo i na zapas,

korzystanie z programów lojalnościowych.

Są to metody, z których możemy korzystać zawsze i wszędzie: kupując zarówno w osiedlowych sklepikach, jak i na bazarze oraz w dyskoncie. Można też zmienić miejsca zaopatrywania się w produkty spożywcze, tak, aby ceny zawsze będą niższe. Jak to zrobić?

Kupuj żywność prosto od producenta

Jeszcze w latach 90-tych, a także na początku XXI wieku zdarzało się, że rolnicy wybierali się do miasta niewielkim dostawczakiem, który był jednocześnie swojego rodzaju mobilnym sklepem. Objeżdżali osiedla i w ten sposób wśród blokowisk można było dostać nie tylko tańsze ziemniaki, warzywa i jaja, ale także inne swojskie produkty. Obecnie od producentów żywności produkty można kupić bezpośrednio przez Internet, gdzie prowadzą swoje sklepy. Kuszą nie tylko cenami, ale także walorami naturalnej hodowli, coraz bardziej popularnymi domowymi oraz ekologicznymi metodami produkcji.

Nie musimy jednak zdawać się całkowicie na zakupy przez Internet. Jeśli rolnik jest z naszej okolicy, możemy go odwiedzić, a także umówić się na cykliczne kupowanie konkretnych produktów.

Tania żywność – aplikacje mobilne to szansa na tańsze zakupy

Istnieją specjalne aplikacje, które mają zapobiegać marnowaniu jedzenia. Kiedy kończy się termin przydatności produktu do spożycia, wówczas sklepy wystawiają je w ofertach w niższych cenach, a te można znaleźć np. w aplikacjach mobilnych. Można w ten sposób wiele zaoszczędzić, a sklepy lub restauracje nie marnują jedzenia. Przykładami aplikacji, które ułatwiają tańsze zakupy są: Too Good To Go,

Foodsi,

Finebite.

W przypadku Too Good To Go należy wybrać odpowiednią restaurację, cukiernię albo sklep, zarezerwować zakupy i zapłacić za nie przez aplikację oraz zgłosić się po odbiór o umówionej porze dnia. Choć nie możemy być do końca pewni, co znajdzie się w naszym zamówieniu, to z pewnością zapłacimy za nie dużo mniej, niż w standardowych, sklepowych cenach.

Aplikacja Foodsi została stworzona przez Polaków i to właśnie Polskę obejmuje swoim zasięgiem. Zniżki na zamówienia standardowo obejmują co najmniej 50 proc. regularnej ceny produktu. Finebite natomiast skupia się na rabatach i restauracjach, w których zjemy za pół ceny. Konieczne jest zarezerwowanie stolika (płatne) oraz spełnienie dodatkowych warunków stawianych przez restaurację.

Tania żywność – kupuj produkty ze specjalnych półek w dyskontach

W części dyskontów można znaleźć specjalne półki, na których znajdują się produkty o kończącym się terminie przydatności do spożycia. Ceny również są odpowiednio niższe.

Żywność można otrzymać także w organizacjach pozarządowych

Od 2019 roku w Polsce obowiązuje ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Sprzedawca żywności ma obowiązek nieodpłatnego przekazywania organizacji pozarządowej żywności wycofanej z dystrybucji, która spełnia wymogi prawa żywnościowego.

Jeszcze w 2019 roku Polska była na 5. miejscu w UE pod względem ilości marnowanej żywności. W tamtym czasie wg danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego statystyczny Polak marnował rocznie 247 kg żywności, co przekładało się na piąte miejsce w UE. Najczęściej były to owoce, wędliny i pieczywo.

