Lupy Do Czytania Dla Słabowidzących | [Digimax] Transportable Desktop Video Magnifier For Visually Impaired And Senior For Reading 354 개의 새로운 답변이 업데이트되었습니다.

당신은 주제를 찾고 있습니까 “lupy do czytania dla słabowidzących – [Digimax] Transportable Desktop video magnifier for visually impaired and senior for reading“? 다음 카테고리의 웹사이트 https://th.taphoamini.com 에서 귀하의 모든 질문에 답변해 드립니다: https://th.taphoamini.com/wiki/. 바로 아래에서 답을 찾을 수 있습니다. 작성자 Beijing Hongdee Corporation 이(가) 작성한 기사에는 조회수 41회 및 좋아요 2개 개의 좋아요가 있습니다.

lupy do czytania dla słabowidzących 주제에 대한 동영상 보기

여기에서 이 주제에 대한 비디오를 시청하십시오. 주의 깊게 살펴보고 읽고 있는 내용에 대한 피드백을 제공하세요!

d여기에서 [Digimax] Transportable Desktop video magnifier for visually impaired and senior for reading – lupy do czytania dla słabowidzących 주제에 대한 세부정보를 참조하세요

DigiMax electronic video magnifier is designed for those low vision to help them read independently.
Features:
Memory settings;
The camera memorizes its settings in each viewing position.
Camera rotation:
The camera can rotate 270 degrees vertically and 180 degrees horizontally;
Dual control panels:
Idea for both left and right handed users, with dual control buttons on both sides of the camera head.
 
Specifications:
3 in 1 HD camera;
Magnification: 2x-75x
8 color modes;
auto focus;
Find function
LED illumination
Line marker
Focus lock;
any questions, contact us at below:
Email:[email protected]
website: www.lvaids.com

lupy do czytania dla słabowidzących 주제에 대한 자세한 내용은 여기를 참조하세요.

Lupy i akcesoria do czytania – Sklepik Seniora

Różnego rodzaju pomoce dla osób słabowzących, takie jak lupy i szkła powiększające są niezbędnym uzupełnieniem codziennej egzystencji.

+ 여기를 클릭

Source: www.sklepikseniora.pl

Date Published: 6/1/2021

View: 2096

Lupy do czytania, Szkła powiększające – Pomoce dla Seniora

Lupy lub szkła powiększające to doskonały prezent dla seniora. Znacznie ułatwią czytanie gazet, wyostrzą obraz przy rozwiązywaniu krzyżówki czy …

+ 여기에 보기

Source: www.pomocedlaseniora.pl

Date Published: 10/24/2021

View: 2636

Lupa do czytania – Niska cena na Allegro.pl

Lupa do czytania na Allegro.pl – Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!

+ 여기를 클릭

Source: allegro.pl

Date Published: 5/17/2021

View: 7620

Lupy elektroniczne – sprzęt dla niewidomych i słabowidzących

W odróżnieniu od tradycyjnej lupy optycznej lupa elektroniczna oferuje bardzo duże … użytkownik może swobodnie czytać nawet długi tekst bez zmęczenia.

+ 여기에 보기

Source: lumen.pl

Date Published: 7/5/2021

View: 1341

dla niewidomych i słabowidzących – PHU Impuls

Odtwarzacze książek mówionych pozwalają osobom niewomym i słabowzącym na … BIFOCUS to dwuogniskowe optyczne lupy do czytania z matowym, czarnym, …

+ 여기를 클릭

Source: www.phuimpuls.pl

Date Published: 4/20/2022

View: 2522

Lupy elektroniczne do czytania dla słabowidzących, sklep …

Sprzęt dla słabowzących do czytania drobnego tekstu. … Lupa elektroniczna z ekranem 6" HD oraz ładowarką bezprzewodową.

+ 여기에 자세히 보기

Source: lunaoptic.pl

Date Published: 3/8/2021

View: 911

Pomoce optyczne dla słabowidzących

Polepszają jakość wzenia osób słabowzących wykorzystując pozostałą ostrość wzroku. … Lupy mogą być używane nie tylko do czytania i pisania.

+ 여기에 표시

Source: www.spektrum.wroc.pl

Date Published: 9/13/2022

View: 4599

주제와 관련된 이미지 lupy do czytania dla słabowidzących

주제와 관련된 더 많은 사진을 참조하십시오 [Digimax] Transportable Desktop video magnifier for visually impaired and senior for reading. 댓글에서 더 많은 관련 이미지를 보거나 필요한 경우 더 많은 관련 기사를 볼 수 있습니다.

[Digimax] Transportable Desktop video magnifier for visually impaired and senior for reading
[Digimax] Transportable Desktop video magnifier for visually impaired and senior for reading

주제에 대한 기사 평가 lupy do czytania dla słabowidzących

  • Author: Beijing Hongdee Corporation
  • Views: 조회수 41회
  • Likes: 좋아요 2개
  • Date Published: 2019. 7. 7.
  • Video Url link: https://www.youtube.com/watch?v=-Tdg4pri4_E

Lupy do czytania

Lupy do czytania dostępne w naszej ofercie zaspokoją potrzeby wszystkich klientów. Posiadamy lupy o słabym, średnim oraz mocnym powiększeniu, ręczne lub prostokątne, w kształcie kartki do położenia na książce czy gazecie. Dzięki takiemu urozmaiceniu możemy dobrać produkt idealny do swoich potrzeb. Lupa powiększająca to również doskonały pomysł na prezent dla seniora lub osoby słabowidzącej.

Lupy do czytania, Szkła powiększające

Lupy do czytania i szkła powiększające

Pytania o skład produktu, dawkowanie leków z recepty, pomyłki w wybieraniu cyfr na telefonie, albo prośby o wyręczenie nas w czytaniu – to już nie musi być Twoja codzienność.

Pomocne lupy do czytania

Wady wzroku bywają poważnym ograniczeniem, nie tylko dla seniorów, ale również dla osób młodszych, które zmagają się z pogarszającym widzeniem. Okulary nie zawsze bywają komfortowe, szczególnie w przypadku mniej sprawnych seniorów, którzy chcą poczytać w łóżku albo podczas wypoczywania na kanapie. W tej specjalnej kategorii pomocy codziennych znajdziecie Państwo wiele propozycji produktów, pozwalających Wam pokonać barierę nieostrego widzenia i spędzać czas na sprawiającym przyjemność czytaniu czy robótkach ręcznych. W asortymencie znalazły się specjalne szkła powiększające i lupy do czytania, zarówno w wersji tradycyjnej, okrągłej z uchwytem, jak i w formie specjalnych ramek. Rewelacyjnym wsparciem jest lupa stojąca, która nie wymaga trzymania w dłoniach i zapewnia stabilny, niezmienny obraz tekstu, położonego po jej drugiej stronie. Warto również zwrócić uwagę na lupę podłużną, która powiększa jedynie wybrany fragment tekstu, ułatwiając przy tym skupienie wzroku w danym, jednym punkcie. Świetnie nada się dla seniorów, którzy nadal pracują zawodowo, lub realizują swoje pasje manualne.

Innym, ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym codzienne czynności, jest futerał na pilota, wzbogacony w szkła powiększające. Tak zaprojektowany gadżet ułatwia wybór przycisków na panelu, minimalizując tym samym ryzyko pomyłki u seniora.

Szkło powiększające – na stojaku, na nóżkach i inne

Szkło powiększające na stojaku albo specjalna lupa do czytania na nóżkach, pomogą też, jeśli chcecie Państwo uprawiać swoje hobby – szycie, haftowanie, kolekcjonowanie znaczków, a nawet pisanie lub rysowanie. Polecamy doskonałe i bardzo funkcjonalne lupy z podświetleniem, wyposażone w specjalny stojak pozwalający na ustawienie w pozycji dogodnej do czytania lub pracy. Lupa do czytania z podświetleniem ma tę zaletę, że umożliwia czytanie po zmroku, w ciemnym pomieszczeniu, na tarasie lub w ogrodzie, bez potrzeby zapalania światła. Szkła powiększające do czytania, jakie znajdziecie Państwo w tej kategorii sprawdzą się także w podróży, jak również u osób z prawidłowym wzrokiem do odczytywania precyzyjnych map i bardzo drobnego druku.

Zaprezentowane lupy do czytania to przemyślane i cudowne w swej prostocie przedmioty, które świetnie nadadzą się na prezent i posłużą na długie lata.

Lupy optyczne – Sklep Altix

Lupy optyczne służą przede wszystkim do czytania. Można z nich korzystać wszędzie – w domu, w sklepie – do sprawdzenia daty ważności produktów, na przystanku – do odczytywania rozkładu jazdy, w urzędzie – do czytania dokumentów napisanych drobnym drukiem, itp. Lupy są niedrogie i do działania nie wymagają baterii. Ich prostota i niskie ceny sprawiają, że wciąż cieszą się dużym powodzeniem wśród osób słabowidzących. Oferujemy kilkadziesiąt lup różnych rodzajów, w zależności od przeznaczenia, sposobu montażu szkła w uchwycie i poziomu powiększenia. Nasze lupy optyczne łączy jedno – wytwórca, którym jest niemiecka firma Schweizer, wiodący i uznany producent pomocy optycznych.

Powiększająca lupa do czytania

Każdy wiek człowieka ma swoje dobre oraz gorsze strony. I tak jest również z wiekiem senioralnym. Z biegiem czasu mimo, iż staramy się oraz podejmujemy nieustanne próby walki z czasem oraz z czynnikami biologicznymi, jakie zachodzą w ludzkim organizmie pewnych rezultatów nie jesteśmy w stanie zatrzymać, co najwyżej w pewnym stopniu opóźnić.

Nie zmienia to faktu, że warto o siebie dbać oraz próbować swoich sił pomimo starszego wieku ponieważ nieustanny rozwój umysłowy oraz fizyczny a także dbałość o atrakcyjność wydłuża oraz zwiększa szansę na pozostanie jak najdłuższy czas sprawnym. Kwestia ta dotyczy również istoty wzroku. Z czasem wiek człowieka się pogarsza w rezultacie jest on zmuszony do noszenia okularów lub soczewek a żeby skorygować wadę oczu i móc nadal normalnie funkcjonować. Niemniej jednak często dolegliwość ta prowadzi do zniechęcenia nawet najbardziej zagorzałych czytelników literatury, prasy czy korzystanie z innych źródeł wiedzy. Dzieje się tak ponieważ to co dotychczas przynosiło im przyjemność staje się dla seniorów źródłem zmęczenia oraz zniesmaczenia. Często pomimo okularów dotychczasowe hobby czytania książek jest dla seniorem powodem do frustracji przez co przestają wykonywać te czynności a dotychczasowa literatura staje się zajęciem, z którym się zmagają oraz jest dla nich niezwykle wyczerpujące.