Aż czterech na pięciu ankietowanych chce kupić wielkanocne towary w promocji

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i Grupę BLIX wśród 2200 dorosłych, 93,8 proc. Polaków zamierza nabyć towary stacjonarnie, 4,1 proc. badanych wskazuje, że część transakcji zrealizuje offline, a część online. – Największa liczba klientów czeka z zakupami świątecznymi do ostatniego tygodnia. Mogą mieć nadzieję, że właśnie wtedy sklepy jeszcze bardziej postawią na promocje i obniżki. Takie zachowanie nie jest nowością. W odróżnieniu od Bożego Narodzenia, te zakupy są robione z mniejszym wyprzedzeniem – komentuje Marcin Lenkiewicz, współautor badania z Grupy BLIX.

Polacy są jednak przyzwyczajeni do robienia zakupów w tradycyjnych sklepach stacjonarnych. – Polacy od wielu lat są przyzwyczajeni do tego, żeby przed świętami robić zakupy stacjonarnie. Nawet COVID-19 tego nie zmienił. Oczywiście w trakcie pandemii cześć klientów kupowała online, ale to nie był zbyt wysoki odsetek. Natomiast teraz konsumenci w dużej części wrócili do nawyków sprzed pandemii. I z tego wynikają ich deklaracje – stwierdza ekonomista dr Krzysztof Łuczak z Grupy BLIX.

W pytaniu wielokrotnego wyboru ankietowani określali też formaty sklepów, w których zrobią zakupy przed świętami. Aż 98,7 proc. wskazań mają dyskonty. Dalej są hipermarkety – 24 proc., a następnie supermarkety – 20 proc. Kolejne wybory to targowiska i bazary – 19 proc., sklepy osiedlowe – 8 proc., cash&carry – 1,1 proc., a także convenience – 0,9 proc.

Ponadto z badania wynika, że zdecydowana większość, bo aż 83,3 proc. konsumentów zamierza kupować produkty w promocjach, a tylko 5,5 proc. – w regularnych cenach. Z kolei dla 7,5 proc. nie ma to znaczenia, a 3,5 proc. jeszcze nie wie. – W ramach ustalonego budżetu konsumenci będą chcieli kupić więcej produktów, stąd główny nacisk zostanie położony na poszukiwanie promocji. Jakość produktów jest bardzo ważna i sieci handlowe są tego świadome. Już nie tylko produkty markowe, ale również marki własne gwarantują dobry skład. I coraz częściej chwalą się tym, np. na opakowaniach – podsumowuje Marcin Lenkiewicz, współautor badania.

FACEBOOK Dołącz do nas na Facebooku! Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy! Polub nas na Facebooku! KONTAKT Kontakt z redakcją Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo? Napisz do nas!

8 sposobów na tanie zakupy w Internecie –

Łapiecie się na promocje i szalone zakupy w Black Friday? A może chodzicie po sklepach od promocji do promocji licząc na okazje? W XXI wieku zrobimy tanie zakupy w Internecie, bez potrzeby biegania po sklepach i walki o najtańsze towary. Trzeba jednak nauczyć się takie zakupy robić, wykorzystując kilka zasad i narzędzi.

Czasem mam wrażenie, że każdy sklep chce mnie przekonać, że tanie zakupy w Internecie zrobię jedynie u niego. Marketingowcy mają coraz więcej narzędzi i każda okazja wydaje się dobra, żeby zrobić „promocję”. Tylko czy faktycznie zakupy są wtedy tańsze, czy to jedynie nam się wydaje, że zrobiliśmy dobry interes?

Najlepszym przykładem jest adoptowany w Polsce „Black Friday”, czyli jeden piątek w roku pełen wysokich przecen. Byłem w tym czasie w USA i tam faktycznie promocje są ogromne, ale w Polsce… według firmy doradczej Deloitte obniżka cen w tym dniu w porównaniu do poprzedniego piątku wyniosła średnio 1,3 proc. To zdecydowanie nie są tanie zakupy w Internecie!