Lupa do czytania

Z tego powodu na pomoc seniorom, producenci wprowadzi na rynek lupę do czytania, która ma za zadanie ułatwić życie starszej osobie oraz nakłaniać do nierezygnowania z dotychczasowego hobby oraz znacznie usprawniać codzienne funkcjonowanie. Rożnicą jaka występuje między jej istnieniem a posiadaniem zwyczajnych okularów jest fakt, że wyróżnia się jej kilka rodzaje takie jak lupa kieszonkowa czy też szkiełko powiększające które można dostosować do potrzeb seniorów. Jednym z godnych polecenia jakie aktualnie występują w sprzedaży na rynku są lupy kieszonkowe, których zaletą jest łatwość przechowywania bo jak sama nazwa mówi, można schować taką lupę do kieszonki. Nie mniej jednak to jedna z powierzchownych zalet kieszonkowej lupy, bowiem istotą tego przedmiotu jest znaczna łatwość podczas odczytywania liter bądź też innych często na pozór niewidocznych słów. Jednakże podczas użycia lupy dotychczasowe zamazane bądź też niedostrzegalne wręcz znaki stają się zauważalne. Co więcej możliwe jest dalsze kontynuowanie czytelnictwa przez seniorów którego tak często zaprzestają właśnie z powodu pogarszającego się wzroku. Jednym z przykładów lupy kieszonkowej, którą seniorzy sobie cenią oraz chwalą podczas codziennego użytkowania jest Lupa Levenhuk Zeno Gem M5.

Jej zadaniem jest powiększenie o wielkości 40x dzięki któremu możliwe jest dostrzeżenie najmniejszych literek bez względu na rodzaj oraz wielkość użytej czcionki w tekście. Urządzenie to ma sprytnie wbudowane dwie diody,które rozświetlają czytany przez seniora tekst. Oprócz tego duża zaletą powyżej wymienionej lupu, która dzięki temu zajmuje wysokie miejsce wśród urządzeń wybieranych przez seniorów jest właśnie jej poręczność. Lupa jest pokryta plastikowym tworzywem połączonym z metalowymi elementami. Zasilana na wymienne baterie. Niemniej jednak największym zaskoczeniem jest cena lupy której koszt wynosi w granicach 20zł. Zatem poręczne jakże przydatne urządzenie w życiu seniorów w zaskakująco niskiej cenie.

Ekrany powiększające

Innym urządzeniem pomocnym w wadach wzroku wśród seniorów są ekrany powiększające, charakteryzujące się różnymi wielkościami ponieważ dostępne są również w rozmiarze poręcznym do dłoni które dodatkowo posiada nóżki aby mogło swobodnie stać a także dostępne są w większych rozmiarach takich jak A4 oraz A5, zatem wszystko zależy od wyboru seniora. Podstawową różnicą jaka występuje między lupą kieszonkową a ekranem powiększającym jest wartość powiększająca bowiem ekran jest w stanie powiększyć powierzchnię tekstu do 300%. Posiada również funkcję podświetlenia LED które dodatkowo wpływa na jakość czytania. Dodatkowym ułatwieniem oraz często wybieranym gadżetem przez seniorów jest wybieranie opcji ze specjalnym paskiem przeznaczonym do zawieszenia na szyi, które ułatwia w znaczny sposób korzystanie. Cena ekranu powiększającego ze względu na większą możliwość powiększenia jest nieco wyższa niemniej jednak nie jest zbyt wygórowana i niedostępna dla seniorów. Zatem zamiast narzekać na swój wzrok oraz rezygnować z dotychczasowych ulubionych czynności zanurzenia się w lekturze warto zastanowić się oraz dokonać wyboru zakupu dodatkowej pomocy dla oczu seniorów.

Materiał przygotowany wraz z podopiecznymi Dom Seniora Częstochowa

Jak wybrać dobrą lupę?

Dobra lupa może stanowić świetne wsparcie zarówno dla osób mających problemy ze wzrokiem, jak i tych, którzy potrzebują jej ze względu na swoją pracę czy hobby.

Czym jest lupa?

Lupa to przyrząd optyczny, który służy do obserwacji i pozwala przyjrzeć się detalom każdego przedmiotu. Składa się z soczewki i pozwala na kilkukrotne powiększenie. Jeżeli obraz powiększony jest mniej niż trzykrotnie wówczas mówimy o szkle powiększającym, więcej niż trzykrotne powiększenie umożliwia lupa. To niepozorne narzędzie może być niezwykle przydatne, bowiem lupy znajdują szerokie zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. Stosuje się je w edukacji, jubilerstwie, numizmatyce, drukarstwie czy fotografii. Lupa przyda się też w domu, gdzie może być stosowana zwłaszcza w przypadku osób starszych, które mają problemy ze wzrokiem.

Jakie rodzaje lup wyróżniamy?

Aby wiedzieć na jaką lupę się zdecydować, warto poznać ich rodzaje. Wyróżniamy kilka odmian, które dzielimy w zależności od ich zastosowania:

Lupa klasyczna – uniwersalne narzędzie, wykonane ze szkła, metalu lub drewna.

Lupa do czytania – idealna dla osób starszych, wyróżnia się małą wagą i dość dużym powiększeniem.

Lupa kieszonkowa – doskonała dla osób, które często z niej korzystają. Bardzo dobrze nadaje się dla numizmatyków.

Lupa na głowę – stosuje się ją do wykonywania prac, w przypadku których wymagana jest precyzja. Dobrze sprawdzą się w przypadku zegarmistrza.

Lupa na statywie – ustawione na specjalnym stojaku, stanowi świetne wsparcie dla osób, których pasją jest modelarstwo.

Lupa podświetlana – sprzęt, którego bez przeszkód można używać w zaciemnionych pomieszczeniach. Posiada podświetlenie wykonane z diody LED. Lupa niezwykle funkcjonalna i polecana praktycznie w każdym przypadku.

Lupa zegarmistrzowska – profesjonalne urządzenie, które sprawdzi się w przypadku osób wykonujących bardzo precyzyjne prace.

Jak wybrać najlepszą lupę?

Wybór lupy, choć wydaje się prosty, nie do końca taki jest. Zakup lupy powinien być uzależniony od tego przez kogo i do jakich celów będzie używana. Innego rodzaju sprzętu potrzebował będzie jubiler czy numizmatyk, a innego osoba, która chce kupić ją do użytku domowego. Niezwykle istotne jest to, by lupa była wykonana z wysokiej jakości materiałów, charakteryzowała się doskonałymi właściwościami optycznymi i precyzyjnie odzwierciedlała obraz.

Bardzo dobrym wyborem, praktycznie w każdym przypadku, jest lupa Eschenbach. To marka, która na rynku istnieje już ponad 100 lat, a zdobyte doświadczenie pozwala na produkcję wysokiej jakości wyrobów optycznych. Profesjonalna lupa niemieckiej firmy Eschenbach posiada soczewkę wykonaną z lekkiego tworzywa, które charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania. Jest prosta w użyciu, posiada podświetlenie LED o żywotności około 50 000 godzin, dzięki czemu żywotność baterii jest nawet 10 razy dłuższa w porównaniu ze światłem tradycyjnym. Lupa podświetlana LED równomiernie rozprasza światło w polu widzenia soczewki i świetnie nadaje się do użytku codziennego oraz sprawdza się też w przypadku hobbystów. Produkty marki Eschenbach charakteryzują się dużą precyzją wykonania oraz wysokiej jakości materiałami użytymi do produkcji. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wybierzemy produkt, który spełni nasze oczekiwania.

Lupa – Wikipedia, wolna encyklopedia

Ten artykuł dotyczy przyrządu optycznego. Zobacz też: Lupa.

Obraz znaczka w lupie

Lupa

Lupa – przyrząd optyczny służący do bezpośredniej obserwacji drobnych blisko położonych przedmiotów. W ścisłym znaczeniu tego słowa jest to soczewka skupiająca dająca co najmniej trzykrotne powiększenie. Soczewki dające mniejsze niż trzykrotne powiększenie nazywane są szkłami powiększającymi[1]. Lupa zbudowana jest zazwyczaj z jednej soczewki skupiającej lub z zespołu blisko siebie położonych soczewek umieszczonych w oprawce. Tworzy obraz prosty, pozorny i powiększony.

Obserwowany przedmiot umieszcza się między ogniskiem a lupą, tak by pozorny, prosty i powiększony obraz był w odległości dobrego widzenia oka obserwatora.

Rodzaje lup [ edytuj | edytuj kod ]

a) Układ aplanatyczny, b) układ achromatyczny, c) układ achromatyczno-aplanatyczny

Ze względu na konstrukcję układu optycznego wyróżnia się rodzaje lup:

Lupa prosta – składająca się z jednej soczewki.

Lupa aplanatyczna – składająca się z dwóch identycznych płaskowypukłych soczewek, wypukłościami skierowanymi do siebie. Nieraz między soczewkami umieszczona jest specjalna przesłona. Koryguje aberrację sferyczną i komę.

Lupa achromatyczna – składająca się z dwóch sklejonych ze sobą soczewek – dodatniej dwuwypukłej wykonanej ze szkła kron i ujemnej wykonanej ze szkła flint. Koryguje aberrację chromatyczną i sferyczną.

Lupa aplanatyczna Steinheila – składająca się z jednej dwuwypukłej soczewki dodatniej oraz dwóch doklejonych do niej po obu stronach identycznych menisków. Soczewka dodatnia wykonana ze szkła kron, a meniski ze szkła flint. Koryguje aberrację chromatyczną, sferyczną oraz dystorsję.

Lupa achromatyczno-aplanatyczna – składająca się z trzech lub większej liczby soczewek. Koryguje aberrację chromatyczną, sferyczną, dystorsję oraz komę.

Lupa ortoplanatyczna – składająca się z trzech soczewek: dwóch dwuwypukłych oraz umieszczonej między nimi soczewki wklęsłej. Koryguje aberrację sferyczną, chromatyczną i dystorsję.

Lupa astygmatyczna – składająca się przynajmniej z czterech soczewek. Koryguje aberrację sferyczną, chromatyczną, dystorsję, komę oraz astygmatyzm.

Powiększenie lupy [ edytuj | edytuj kod ]

Powiększenie kątowe lupy zależy od ustawienia lupy względem oka i określa je przybliżony wzór[2]

P = L 0 f + L 0 L . {\displaystyle P={\frac {L_{0}}{f}}+{\frac {L_{0}}{L}}.}

Lupa daje obraz możliwy do oglądania o największym powiększeniu kątowym, gdy tworzony przez nią obraz jest w odległości najlepszego widzenia. Wówczas powiększenie kątowe wynosi:

P = L 0 f + 1. {\displaystyle P={\frac {L_{0}}{f}}+1.}

Dla przeciętnej osoby bez wad wzroku odległość najlepszego widzenia jest określana na 0,25 m, w tej sytuacji powiększenie lupy określa wzór:

P = 1 4 f + 1 = 1 4 D + 1 , {\displaystyle P={\frac {1}{4f}}+1={\frac {1}{4}}D+1,}

gdzie:

P {\displaystyle P} L 0 {\displaystyle L_{0}} f {\displaystyle f} ogniskowa soczewki, L {\displaystyle L} D {\displaystyle D} zdolność zbierająca soczewki.