Tanie zakupy tylko dla aktywnych

Moim zdaniem trzeba brać sprawy w swoje ręce. Jeśli liczymy tylko na to, że sklepy same obniżą nam ceny i zależy im na naszych oszczędnościach, to możemy się mocno przeliczyć. Sklep chce nas przyciągnąć do siebie i jak najszybciej doprowadzić do transakcji. O swoje zakupy musimy zadbać sami!

Po pierwsze, trzeba walczyć z kupowaniem pod wpływem impulsu. Emocje nie są tu mile widziane, bo pod ich wpływem zachowujemy się jak dzieci w sklepie z zabawkami – co chwilę chcemy coś wrzucić do koszyka, a później zastanawiamy się czy faktycznie będziemy z tego korzystać. Tu trzeba wykazać się cierpliwością, pracować z kilkoma narzędziami i zostać dobrym researcherem.

Pokażę Wam swój zestaw narzędzi i metod, dzięki którym faktycznie robię tanie zakupy w Internecie. Partnerem tego tekstu jest serwis AleRabat.com.

Zrób listę wydatków!

Zanim w ogóle przejdziemy do narzędzi i sprytnych sposobów na tanie zakupy w Internecie, zróbmy krok wstecz. Żeby wiedzieć jak coś kupić taniej, trzeba najpierw w ogóle wiedzieć co chcemy kupić. Niektóre rzeczy możemy zaplanować z dużym wyprzedzeniem, ale nie robimy tego ze względu na zabieganie i różne obowiązki. Ja na przykład mam cały czas otwartą listę prezentów 😉

Urodziny, rocznica ślubu, Boże Narodzenie, Dzień Dziecka… mógłbym wymieniać i wymieniać wszystkie okazje, gdy potrzebny jest prezent. Mamy ich naprawdę dużo i z reguły na etapie spisywania wydatków w budżecie okazuje się ile faktycznie pieniędzy wydaliśmy na zakupy w ostatniej chwili. Dzięki takiej liście, wiem mniej więcej co konkretnego chcę komu kupić i mam na to więcej czasu.

A jeśli moi rodzice mają urodziny we wrześniu, a ja znajdę dla nich świetny prezent w dobrej cenie w marcu… to czy coś się stanie, jeśli prezent poczeka pół roku w szafie? Oczywiście, że nie! W ten sposób możemy dużo oszczędzić, ale musimy zmienić model działania. Polujemy na tanie zakupy w Internecie. Najpierw wyznaczamy cel, później robimy research, cel… pal!

A teraz zobaczcie konkretne narzędzia!

1. Strony ze zniżkami

Jedno z moich ulubionych narzędzi zakupowych, jakie dał nam Internet, to strony zbierające kupony, zniżki i promocje. Amerykanie do dzisiaj potrafią wycinać z gazet kupony, które dają zniżki na produkty. My z kolei poszliśmy krok dalej i mamy wszystkie okazje w Internecie.

Pokażę to na przykładzie partnera tego tekstu – serwisu AleRabat.com.

Filozofia jest bardzo prosta. Wchodzimy na taką stronę, znajdujemy interesujący nasz sklep, zapoznajemy się z warunkami udzielania rabatu i klikamy przycisk “Pokaż kod”.

Później, już przy składaniu zamówienia, wpisujemy ten kod w specjalne pole. Z reguły będzie wyraźnie oznaczone jako „kod rabatowy”. Proste, prawda? W takim razie gdzie jest haczyk?

Nie wpadniemy na ten kod rabatowy przypadkowo, musimy się nieco zainteresować – wchodzić na strony z kodami, śledzić promocje i zaczynać od tych stron, gdy wybieramy się po konkretny zakup. To dlatego tak ważna jest lista rzeczy, które i tak mamy kupić, np. wspomniane wcześniej prezenty. Skoro wiem, że na święta chcę kupić komuś perfumy, to zaczynam poszukiwania kuponów i zniżek na perfumy.

Możemy też szukać stosując różne parametry – np. wyszukujemy najlepsze okazje danego tygodnia według wysokości rabatu.