Odległość obserwowanego przedmiotu od soczewki powinna być mniejsza od ogniskowej. Wymóg ten jest konieczny do otrzymania obrazu pozornego. Można jednak użyć lupy (chociaż niezgodnie z przeznaczeniem) do otrzymania rzeczywistego obrazu na ekranie.

Spotyka się lupy w postaci arkusza przezroczystej folii będącej soczewką Fresnela, jak i bardziej rozpowszechnione ze szkła.

Lupa składająca się z jednej soczewki i zaopatrzona w uchwyt, nazywana bywa szkłem powiększającym.

Zakres praktycznych powiększeń wynosi dla lup:

prostych do 7×

achromatycznych do 12×

aplanatycznych do 20×

ortoplanatycznych do 30×

astygmatycznych do 35×, niekiedy nawet 40×.

Większe powiększenia nie są stosowana za względu na małą średnicę soczewki i małe pole widzenia, oraz bardzo małą głębię ostrości. Przy powiększeniach powyżej 30× stosowane są mikroskopy.

Lupa pomiarowa 12× ze skalą 10mm i działką elementarną 0,1 mm

Replika lupy Leeuwenhoeka – jednosoczewkowego mikroskopu prostego.

Lupy mają liczne zastosowania w następujących dziedzinach:

W edukacji na lekcjach biologii do oglądania preparatów roślinnych i zwierzęcych.

W mikroskopii do wstępnej analizy, obserwacji, oraz preparowania różnego rodzaju materiałów. Stosowane są najczęściej lupy umieszczane na specjalnych podstawach – planktoskop oraz lupa preparacyjna. Obecnie coraz częściej zastępowane przez mikroskopy stereoskopowe dwuobiektywowe Greenougha lub mikroskopy stereoskopowe Abbego z jednym obiektywem czołowym nazywane także lupą stereoskopową.

W numizmatyce i filatelistyce do oceny stanu monet i znaczków.

W zegarmistrzostwie przy naprawie i wymianie drobnych elementów wykorzystywane są specjalne lupy zegarmistrzowskie utrzymywane przez mięśnie okrężne oka.

W jubilerstwie i gemmologi do sprawdzania i oceny jakości kamieni szlachetnych, zwłaszcza zanieczyszczeń diamentów, które stwierdza się standardowo przy pomocy lup achromatycznych i achromatyczno-aplanatycznych o powiększeniu 10×.

W drukarstwie – lupy na specjalnej przeźroczystej podstawie o różnym zakresie powiększeń (najczęściej od 3× do 10×) służące do dobierania kolorów oraz oceny jakości wydruków.

We włókiennictwie do sprawdzania poprawności ściegów oraz liczenia ilości poszczególnych włókien przypadających na daną powierzchnię lub długość (powiększenia od 3× do 12×).

W fotografii do przeglądu negatywów i slajdów.

W geologii do identyfikacji składników skał. Najczęściej są to lupy składane zabierane w teren, gdzie nie można zabrać mikroskopu.

W elektronice do kontroli powierzchni montażowych elementów elektronicznych, wad produkcyjnych, oceny jakości złącz lutowanych.

W entomologii do obserwacji cech morfologicznych owadów.

W stomatologii oraz chirurgii wykorzystywane są specjalne lupy okularowe będące modyfikacją lunety Galileusza.

W wyznaczaniu twardości materiałów – lupa Brinella (powiększenie zazwyczaj od 8× do 12×) z podziałką (najczęściej wartość działki elementarnej wynosi 0,1 mm) wykorzystywana do pomiaru średnicy odcisku pozostawionego przez wciskaną stalową kulkę w badany materiał podczas badania twardości metodą Brinella.

Leeuwenhoek w XVII wieku opanował umiejętność wytwarzania małych pojedynczych soczewek szklanych o bardzo krótkiej ogniskowej. Jego jednosoczewkowe lupy dawały powiększenie do 250 razy. Średnica tych soczewek wynosiła około 1 mm. Rekordowe jego soczewki miały ogniskową 0,3 mm i osiągały powiększenie do 900 razy, jednak jakość obrazu przy tak wielkich powiększeniach była bardzo słaba. Praktyczne zastosowanie znajdowały lupy o powiększeniu 200–300. Na początku XVIII wieku wytwarzano lupy w kształcie cyrkla kreślarskiego. Na jednej nóżce mocowało się obserwowany przedmiot, do drugiej była przymocowana miniaturowa soczewka dająca kilkusetkrotne powiększenie. Ponieważ głębia ostrości obrazu otrzymywanego przy pomocy takiej lupy była bardzo mała, ostrość regulowało się delikatnie pokręcając śrubą z bardzo drobnym gwintem, jak w zerownikach kreślarskich, regulując rozstaw nóżek cyrkla, a tym samym odległość soczewki od obserwowanego przedmiotu.