Nie takie trudne?

Zaglądam na strony z kuponami i rabatami regularnie, a jeśli tam nic nie znajdę, ale szukam bardzo konkretnej rzeczy to podobną technikę stosuję dodatkowo z wyszukiwarką. Przykładowo, wpisuję w google:

Perfumy xyz kupon

Perfumy xyz rabat

Perfumy xyz promocja

Perfumes xyz promo

Perfumes xyz code

Rozumiecie koncepcję, aktywnie poszukuję niższej ceny produktu, który mam na liście. Absolutnie nie czekam na magiczną promocję, z którą sklep sam zapuka do moich drzwi.

2. Darmowa dostawa

Zdarzało Wam się trafić na produkt ze świetną ceną, ale po dodaniu do zakupu kosztów wysyłki, okazało się, że równie dobrze można iść do centrum handlowego? Tanie zakupy w Internecie zależą także od kosztów dostawy, na które często nie zwracamy uwagi.

Jest kilka sposób na darmową dostawę:

raz w roku, na początku grudnia jest Dzień Darmowej Dostawy, setki sklepów internetowych bierze w nich udział;

dostawa jest często uzależniona od wielkości zamówienia. Warto wtedy namówić kogoś znajomego do wspólnych zakupów, żeby móc „dobić” do poziomu darmowej dostawy lub jeśli to ma finansowy sens, kupić czegoś więcej. Ja kupuję tak komiksy, zamiast zamawiać kilka przesyłek częściej, kupuję raz na 2 miesiące dużą paczkę z komiksami i koszt przesyłki jest wtedy darmowy;

odbiór osobisty z reguły załatwia sprawę darmowej dostawy, o ile oczywiście opłaca nam się odebrać po drodze przesyłkę. Nie popadajmy w skrajności, godzina jazdy autem po darmową paczkę będzie nas więcej kosztować niż kilka złotych w opcji paczkomatu.

3. Zrób kalendarz promocji

Byłem w listopadzie w Nowym Jorku, absolutnej stolicy zakupów i promocji, akurat w tygodniu poprzedzającym Black Friday. Widziałem na własne oczy jak ludzie wręcz tratują się w drzwiach do centrum handlowego, żeby skorzystać z przecen. Tylko tam faktycznie przeceny są ogromne w czasie czarnego piątku i tygodnia go poprzedzającego. Warto odnotować taki czas w kalendarzu, żeby dopasować do niego swoje zwyczaje zakupowe.

Idźmy krok dalej. Świątecznie przeceny, noworoczna wyprzedaż, wyprzedaż towaru w poszczególnych sklepach. To wszystko można wcześniej rozpisać i w tym czasie szukać okazji zgodnie z listą, którą wcześniej przygotowaliśmy:

Czyszczenie magazynów po świętach (moje ulubione, kupuję kosmetyki na cały rok)

Noworoczne wyprzedaże

Wyprzedaż wakacyjna

Czyszczenie magazynów

Dzień Singla

Dzień Darmowej Dostawy

Black Friday

Cyber Monday

Uwierzcie mi na słowo, to nie takie trudne. Lepiej kupować zgodnie z tą listą niż kupować wszystko tak, jak chcą sklepy.

4. Kupuj z wyprzedzeniem

Często tanie zakupy w Internecie są faktycznie tanie, gdy robimy je z dużym wyprzedzeniem. Najlepszym przykładem są bilety. Zauważyliście jak w PKP cena rośnie, gdy zbliża się data odjazdu? Kupując bilet wcześniej możemy zaoszczędzić nawet 30% ceny – dlatego tak ważne jest planowanie.

Narzędziem, które tak naprawdę umożliwi tanie zakupy w Internecie jest… kalendarz.

Zanotuj wszystkie daty podróży w kalendarzu i staraj się z jak największym wyprzedzeniem kupować online bilety.

Busy, autokary, pociągi, samoloty – ta zasada pasuje do wszystkiego. Diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli zmienią się nam plany, nie zawsze będziemy w stanie zwrócić bilet i odzyskać pieniądze. Jednak różnica na takich zakupach jest naprawdę duża, od kilkudziesięciu złotych na biletach wewnątrz kraju do kilkuset złotych na lotach międzynarodowych. Warto!

5. Kupuj odwrotnie do sezonu

Jeśli nie podążasz za najnowszymi trendami w modzie, to spokojnie opanujesz ten punkt 😉 Kupujcie zimowe ubrania w lecie, a letnie w zimie, jesienne wiosną, a wiosenne jesienią itp., nie wpadniemy wtedy w pułapkę „nowych kolekcji”, które z marszu są droższe. Temat artykułu to tanie zakupy w Internecie, więc od razu dodam, że nie chodzi mi o chodzenie po sklepach i szukanie ubrań na inną porę roku – wystarczą strony internetowe.

Wchodzimy na stronę internetową w zimie i prawie na pewno główna witryna zachęci nas do kupna kurtki, czapki i rękawiczek. Wtedy trzeba pobawić się wyszukiwarką sklepu lub pogrzebać w kategoriach i poszukać ubrań, na których nam zależy. W mniejszych sklepach proponuję iść krok dalej i spróbować bezpośrednim emailem z pytaniem czy nie szykuje się jakaś wyprzedaż letnia itp. Nic to nie kosztuje 😉

6. Zarabianie na zakupach

W centrum handlowym w USA dostałem przy wejściu kartę z kuponem – „wydasz 150 dolarów, a oddamy Ci 30 dolarów jako moneyback”. Wydawałoby się, że takie rzeczy są tylko w Ameryce i tylko w Black Friday, prawda? Niekoniecznie! Mogą w tym pomóc banki.

Nie ma takich ofert bardzo dużo, ale na rynku znajdziemy od czasu do czasu banki, które oferują karty z moneyback. Wydajemy pieniądze kartą, a część wydatków wróci do nas na konto na koniec miesiąca. Z reguły bank opisuje dokładnie w regulaminach jakie są maksymalne kwoty, jakie można odzyskać w skali roku i miesiąca. W Polsce między 1 a 4 proc. kwoty wydanych pieniędzy można dostać z powrotem na rachunek.

7. Załóż skrzynkę „zakupową”

Nikt nie lubi spamu, więc od razu proponuję dodatkową skrzynkę mailową na maile zakupowe. Newslettery informują nas o rożnych promocjach, więc od czasu do czasu warto do nich zaglądać. Ale najpierw trzeba się na nie zapisać!

Proponuję zrobić listę sklepów/producentów, z których korzystamy, do tego dodać agregatory promocji z punktu nr 1 i zapisać się na wszystkie newslettery z listy. Właśnie dlatego warto założyć dodatkową skrzynkę mailową, na którą możemy się zalogować i przejrzeć aktualne promocje, które do nas wysłano. Nie ma potrzeby zapychać ofertami swojej głównej skrzynki, newslettery nie będą też odrywać naszej uwagi od pracy, jeśli będą wpadać do zupełnie innego miejsca. Ja mam taki adres mailowy od ponad 10 lat – służy zarówno do platform aukcyjnych, serwisów ogłoszeniowych oraz sklepów internetowych.

8. Ogłoszenia zamiast sklepów

Tanie zakupy w Internecie można zrobić także dzięki serwisom z ogłoszeniami. Może nie mamy w Polsce popularnych wyprzedaży garażowych, które dają świetne okazje offline, ale mamy dużo okazji przy zakupach online. Trzeba tylko określić odpowiednie parametry w takich serwisach jak np. OLX lub Gumtree i zacząć solidne poszukiwania.