Zobacz też [ edytuj | edytuj kod ]

Salon Optyki Okularowej w Rzeszowie | Stanisław Bocheński

Lupy, szkła do czytania, specjalne urządzenia wspomagające widzenie, elektroniczne urządzenia wspomagające widzenie i jeszcze więcej.

Kieszonkowe lupy podświetlające

Led i mobilux – lupy podświetlające serii mobilux LED i mobilux należą do cieszących się największym powodzeniem i najczęściej kupowanych kieszonkowych lup podświetlających na świecie! Ten sukces nie wziął się z niczego. Projekt nie pozostawia nic do życzenia z punktu widzenia ergonomii, łatwości użytkowania i estetyki.

Zastosowanie: Wszędzie tam, gdzie jest potrzebne powiększenie w kombinacji z podświetleniem.

Przez właściwe oświetlenie potrzeba powiększenia może być zredukowana o jeden do dwóch poziomów powiększenia! Na bazie oszczędnego oświetlenia LED zaleca się serię mobiIux LED szczególnie przy częstym używaniu kieszonkowej lupy podświetlającej.

Własności: Dla wszystkich asferycznych kieszonkowych lup podświetlających obowiązuje takie samo oddalenie ustawienia – odstęp od oczu do wirtualnego obrazu – 40 cm. W ten sposób widać ostry obraz z normalną korektą przybliżenia. Najwyższą jakość obrazu osiąga się przy zachowaniu wyliczonego i podanego na lupie podświetlającej odstępu od oczu. Idealne do szybkiego użycia w domu lub w drodze, np. do szukania numeru telefonu lub rozpoznania ceny w supermarkecie.

Lupy ręczno – stojące

Zastosowanie: Używanie jako lupy kieszonkowej lub jako lupy stojącej do patrzenia pod kątem, np. do manicure. Używanie jako lupy stojącej do patrzenia prostego, do zastosowań hobbystycznych (np. w filatelistyce).

Lupy wiszące

Zastosowanie: Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest swoboda pracy oburącz przy użyciu lupy – roboty ręczne, dzierganie, majsterkowanie.

Pręty do czytania

Dzięki swojej właściwości powiększania tylko w jednym kierunku pręty do czytania pozwalają na czytanie większych partii tekstu.

Lupy jasnego pola

Zastosowanie: Z powodu możliwości akomodacyjnych użycie lup jasnego pola jest wskazane szczególnie u dzieci. W celu wsparcia pozostających możliwości wzrokowych.

Lupy jasnego pola są bardzo dobre do stosowania w kombinacjach lupowych (przy dodatkowych dioptriach lub systemach z przypinanymi soczewkami).

Lupy stojące

Zastosowanie: Możliwe jest pisanie pod soczewką.

Stojące szkła do czytania

Zastosowanie: Do czytania, majsterkowania, malowania, jak również do prac rzemieślniczych. Pod stojącymi szkłami do czytania można zupełnie swobodnie pisać.

Stojące szkła do czytania z oświetleniem

Zastosowanie: Przy pomocy tego szkła do czytania można ogarnąć całe strony w książce. To Stojące szkło do czytania świetnie nadaje się do zastosowań hobbystycznych, jak majsterkowanie czy malowanie. W pracy to szkło nadaje się do precyzyjnych robót rzemieślniczych. Dzięki dużej soczewce pod yario-maxi można zupełnie swobodnie pisać.

Urządzenia wspomagające czytanie

Okulary lupowe

Lupy zamontowane w klasycznej oprawie okularowej, posiadają powiększenie od 2x do 12x, mogą być stosowane jako jedno lub dwuoczne. Zaletą okularów lupowych jest duże pole widzenia

Zastosowanie: Do bliży – czytanie tekstów, przeglądanie fotografii, odczyt map. Do odległości pośredniej – przy pracy z komputerem

Systemy lupowe:

Lupy na głowę i przed siebie

Lupy przed siebie – przypina się na prawie każdą oprawkę okularów (wariant dla osób nie noszących okularów: labo-med.). Obie ręce są wolne do pracy.

Do stosowania przy uprawianiu hobby, majsterkowaniu. W zależności od soczewki nadaje się do użytku jednoocznego i obuocznego. Jednooczne szkła do czytania o działaniu lupy, których mocy nie widać – idealny system do jednoocznej korekty bliży przy takich chorobach oczu, jak zwyrodnienie plamki żółtej, retinopatia cukrzycowa czy jaskra.

Obuoczne soczewki do czytania o działaniu lupy i ze wsparciem konwergencji na 4,5,6,8 i 10 dioptrii. Powiększające okulary lupowe do czytania ze wsparciem konwergencji rzędu 4 do 10 dioptrii dla potrzeb powiększenia do 2,5 x.

Szczególnie nadają się do użycia w drodze, gdy pod ręką nie ma lupy.

Monokulary ręczne

Nadają się idealnie do utrzymania mobilności inwalidów wzroku. Monookular stosowany do dali służy do oglądania szczegółów w witrynach sklepowych czy na wystawach, czytania rozkładów jazdy, planów miasta, tablic informacyjnych – stosowany do bliży nadaje się do czytania cenników, kart dań w restauracji i wielu innych.

Własności:

Wysoki stopień transmisji światła i połysku obrazu.

Lekka metalowa obudowa chroniona przed kurzem.

Odwracalna muszla okularu.

Przyczepny gumowy brzeg dla łatwego ogniskowania.

Monookulary montowane w klasycznej oprawie okularowej wg. zestawu – do widzenia jednoocznego. Stosowane do bliży i do odległości pośredniej.

Używa się w domu do oglądania telewizji. Do czytania krótkich informacji tekstowych (wyciągów z konta, programu telewizyjnego, książki telefonicznej itd.).

Własności: Podstawowe powiększenie jest tak dobrane, że drżenie starcze u użytkownika nie ma wpływu na widzenie. System lunety jest ustawiony na nieskończoność, do czytania używa się przypinanych soczewek.

Bardzo dobra optyczna jakość obrazu. Wysoki komfort noszenia dzięki niewielkiej wadze.

Okulary Lornetkowe:

Okulary lornetowe mają wmontowane lunetki w specjalistyczną oprawę, posiadają możliwość regulacji ostrości w zależności od odległości oglądanego przedmiotu.

Stosowane do bliży – do czytania.

Stosowane do dali – do oglądania TV, obserwacji przedmiotów, do kina czy teatru.

Własności: Systemy są obliczone na stałe odstępy robocze. Ze stałymi kątami konwergencji. Ustawianie ostrości lub wyrównanie dioptrii odbywa się osobno dla każdego okularu.

Elektroniczne urządzenia wspomagające widzenie

Wideolupa – lupa, która może jeszcze więcej: dzięki zintegrowanej kamerze czytany tekst jest odtwarzany w dużym powiększeniu na ekranie telewizyjnym. Przy tym wideo lupa jest dziecinnie prosta w obsłudze: włączamy telewizor – włączamy wideo lupę – i gotowe!

Lupy elektroniczne

Lupy elektroniczne to najlepsze rozwiązanie dla osób słabowidzących.

Zalety:

Ostry obraz o wysokiej rozdzielczości

Wysoki kontrast

Szeroki kąt widzenia

Obraz bez rozmycia i bez zniekształceń

Łatwe czytanie dzięki adapterowi ustalającemu właściwe odległości od tekstu.

Cechy lupy elektronicznej:

Najlepsze odwzorowanie obrazu

Kontrast czarno-biały w zależności od modelu kontrast wzmocniony – obwrotny – biało- czarny, żółto – czarny odwrotny czarno – żółty

Powiększenia w zależności od modelu

Opcja zamrażania obrazu – możliwość wykonania zdjęcia w celu przyjrzenia się szczegółom tekstu

Automatyczne wyłączanie

Oświetlenie LED z opcją wyłączenia

Pozycja kamery centralnie pod wyświetlaczem dla najlepszej orientacji w tekście.

dla niewidomych i słabowidzących

W tej kategorii oferujemy programy udźwiękawiające, powiększająco-udźwiękawiające i powiększające.

Program udźwiękawiający komputer (ang. screen reader) to program komputerowy, który rozpoznaje i interpretuje informacje wyświetlane na monitorze komputera, a następnie przedstawia je użytkownikowi w postaci głosowej lub przesyła do monitora brajlowskiego (inaczej linijki brajlowskiej).

Wiele systemów operacyjnych zawiera wbudowane screen readery takie jak Narrator (MS Windows), VoiceOver (iOS Inc MacOS X),TalkBack (Android) i inne. Olbrzymin powodzeniem cieszy się też bezpłatny program udźwiękawiający NVDA (kliknij tutaj, aby przejść do polskiej strony projektu). Niemniej jednak, ciągle niesłabnącym powodzeniem cieszą się produkty komercyjne, jak np. Jaws, Window-Eyes (już nierozwijany) czy Hal.

Programy powiększająco-udźwiękawiające są przeznaczone dla osób słabowidzących, które nie są w stanie czytać z ekranu komputera, kiedy ten pracuje w standardowej rozdzielczości.

Podstawowym zadaniem tej kategorii programów jest powiększanie wyświetlanej na ekranie treści. Praktycznie każdy z programów daje możliwość pracy w trybie powiększania pełnoekranowego, w trybie lupy czy dokowanych okien, itp. Można też stosować tryby fałszywych kolorów (negatyw, duży kontast, inwersja kolorów czy kolory własne). Dzięki temu osoby słabowidzące mogą efektywnie pracować na komputerze.

Udźwiękowienie systemu operacyjnego Windows jakie dają tego typu programy jest zwykle mniej doskonałe od oferowanego przez klasyczne screenreadery (programy udźwiękawiające). Dlatego programy te należałoby raczej nazywać programami powiększającymi z mową. Wyjątek stanowi tu Supernova, która jest połączeniem screenreadera Hal i programu powiększającego Lunar.

Programy te, za wyjątkiem Supernovej, nie obsługują też monitorów brajlowskich.

Programy powiększające system Windows umożliwiają pracę na komputerze osobom z dysfunkcją wzroku, które nie potrzebują udźwiękowienia, ale nie mogą pracować przy standardowych ustawieniach rozdzielczości monitora.

Programy powiększające oferują zdecydowanie więcej możliwości niż standardowa lupa systemowa. Mogą pracować w różnego rodzaju trybach powiększenia, np.: powiększenie pełnoekranowe, lupa, okno zadokowane, ekran podzielony, itp. Zapewniają też o wiele wyższą jakość powiększanego obrazu, a ich skróty nie konfliktują z pisaniem polskich znaków diakrytycznych, jak miało to miejsce w lupie oferowanej od Windows 7 czy pierwszych edycjach Windows 10. Microsoft w nowszych edycjach polskiej wersji językowej Windows 10 zrezygnował z kilku skrótów klawiszowych lupy. Chociaż występują one w oficjalnych materiałach poomocy technicznej.