Znowu wrócę do komiksów, ale to akurat hobby, które wymaga sporej pracy, aby znaleźć naprawdę tanie i dobrej jakości egzemplarze. Często zaglądam na serwisy z ogłoszeniami i różne grupy na Facebooku, gdzie ludzie sprzedają stare kolekcje lub używane przedmioty. Jeśli ograniczam w wyszukiwarce teren do Warszawy i udaje mi się ustalić odbiór wzdłuż linii metra, to mam faktycznie tanie zakupy i darmowa dostawę!

Dobrze licz wszystkie koszty

Z jednej strony, zagraniczne sklepy oferują niekiedy dostęp do rzeczy, które w Polsce są drogie lub niedostępne, jednak jest też druga strona medalu: przewalutowanie i wysyłka. ALE! Wymiana waluty jest dla nas kosztem, podobnie jak wysyłka, a w niektórych przypadkach także podatki, np. cło. Dopiero po przeliczeniu wszystkich dodatkowych opłat, można realnie stwierdzić, czy robimy tanie zakupy w Internecie, czy tylko nam się wydaje.

Osobiście robię czasem zakupy w Chinach i z reguły niski koszt i darmowa przesyłka są rewelacyjne, o ile mi się nie spieszy, niektóre paczki docierają po 2 miesiącach. Jednak kilka razy w USA moja paczka przyszła zmasakrowana przez celników, a jedna utknęła i musiałem wypełniać dodatkowe dokumenty, że zamówiłem książkę, a nie bombę. Diabeł tkwi w szczegółach, wiec warto po prostu dobrze liczyć.

„Snajper” robi tanie zakupy w Internecie

Pamiętaj, to pies macha ogonem, a nie ogon psem (takie powiedzonko ze świata finansów). To my mamy szukać okazji zakupowych, a nie biegać za sklepami i od półki do półki, bo co chwilę ktoś ogłasza nową promocję. Nawyki zakupowe mają tu bardzo duże znaczenie.

Bądź sklepowym „snajperem”. Szukamy okazji, przeglądamy promocje, kupony, kody zniżkowe, porównujemy ceny… i strzał, towar kupiony, tanie zakupy w Internecie uznajemy za udane. Tak to powinno działać!

Macie jakieś swoje sposoby albo ulubione serwisy z promocjami? Chętnie zbiorę kilka dodatkowych porad do kolejnych tekstów, może uda nam się wspólnie zrobić całą listę ciekawych miejsc i sztuczek pomagających w robieniu tanich zakupów w Internecie.

>>

Zajrzyj też tekstów w kategorii Finanse Osobiste, tam też znajdziesz sporo porad, dzięki którym zaoszczędzisz.

키워드에 대한 정보 okazja do zrobienia tanich zakupow

다음은 Bing에서 okazja do zrobienia tanich zakupow 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

See also  Cecotec Cafelizzia 790 Steel Pro Opiniones | Cecotec Cafelizzia 790 Steel Pro: Análisis Y Opinión Honesta 103 개의 베스트 답변
See also  엠지 텍 Ssd 사건 | [Ch.Etc] 엠지텍 Ssd 개봉기 외장하드 속도 측정 해봅시다 Mgtec Mg877K (640Gb) 상위 19개 베스트 답변

See also  헤파 필터 등급 | 헤파필터 속지않고 구매하는 방법 공개!! 허위광고 검색해서 알려드립니다. 헤파필터 기준은 99.95%라니깐 왜 자꾸 낚여~ 인기 답변 업데이트

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 Jak zrobić tanio zakupy spożywcze? 5 moich sposobów jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych

  • oszczędzanie
  • budżet domowy
  • budżet
  • tanie zakupy

Jak #zrobić #tanio #zakupy #spożywcze? #5 #moich #sposobów #jak #zaoszczędzić #na #zakupach #spożywczych


YouTube에서 okazja do zrobienia tanich zakupow 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 Jak zrobić tanio zakupy spożywcze? 5 moich sposobów jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych | okazja do zrobienia tanich zakupow, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

Leave a Comment