Pomoce optyczne dla słabowidzących – Lupy, Monookualary Wrocław

Pomoce optyczne dla słabowidzących

POMOCE OPTYCZNE – to przyrządy i urządzenia optyczne przeznaczone dla osób, którym korekcja okularowa nie jest w stanie poprawić ostrości widzenia. Polepszają jakość widzenia osób słabowidzących wykorzystując pozostałą ostrość wzroku.

Pomoce optyczne to wszelkiego rodzaju lupy, monookulary, okulary lupowe, okulary lornetkowe, powiększalniki elektroniczne i inne akcesoria ułatwiające czytanie, poruszanie się czy oglądanie telewizji oraz ułatwiające funkcjonowanie w życiu codziennym.

Pomoce Optyczne są refundowane przez NFZ.

Refundacja NFZ należy się na 4 pomoce optyczne po jednej z każdej grupy:

Lupy – kwota refundacji 80zł raz na 3 lata

Okulary Lupowe – kwota refundacji 350zł raz na 5 lat

Okulary Lornetkowe – kwota refundacji 350zł raz na 5 lat

Monookulary – kwota refundacji 350zł raz na 5 lat

Jeżeli cena pomocy optycznej jest wyższa niż koszt refundacji pacjent dopłaca różnicę.

Istnieje również możliwość uzyskania dotacji z innych źródeł np. MOPS, PFRON, PCPR.

Pomoce Optyczne uznawane są za sprzęt rehabilitacyjny istnieje więc możliwość odliczenia tego zakupu od podatku.

Każda pomoc optyczna dobierana jest indywidualnie dla danego pacjenta. Jej rodzaj i powiększenie uwarunkowane jest ostrością wzroku pacjenta oraz jego potrzebami (pomoc do czytania, pisania, oglądania telewizji, ect.).

Pacjent na wizytę DOBORU POMOCY OPTYCZNYCH powinien zabrać ze sobą:

Dokumentację okulistyczną,

Dowód osobisty i legitymację ZUS (jeśli posiada),

Okulary do dali i bliży.

Wnioski zaopatrzenia w środki optyczne wystawiane są na miejscu po zakończeniu doboru pomocy optycznych. Z takim wnioskiem pacjent zgłasza się do regionalnego oddziału NFZ celem przyznania refundacji.

Wyróżniamy różnego rodzaju lupy powiększające. Niektóre z nich posiadają podświetlenie diodowe, które dodatkowo wzmacnia kontrast ułatwiając w ten sposób czytanie. Lupy mogą być używane nie tylko do czytania i pisania. Istnieje szereg lup które w warunkach domowych mogą ułatwić wykonywanie różnych czynności np. szycie. Lupy mogą być również używane np. w sklepie do sprawdzenia daty ważności produktu, na przystanku do odczytania rozkładu jazdy.

Okulary lupowe, także okulary z zastosowaniem pryzmatów przeznaczone są przede wszystkim do czytania ale można je również stosować do obserwacji przedmiotów położonych blisko.

Okulary lornetkowe to pomoce optyczne wykorzystywane do obserwacji przedmiotów położonych blisko lub daleko. Dzięki możliwości zmiany ogniskowej mogą być używane jako okulary do oglądania telewizji, w kinie, teatrze, jak również znajdują szerokie zastosowanie w czynnościach domowych tj. włączenie pralki, ugotowanie obiadu, wbicie gwoździa.

Monookular dzięki zmiennej ogniskowe pozwala widzieć na bliższe i dalsze odległości. Stosowany jest najczęściej do orientacji w terenie np. rozpoznawania nr autobusów, nazw ulic, oglądania krajobrazów.

Istnieją również lupy i powiększalniki elektroniczne, oraz specjalne kamery które można stosować np. jako pomoc dla uczniów słabowidzących. W pomocach tych jest możliwość zmiany ustawienia koloru oglądanego obrazu. Są to nie tylko odcienie bieli i czerni ale również żółci, zieleni lub błękitu. Pacjent wybiera dla siebie takie ustawienie, które poprawia kontrast, postrzeganie, oglądanego obrazu. W zależności od modelu pomoce elektroniczne mogą być używane w domu jako sprzęt stacjonarny lub noszone w torbie w wersji przenośnej.

키워드에 대한 정보 lupy do czytania dla słabowidzących

다음은 Bing에서 lupy do czytania dla słabowidzących 주제에 대한 검색 결과입니다. 필요한 경우 더 읽을 수 있습니다.

이 기사는 인터넷의 다양한 출처에서 편집되었습니다. 이 기사가 유용했기를 바랍니다. 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오. 매우 감사합니다!

사람들이 주제에 대해 자주 검색하는 키워드 [Digimax] Transportable Desktop video magnifier for visually impaired and senior for reading

  • 동영상
  • 공유
  • 카메라폰
  • 동영상폰
  • 무료
  • 올리기
[Digimax] #Transportable #Desktop #video #magnifier #for #visually #impaired #and #senior #for #reading


YouTube에서 lupy do czytania dla słabowidzących 주제의 다른 동영상 보기

주제에 대한 기사를 시청해 주셔서 감사합니다 [Digimax] Transportable Desktop video magnifier for visually impaired and senior for reading | lupy do czytania dla słabowidzących, 이 기사가 유용하다고 생각되면 공유하십시오, 매우 감사합니다.

See also  한국 범죄 스릴러 드라마 | 족팡매야 잡는 범죄수사왕국 Ocn 드라마 베스트 5+1 최근 답변 103개

Leave a Comment